KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Lili & Brittany Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Lili & Brittany Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Lili & Brittany Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Lili & Brittany Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Lili & Brittany Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Lili & Brittany Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Lili & Brittany Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Lili & Brittany Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Lili & Brittany Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Lili & Brittany

Go down 
SzerzőÜzenet
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Brittany Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Brittany Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Brittany   Lili & Brittany EmptyPént. 09 Május 2014, 22:12



Brithany & Lili


Büntető munkán vagyunk


Nem kellett vitáznunk a mardekárósok viselkedését illetően. Bár furcsa is lett volna, ha ezen vitatkozunk. A mardekárosokat mindenki egyként utálja. El vannak magukkal telve és azt hiszik mindent megtehetnek. Hogy ők jobbak, mint a többiek. Nem is tudom mikor volt utoljára, hogy mardekáros volt az évfolyam első. De ha jobban belegondolok ilyen még nem is volt. Azoknak túl nagy az arcuk ahhoz, hogy keményen tanuljanak.
Azt hallottam valakitől, hogy a mardekárt az aranyvérűek házának tartják. Hát nem is kell mondanom, hogy akkorát nevettem, hogy percekig nem lehetett velem beszélni. Ez egy akkora ostobaság, mint kettő másik. Én is aranyvérű vagyok és íme mégis hugrabugos vagyok és erre büszke vagyok. A családom szinte minden tagja hugrabugos volt. Bár anya nem ő griffendéles volt, de nekem nincsenek előítéleteim egyik házzal szemben sem. De ha egyszer valakik tesznek arról, hogy valamilyen vélemény kialakuljon róluk azzal nem lehet mit kezdeni.
Mély gondolatmenetemet és a monoton cserép pakolgatást egy nagy placcsanás zavarta meg. Gyorsan odasiettem Brithany-hoz és megláttam a földön a forrongó trutyit. Lehajoltam mellé és segítettem feltörölni. Sőt, mivel volt itt a közelben egy kis speciális műtrágya, így valamennyire még a megmaradt égésfoltokat is eltüntettem. Nem lepett meg, hogy ő se tudja mi az a trutymó, amit kiöntött. Ki is tudhatná mi van Bimba professzor üvegházában.
Végül csak találtam valamit, ami talán a mandragóráknak is segít. A lány elfogadta és még mielőtt bármit mondhattam volna elkezdte adagolni a szert. Mikor az első szár elszenesedett bennem ragadt a levegő.~Bimba meg fog ölni! Kiírtottam a mandragóráját!~Idegeskedtem magamban ekkor azonban megjelentek az apró levélhajtások. Mély levegőt vettem, amit aztán ki is engedtem. Mégsem fogok meghalni!
- Ugyan már nincs mit! Csak nem akartam, hogy a professzor itt tartson téged még egy óráig, mert megpörkölted a mandragórát! Nem szeretek mások kárán nevetni! Másokor is szívesen segítek! - Mondtam mosolyogva a lánynak. Nem én nem vagyok olyan, mint azok a mardekáros gyíkok akik mindenkin nevetnek. Én inkább segítek mindenkinek. Talán a sors fura fintora, hogy a kedvenc tanárom pont a mardekár ház vezetője.
Őszintének kell lennem, majdnem szívrohamot kaptam, mikor elfeketedett a mandragóra. Ha van olyan tantárgy, amihez nem értek akkor az a gyógynövénytan. Egy pillanatig pedig komolyan azt hittem, hogy mindet megöltem. Most kicsit zaklatottan olvastam tovább a feladataimat.~Fülvédők csoportosítása! Most komolyan? Ne már ez mekkora hülyeség!~Forrongtam magamban, de nem volt mit tenni. Munka az munka meg kell csinálni, minél hamarabb kész annál hamarabb szabadulok innen. Vár rám egy befejezetlen könyv az ágyamban.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lili & Brittany Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Brittany   Lili & Brittany EmptyPént. 09 Május 2014, 20:28


Lili & Brittany


Örültem, hogy egyezik a véleményünk, és nem kell felesleges vitákba bocsátkoznom a mardekárosok magatartását illetően. Furcsa is lett volna, ha kedveli a kígyókat, akiknek a kedvenc szórakozása a más házba tartozók életének megkeserítése és mintha annál boldogabbak lennének, minél jobban utálják őket. Meglátására csak biccentettem és egy egyetértő mosolyt küldtem felé. Nem lett volna értelme folytatnom a témát, sőt felhoznom is kár volt; csak újra felidéztem magamban a délelőtt történt rendkívül dühítő eseményeket. Bosszantott, hogy ők bármit megúszhatnak, míg bármi, amit csinálnak másokon csattan, és ez egyáltalán nem izgat senkit.
Hirtelen túlságosan is heves mozdulatot tettem az öntözőkannával, mintha azon akarnám megtorolni a mardekárosok szemétkedéseit, aminek a mandragórák látták kárát. Ledöbbenve álltam szerencsétlenkedésem eredménye előtt, de már csak nevetni tudtam rajta. Ez az eset legalább megkoronázta amúgy is szuper napomat.
Unott mozdulattal fogtam meg egy utamba kerülő rongyot, hogy feltöröljem vele a trutyit, de alig láttam neki a takarításnak, Lili termett mellettem. Csodálkozva pillantottam rá, nem értettem, miért segít nekem, amikor egyedül én okoztam a szerencsétlenséget, de hálás voltam neki. Pár perc lelkes súrolás után már egészen tisztának lehetett nevezni a padlót, igaz néhány helyen díszítette pár égett folt, de ettől eltekintve, rendben volt.
- Fogalmam sincs – vallottam be őszintén. Nesze neked kérkedés, amikor szükségem lenne a tudásra, teljesen lefagyok. Csak nekem lehet olyan mázlim, hogy a sok szer közül pont egy olyat sikerül kiborítanom, amit még sosem láttam. – De csak nem lesz rosszabb, ha kipróbáljuk – vontam meg a vállam és nyúltam az üvegcse után. Mielőtt Lili megakadályozhatott volna, már meg is kaparintottam és a növényekre csepegtettem. Először befeketedett a száruk, mire halálos ijedség járt át, de aztán apró levélkezdemények bújtak ki a csonka tőből. Mély lélegzetet vettem, megtámaszkodva a mögöttem álló asztalban.
- Köszi. Jövök neked eggyel – mosolyodtam el a lányra nézve, majd újra kezembe vettem a papírt, és a következő feladatra tértem. Szerettem volna közvetlenebb lenni Lilivel, de nem ment. Néha magam is elcsodálkozom, mennyire antiszoc vagyok, de nincs elég erőm vagy türelmem, hogy ezen változtassak.


Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Brittany Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Brittany Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Brittany   Lili & Brittany EmptySzer. 12 Márc. 2014, 15:06

Lili & Brittany

Nem venném biztosra, hogy Brittanyt érdekelte volna, vagy értette volna, amit mondtam, de nem zavart. Elég volt, hogy néha bólintott, vagy éppen elmosolyodott. Nagyon szeretek beszélni, s ha egyszer szót kapok, akkor nem tud az Isten se leállítani. Most viszont igyekeztem rövidre fogni a dolgot, a végén pedig érdeklődni a lány felől is.
Már miközben kimondtam a kérdést, folytattam a munkámat. Én is mosolyogtam rá, a mardekárosokról mindenkinek megegyezik a véleménye, de kevesen mernek tenni is valamit a gonoszkodásaikkal szemben. Ez a tette már is kicsit feljebb csúsztatta a ranglistámon, pedig nem is ismerem annyira. Ezzel azonban nem is kell törődni, valószínűleg a munka végezte után nem is fogunk sokat beszélni.
- Ne is mondd! Minden mardekáros azt hiszi, hogy ő a világ ura. Meg, hogy midenkinek... - Mondatomat, egy bluggyanás, majd több kis sercegés, s végül egy nagy nevetés szakította félbe. - Parancsolhatnak... - Fejeztem be a mondatot, mikor a lány már rám nézett, majd lehunyta szemeit, s eléggé elcsigázott képet vágott.
Bimba ezt tuti, hogy nem fogja megbocsájtani. Gyorsan felkaptam egy rosszabb rongyot, amivel megpróbáltam feltörölni a trutyit, amivel öntözni kellett. Szerencsére a rongyot nem égette szét ez a valami, viszont a mandragórák nem úszták meg, ha lenne pálcánk seperc alatt visszatudnánk csinálni mindent az eredetire, de így sajnos nem. Persze tudok egy két olyan igét, amit pálca nélkül is lehetne használni, de én még nem vagyok olyan jó, hogy erre képes legyek. Megvakartam a fejem, felálltam majd a gyógyszeres polchoz mentem. Levettem egy üvegcsét, s mosolyogva odaléptem Brittanyhoz.
- Hallottam, hogy jó vagy gyógynövénytanból. Szerinted ez elég erős ahhoz, hogy részlegesen meggyógyítsa őket? Szerencsére nem volt halálos az a trutymó, de én nem értek annyira ezekhez a mérgekhez. - Mondom kedvesen, s most is teljesen igazat mondok, ha van olyan tantárgy, amit kevésbé tudok, mint a többit akkor az a gyógynövénytan. Még szerencse, hogy Mary mesélt nekem Brittanyról, igaz ő is csak hallomásból tudta, hogy jó érzéke van a gyógynövényekhez. Engem meg ez nem annyira érdekelt, hiszen én nem kedvelem ezeket a zöldségeket!



Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lili & Brittany Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Brittany   Lili & Brittany EmptyHétf. 10 Márc. 2014, 20:37


Lili & Brittany


Arcomról nem tűnt el a mosoly, ahogy a lány szavait hallgattam, de miközben elmesélte, miért is van itt, folytattam a munkámat. Mondandójának a felét nem is értettem, például fogalmam sem volt mi köze McGalagonynak a Bimba által kiszabott büntetőmunkához, és ez az egész, hogy jön a dolgozathoz és a zárolt részlegbe történő kiruccanáshoz, de ráhagytam a dolgot. Néha bólintottam, vagy szélesebben elmosolyodtam, de nem éreztem, hogy sok közöm lenne a dologhoz. Talán túlságosan is antiszociális vagyok a normális emberi társalgásokhoz, ezért kevesebbel is beértem volna. Egy tömör, pár szavas válasszal, csak, hogy megtörjük a kínos csendet.
- Megvédtem magam pár magáról túl sokat képzelő mardekárossal szemben – Dühösen fújtam ki egy tincset arcomból, majd nagyobb hévvel, mint kellett volna lendítettem meg a kannát, aminek hatására a trutyi jó része kilöttyent és mindent beterített egy fél méteres körzetben. Én még idejében ugrottam hátra, így csak pár csepp ért el. Viszont a mandragóráknak nem volt ilyen szerencséjük. Leveleik füstölögve elégtek, amikor a trutyi hozzájuk ért. Csak pislogni tudtam, ahogy végigmértem, mekkora felfordulást is okoztam pár másodperc alatt. Felkacagtam, amikor tekintetem találkozott Lili-ével és lehunyt szemmel, lemondóan megcsóváltam a fejem. Nekem már úgyis mindegy, Bimba ezért ki fog nyírni. Ha legalább pálcám lenne, még úgy-ahogy helyrehozhatnám, de így?!  Jó vagyok gyógynövénytanból – nem véletlenül, hiszen a gyógyítói szakma egyik alapkövetelménye – de ezt a trutyit nem ismertem, így nem is tudtam, mivel hozhatnám helyre a mandragórákat, amiket azért reméltem, hogy nem öltem meg.


Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Brittany Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Brittany Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Brittany   Lili & Brittany EmptyHétf. 10 Márc. 2014, 18:04

Lili & Brittany

Gyorsan haladok az üvegházak felé. Még mindig nem értem mi baja lehet Bimba professzornak. Csak azért bűnető munkára fogni, mert volt merszem kijelenteni, hogy hibás a dolgozat feladata? Mérges voltam nem hittem, hogy ez lehet a valódi ok, van egy olyan érzésem, hogy a legutóbbi könyvtárban tett éjszakai látogatásom az oka, csak McGalagony nem akart személyesen büntetésbe küldeni, ahhoz túlságosan is kedvel a professzor. Viszont Bimbával, nincs jó viszonyom, sose szerette, ha bármit is kijavítottam, amit mondott. Szinte azt merem mondani, hogy ő az egyetlen, aki csak kényszerből ír "V"-t a dolgozataimra, mert mást nem tud vele kezdeni. Viszont, ha tényleg McGalagony keze van a dologban jobban teszem, ha befogom a számat és elviselem, hogy kertészkedésre fogtak.
Hevességemben kicsit korábban érkeztem meg, mint kellett volna. Legalább azt nem mondhatja, hogy kések. Ha már kifogást akar keresni az csak az lehet, hogy korábban jöttem, mint kellett volna. De meglepetésmre, most nem rám haragudott, hanem egy másik lányra, aki később érkezett, minimum két perccel, mint kellett volna. A professzor nem volt boldog, de szinte tudtam, hogy belül nevet rajtunk. A kezünkbe nyomott egy-egy lapot, majd elkobozta a pálcáinkat.
Végigfutottam a feladatokat, s teljesen elcsüggedtem. Biztos voltam benne, hogy két óránál hamarabb nem fogok innen szabadulni. Teljsen elszomorodtam, monoton mozdultam, s elkezdtem összeszedni a szanaszét hagyott cserepeket, ami az első volt a listámon.
Lassan dúdolni kezdtem, persze magamban, hogy jobban haladjak. Azonban alig egy-két perc múlva hallottam, hogy a lány megszólalt. Elmosolyodtam, majd felemeltem a fejem. Hallottam a hangján, hogy nem kedveli jobban a professzort, mi én. Lettettem a cserepeket, s mire a kérdést feltette már ott álltam mellette.
- Lili Nenil vagyok! Kezet is fognék, de ebben a koszfészekben lehetetlen tiszta kezet nyújtani. Mivel érdemeltem ki a növények társaságát? Elméletileg azzal, hogy meg mertem említeni a hőn szeretett Bimba professzornak, hogy elírta a dolgozat feladatot. De igazából, az a véleményem, hogy McGalagony szólt a professzornak, a legutóbbi zárolt részlegben történt látogatásomról és azért kerültem ide. Na és te? Mi rossz fát tettél a kedves Bimba professzor tüzére? - Kérdeztem a professzor nevét mindig erősen gúnyos hangnemben kimondva. Ebből valószínűleg érezheti, hogy nem vagyok odaáig Bimba professzorért. Miközben a válaszát vártam nekiláttam a feladatom folytatásának, mert azért nem áll szándékomban az egész napot itt tölteni. Egy idő után kifejezetten unalmas tud lenni ez az átkozott üvegház.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lili & Brittany Empty
TémanyitásTárgy: Lili & Brittany   Lili & Brittany EmptyVas. 09 Márc. 2014, 21:28


Lili & Brittany


Kimért léptekkel haladtam az üvegházak felé, ahova Bimba professzor rendelt az óráján történt incidens után. Igaz, talán tényleg kicsit hevesen reagáltam a mardekárosok piszkálódására, de attól még nekem volt igazam.  Azok a tökkelütött, öntelt marhák azt képzelik, hogy nekik mindent szabad, ők istenek, akik felettünk állnak. Nem csoda, hogy szükségét éreztem kissé észhez téríteni őket, de erre is én fáztam rá. Engem büntetőmunkára küldtek, tőlük meg csak pontokat vontak le. Mintha érdekelné őket a dolog...
Dühöm, amit az igazságtalan eljárás miatt éreztem, azóta sem párolgott el, sőt csak fokozódott, amikor a folyosón szembe találkoztam a két idiótával, akik természetesen nem mulasztottak el gúnyos megjegyzéseket tenni az órán történtekre.
Amikor beléptem a hármas számú üvegházba, két személyt találtam ott. A dühösen toporgó tanárnőt, akit, úgy tűnt, rendkívül bosszantott pár perces késésem és egy hugrabugos lányt, aki az évfolyamtársam. Ha emlékezetem nem csal Lili Nenil a neve, együtt van vele asztronómia órám. Még nem igazán volt szerencsém beszélni vele, a nevét is csak onnan tudom, hogy dolgozatoknál általában az ő neve hangzik el, mint a legjobban teljesítő diák a csoportban. De akkor meg nem értem, mit keres itt. Persze lehet valaki egyszerre okos és bajkeverő is, de nem hiszem, hogy ő ilyen lenne.
A tanárnő a kezünkbe nyomott egy- egy papírt, majd elegánsan távozott, természetesen miután megfosztott minket a pálcánktól. Varázslóképző iskolába járunk, és nem varázsolhatunk, ésszerű és logikus. Ahogy végigfutottam tekintetem a papíron, elhúztam a számat. Vagy egy tucat feladatot rótt ki ránk a tanárnő, amivel aligha fogunk egyhamar végezni. Nem túl lelkesen megfogtam egy öntözőkannát, amiben kétes kinézető, zöldes barna, lustán fortyogó folyadék volt, és az utasítás szerint, sorra megöntöztem vele az indacus toxicus-okat. Miután végeztem az első pár cseréppel, oldalra pillantottam, hogy megnézzem, mit csinál a lány és szerencsétlenségemre tekintetünk találkozott, mire zavartan elmosolyodtam.
- Amúgy Brittany Reynolds vagyok – mutatkoztam be, miközben folytattam a nem túl kellemes munkát. Nem tudtam mit mondhatnék, nem igazán vagyok a szavak embere, de zavart a kínos csend.
-  És te mivel érdemelted ki ezt a megtiszteltetést, hogy dajkálhatod Bimba drágalátos növényeit? – kérdeztem csevegő hangon, de kissé gúnyosan. Félreértés ne essék semmi bajom a tanárnővel, de nem esett jól a kivételezés, azt hittem, igazságosabban tudja megítélni a helyzetet.


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lili & Brittany Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Brittany   Lili & Brittany Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lili & Brittany
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Brittany Reynolds
» Lili & Zoé
» Lili & Draco
» Lili & Ravenna
» Lili & Luna

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Roxfort :: Birtok :: Üvegházak-
Ugrás: