KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Tally&Melissa  Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Tally&Melissa  Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Tally&Melissa  Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Tally&Melissa  Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Tally&Melissa  Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Tally&Melissa  Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Tally&Melissa  Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Tally&Melissa  Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Tally&Melissa  Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Tally&Melissa

Go down 
SzerzőÜzenet
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Tally&Melissa  Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Tally&Melissa  Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Tally&Melissa  Empty
TémanyitásTárgy: Tally&Melissa    Tally&Melissa  EmptySzomb. 03 Május 2014, 19:01

Flying without wings

Kezemben fényesre lakkozott seprűmmel, sarkamban vihogó barátnőmmel és a haját belőni próbáló Breddel léptem ki a hatalmas tölgyfaajtón. A Tűzvillám új, felturbózott modelljét előző héten hozattattam a házimanómmal, szigorúan megtiltva neki, hogy ezt kikotyogja anyámnak. Ugyanis a szüleim harmadéves korom óta hallani sem akarnak seprűkről, a repüléstől pedig szigorúan el vagyok tiltva egy baleset következményeként. Természetes a kviddics csapatból is kivettek, és Piton lelkére kötötték, hogy nem enged a pálya közelébe sem, aki viszont nem foglalkozik a dologgal, így kedvemre repkedhetek akár az orra előtt is. De a ház csapatában nem játszhatok; a lelátóról kell figyelnem, ahogy a Griffendél néha a földbe döngöli a csapatot, azok a szerencsétlenek pedig hagyják. Pedig tudom, tudom, hogy százszorta jobb lennék náluk. Fogóként és hajtóként is megállnám a helyem. Gondolataim sűrű, sötét felhőként tornyosultak fölém és már ott tartottam, hogy megátkozom Rose-t, aki megállás nélkül fecsegett valami hülyeségről, vagy ha éppen egy pillanatra csendben maradt, és szóhoz engedte jutni Bredet, hangosan vihogott a fiú viccesnek nem mondható megjegyzésein. Feldühített a gondolat, hogy a szüleim úgy kezelnek, mint egy esetlen kislányt, aki nem tud vigyázni magára és egy pillanatra összeugrott a gyomrom, amikor a szemeim elé tárult a kviddics pálya. A lelátó tetejéről nézve a szédítő magasság előhívta a baleset és az utána érzett hisztérikus rettegésem emlékét. Kerek egy évig már a repülés gondolata is félelemmel töltött el, megfoghatatlan, testetlen rettegéssel, mely megbénította tagjaimat és az agyamat. De a félelem fokozatosan gyengült, és végül győztek az ösztöneim. Szerettem repülni, és ezt a baleset sem változtathatta meg. Újra seprűre ültem, eleinte félve és bizonytalanul, majd fokozatosan egyre nagyobb magasságokba törtem, egyre nagyobb sebességgel szeltem a levegőt, míg hosszú idő után újra úgy tudtam szállni, mint régen. A félelem emléke örökre megmaradt és néha visszatért, de általában egy pillanat alatt köddé is foszlott.  
- Az ki? – Bred hunyorogva meredt a pálya irányába. Követtem a tekintetét és egy lányt pillantottam meg, aki éppen akkor szállt fel. Túl messze voltunk, hogy ennél többet meg tudjak állapítani, így csak megvontam a vállamat, majd lefelé indultam immár egyedül. Rose nem mert seprűre ülni, Bred pedig túl kényes és lusta volt, így ők a lelátón foglaltak helyett.
A füves pályára érve hajamat összefogtam, majd mély lélegzetet véve – mindig szükségem volt némi elszántságra – felpattantam seprűmre és felszálltam.
- Nocsak, mit nem látnak szemeim – mosolyodtam el színlelt kedvességgel, amikor Tallulah közelébe értem. Ismertem a lányt, évfolyamtársak vagyunk. – Nem hittem, hogy tudsz repülni. – Tágra nyílt szemekkel néztem rá, ajkamon mosoly játszott, hangomból pedig csak úgy sütött a kimondatlan gúny. De ha elég naiv, nem érzékeli, hogy szavaimmal nem feltétlenül csodálkozásomnak kívántam hangot adni. Tulajdonképpen konkrétabban úgy is fogalmazhattam volna, hogy nem néztem ki belőle hasonló képességeket.



note: Remélem megfelel.(:  
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Tally&Melissa  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tally&Melissa    Tally&Melissa  EmptyKedd 06 Május 2014, 10:13

Melissa


Nem volt épp jó nap számomra a mai. Bár nem is az a szerencsétlen, amikor semmi sem jön össze, de így is elég rosszul éreztem magam. Éjjel nem sokat aludtam, mivel egy Hugrabugos párocska a klubszobát választotta veszekedési helyéül. Mire Bimba professzorhoz eljutott a hír és feljött rendet tenni már hajnali három óra volt és nem tudtam visszaaludni. Bájitaltanon olyan szinten nem tudtam figyelni, hogy összekevertem a bodza bógyókat az akácfamaggal, így egy habzó valamit eredményeztem a bátorság szirup helyett, mágiatörténeten pedig sikeresen elaludtam. Az a tudat viszont nyugtatott, hogy nem voltam egyedül, a házam fel ugyanilyen tüneteket mutatott, a másik fele meg jó alvó. Alig vártam már délután, hogy a tanulás végeztével ledőlhessek és aludhassak egyet. Ám ez természetesen nem sikerült. A könyvtárban eltöltött két óra alatt alig írtam egy pergamennyit, mert Calix folyton idegesített. Egyszerűen nem akarta abbahagyni a beszédet és folyton kritizálta a Minisztériumot a rendelet miatt. Mivel úgysem értettünk ebben egyet, inkább ráhagytam és megpróbáltam koncentrálni, de végül fel kellett adjam.
- Tudod, hogy nem szoktam ilyet mondani neked, de légy szíves fogd már be a szádat. - Calix meglepődött a kifakadásomon, de ő nem is érthette, hogy milyen hangulatban vagyok. Amikor ő alszik, még egy sárkány sem tudja felébreszteni. - Hagyjuk ezt az egészet, nem bírok melletted tanulni, inkább elmegyek.
Fogtam magam és dühösen felkaptam a teleírt pergament, majd otthagytam döbbent barátomat. Úgy tűnt mostanság már csak veszekedni tudunk. Azt hiszem sosem lesz olyan a kapcsolatunk, mint amilyen régen volt.
A hálóteremben mérgesen vágtam le a tancuccaimat, majd úgy döntöttem, inkább kikapcsolódok és kimegyek a kviddicspályára repülni, oda Calix úgysem jönne ki soha utánnam.
Kiérve felpattantam a Nimbusz 2001-emre és felszálltam. Nem volt konkrét célom, hogy mit csináljak, csak repülni akartam, ezért kicsit bizonytalannak tűnhettem kívülről. Az idegességem valamelyest csillapodott, mire felértem a levegőbe, mosolyogva csuktam be a szemem, mikor egy Mardekáros lány, Melissa megszólított. Nem kedveltem őt, mert mindenkivel lenéző volt, természetesen most is hozta a formáját az álszent mosolyával. Nem nagyon volt kedvem válaszolni neki, mert tudtam, hogy azért jött ide, hogy piszkáljon. A származásom miatt már úgyis kaptam pár gúnyos mosolyt tőle a folyosón. Kicsit tartottam tőle, mert fontos családból származott, ezért inkább felvettem a kedves arcomat és válaszoltam.
- Pedig tudok, egy ideje a Hugrabug őrzője is vagyok. - nagyon reméltem, hogy nem akar majd kihívni egy játékra.
Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Tally&Melissa  Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Tally&Melissa  Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Tally&Melissa  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tally&Melissa    Tally&Melissa  EmptyKedd 06 Május 2014, 20:29

Flying without wings

Megjátszott mosoly bujkált ajkaim szegletében, arckifejezésem most is fölényes és leereszkedő volt, államat megemelve tartottam, sötét szemeim hideg csillogással áthatóan fúródtak a lány íriszeibe. Mindez hozzátartozott általános megjelenésemhez; kényelmes álca volt, ami mindig elrejtette igazi érzéseimet és gondolataimat.
Dorne válaszára édes mosolyra húzódtak ajkaim, mintha viszonozni szeretném kedvességét, melyről csak a hülye hinné, hogy őszinte volt. Van tapasztalatom az ilyesmiben, könnyen kiszúrom, ha valaki nem kedvel. Tulajdonképpen azt csodálnám, ha máshogy vélekedne rólam, hiszen tudhatja, mit gondolok a fajtájáról. De ha már itt vagyok, csúnya dolog lenne ilyen hamar megfosztanom a társaságomtól, még ha nem is rajongok a dologért, hogy egy sárvérűvel csevegjek.
- Ezt nem is tudtam. Gratulálok, illesz a csapatba – mondtam könnyed hangon, kihangsúlyozva az utolsó szavakat. Illik, még szép, ő is bizonyára megüti a csapat átlag alatti színvonalát.
- Pedig úgy tudtam, hogy egy őrzőnek erősebb testalkatúnak és jobban edzettnek kell lennie – pillantottam rá érdeklődve.  
– De úgy tűnik, tévedtem. Minden nap tanul valami újat az ember – folytattam és ajkaim szegletében a gúnyos mosoly szélesebbre húzódott. Kezdett szórakoztatni a beszélgetés és most már a világ minden pénzéért nem mulasztottam volna el ezt a remek alkalmat. Egy pillantást vetettem a lelátó irányába, ahol Bred és Rose ültek, akik látszólag nem foglalkoztak velünk. Tényleg, igazán baráti gesztus lenne tőlem, ha rendeznék egy kisebb jelenetet, hogy ne unatkozzanak annyira ott a lelátón. De türelem, nem kell sietni.
- A barátodat…Calixot, hol hagytad? – fordultam vissza Dorne-hoz mosolyogva, mintha a fiút kerestem volna a lelátón. Ilyenkor értékelem tájékozottságomat, amit nem szándékosan szereztem. Önszántamból nem veszek részt mások életének kitárgyalásban, közönségesnek tartom az ilyen dolgokat. – Tudod, sok pletyka kering rólatok… - pillantottam rá arcát fürkészve.



note: (:  
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Tally&Melissa  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tally&Melissa    Tally&Melissa  EmptyPént. 16 Május 2014, 16:29

Amint megláttam Melissa arcán azt a jéghideg mosolyt és a tekintetéből sugárzó kegyetlenséget, rögtön tudtam, hogy nem úszom meg egy szimpla beszélgetéssel. Addig fog piszkálni, amíg sírva nem fakadok, valahogy mégis elmúlt a félelmem és a düh vette át a helyét. Nem hagyom, hogy szórakozzon velem, de amíg nyíltan nem vállalja fel, mit akar, addig maradok az udvarias, távolságtartó stílusnál, nem akarok bajba keveredni, mert abból valószínű, hogy a befolyása miatt én jövök ki rosszul. Még a gúnyos megjegyzésére a Hugrabug kviddics csapatával szemben és a testalkatomra is csak egy vállrándítással és egy műmosollyal válaszoltam. Legalább hadd legyen meg az az örömöm, hogy a szenvtelenségem bosszantja egy kicsit. Szinte azonnal visszavágott, csak háromszor olyan durván, mint amennyire én tettem. Tudtam, hogy Calixot meg engem sokan néznek meg a folyosón, de azt nem hittem volna, hogy pletykálnak is rólunk. Az eszembe sem jutott, hogy Melissa ezt csak kitalálta, azonnal robbantam, főleg a mai veszekedésem után. Ez a téma átlagban is nagyon érzékeny volt számomra, de így hogy Melissa még piszkálni is kezdett vele még rosszabb lett. A torkomat folytogatni kezdte a sírás és nagyon reméltem, hogy gyorsan ki tudok szabadulni ebből a helyzetből. Nyeltem egyet, majd remegő hangon szólaltam meg.
- Ő most nem jött velem és semmi nincs közöttünk, csak barátok vagyunk. - mint egy gép, úgy mondtam ki az automatikus szavakat, amivel saját magamat is hitegetni szoktam, de ahogy Melissa rám nézett a fal melyet e köré építettem meginogott és lassan összedőlni látszott. Megfogadtam, hogy nem sírom el magam, úgyhogy nyeltem egyet megint és elszántan belenéztem a lány szemébe. Nem tudom honnan vettem a bátorságot, de magabiztos hangon mosolyogva megkérdeztem Melissától.
- Na és neked hogy tetszik a kirendelt párod? - tudtam, hogy ez kényes téma neki, mert eléggé fel volt háborodva a családja a rendeleten, de már nem érdekelt, ha bajba kerülök emiatt, csak vissza akartam adni, amit ő okozott nekem.
Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Tally&Melissa  Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Tally&Melissa  Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Tally&Melissa  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tally&Melissa    Tally&Melissa  EmptySzomb. 17 Május 2014, 17:18

Flying without wings

A hugrabugosok méltán híresek nyugalmukról, de még ennek tudatában is alulértékeltem Dornet. Vállrándítására csak egy szélesebb mosollyal válaszoltam, és megunva, hogy mióta felszálltam csak egy helyben lebegek, repültem egy kört. Cikázva kerültem ki a pályát körben szegélyező oszlopokat, hirtelen nagy sebességre gyorsítva éles kanyarokat tettem, hogy így teszteljem le a seprűt. Meg kellett hagyni, sokkal jobban ment, mint az előző seprűm és megfelelőbb is volt számomra. Az előző modellt nehézkesen lehetett irányban tartani és a kanyaroknál túlságosan le kellett lassítani, ami nagy hátrányt jelentett, mivel nem tudtam kihasználni a gyorsaságomat és fürgeségemet. Ez a seprű könnyedebben mozgott, ezért nem számított annyira, hogy gyenge a karom, és kanyarokban sem éreztem úgy, hogy leszakad a kezem. Lassítottam, és tettem egy kisebb levezető kört, majd újra visszatértem Dornehoz. Előbb elmaradt a várt siker, így kénytelen voltam egy kényesebb témát felvetni. Elkerülhette volna ezt, ha idejében leolvasztja arcáról azt az idegesítő vigyort, de így is elégedett voltam az eredménnyel. Van érzékem hozzá, hogy oda szúrjak, ahol a legjobban fáj, pedig általában nem értem az embereket.
- Hát persze – mosolyodtam el édesen, jelentőségteljes pillantást vetve rá. Olyan kis aranyos, ahogy magának próbája bebizonyítani, amit mond, és a szívére vesz egy ilyen semmiséget. Mindig is az volt a véleményem, hogy az emberek túl sokáig ragadnak le felesleges dolgokon és apróságokon problémáznak. – A barátság extrákkal is egy megoldás. – Halkan felkacagtam, majd újra repültem egy rövidebb kört, időt hagyva, hogy megeméssze a szavaimat és felöltse nyugodt, kedves maszkját. Ez meg is történt, de rögtön egy számomra kellemetlen kérdést szegezett nekem kedves mosollyal tálalva. Egy pillanatra megmerevedtem és hideg pillantásomba égő düh tüze keveredett. Kis kotnyeles béka, rögtön támad, amint összegyűjtötte az erejét, pedig milyen tapintatos voltam vele.
- Vajon hogy tetszhet egy félvér? – mosolyodtam el, visszanyerve önuralmamat és hűvös felsőbbrendűségemet. Nem törölhettem ki az elmúlt másodpercek eseményeit, de nyugodtan semmibe vehettem őket. Kis megkönnyebbülést éreztem, amikor eszembe jutott Znakharka és, hogy ugyanazon a véleményen vagyunk. Neki is nyomós oka van elkerülni a nemkívánatos frigyet, ezért csak hagynom kell, hogy az események a maguk medrében folyjanak, és amikor minden kötél szakad, ő fogja elvinni a balhét. Tökéletes terv, csak sajnálatos módon van egy buktató. Znakharka, akit még tisztelnék is, ha nem félvér lenne.
- De végül is mindegy, a rendelet rövid időn belül meg fog bukni – mondtam, vállamat megvonva. Akkora hatalma még a Minisztériumnak sincs, hogy az embereket birkák módjára irányítsa, a felháborodott aranyvérű családokról nem is beszélve.



note: (:  
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tally&Melissa  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tally&Melissa    Tally&Melissa  Empty

Vissza az elejére Go down
 
Tally&Melissa
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tally & Tony
» Lily & Tally
» Znakharka&Melissa
» Lili & Melissa
» 1996. július, Egy estélyen [Ravelt&Melissa]

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: