KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Névrokonok találkája ~ Lili & Lily

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzomb. 19 Júl. 2014, 00:46

Lily & Lili


Névrokonok találkája


Láttam, hogy mikor megszólaltam kicsit megtorpant. Nem csodáltam én is meglepődtem magamon. Nem hittem volna, hogy meg fogom ezt tenni, de éreztem, hogy most mind a kettőnknek nagyon jól esett ez. Azok után, amin keresztül mentünk ma. Szükségünk volt rá, s én ezt éreztem is.
Elmosolyodtam mikor mondta, hogy ő is örül a dolognak. Ez felvidított, legalább tudom, hogy ő is ugyanúgy vélekedik a dolgokról, mint én. S ez a tudat megnyugtat. Azt hiszem szereztem magamnak egy új legjobb barátot. De minimum egy nagyon jó barátot, akivel van egy közös titkunk.
Még mielőtt visszajöttek volna a többiek én már ágyba kerültem. Természetesen Mary nem hagyott aludni, hiszen rögtön mindent meg kellett velem beszélnie, ami ma történt vele. Kicsit furcsállottam, hogy nem voltam álmos, de biztos csak az izgalom miatt van. Túlságosan felstresszeltem magamat.
Mikor már mindenki aludt. Alaposan szemügyre vettem a dobozkát. De semmit sem találtam rajta. Így minden mintáját lemásoltam, majd eltettem. Igyekeztem minél jobban elrejteni a dobozt. Nem akarom, hogy bárki is rá tudjon találni. Nem lenne okos mutogatni az ilyet idegeneknek.
Megpróbáltam elaludni, de nem ment. Így felültem és most a medált kezdtem el megvizsgálni. Kell, hogy legyen valami titka, másért nem zárták volna dobozba. Ahogy forgattam a tenyeremben egyszer csak úgy állítottam, hogy találtam a mintában egy "L" betűt, majdnem megfulladtam, mert elfelejtettem egy pillanatra levegőt venni.
Óvatosan a betűhöz nyúltam, de nem történt semmi. Így csalódottan feküdtem el az ágyon, s hagytam, hogy elnyomjon a nem létező álom. Nem aludtam valami jól folyamatosan forgolódtam és vérfarkasok, meg dementorok voltak az álmaimban. Senkinek nem kívánok ilyen estét. Borzalmas én mondom, borzalmas.
Reggel arra keltem, hogy Mary szokásához híven lerántja rólam a takarómat. Tipikus mindig ezt csinálja. Nagyokat ásítva keltem ki az ágyból és úgy festettem, mint evy holdkóros. Még akkor is mikor rendbe tettem magamat. Hát igen a rossz éjszaka meglátszik az emberen. Ha akarja, ha nem.
Szerencsére az óráim felkeltettek, s hamarosan olyan voltam, mint az a Lili, aki tegnap még Roxmortsban sietett egy lány segítségére, aki a széthullott cuccait szedte össze. Azzal a lényeges különbséggel, hogy ma már tudom ki volt az a lány és ma már egy különös jelekkel tarkított medál is lóg a nyakamban.
Mivel minél hamarabb neki akartam látni a kutatásnak. Így úgy határoztam, hogy felkeresem Lily-t. Ugyanis ma még nem láttam, bár a háza többi tagját sem, de nekem most csak ő a lényeges. Ki kell deríteni mit tudnak ezek a medálok! Nem tudhatjuk mekkora a hatalmuk ezért óvatosnak is kell lennünk.
Nem kellett sokat kutakodnom Lily után. Az egyik folyosón meg is találtam. Igaz, hogy beszélgetett valakivel. Én pedig nem vagyok olyan, hogy megzavarjak egy beszélgetést. Viszont sürget az idő és nekem muszáj beszélnem a lánnyal. S nem szabad zavarnia, hogy éppen mással van elfoglalva. Ez sokkal fontosabb és nem fog sokáig tartani.
Így odamentem hozzá és elmondtam neki amit akartam. Bár mikor megemlítettem a kviddicset igen furcsán nézett. Biztosan nem esett le neki rögtön, hogy csak fedő sztorinak használom. Végül is nem hazudok, mert egyszer meg fog tanítani rendesen repülni. Ugye itt csak az időpont nem tiszta.
Délutáni óráimat követően, szinte szélviharként rohantam a könyvtárba. Mindent és mindenki elsöpörve az utamból. Folyton az kattogott az agyamban, hogy nem szabad vesztegetni az időt. Pontosan tudtam mit keresek. S nem kellett sok idő hozzá, hogy megtaláljam. Na persze nekem a könyvtár olyan, mint a tenyerem. Ha nem kellene elgyalogolni addig, akkor már a kezemben lenne egy pillanat múlva.
Magamhoz vettem a vaskos könyvet és leültem az egyik sarokba. Táskámból kivettem a pergameneket, amin a minták voltak. Majd elkezdtem lapozgatni a könyvet. Több-kevesebb sikerrel. Inkább kevesebbel. Sajnálatos módon! Eddig csak két mintát tudtam beazonosítani, de mind a kettő olyan, amiről pontos leírás csak a zárolt részlegben van. De nem adom fel a reményt.
Jócskán belemerültem a könyvbe, mert észre se vettem, hogy Lily megérkezett és leült velem szemben. Csak akkor lettem rá figyelmes mikor megszólalt. Ijedten kaptam fel a fejemet a könyvből a hangjára, viszont mikor megláttam az arcát keserűen elmosolyodtam. Tudtam, hogy nem ezt a választ akarja hallani.
- Eddig nem sokat! Tegnap este felfedeztem, hogy ha így tartom a medált, akkor ott van egy "L" betű. - Mutattam neki a saját nyakláncomon. - A dobozban semmi sem volt. Most a mintákat igyekszem elemezni. Kettőt már sikerült már amennyire. Az ami a tetején volt. Az egy ősi varázslórend címere. Az oldalán ez a minta. - Mutattam neki a lapon a kacskaringós mintát. - Ez valami ráolvasás részlete, de nem ír róla sokat. Gondolom nem csodálod, hogy tiltott praktika. Megnézed te találsz-e benne valamit? - Kérdeztem a könyvet felé fordítva.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyPént. 18 Júl. 2014, 14:37






Lili & Lily

Névrokonok találkája


L
ili hangjára megtorpantam. Nagyon jól esett, amit mondott.
- Én is örülök - mosolyogtam rá, majd felcaplattam a Griffendél klubhelyiségébe. Már kezdtek visszaszállingózni a diákok a kastélyba, így úgy döntöttem, hogy amíg még lehet, elvonulok aludni. Jól is tettem, még csend volt a szobában, mikor elaludtam.
Reggel kipihenten, de korgó gyomorral ébredtem. Valami furcsa volt - hisz az egész szoba üres! Az órámra kaptam a tekintetem, és bosszankodva vettem észre, hogy az ebédszünet előtti utolsó óra a közepénél tart. Ez lett volna az SVK-nk. Hmm... vajon Piton vont le pontot a hiányzásom miatt?
Mivel még nem volt ebédidő, a konyha felé vettem az irányt, mert az órára már felesleges lenne bemennem. A manók társaságában töltöttem az időmet, míg fél egykor úgy döntöttem, visszamegyek a klubhelyiségbe a tanfelszereléseimért. Igen ám, de persze, hogy a Sors megver - ki másba botlottam volna, mint a drágalátos szobatársamba, Emmába?
Semmi nem változott, változatlanul utáljuk egymást. Most is utálattal és szemrehányással a szemében kapta el a karom, hogy "beszéljünk." Kiderült, az böki a csőrét, hogy Piton tíz pontot levont, és ha az ebéd utáni SVK-n nem jelenek meg, abból a tízből ötven lesz.
Épp elhallgatott - de csak egy pillanatra -, mikor valaki megszólított. Hálát adva Merlinnek fordultam hátra, hogy megszabadított fennhéjázó szobatársamtól, és Lilire mosolyogtam.
- Persze, majd szólok, remélem, jó lesz!
Egy pillanatig furcsálltam a kviddicset - de tényleg csak egy pillanatig -, mikor leesett, mit akarhat. Sajnos, hamar elment, Emma pedig szépen kivárta. Fantasztikus...
Az SVK kettőig, a Gyógynövénytan háromig tartott, utána szabad voltam, így siettem is a könyvtárba. Minden helyre bekukkantottam, míg meg nem találtam Lilit. Egy vaskos könyvet olvasott éppen. Letelepedtem vele szemben, és mosolyogva megszólítottam.
- Találtál valamit?
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzer. 16 Júl. 2014, 16:20

Lily & Lili


Névrokonok találkája


Amikor beértünk a kastélyba Lily-n úrrá lett a pánik. Nem nagyon értettem miért pont most, de inkább csak próbáltam segíteni. Viszont csak akkor láttam rajta, hogy megnyugodott, mikor sikerült elterelnem róla a figyelmét. Nem mással, mint azzal, hogy ki kellene nyitni a dobozt.
Persze erre megmozdult benne a griffendélesek tipikus kíváncsisága, s teljesen megfeledkezett a pánikról. Ennek persze én is nagyon örültem. Viszont örömömnek nem adtam hangot, mert jobban érdekelt a doboz tartalma. Ráadásul sokkal idegesebb voltam, mint sem hogy ilyen kis közjátékot tartsak.
Csalódtam azt hittem, hogy ha egy dementort csuknak egy dobozba, akkor abban nagyon nagy dolog van. Ehelyett két teljesen egyformának kinéző ártalmatlan nyaklámcot kaptunk. Ilyen formában pedig három ok van a dementorra. Egy valami különleges erővel bírnak. Kettő nagyon értékesek. Három az egy és a kettő egyszerre.
Láttam rajta, hogy nagyon megörült a tervemnek, hogy ketten nézzünk utána a dolognak együtt. Mondjuk ez logikus dolog, hiszen együtt találtuk meg ezeket, akkor csak együtt jövünk rá mik ezek. Lehet, hogy ha külön utakon járunk, akkor elsiklunk bizonyos lehet, hogy kulcsfontosságú dolgok előtt. Ami nem lenne túl jó.
- Akkor megbeszéltnek van tekintve. Ketten járunk utána a nyakláncok titkának. Sokkal több mindenre tudunk így rátalálni. Meg legalább együtt leszünk és hülyéskedünk egy jót, ha nem találunk semmit. - Mondtam neki nevetve. Hiszen mi akkor is jól fogjuk magunk érezni, ha az ég világon nem találunk semmit sem.
Ekkor eszébe jutott, hogy lassan mennie kell. Nem akartam bevallani, de igaza volt nemsokára visszaérnek a többiek. Abból pedig hatalmas perpatvar lesz, ha itt találnak egy griffendélest. Tényleg okosabb, ha még most elmegy, amíg nem találkozik senkivel sem. Vagyis amíg kicsi rá az esély, hogy találkozzon valakivel.
- Igazad van Lily! A buliknak nemsokára vége. Kicsit sajnálom, hogy kimaradtunk a Halloween-i party-ból. Bár lehet, hogy az nem volt ilyen ijesztő, mint a mi kirándulásunk. Akkor holnap beszélünk. Szia Lily! - Mosolyogtam rá, igyekeztem elrejteni, hogy mennyire sajnálom, hogy nem marad tovább. Ekkor tett egy tétova lépést felém, majd intett és elindult kifelé.
- Lily várj még egy kicsit. - Kiáltottam utána, s oda is mentem hozzá. Amint odaértem megöleltem, majd folytattam. - Örülök, hogy veled csöppentem ebbe a kalandba. Akkor holnap beszélünk. - Mondtam, s kiengedtem az ajtón.
Visszamentem az asztalkához és magamhoz vettem a dobozkát. Felvittem az ágyamhoz és bedugtam a párnám alá. Nem kellett sokat várnom és már meg is jelentek a diákok. Mary persze ki akart faggatni, hogy merre voltam, de amikor mondtam, hogy inkább meséljen ő megfeledkezett a dologról.
Este megvártam amíg mindenki elaludt és kivettem a dovozkát a párna alól. Felemeltem a pálcám Lumust varázsoltam, majd alaposan szemügyre vettem a mintákat rajta. Nagyon érdekes volt számomra. A doboz alján megtaláltam azt a kacskaringós mintát, ami a medálon van. Pontosan ugyanolyan volt, csak az mellett még volt egy csomó kisebb minta is.
Elővettem a pergament és pálcámmal lemásoltam a doboz mintáit. Így csak könnyebb kutakodni, mintha mindig a dobozt hurcibálnám. A ládikát ezután elrejtettem a táskám egyik végtelenített zsebébe. Majd lefeküdtem aludni. Mondjuk ez nem ment valami jól. A Szellemszállásról álmodtam egy egy csomó vérfarkasról. Mondanom sem kell, hogy kicsit kába voltam reggel.
Szerencsémre pont Sötét Varázslatok Kivédése volt az első órám, s ez kicsit felébresztett. A nap első felében még griffendélest sem láttam nem hogy Lily-t. Így úgy döntöttem,hogy megkeresem én. Elindultam a griffendél klubháza felé, viszont szerencsére már útközben megpillantottam Lily-t. Valakivel beszélt, így kicsit hezitáltam, hogy odamenjek-e. Végül csak oda mentem.
- Sziasztok! Bocsánat, hogy zavarok. Csak azt szeretném kérdezni, hogy neked jó a ma délután? Tudod a repülésre azt mondtad segítesz. A csodába mennem kell, mindjárt óra Piton megöl, ha kések. A könyvtárban leszek délután, majd szólj, hogy jó-e. Szia! - Ezzel el is mentem. Szerintem Lily pontosan tudja, hogy nem a repülésről akarok majd vele beszélni. Hiszen már lebeszéltük a csütörtököt ma meg szerda van. Viszont ez jó kifogás arra, hogy el tudjon jönni.
Délután ott ültem a könyvtárban. Egy vaskos könyvet forgattam. Aminek a fedőlapjára az van írva, hogy "Ezer minta és története" s alá "A jelek misztériumai" Nekem most pont ez a könyv kellett. Azokat a mintákat igyekeztem megfejteni, amik a dobozon voltak. Lehet, hogy felesleges, de valahol el kell indulni.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzer. 16 Júl. 2014, 14:05






Lili & Lily

Névrokonok találkája


H
álát adtam Merlinnek, hogy épségben elértük a kastélyt. Noha teljes tudatában voltam annak, hogy itt már nem lehet semmi baj, mégis elkezdett kitörni a pánikom.
Beleharaptam az ajkamba, hogy magamhoz térjek, de ez csak akkor sikerült igazán, mikor Lili eszembe juttatta a dobozt.
A dobozt, amiért majdnem elkaptak minket.
Mondanom sem kell, nagyon meglepődtem, mikor kiderült, hogy a dementor két, látszatra teljesen egyforma, ártalmatlan nyakláncot őriz.
Valami nem stimmel ezzel... - gondoltam magamban. - Vagy nagyon értékes, vagy különleges varázserővel bírhat, esetleg mindkettő.
Nagyon megörültem, mikor felajánlotta, hogy együtt is kereshetnénk.
- Én benne vagyok! Ketten biztosan többre mennénk! - mosolyogtam rá. - Viszont lehet, ideje lenne elmennem... Lassan a többiek is előkerülhetnek. Hát... majd... beszélünk. Szia! - tettem felé egy tétova lépést, majd inkább csak intettem egyet, és kisétáltam a helyiségből.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyVas. 13 Júl. 2014, 22:17

Lily & Lili


Névrokonok találkája


Hálát adtam Merlinnek, hogy hamar beértünk a kastélyba. Nem bírtam volna ki tovább odakinn, úgy hogy tudom, hogy veszélyben van az életünk. Még így is túl sokáig voltunk a szabadban. Legalábbis ahhoz képest, mint amit én ott akartam tölteni. Így nem csoda, ha teljesen megkönnyebbültem, mikor két lábbal belül álltam a kastélyban.
Míg engem ez megnyugvással töltött el és minden bajomról megfeledkezve lélegeztem fel. Addig Lily-n most lett úrrá a pánik. Láttam, hogy egyre rosszabb állapotban van. Szerencsére alapból sem akartam vesztegetni az időmet. Viszont most, hogy látom, milyen bajokkal küszköd a barátnőm jobbnak látom, ha most azonnal folytatjuk az utat.
Megvallom őszintén én még nem láttam ilyet, hogy valakin akkor legyen úrrá a pánik, mikor már biztonságban van, de egyszer mindennel szembe kell találkoznia az embernek. Most már elmondhatom magamról, hogy ilyen embert is ismerek. Bár igaz, hogy a legtöbb esetben nagyon hasznos ez a dolog. Viszint fogalmam sincs Lily, hogyan képes ehhez igazodni.
Szerencsére el tudtam terelni a figyelmét erről a hirtelen jött pánik helyzetről, mikor berángattam magammal a klubhelységembe. Azonban ahogy túljutott az újabb hirtelen sokkon, láttam rajta, hogy megint idegeskedni kezd. Igaz most én is ideges vagyok, csak nem ugyanaz miatt, mint ő. Bennem már a következő lépés miatt van izgalom.
Most jött el számomra az igazság pillanata. Megszólaltam, s ezzel újfent magamra irányítottam Lily figyelmét. Láttam szemében azt a tipikus griffendélesektől jól meg szokott csillogást. Az én tekintetemben ilyet nem lehet felfedezni ebben biztos vagyok. Én inkább a megfontoltság és a gondolkodás embere vagyok.
Hatalmába kerített az izgalom és az aggodalom, mikor Lily beleillesztette a kulcsot a zárba. Életem legszörnyűbb várakozásokkal töltött egy perce volt ez. Szó szerint a hideg szaladgált a hátamon. Már majdnem remegtem is. Nagyon izgatott voltam, hiszen fogalmam sem volt, hogy mi lehet benne.
Megfordult a fejemben, hogy mi van, ha valami veszélyes van a dobozban, így azt tanácsoltam barátnőmnek, hogy lépjünk hátrébb. Ritka, hogy csalódom a megérzéseimben. Ezért is mondtam, hogy menjünk biztos távolságba. S kicsit sem bántam meg, hogy hallgattam a belső hangokra. Bele se merek gondolni mi lett volna, ha nem tesszük meg ezt a biztonsági lépést.
Ugyanis abban a pillanatban, hogy a fedél felpattant. Hatalmas fekete felleg suhant ki belőle. Csontomig megfagytam, tudom mi ez. Egyetlen porcikám sem kívánta ezt az élményt, hogy érezzem ezeket a jeges ujjakat, amik nem is ujjak. Szóval érezzem, ahogy ezek el akarnak nyelni, hogy rákulcsolódnak a kezemre, s egyre feljebb kúsznak.
Lehunytam a szememet. Majd kimondtam a varázsigét. Koncentráltam, nagyon fontos volt, hogy megtartsam magamban az emlék erejét. Sokan nem hiszik el, hogy egy álom lehet valakinek a legszebb emléke, nekem viszont egy álom a legszebb emlékem. Az az álom, mikor láttam édesanyám. Ez az álom ad erőt a patrónusomnak.
Pár pillanat múlva már nem éreztem a hideg folytogatást magam körül. De nem mertem abbahagyni a koncentrálást. Csak egy perc múlva, mertem kinyitni a szememet. Viszont ekkor már csak az elfutó ezüstös rókát láttam. Ajkaimat megkönnyebbült sóhajtás hagyta el.
Amilyen gyorsan csak tudtam erőt vettem magamon és megszólaltam. Egy kérdést szegezve a barátnőmnek. Erre persze megin olyan lett, mint amilyen egy vérbeli griffendéles, s rögtön odalépett a dobozhoz. Meglepett arcát látva én is belekukkantottam a dobozkába. Nem hittem a szememnek.
Nyakláncok?! De ez mi a fenét jelenthet. Egyáltalan miért is kell két nyaklánc mellé egy dementort zárni? Mi lehet olyan különleges ezekben az élszerekben. Lehet, hogy mágikus tárgyak. De az is lehet, hogy egyszerűen csak az értékük miatt volt mellettük a lélekfaló. Biztosan arra számítottak, hogy a Szellemszállásról sem tudja senki kihozni a dobozt.
Mi viszont megtettük, sőt a dementorukat is kijátszottuk. Egyszóval, hacsak nincsen még valami titkos képességük, akkor megszereztük őket. Persze jó alaposan megnéztem magamnak azt a dobozt, amiben benne voltak. Ki tudja lehet, hogy elrejtettek benne még valamit, ami kellemetlen meglepetéseket okozhat.
De csalódnom kellett. A ládika egy egyszerű faláda volt. Na nem mondom, hogy nagyon sajnáltam volna, viszont kicsit furcsának találtam. S ez a gondolatom nem hagyott nyugodni. Ha nem a doboz rejt még veszélyt, akkor biztosan a láncok rejtik. Kétségem sem volt ez felől, hiszen más értelmes magyarázat nem volt.
Lily rászegezte a pálcáját az egyik láncra, ami felemelkedett. Kíváncsian figyeltem, ahogy körbejárta. Majd én is rászegeztem a pálcám a másik nyakláncra. Lassan felemeltem a pálcát, s a lánc követte a mozgásomat. Ezt is jó alaposan szemügyre vettem, de semmiben sem különbözött a másiktól. Éppen ezen gondolkodtam el, mikor Lily megszólalt.
- Ez nagyon furcsa! - Vágtam rá, mikor közölte, hogy a lány közölte, hogy ezek az ékszerek ártalmatlanok. Persze nem bírtam megállni, hogy ne ellenőrizzem le én is. Viszont ugyanarra az eredményre jutottam, mint barátnőm, s ez nagyon meglepett.
- Igazad van ez lehet az egyetlen észszerű magyarázat. Csak az értéke miatt lehet, hogy ennyire védték. Bár meg kell hagyni az a dementor nem volt kutya! Mert még a pincéből felhozni nem volt nagy cucc! Itt csak a dementor volt ijesztő! - Mondtam kicsit izgatott és zavart hangon. De igyekeztem minden gondolatomat összeszedni, hogy legalább egy kicsit tiszta legyen a fejem.
- Ez természetes, ha már majdnem lelketlenek lettünk miattuk, az a legkevesebb, hogy utána nézek a dolognak. Talán csinálhatnánk ezt is együtt! Biztosan jól szórakoznánk. Gondolom nem óckodsz a kalandokhoz. Akár a zárolt részlegben is körbeszaglászhatunk, ha nem lesz más ötletünk. - Mondtam most kicsit mosolygósabban, majd az eddig előttem lebegő láncot a nyakamba helyeztem.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyVas. 13 Júl. 2014, 12:59






Lili & Lily

Névrokonok találkája


M
ikor biztonságban elértük a kastélyt, éreztem, hogy mostmár minden rendben. Viszont pont ez volt a baj. Elmúlt az adrenalin hatása, kivert a verejték, szemembe könnyek gyűltek. Mindig ez van. Utólag jön ki rajtam a pánik. Ez viszonylag ritka, még a griffendélesek körében is, de én így működöm.
Amikor Lili berántott a klubhelyiségébe, átmenetileg elfeledtette velem, utána azonban ismét felerősödött a szívem dobogása.
Lili hangja rángatott vissza. Eszembe jutott a doboz, az izgalom és a kíváncsiság ismét felülkerekedett rajtam, el is felejtettem, hogy egy pillanattal ezelőtt majdnem engedtem a pánikomnak.
Furcsa érzés kerített hatalmába, mikor a zárba helyeztem a kulcsot, majd a kezem bizseregni kezdett, ahogy elfordítottam. Nem tudom, hogy csak beképzeltem-e vagy tényleg megtörtént, mindenesetre elég valóságosnak tűnt.
A társam tanácsára én is hátraléptem, nem is bántam meg. Egy pillanattal később fekete felhő tört elő a dobozból. A pálcám után kaptam, de nem sikerült kirántanom a zsebemből, emiatt átkoztama  fejem, és már kezdtem a hideg jeges ujjait lekúszni a torkomon, mikor a jelenség szertefoszlott, és megpillantottam a helyén egy ezüstös rókát.
Szerencsére Lilinek sikerült időben megidéznie a patrónusát. Áldottam érte, ki tudja, mi történt volna, ha...
El nem tudtam képzelni, mi lehet olyan veszélyes vagy értékes, hogy egy dementorral őriztessék.
Lili kérdésére - természetesen, mert hát ki ha nem én Lilyke megint átvette az irányítást - közelebb léptem a dobozhoz, majd óvatosan belepillantottam.
Nyakláncok?!
A lány megvizsgálta a dobozt, nincs-e benne valami más, majd kérdőn rám pillantott. A pálcám az egyikre szegeztem, mire az felemelkedett. Körüljártam, de egyszerű nyakláncnak tűnt. Eszembe jutott, hogy apa nyáron tanított egy varázslatot, aminek segítségével meg lehet állapítani, hogy veszélyes-e a tárgy. Kíváncsian rászórtam, de a várt hatás elmaradt.
- Nem veszélyes - csodálkoztam el.
Persze, nem is akartam, hogy az legyen, de ésszerűbb lett volna.
Megfogtam a láncot, először óvatosan, majd a tenyerembe vettem.
- Kizárásos alapon, ha nem veszélyes, akkor biztosan értékes lehet, ha így őrizték. Bizonyára nem számítottak arra, hogy sikerül elhoznunk vagy túljárni a dementor eszén - kezdtem el fejtegetni. - Gondolom, te is utána fogsz járni, hogy mik lehetnek ezek, vagy miért értékesek, mert én biztosan. Addig is, az legyen nálad, ez meg nálam - tettem a nyakamba az ékszert.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzomb. 12 Júl. 2014, 22:50

Lily & Lili


Névrokonok találkája


Szívem már a torkomban dobog. Ilyen lehet a halálfélelem! Szerintem biztosan ilyen és egyetlen porcikám se kívánja. Menekülni akarok minél hamarabb eltűnni innen. Még mielőtt nagyon bajba kavarodok, mint amilyenben alapból vagyok. Hála Lily-nek és magamnak, mert nekem be kellett mennem a Szellemszállásra! Természetesen, nem tudtam volna megállni és inkább visszamennni a suliba.
Hamarosan utánam szaladt egyikünk sem állt meg. Futottunk, mint az üldüzöttek, hiszen lényegében azok vagyunk most. Csak azt nem tudjuk miért, meg kik és egyeltalán mit akarnak ők is a Szellemszálláson. Viszont biztos vagyok benne, hogy nem jó estét kívánni egymásnak. Itt másról van szó, valami veszélyesebb dologról.
Meg se fordult a fejemben, hogy mi van a dobozban. Egyedült az forgott a fejemben, hogy ha kicsit tovább hezitálunk odalent, akkor úgy járunk, mint az a csontváz a polcban. Azt se tudom ki volt! Nem vagyok profi anatómiából, de szerintem nő volt, igaz ebben nem lehet biztos. Viszont abban igen, hogy nem akarok úgy járni mint ő.
Hidegen hagy a doboz tartalma jelen esetben. Bár tudom, hogy Lily-t most a doboz izgatja. Én csak azt tudom, hogy éreztem, hogy el kell hoznunk. Okának kellett lenni, csak még nem tudom, hogy mi volt az oka. Azonban egyelőre sokkal fontosabb gondunk is van, mint a dobozka tartalma. Nagyot nevetnék, ha kiderülne, hogy nincs benne semmi sem.
Szinte akaratlanul hadartam le a legerősebb hátráltató bűbájt, amit ismerek,  ahogy mind a ketten kiléptünk az alagútból. Persze tudtam, hogy valószínűleg Lily is kiszórt valami feltartó varázst, de csak jobban bízom abban, amit én csinálok. Nem akarom megsérteni a barátnőm, de én valószínűleg jobban értek az ilyenekhez, mint ő akkor is, ha ezt nem nézi ki belőlem.
Én hamarabb végeztem, s máris tovább siettem. Amikor ő is befejezte utánam szaladt. Így egymást mellett szaladtunk az iskolába. Minél hamarabb be akartam érni. Az iskolában már nem eshet bajunk, de itt kint sebezhetőek vagyunk. Csak két gyerek, akik nem tudnák magukat megvédeni, attól ami elől menekülnek.
Amint beértünk mit sem törődve azzal, hogy megkérdezzem merre menjünk elindultam a klubhelységem felé. Számomra a könyvtár után az a legbiztonságosabb hely. De a könyvtárba most nem lenne ajánlatos menni, így marad a klubhelység. Gondolkodás nélkül cselekedtem. Az ajtóban láttam, hogy Lily kicsit bátortalanul áll, megragadtam a karját és szinte berámtottam.
A klubhelységben szanaszét voltak a puffok. Az első gondolatom az volt, hogy Mary-ék megint bulit csaptak. Viszont gyorsan eltereltem erről a figyelmem. Letettem az egyik asztalra a kulcsot. Majd Lily-re néztem. Viccesen festett, ahogy körülnézett. Persze ritka, hogy láthatunk egy másik klubhelységet belülről, de azt hiszem tetszik neki.
Megkérdeztem kinyitja-e a dobozt. Erre persze visszatért a griffendéles énje. Persze ezek mind ilyenek. A bátorságuk hatalmas, csak néha nagy bajokba keveri őket. Nem mondom, hogy egyik ház jobb, mint a másik. Szerintem mindenkinek meg vannak a maga hártányai és előnyei az életben. Csak máshogy kell őket nézni.
Megfeszültek az izmaim, ahogy Lily letette az asztalra a dobozt és beillesztette a kulcsot. Pálcámat forgattam a kezemben és mellette állva figyeltem a mozdulatait. Senki sem volt sehol és valószínűleg nem is lesz jó ideig. Ki a fene töltené itt a Halloween-t? Lily elforgatta a kulcsot a zárban, ami halkan kattant. Itt az igazság pillanata.
- Szerintem álljunk hátrább! - Megvártam, míg ő is hátrébb lépett. Majd egy intéssel kinyitottam a doboz fedelét. Egy pillanatig semmi sem történt, már éppen megmozdultam volna mikor megjelent egy fekete ködfelleg, ami egyenesen felénk iramodott. Teljesen megfagytam, éreztem hogy minden bátorságom elfutott. Mintha teljesen csontig fagyasztott volna.
- Expecto Patronum! - Hunytam le a szememet. Minden gondolatom anyura összpontosítottam. Életem legszebb emlékére, s mikor kinyitottam csak az éppen elszaladó rókát pillantottam meg. - Durva védő rendszere volt! Lehet, hogy nem kellett volna kinyitni! Most viszont már mindegy! Megnézed te is, hogy mi van benne, vagy csak én? Ha már ennyit szenvedünk érte legalább azt tudjuk meg mi van benne! - Mondtam arcomra erőltetve valami mosoly szerűséget, de nagyon gyatra lett.
Lassan közelebb léptem az asztalhoz. Pálcám magam előtt tartottam, ki tudja mi lehet benne! Egy dementor után, bármi. Viszont mikor belepillantottam majdnem eltátottam a szám. Két egyszerű vasból készült fonatos nyaklánc! Erre mi a fenének kellett a dementor? Hacsak nem valami vámpír ellenes izé, amit nagyon kétlek. Gyanúsan néztem körbe a dobozt, de nem találtam a két láncon kívül semmit sem. Kérdő szemmel néztem Lily-re. Nem tudtam most mi legyen.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzomb. 12 Júl. 2014, 15:42






Lili & Lily

Névrokonok találkája


S
zívem hevesebben kezdett dobogni, mikor a záró varázslatom után hallottam a dübörgő lépteket. Gyorsan Lili után iramodtam, majd meg sem állva tovább az alagútban.
Fogalmam sem volt, kik ezek. Vagy mit akarnak. Vagy miért. Vagy mi volt az a hely. Vagy ki volt az a csontváz és miért volt ott. Vagy mi lehet a dobozban.
Talán nem volt jó ötlet elhozni - futott át az agyamon, de gyorsan elvetettem.
- Én és a fenenagy kíváncsiságom - morogtam magamban, mikor az alagút kijáratához értünk.
Szórtam rá pár rövidtávú bűbájt, nehogy át tudjanak jönni, majd álcáztam a kijáratot. Ezek a varázslatok hamar elmúlnak, szóval a legközelebbi roxfortos diák már valószínűleg nem fog beléjük botlani,
Gyorsan a lány után szaladtam, majd követtem őt az iskolába.
Azonnal annál inkább meglepődtem, mikor a klubhelyisége felé mentünk. Az ajtóban egy pillanatra megtorpantam, de Lili húzott magával, így hát mit volt mit tenni, belépést nyertem a Hugrabug klubhelyiségébe.
Ámulva néztem körül. Nagyon barátságos volt a kényelmesnek tűnő puffjaival, a puha szőnyegekkel, a kedvesen mosolygó festményekkel. A sárga és a fekete szín uralkodott itt.
Mikor megkérdezte, visszaköltözött a lelkembe a griffendélesség.
Elvettem a dobozkát tőle, majd az egyik asztalra raktam. Gyorsan körülnéztem, majd a kulcsot a helyére illesztettem és elfordítottam.
A zár kattant egyet.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyHétf. 16 Jún. 2014, 11:22



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Idegesen kerestem az átjárót, máf szinte izzadtam az izgalomtól. Bizonyára az adrenalin tette ezt velem. Pálcam már a kezemben volt, s feltartottam magam elé. Minden apró hangot figyeltem. Mire megtaláltam azt a nyamvadt ajtót, már majdnem idegbajt kaptam. Szerencsére még semmi zajt sem hallottam.
Lily elindult lefelé a lépcsőn, mentem utána mikor eszembe jutott, hogy még egy hülye is simán kepes lesz követni minket, ha ott hagyjuk a nyomainkat. Így egy gyors átgondolás után közöltem barátnőmmel, hogy visszamegek. Láttam, hogy nem tegszett neki, de nem tud vele mit kezdeni. Inkább pár másodpercnyi késés, mint az hogy megtaláljanak.
Azért nem lehet mondani, hogy lassú vagyok, viszonylag gyorsan elintéztem a nyomok eltávolítását, majd visszasiettem az átjáróba. Elindultam kifelé, ám ekkor Lily állt meg. Hallottam, hogy mit varázsol. Okos ötlet volt, ez egy darabig feltartja őket, ha véletlen rájönnének hol is vagyunk.
Futottunk az alagútban. A szívem a torkomban dobogott, már azt hittem sosem lesz vége ennek az alagútnak, hogy belefutottunk egy csapdába. Szerencsére csalódnom kellett, hamarosan az iskola melletti fűzfa tövénél másztunk ki az alagútból. Kíváncsian pillantottam körbe, sehol egy lélek sincs. Ekkor elindultam a suli felé. Csak nyugodtabb lesz ott.
Egyenesen a klubbhelységembe mentem, s magammal vonszoltam Lily-t is. Nem volt éppen senki sem ott, teljes csend és nyugalom volt. De én ideges voltam. Úgy éreztem talán mégsem kellett volna elhoznunk azt a dobozt. Viszontm most már nem vihetjük vissza. Akkor meg ki kellene nyitnunk, hogy legalább tudjuk mi van benne.
- Na kinyitjuk? Ha már így elloptuk. Te próbálod bele a kulcsot, vagy én? - Kérdeztem mosolyt erőltetve az arcomra. Bár ez szinte egyáltalán nem sikerült. Nem éreztem jól magam, amiért loptunk, de bennem van a kíváncsiság is. Annyi kérdés fogalmazódott meg bennem a történtek után, hogy lassan már magam sem tudom mennyi van.

Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyVas. 15 Jún. 2014, 14:00






Lili & Lily

Névrokonok találkája


A
míg Lili az átjárót kereste, én hátulról fedeztem. Pálcámat magam elé tartottam, hogy kivédhessem az esetleges támadásokat. Szerencsére Lili hamar megtalálta, bár pattanásig feszült idegekkel, még a legapróbb neszre is figyelve rengetegnek tűnt.
Gyorsan elindultam le a lépcsőn, ám Lili hangjára megtorpantam. Mikor közölte, hogy visszamegy eltüntetni a nyomokat, bosszúsan fordultam vissza. Nem fogom itt hagyni!
Szerencsére hamar végzett, és elindultunk lefelé. Ekkor azonban eszembe jutott valami.
- Várj - suttogtam neki, és visszamentem az ajtóhoz. - Colloportus! - motyogtam, rá szegezett pálcával.
Remélem, sikerült. Nem ellenőriztem le. De egy kicsit mindenképpen feltartja majd őket.
Lili után vettem az irányt, és elkezdtem futni az alagútban.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyKedd 10 Jún. 2014, 16:59



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Mikor megemlítettem, hogy ha meghalunk az az ő hibája lesz, kinevetett. Nem tudom mi volt ezen olyan vicces, bár ha nem ilyen ijesztő helyen lettünk volna még örültem is volna neki, ha nevet. De így valahogy sokkal jobban lefoglalt, hogy féljek. Az igazat megvallva jól ment. Nem válaszoltam neki, tudtam ha megteszem elkezd csattogni a fogam.
Mikor Lily felkavarta a port tüsszentettem egy nagyot. Pedig egészen addig sikerült visszatartanom, amíg le nem értünk. Persze pont ilyenkor kell nekem tüsszögni. Mi lenne, ha még allergiás is lennék a porra? Szerencsére inkább csak piszkálta az orromat. Nem csoda hát, hogy hálákat rebegtem magamban, hogy Lily nem akar minden bútort végigtapizni.
Igyekeztem mindent rendesen megfigyelni, ki tudja lehet egyszer még jól fog jönni az a tudás, amit itt összeszedek. Már első pillantásra láttam, hogy minden bútor igazi mestermű. Ha a por nem lenne egy igazi kiállítóteremnek is elmenne. Ahogy az ágyat vettem szemügyre. Persze ügyelve arra, hogy ne nyúljak hozzá. Észrevettem valami fényes tárgyat. Hirtelen eltűnt belőlem a félelem és a helyét a kíváncsiság vette át. Már éppen nyúltam volna felé, mikor Lily megszólalt, s én otthagytam a valamit.
A lány a szekrényhez ment és kinyitotta. Nem értettem mit bámul rajta annyira, de mikor rázuhant a csontváz és mind a ketten sikítottunk felfogtam, hogy miért nézte annyit. Szerencsére hamar magamhoz tértem és leszedtem a csontvázat Lily-ről. Majd rögtön a szekrénnyel kezdtem el foglalkozni. Olyan volt mint egy igazi precíz... Ekkor a hátam mögött barátnőm kiáltotta el magát.
- Pontosan ez a szekrény olyan, mint egy csapda! Várjunk! Mi is csapdában vagyunk! - Hangom már majdnem elcsuklott. Majd gyorsan kiadtam az utasításokat. Megáll az eszem még stresszhelyzetben is nyugodt tudok lenni. Gyorsan az ágy felett lebegő kulcsért kaptam, majd az ajtóhoz futottam.
- Ketten! Nem hárman a harmadik kicsit távolabb van! Sietnünk kell! - Mondtam a pálcámat nézve. Amilyen gyorsan csak tudtam felszaladtam a házba. Hallottam, hogy Lily a sarkamban van. Így hátra se néztem. Utasításának megfelelően pedig elindultam a házban. Profi vagyok nem is kellett több két percnél, hogy megtaláljam. Az alagútnál magam elé küldtem Lily-t.
Menj lejebb! Én eltűntetem a nyomunk! - Elsiettem az ajtóig és halkan elmormoltam a varázslatot. Olyan volt, mintha ott sem lettünk volna. Láttam, ahogy megmozdul az ajtó. Nem vártam tovább azonnal Lily utan mentem. Amint beléptem az alagútba már hallottam a szuszogás a másik szobából. Idegesen csuktam be a csapóajtót és rohanni kezdtem. Majdnem fellöktem barátnőmet.
- Szedjük a lábunk! Már bent vannak! Nem lenne jó, ha elkapnának! - Mondtam zihálva és tovább szaladtam.

Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyHétf. 09 Jún. 2014, 23:30






Lili & Lily

Névrokonok találkája


V
alamilyen különös oknál fogva Lili megjegyzése nevetésre késztetett.
- Tudod mit? Vállalom a kockázatot!
Furcsa volt a hely, beleborsódzott a hátam. Mintha titos mágia vibrált volna a levegőben.
Arra persze hamar rájöttem, hogy nem jó ötlet felzavarni a port, pláne hallva Lili tüsszögését, így inkább ellenálltam a kísértésnek, hogy megtapintsam a bútorokat.
A doboz, amit találtam, szépen megmunkált darab volt. Mikor felemeltem, éreztem, hogy nem hétköznapi darab. Akármi is volt benne, sugárzott a mágiától. Hogy a feketétől vagy nem, azt nem tudtam. Épp ezért akartam kinyitni. Mások őrültségnek mondanám, én kíváncsiságnak és tudásvágynak.
Annyira el voltam foglalva a dobozzal, meg a gondolataimmal, hogy meg se hallottam Lili hangját. Talán éppen ez volt a vesztem.
Mikor megláttam, mi van a szekrényben, először fel se ismertem. Utána is kellett jó pár másodperc, mire feldolgoztam, mit látok.
Mondanom sem kell, szívinfarktust kaptam, mikor rám zuhant. Szerencsére Lili gyorsan levarázsolta rólam.
Mikor benézett a szekrénybe, egy gyanú kezdett erősödni bennem.
Persze, már a legelején is furcsa volt, hogy egy ennyire öregnek kinéző helyiségnek hogy lehet ennyire profi mechanikus zárja, csak nem jutott el a tudatomig. Most viszont igen. Lassan összeállt a kirakós.
- Ez egy csapda... - motyogtam, elgondolkodva, inkább magamnak, majd felkiáltottam. - Ez egy csapda!
A szívem azonnal hevesebben kezdett el verni. Egy pillanat alatt feltérképeztem a szobát, és megállapítottam, hogy csak egyetlen helyen tudnánk kijutni.
Lili utasítására azonnal a odaugrottam a dobozért, és a hónom alá csaptam. Az adrenalin már dolgozott bennem, ez sokakkal ellentétben nekem csak segít: megélesednek az érzékszerveim, tisztábban tudok gondolkodni, stb. A pánik utólag jön ki rajtam, mikor már minden rendben van.
- Hányan vannak? - kérdeztem meg Lilitől, mikor elérte a lépcsőt.
A nyomába szegődve igyekeztem minél gyorsabban felhaladni.
- Nem szabad, hogy elkapjanak minket... A roxforti átjáró felé menj, balra a második szoba bal fala, valamilyen bútorral kissé eltakarva! - hadartam el neki, ameddig felértünk a lépcsőn.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyHétf. 09 Jún. 2014, 21:32



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Jobban belegondolva megértem miért tette, amit. Ha megmondja, hogy megtalálta az ajtót, akkor én abban a pillamatban elmentem volna innen. Így viszont sikerült itt tartania engem. Most, hogy megvan ez a másik ajtó kíváncsi vagyok mi van odalenn. Csak ne egy vérfarkas legyen ott. Azzal nem tudok mit kezdeni!
- Legyünk pozitívak, de ha meghalunk az a te hibád lesz! Ezzel remélem tisztában vagy! - Mondtam egy halvány mosolyt erőltetve az arcomra. Igyekeztem nem mutatni, hogy teljesen para vagyok. Megvárta a lépcsőn, amíg leértem. Jobban mondva megvárta, amíg learaszoltam.
Kirázott a hideg ettől a helytől. Folyamatosan tüsszögnöm kellett a portól. Itt aztán évtizeted óta nem takarítottak. Szerintem itt lent akkor voltak utoljára, mikor megcsinálták, de vajon miért nem? És miért érzem úgy, hogy nem akarom megtudni? Vissza szeretnék menni a Roxfortba.
Mikor leértünk egy kör alakú szobában kötöttünk ki. Lily sokkal bátrabb volt, mint én. Rögtön a szaba közepén álló asztalhoz ment. Én csak lassan araszoltam a fal mellett az ágyig. A portól és a gyanús környezettől eltekintve egész otthonosnak tűnik. Valami csillogott a párnán. Már éppen utána nyúltam volna, mikor Lily hangja úgy megijesztett, hogy rögtön feltartott pálcával fordultam felé.
- A szívbajt hoztad rá! Nem tudom mi lehet benne. Biztos valami ékszer. De miért is érdekel ez téged? Lily hallod, amit mondok? - Hát nekem nem úgy tűnt, hogy hallja, hiszen rólam tudomást sem véve lépett a gardrób elé. Kinyitotta és egy percig bámult bele. Már majdnem megkérdeztem, hogy mit lát, mikor egyet hátra lépett és egy csontváz zuhant rá. Szinte ugyanabban a pillanatban sikítottunk.
De én gyorsabban magamhoz tértem. Intettem a pálcámmal és a csontváz legurult Lily-ről. Félve közelítettem meg a szekrényt. Alaposan szemügyre vettem, majd összeráncoltam a homlokomat. Nem tetszett ez nekem, nagyon nem. Kezd hihetetlen rossz előérzetem lenni. S ennek ebben a pillanatban hangot is adok.
- Megbűvölték! A barátunknak esélye se volt kijönni! De ki zárhatta be ide? Na meg a másik miért nem volt elég a felső ajtót megbűvölni? Te Lily szerintem jobb... - Mikor felé fordultam megláttam a háta mögött lebegő tárgyat. Az volt az, amit az ágyon találtam. Ekkor fuvallat csapta meg az arcomat, de én betömtem a lyukat, amin bejöttünk. Most már biztos voltam benne, hogy baj van.
- Hozd a dobozt, én meg azt a vackot hozom. Jobb, ha ezzel nem itt ügyjödünk. Homenum Revelio! - Halványan megvillant a pálcám hegye. - Hamarosan társaságunk lesz! Valaki közeledik a házhoz. Ha nem szedjük a lábunk lehet,hogy ugyanarra a sorsra jutunk, mint a barátunk! - Mondtam idegesen és nyeltem egyet. A csontvázat gyorsan visszaállítottam és elkaptam az ágy felett lebegő valamit, ami nekem kulcsnak tűnt. Megvártam, míg Lily összeszedte magát, majd elindultam felfelé. Ha most ér ide az a valaki, nekünk lőttek.

Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyHétf. 09 Jún. 2014, 18:03






Lili & Lily

Névrokonok találkája


I
gaza volt, mikor a szememre vetette, hogy miért nem szóltam. De ha szóltam volna, valószínűleg hamarabb elmegyünk.
- Jól van, bocsi. De nézd a jó oldalát, legalább megvan az ajtó! - mosolyogtam.
Egy pillanatra megálltam a lépcsőn, hogy bevárjam Lilit. Nagyon régen nem lehetett itt senki. A falakon és a lépcsősoron évtizedes por állt. Ki tudja, talán akkor voltak itt utoljára, mikor megépítették.
Lent egy apró, kör alakú helyiség volt. Végighúztam az ujjaimat az asztalon, minek következtében vagy egy kilónyi por került a levegőbe. Egy teljesen szokványos helyiségnek tűnt. Voltak itt komódok, egy ágy, egy nagyobb gardrób. Az egyik kisszekrényen egy kis doboz vonta magára a figyelmemet. Megpróbáltam kinyitni, de zárva volt, varázslattal sem sikerült.
- Hé, szerinted ebben mi lehet? Valami zörög benne - ráncoltam a homlokomat. - Valahol itt kell lennie a kulcsnak is...
A gardróbhoz léptem, hogy megnézzem, esetleg benne van-e. Egy kisebb erőfeszítés árán sikerült feltépnem az ajtaját. A látványra az ütő is megállt bennem.
Egy csontváz volt ott.
Hátrébb léptem egy lépést, de megbotlottam, így a padlón kötöttem ki, a csontváz pedig egyenesen rám esett. Velőtrázóan felsikoltottam.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzomb. 31 Május 2014, 23:42



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Elképesztő ez a hely, fel van dúlva és hatalmas a por. Mindenűtt le van szakadva a tapéta, a bútorokon meg karcolás nyomok látszanak. Ha nem tudnám minek a karom nyoma ez még talán direkt itt maradnék körülnézni, de tudom mi ez. S akkor is meg vagyok ijedve, ha tudom, hogy régen nem használták a helyet és ráadásul nincs is telihold. De attól még be vagyok rezelve.
Talán pont erről a lényről szerettem a legjobban tanulni a Legendás Lények Gondozása órán. Most mégis feláll a szőr a hátamon, ha arra gondolok, hogy itt vérfarkas garázdálkodott. Akármi is van nekem nem lenne kedvem összetalálkozni egyel. Mi van ha nem akarja, hogy piszkálják a házát. Most már legalább tudom, hogy miért akarják innen távol tartani a gyerekeket. Mert mi van, ha erre vetődik egy gyerek, mikor éppen itt van egy vérfarkas. Hát akkor az a gyerek nem fog reggelizni.
Nem sokkal azután, hogy megszólaltam Lily mellettem termett. Kíváncsian figyeltem, ahogy szemügyre veszi az alagutat. Mikor mondta, hogy már megtalálta a titkos átjárót kicsit mérges voltam rá, viszont ha máshogy nézzük jó is, hogy nem szólt, mert akkor nem találom meg ezt a lejárót.
- Azért mondhattad volna, hogy megvan! Na mindegy, legalább keresgettem addig is! - Mondtam mosolyogva, majd én is alaposabban szemügyre vettem az alagutat, ami mélyen a földbe vezetett. Nem kellett sokat várnom és Lily már el is indult lefelé. Idegesen pillantottam utána, majd mikor meglérdezte megyek-e elmoslyodtam, vettem egy mély levegőt és feleltem! - Persze, hogy le! Csak várj meg!
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzomb. 31 Május 2014, 18:55






Lili & Lily

Névrokonok találkája


B
e kell vallanom, első sorban a Szellemszállást néztem, csak másodsorban kerestem az átjárót. Meg kell mondjam, furcsa hely volt. Valami nem stimmelt vele...
A helyiségek, bútorok romokban hevertek, a tapéta csíkokban leszaggatva, karmolásnyomok mindenhol... Ezek nem szellemek. Legalábbis nem azok okozták.
Épp az egyik hálóban voltam, és egy szekrényen lévő karmolásnyomot vizsgáltam a pálcám fényénél, mikor Lili megszólalt. Még egy percig ott maradtam. Végigsimítottam az ujjaimat a nyomon. Legendás lények gondozásán (és svk-n) is tanultunk a különböző lények karmolásáról. Nagyon ismerős volt, viszont nem akart beugrani, hogy miért.
Aztán visszamentem Lilihez.
- Egy gombot megnyomtál, és kinyílt? - ráncoltam a homlokom. - Lili, ez szerintem nem az, amit keresünk... ez valami más - világítottam be a pálcámmal. Egy meredek lépcső vezetett lefele valahová. - Az igazi átjáró nem gombbal nyílik. Balra a második szobából nyílik. Az előbb megtaláltam, csak még körülnéztem - pirultam el. - Ha ez is olyan alagút, sokkal régebben készült. Nem hinném, hogy a gombos a Roxfortba vezet. De akkor hova...?
A tervem, hogy még megnézem az emeletet, azonnal elfelejtettem. Ez sokkal érdekesebbnek bizonyult.
- Lejössz? - kérdeztem meg, majd elindultam.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 20:52



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Meglehetősen hideg van a Szellemszálláson! Szinte a csontjaimig hatol a fagy, de még mindig jobb, mint bőrig ázni és csurom vizesen visszamenni a kastélyba. Bele gondolni is rossz, mennyire eláztunk volna, ha Roxmortson keresztül akarunk vissza menni. Azt hiszem egy hétig nem lennék képes megszáradni.
Mivel imádok olvasni így sokat olvastam a Szellemszállás építéséről is. Persze titokban és a zárolt részlegben, de most kifejezetten jól jön ez a kis plussz tudás! Mind a ketten Lumust varázsoltunk és a két kék fény mellett kezdtünk el kutakodni. Természetesen nem volt sok minden nézni való. A falakon néhány kép. A padló poros, sőt látszik egy csík ahol halványabba a por. Bele se akarok gondolni mi okozhatta azt a csíkot.
Próbáltam felidézni az olvasottakat, miközben próbáltam a lépcsőtől távol maradni. Az emeletre nem akaródzott felmenni. Ekkor nekimentem a falnak. Szabályszerű volt, amennyire figyeltem a lábam elé. De ekkor észrevettem egy gombot a falon. S mikor megnyomtam kinyílt a titkos ajtó. Mosolyogva fordultam vissza Lily-hez.
- Lily! Gyere ide! Megvan az alagút. Legalábbis azt hiszem, megvan! Vagy nagyon fel akarsz menni az emeletre is! - Kérdeztem suttogva, s közben kuncogtam. Nekem a hideg mászkált a hátamon ettől a helytől, de szívesen megnéztem volna az emeletet. Viszont ez most Lily-n múlott. Ha ő el akar menni, akkor el megyünk. Végül is én annak is örülnék, ha minél hamarabb megpattanánk erről a kísérteties helyről!

Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 15:27






Lili & Lily

Névrokonok találkája


E
gy pillanatra elcsodálkoztam, amiért nem sikerült az esernyő, de igazából nem zavart. Mindenkinek vannak ilyen napjai. Na meg, nekem még csak lyukas esernyőt sikerült megidéznem - az meg mire jó?!
Igaza volt, a kastélyba nem fogunk ilyen esőben visszajutni. Azonban nem zavart, hogy a Szellemszálláson kell keresztül mennünk.
Kíváncsi természetem lévén néha-néha elcsípek egy-egy beszélgetésfoszlányt a klubhelyiségben. Nem, nem direkt - de ha meghallom, akkor már nem fogok arrébb menni. Ilyen volt az is - tudtam, hogy a Szellemszállásból van egy titkos alagút a Roxfortba, de azt nem, hol kezdődik vagy végződik, milyen hosszú, hol kell bejutni. Éjjeli kalandozásaim során már megpróbáltam megkeresni, de még egyszer sem koronázta siker a tervemet.
Láttam Lilin, hogy nem szívesen teszi be a lábát erre a helyre. Mondjuk nem csodáltam, tényleg volt benne valami...kísérteties, de ez csak jobbá tette a számomra. Első alkalommal, mikor itt jártam, nem nyílt túl sok idő a felfedezésre, de viszont, mivel nem tudom, pontosan hol kezdődik az alagút, most muszáj volt körülnéznem. Így aztán egy lumos elmormolása után izgatottan indultam el előre.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzomb. 24 Május 2014, 18:05



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Komolyan mondom el sem hiszem, hogy ilyen gyorsan telik az idő. Szinte most indultunk el s máris itt vagyunk a Szellemszálláson. Most is elkápráztatott a látványa, szeretem érezni a borzongást. Valahogy jó érzéssel tölt el. Ahhoz pedig, hogy rettegjek keresve sem lehet jobb helyet találni, mint a Szellemszállás!
Ekkor valami az orromra csöppent, majd a karomra, s pillanatokon belül úgy elkezdett esni az eső, hogy még Lily-t is alig láttam. Vicces volt, hogy így esik az eső. Persze nem vagyok oda meg vissza az esőért inkább bentről nézem, viszont most élveztem az esőt. Legalább is addig, amíg nem gondoltam bele, hogy vissza is kell menni Roxmortsba ugyanebben a hatalmas zuhéban.
Azonban Lily hamarabb varázslot nálam, s pillanatokon belül taszítani kezdtük a vizet. Igaz tudtam, hogy ez nem fog sokáig tartani. Mosolyogva néztem Lily-re majd elővettem a pálcám. Magamban elmormoltam a varázslatot, aminek esernyőt kellett volna csinálnia. Megvakartam a fejemet.
- Ezt nem értem mennie kellett volna! Van egy kis gond! Nem fogunk így vissza jutni a Roxfortba! Egyetlen megoldás van!... - Nyeltem egy nagyot! - A Szellemszálláson keresztül kell mennünk az gyorsabb! És viszonylag száraz! Főleg, hogy az esernyő nem akar összejönni! - Nagyokat nyelve mentem oda a házhoz és kér varázslat múlva már be tudtunk menni a házba. Meg kell vallanom féltem. De muszáj volt bezárnom magunkat, mert nem volt szabad ide jönnünk.
- Íme a Szellemszállás belülről! Kísérteties. Most már tudom miért hívják Szellemszállásnak! - Suttogtam halkan, majd elindultam az egyik irányba olyan lassan, ahogy csak tudtam.

Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptySzomb. 24 Május 2014, 14:24






Lili & Lily

Névrokonok találkája


É
szre sem vettem, de időközben megérkeztünk a Szellemszálláshoz. Így elrepült volna a idő? Valószínű. Az időről jut eszembe...
Csöpp. Valami koppant a fejemen. Csöpp. Ez a kezem volt. Csöpp-csöpp, az arcom. Egy perc sem telt belé, máris elkezdett szakadni az eső, de úgy, mintha dézsából öntötték volna. Komolyan, Lilit is csak elmosódottan láttam, pedig itt állt előttem.
Mondjuk engem nem zavart. Mindig is szerettem az esőt. Ilyenkor kimentem a birtokra sétálni, vagy ha otthon voltam, a kertbe. Szerettem megázni. Valamiért olyan jó érzésnek tartottam, mindig is. Viszont nem tudtam, Lili hogy viszonyul ehhez. Körülnéztem, hátha van valami, ami alá be lehetne állni, de nem láttam. Az egyetlen ilyen hely a Szellemszállás volt.
Aztán eszembe jutott. Boszorkány vagyok, az isten szerelmére! Hmm... esernyőt bonyolult lenne varázsolni. De Lili hátha tud, reméljük, varázsol is. Addig is, jó lesz a jó öreg Leperex is. Először Lilire, majd magamra mutattam a pálcámmal, és elmotyogta, a bűbájt. A hatás azonnali, és látványos volt: mindketten elkezdtük taszítani a vizet.
- Na hát, tessék, itt a jó öreg Szellemszállás! - mutattam mosolyogva az épületre.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyPént. 23 Május 2014, 22:50



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Jó érzés, hogy Lily együtt érez velem. Igaz, hogy nem mondtam semmit, de mikor elnevettem magam, láttam, hogy ő is megnyugodott valamennyire. Gondolom nem szeret mások terhére lenni. Igaz ezzel én is így vagyok. Jobb, ha nem akaszkodok rá másokra mert még meg bántom őket.
Kicsit furcsa, hogy Lily ilyen könnyen elvisel. Persze nem mondta még senki, hogy kopjak le, mert nem akarnak többet beszélni velem! Jól esett, hogy Lily kibír engem. Nekem sosem volt bajom másokkal én mindenkivel megtalálom a hangot, legfeljebb más nem találja meg velem! Arról pedig nem tehetek, az az ő hibájuk.
Láttam rajta, hogy őszintén felvállalja, hogy halálfalók ölték meg a rokonait. Én is olyan vagyok, mint ő nem szégyenlem, azt hogy ők ölték meg az apámat. Nem szoktam másokat kritizálni, de szerintem az nem is igazi varázsló, aki az ilyet nem tudja felvállalni. Én sosem mondtam senkinek, hogy félnék azoktól, akik megölték az apámat. Nem én nem féltek, én bosszúra vágyom! Nem akarom hogy mással is ez történjen.
- Hát az biztos egy tehetséget mulasztottak el! Nem is értem, hogyan nem figyeltek fel rád! Na de majd most! - Mondtam mosolyogva. Majd elnevettem magam, szeretek viccelődni. Persze nem mindenki tudja értékelni a humort, mondjuk én nem vagyok ilyen szinte minden viccen tudok nevetni persze van olyan, amin lehetetlen nevetni. De annak már szörnyen pocséknak kell lennie.
Én eddig csak egy olyan emberrel találkoztam, akinek olyan viccei voltak, hogy azon nem lehetett nevetni és mégis nevettem vele. Mert olyan viccesen nevetett, hogy azon nem lehetett nem nevetni. Sose gondoltam, hogy talalkozok egy ilyennel, de mégis! Csak van olyan ember, aki viccesebben nevet, mint amilyen maga a poén!

Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyPént. 23 Május 2014, 19:18






Lili & Lily

Névrokonok találkája


M
ivel nem mondott semmit, vagy nem nézett rám csúnyán, arra következtettem, nem zavarta annyira az, hogy átkaroltam a vállát. Megerősítést nyertem, mikor felnevetett, én pedig megkönnyebbültem. Nagyon kevés ember van, aki képes hosszabb ideig elviselni. Sőt, ez a szám kb. három. Ebből egyik apa, a másik kettő pedig...bonyolult.
Mindig csodálkoztam, amikor valaki nem akarta bevallani, hogy egy családtagja halálának köze van egy halálfalóhoz. Nekem teljesen természetes volt, hogy felvállaljam. Igazából csak sajnálni tudom azokat, akik inkább a sarokban gubbasztanak, mintsem bevallják, és tennének valamit.
Megörültem, mikor mondta, mikor jó neki.
- Ó, az tökéletes lenne, csütörtök délután pont szabad vagyok! Mint mindig, mikor nincs órám - nevettem fel. - Úgy legyen! Hátha észreveszik a Hárpiák, micsoda lehetőséget szalasztanának el, ha nem vennék be személyem a csapatba!
Oké, ez kicsit nagyon furán hatott a számból. Sosem voltam hogyismondjam öntelt alak, sőt, különösképpen önbizalom hiányos vagyok. De ez van... A poén akkoris poén. Nem találom ki előre őket, nem fogalmazom meg magamban, egyszerűen csak jönnek. Az igazat megvallva taszítanak is azok, aki jól megrágják, megfogalmazzák magukban a poénokat, mielőtt válaszolnának nekem. Sosem kedveltem az ennyire kimért embereket. De még mindig ez a jobbik eset, mint mikor valakinek egyáltalán nincs humora. Pedig találkoztam már ilyen emberrel...olyan párbaj lett a vége, hogy ihajj! Ötven pontot levontak a Griffendéltől csak amiatt, mert a retardált hollóhátas nem fogta fel a poént...Bah.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyVas. 18 Május 2014, 21:28



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Lehet, hogy most ismertem meg Lily-t, de jól esett, hogy mellettem áll. Ahogy az is, hogy átkarolta a vállamat. Sose volt testvérem, most mégis olyan érzés volt, mintha Lily-ben megtaláltam volna. Persze én is kicsit furcsán éreztem volna magam, ha én csináltam volna vele ugyanezt, így nem lepett meg, hogy gyorsan elhúzódott.
Gondolom nem akarta, hogy azt higgyem, rám akar akaszkodni. Vagy azt hiszi koloncnak tartom! Pedig ez nem így van! Én senkit sem tartok koloncnak. Különben is, mivan ha éppen ő gondol engem idegesítőnek. Hiszen még csak most ismerkedtünk meg. Lehet, hogy hosszabb távon nem fog tudni elviselni! Azt azért sajnálnám!
Elnevettem magamat és láttam, hogy ez megnyugtatja, aminek én is nagyon örültem s fellélegezhettem. Teljes nyugalommal mondta ki, hogy halálfalók voltak. Persze én is csak azért szabadkoztam, mert ismerek olyanokat, akik nem szeretik szétkürtölni, hogy a családjukban valakit megölt egy halálfaló! Mondjuk nem tudom miért kell titokban tartani!
Én mindig bátran mondom ki, hogy igenis az én apámat halálfalók ölték meg és én azért leszek auror, hogy más gyerekekkel ilyen ne történjen meg! Tudom milyen rossz érzés egyedül maradni és hogy mennyire fáj! S talán aurorként majd segíthetek azokon, akik ilyen helyzetbe kerülnek, mint én kerültem.
Mikor megkértem, hogy tartson nekem egy kis repüléses különórát először beleharapott az ajkába. Ideges voltam, mert szerettem volna, ha segít. Végig nézett rajtam, majd megszólalt. S ekkor megnyugodtam. Hát mégis csak segít nekem megtanulni rendesen repülni!
- Vágjunk! Mikor lenne jó? Hát én minden csütörtök délután szabad vagyok! Talán olyan napra kellene tenni! Na és neked mikor lenne jó? - Kérdeztem mosolyogva, majd a kijelentése második felére is reagáltam.- Azt nem hiszem, hogy annyira jó leszek! De ha mégis majd beajánlak téged! Mint a profit, aki engem tanított! - Kuncogtam, nekem már az is elég lesz, ha meg tudok maradni a seprűn fél percnél tovább. Nem akarok én bajnok lenni, de azért jó lenne, ha legalább elmondhatnám magamról, hogy tudok seprűvel repülni és nem csak lezuhanni! Mivel egy az fáj, kettő nagyon kínos is!

Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyVas. 18 Május 2014, 20:00






Lili & Lily

Névrokonok találkája


U
gyan alig fél órája ismertem meg Lilit, most mégis megsajnáltam. Átkaroltam a vállát, hogy érezze, mellette vagyok. Belül pedig hálát adtam Merlinnek, hogy apa még ott van nekem.
Egy pillanattal később azonban elhúzódtam, mint aki megbánta, amit tett. Nem akartam Lilire erőltetni magam, meghát még alig ismerem, lehet, hogy zavarnám őt. Vagy idegesítem. Mint a többieket.
Mondanom sem kell, mázsás kő esett le a szívemről, mikor felnevetett. Oké. Ez jó jel.
- Halálfalók. A nagymamámnál is - bólintottam.
Ezen mit titkolni? Bármikor, bárki előtt kész vagyok felvállalni az álláspontomat. Ha emiatt megtámadnak, állok elébe - egyrészről szeretek párbajozni, másrészről pedig így is valami célpont a családom, akkor meg? Griffendéles vagyok vagy mifene.
A kérdését meghallva egy pillanatra beharaptam az ajkam. Csak kevesen láttak még repülni. De legyen! Végigmértem. Az alkata ideális a repüléshez, mert mondjuk egy kősziklát nehéz lenne a seprűn tartani. De szerintem így nem lesz nehéz dolgom.
- Vágjunk bele! - nevettem rá. - Neked mikor lenne jó? - kérdeztem. - Aztán nehogy elfelejtsd a jó öreg Lilyt akkor, mikor a Tornádók és a Darazsak versengeni fognak a kegyeidért! - fenyegettem meg játékosan.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily EmptyVas. 18 Május 2014, 17:40



Lily & Lili


Névrokonok találkája


Ahhoz, hogy valakire emlékezzünk szeretet kell. Márpedig, ha valakit igazán szeretünk azt sohasem felejtjük el. A papa is mindig emlékeztetett anyára, s láttam a szemén, hogy imádta. Talán ez segít emlékeznem anyura, még úgy is, hogy nem ismertem. Tudom még milyen volt, mikor a papa mesélt róla, hogy ha valami szomorkás eseményről beszélt, mindig elsírta magát. Én pedig ott ugráltam előtte, hogy felvidítsam.
Persze szinte sose sikerült az ugrabugrálással felvidítani, csak mikor megöleltem, akkor nyugodott meg. Nekem sok emberre kell emléleznem, hiszen egyetlen élő rokonom a keresztapám. A nagyapám öregségbe halt bele, egy évvel apa halála előtt. Nem is kell mondanom, hogy teljesen le voltam törve. Nem volt elég a nagyapa halála, apa is meghalt. Teljesen egyedül éreztem magam, de hallottam a hangjukat a fejemben. Tudtam, hogy mindig velem maradnak majd és az emlékük nem fog halványodni.
- Senkinek sem könnyű! Az én apukámnak is nehéz volt elfogadni anya halálát. Nekem pedig az övét! - Mondtam lehajtott fejjel. Hiszen könnyek gyűltek a szemembe, még jó hogy a kviddics szóba került így megint nevethettem.
- Dícséretes dolog. Azért vállalta a hivatást, mert meghalt, akit szeretett. Gondolom halálfalók voltak, ha már auror lett, de ne érts félre nem akarom beleütni az orrom. Nem az én dolgom! Az pedig mindennél jobb, ha az ember büszke lehet a szüleire! - Majd megjegyeztem, hogy a repülésre nálam nincs sok esély, mire elnevette magát. Viszont ahogy felelt én is nevetni kezdtem.
- Jogos! A mágia megteszi! De nem hiszem, hogy nekem attól még menne! Esetleg, majd adhatnál nekem egy két repülő leckét! Hátha ragad rám valami, a sáron kívül! - Mondtam nevetve, majd kérlelően pillantva Lily-re.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: Névrokonok találkája ~ Lili & Lily   Névrokonok találkája ~ Lili & Lily Empty

Vissza az elejére Go down
 
Névrokonok találkája ~ Lili & Lily
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Dan & Lily
» Laurel & Lilyanah
» Lili Nenil & Gavin Guile
» Lily & Tally
» Lily & Lorraine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Varázsvilág :: Roxmorts :: Főút-
Ugrás: