KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Arthur & Alfonsine Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Arthur & Alfonsine Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Arthur & Alfonsine Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Arthur & Alfonsine Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Arthur & Alfonsine Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Arthur & Alfonsine Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Arthur & Alfonsine Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Arthur & Alfonsine Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Arthur & Alfonsine Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Arthur & Alfonsine

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Alfonsine 1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptySzomb. 27 Dec. 2014, 15:43

Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Alfonsine Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Alfonsine Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyPént. 26 Dec. 2014, 00:06




Arthur & Alfonsine




Mélyen beszívom az illatát, mielőtt elhajolok tőle, csak hogy végignézhessem, ahogy elönti az arcát a pír. Megállapítom, hogy a vörös bármilyen mennyiségben jól áll neki - akár a hajáról, akár az arcáról van szó, és hogy egész biztosan nem ússza meg, hogy ezek után még párszor zavarba ne hozzam. Annak ellenére, hogy valami ilyesmi reakciót reméltem, azért meglep vele, hogy pusztán ennyi, ilyen mértékben zavarba tudja hozni, és én ezt abszolút nem bánom. Noha egy pillanatra bűntudatom is támad, amiért megrontom őt, de aztán gyorsan emlékeztetem magam, hogy én vagyok itt az áldozat, és mindenért, amit teszek, ő tehető felelőssé. A gyanútlan néző talán nem értene velem egyet ebben, de csak én érezhetem, milyen hatással van rám ez az egyszerű, bár korántsem hétköznapi lány.
Élvezettel figyelem, ahogy még mindig döbbenten hebeg-habog, és a válasza hallatán nem tudom elfojtani a diadalmas vigyort, amit a vállalkozásom sikere varázsol az arcomra. Jelen esetben azt se bánnám, ha látná, de éppenséggel az is humoros, hogy nem látja, milyen jól szórakozom az ügyön. Ismét egy pillanatra elkábít a haja kellemes illata, ahogy belekap a szél, mikor sarkon fordul, és az arcomon még mindig ott ül a bamba vigyor, ahogyan követem őt az asztalhoz. Közben nem felejtem el szemügyre venni az így elém táruló látványt - félreértés ne essék, úriember vagyok, de azért valahol férfi is, és tudom értékelni az esztétikát - márpedig egy ilyen formás hátsó azért mindenképpen említést érdemel, még ha csak magamban is.
Természetesen bóknak szántam, nem is tudnék bármi mást mondani olyasvalakinek, mint ő, de ezt inkább megtartom magamnak, és ismét csak egy mosollyal válaszolok neki. De aztán mégis meggondolom magam a dolgot illetően:
- Azért csak vigyázz, hogy ki bókol neked, mert van egy gonosz ikertestvérem, és előbb vagy utóbb biztosan találkozol majd vele. És ennek a fele se tréfa. - nem tudom, mennyire fogja komolyan venni, de ideje volt már figyelmeztetnem őt erről a veszélyforrásról. Persze bírom Kortot, végül is az ikertestvérem, és szinte az egész életünket együtt töltöttük, de egyes dolgokban nehéz vele szót érteni. Ilyenek a kviddics és a nők. Az előbbiért éppen ma volt egy nézeteltérésünk, az utóbbiért majd akkor lesz, ha ők ketten találkoznak. Minél később következik ez be, annál jobb.
Úgy látom sikerül felélesztenem benne a Hollóhátas büszkeséget, mert egyből harci szellem csillog a szemében, ahogy válaszol nekem. Ismét nagyon elégedett lehetek önmagammal, mert beigazolódni látszik a nézetem, amit még évekkel ezelőtt alkottam róla, és amivel természetesen senki sem értett egyet. Okos, gyönyörű, jófej, és esélyem sincs nála, de az már részletkérdés. Akkoriban még azt hittem, hogy a rendelet majd jól megkönnyíti a dolgomat, mert nem kell a választás miatt aggódnom, és még a nagyszüleim orra alá is borsot tör, de Alfonsine valóban elérte, hogy megváltozzon a véleményem. Már kezd érdekelni, hogy mi lesz így ebből a végén, mert nekem éppenséggel nem áll szándékomban feladni őt.
Nem győz megerősíteni ebben az elhatározásomban, mert az a lelkesedés, amit a repülés iránt mutat, olyan ritka kincs, amit már igazán nem hagyhatok veszni. Az ajánlatában rejlő kimondhatatlanul sok lehetőségre gondolva már alig várom, hogy mikor lesz megfelelő alkalom a felhasználására. Ahogy elnézem az arcára kiülő örömteli várakozást, a kérdésére csupán egy lehetséges jó választ látok:
- Most.
Pislogni sincs ideje, ahogy felugrom az asztaltól, megragadom a kezét, és vigyorogva kirángatom a könyvtárból. Na jó, azért annyira nem rángatom, mégiscsak vak szegény. Ennek ellenére valahogy mégis nekem sikerül belerúgnom abba az átkozott könyvbe, amiben azelőtt ő bukott fel, és ami azóta is a földön hevert. De jelen pillanatban még a lábamba hasító éles fájdalom sem ronthatta el az örömömet, ahogy a megannyi pletykára éhes szempár sem, amik végigkövették a lépteinket egészen az ajtóig.
Ahogy kiléptünk a könyvtár csendjéből a mérsékelten zajos folyosóra, eszembe jutott egy apróság: a repüléshez bizony seprűkre van szükség. Neki sem ártana keríteni valamit, amivel elkezdheti, a Tűzvillám talán kissé sok volna így elsőre. Talán előáshatnám a Nimbusz kétezresem, még mindig jobb állapotban van, mint az iskolai seprűk java része.
- Elmegyek seprűkért. Találkozunk a kviddicspályánál! - mosolygok rá lelkesen, majd mentemben intek neki, és elszaladok a klubhelységünk irányába. Csak utólag jövök rá, hogy valószínűleg azt se tudja, merre van a kviddicspálya, és esélyes, hogy jól eltéved, hiszen még csak most jött az iskolába. Remélem valaki hajlandó lesz útbaigazítani, ha más nem, egy festmény. És azt is remélem, hogy a délután folyamán már egyikünk se fog belefutni Kortba.



A hozzászólást Arthur Rembrandt összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 28 Dec. 2014, 12:43-kor.
Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Alfonsine 1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyKedd 23 Dec. 2014, 19:59



Arthur & Alfonsine

Nem tudom, mióta álltunk itt, körülöttünk a könyvtár csendjével. Valahonnan a háttérből halk hangok szűrődtek át hozzám, pergamen sercegése, amint a penna hegye végigfut rajta, lapozás suhogása, neszezés. Beszélgetésfoszlányokat kaptam el, miközben agyam csak azon a helyzeten kattogott, amiben rajtam és Arthuron kívül senki sem volt jelen. Egy kis világot képeztünk a könyvtár közepén, nekem legalábbis úgy tetszett.
Arthur meglepetések sorát jelentette számomra. Mielőtt találkoztunk, neve egybeforrt a rendelettel, és mint kirendelt páromról tökéletesen megformált véleménnyel rendelkeztem róla. Úgy hittem, nem kell és nem is fogom megismerni, tőle függetlenül szándékoztam cselekedni a rendelet eltöröltetése érdekében, csupán annyit láttam fontosnak, hogy megbizonyosodjam róla, egy állásponton vagyunk. Megerősítést vártam tőle – ahogy lényegében mindenkitől. Nem voltam egészen tisztában azzal, mire vállalkoztam, amikor megfogadtam, ellentmondok a rendeletnek, akkor is és most is csupán a veszélyt érzékeltem, amibe ezzel magamat kevertem. De míg akkor a kirendelt párom egy személytelen fogalom volt, amitől szabadulni igyekeztem, most megismertem őt. És ahelyett, hogy józan eszemre hallgatva újra átgondoltam volna helyzetünket, még ha ezzel felül is kellett volna írnom néhány korábbi meggondolásomat, esztelenül hagytam, hogy az események, a benyomások magukkal ragadjanak. Nem volt értelme tagadnom, hogy Arthur hatással volt rám, és társasága viselkedésemet is befolyásolta.
Felismertem, hogy zsákutcába léptem, de makacsul ragaszkodtam ahhoz, hogy erről ne vegyek tudomást. Flörtöltem Arthurral, pedig tudtam, hogy nem szabadna. Ezzel képtelen helyzetbe kerültünk, de ahelyett, hogy megoldást kerestem volna, átadtam magam az izgalomnak, amit a játék okozott. Ebben a helyzetben nem hittem, hogy Arthur meg tud lepni, de tettével sikerült elérnie ezt, és ezzel a kísértő, zavaró gondolatokat is egy csapásra elűzte. Egy pillanatra megdermedtem, amint megéreztem közelségét, hangjára borzongás futott végig gerincemen – egyszerre mintha eltűnt volna a talaj a lábam alól, szívem hevesebben vert, idegen érzés kerített hatalmába. Hogy mindez egy óráig vagy csak egy másodpercig tartott-e, nem tudom.
Mikor eltávolodott, a valóság is visszatért. Hirtelen zavar fogott el butaságom miatt, hiszen ezek után köpni- nyelni nem tudtam, és tapasztalatlanságomról is sikerült tanúbizonyságot tennem.  Mióta a Roxfortba jártam, tudatosult csak bennem, hogy míg a velem egyidős lányok többségének már nem egy szerelmi kalandja volt, én utoljára tíz évesen voltam szerelmes, de akkor is csak egy hétig, mert ráuntam a dologra.
Valóban úgy éreztem, hogy bután viselkedtem, de muszáj volt kitalálnom valamit, hogy ne csináljak magamból még inkább hülyét. Így, bár éreztem, hogy az árulkodó pír még nem oszlott el arcomról, fejemet felvetve elmosolyodtam.
- Meglátjuk – hagytam helyben, majd válaszra nem várva, sarkon fordultam. Ruganyos léptekkel, céltudatosan indultam az egyik sarokban álló asztal felé. Úgy ismertem itt a járást, mint a tenyeremet, így nem okozott gondot megtalálni a célomat.  
Mikor helyet foglaltam az asztalnál, már természetesen, zavar nélkül tudtam mosolyogni Arhur-ra. Bár a játékot lezártnak tekintettem, úgy éreztem, ezzel közel sem volt vége a dolognak, sőt csak most kezdődött el. Gondolataim zavartan cikáztak fejemben, de rendezésüket elodáztam. Majd később foglalkozom velük, később tisztábban fogom látni ezt az egészet.
- Ezt bóknak veszem, még ha nem is annak szántad – szélesedett ki mosolyom. Azért örültem, hogy biztosan tudhattam, nem kell szó szerint vennem szavait.
Rövid beszélgetésünkből is észrevettem, Arthur igen élénk érdeklődést mutat a csínyek iránt, ezzel pedig már két fontos dolgot tudtam róla: szereti megszegni a szabályokat és szeret kviddicsezni. Biztosan nem unatkoznánk együtt –állapítottam meg magamban, bár rögtön megbántam, hogy egyből ezt a következtetést vontam le.  
Szavaira felháborodottan szisszentem fel, azért mégiscsak hollóhátas voltam, akinek ilyet mondani…khm…nem volt veszélytelen vállalkozás. Bár házunk nem feltétlenül a versenyszelleméről híres, de maximalizmusunk megköveteli, hogy ne érjük be mással, csak az első hellyel. Az pedig, hogy pont miattam csússzunk ennél lejjebb, fellobbantotta szunnyadó harci szellememet.
- Nincs mit köszönnöd, amit bájitaltanon elvesztek, visszaszerzem más órákon – vigyorodtam el szemtelenül. Igen, én sem ápolok túl jó viszonyt a szerénységgel.
Amikor kijelentette, hogy repülni fogok, legszívesebben a nyakába ugrottam volna a boldogságtól. És amúgy is, volt abban valami izgalmas és felvillanyozó, hogy amitől eddig mindenki távol próbált tartani, azt végre kipróbálhatom. Tipikusan a tiltott gyümölcs esete.
- Előbb a repülés, utána a kívánság. Nem veszek zsákbamacskát – jelentettem ki bujkáló mosollyal, de határozottan. Bíztam Art fantáziájában, és már most furcsa izgatottság járt át, ha ajánlatom következményeire gondoltam, viszont ettől függetlenül egy kicsit féltem is. Hogy eltereljem igencsak elkalandozó gondolataimat, visszatértem az eredeti témához.
- Szóval mikor megyünk? – tértem rá rögtön a lényegre. Évek óta várok erre, most már pár nap ide vagy oda igazán nem számítana, mégis legszívesebben már a kviddicspályán lettem volna.



Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Alfonsine Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Alfonsine Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptySzomb. 20 Dec. 2014, 15:46




Arthur & Alfonsine




Egy őszinte mosollyal nyugtázom, hogy nem rontottam el végérvényesen a hangulatot, és úgy döntök, most már nagyon is itt az ideje témát váltani. Egy darabig csönd van, hagyom, hogy a gondolataiba merüljön, és ez alatt én is összegzem, amiket megtudtam róla. Nemrég elhunyt a nagyanyja, akit nagyon szeretett, és tisztelt, tőle kapta a becenevét, amire nagyon büszke, tehát jobb lesz így szólítani. Ha már itt tartunk, megállapítom, hogy egészen szimpatikusnak találhat, hogy ilyen könnyedén beszélget velem ennyire személyes dolgokról, és még az is átfut a fejemen, hogy esetleg módjában áll elfeledkezni a rendeletről, és ilyenformán közelebb kerülni hozzám. Aztán gyorsan el is vetem a gondolatot. Közben témát váltunk, és a hangulat valami egészen másba csap át – az iménti borús, instabil ismerkedés éppen az ellenkezőjére fordul, és döbbenten realizálom, hogy gyakorlatilag teljesen magabiztosan flörtölünk egymással. Talán éppen azért, mert mindketten pontosan tudjuk, hogy bármi is történjék kettőnk között, ebből a dologból nem lehet semmi, így hát abszolút nincsen vesztenivalónk. Mármint ha eltekintünk attól, hogy nemsokára összetöri a szívemet, de hát ezen nincs mit segíteni, szinte már bele is törődtem. Különös, hogy ez a jelenet milyen megállíthatatlanul hömpölyög tovább a maga medrében, ahogy mindketten figyelmen kívül hagyjuk a következményeket, hogy kiélvezhessük ezt a pillanatot.
Akármennyire is igyekszem, képtelen vagyok kizárni azt a gondolatot, hogy talán mégiscsak van esélyem. Mondják, hogy a remény hal meg utoljára, hát végre megértettem, mit is jelent ez, de azért közrejátszik, hogy újra és újra szembemegy saját magával. Már az elején közölte, hogy gyűlöli a rendeletet, erre most teljesen nyugodtan incseleg a kirendelt párjával, hol itt a logika? Nők.
Most, hogy így belement a játékba, úgy érzem, nincs már mit mondani erre, eljött a tettek ideje. Úgy döntök, kicsit megijesztem, végtére is nem lesz túlzottan nehéz dolgom, ha egyszer nem is látja, mit csinálok. Nem mintha amúgy nehezemre esne a feladat, nagyon gyorsan mozgok, jók a reflexeim, és temérdek hülye ötletem van, amivel meglephetek egy gyanútlan lányt. Általában udvarias vagyok az utamba akadó hölgyekkel, és szívesen segítek bárkin, aki bajba jutott, de ha folyton ilyen kimért lennék, az meglehetősen unalmas volna. Kell a változatosság. Sajnos, akik már évek óta a háztársaim, eléggé hozzá vannak szokva a dologhoz, úgyhogy náluk sokkal több előkészületet igényel a folyamat. Én pedig meglehetősen lusta vagyok, tehát inkább hagyom az egészet, azonban Alfonsine egészen más eset – ha szabad ilyen illetlenül kifejeznem magamat: Friss hús.
Hirtelen közel hajolok hozzá, olyannyira, hogy megcsap a bőre illata, és az ajkaim szinte súrolják a fülét, ahogy szemtelen fenyegetéssel a hangomban suttogom:
- Majd meglátjuk. - sok időt nem hagyok neki gondolkodni, az egész mindössze egy pillanat leforgása alatt történik, de reménykedem, hogy valami vicces reakciót kapok válaszul, és az egész visszatér a bolondozás talajára. Azt hiszem mindketten éreztük, hogy kezd kissé túl komollyá válni a dolog, mert a másik ötletem talán még ennél is komolyabban belemászott volna a személyes terébe. Általában nem smárolom le a lányokat már az első alkalommal, de őszintén szólva néha azért megesett ilyesmi is, és nem mondanám, hogy tiltakoztak volna ellene. Ezek általában egyben az utolsó alkalmak is voltak mindnyájuk számára. Szeretek megküzdeni a dolgokért. Mondjuk, most aztán küzdhetek, ez egy lehetetlen küldetésnek ígérkezik, mi sem izgalmasabb. Kissé fanyar gondolatok.
Mindezek után kissé groteszken, vagy humorosan hathat, ahogy ott ülünk az asztalnál és teljesen nyugodtan csevegünk az iskolai életről. De nem igazán törődünk mindezzel, csak jól érezzük magunkat a másik társaságában, és a beszélgetés végül is teljesen ártalmatlan tevékenység. Fő a változatosság. Nem unatkozunk, az biztos.
- Ebben nem tévedsz. - nevetek vele én is, és határozottan úgy tűnik, hogy a gonoszságom egy cseppet sincsen az ellenére. - Anélkül is csak rád gondolok. - hopsz. Hát igen, gyakran csúsznak ki ilyesmik a számon, de emögött most valóban nem volt semmiféle mélyebb jelentés, amit komolyan gondolok, azt általában kevésbé nyíltan mondom ki. Valószínűleg a hangomon is érezni, hogy ebben az esetben tényleg csak viccelek, ha már a mellékelt vigyort nem látja. Azért nem kerüli el a figyelmem, hogy ezek szerint ő sincs ellene némi szabályszegésnek, ami nálam ismét határozottan jó pont, és már érzem, hogy bizony csúnyán meg fogom rontani.
A szerénységemre tett megjegyzésén csak mosolyogva vállat vonok, eszembe jut, hogy ez talán nem a legmegfelelőbb módja a kommunikációnak, ha az ember partnere például nem lát, de aztán mégis ennyiben hagyom a dolgot. Jól szórakozom az évfolyamtársai bántalmazásához fűzött hozzáállásán, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy jól fogjuk mi még érezni magunkat együtt a jövőben.
- Ez esetben illene megköszönnöm neked, hogy így elősegíted a Mardekár győzelmét. - nevetek. - Bár ha így folytatod tovább már nem is lesz szükség a kviddicskupára sem.
Az ajánlata hallatán csak szélesedik a vigyorom.
- Jól hangzik. Később is behajthatom, vagy találjam ki itt és most? - az agyam ebben a pillanatban már számtalan különböző ötleten dolgozik egyszerre, de egészen biztos vagyok benne, hogy a későbbiekben is fel tudnám használni ezt a lehetőséget.

Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Alfonsine 1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyPént. 19 Dec. 2014, 22:13



Arthur & Alfonsine

Nagyon elkanyarodtunk az eredeti témától, egy pillanat erejéig még abban sem voltam biztos, hogyan jutottunk el idáig. Majd persze eszembe jutott a bemutatkozás, Athur megjegyzése az Alfonsine névről, a kérésem, hogy szólítson Darának, és beszélgetésünk többi része, ennek ellenére továbbra sem voltam tisztában azzal, hogy mi módon vált ennyire személyessé a társalgás, amikor egyrészt a hosszas fecsegés – még ha jelenleg értelme is van neki– nem az én világom. Nem vagyok szótlan, de túl beszédes sem, most mégis gond és zavar nélkül osztottam meg tulajdonképpen egy idegennel az életem egyik legfontosabb szeletét. Igaz, furcsa módon Arthurt egyáltalán nem érzem idegennek, ami valószínűleg közvetlenségéből adódik, melyből valamennyi rám is átragadt.
- Ő volt a legjobb – mondtam elragadtatottsággal a hangomban. Nem állítom, hogy tökéletes volt, neki is voltak hibái, mint minden embernek, de az én szememben ezek nem számítottak, sőt nagysága mellett semmivé foszlottak. És ez így volt jó, hiszen ennek köszönhetően emelkedhetett fel a példaképemmé, mely mindig szilárdan és elmozdíthatatlanul állt előttem. Támogatott, ösztönzött, mindig jobb és jobb teljesítményre sarkallt. A nagyi anélkül terelgetett a megfelelő úton, hogy megmondta volna, mit és hogyan kell tennem. Nem korlátozott, és ez volt a legjobb, amit tehetett. Ő tényleg ismert, csak ezzel tudom magyarázni, miért találta meg velem könnyebben a hangot, mint a saját édesanyám.
Bár jól esett a nagymamámról beszélni, azért nem volt ellenemre a témaváltás. Hogy komolyabb tárgya legyen a beszélgetésünknek, még nem volt időszerű, hiába a könnyed, természetes hang, figyelembe kellett vennem, hogy még nem vagyunk olyan kapcsolatban, amikor egyikünket sem feszélyezne az ilyen társalgás, és igazán értelme volna a dolognak. Felfigyeltem arra, hogy magamban gondolkozás nélkül szőttem bele mondatomba a ’még’ szócskát, mintha ez a találkozás lehetne valaminek a kezdete, pedig tulajdonképpen nagyon is jól tudom, hogy ez lehetetlen. És én még attól tartottam, hogy a kirendelt párommal nem jutunk majd megegyezésre, ellenségesek leszünk egymással szemben. Ez volt minden félelmem, most pedig lassan megértem, hogy rossz helyen keresgéltem. Valami halvány sejtelmem támad arról, hogy elszámoltam magam, és ez talán nem várt következményeket eredményez.
De a sejtés nem alakult gondolattá, még csak meg sem kellett győznöm magam, egyszerűen hagytam, hogy iménti balsejtelmemről elfeledkezzek Arthur szavai nyomán, amik furcsa félmosolyt csaltak ajkamra.
- Állok elébe – vetettem fel fejem kacéran elmosolyodva. Míg az első békás megjegyzésem tökéletesen ártatlan volt, nem gondoltam bele semmi többet, addig most már szemtelenül incselkedtem a fiúval. Fel sem tűnt, hogy eleinte szavaimban alig volt valamiféle ki nem mondott tartalom, viszonylag félénken válaszoltam, aztán egyre bátrabban játszottam. Mintha csak a szárnyaimat próbálgattam volna; eleinte óvatosan, majd egyre magabiztosabban. Ez az észrevétel nem tetszett, éreztem, hogy van benne valami igazság, mégsem tudtam elhinni magamról az ilyen, tőlem annyira idegennek tűnő viselkedést.
Az asztalnál nem egészen szemben ültünk egymással. Ezt tudtam hangja irányából, és amúgy is megéreztem az emberek jelenlétét. Sok mugli gondolja, hogy az embert valamiféle aura veszi körül, amiben ugyan nem hiszek, de tény, hogy valahogyan elég pontosan be tudom határolni az emberek helyzetét, és mozdulataikat is érzem függetlenül attól, hogy hallom e őket.
- Gonosz vagy – nevettem. El tudtam képzelni, hogy annak, aki biztonságban van Piton szurkálódásától, valódi felüdülést nyújthat a bájitaltan. Mert valljuk be, Piton tényleg elég szórakoztatóan tud a diákok lelkébe taposni. Na jó, ennyire nem komoly a helyzet, de a gyengébb idegzetű embereknél nem ritka, hogy elpityerednek az órán, vagy a bájitaltan professzortól való félelmükben saját magukat hozzák kínos helyzetbe, ami felett persze szándékosan nem siklik át a vén denevér figyelme.
- De ha véletlenül hozzájutnál egy adag Százfűlé-főzethez, gondolj rám – kacsintottam. A legtöbb szabálytisztelő, képtelenül pedáns hollóhátassal ellentétben, én értem a viccet – ha szabad így fogalmaznom. Nem riadok vissza a kisebb szabályszegésektől, néha nagyobb is rájuk a csábítás, mint szeretném, ami nem egy háztársamnak szúrja a szemét. Persze nem én vagyok az egyedüli a hollóhátban, aki nem veszi olyan véresen komolyan a szabályokat, de a többi házzal ellentétben, nálunk ezt annyira nem díjazzák, ahogy eddig észrevettem.
- A szerénység nem tartozik az erősségeid közé – csóváltam meg a fejem vigyorogva. Azt az információt, hogy én is sajnálom, mert szívesen megnéztem volna – nem csak seprűnyélen - inkább megtartottam magamnak.
- Szerinte nem volt annyira fergeteges. Ha jól emlékszem, McAdams vagy valami ilyesmi – gondolkodtam el, de a fiú olyan jelentéktelen volt, hogy még az incidens hatására sem tudtam biztosan McAdams vagy McAden e a neve. – Még szép, hogy kaptam. 30 ponttal lett szegényebb a hollóhát miattam. De az áldozatom sem úszta meg, Piton a Hugrabugtól is levont 5 pontot – kuncogtam, pedig szegény fiú tényleg nem tehetett semmiről, csak rosszkor volt rossz helyen, de Piton úgy vélte, McAdamst azért érte baleset, mert csak szerencsétlenkedni tud.
- Tényleg? – kaptam a szón. Kisgyermekhez illő izgatott lelkesedéssel arcomon és hangomban folytattam. – Van egy ajánlatom. Ha elviszel egy körre seprűn, kérhetsz valamit.
Mivel ő vetette fel a repülés ötletét, így valószínűleg az ajánlatom nélkül is kipróbálhattam volna a seprűlovaglást, de izgatottságom nem csak a repülésnek szólt. Valamiét hirtelen a békás dolog jutott eszembe, és magamban újra lejátszottam előbbi kérdés-felelet játékunkat.



Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Alfonsine Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Alfonsine Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyCsüt. 11 Dec. 2014, 21:36




Arthur & Alfonsine




És tessék. Persze, hogy belenyúltam valami kényes dologba, épp most vesztette el, akit a legjobban szeretett, és nekem feltétlen vissza kellett kérdeznem. Jóllehet az arcán nem tükröződik, hogy elrontottam volna a kedvét, de meglehet, hogy csak ügyesen leplezi az érzéseit. Már önmagában azt is furcsálltam, hogy egyáltalán beszélt nekem egy ilyen fájdalmas dologról, és ha már ebben őszinte volt, nem értem mért kellene elrejtenie az érzelmeit. Minden, amit az arcáról leolvashattam, az a nagyanyja iránti tisztelet volt.
- Sajnálom. Remek asszony lehetett. - nem tudom mit ér egy efféle részvétnyilvánítás, ahogyan arról sincsen fogalmam, milyen lehet valaki ilyen fontosat elveszíteni. Mivel gyűlölöm a nagyszüleimet azért, amit az életemmel tettek, és mert anyámhoz sem álltam igazán közel, ezért leginkább Kort elvesztéséhez tudnám hasonlítani, aki, akármekkora idióta is, mégiscsak a másik felem. Viszont abban teljesen biztos vagyok, hogy ha én veszíteném el az ikertestvéremet, azt nem tudnám Darához hasonlóan emelt fővel elviselni.
Ahogy ezen morfondírozom, majdnem meg is feledkezem arról, hogy éppen baromira elegem van Kortból, és nemrégiben még a pokol legmélyebb bugyraiba kívántam. És hogy nem mellesleg éppen azért jöttem ide, hogy békésen puffoghassak, illetve, hogy találjak valamit, ami eltereli a figyelmem. Nos, ez sikerült.
Hogy oldjam a feszültséget, inkább elnézést kérek tőle a könyves bakiért, és az úriember-úrihölgy közjáték még jobban is sül el, mint terveztem.  Örülök, hogy visszatér a beszélgetés egy olyan talajra, amin biztosabban állok, és békás incselkedéshez érve már el is feledkeztem a korábbi zavaromról. A lány egész személyiségét pozitív csalódások sorozata felfedezni, és a karcsú, gyönge lány külseje mögött lassan felsejlik valami sokkal erősebb, bátrabb és kacérabb hölgyemény alakja. Nem ártana óvatosabbnak lennem – figyelmeztetem saját magamat – ha így folytatom tovább, még a végén teljesen elcsavarja a fejemet. Aztán tulajdonképpen már legyinthetek is magamban az egészre, pontosan tudom, hogy ezzel már régesrég elkéstem. Ha ő sem vigyáz, hát én sem fogok. Aztán meg ne lepődjön.
Persze tudom, hogy nem kellene szó szerint vennem, amit mond, hiszen nyilvánvalóan nem gondolja komolyan. Ennek több oka is van, egyrészt a Rendelet, másrészt maga a szituáció. Ő még csak most szabadult ki a kis kalitkájából, felfedezi a világot, bontogatja a szárnyait, és ha már így belefutott valami szimpatikus srácba, azt is kipróbálja, mi mindenre képes a női bájaival. Noha valószínűleg nem direkt csinálja, de teljesen gondtalanul játszadozik velem, én pedig nyilvánvalóan elvesztettem ezt a játékot. És hiába realizáltam, ez már mit sem segít rajtam. Ettől függetlenül természetesen folytatom vele a játékos incselkedést, hiszen attól még, hogy tudom, mi történik, nem kötelező foglalkoznom is vele. Sokkal egyszerűbb csak élvezni a pillanatot.
- Nos ha így állunk, nem kizárt, hogy siettetni fogom a dolgot. - vigyorgok rá továbbra is fesztelenül, és örülök, hogy vak, és nem gondolatolvasó. Eleget színészkedtem az életem során ahhoz, hogy most semmit se érezhessen ki a hangomból.
Amikor az asztalnál ülve sikerül valami könnyed baráti beszélgetést kialakítanom, már egészen megfeledkezem a közöttünk mélyedő szakadékról, és szimplán jól érzem magam vele. Meglehetősen értelmes lány, semmi nehézséget nem okoz vele beszélgetni, és frissítően különbözik attól a sok libától. Nevetve szolgáltatok neki némi magyarázatot Piton viselkedéséről.
- Nem is tudod, miről maradsz le, hogy nem a Griffendélesekkel vagy bájitalon. Nem tudom a Hugrásokat mennyire szívatja, de azt jól érzed, hogy a Griffendélesek húzták a legrövidebbet. Ha rossz napom van, már csak a bájitaltant várom, hogy röhögessek egy jót. Egyszer szerzek neked egy Százfülé-főzetet, és bejöhetsz velem egy órára egy kis felhőtlen szórakozás érdekében. - remélem, nem tűnök túlzottan rosszindulatúnak, nincs különösebb problémám a Griffendéles szerencsétlenekkel, a kviddics-csapatuk különben is egész kemény. De akkor is roppant humoros tud lenni egy-egy Piton-féle óra, ha az ember nem riad vissza egy kis kárörömtől. Viszont arról fogalmam sincs, hogy Dara mennyire van benne az efféle kisebb-nagyobb szabályszegésekben, amikből átlag napi kettőt elkövetek. - Amúgy rendes fazon, csak hát erős benne a házak közötti versengés, valaha ő is Mardekáros volt, és nálunk erős az a hagyomány, hogy kiszúrjunk a Griffendéllel. – magyarázom neki mosolyogva, és a vállamat vonogatva, azért nem egy halálosan komoly dolog ez, inkább afféle hosszú évek óta örökített megszokás. A következő megjegyzésére elszélesedik a vigyorom, valóban, a kviddics terén nem szokásom visszafogni az egómat.
- Hát igen, ezen nincs mit tagadni. - nevetem el magam. – Sajnálhatod, hogy nem láthatsz seprűnyélen, azt mondják, úgy még jobban festek, mint általában. – elviccelem a dolgot, de tényleg sajnálom az ügyet. Nagyjából ez az egyetlen olyan dolog, amiben tényleg jó vagyok, és amivel talán levehetném a lábáról.
Jót nevetek a bájitalos sztoriján, ahogy elnézem, azért a Hollóhátasok, meg Hugrások sem szórakoznak olyan rosszul, legalábbis ha más nem is, Dara gondoskodik róla, hogy ne unatkozzanak.
- Hú, az valami fergeteges lehetett..! Ki volt az? – hátha ismerem. úgy még viccesebb volna. - Nem kaptál érte pontlevonást? - nos, ha eddig nem tűnt volna fel neki, hogy mennyire lelkesedem az efféle galibákért, hát mostanra egész biztosan.
Ahogy elmeséli, milyen szívesen repülne, ha tehetné, én már pontosan tudom, hogy fogom még őt viszont látni, és az eddigi legizgatottabb vigyort produkálom, amit csak ember az arcomon láthatott.
- Nos, ez már nem sokáig marad így. - mosolygok rá sejtelmesen, és egy kellően drámai szünet után hozzáteszem: - Repülni fogsz.



A hozzászólást Arthur Rembrandt összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 25 Dec. 2014, 23:06-kor.
Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Alfonsine 1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptySzomb. 06 Dec. 2014, 20:38



Arthur & Alfonsine

Beszéd közben akaratlanul és észrevétlenül is elmerengtem a múlton. A nagyi képe élesen rajzolódott ki elmémben; talán nem úgy láttam lelki szemeim előtt őt, ahogy a látó emberek képzelnek el valakit, mégsem láthattam volna ennél tisztább képet róla. Furcsa azt mondani – még ha magamban – is, hogy látom, talán helyesebb volna úgy kifejezni magam, hogy érzékelem. Mindenesetre olyan emlékeim is felszínre kerültek, amiknek létezéséről nem is tudtam. Apróságokat idéztem fel, melyek csak most nyertek igazi értelmet. Mindez nem most, pár perc alatt zajlott le, Arthur kérdése, és a válasz, amit adtam rá csak egy folyamat újabb állomása volt; és ahogy ez a folyamat haladt előre, úgy tompult a gyász és a zűrzavar, és alakult át valami teljesen mássá. A Nagyi szavainak, a nevemnek, amit ő adott, és amit mindig úgy szerettem, de nem egészen értettem, most megismertem a jelentését is. Már tudtam, hogy a név illik rám, és ezért még büszkébben viseltem, mint valaha. Nem kétséges, ha nem vesztem el hőn szeretett és imádott nagymamámat, most nem lennék a Roxfortban. Sokat köszönhettem neki, de meg kellett értenem, hogy magamnak is, és hogy az elvesztésével is lehet teljes az életem, hiszen – talán nevetségesen szentimentálisan hangzik – ő bennem él. Nagyon hasonlítok rá, és néha, némely megszólalásomnál ez a felismerés erősen fejbe kólint. Mellesleg azt mondják, külsőre kiköpött olyan vagyok, mint a fiatal nagyi. Ezzel az egyetlen érvvel egy csapásra meg is lehet győzni, hogy szép vagyok.
Kissé elkalandoztam, Arthur hangja olyan messziről rántott vissza a földre, hogy kellett egy kis idő, míg megtaláltam a hangom.
- Nagyon szerettem. Idén nyáron halt meg. – Huhh. Ezen is túl vagyok. Ami azt illeti, most mondtam ki először a súlyos szavakat, amiktől úgy tartottam, és hirtelen erős késztetést éreztem, hogy kinevessem azt az énemet, aki félt egy pár szótól. Bár nem volt nevetséges a dolog, és természetesnek is tartottam azt az elveszettséget, amit megéltem a nagyi halála után, és a félelmet, amit az jelentett, hogy egyszer szembe kell néznem a megmásíthatatlannal, de most, amikor már túl voltam a mélyponton, kissé méltatlannak találtam, hogy volt, amikor úgy gondoltam, nem tudok megbirkózni ezzel.
Frusztrált egy kicsit, hogy ilyen rövid ismeretség után, ennyire személyes témáig jutottunk, és nem voltam biztos benne, mindez nem érinti-e kényelmetlenül Arthurt. Merthogy én vittem bele a sűrűbe a nevemről szóló mesével, vagyis ha valakit zavarhat az eseményeknek ez a fordulata, az nem én vagyok. Kerestem hát a kivezető utat, ami egy kevésbé ingoványos területre visz minket. De nem én, hanem Arthur derítette fel a beszélgetést. Pár perc sem telt bele, már arra sem emlékeztem, hogy tulajdonképpen mi keltett zavart társalgásunkban. Sem a rendelet, sem a túlzott személyeskedés kellemetlen gondolata nem motoszkált elmémben.
Könnyedén vettem a játékot, bár ebben nagy szerepe volt kezdeményezésének, ami felbátorított, hogy beleélve magam a szituációba, hozzá hasonlóan játsszam a szerepem. Így már eszembe sem jutott, hogy kinevethet, amitől amúgy társaságban mindig tartottam. Az, hogy valaki kinevet valamiféle szégyenérzettel töltött el, bár magamnak sem tudtam megmagyarázni ennek miértjét, és nagyon irigyeltem azokat, akik ellentétben velem, a többiekkel együtt tudtak nevetni magukon.
Nem akartam elrontani a szép befejezést valami felesleges, odatoldott megjegyzéssel, amire semmi szükség sincs, és mivel nem lételemem, hogy enyém legyen az utolsó szó, ezért Arthur szavára csupán aprót biccentettem, de ezt a mozdulatot egy elbűvölő mosollyal kísértem, ami bár nem láttam, de sejtettem, hogy illett az ő ajkán megjelenő - biztosan vonzó - mosolyhoz. Ami azt illeti, tetszett ez a gavallér – úrihölgy felállás, amivel csak a könyvekben találkozhattam, bár pont olvasmányaim hatására nem szerettem volna többet beleképzelni, mint amit ténylegesen jelentett.
Nem tudtam megállni, hogy ne mondjam ki az első dolgot, ami a mondandójában szereplő békákról eszembe jutott, még ha ez kissé különösen is hatott a mi helyzetünkben. Már magam sem tudtam, hogy valóban volt-e incselkedés szavaimban, vagy véletlenül nagyon mellélőttem megjegyzésemmel.
- Nem szeretek vigyázni. Az unalmas – jelentettem ki tökéletesen komoly arccal, elismerve, hogy nem tudom megállni, hogy egy icipicit ne évődjek vele. De ebben nincs semmi rossz – nyugtattam meg magam azonnal. Hiszen ez is csak játék, ártalmatlan játék – pont, mint az előbb.
- Szavamon foghatsz, ha egyszer sikerül annyira kihoznod a sodromból, hogy tényleg békává változtatlak. Bár az nem mostanában lesz. – Kihívóan vigyorodtam el, várva, hogy visszadobja a labdát.
Mi tagadás, élveztem Arthur társaságát. Talán ezért, talán másért nem akartam, hogy találkozásunk olyan hamar véget érjen. Már nem is bántam, hogy kudarcot vallottak terveim, bár tudtam, hogy a Rendelet gondolatát nem száműzhetem végleg, és ha nem is veszek róla tudomást, attól még továbbra is falként magasodik kettőnk közé. Tulajdonképpen nem tudom elképzelni a kapcsolatok egyetlen olyan formáját sem, ami a rendelet mellett életképes tud maradni úgy, hogy nem mérgezi meg magát a kapcsolatot. Sem szövetség, sem barátság, sem annál több nem élheti túl a Rendeletet. Bármilyen szoros a kapocs, vagy fontos az a valaki, a keserű szájíz megmarad. Megdöbbentő, hogy még a rendeletet ellenző emberek többsége sem veszi észre ezt. Ők csak a levélben szereplő névvel elégedetlenek, mélyebbre nem látnak. Persze akadnak, akik teljes egészében látják a helyzetet, de a többségen eluralkodó kétségbeesésben az ő hangjukat ritkán hallani meg.
- De miért? Az egyik Griffendéles trolltaknyot kevert a reggeli töklevébe vagy ilyesmi? Ahogy láttam, ők a dobogósok azok között, akiket Piton nem szívlel. – Mosolyogva csóváltam meg a fejem. Arthur válasza és hangja is sejtette, hogy ő bírja Pitont, így inkább kevésbé kritikusan fogalmaztam meg a tanárral kapcsolatos észrevételeimet.
- Ez elég magabiztosan hangzott – vigyorodtam el a kviddics teljesítményével kapcsolatos megjegyzésén, de nem kételkedtem szavai igazságában. Ha Piton kedveli őt, annak biztosan nyomós oka van.
- Nem egy életbiztosítás a bájitalfőző módszered – ingattam a fejem. – Igaz, az enyém sem. Például előző órán a bájitalom megtámadta az egyik csoporttársamat. Na jó, csak annyi történt, hogy a ragacsos, nyálkás cucc, amit főztem, kiugrott az üstből egyenesen bele a háztársam arcába – kuncogtam, bár az annyira nem volt vicces, hogy bájitalom áldozata azóta nem áll velem szóba. Pedig arról igazán nem tehettem, hogy a ragacs önállósította magát.
- Sajnos még nem, pedig mindig is szerettem volna repülni. Annyi élménybeszámolót hallottam, de sosem próbálhattam ki. – Kissé elszontyolodtam. Úgy utáltam, amiért a vakságom miatt még csak seprű közelébe sem engedtek, de nem volt mit tennem.
- Tudod, hogy irigyellek a repülésért és a kviddicsért? – mosolyodtam el.



Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Alfonsine Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Alfonsine Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyVas. 30 Nov. 2014, 19:46




Arthur & Alfonsine




Meglepődöm a hosszú válaszon, nem úgy nézett ki, mint aki szívesen mesélne a múltjáról, bár az igazat megvallva, nem vagyok túl jó emberismerő. Ebben mindig is Kort jeleskedett, én inkább ledöbbentem mindenen, ami számára nyilvánvaló, sőt előre betervezett volt. Mindig is jól tudta manipulálni az embereket, és engem is belerángatott minden hülyeségébe, bár ebben annyira nem volt nehéz dolga. Elég sok priuszunk gyűlt össze az évek során, úgyhogy nem sok eséllyel indultunk az idei prefektus szerepéért, bár ezt bántuk a legkevésbé. Ameddig nem tiltanak el a kviddicstől, addig nekem teljesen mindegy. Néhány pontlevonás a házamtól nem nagy dolog, főleg, hogy a mesteri hajtójátékom bőven behozza a hátrányt. Legszívesebben ezt a pályát választanám, ha kijártam a Roxfortot, ez azonban csak akkor lehetséges, ha legalább világhírre teszek szert vele. Az én családom nem olyan megértő, mint mondjuk Alfonsine-é.
Apró mosollyal hallgatom, ahogy a nagymamájáról mesél, a hangján, és a mosolyán érezni, hogy igazán szerethette őt, és világtalan szeme is mintha máshogy csillogna amikor róla beszél. Nem tehetek róla, de az jut eszembe, hogy én se bánnám, ha valaki egyszer így mesélne rólam. Úgy tűnik kiskora óta a nagyanyja nyújtott vigaszt neki, akit nyilván nem akadályozott a lány vaksága. Nem lehetett egyszerű az édesanyjának, valószínűleg sok áldozatot hozott a lányáért, és mégis, Dara szemében csupán másodlagos szerephez juthatott. Persze lehet, hogy én látok bele túl sokat a dologba. Végül is, mit tudok én erről? Még csak Darát sem ismerem.
Így, hogy megmagyarázta, nyilvánvalóan Darának fogom szólítani, ez nem olyasmi, amit csak úgy felülírhatnék. Ez egy emlék számára, egy darab a múltjából, ráadásul egy meglehetősen értékes darab. Kissé irigy vagyok rá ezért az emlékért, az én múltamban kevés ilyen felhőtlen pillanat akadt. Ez azonban nem olyasmi, amiről szívesen beszélgetnék akárkivel, így hát maradok az eredeti témánál.
- Nagyon szerethetted őt... - itt egy kissé megakadok, nem igazán tudom, hogy múlt, vagy jelen időt kellene használnom, úgyhogy végül úgy döntök, egyszerűbb, ha megkérdezem. - Él még? - kissé furcsán hangzik, és nem túl tapintatos, de elég illetlen tőlem, ha múlt időben beszélek róla, pedig még meg sem halt szegény. Azért remélem nem nyúltam bele valami kényes témába. Kezdem érezni, hogy ingoványos talajra jutottunk.
Annak ellenére, hogy azt reméltem, "látja", és veszi majd az idióta színjátékomat, igazán nem vártam, hogy egy mosolynál több választ kapjak rá. Be kell valljam, szeretem, ha felülmúlják az elvárásaimat, úgyhogy - amennyiben ez még lehetséges - még szélesebben vigyorgok, mint azelőtt. Annak ellenére, hogy az előző jó pár évet valószínűleg bezárva töltötte, a humora nem tompult el, és eléggé nyitottnak is tűnik, aminek igazán örülök. Ami azt illeti, nekem egyre szimpatikusabb a gondolat, hogy ő legyen a párom, sőt, ami azt illeti, talán akkor is őt választanám, ha én dönthetnék. Tulajdonképpen végre találtam valamit, amiért utálhatom a rendeletet. Noha egyelőre úgy tűnik, nem zavarja a közeledésem, előbb vagy utóbb el fog utasítani, már csak a rendelet miatt is. Ördögi kör.
Olyannyira tetszik, ahogy belemegy a játékba, hogy kénytelen vagyok megtoldani még eggyel, bár tartok tőle, hogy a végén még valami ficsúrnak fog nézni. Szóval igyekszem nem túlzásba vinni, és csak annyit mondok:
- Megtisztel. - bár megtoldom egy visszafogott, ám annál vonzóbb mosollyal. Legalábbis a folyosón csevegő libáknak be szokott jönni. Igen, elég jó fülem van, nem egyszer a hasznomra vált már. Tagadhatatlanul igyekszem lenyűgözni őt, és lesem a reakcióit, hogy mi mennyire tetszik neki, de emellett mégsem kell mesterkéltnek lennem, amit nagyon élvezek. Idáig mindössze a rendelettel kapcsolatban kellett megjátszanom magam, minden más esetben őszintén, és természetesen reagáltam, ami éppen engem lep meg a legjobban. A múltbéli körülményeim régen hozzászoktattak már, hogy a nap huszonnégy órájában megjátsszam magam, és már-már kezdtem elveszíteni, hogy milyen is vagyok igazából. Talán ha valaki más jutott volna a páromul, beletörődtem volna, hogy örökre színészkednem kell?
Miközben a gondolatmenetem már egészen különös pontokig jut, a társalgás halad tovább, engem pedig ismét kizökkent egy meglehetősen különös megjegyzésével. Nem vagyok benne biztos, hogy úgy akarta mondani, ahogyan én értelmeztem, de vigyorogva méláztam el a gondolaton, hogy van-e vak hercegnőről szóló történet valamelyik könyvben. Ez esetben valóban nem is lehet olyan rossz kétéltűnek lenni...
- Vigyázz, még a szavadon foglak, ha egyszer mérgedben tényleg átváltoztatsz. - válaszolok neki, és eszembe jut, hogy ő az első, akire valóban illett a hölgy és a hercegnő szerep. Ha rendeznének valamikor egy bált a Roxfortban, egész biztosan megpróbálnám őt felkérni. Akkor is, ha nagy valószínűséggel elutasítana.
Úgy tűnik, feleslegesen aggódtam afelől, hogy zavarná, ahogy a múltjában vájkálódom, mert ismét könnyedén válaszol mindkét kérdésemre, és minden további nélkül beszél a tényről, hogy nem lát. Egyébként meg tudom érteni az édesanyját, a gyerekek félelmetesek tudnak lenni, és én is kétségbe vonnám, hogy Alfonsine meg tudná védeni magát. Mármint Dara. Még most is elég szemét dolgokat mondanak róla a háta mögött, annak ellenére, hogy az égvilágon semmit sem tudnak róla. Azt hiszem a továbbiakban képtelen leszek megállni, hogy meg ne védjem, akkor is, ha ezért megutál ő is, meg mindenki más is. Elég biztos vagyok a párbajtudásomban, lefogadom, hogy több rontást ismerek, mint bármelyikük, és egyébként is sok tapasztalatom van már. Tényleg, talán megtaníthatnám Darát is egy s másra. Bár azt mondja, nincs túlzottan lemaradva, csak bájitaltanból. Kár, hogy az nekem sem megy olyan jól.
- Nem tudok senki olyanról, akit kedvelne, és nem mardekáros. - nyugtatom meg nevetve, mi tagadás, én azért bírom őt, mégiscsak ő a házam feje. - Engem, azt hiszem csíp, tetszene neki a kviddicskupa a polcán, amihez azért én nagyban hozzájárulok. - valószínűleg már csak azért is bír, mert hozzám hasonlóan ő is félvér, bár ez megint olyan dolog, amiben nem vagyok biztos, csak hallottam valahol, és jól esik így gondolni. - De a bájitaltanhoz, sajnos, én sem értek igazán, csak véletlenszerűen beledobálom a színes kotyvalékokba az éppen a kezembe akadó nyálkás dolgokat, és reménykedem, hogy nem robban föl. - nevetek, bár utólag kissé megbánom, hogy őszinte voltam, és nem ajánlottam fel neki egy korrepetálást. Újabb alkalmat adott volna, hogy találkozhassam vele, és tapasztalataim szerint bármire képes vagyok, ha egy lányt kell lenyűgöznöm vele.
- Viszont, ha nem voltál itt régebben, gondolom, nem ültél még seprűn, ugye? - élénken csillogó szemekkel nézek rá, ideje volt már olyan témára terelnem a szót, amihez valóban értek.

Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Alfonsine 1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptySzomb. 29 Nov. 2014, 18:25



Arthur & Alfonsine

Arthur nagyon jó kérdéseket tud feltenni, ezt be kellett ismernem, ugyanis tekintetem árulkodón csillant fel kérdése hallatán. Pillantásom nagyon is megélénkült; ez volt az egyetlen olyan dolog, amikor szívesen beszéltem magamról. Mindig nagyon büszke voltam a becenevemre, annak történetére, és nagyképűség vagy sem, ezt szívesen megosztottam másokkal is.
Furcsa, hogy minden más témát inkább kerültem, ami kapcsolatban állt magammal. Nem szerettem úgymond kitárulkozni, sőt egészségtelennek tartottam, ha valaki órákig képes fecsegni magáról, és olyan részletekbe is beavatja hallgatóságát, ami nem éppen a nagyvilágra tartozna.
- A nagymamámtól. A dara kelta szó és tölgyet jelent, ami az ő hitvilágukban a fák királya, az életerő, az energia jelképe. Nagyi vérbeli ír asszony volt, és úgy gondolta, hogy a családban csak az én ereimben folyik hamisítatlan ír vér, ezért adta ezt a nevet. Ő kiskoromtól fogva, mindig így hívott – mosolyodtam el nosztalgikusan. Amikor a nagyiról beszéltem, hangom különösen lágyan csengett, az emlékezés csendes, nyugodt örömmel töltött el. Már elmúlt a gyász fájdalma, az érzéseim már nem kavarogtak, megbecsüléssé és szeretetté tisztultak le.
Nem zavart, hogy ennyit elárultam magamról, és azt sem vártam, hogy Arthur igazán megértsen. Bizonyára valami semmitmondó, rövid válaszra számított, az emberek a becenevükkel általában nem ápoltak olyan különleges kapcsolatot, mint én az enyémmel. De muszáj volt elmondanom a teljes történetet, nem szeretném, ha valaki azt hinné, hogy a Dara a második nevem rövidítése, vagy valamilyen véletlen folytán ragadt rám. Az nagyon sértő volna, túl nagy becsben tartom ezt a nevet és a hozzá fűződő emlékeket.
A Rendelet után jó volt valami ártalmatlanabb, könnyedebb dologról beszélni, amin lehet nevetni. Az előbb, amikor a törvényt említettem, észrevétlenül is megfeszültek az izmaim, egyszerre voltam zavart, elszánt, dühös, és még sok minden más is. A végén már magam sem tudtam, mit akartam kihozni a dologból, amikor felvetettem a rendelet témáját, és abban sem voltam biztos, hogy a tervezett beszélgetés a kirendelt párommal valóban jó ötlet-e. Ugyanis előzetes elképzeléseim nem egyeztek a most szerzett tapasztalataimmal. Magamban könnyebb volt letisztázni a dolgokat, a rendelet kérdését, de ezt megvitatni a másik féllel…nem is tudom…valahogy nem sikerült. Nem sikerült a beszélgetést olyan mederbe terelnem, amilyenbe szerettem volna.
Játékos válaszomra és mosolyra hasonlóképpen komolytalanul felelt.
- Ön egy igazi úriember – mosolyodom el bájosan, ahogy – véleményem szerint – egy száz évvel ezelőtt élt úrihölgy tette volna, és az összkép kedvéért még a szempilláimat is megrebegtettem. Nem voltam biztos benne, hogy értelmesen reagáltam, de élveztem ezt a kis színészkedést. Amúgy rájöttem, hogy Arthur nagy népszerűségnek örvendhet a lányok körében.
Az úrihölgy szerepét nem tudtam sokáig tartani, hamar visszaváltoztam önmagammá. De a mosolyt nem tudtam letörölni az arcomról.
- Látod; pedig nem lehet olyan rossz békának lenni. Lehet, hogy megcsókol egy hercegnő – kuncogtam halkan. Csak magamban döntöttem el, hogy ennél nagyobb hülyeséget nem is mondhattam volna.
Már meg sem lepett, hogy kiszaladt a számon az a bizonyos pár szó. Eddig nem voltam igazán zavarban, még amikor a rendeletről beszéltünk, akkor sem, de most egy pillanat alatt tapasztaltam meg ezt a kellemetlen érzést, amikor csak az jár a fejedben, hogy hogyan tudnál gyorsan és feltűnésmentesen elsüllyedni, vagy levegővé válni. Igazából csak beszélgetni szerettem volna; úgy terveztem, hogy egy könyv társaságában töltöm a délutánt, de most elment a kedvem az olvasásától. ( Ilyen sem gyakran fordul elő velem. ) Nem volt hátsó szándékom, legalábbis úgy hittem, amíg rá nem döbbentem, hogy azt a menetrendet követem, amit a kirendelt párommal való találkozásra terveztem. Aminek a lényege, hogy nem tanácsos ajtóstul a házba rontanom. Persze, nem lenne rossz megbeszélni a rendelet dolgát, most mégis már csak a gondolat is, hogy újra felhozzam ezt a témát, nyomasztó volt.
Így örömmel vettem, hogy Arthur rögtön egy kérdést szegezett nekem.
- Édesanyám úgy gondolta, hogy nehezen boldogulnék egy ilyen nagy közösségben. Tudod, mert vak vagyok – vontam meg a vállam, figyelmen kívül hagyva a kis szúró érzést, mely mindig visszatért, amikor erről volt szó. Még mindig bántott anya bizalmatlansága, de ezt nem szívesen vallottam be.
- Nem olyan vészes; jó tanárom volt, így nem mindenből vagyok annyira lemaradva. A bájitaltan kicsit nehezebben megy, szerintem nem vagyok Piton szíve csücske – húztam el a számat. Nem mintha annyira izgatott volna a vén denevér véleménye, de azért néha a frász kerülgetett tőle.



Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Alfonsine Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Alfonsine Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptySzomb. 22 Nov. 2014, 14:39




Arthur & Alfonsine




Mielőtt még megkérdezhetném, miért is nem szereti a nevét, gyorsan hozzáteszi, hogy szólítsam Darának. Dara. Hát jó. Végülis...
- Honnét kaptad ezt a becenevet? - nem mintha nagyon vájkálni akarnék a múltjában, de azért érdekelne, hogy hogyan lett az Alfonsine-ból Dara. Őszintén szólva, nekem az eredeti neve sokkalta jobban tetszik, és szívesen szólítanám úgy, de minthogy külön kérte, hogy ne tegyem, azt hiszem jobb lesz ha egyelőre így teszek. Mondjuk belegondolva az Alfonsine-t nem lenne egyszerű becézni, lehetne például Alfie, de ilyen nevet a tengerimalacának ad az ember, az Alf pedig inkább fiúnév, bár nekem szimpatikus. Mindegy, ha Dara, hát Dara. Jobb ha hozzászokom.
A hangsúlyából nem nehéz kivennem a Rendelethez való hozzáállást, és megállapítom, hogy valóban jól válaszoltam neki. Úgy tűnik, ezzel tényleg nem lehet mellélőni. Milyen kár. Azért remélem ennél többet nem fog tőlem elvárni, szívesen szidom vele a rendeletet, ha ez minden vágya, de ennél több energiát nem vagyok hajlandó belefektetni a dologba. Soha, egy lánynak sem sikerült még annyira megőrjítenie, hogy önmagam ellen dolgozzak, és szeretném ha ez így is maradna.
Hál istennek a beszélgetés ezek után irányt vált, így ezúttal megúszom a dolgot, és szívesen folytatom vele a beszélgetést. Kissé mintha incselkedne velem, legalábbis a mosolyában mintha felfedeznék némi játékos szemtelenséget. Hát, biztos nem lehetek benne, de azért tetszik amit látok. Olyannyira hogy igazán nem állhatom meg egy idióta válasz nélkül.
- Szolgálatára hölgyem. - hajolok meg elegánsan, és egyébként egészen úriasan, elvégre már mióta ezt gyakorlom. Kort mindig kiröhög, de most nincs itt, hogy megtegye, úgyhogy kiélvezem a helyzetem, és idióta vigyort villantok Alfonsine-ra. Darára. Daralfonsine-ra. Hagyjuk. Remélem veszi a poént, az én társalgásaim általában vizuális gesztusokon alapulnak, így a jelen helyzet meglehetősen érdekesnek bizonyul. Nos, állok elébe.
- Nem te vagy az első, aki ezzel fenyeget. - válaszolok neki vigyorogva a békás dologra. - Lassan annyiszor hallom ezt, hogy kezdek szolidaritást érezni a békákkal. - remélem, azért egyszer beleolvas abba a borzalomba, és megállapítja, hogy akár hollóhátas, akár nem, igazam volt az unalmasságával kapcsolatban. Akármilyen izomagyú kviddicses is vagyok, azért általában szívesen olvasok könyveket.
Valóban meglep vele, hogy asztalhoz invitál, nem vártam volna, hogy elsőre annyira szimpatikusnak tartson, hogy folytatni akarja az eszmecserét. Mármint általánosságban ez nem volna furcsa, de azért a rendelet által egymásnak kiszabott embereknek mindig furcsa egymással beszélniük, amikor nem épp a rendeletről van szó. Mivel általában mindenki ellene van, és ha a kirendelt pároddal beszélgetsz mindenféle érdekes témáról, az nem éppen olyan, mintha úgy tennél ahogy diktálják? Persze az én esetemben ez nem zavaró tényező, de az övében az kell, hogy legyen, mivel ő ellene van az egésznek. Mindegy, nekem aztán nincs ellenemre.
- Persze, időm, mint a tenger. - Szívélyesen mosolygok rá, remélem, akkor a hangomból is érződik, hogy tényleg szívesen beszélgetek vele. Azt hiszem elég sok időbe fog telni, míg annyira megszokom őt, hogy egyszer elfeledkezem a vakságáról, és addig önkéntelenül is próbálok majd tekintettel lenni rá valahogyan. De nem hiszem, hogy ez baj lenne. Lehet, hogy nem szívesen részesül különleges bánásmódban a vaksága miatt, de akár akarja, akár nem, mégiscsak különleges, és ennek megfelelően én akár akarom, akár nem, úgy is fogok bánni vele. Ilyen a személyiségem. Meglehet, hogy kezdetben álszentnek néz majd emiatt, vagy ilyesmi, de ez nem olyasmi, amire idővel ne jönne rá. Vagyis remélem.
Észreveszem, milyen zavarban van, és meglehetősen bájosnak találom a zavarát, kedvem lenne a derekára tenni a kezemet, és az asztalhoz vezetni őt, de nem teszem. Nyilvánvalóan még inkább zavarba hozná, ahelyett, hogy megnyugodna. Nem igazán tudom, hogyan tegyem számára kényelmesebbé a helyzetet, de legalább annyit megtehetek, hogy valami laza beszélgetést kezdeményezzek, ha már itt ülünk kettesben az asztalnál.
- Egyébként, hogy-hogy az eddigi években nem a Roxfortban tanultál? Nem nehéz most kicsit felzárkózni? - elég diplomatikusnak érzem a kérdéseket, ugyan érdeklődtem a múltjáról, de ugorhatja a kérdést, és válaszolhat a másikra, ha az kényes téma neki. Egyébként nem hiszem, hogy sok gondja akadna a pótlással, elvégre Hollóhátas, de ha mégis, én szívesen segítenék neki. Így hát érdeklődve várom a válaszát, miközben szórakozottan forgatok a kezemben egy gondatlanul az asztalon felejtett pennát.

Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Alfonsine 1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyPént. 21 Nov. 2014, 23:23



Arthur & Alfonsine

Zavarát észlelve elmosolyodtam. Elgondolkodtató volt, és sokszor foglalkoztam is vele, hogy mások hogyan élik meg a találkozást egy vak emberrel. Számomra természetes, és úgy gondolom, a hozzám hasonlók számára is az, hogy semmivel sem különbözünk másoktól. Legalábbis pusztán az a tény, hogy nem látunk, nem tesz minket különlegessé, olyanná, aki egyedi bánásmódot érdemel. De ezt a helyzetet, akik nincsenek benne, akik életük során alig találkoznak vakokkal, süketekkel, sokszor nem tudják kezelni, akaratlanul is felszínre kerül viselkedésükben a megkülönböztetés, ami viszont sokunkat kellemetlenül érint. Engem talán nem annyira, amíg nem hallom meg a sajnálat sajátos hangszínét, addig nincs problémám, és meg tudom érteni, hogy mások szemében például a vakság igenis némileg mássá teszi az embert. Minden különleges megvilágításba kerül; egy vak emberrel beszélgetni biztosan nem olyan, mint másokkal. Legalábbis elsőre. Hiszen nem látom beszélgetőpartnerem mimikáját, testbeszédét, ő pedig egy, az arca mellett elnéző tekintettel találkozik csak. Egy szempárral, melyben örök sötétség honol. Azt nem tudom, hogy tekintetem is üres marad-e mindig, vagy képes dühtől villogni, érdeklődve felcsillanni. Mindenesetre elhiszem, hogy egy ilyen helyzet eltér a szokványostól.
A mi esetünkben pedig mindez nem is elég, hiszen ott a Rendelet, amiről bár szilárd elképzeléseim vannak, mégsem olyan könnyű erről a kirendelt párommal társalogni, mint gondoltam. De nem hagyom, hogy határozottságom meginogjon, még ha a helyzet, amibe kerültünk, kínos és zavarba ejtő is.
- Elegáns, de én nem szeretem. – Azt már nem teszem hozzá, hogy azért, mert úgy vélem, egyáltalán nem illik hozzám. Túl finom, lágy hangzású, hiányzik belőle a tűz.
– Jobban örülnék, ha Darának szólítanál – mosolyodtam el, remélve hogy ezzel elhárítottam a névből adódó újabb kétértelmű és félreérthető dolgokat. Bár igyekeztem könnyeden, természetesen viselkedni, én éreztem a zavart, zavarodottságot hangomban, és szavaimban.
- Igen, röhejesen hangzik és szomorúan – értettem vele egyet. Gyors megkönnyebbülés futott át rajtam, örültem, hogy azt mondta ki, amit gondoltam. Bár ez közel sem jelentette azt, hogy egy állásponton vagyunk; hisz bár ő is ellenzi a rendeletet, a szavakból még nem következnek tettek. Lehet, hogy felháborítónak tartja, de inkább belenyugszik, ahelyett, hogy lépéseket tenne. Én viszont nem tudom elfogadni a törvényt. Egyszerűen lehetetlen, képtelenség, ha akarnám, sem tudnék ölbe tett kézzel ülni és hagyni, hogy kicsússzon a lábam alól a talaj.
Jelen pillanatban nem akartam tovább firtatni a dolgot, nem lett volna értelme erőltetni a témát.
- De legalább elkaptál, szóval ez egyszer elnézem ezt neked – vigyorodtam el szemtelenül. – Egy hollóhátasnak ne mondj olyat, hogy egy könyv unalmas, ha nem akarod békaként végezni – kuncogtam megjegyzésén. Már önmagában az is vicces volt, hogy a könyvtár közepén elaludt.
- Leülünk? – bukott ki belőlem a kérdés, mielőtt meggondolhattam volna a dolgot, és az asztalok felé intettem. – Úgy értem…ha esetleg ráérsz – bizonytalanodtam el, és hirtelen nem tudtam mit kezdeni a kezeimmel. Tettem egy befejezetlen mozdulatot vállamra omló tincseim irányába, de végül is inkább a zsebembe rejtettem kezeimet. A hajcsavarás jelen pillanatban maradék határozottságomtól is megfosztott volna. Pedig semmi olyat nem mondtam, amiért zavarban kellett volna lennem, nekem mégis úgy tűnt, kérdésem, vagy ajánlatom – ahogy tetszik – félreérthető és újabb furcsa szituációt szül. Mintha rá akarnám magam erőltetni - képtelen ötlet volt, de úgy éreztem, Arthur biztos, hogy ezt gondolja.  




Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Alfonsine Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Alfonsine Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyCsüt. 13 Nov. 2014, 22:06




Arthur & Alfonsine




Mosolyogva megrázom a kezét (vajon érzékeli valahogyan, ha valaki rámosolyog..?), és csak úgy mellékesen megjegyzem:
- Alfonsine... Nagyon elegánsan hangzik. Egész biztosan valami ilyesmi nevet adnék a lányomnak, ha lenne... Bocs, ebben a kontextusban ez is kissé furcsán hangzik. Mármint, úgy értem, a rendelet miatt... - Még mindig nem tudok túlzottan értelmes mondatokat összerakni, szerencsém, hogy ő elég lazán reagál a zavarbaejtő megjegyzéseimre, amiért roppant hálás vagyok neki. Még egy ragyogó mosollyal is megajándékozott (talán tényleg érezte, amikor hozzáértem a hajához), majd egy kevésbé ragyogóval is, mikor szóba került a Rendelet. Nyilvánvalóan nincs elragadtatva tőle.
- De igen, meglehetősen. - válaszolok gyorsan - Teljesen nonszensz. Groteszk. Mintha visszacsöppentünk volna a középkorba, itt állok 15 évesen, és a jövendőbelimmel csevegek, ez már önmagában röhejesen hangzik.
Tudom, hogy ezt akarja hallani. Mindenki ezt akarja hallani. Ez egyben a legkínosabb, és a legkellemesebb téma mostanság, mert mi sem könnyebb, mint a felek közti ellentéteket a rendszer ellen fordítani. Máris egy közös téma, amiben mindenki egyetért, nem lehet vele mellélőni. Mindenki, kivéve engem. Mindig is furcsán álltam ehhez a témához, már csak azért is, mert mindezidáig senki az égvilágon semmit sem tudott a nekem kijelölt lányról, csak annyit, hogy hollóhátas. Szóval jó eséllyel nem a legbutábbak közül való, és az sincs kizárva, hogy egész szép (megjegyzem alaposan megütötte a mércét), szóval amíg nem találkoztam vele, inkább tartózkodtam a véleménynyilvánítástól. Vagyis ezt mondtam mindenkinek, de ez valójában enyhe túlzással is csak féligazságnak mondható, mivel a valós okot csak Kortnak mondhattam el. Nem gyakran beszélünk a családunkról másoknak, de az, hogy egy rangos aranyvérű családból két félvér gyerek kerül ki, azért mond egy- s mást Azt azonban nem, hogy apánkat - a tiszta vér örökítése érdekében - aranyvérű házastárs választására akarták kötelezni, és minthogy a sárvérű anyánk ennek közel sem felelt meg, mindkettejüket az őrületbe kergették. Miután anyánk a Szent Mungóban, apánk pedig a temetőben kötött ki, hamar tudatosították bennünk is, hogy annak ellenére, hogy a vérünk már szennyezett, a Rembrandt néven nem ejthetünk további foltokat. Aztán jött a rendelet. Így talán már érthető, hogy mért is nem zavar engem ez annyira, mint másokat, két rossz közül a kisebb az én nézőpontomból akár már jónak is mondható.
Mindig is jó voltam a figyelmem megosztásában, így miközben sanyarú sorsomon rágódom, azért jól szórakozom Alfonsine mély megkönnyebbülésén a személyisgémet illetőleg. Általában így reagálnak a diákok, amikor realizálják, hogy kevésbé tahó emberek is járnak a Mardekárba elvétve. Egyébként ez is túlzás, ha jobban megismeri őket az ember, a legtöbbjük nem vészes, de ebben a házban sajnos egyenesen divat szemétnek lenni. Én átmenet vagyok: csak fiúkkal vagyok tahó, van bennem annyi illem, hogy a lányokkal rendes legyek. És általában nem úgy ismerkedem, hogy felbuktatom őket a világ legunalmasabb könyvében. Apropó könyv, illene azért is elnézést kérnem.
- Egyébként bocs, hogy felbuktál bennem, azaz hogy a könyvemben. Nem szokásom a könyvtárban aludni, és akadályokat széthagyni, Madam Cvikker nem díjazza, de mentségemre legyen mondva, ez a világ legunalmasabb könyve. Egyszer olvass bele, ha nem tudsz aludni. - viccnek szántam, de belegondolva... Ő hogy olvas? Merem remélni, hogy nem mondtam ezzel semmi bunkót, biztos feltaláltak már erre valami elmés megoldást.
Azért az se teljesen idegen tőlem, hogy különös helyeken alva találjanak, noha nem a könyvtárban, mert onnan már elsőben kiűztek. Nagy kár, mert ott még ügyelnek is rá, hogy teljes csend legyen. Azért megvannak a kedvenc helyeim, ahol kellemes délutánokat lehet alvással tölteni egy-egy kellőképp fárasztó kviddicsedzés után.

Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Alfonsine 1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyCsüt. 13 Nov. 2014, 20:04



Arthur & Alfonsine

Kellően nagy lendülettel, megállíthatatlanul közeledtem a padló felé, már felkészültem az ütközésre, amikor két kar fonódott derekam köré. A megkönnyebbülés és a meglepetés hatására, amit a váratlan mentőakció idézett elő, pár pillanatig nem mozdultam. Hallgattam saját felgyorsult légzésem és elgondolkoztam, ki lehet az a fiú, aki egyszerre volt balesetem okozója és elhárítója. Így az is felmerült bennem, hogy ez esetben megátkozni vagy megköszönni tettét lenne illőbb magatartás. Oké, az előbbit akkor sem tettem volna, ha sikerül megölelnem a földet, de azért a könyvet, amit a padlón felejtett biztos, hogy gurkóként használtam volna ellene. Úgyis szép, vaskos kötetről van szó, ahogy tapasztaltam.  
Miután lemondtam a helyzet további elemzéséről, és inkább későbbre halasztottam a dolog mérlegelését, de továbbra is a fiú karjaiban voltam, kezdtem kényelmetlenül érezni magam. Óvatosan megmozdultam, hogy felhívjam a fiú figyelmét rá, hogy a vészhelyzet már elhárult, és szívesebben állnék a saját lábamon. Csak ekkor tudatosult bennem, hogy nem csupán meglepődtem, hanem egy hangyányit zavarban is vagyok. Ezt a Gringotts minden aranyáért sem vallottam volna be magamnak, de nem tudtam mit tenni, ha akaratlanul is ez ötlött eszembe.
Éreztem, hogy milyen óvatosan és mennyi odafigyeléssel segített fel, ahogy azt is, ahogy lágyan végigsimított hajam végén. Nem tudtam elfojtani egy mosolyt, és kivételesen nem voltam képes döntésre jutni, hogy a vakság miatt ’kiélesült’ érzékeimet áldásnak vagy inkább átoknak tekintsem-e. Mialatt gondolataimba merültem – ami gyakori, mások számára kissé idegesítő szokásom – kínosan hosszúra nyúlt köztünk a csend. Mire erre ráeszméltem, a fiú megszólalt.
Amit mond, attól legalább kétszer annyira megdöbbentem, mint attól, hogy az utolsó pillanatban – neki köszönhetően – sikerült elkerülnöm a találkozást a padlóval. És mindezt miért? Mert a neve ismerősebb, mint szeretném.
Nem értettem magam, miért volt rám ilyen hatással ez a pár szó, hiszen számíthattam rá, hogy előbb vagy utóbb összefutunk, és igazság szerint nem is bántam volna a dolgot, mert szerettem volna mihamarabb tisztázni az ügyünket a félreértések elkerülése végett.  De az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy nem ilyennek képzeltem őt, és az első találkozónkat sem ilyennek láttam előre. Bár mindig is azt az elvet vallottam, hogy az előítéletek csak megmérgezik a kapcsolatokat, mégis akaratlanul is negatív kép élt elmémben Arthurról. Nem véletlenül, a Mardekár ház tagjai okozták a legtöbb bosszúságot, mióta az iskolába jártam és tőlük kaptam a legtöbb gúnyos, bántó megjegyzést. De a szavak még enyhének tűntek egyéb kedvelt eszközeik mellett. Erre azzal találom szemben magam, hogy Arthur egyáltalán nem olyan, amilyennek hittem és képzeltem; ez a fordulat pedig váratlanul és felkészületlenül ért.
- Alfonsine Crusader – nyújtottam felé jobbom. Bár nem láttam, eléggé pontosan meg tudtam állapítani, hogy a beszélgetőpartnerem hol helyezkedik el hozzám viszonyítva. Sőt általában még az illető arcát is meg tudtam találni tekintetemmel. Az már más kérdés, hogy szemkontaktust nem tudok teremteni, és az is megeshet, hogy az illető száját, orrát vagy a homlokát tanulmányozom nagy átéléssel. Ez néha cseppet kínos; nem egyszer értelmezte valaki félre, hogy kitartóan és hosszan az ajkain időzött tekintetem.
- Igen – bólintottam szavaira. Úgy tűnt, mintha megbánta volna, hogy kimondta ezt, de engem nem zavart, hogy megtörtént. Nekem is szokásom azonnal a közepébe csapni mindennek.
– Nem is lehetne ennél idiótább ez a helyzet, nem? – Csóváltam fejem. Ajkaim mosolyra görbültek; ebben a mosolyban pedig minden benne volt. Az, hogy örülök a találkozásunknak, de az is, hogy hülyeségnek tartom a rendeletet, és nevetségesnek a helyzetet, amibe a törvény minket kényszerít. Azt viszont már nem olvashatta le arcomról, hogy nem csak értelmetlennek tartom a minisztérium döntését, de képes lennék bármit elkövetni, hogy megsemmisüljön a törvény.



Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Alfonsine Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Alfonsine Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptySzomb. 08 Nov. 2014, 20:05




Arthur & Alfonsine



A lábamba hasító éles fájdalomra riadok fel, még kótyagosan, félálomban, esküdni mernék rá, hogy egy gurkó talált bokán kviddicsezés közben. Időbe telt, míg kilogikáztam, hogy zseniális olvasmányom találhatta el a lábamat rejtélyes körülmények között, azonban meglehetősen nagy kezdősebességgel. Álmomban egyébként Kort feje volt a kvaff, ami a kettőnk közti hasonlóságot illetően meglehetősen groteszk volt, arról nem is beszélve, hogy az egyetlen csapattársam, akivel passzolgattam, maga Piton volt. Szóval még nem teljesen tértem magamhoz, így a való világ felfogása sem ment problémamentesen, bár a reflexeim működtek... Egy lányt vagy egy kvaffot elkapni, végül is egyre megy.
Természetesen tudtam ki ő, a titokzatos lány, akinek a helyét fenntartották a suliban egészen mostanáig, és aki nemrégiben végül el is foglalta ezt a helyet. Egy vak lány a Roxfortban... A legnépszerűbb pletykatéma mostanság. Az ember szinte el sem kerülheti, hogy ne halljon ezt-azt, így nem volt nehéz felismernem őt. Gyönyörű rézvörös hajkorona, szeplők tengere, és egy átható, barna szempár... Ami valószínűleg csupán egy tágas, sötét éjszakát lát, miközben egyenesen a szemembe néz. Nyelnem kell a gondolatra, bár van egy olyan érzésem, hogy el sem tudom képzelni milyen lehet neki valójában. Hirtelenjében erős késztetést érzek, hogy megkérdezzem milyen is, de még idejében meggondolom magam, és a következő pillanatban elmosolyodom. Nem láthatta, ahogy szólásra nyílik a szám, és ettől az egy apróságtól valahogy rendkívül megnyugtatóvá vált a jelenléte. Talán egyszer mégis megkérdezem, így elsőre azonban rendkívül faragatlan volna. Tehát inkább végre teszek valami értelmeset, és óvatosan felsegítem őt, illetve én magam is feltápászkodom. Miközben eleresztem a karját, reményeim szerint észrevétlenül finoman végigsimítom a haja végét, csak úgy kíváncsiságból, hogy feltűnik-e neki. Igazán nem akarok bunkó lenni vele, de sajnos hajlamos vagyok előbb cselekedni, mint használni a fejemet. Főleg, amikor nem az ikertestvéremmel vagyok, olyankor sokkal inkább a nyugis énem tör elő, hogy ellensúlyozza Kort őrültségét. De most rajtam a sor. Egyébként nem kerüli el a figyelmemet se a bőre, se a haja puhasága, és valahogy szokatlanul zavarba is hoz. Azon gondolkodom, vajon azért van-e ez, mert olyan gyönyörű, vagy talán azért, mert vak...? Elég ízléstelennek találom ez utóbbi gondolatomat, így gyorsan megmagyarázom - nyilvánvalóan a vaksága csak még inkább gyámoltalanná teszi az amúgy is törékeny lány összképét, ezért érezhetem a legkisebb durvaságot is erősnek... Bár jobban belegondolva, amennyi gondon átmehetett emiatt, valószínűleg lelkileg százszorta erősebb nálam. Míg ezeken agyalok, lassan kezd kínosra húzódni a csönd, így inkább csak hogy mondjak valamit, jobb híján bemutatkozom.
- Szia. Ööö... Arthur vagyok. Mármint Arthur Rembrandt. Mardekár. Egy évfolyamon vagyunk. - életemben nem sikerült még soha ilyen szánalmas szöveget összezagyválnom, de még ez is jobb, mintha csendben bámulnám. Egyébként rettentően élvezem, hogy harcolhat az agyam az ösztöneimmel, folyton emlékeztetnem kell magamat, hogy nem kell elkapnom a szemem, mert úgysem látja, hogy bámulom. Elképesztő. Valahogy vicces, és furcsa, és zavaró, és megnyugtató egyszerre. Már attól idiótának érzem magam, hogy ennyi mindent érzek egyszerre, ennyire paradox módon. És aztán hirtelen az eszembe villan valami, amit Kort hozott fel nem is olyan régen, és amit eddig még egyáltalán nem realizáltam...
- Én lettem neked kijelölve annak idején. - még azelőtt mondom ki, hogy belegondolnék mit is jelent ez, és még azelőtt, hogy egyáltalán, bármit is végiggondolnék. És hirtelen úgy érzem jó volna annak szentelnem az életemet, hogy feltaláljak egy varázsigét, amivel visszaszívhatom a hülyeségeket, amiket kinyögök. Vagy valamit, amivel el lehet süllyedni.

Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Alfonsine 1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyCsüt. 06 Nov. 2014, 19:11



Arthur & Alfonsine

Határozott léptekkel róttam a folyosókat, már mindenféle segítség nélkül rendkívül otthonosan mozogtam az iskola területén, főleg ezen a szinten. Az ötödik emeletre vezető lépcsők minden „szeszélyét” ismertem, és gyakorlottan léptem át a trükkös lépcsőfokot, melybe – azt mondják – térdig belesüppedsz, ha rálépsz. Arról nem volt információm, hogy igaz-e a legenda, de a pár hónap alatt, mióta a Roxfortba jártam, szokásommá vált egy szökkenéssel kikerülni a hírhedt lépcsőfokot. Ez a gondolat megmosolyogtatott, elmélkedés közben pedig elértem az ötödik emeletet. Nem túl meglepő, hogy ezt a szintet ismertem meg legelőször, ugyanis itt található az iskola könyvtára, aminek gyakori vendége vagyok. Ha Hagrid kunyhójában, a Rengeteg környékén vagy a klubhelyiségben nem találsz, akkor biztos lehetsz benne, hogy itt kell keresned. A rengeteg érdekes könyv társaságát rendszerint annyira élvezem, hogy Madam Cvikkernek kell kiparancsolnia zárórakor, különben fel sem tűnne az idő múlása. Ezek alapján valóban vérbeli strébernek tűnhetek, amit a kedves mardekárosok nem is mulasztanak el minél gyakrabban az orrom alá dörgölni, pedig általában nem szigorúan tanulással, és sokszor egyáltalán nem a tananyaggal foglalkozom. Főleg mágikus lényekről szóló könyvekkel szoktam randizni, bár ha választhatnék, akkor inkább valódi, élő képviselőikkel találkoznék. De erre sajnos nincs túl sok lehetőségem, így maradnak a könyvek és Hagrid történetei. Nem mellesleg Hagrid a kedvenc tanárom – olyan jól kijövünk egymással – csak a házi teasüteményével nem ápolok túl jó viszonyt, amit nyíltan meg is mondtam neki, de ő csak mosolygott rajta. Szerinte Harry Potternek nagyon ízlik.
Az ajtón belépve barátságos mosollyal köszöntöttem a könyvtáros nőt, aki a köszönés mellett gyorsan elhadarta, hogy ma meddig tart nyitva a könyvtár. Lelkesen bólintottam; értettem a finom célzást.
Egyenesen a könyvtár túlsó részébe tartottam, de kevésbé lendületesen haladtam, mint a folyosón, itt vigyáznom kellett, hogy ne ütközzek össze mondjuk egy polc mögül hirtelen felbukkanó diákkal. Az egyenes folyosókon való közlekedésnél ez több gondot okozott, és nagyobb odafigyelést igényelt. Általában szokatlanul éles hallásomra hagyatkoztam, de ha szükséges volt, varázslatot is alkalmaztam, ami jelezte, ha valaki felém közeledett, és megmutatta, milyen irányban mozog az illető. Ráadásul azt hiszem, az évek során valamiféle hatodik érzéket is kifejlesztettem.
Miután megtaláltam a tegnap félbehagyott könyvet, amit már nem volt időm kikölcsönözni, szokásos helyem – egy a sarokban álló kis asztalka - felé vettem az irányt. Mielőtt odaértem, már kinyitottam a könyvet, és pálcámat rászegezve elmormoltam a bűbájt, hogy a könyv felolvassa magát nekem. A fejemben hallatszó kis hang lassan elnyomta érzékeimet, és egészen belemélyedtem a történetbe, amikor hirtelen tompa fájdalom nyilallt lábamba – mintha belerúgtam volna valamibe – és egyensúlyomat vesztve éreztem, hogy a föld felé közeledem. Valószínűleg egy, a földön heverő könyvben botlottam el, és az egyenletes szuszogásból azt is gyorsan kikövetkeztettem, hogy a közelben a könyv tulajdonosa szundikál. Mindez egy tizedmásodperc alatt száguldott át agyamon, ennyi idő elég volt, hogy felmérjem a helyzetet. Bár ez sem javított semmit helyzetemen.  


Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Alfonsine Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Alfonsine Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine EmptyKedd 04 Nov. 2014, 00:03




Arthur & Alfonsine



Szánalmas. Én is tudom. De akkor is. Sőt, éppen azért. Dühödten masírozok át a könyvtár túlsó végébe, jobbra fordulok az utolsó előtti beugrónál, és találomra leveszek egy könyvet a polcról. "A defenzív mágia elmélete". Roppant érdekes olvasmánynak ígérkezik. Egy pillanatra elgondolkodom rajta, hogy keresnem kellene magamnak valami helyfélét, végül azonban egyszerűen leülök a földre ott ahol vagyok, a padló is épp elég kényelmes. Nincsenek nagy igényeim. Sose voltak. Mindent megeszem, bárhol elalszom, és a hideg-meleget is elég jól tűröm. Persze azért vannak preferenciáim.
Grimaszolva kinyitom az egyébként igen jó állapotú könyvet - nyilván nem sokan forgatták eddig - és olvasni kezdek. Öt perc után adom fel, azért kezdtem olvasni, hogy lenyugodjak, és egy kicsit elterelje a gondolataimat, de ez a kísérlet a visszájára sült el. Életemben nem volt még a kezemben ennyire unalmas könyv, már-már tiszteletet érzek iránta, amiért ilyen kiemelkedően pocsék, ugyanakkor ez a paradox érzés csak tovább fokozza az indulataimat. Mérhetetlen kényszert érzek rá, hogy elhajítsam a könyvet valahová jó messzire, ehelyett azonban inkább teljesen indokolatlanul beleverem a fejem. Majd még egyszer. És még egyszer. Jó kemény, vaskos, nehéz, kellemesen sajog utána a homlokom. Nem vagyok mazochista, de mindennek megvan a maga határa, és a valamiért mindenki épp ma szeretne útlevelet váltani.
Üveges tekintettel bambulok a kezemben lévő kötetre, megállapítom, hogy még mindig nem dobtam el, és ez a fajta önuralom valahogy elégedettséggel tölt el. Továbbá a gondolataim mélységét illetően is határozottan elégedett vagyok, úgy tűnik, az a három ütés kellő mennyiségű agysejtet pusztított el, hogy végre csend legyen a fejemben. Ezt a kellemes állapotot megtartandó, ismét kinyitom a könyvet, és nekiveselkedem újból az első fejezetnek. A szöveg szárazsága iránti tiszteletem nőttön nő, de azért egy darabig még kitartok. A negyedik oldalig jutok. Érzem, ahogy a fáradság ólmosan ránehezedik a fejemre, és nemsokára kellemes és mély álomba merülök.



A hozzászólást Arthur Rembrandt összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 08 Nov. 2014, 20:06-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Arthur & Alfonsine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Alfonsine   Arthur & Alfonsine Empty

Vissza az elejére Go down
 
Arthur & Alfonsine
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Alfonsine 'Dara' Crusader
» Cat, Kort és Arthur
» Arthur Rembrandt
» Arthur & Dara
» A bál - Arthur & Dara

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Roxfort :: Kastély :: Ötödik emelet :: Könyvtár-
Ugrás: