KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
A világ is tótágast áll - Clary & Lily Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 A világ is tótágast áll - Clary & Lily

Go down 
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyPént. 23 Május 2014, 20:09






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


E
z nem az én napom, ebben biztos voltam. Kezdjük ott, elaludtam. Így hatásosan elkéstem a bájitaltanról, amit a jó öreg Slucki tartott - aki a legtöbb emberrel elnéző lenne, de a kis ellentétünk miatt velem nem. A reggeli teámat magamra borítottam, és felrobbantottam a csészét átváltoztatástanon. Mikor ebédidő felé közeledve legurultam a lépcsőn egy csapat mardekáros szeme láttára, már biztos voltam benne, hogy ez határozottan nem az én napom.
Mondjuk ezt senki nem róhatja fel nekem. Alig egy hónapja, hogy elvesztettem édesapámat, egyben utolsó hozzátartozómat, és megárvultam. Ember legyen a talpán, aki ennyi idő alatt képes lenne túllépni ezen - nekem mindenesetre nem sikerült.
Az ebéd szünetben magamra borítottam a tányéromat az egész iskola szeme láttára, és mikor fel akartam takarítani, véletlen felgyújtottam az asztalt. Igen, ez tényleg nem az én napom...
Így aztán megrémülve vettem észre, hogy késésben vagyok sötét varázslatok kivédéséről. Persze, azonnal a nyakamba kaptam a lábamat, így háromszor gyorsabban értem fel a másodikra, mint általában. Még maradt pár percem a csengőszóig, ezért lassítottam a lépteimen. Azonban fantasztikusan nem néztem a lábam elé, és sikeresen rátapostam a lábamra, aminek következtében tornászokat megszégyenítő mutatvány kíséretében igyekeztem talpon maradni. Nem jött össze. Ráadásul nekiestem egy lánynak, aminek következtében mindketten a földön landoltunk.
- Merlinem, annyira sajnálom, nem néztem a lábam elé! - szabadkoztam azonnal, majd segítettem neki felállni. - Jól vagy?
Magamban morogva vettem észre, hogy elszakítottam a taláromat, és arra gondoltam, ennél rosszabb már nem is lehetne ez a nap.
- Egyébként Lily vagyok - mutatkoztam be és felé nyújtottam a kezem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyPént. 23 Május 2014, 21:26

Hol is kezdjem? Azt hittem, idővel sikerül majd beilleszkednem. Hát tévedtem. Pedig már lassan egy hónapja, hogy visszaköltöztünk Angliába. Az iskola azonban még mindig idegen számomra, képtelen vagyok megtalálni a helyem. New Yorkkal együtt ott hagytam a barátaimat is, itt pedig egy szál barátom sincs, így érthető, hogy nehezen viseltem a költözést..
Azonban a mai nap más volt. Sokkal pocsékabb.
Kezdjük ott, hogy tegnap este nem jött álom a szememre, így ma reggel úgy néztem ki, mint valami zombi. A hajam kócos volt, a sápadt bőrömnek köszönhetően pedig még jobban látszottak a sötét karikák a szemem alatt. Kelletlenül vonszoltam le magam reggelizni, de egy falat sem akart lemenni a torkomon. Így üres gyomorral, kómás fejjel álltam fel az asztaltól. Lassan, kótyagosan sétáltam fel a harmadikra, ugyanis bűbájtannal kezdtünk. Az órai feladatot nem sikerült elvégeznem, a professzor meg is jegyezte, hogy tőlem többet várt volna. Na igen, ez a nap is jól kezdődik.
Bosszúsan léptem ki a teremből, hogy tovább menjek a következő órára, azonban alig tettem pár lépést, de pont szembe mentem egy csapat mardekárossal. Nem csalódtam bennük, most is elárasztottak gúnyos megjegyzésekkel. Ez a nap egyre pocsékabb. Biztos voltam benne, hogy ennél nem is lehetne rosszabb napom. Azt hiszem, elkiabáltam. Mielőtt felértem volna, sikerült belefutnom Hóborcba. Ehhez már végképp nem volt türelmem, így rákiabáltam. Hát igen, nem kellett volna. Mehetek büntetőmunkára..
Már annyi keserűség volt bennem, hogy nem voltam képes tisztán gondolkodni. Sietve indultam meg a könyvekkel a kezemben. Ám nem néztem a lábam elé, így könnyedén neki szaladtam valakinek, vagy inkább ő nekem.. Éreztem az ütést az oldalamon, majd máris a földön landoltunk mindketten. Hiába tagadom, ez volt a napom fénypontja. Kelletlenül nyögtem föl, és megdörzsöltem az oldalamat. Mikor már mindketten állóhelyzetbe vergődtünk, megpróbáltam összeszedni magam.
-Ugyan, nem történt semmi.. - szedtem össze minden türelmemet, és lehajoltam összeszedni a könyveimet. - Persze, soha jobban. - hazudtam, majd egy pillanatot haboztam.
Azt hiszem, ő az első, aki önszántából szóba áll velem minden gúny nélkül. Bátortalanul odanyújtottam a kezem, és megráztam a kezét.
-Én pedig Clarissa. - eszméltem föl, és pislogtam párat, hogy éberebb legyek. - Clarissa Strongheart. De szólíts csak Clarynek.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyPént. 23 Május 2014, 21:47






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


L
áttam rajta, hogy nincs valami jó passzban. Legalább nem vagyok egyedül vele. De persze, ki ne lenne, ha fellökik a folyosón?!
- Még egyszer bocsánat...
Észrevettem a szemei alatt húzódó karikákat, és kicsit megsajnáltam. Természetemből adódóan én már hozzá vagyok szokva az éjszakázáshoz. Erre szükségem is volt mostanában, ugyanis apa halála miatt igen keveset aludtam, akkor is rémálmokkal teli.
Aztán feltűnt valami furcsa. Vagy épp ez az, hogy a lány volt furcsa. Vagyis az, hogy még nem láttam. Jó, persze, nem ismerhetek név szerint minden diákot, de azért látásból nagyjából be tudnám azonosítani őket, hogy "ő a Roxfortba jár, ő is roxfortos, ő is, ő is...". De ezt a lányt nem.
- Örülök a szerencsének, Clary - feleltem, mikor bemutatkozott. - új vagy itt? Még nem láttalak...
Kellett egy kis idő, mire eljutott a tudatomig, hogy hogyan hívják. A Strongheart korántsem gyakori, sőt, igen ritka név.
Sokk.
Sokk. Sokk. Sokk.

- Mit mondtál, hogy hívnak? - suttogtam kerekre tágult szemekkel, teljesen ledöbbenve.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyPént. 23 Május 2014, 22:12

Az egész helyzet fura volt. Az ember nem szokott leállni beszélgetni azzal, aki fellökte. Szívem szerint már siettem volna tovább, nem akartam magam még jobban leégetni. Nyilván nem tűntem valami rutinosnak, de ez nem is csoda.
Mióta idejöttem, kismilliószor kaptam ugyanezt a kérdést. Lehunytam a szemem, és minden erőmmel azon voltam, hogy lenyugodjak. Végül is, a lány kedvesnek tűnt, akkor én miért lennék bunkó vele?
Nagy önuralomra volt szükségem, hogy ne rajta töltsem ki a dühöt, és a bánatot, ami a költözés után maradt. Nyeltem egyet, és saját meglepetésemre sikerült higgadtan válaszolnom.
-Úgyszintén. - mondtam, inkább semleges hangon, ami már magában csoda volt. - Igen, március közepén költöztünk ide a szüleimmel, alig ismerek valakit..
Láttam, amint a lány arcára egy különös kifejezés ül ki. Talán meglepődött? Ugyan mi oka lett volna rá?
Teljesen összezavarodtam, most először terelődtek el a gondolataim valami másra. Valami nem hagyott nyugodni a lánnyal kapcsolatban. Végül csak megráztam a fejem, és halkan válaszoltam.
-Clarissa Strongheart. - ismételtem meg lassan, hátha csupán nem értette.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyPént. 23 Május 2014, 22:30






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


H
irtelen semmi más nem érdekelt, minden kiesett a fejemből.
- Má-március köze-közepén? - dadogtam.
Gondolom, tiszta hülyének nézett. De nem érdekelt.
Apa március elején halt meg. Dumbledore azt mondta, megpróbál valami távoli rokonokat keríteni nekem.
Nem hittem neki.
- Az a szenilis vén bolond - morogtam.
Pedig igazából végtelenül hálás voltam neki.
Egy pillanat alatt, ha nem is 360, de 180 fokos fordulatot vett velem a világ - ismét. Egy pillanat alatt összeraktam a fejemben a képet.
Kicsi voltam. Apa mesélt nekem. Azt mondta, a nagybátyámék kiköltöztek Amerikába, mert volt valami összezördülésük.
- Hatalmas ostobaság... Ilyen változásnak kitenni szegény kislányt.
- De azért nem lesz baja, ugye?
- Nem lesz. Épp, csak egy évvel kisebb nálad és te is olyan erős vagy, hogy csak na - Azzal felkapott, és repülőset játszottunk, én pedig nevettem.

Szóval nem fogok árvaházba kerülni. Ők azok. Vagyis Clary az unokatestvérem. Dumbledore-nak sikerült.
Mikor láttam, hogy teljesen hülyének néz, megszólaltam:
- Hadd mutatkozzam be! Lilyanah Strongheart, személyesen.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyPént. 23 Május 2014, 22:56

Na jó, ennél furább már nem is lehetett volna. Láttam a lányon, hogy mindjárt összeesik, viszont zavaró volt, hogy ennek nem ismertem az okát. Egyre kényelmetlenebbül éreztem magam, így csak értetlenül pislogtam a lányra.
Mintha éppen most tett volna egy nagy felfedezést, csak épp nem hangosan, hanem magában gondolkodva. Nem tudtam mire vélni, hisz a jelenlétem általában sehol sem vált ki ilyesfajta viselkedést.
-Kire.. ? -kezdtem, de aztán leesett a tantusz. Csak a leszűrődő léptek zaja törte meg a csendet, míg nekem sebesen zakatolt az agyam.
Hogy mi..? Nem, nem, az képtelenség.
Lehetetlen.
Na itt álljunk meg. Kellett egy nagy levegő, hogy lenyugodjak.
Ez túl sok. Nem létezik, hogy ő a rokonom. Tudtam volna róla.. Aztán eszembe jutott valami. Egy beszélgetés apukámmal.
-Apa, neked vannak testvéreid?
Alig hogy kimondtam ezt a mondatot, apukámnak megkeményedett az arca.
-Igen, egy. - mondta komoran, mintha egy kelletlen témáról beszélne. - De ő messze lakik, és nem szeretném, hogy találkozzatok.
Ezzel el is csendesedett, és dolgozott tovább a laptopján. Én pedig kiábrándultan, lemerevedve álltam, és bámultam magam elé. Akkoriban elképzelhetetlennek tartottam, hogy valaki ne szeresse a családját, vagy annak egy tagját. De lehettem vagy kilenc éves. Mit sem tudtam az életről.
Most tágra nyílt szemekkel néztem fel a lányra. Lehetséges lenne..?
-Te..? - Nem bírtam folytatni a mondatot. Hideg zuhanyként ért a felismerés. Lemerevedtem, és próbáltam felfogni, hogy mi történik.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptySzomb. 24 Május 2014, 14:03






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


H
ihetetlen. Túlságosan is. Egyetlen beszélgetés alkalmával lett felhozva a téma, de lehet, hogy egy-két-három évesen találkoztam is velük. Miféle veszekedés késztethet embereket, ráadásul testvéreket arra, annyira meggyűlöljék egymást, hogy csapot-papot otthagyva az egyik fél családostul elköltözzön az országból. Annyi év után... Még az is ehet, hogy mikor kicsi voltam, játszottam a lánnyal... És a nagybátyám ölében is voltam, és megnevettetett...
A veszekedés arra ösztökélte, hogy minél messzebb kerüljön. Talán még a varázsló életmódjával is felhagyott, míg a lányáról ki nem derült, hogy örökölte a mágikus vért.
Túlságosan hihetetlen. Minden egybevág. És mégis...
- Nem tudod, miért jöttetek vissza? - kérdeztem meg tőle halkan. - Csak mert nekem van egy ötletem...
Látszott rajta, hogy elérte őt is a felismerés. Ezek szerint ott is volt valami ilyesmi, ha máshogy nem, említés szintjén.
- Én.
Oké, roppant értelmes válasz a "te?" kérdésre. De hát mit mondjon ez ember, ha maga se tudja, mi folyik itt?
Gondolatban letettem az SVK óráról. Plusz-mínusz 10-20 pont mit számít! Majd holnap visszaszerzem, mikorra lehetőleg elmúlik a pech-sorozatom. Ez most fontosabb.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptySzomb. 24 Május 2014, 18:06

Ledöbbenve álltam ott, és úgy néztem a lányra, mintha valamiféle földönkívüli lény lenne. Na jó, tudom, hogy illetlenség. A szüleim mindig leszidnak ilyenkor, hogy "nem illik másokat bámulni". De most egyszerűen képtelen voltam levenni róla a tekintetem. Az agyam még mindig szüntelenül zakatolt.
Apukám azt mondta, van egy testvére. Tehát van egy bácsikám.
Soha életemben nem beszélt róla.. Mégis hogy tehette ezt? Én pedig végig abban a tudatban éltem, hogy alig vannak rokonaim. Nagyjából a házba bezárva töltöttem eddig a fél életemet. Szinte soha nem engedtek el senkivel, velük pedig esélyem sem volt kimozdulni. Mindig a munkájuk foglalta le őket, sosem maradt idejük rám.
Most először éreztem, hogy nem vagyok egyedül.
-Fogalmam sincs. - feleltem színtelen hangon, ahogy meghallottam a kérdést. Mindig érzékenyen érintett a téma, nem szívesen beszéltem róla.
-A szüleim nem mondtak semmit, csak elrángattak magukkal, mint valami poggyászt.. - mondtam keserűen.
Még mindig nem bírtam elhinni. Képtelen voltam.
-Lehetséges lenne, hogy mi.. hogy mi ketten..?
Na jó, ez kicsit hülyén jött ki. De hát, ha egyszer nem bírtam kimondani. Lehetetlennek tűnt, hogy van egy rokonom, akiről eddig nem is tudtam, hogy létezik. A fejemben egyre gyűltek a megválaszolatlan kérdések, de sikerült némileg lehiggadnom.

Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptySzomb. 24 Május 2014, 18:27






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


E
z a lány itt, előttem, valóban lehetne az unokatestvérem? Vajmi kevés esély lenne rá. De a megérzéseim azt súgják, az. És általában hallgatok a megérzéseimre.
De most, egy ilyen ügyben, mi a fenét csináljak?!
- Bah, miért nincs most itt Dumbledore?! - dohogtam.
Nem volt különösebben szoros kapcsolatom az igazgatóval, mégis, mikor megárvultam, azonnal a segítségemre sietett. Ha tényleg sikerült volna neki, akkor csak szólt volna nekem, nem? Kivéve, ha úgy gondolta, jobb lesz ez így. Dumbledore az egyik legkülönösebb ember,akit valaha láttam, lehet, szórakozásból nem mondta el. De akkor adok én neki szórakozást!
- Biztos semmit nem tudsz? Nm csíptél el beszélgetésfoszlányt, nem láttál véletlenül egy levélbe, a szüleid nem beszélgettek furcsa idegenekkel? Akár egy szó, amit hallottál, egyetlen szó... - kérleltem.
Tudom, látszott rajta, hogy rosszul érintette a költözés, és tapintatosnak kellett volna lennem hozzá, de nem érdekelt. Mióta apa meghalt, ridegebb lettem, a hangulatom is ingadozóbb. Különben is, egy kérdésbe nem fog belehalni.
A hajamba túrtam idegességemben. Mi ez az egész?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptySzomb. 24 Május 2014, 19:14

Vennem kellet pár mély lélegzetet, hogy lenyugodjak. Nekidőltem a falnak, majd lecsúsztam a tövébe.
Nem tudtam, mit érezzek. Legyek bánatos, mert a szüleim soha az életben nem szóltak erről, vagy legyen boldog, hogy összehozott vele a sors?
Egyik sem voltam. Ez már túl sok volt nekem.. Azt hittem, helyben elsírom magam. De utálok mások előtt sírni, így visszafogtam magam, és vettem még egy nagy levegőt.
Nem ismerem ezt a lányt, de elméletileg a rokonom. Mi a francot kéne tennem egy ilyen helyzetben?!
Fogalmam sem volt róla, miért pont az igazgatót akarná maga mellett tudni egy ilyen helyzetben, így betudtam simán egy költői kérdésnek.
A hangom már engem is elborzasztott, ahogy megszólaltam.
-Születésem óta mindig az árnyékban tartanak. Fogalmam sincs róla, mi történik a külvilágban, mert egész álló nap a plafont bámulom. A szüleim soha semmit nem árulnak el, mert úgy hiszik, nem fontos tudnom róla. Mégis miért pont ez lenne kivétel?!
Éreztem, hogy a hangom élesen cseng, de nem érdekelt. Ahhoz túlságosan is dühös voltam. Dühös a szüleimre, a mardekárosokra, Pitonra, magamra, sőt, talán mindenkire. A keserűség már hetek óta gyűlt bennem, és muszáj volt kiadnom. Lehunytam a szemem, és próbáltam meggyőzni magam arról, hogy ez csak egy rossz álom.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptySzomb. 24 Május 2014, 20:47






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


F
elugrottam az ablaknyílásba, és elhelyezkedtem a párkányon, fejemet a hideg falnak támasztottam. Le kellett nyugodnom valahogy. Nem szabad, hogy az érzelmeim magával ragadjanak. Most nem.
Miért hagyott ilyen kétségek között Dumbledore? Ha segíteni akart nekem, miért ne mondta volna el, ha sikerült? Ez kész agyrém.
Oké, tudom, hogy nem kellett volna. Tudom, hogy szemétség, és hogy érzéketlenségre vall. Tudom, hogy egy féreg vagyok. De csak úgy kicsúszott.
- De most itt vagy, nem? Egy boszorkányképzőben. Ami azt jelenti - na neee - , hogy boszorkány vagy. Vagyis eddig is kellett varázsiskolába járnod. Vagy - ha más nem - magántanárt fogadtak. És ha ez megtörtént, azonnal azt jelenti, hogy törődtek veled. Ha törődnek az emberrel, azt jelenti, szeretik őt. Ha pedig szeretik őt, nem illik ilyen hangnemben beszélni az illetőről, nemdebár? - vontam fel a szemöldököm, hangom gúnyosan csendült.
Mikor lettem ilyen? Ilyen...nem is tudom, milyen. Sosem szerettem az ilyen embereket, erre most én is ilyen lettem? Mondd, hogy nem,  mondd, hogy csak rossz napom van! De késő bánat. Tudom, hogy kimondtam a szavakat, sőt, biztos vagyok benne, hogy én voltam.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptySzomb. 24 Május 2014, 21:41

A lány hangja olyan gúnyos volt, hogy összerezzentem. Mióta itt vagyok, nem először kapom ezt, ez valahogy mégis rosszabb volt.
A szemem még mindig csukva volt, bár már nem álltattam magam azzal, hogy ez csak egy rossz álom. Tudtam, hogy valóság, csupán azt kívántam, bár ne lenne az.
Iszonyatosan vágytam vissza New Yorkba. Most még jobban.
Azt kívántam, bár a barátaimmal lehetnék, bár élvezhetném a házunk melegét, bár üldögélhetnék a házunk mellett álló fűzfa alatt..
A valóság azonban fájdalmasabb volt. Sokkal fájdalmasabb.
-Te ezt nem értheted.. - válaszoltam nagyon halkan, de a hangomon még az eddiginél is jobban érződött a bánat.
Egyszerűen nem bírtam tovább. El akartam futni, itt akartam hagyni mindent és mindenkit.
Éreztem, ahogy az arcomon valami forró és nedves csordul le.
Mikor felfogtam, hogy sírok, olyan gyorsan fordítottam el a fejem, hogy belefájdult a nyakam. Gyorsan megtöröltem az arcom, és kényszerítettem magam, hogy nyugodjak le. Azonban most, mikor a leginkább szükség volt rá, nem tudtam.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 16:00






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


M
áris emészteni kezdett a bűntudat. Már hogy ne emésztene, ha egyszer ez nem is én voltam?! Sosem viselkedtem így. Vagyis... na jó, belátom, ha olyan emberről volt szó. De egy ismeretlennel, akivel most ismerkedtem meg, és ráadásul így is elég rémes szegénynek, soha.
Mégis, a szavak akaratlanul törtek elő a számból. Nem tudom, mi tehette, talán az elmúlt hetek keserűsége, a gyász, a bizonytalanság, a magány és a becsapottság érzése, de annyi biztos, nem egy szerencsétlen lányon akartam levezetni.
Azonban már késő volt. Az ablakon át a birtokot tanulmányoztam, de igazából semmit nem láttam. Hangom hidegen csengett, ahogy megszólaltam.
- Nem érthetem? Épp most mondtad el. A szüleid szigorúak, nem szeretnek semmit az orrodra kötni, mert hogy az nem rád tartozik. Elég rövid pórázon tartanak, és ez érthetően nem tetszik neked. Pedig ezzel csak védeni akarnak. Nem tudod, milyen, ha bármelyik pillanatban megölhetnek téged és az egész családodat, mert nem Nagy-Britanniában nőttél fel, a szüleid pedig valószínűleg igen. Szóval inkább hálás lehetnél nekik.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 16:55

Egy ideig csendesen ültem, mert megszólalni sem tudtam. A lány hangja hideg volt, habár elsőre olyan kedves volt.
Nem tudtam, mit kéne tennem. A vádak súlyként nehezedtek a lelkemre, ahogy belopta magát a bűntudat az érzéseim közé. Valamelyest igaza lehet. Hiszen a szüleim megtettek értem pár dolgot, ha nem is olyat, amit én szerettem volna. Ha nem is olyat, ami tényleg a szeretet jele lenne..
De egyszerűen képtelen voltam elhinni, hogy az olyan dolgok, amiket ők tesznek "értem", azt mutatnák, hogy szeretnek.
A legfurább az egészben, hogy általában nincs idejük rám, folyton csak a laptopon pötyögnek, de ha megkérdezem ilyenkor, hogy elmehetnék-e valakivel valahova, azonnal kapom a szokásos szöveget, hogy "mit képzelsz, hogy csak úgy elengedünk itthontól..?" és a többi, és a többi.
Lehet, hogy más azt gondolja, nagyon szerencsés vagyok. Én mégsem így látom. Szerintük törődnek velem, de ha ők lennének a helyemben..
Szinte semmit nem engednek meg, de közben magasról tojnak rám. Soha nem éreztem igazán, hogy szeretnek..
Se kedvem, se energiám nem volt ezt elmondani.
Éreztem, hogy a lány mondanivalója mögött van valamiféle tapasztalat.. Épp ezért próbáltam higgadtan válaszolni.
-Nem, valóban nem. - válaszoltam csendesen. - Valószínűleg ezért tart mindenki különcnek.
Lassan feltápászkodtam, bár a lábam kicsit megremegett. Épp háttal álltam a lánynak, de nem is szándékoztam megfordulni.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 17:23






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


E
lhinni sem tudtam, hogy ilyeneket mondtam. Mégis mi történt velem...? Szegény lány mit ártott nekem? És nem is főképpen az, hogy mit mondtam, hanem a...a hangnemem. Olyan ellenséges volt, hogy azon sem csodálkoztam volna, ha most azonnal otthagy engem.
A fejemet végre felé fordítottam, és tekintetemet a hátára szegeztem.
- Nem, nem különc vagy. Egyszerűen csak...éretlen. Helyes ez a szó ide? Mindegy. Nem élted meg azt, amit mi, így nem tudod annyira értékelni. Nem te vagy a egyedüli, többen is vannak a kastélyban, ismerek is olyanokat, akik semmit nem érzékeltek abból, ami volt. Például azok, akik nem hitték el, hogy visszatért. Ők nyugodtan éltek tovább. Azért tarthatnak "különcnek", ahogy te fogalmaztad, mert új vagy. Új helyre kerültél, hiányzik a régi otthonod, barátaid, épp ezért nem igazán akartál megnyílni senkinek.
Vettem egy mély levegőt. Mindig különös érzékem volt az emberismerethez, ha lehet ilyet mondani. Gyakran egyetlen pillantásból is tudom, mi történt velük. Ezt anyától örököltem. Pont emiatt lett gyógyító. Ugyanis nem csak betegségeket, hanem lelkeket is gyógyított a Mungóban. Amolyan másodállás volt ez a mugliknál pszcihiáternek nevezett foglalkozása.
Mielőtt gondolkodhattam volna, ismét megszólaltam.
- Talán jobb lenne, ha nem is lennének szüleid? - kérdeztem halkan tőle.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 19:31

Hirtelen bűnösnek éreztem magam. Nyilván tapintatlan voltam, vagy valami.
Végül is...mi okom lenne panaszkodni? Van családom, még, ha nem is olyan, amiről mindenki álmodik. Van tető a fejem felett..
De mégis.. Nehéz eltűrni, hogy a szüleim kedvük szerint ráncigáljanak, mintha valami tárgy lennék.
A lány hangjában csendült valamiféle szomorúság, amitől még rosszabbul éreztem magam. Nyilván nem nekem volt itt a legsanyarúbb sorsom.
Tényleg vissza akartam kapni a New Yorki életemet. Tényleg nem akartam és nem is tudtam megnyílni senkinek. Mintha a gondolataimban olvasott volna.
Szóval ő lenne az unokatestvérem? Legalábbis gondolom, hogy az. Furcsa érzés volt megtudni, még furcsább megismerni az illetőt. Általában a közeli rokonok kiskoruk óta ismerik egymást..
Pontosan tudtam, kiről beszél, hiszen mára már mindenki róla beszélt. A hírneve majdnem akkora volt, mint a hatalma..
A lány utolsó mondata elborzasztott. Ebbe bele sem gondoltam. Így nézve máris sokkal jobban becsültem a szüleimet.
-Nem.. - mondtam, és mivel háttal álltam, kiengedtem a könnyeimet. - Nem, nem lenne jobb..
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 19:45






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


P
ontosan tudtam, mit érezhet. A képzelőerőm mindig is határtalan volt. Az emberismerői tulajdonsággal örököltem az empátiát is, hogy bele tudom képzelni magát mások helyzetébe.
Ezekben a pillanatokban, mikor eszembe jut, hogy mely tulajdonságokat örököltem anyától, gyűlölöm, hogy alig ismerhettem.
Lekászálódtam az ablaknyílásból, és a lány elé álltam. Ekkor már nem éreztem, hanem tudtam, hogy az unokatestvérem. Apának is pontosan ilyen színű volt a szeme, és az arca vonala is hasonlóképpen húzódott. Mégis, a legjellegzetesebb az orra volt. Pontosan olyan, mint a nagymamámnak is.
A lány olyannyira emlékeztet a rokonaimra. Csakhogy mind halottak.
Egy pillanatra lehunytam a szemem, csak aztán szólaltam meg, színtelen hangon.
- Te nem tudod, miért jöttetek vissza. Én viszont választ adhatok a kérdésedre. Csak nem tudom, mit gondolnál azután...
Magam is meglepődtem, mennyire semleges hangon sikerült kimondanom. Pedig ennyi erővel akár egy hurrikán is tombolhatott volna bennem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 21:28

Ahogy közelebb lépett hozzám, ráemeltem a tekintetemet. Most már egészen biztos voltam benne, hogy ugyanaz a vér csörgedezik bennünk. A vonásai.. Olyan ismerősek voltak. Emlékeztetett a rokonaimra. Már akiket ismerek - emlékeztettem magam.
Megtöröltem az arcom, és próbáltam lehiggadni. Nyilván mindkettőnket elragadott a hév. Azonban most látszott a lányon, hogy ő is lenyugodott valamelyest.
Az apukám sosem szerette, ha szabad szájú voltam. Leszidott érte. Ezt megértem, joggal tette. Általában nem is voltam az.
Anyukám sokszor volt rossz passzban, általában mindig idegeskedett. Sosem mondta el az okát, inkább csak kitölteni szerette rajtam..
Ezek ellenére én képes voltam vidám maradni. Általában az is voltam. Csak most nem.
Visszaemlékeztem egy beszélgetésre az egyik legjobb barátommal.
-Clary, téged sosem bánt semmi?
-Ezt mégis miből gondolod?
-Csak, mert.. Mindig olyan vidám vagy.
-Ez még nem jelenti azt, hogy nem bánt semmi, csak épp nem foglalkozom velük.
Ez igaz is volt. Mindig úgy voltam vele, hogy minek bánkódni, amikor vidám is lehetsz.
Tudja a választ - jutott el a tudatomig. Amin annyit rágódtam, azt most lehet, hogy egy kéréssel megtudhatom.
-Mondd el. - mondtam ki gyorsan. - Tudni akarom. - a hangom határozottan csengett, ahogy a lány szemébe néztem.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyVas. 25 Május 2014, 22:28






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


M
indig is őszinte voltam. Ha valami az eszembe jutott, nyíltan kimondtam. Nekem ez volt a természetes. Becsületre méltó, csak meg kell tanulni kezelni. Mindig is a tudatában voltam, szerettem is ezt a tulajdonságomat. Talán ez volt az egyik oka annak, hogy gyakran keveredtem összetűzésekbe, párbajokba.
Ezért lepődtem meg, mikor azokat a dolgokat mondtam. Az őszinteségem túl nagy mértékeket öltött. Még el se jutottak a tudatomig, végig se tudtam őket gondolni. Fogalmam sem volt, miért mondtam azokat, amíg rá nem jöttem.
Vagyis most.
Megráztam a fejem, hogy száműzzem ezeket a gondolatokat.
- Az igazság néha fáj... - suttogtam, mielőtt végig gondolhattam volna.
Azt már nem tettem hozzá, hogy leginkább nekem.
Nem vártam rá választ, sőt, nem is akartam, hogy válaszoljon.
Így esett meg, hogy az őszinteségem csapdájába estem. El akartam neki mondani, minden porcikám azt sikította, hogy mondjam el, ha már ennyit szenvedett miatta.
De valami visszatartott. Vagyis valaki. Ő. Be kell valljam, féltem. Itt állt előttem - noha mindmáig ismeretlen, egyetlen kiskori emléken kívül - az unokatestvérem, utolsó élő rokonaim egyike, és én, pedig még nem is ismertem, féltem, hogy elveszítem. Elvégre is, ki ne utálná meg azt, aki miatt ki lett ragadva a jól megszökött kkörnyezetből, és egy vadidegen helyre lett taszítva?
Mindegy. Nekem az. Nincsenek szüleim. BBarátaim se igazán. Eddig sem volt unokatestvérem, nem mindegy?
- Az igazat akarod? - tettem fel a kérdést. - Tessék. Itt a válaszod: miattam.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyCsüt. 29 Május 2014, 17:41

Lélegzetvisszafojtva vártam, hogy a lány válaszoljon. Ez a kérdés annyi gyötrelmet okozott nekem, de eddig soha nem kaptam választ rá, mivel senki sem árulta el nekem. Így hát mindeddig beletörődtem, hogy lehet, hogy soha nem tudom meg.
Most itt volt a nagy lehetőség.
Az orrom előtt állt, mégis féltem, hogy meggondolja magát. Az arcán láttam, hogy hezitál. Láttam, hogy valami nagyon nincs rendben.
Bár mostanában mi számít annak?
A világ a feje tetejére állt. Azt hiszem, ez a találkozás volt az, amitől ebben biztos lettem.
Először elhurcolnak Amerikába. Oké, ez nem vészes. Elég kicsi voltam, így túléltem.
Várnak még jó pár évet, hogy biztosan legyenek barátaim, akiktől majd elszakíthatnak, azután pedig visszaráncigálnak Angliába. Na ez már közel sem oké.
Mikor életem legrosszabb napjait élem, belefutok egy lányba, aki - mint az kiderült - az unokatestvérem, akiről eddig nem is tudtam.
Azt hiszem, jogos a feltételezés.
Fogalmam sem volt, mit érzek. De komolyan. Esetleg dühös vagyok? Nem, nem hiszem. De abban sem voltam biztos, hogy nem vagyok az. Az egyetlen érzés, ami berágta magát a lelkembe, az az emésztő, mélyről jövő bánat.
Tudni akartam, ki a felelős ezért. Akartam, hogy tudja: tönkretette az életemet.
Lassan felemeltem a tekintetemet, és egyenesen a lány szemébe néztem. Vártam. Vártam, hogy kimondja..
És kimondta.
Hirtelen lemerevedtem, először nem akartam hinni a fülemnek. Arcomra hitetlenség ült ki, de mivel megszólalni nem tudtam, csak a fejemet ráztam. Nem, nem lehet.. - mondogattam magamnak.
Elkezdtem hátrálni. A barátságos lány képe már halványodott az emlékezetemben. Hogy pont miatta?
Erőt gyűjtöttem.
-Hogy.. te..? - szólaltam meg még mindig hitetlenkedve. - Miért..?
Nem bírtam többet kinyögni.
Nem tudom, hányszor hagyta el a számat ez a kérdés.. "Miért?" Nem egyszer, ebben biztos voltam.
A szemembe újra könnycseppek gyűltek, de most dühösen letöröltem őket.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyCsüt. 29 Május 2014, 18:48






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


N
em tudom, mire számítottam, mi fog történni, ha elmondom. Talán megkönnyebbülök? Happy end? De mindegy is. Egyik sem történt.
Mikor elkezdett hátrálni, egy pillanatra lehunytam a szemem, és nagy levegőt vettem. Kényszerítenem kellett magam, hogy erős maradjak. Pedig abban a pillanatban minden voltam, csak az nem. Kicsinek éreztem magam és gyengének. Ugyan, ki vagyok én? Senki. Nem tudom befolyásolni a világ mozgását, így az kénye-kedve szerint játszhat velem. Mit tettem azért, hogy így lett megírva a forgatókönyvem?
Megérdemli, hogy megtudja.
Hátat fordítottam neki, és ismét az ablakhoz mentem. Nem akartam a szemébe nézni, látni azt a végtelen fájdalmat, ami egyetlen ember miatt került oda. Miattam.
- Mondtam, hogy nem tudod, mit éltünk át mi itt, Nagy-Britanniában. Borzalmas volt. Mikor V-v-voldemort visszatért, csak kevesen hitték el. A Minisztérium vak volt. Nem vette észre a szörnyűségeket, amik történtek. Pedig, mikor legutóbb ereje teljében volt, mindent elpusztított, ami számunkra érték volt... - kezdtem bele halkan.
Nyeltem egyet. Soha nem értettem igazán, mi értelme volt ennek. Valószínűleg azért, mert nem volt neki.
- 1981. október 31-én, Halloween éjszakáján tűnt el. Nem tudom, elmondták-e neked a történetet. Aznap este elment Godric's Hollowba. Én is ott laktam ás lakok a mai napig. De ő egy bizonyos család miatt kereste fel a helyet. Potterék miatt. Legyilkolta a szülőket, majd a fiút is meg akarta ölni. Nem sikerült neki. Harry Potter legyőzte a Őt, Akit Nem Nevezünk Nevén először. Azóta még kétszer megtette. Harmadszorra végképp.
Furcsa volt. Még sosem találkoztam olyan emberrel, akinek ezt elmesélhettem volna, ugyanis itt mindenki ismeri.
- Mielőtt Vo-voldemort először eltűnt, családok millióit szakított szét, csonkolt meg, irtott ki. Ő és a halálfalók.
Mély levegőt vettem. Most jön az a rész, ami rólam szól.
Megérdemli, hogy megtudja - emlékeztettem magam.
- Így volt ez velem is. Alig pár hónapos voltam, mikor elveszítettem anyát. Halálfalók voltak - Halkan beszéltem, de épp olyan hangerővel, hogy hallhassa. - Apa nevelt fel és a nagymamám. Aztán később, egy nap, a nagymamám előttem esett össze. Halott volt. Ugyan Voldemort eltűnt, a követői szabadok voltak. Nem lett bizonyítva, de apa tudja. És én is tudom.
Itt tartottam egy kis szünetet. Most jön a lényeg. Az igaz ok.
Megérdemli, hogy megtudja.
- Apa volt a legnagyobb támaszom. Két év kellett, hogy feldolgozzam. Aztán, szépen-lassan elértem a kort, és felvettek a Roxfortba. Azt hittem, mostantól minden más lesz. Hogy lesznek barátaim, hogy nem leszek annyira magányos. Tévedtem. Az élet szívás, ha nem olyan a forgatókönyv. A mai napig alig vannak olyan emberek, akiket kicsit is a barátomnak nevezhetek. De apa mindig itt volt velem.
Ki kell mondanom. El kell mondanom neki.
Megérdemli, hogy megtudja.
- Egy hónapja. Március legelején. Átlagos nap volt, mikor megtudtam. Tudod, apa anya halála után aurornak állt. Addig küzdött, míg parancsnokhelyettes nem lett. Sok akcióban részt vett. Volt egy halálfaló rajtaütés. Rosszul sült el. Az aurorok épphogy csak megúszták. Két embert kivéve. Az egyik kómában fekszik a Mungóban. A másik apa volt. Meghalt.
A könnyeim utat találtak maguknak, és patakzani kezdtek az arcomon.  Még véletlenül sem fordultam meg, hanem tovább bámultam az ablakom. Hangom rezzenéstelen maradt, ahogy folytattam.
- Nem maradt senkim. Árva lettem. Az igazgató megértő volt. Talán jobban is, mint ilyen helyzetekben szokás. Azt mondta, megpróbál valami távoli rokonokat keríteni nekem, hogy ne kerüljek árvaházba. Ezek szerint sikerült neki.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyCsüt. 29 Május 2014, 20:41

Most már határozottan dühöt éreztem. Ha tudná, mit tett velem..
A kezem ökölbe szorult, ahogy lecsuktam a szemem.
Egy pillanatra, de tényleg csak egy pillanatra azt hittem, hogy találtam végre valakit, akiben megbízhatok. Hogy lehettem ilyen bolond?
Úgy látszik egyedül maradtam. A maradék halvány reménysugár is eltűnt.
Úgy tűnik, valami tényleg nagyon rosszat tettem, ha az élet így kicsesz velem. De ugyan mit tettem?
Mikor a lány hátat fordított, azt hittem, elmegy. Bármennyire is dühös voltam rá, nem akartam, hogy elmenjen. Már szóra nyitottam a számat, mikor az ablaknál megtorpant.
A fájdalom, amit a mellkasomban éreztem mióta elhagytuk Amerikát, felerősödött. Nem fizikai fájdalom volt ez, mégis százszor rosszabb annál.
Hirtelen azt kívántam, hogy a lány is részesüljön ebben a kínzó, gyötrelmes érzésben.
Nem - figyelmeztettem magam. - Ez nem te vagy, Clary.
Mikor a lány megszólalt, felkaptam a fejem. A hangja egészen halk volt és bánatos. Nem láttam ugyan, de éreztem, hogy elmereng azokon az időkön.. Hirtelen megborzongtam. Még hallani is rossz volt, nemhogy megélni.
Hosszan hallgattam a lány beszámolóját, bár engem is elborzasztott az akkori viszony. Mikor a lány elhallgatott, éreztem, hogy nehezére esik elmondani. A düh érzése drasztikusan csökkent bennem, és némán meredtem a lány hátára.
Aztán ismét megszólalt. Elmondta, ami a lelkét nyomta.. És én csak meredten bámultam rá.
Tehát igaz. Apukám igazat mondott, a haláláról mégsem számolt be nekem.
Meghalt.
Ez a szó visszhangzott a fejemben. Nem bírtam és nem is akartam elhinni..
Hirtelen hatalmas méretű bűntudat nehezedett a szívemre.. Mit tettem?
Hirtelen minden tiszta lett. Hogy miért emlegette Dumbledore-t, hogy miért volt olyan bánatos..
Én meg egy ilyen piti dolog miatt vagyok bánatos? Ez nem fer. Főleg az ő részéről nem..
A lábaim már nem bírtak el, így térdre rogytam. A lány hangja megrémisztett.
Sosem voltam a szavak embere - legalább is én így éreztem. A lényeg, hogy most sem csalódtam magamban. Bár az is csoda, hogy meg bírtam szólalni.
-Én.. nem tud.. nem tudtam.. - motyogtam elképedve, és a padlóra szegeztem a tekintetem. - Sa..sajnálom..
Lehunytam a szemem, és próbáltam nem arra gondolni, hogy ez milyen bénán hangozhatott. Az érzelmeim az ellentettjükre fordultak, míg a jól ismert bűntudat fojtogatott. Nem kaptam levegőt. Mintha minden levegő kiszorult volna a tüdőmből.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyPént. 30 Május 2014, 16:12






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


H
a egyszer enged az ember a sírásnak, nehezen tudja abbahagyni. Apa halála óta rengetegszer rém álmodom, mindig ugyanazt. Ott vagyok mellette, és látom, mi történik. Mikor meghal. Ilyenkor mindig verejtékben úszva riadok fel, és gyakran órákig tartó sírógörcsöt kapok. Nem egészséges, tudom. Nem tudom, miért csinálom. De egyszerűen nem tudom abbahagyni. Csak az értheti meg, aki már átélt hasonlót.  
Miután befejeztem a beszámolót, elhallgattam. Ugyan, mit mondhatnék még? Hagytam, hogy egy pillanatra magával ragadjanak az érzelmeim. És már azt is tudtam, hol fogom tölteni az éjszakát. Annyit mondok, nem a klubhelyiségben vagy a hálóban.
Lenyugtattam magam. Nem fogok most sírni. Nincs itt az ideje.
Ugyan a könnyeimet nem töröltem le az arcomról, legalább nem folytak tovább. Most elapadtak. Majd annak is lesz ideje, mikor senkit nem fognak zavarni.
Aztán meghallottam a lányt.
Először nem is tudtam, mit csináljak. Apán kívül nem igazán volt senkim, és mivel egyke voltam, soha nem tudtam, hogyan kell, hát...nővériesen viselkedni. Így csak az ösztöneimre hagyatkozhattam. A megérzéseimre.
Odamentem hozzá, és letérdeltem mellé. Aztán óvatosan átkaroltam a vállát.
- Nyugi - mondtam halkan. - Semmi okod nincs rá, hogy vádold magad. Nem tudtad. Semmi közöd sincs ehhez. Bábu voltál egy társasjátékban. Ahogy én is. Minden okod megvolt rá, hogy dühös legyél rám. Én nem hibáztatlak.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptyPént. 30 Május 2014, 23:24

"A hazugságok olyanok, mint a sebek a lelkünkön. Tönkretesznek."
Fiatal fejjel még nem tudtam felfogni, viszont ma már ennek áldozatául estem. A saját bőrömön tapasztaltam.
Fájt.
Fájt, hogy ezt aljas módon, a saját érdekeiket követve eltitkolták előlem, aminek következtében idáig fogalmam sem volt az egészről.
Becsapottnak éreztem magam.
Mindeddig abban a hitben éltem, hogy a saját, vér szerinti szüleim bíznak bennem, így hát ilyen dolgokban nem hazudnának nekem. Tévedtem. Csalódtam bennük..
Dühös voltam.
Nem, már nem a lányra. Csak egy bábu voltam az egész nagy játékban, akit kényük-kedvük szerint tologathattak..
Bánatos voltam.
Hiába találtam rá ilyen hihetetlen módon az egyik - eddig ismeretlen - rokonomra, a barátaim még mindig New Yorkban voltak. Az egyetlen aki társamnak szegült, mióta visszaköltöztünk, az a magány volt.
Hosszú csend következett, a valaha volt legfülsiketítőbb csend.
Féltem, hogy elveszítem, habár még alig ismertem. Ezután nem csodálkoztam volna, ha otthagy.
Legnagyobb meglepetésemre a lány odalépkedett hozzám, és átkarolta a vállam. Zavartan pillantottam föl rá. Ennek nem így kéne lennie.. Dühösnek kéne lennie. Ezek után főleg.
Mikor a lány megszólalt, hangja lágy és halk volt. Nyugtatóan hatott rám, amitől azonnal kicsit összeszedettebb voltam.
Nem hibáztatlak.
Nem, nem és nem. Ennek végképp nem így kéne lennie. Kiabálnia kéne velem.. Dühöngeni, amiért még én is ellene fordultam. Legalábbis egy percre.
-Nem, ez nem igaz. - súgtam lehunyt szemmel. - Minden okom megvan rá, hogy vádoljam magam. - rövid várakozás után hozzátettem: - Nem neked kéne vigasztalnod.. - nyeltem egyet, és kinyitottam a szemem. - Sajnálom, ami történt, Lily. Nem szeretném, ha még veled is rossz kapcsolatot alakítanék ki.. - halkan beszéltem, s kissé elcsuklott a hangom, de nem törődtem vele. Most semmi más nem számított, csak az, hogy őt ne kelljen elveszítenem..
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : A világ is tótágast áll - Clary & Lily Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily EmptySzomb. 31 Május 2014, 19:08






Clary & Lily

A világ is tótágast áll


S
osem értettem ezt az önvádlás tulajdonságot. Nem is tudott róla, akkor meg miért lenne az ő hibája? Nem tehetett semmit, miért lenne az ő hibája? Hülyeség. De legalább még egy bizonyíték, hogy rokonok vagyunk. Apa is ilyen volt mindig.
- És mondd csak, kedves Clary, miben is vagy hibás? Netalántán ott voltál a támadáskor, és otthagytad apát a halálfalókkal? Vagy a halálfalók oldalán állsz? Esetleg te ölted meg? Mert ha bármelyik is ezek közül, jobban jársz, ha most futsz. De mivel erre semmi esély nincs, így a legkisebb okod sincs rá, hogy megvádold magad. Te mit gondolsz? Mivel vádolod magad? - A hangom komoly volt. Ezek a komoly-poénjaim. Nem egyszer szoktam használni őket. Valamiért talán, legalább egy kicsit megkönnyíti elviselni, ami történt, az, hogy megfűszerezem a történetet egy leheletnyi  humorral.
- Hidd el, én sem szeretném.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty
TémanyitásTárgy: Re: A világ is tótágast áll - Clary & Lily   A világ is tótágast áll - Clary & Lily Empty

Vissza az elejére Go down
 
A világ is tótágast áll - Clary & Lily
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Clary & Lau
» Rubeus Hagrid & Clary McQuillen
» Dan & Lily
» Laurel & Lilyanah
» Angela & Lily

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: