KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Aurora & Lorraine Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Aurora & Lorraine Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Aurora & Lorraine Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Aurora & Lorraine Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Aurora & Lorraine Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Aurora & Lorraine Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Aurora & Lorraine Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Aurora & Lorraine Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Aurora & Lorraine Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Aurora & Lorraine

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyVas. 02 Feb. 2014, 15:00



Aurora & Lorraine


Nem fog mondani semmit. Hülye vagyok, hogy megkérdeztem, gondolhattam volna. Ám...
- Már jól - szólal meg, és figyelmemet teljesen felé fordítom. Csendben várok, hagyok neki időt, hogy összeszedje a gondolatait. Érdeklődve hallgatom, és a jelenetek néhol megelevenednek előttem. Annyira erősek az érzelmei a történtekkel kapcsolatban, hogy néhány foszlányt nem tudok kikerülni, és eljut az agyamig. Egy kép az irodáról, egy másik a Halálfalókról. Tényleg meg tudom érteni, hogy milyen szörnyű lehetett.

Felhúzza a blúzát, és ugyan csak szememen látszik mennyire elszörnyedek, eléggé megérint. Nem a látvány, hanem a nő ereje. Az, hogy mennyire megedződhetett. Én hozzá képest egy nyomorék vagyok minden téren. Én inkább magányban élem le az életemet, és sírok. Ő pedig kimegy a világba felszegett fejjel. Régebben próbáltam én is, de már nem tudom felemelni a fejem...

- A jó egy tág fogalom - mondom neki csendesen, bizonyára érti mire célzok. - Nagy harcos vagy, Aurora, egy igazi tagja a Rendnek - nem teszem hozzá, hogy 'Nem úgy, mint én'. Gyűlölöm az önsajnálatot. - Gratulálok! - ezt tiszta szívemből közlöm. Tényleg nagyra tartom, hogy ezek ellenére is ilyen. - Mindenkinek vannak ballépései, de nem azok a fontosak. Az egész számít, hogy a rossz mellett mennyi jó van - én nem ítélem el semmiért, pedig van pár tippem, hogy mit takarhat a 'ballépés' szó. Mindenkinek vannak ballépései. Emberek vagyunk, és az emberek tökéletlenek, és eredendően bűnösek.

Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyVas. 02 Feb. 2014, 13:49



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


H
álaszavára csak elmosolyodok. Nem tesz semmit, épp ezért szóra sem érdemes. Tehát csöndben maradok. Amondó vagyok, hogy sokszor a csönd sokkal beszédesebb, mint a szavak. Egy pillantás, egy mozdulat, egy mosoly... mindent elárul. Nem kellenek ostoba, barokkos körmondatok, ebben a helyzetben, Lorraine-nek, hogy tudja: itt vagyok. Tudom, hogy szüksége van támaszra, ezekben a nehéz időkben, melyek a nyakán vannak, és súlyként húzzák a mélybe. És, ha ez a támasz én leszek, ha én leszek lelki viharaiban az egyetlen kikötő, eltévelyedett hajója számára, hát én leszek.
Értem a kérdést, persze, hogy értem, de istenem... miért kellett elrontania? Miért? Miért nem hagyhatna csak békén, hogy merüljek? Mert, mi van, ha én szeretek merülni, ha nekem jó a mélyben. Béke, nyugalom, minden érzelemtől mentes magány van idelent. Mint egy katedrális, olyan ez az állapot. A világ színei és fényei csak szűrten kivehetők, a hangok tompák, én pedig egyszerűen visszatartom a lélegzetemet. Ijesztő? Az vagyok.
- Velem? - teszem fel a kérdést, mintegy időnyerést, két másodpercem van, hogy átgondoljam, mit mondjak. Hazudjak? Az igazat mondjam? Azt, hogy 'semmi'? Mi lenne reális? Nem akarom elmondani, hogy milyen volt az életem, mert szánalmas, sötét, visszataszító és tragikus. Valósággal drámai. Nem akarom ezzel fárasztani, de tényleg úgy tűnik, mint aki kíváncsi.
- Én jól vagyok - vonok vállat végül. - Már jól – javítom ki önmagamat.
- Tudod, én gyerekkoromban a mugli- és a varázsvilág között ingáztam, míg végül, a Roxfort elvégzése után a muglik között kötöttem ki, és pár évig praktizáltam, ügyvédként. Voltak különböző... ballépéseim - eléggé enyhén fogalmaztam meg azt, hogy finoman szólva egy luxus prosti voltam, de mindegy... - Aztán, egy nap Halálfalók támadtak rám, és a munkatársaimra az irodában. Az akkori kedvesem is ott volt, bár ő túlélte, hallani sem akart felőlem. Mivel később a Halálfalók megtámadtak a lakásomban is, ezért el kellett tűnnöm. A legmegfelelőbb hely erre a Roxfort volt. Dumbledore készségesen fogadott, és általa beléptem a Főnix Rendjébe, de... ez mind kevés ahhoz, hogy elfeledtesse velem azt, ami azon az éjszakán történt - vallom be, aztán felhúzom fekete blúzomat, hogy lássa a hasamon és az oldalamon a sebeket. Aztán hirtelen mozdulattal eltüntetem őket a fekete anyag takarásában. - Gondolom, azért akarnak a maguk oldalára állítani, mert jól mozgok a mugli- és a varázslóvilágban egyaránt, emellett eléggé jók a képességeim, ami a varázslást illeti. - igen, ez az ok, mérget vennék rá.
- Ez minden. De már jól vagyok - mosolyodok el, megerősítve a szavaimat, ám belül ordítok.
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyVas. 02 Feb. 2014, 12:58



Aurora & Lorraine


Aurora bíztató szavai megnyugtatnak, erőt veszek magamon, és felállok. Van, hogy az ember akkor kedvel meg mást, mikor a legszorultabb helyzetben van. Elég volt az a másodpercnyi érintés ahhoz, hogy megértem örül nekem, és félt. Félt attól, hogy a levél hazugság. Ettől én is félek, de nem tudok emberről, aki ismerné Ed iránti érzéseimet, és akinek lenne oka ezekkel játszani. Igyekszem csak erre gondolni.

- Köszönöm - suttogom, és remélem érti a szó valódi jelentőségét. Odatámaszkodok Aurora mellé, és csendben vagyok. Valamiért ezzel a levéllel- még akkor is ha hazugság- végre megnyugodtam. Magam sem értem miért, de beletörődtem. Ez jó érzés.

- És veled? - teszem fel a kérdést. Nem akarok a levélről beszélni, se rólam. A nyugalom furcsa, ezt még fel kell dolgoznom. Remélem érti, hogy mire gondolok. Meséljen az életéről. Hogy mi történt vele. Hogy kit szeretett, és most miért nincs vele. Egy ember sem lehet élete elejétől foga ennyire érzelemmentes kifelé. Biztosan belső harcokat vív magával, és talán segíthetek neki benne. Elvégre ő is segített nekem...

Nem vagyok a valamit valamiért elv embere, sokkal inkább azokkal törődöm, akik közel állnak hozzám. Jelenleg a mellettem falnak támaszkodó, póker arcú nő az, aki a legjobban megért, és tudja mit érzek. Furcsa újra emberi kapcsolatba kerülni valakivel. Gondolataim érdekes irányt vesznek, és erővel visszarángatom magamat.

Most te jössz, Aurora.

Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyVas. 02 Feb. 2014, 08:44



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


N
em tudom, hogy mit érezhet. Körülöttem is haltak meg emberek, de ő és én... mások vagyunk. Mint ég és föld, tűz és víz, fény és sötétség. Egymás szöges ellentétei. Ő is megkapta az életében a katasztrófákat és a boldogságot is, akárcsak én. Mindketten átéltünk dolgokat, megéltük a boldog pillanatokat és ez formált minket. Ő lágy maradt, finom és emberi. Én pedig... mint egy kőszobor. Hideg, tökéletes, kemény...
Nem nézek rá, egyenesen legalábbis nem. Kinézek inkább az ablakon, a folyosó semmitmondó falait bámulom, semmit ránézzek. Nem akartam kiirtani benne a remény utolsó fénysugarát. A kilátásai azonban borúsak és kellően negatívak. Nem akarom, hogy ne reménykedjen. Azt akarom, hogy higgyen, bízzon a jóban, legyen pozitív, optimista. Ehelyett szavaimmal egyetlen perc alatt összetörtem.
Mondani akarok valamit. Azt akarom mondani, hogy sajnálom, és meg akarom mondani, hogy tévedhetek. Mert tévedhetek. Az asztronómia kétes tudomány, sosem lehet tudni, hogy éppen mit akarnak üzenni a csillagok. A szavak, amiket fényükkel suttognak nekem, sokrétűek. Annyi, de annyi jelentésük lehet, olyan sok választás lehet, annyi dolog befolyásolja ezt az egészet. Labilis dolog ez.
Kopogás. Arra kapom a fejem, ahonnan jön a tompa hang. Egy bagoly. Lorraine nyitja ki az ablakot, hogy a madár berepülhessen rajta, majd ledobja a levelet. Tesz egy kört a széles, tágas folyosón, hogy aztán a sötétbe repülhessen, és elnyelhesse az éjszaka.
A nő elolvassa a boríték tartalmát. Sír, lerogy. Nem kérdezem meg, hogy mi történhetett, helyette leguggolok mellé, és átveszem a felém nyújtott levelet. Mielőtt elolvasnám, az arcát fürkészem. Mi lehet olyan nagy dolog, hogy képtelen szavakba önteni. De mintha mosolyogna könnyei mögött.
Elolvasom az egyetlen mondatot. Még egyszer.
- Lorraine, ez... - ingatom meg a fejem. Ez egy jel. Ez kellett neki ahhoz, hogy ne törjön össze. Ez! Abban bízok csak, hogy ez nem egy ócska vicc, hogy ez nem egy átverés. Hogy ez igaz. Jó lenne.
A nő vállára fektetem a kezem, puhán érintem, bár nem sokáig.
- Ez jó hír - közlöm vele, mint egy megállapításként és átnyújtom a papírost. Azt azonban nem mondom el, hogy mennyire pesszimistán állok a helyzet elé, hogy ez lehet átverés is. Még, ha a férfi írása is ez, nem nehéz megbűvölni egy pennát, egy középszerű varázsló is megteheti. De most hagyom, hadd örüljön egy kicsit. Hátha...
Kezd kényelmetlen lenni a guggolás, ezért én is a falnak támaszkodok és elhelyezkedek a nő mellett. Nem szólok semmit, megvárom, hogy megnyugodjon.
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptySzer. 23 Okt. 2013, 13:23



Aurora & Lorraine


Csak hallgatok, csendben vagyok. Nem szólok semmit. Igyekszem a hallottakat feldolgozni. A rólam való elemzés szinte 100%-os pontossággal bírt, hirtelen semmibe sem tudnék belekötni. De Ed...
Veszek egy mély levegőt, agyam lázasan pörög. A horoszkópja se nem bika, se nem skorpió. A két felsorolt bolygó közül viszont legjobb tudomásom szerint a Neptumusz hozzá is tartozik. Nem tudom, megszólaljak-e, nem tudom, hogy meg tudok-e szólalni.
Nem veszem készpénznek Aurora csillagfejtését; erre ő is felhívta a figyelmemet. Mégis, úgy érzem, vége. Úgy érzem, mintha láttam volna a sírját is. Tudatalattim egy ideje már érezte, tudta... De én nem akartam neki hinni. Most már hiszek. Egyszerre tölt el mélységes szomorúsággal, és megnyugvással a dolog: 'Ed meghalt'- mondom ki magamban százszor. Egy magányos könnycsepp gördül le az arcomon. Most nem tudnék sírni akkor sem, ha akarok. Gyászom mélyebb ennél.
Nem értem magamat, hogy miért nem esek szét. Nem találom az okát. Normálisan meg tudok szólalni- Ed horoszkópja a halak. A harmadik hónapban született, én a hetedikben. Három meg hét... együtt tíz, egy egész- nem tudom mi mondat velem ilyeneket.
Csend van, és talán életemben először nem kell küzdenem azért, hogy ne merüljek el egy emlékben. Tudom, hogyha most elmenne mellettem száz démon, akkor sem történne semmi. Egyik fejébe sem látnék be. A furcsa pillanatokat egy kopogás töri meg. Először azt hiszem Aurora kopog, majd észreveszem az ablakpárkányon ülő fekete baglyot. Robotszerű, beprogramozottan kinyitom az ablakot. A bagoly beszáll, és egy levelet pottyant a lábam elé. Pillanatok múlva kísértetként tűnik el a látóhatáron.
A levelet felveszem, és kibontom. Elolvasom, a földre rogyok, és örömömben zokogásban török ki. Mivel beszélni nem tudok, a levelet Aurora felé nyújtom. A fejemben egyre csak a rövid szöveg pörög, ami a levélben állt az Ő keze írásával: 'Lorraine! Ne hagyd el a Roxfortot! Élek. E. '

Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptySzer. 23 Okt. 2013, 09:28



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


B
izalma meglep és nem mellesleg jóleső érzéssel tölt el. Optimális esetben mindenkinek jólesik, ha megbíznak benne. Okoztam már csalódást bizalmi szempontból. Inkább ügyek megszállotja vagyok, nem pedig embereké. Gyakran félelemmel tölt el, ha valaki túlontúl bízik bennem. De, ha valaki a képességeimben bízik... az egészen más. Abban lehet. A személyemben? Kevésbé.
- Oh, Rák vagy - mosolyodok el - Visszahúzódó, érzékeny, családszerető. A hangulatod olyan változékony, akár a Hold. Alkalmazkodó-képességednek köszönhetően hamar beleszoksz az új helyzetekbe, gyorsan kötsz barátságot. Ám egyetlen apró kellemetlenség is elég, hogy megsértődj, visszavonulj. Kissé érzékeny vagy az emberi kapcsolataidra, hiszen ezek általában fontosak neked - magyarázom. - A Rák jegy szülöttei nagyon nőiesek, anyáskodók, háziasak, gondoskodók. Gondosan ügyelsz arra, hogy egyéniségedhez illő frizurát, ruhát, sminket viselj. Kedvenced a hosszú, leomló haj, a lágy tapintású kelme. Jól érzed magad egyedül, de szívesen töltöd az időd másokkal, hogy jobban megismerhesd őket és új kapcsolatokra tégy szert. - jellemzem, az alapján, amit a csillagokból tudok a jegy szülötteiről. Ez persze eltérhet valódi jellemétől, hiszen fontos az is, hogy Lorraine a nap mely órájában született. De ez nem fontos, hiszen inkább a férfiről kérdez, aki oly' fontos számára.
- Ed... - pillantok fel az égre. A klisés közmondás úgy tartja, hogy a 'csillagok megmutatják a jövőt'. Ez persze ostobaság, fogalmam sincs, ki volt az a féleszű, aki ezt kitalálta. A csillagok messze vannak tőlünk, így van, hogy miután kialudt fényük - vagyis felrobbannak -, még hetekig, hónapokig, vagy akár évekig is látjuk a fényüket. Sőt, észre sem vesszük, ha egy apró fénypont eltűnik az ég végtelen mezejéről, mivel folyamatosan új csillagok jönnek létre. De - és ez fontos -, a csillagok utat mutatnak. Csak tudni kell olvasni belőlük. Márpedig én tudok.
- Most pont nem látszik a csillagkép - mármint, a Ráké, ami fontos lenne egy kezdő csillagásznak, de én pontosan el tudom képzelni, hogy néz ki most, ebben a pillanatban -, de ez nekem nem akadály. A csillagkép minden egyes fényes pontja egy mozaikdarab. Nem a jövőt, hanem az utat mutatják. Ha most látnánk a Rákot, akkor megmutatnám azt az egy csillagot, ami neked kell. Mivel Ed fontos a számodra, ezért az egyik fényesebb csillag jelöli őt. Ha fénye pislákol, akkor még van esélyed megtalálni őt. Ha egyenletes fénnyel ég, akkor nem biztos. Hiszen, rajta kívül van más, fontos dolog az életedben, így nem tudom pontosan megmondani, hogy melyik csillag az övé. A bolygód a Hold, mely a mai napon együttáll a Vénusszal és a Neptunusszal. Ha az egyik Ed bolygólya, tehát a férfi Bika vagy Skorpió, akkor pozitív lehet a keresésed kimenetele. Ha e kettő közül egyik sem Ed horoszkópja, akkor... - hezitálok kimondani. - Nem látok rá sok esélyt - fejezem be és csöndben maradok egy ideig. Majd gyorsan hozzáteszem: - Ez persze kétes tudomány, szóval a szavam nem szent és kőbevésett. Én azt mondom, hogy Ed még élhet, van rá esély, talán egy kicsivel több, mint arra, hogy halott. - ingatom meg a fejemet és remélem, hogy Lorraine nem bízza el magát nagyon.
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyVas. 20 Okt. 2013, 14:51



Aurora & Lorraine


Úgy láttam tetszik kollegámnak az, amit mondtam. Mikor kimondta hogy talán ismerem, óriási öröm áradt szét bennem. Őt nehéz ismerni, ezt tudtam én is, és tudta ő is.
Amikor szóba hozta... Amikor felajánlotta...Az agyamban olyan sebességgel pörögtek a gondolatok, hogy úgy éreztem, beleőrülök. Egyszerre akartam igent, és nemet is mondani, de nem mertem egyiket sem. Mi van ha...? De ha mégis... A baj az a sok ha volt. Aurora kérdő tekintetére egyszeriben lecsillapodtam.
- Igen- válaszoltam, aztán rájöttem, hogy a kérdésére nem ez a válasz- Kérlek tedd meg. Tudni akarom- mondtam, miközben pár pillanatrra lehunytam szemeimet. Vettem egy mély, egy nagyon mély levegőt- Hetedik hónap huszadikán születtem- már majdnem abbahagytam, de még mindig folyt a harc belül: egyik felem ellenezte, tartva az óriási 'pofára eséstől'; másik felem pedig szorgalmazta a dolgot. Végül a megnyugvás mellett döntöttem- Kérlek, benned bízok... Ha esetleg a bolygókból valamit meg tudnál mondani azzal kapcsolatban... Arról, hogy Ed élhet-e még esetleg...- össze-vissza beszéltem, és talán életemben először nem érdekelt egy csöppet sem. Lehet, hogy holnap reggelre már megtalálom Edet, de az is lehet- és erre gondolni sem akartam- hogy végleg eltemetem őt.

Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyVas. 20 Okt. 2013, 13:49



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


F
eszülten figyelek, ahogy a jellemzésembe kezd. Közben arcáról próbálok olvasni, s mintha óvatosságot vélnék felfedezni rajta. Talán mégsem hetes vagyok, csak ezt nem akarja a tudtomra adni? Nem kellene emiatt aggódnia; nem átkoznám meg. A felsorolásánál szinte végig bólintok egyet-egyet, mert az összes tulajdonság jellemző rám. A depresszion sem ütköztem meg, az is jellemző rám, bár mostanában nem annyira, mint korábban. Sosem próbáltam öngyilkos lenni, egyszerűen csak... a gondolatával játszottam el. Volt időszak, amikor szívesen végetvetettem volna az életemnek, amikor nem láttam a kiutat, amikor sötét volt és egyedül voltam. Nem tudom, akkoriban mi mentett meg.
Az ékszerekre vonatkozó kérdésére felemelem arcom mellé jobbomat, a nő felé fordítva kézfejemet, hogy láthassa a gyűrűmet.
- Holdkő - mosolyodom el. Igazgyöngyöm is van, amit még anyámtól örököltem, egy nyaklánc és egy pár fülbevaló. Sosem hordom. Úgy néznék ki benne, mint egy született feleség.
- Szép jellemzés volt - mondom, miközben mosoly játszik szám szegletében. - Talán mégis ismersz egy kicsit - nem fárasztom azzal, mi nem volt rendben. Úgy is tudja - vagy legalábbis sejti: az öltözködés. Mindig feketében vagyok, ha mégsem, akkor sötétkékben vagy vörösben, esetenként fehérben.
Nem csodálkoznék rajta, ha ő is kikérdezne, asztronómia ügyében; lesüt rólam, hogy az asztrológiához is értek... általában érdekli az embereket, hogy mi vár rájuk a jövőben, ha azt nézzük, mi a horoszkópjuk. A muglik rengeteget várnak ettől az 'ál-tudománytól', de azt nem tudják, hogy amit az újságban olvasnak, az csak egy másik dilettáns firkálmánya. Ha egy hozzáértőtől kérdeznék, hasznos hasznos dolog lenne. Magam is olvasgattam horoszkópot, már csak kíváncsiságból is, de ahogy éjszaka felpillantottam az égre, teljesen más véleményen voltam, mint a horoszkóp írója.
- Ellenszolgáltatásként asztrológiát tudok felajánlani, ha megmondod melyik hónap hányadik napján születtél - kulcsolom össze kezemet hátam mögött, ahogy haladunk a csöndes folyosókon, s egy hamiskás mosolyt küldök Lorraine felé.

Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyCsüt. 17 Okt. 2013, 20:14



Aurora & Lorraine


Már tudom, hogy kire emlékeztet kollegám. Egyből beugrik a nő alakja, és egy hozzá tartozó, meghatározó emlék:

Tél volt, a karácsonyi bál. Ilyenkor a Beauxbatonsban mindig óriási hűhót csaptak. "Sok hűhó semmiért...", tanultuk mugliismereten. Tökéletesen igaz volt. Szerettem, szeretem a szépet, de a bál mindig csicsás volt. Ugyan csak két évben vettem részt rajta...
Hetedikben már tudtam mi lesz, így igyekeztem minél hamarabb kimenekülni a parkba. Ott nyugalom volt, és a varázslatoknak hála kellemesen meleg. Az égből az igazi hó mellett némi műhó is hullott, mégis: ez semmi volt a bálteremhez képest.
Elsétáltam egy padhoz, és mivel zavart a mindent borító giccses díszözön, a közelemben lévőket 'kissé' arrébb raktam varázslat segítségével. Pechemre a mugliismeret tanárnővel, a bál fő szervezőjével találtam szemben magam. Felbőszült sárkányként közeledett felém...
Egy hónap múlva minden szerda délutánomat a tanárnővel töltöttem. A látszólagos szigor mögött egy kedves, aranyos, és lelkileg összetört ember bújt meg. Mikor utoljára léptem ki az iskola kapuján, még utoljára megölelt. Eközben nem mondott mást, csak ennyit:
-Lorraine, sose add fel önmagad!- ez volt az utolsó hozzám intézett szava. Pár nappal a tíz éves évfolyamtalálkozó előtt meghalt...


Még egyszer végiggondoltam Rosie néni tanácsát, és örömmel töltött el, hogy eddigi életem során szinte mindig sikerült ezt betartanom. Aurora elsőre teljesen hasonlított Rosie nénire, csak ötven év volt köztük. Hogy a velem szemben álló nőnel hány évre lesz szüksége ahhoz, hogy rájöjjön: az álcát néha le kell vetnie; nem tudom. Hogy hány évig élvezheti majd azt a szabadságot, ami ezzel jár, nem tudom. Mindenesetre egy szavába kerül és én segítek neki.
Nem válaszoltam, nem törtem meg a csendet. Ez most nem rólam szól.
A hetes... Erősen elgondolkoztatott ez a sok-sok hetes Aurora életében. Ez már több volt, mint feltűnő. A világ szerencséjére kollégám sosem lesz halálfaló. Ha csak az ötlet csírája is megfordulna a fejében... annak szörnyű következményei lennének. Pontosabban egy, egy Voldemortnál is hataloméhesebb, és gonoszabb boszorkány. Ki ebből csak egy- Értem-et mondtam- Nos...- még egyszer végiggondoltam hogyan is fogalmazzak, majd belevágtam- A hét a teljesség száma. Rengeteg helyen megjelenik: a vallásban, a zenében, a festészetben, a naptárban, az asztronómiában, a mágiában... A hetes tulajdonságai közül a rád jellemzők...- innentől gondolkozás nélkül mondtam ki a szavakat, amelyek csak úgy jöttek. Az agyamban igyekeztem összefésülni Aurorát és a hetest. Nem volt nehéz- Méltóság... rejtélyesség... megfontoltság... komolyság... tanultság... felfelé törekvés... magányosság...különcség... depresszió...- ezt inkább kérdeztem- pesszimizmus... távolságtartás... gyakorlati érzékek hiánya...- innentől mondatokban folytattam- Sokszor mélyedsz a gondolataidba... Érdekel a vallás, a misztikum, a világ rejtett oldala... A kapcsolataidban kissé visszavonulsz... Minden különleges dolog neked van kitalálva, nem érdekelnek az átlagos dolgok... Hajlasz az elmagányosodásra... Az embereket véded... Szeretsz elkülönülve, a saját világodban élni, lenni...A hét színei a halvány színek, a fehér, a sárga és a zöld világo árnyalatai. Drágakövei a holdkő és az igazgyöngy. Van valamelyikből? Belegondolva eléggé hetes jellem vagy. Sokat tévedtem?- kissé sutára sikerült a vége, de ez van. Csak soroltam a tulajdonságokat, szinte mindent, ami hirtelen eszembe jutott. Talán a színekben nem hetes Aurora. Bár, ki tudja: lehet, hogy szereti ezeket, csak nem hordja sokat. Majd mindjárt megtudom.
Kíváncsi voltam a reakcióra, érdekelt a 'vizsgám' eredménye. Kicsit úgy éreztem ez az volt.

Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyCsüt. 17 Okt. 2013, 13:42



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


N
em gúnyolódásnak szántam az Ördögűzőt. Eléggé furcsa humorom van, illetve vannak dolgok, amiket másképp mondok, mint mások. Nem fogom sajnálomokkal és minden rendbejönökkel nyaggatni és nyúzni, mert attól úgy sem lesz jobb. Ez a félmondat a filmről semmi olyasmit nem tartalmazott - legalábbis szerintem -, amivel megbánthattam volna. Ezért nem fogok bocsánatot kérni. Továbbra is úgy gondolom, hogy az átéltekhez képest a film csak egy kellemes estimese. Ha nem vette a lapot, ez van. Nem ismétlem magam.
Válaszára kissé megkönnyebbülök, de arcom vonásai nem lágyulnak. Helyette konok, büszke arccal, kissé gonoszkás mosolyra görbült ajkakkal így felelek:
- Rendben - aztán figyelek arra, amit mond. Általában nem adok más véleményére, eléggé arrogáns és beképzelt vagyok ahhoz, hogy ne fogadjam meg a tanácsokat. Nincs ez másképpen Lorraine szavaival sem. Ennek ellenére egyetértően bólogatok és végighallgatom. Úgy tűnik, észrevette, hogy nem vagyok egy gyenge virágszál, mint akinek tűnök - alacsony-, vékony termetemmel és bájos arcommal. Viszont az nem tetszik, hogy kicsit mégis alábecsül. Nem fogok összeroppanni. Ez biztos. Nem olyannak ismerem magam, és nem hiszem, hogy valaki, aki alig ismer, ezt jobban tudná nálam. Ez a gondolat nem kerül a felszínre, nem ül ki az arcomra, sem a testtartásomra, továbbra is egyetértő arcot vágok.
Viszont - és ez fontos -, máris megkedveltem Lorraine egyik főtulajdonáságát, ami az őszinteség volt. Kedvelem, ha egy ember őszinte. Bár, az őszinte embereknek is van egy rosszabb fajtája - itt vagyok például én -, akik teljesen nyíltan és kíméletlenül közlik a tényeket, illetve saját véleményüket is, nem törődvén azzal, hogy ezzel kit- és mennyire bánt meg. Gyakran mondom ki azt, amit gondolok - persze, azt, amit érzek, kevésbé gyakran, szinte soha -, legyen az jó, vagy éppen rossz. De inkább utóbbi.
Amikor elemzésembe kezd és ajkára féloldalas mosoly ül, én is elmosolyodok. Tényleg érdekel a dolog, de én nem értek annyira a számokhoz és a többrétű jelentésükhöz, mint amennyire ő. Vagy amennyire neki kellene. Most mindjárt kiderül. Persze, nem a szaktudása érdekel, de így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.
- Kicsit talán mindkettő - vonok vállat -, huszonötödikén születtem. A számjegyek összege hét. Hét éven keresztül, amíg a Roxfortba jártam, a hetes volt a mezem száma. Amikor Londonban életem, a lakásom az Asriel street 77 alatt volt, a hetediken, a száztizenötös számú ajtó mögött. A hetes metróval és a harmincnégyes busszal jártam dolgozni, a Green street 43-ba. Ha a telefonszámon számjegyeit összeadtam, vagy kivontam egymásból négy hetes lett a végeredmény. És igen - vallottam be -, talán én is kiválasztottam magamnak a számot - mosolyodtam el.


THANKS LIZZY :3
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyVas. 13 Okt. 2013, 13:48

Érdeklődve hallgat- ilyenkor jó beszélni. Amikor odafigyelnek arra, amit mondasz. Az Ördögűző említésére csak gúnyosan elhúzom oldalra a számat- A mugli filmek ezzel kapcsolatban nagyon jók. De tényleg. Megijedsz tőlük, kicsit átérzed a dolgokat. De azért tudod, hogy ez csak játék, és ténylegesen nem hiszel benne. Addig nem, míg veled meg nem történik. Vagy amíg nem veszel részt egyen. Addig nem tudhatod milyen- itt Aurorára nézek, és egy gondolat beáramlik a fejembe. Egy olyan, ami nem hagy nyugodni. Miért is ne?- kérdezem meg magamtól, és szemöldökömet picit ráncolva a nőt vizslatom. Megfelelne... Ezen még el kell gondolkoznom...
Jól gondoltam: Aurora nem szeretné ha bármit is megtudnék róla. Ez teljességgel érthető dolog, így igyekszem óvatosan fogalmazni, jól kijönni a helyzetből. Már válaszolnék kérdésére, de nem hagy. Kér, könyörög úgy, hogy közben nem hangzik annak. Persze megértem így is- Eszem ágában sincs elmondani senkinek semmit. Egyátalán nem szeretek arról beszélni, amiket látok. Nem szoktam, és kérdezni se szokta senki- hangom nem szomorú. Az ember azt hinné, hogy az lesz egy ilyen mondat után, de nem. Ed sem kérdezte, és ez így volt jól. Ezt megszoktam, és nem is szeretnék változtatni rajta. Ő is csak akkor kérdezett, amikor muszáj volt- Nem tudom, hogy téged ki, hol, miért, és konkrétan hogyan kínzott; de nem is akarom tudni. Te is el akarod felejteni, de azt tudnod kell, hogy azzal, hogy erős vagy, és egy iszonyatosan határozott nőt mutatsz; a lelkedben helyre kell tenned ezeket a dolgokat. Ha nem teszed, egy idő után összeroppansz- nem tudom, miért adtam tanácsot Aurorának; nem hinném, hogy kollégám rászorult. Ezt azonban én így éreztem helyesnek. Át tudtam érezni, milyen hordozni szörnyű emlékeket. Szó rá nincs megfelelő. Ezeket az emlékeket pedig muszáj voltál magadban helyre tenni, és elrakni valahová, egy dobozba. Ha azonban csak elrakod őket rendezés nélkül, azok megy idő után újult erővel jönnek vissza, és döntenek le.
Szerette a számmisztikát. Valahogy akkor úgy állhat a tudományomhoz, mint én az övéhez: kissé közömbös, és épp annyit tud, amennyit egy értelmiséginek tudnia kell.
Mikor kimondja a hetes számot, féloldalas mosolyra húzódik a szám. Igen, Aurora eléggé hetes, már amennyire ismerem. Hogy most ezt miért kérdezi, 'vizsgáztatni akar', vagy csak érdekli a téma- nem tudom. De készségesen válaszolok- A hetes egy nagyon erős, a legerősebb mágikus szám. Az első gondolatom az volt, hogy nagyon illik hozzád. Mégis meg kell kérdeznem: te választottad a hetest, vagy a hetes választott téged?- a kérdő tekintetre kicsit kifejtem bővebben- Az életedben játszott fontos szerepet, vagy csak jött az ötlet: legyen a hetes a kedvenc számod?
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptySzomb. 12 Okt. 2013, 15:43



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


N
em akarom, hogy túl sokat tudjon. Nem akarom, hogy esetleg sajnáljon, vagy ilyesmi. De, ahogy beszél, nem az hallatszik ki a hangjából. Ha esetleg mégis hasonlót érezne, azt remekül palástolja. Ez esetben hálás vagyok neki. A sajnálattól nem lesz sem jobb, sem könnyebb, de még csak az idő kerekét sem lehet visszapörgetni vele.
- Tényleg érdekesen hangzik - mondom, és nem is hazudok. Valóban érdekel a dolog. Azzal természetesen tisztában vagyok - anélkül is, ha nem mondta volna -, hogy ez démonoknál nem lehet egy egyszerű dolog. Embereknél, még az olyan elcseszett, sötét lelkeknél is, mint amilyen én vagyok, biztos van ezerszer rosszabb. Gonosz, mellyel Lorraine már találkozott, melyet már legyőzött. Nem mondom, hogy olyan jó lehet, ha valakinek ilyen az élete, hogy mindent érez és mindent lát, ami emberi szem számára láthatatlan marad, de eléggé hasznos lehet olykor. Nem tudom, mit mondhatnék, a francba is, tényleg nem értek az emberekhez! Utolsó mondatára sem reagálok elkerekedett tekintettel, vagy elképedt arccal. Azonban lelki szemeimmel látom magam előtt a képet.
- Az átéltekhez képest az Ördögűző egy estimese jellegű film lehet - mondom, kissé szárazon, de vörös ajkaimon mosoly játszik.
- Megkérdezhetem, hogy mit tudtál meg, mi van a 'fal' mögött? - mielőtt válaszolhatna, hozzáteszem: - Bármi is legyen az, ne mondd el senkinek. Kérlek. - köszörülöm meg a torkom és pillantok le a párványpadlóra, majd újra Lorraine-re nézek, büszke tekintettel, felszegett fejjel.
Örülök, hogy legalább egy kicsit érdekli az asztronómia. De mintha előtte elmerengett volna valamin. Én abban a hátrányban vagyok, hogy nem tudok róla semmi konkrétat, csak amit elmondott. Ő viszont, nos... tud ezt-azt. És úgy tűnik, néhány dologgal többet is, mint kellene. Nem hibáztatom érte, tényleg, csak egy kicsit mégis zavar a dolog.
- A számmisztikát szerettem anno - biccentek. Majd kissé ravasz mosolyra húzom ajkaimat. Nem felmérni akarom a tudását, csak érdekel a dolog - és így megcsillogtathatja a tudását is: - Mit mondanál rólam, miután tudsz rólam egy s mást, annak tudatában, hogy a hetes a szerencseszámom? - kérdezem, miközben a kis ezüst medálra gondolok, mely az ezüst láncon függ és amelybe a hetest gravíroztattam, még a mugli világban. Mindig hordom.


THANKS LIZZY :3
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyPént. 11 Okt. 2013, 20:08

Meglepődöm, mint már a mai este folyamán sokszor. Aurora nem néz bolondnak, sőt mi több, érdekli is a dolog. Persze amint szóba jön az okklumencia kezdem sejteni, hogy mire megy ki a játék. Nem tudom, hogy valójában érdekli-e a téma, de mivel kérdezett, én készséggel válaszolok neki- Igen- ennyi elég lenne válasznak. Kollégám arca talán egy picit elfehéredik. Így muszáj kiegészítenem- De hidd el, több oka is van annak, hogy mégsem látok a te fejedbe. Az egyik az, hogy mivel nagyon erős 'falakkal' vetted körbe az elméd, a falon nem csak áttörni nehezebb, hanem kijönni is. Így sokkal-sokkal kevesebb emlékkép hagy el téged, mint egy átlagos embert... Meg aztán igyekszem nagyon odafigyelni arra, hogy ne lássak sokat. Ezt a képességet nevezik még tisztánlátásnak is. Szóval való igaz, hogyha akarom, bármilyen erős 'várad' is van, látom minden emlékedet, de sokszor sokkal inkább egy tárgyhoz, helyhez kötődő dolgok ragadnak meg. Mivel nem én irányítom a dolgokat, nem én választom meg, hogy mikor és mit akarok megnézni. Elsősorban emlékeket látok csak, és azokat is olyan formában, mintha én is a helyszínen lettem volna. Ha most becsukom a szemem, látom, hogy ezen a folyosón hányszor voltak titkos találkák, hányszor szakítottak párok; mennyi furcsaság történt itt. Ezeknek az emlékeknek a többsége jó, vagy ugyan rossz, de normális, emberi dolog. Egy démonűzésnél viszont...- kissé beleremegtem- Amikor azt kell végignézned, átélned, átérezned, ahogy egy pokoli lény meggyilkol száz és száz embert, majd csak nevet...- hangom elhalkult. Az egész 'beszédem' kissé olyanra sikerült, mint egy előadás valamelyik mugli egyetemen. Eddel rengeteget jártunk, és az emberek szinte mindig bolondnak néztek minket. Az egész száraz volt, és érzelemmentes. Nem szerettem ilyen lenni, hiszen bennem az érzelmek irányítottak mindent. Viszont muszáj volt. De beleélem magam, akkor annak csúnya vége lesz. Rossz, sötét és gonosz emlékeim egy lakattal lezárt dobozban hevertek a szívem mélyén. A lakat azonban már nem bírta, így a résnyire nyitott dolbozból egyre inkább szivárogtak fel a képek, helyek, érzések...
Így, hogy tudom- vagy legalábbis sejtem- min ment keresztül a nő, teljességgel megértem ökölbeszorított kezét, és dühös testtartását. Hogy gondolkodái időt nyerjek zavaromban párszor megcsavarom az aranygyűrűt az ujjamon. A gyűrűt, amit még Edtől kaptam...

Az egész dolog annyira egyszerű, és tisztánlátható volt. Annyira Edes. Egy fűzfa alatt álltunk, életünk egyik legnehezebb ügyén voltunk túl. Mindketten felnéztünk a házra, aminek lakója épp' csak túlélte a démonűzést. Egy mentőautó a kórházba vitte; Derren atya, aki az űzést végezte vele ment. Csak ketten voltunk a régi kúrián. Mindkettőnkön látszódott, hogy az elmúlt pár napban szinte éjjel-nappal ébren volt, és hogy a démon csúnya 'vicceket' űzve velünk nem csak szelleimileg, hanem fizikalag is bántalmazott minket, és a férfit is, akit a végén megszállt. Csak álltunk ott, a fűzfa alatt, a tóparton. A Nap már rég lement, szürkelet volt; az esti neszek kezdtek egyre hangosabbá válni. Ekkor Ő felém fordult, és mindenféle kertelés nélkül megkérdezte:
- Lorraine, hozzám jössz?
Csak a szemembe nézett, és nekem egy századmádospercet sem kellett gondolkoznom:
- Igen.
A válaszom csak ennyi volt, mégis, ezt életem egyik legcsodásabb éjszakája követte...


Gyorsan visszatértem a jelenbe. A dolog pár másodperc alatt futott át az agyamon, és mivel kivételesen nem szörnyűségről volt szó, még az arcomon sem látszott meg az érzelmek tengere. El kell engedned...-suttogtam magamnak, de megfogadni már nem tudtam jó tanácsom. Ha tudnám, hogy nem él, ha tényleg tudnám... Akkor belenyugodnék. Így azonban nem megy.
Lezártam magamban az Ed dobozt, és a lekem mélye felé hajítottam egy időre.
Elgondolkoztam: jó lenne valami bátorítót mondani, de tudtam, hiábavaló lenne az egész. Aurora erős nő, és semmi olyat nem tudnék neki mondani, amitől jobb lenne számára ez az egész.
Érdeklődve hallgattam az asztronómiáról szóló beszámolót. Biztos voltam benne, hogy Aurora imádta tárgyát- némi érzelmet véltem felfedezni a hangjában. Magam is szerettem a tárgyat, de biztos voltam benne, hogy kollégám százsor többet tud a dologról, mint én.
- Én is szeretem az asztronómiát. A csillagtérképen elég jól kiismerem magam, de az Ascelláról még sosem hallottam- mondtam egy mosoly kíséretében. Saját tárgyamra való kérdéskor hasonlóképp fellelkesültem- Számmisztikát- mondtam ki a szót szeretettel- A számok közti arányban meglelhető a világ rendje, mondta egy ókori görög filozófus varázsló, Phitagorasz. Teljesen igaza volt. A számok jelentenek valamit, minden szám, amellyel életünk során összefutunk hatással van ránk; vagy épp miattunk olyan, amilyen. Mondok egy jó példát. Démonlakta házakban a lény gyakran idegesíti éjjel az alvókat. Egyik módja az ilyenre ha hármat csap a falra. Egész este. Ennek a zajon kívül az a jelentőssége, hogy kigúnyolja ezzel a szentháromságot. Minden összefügg mindennel, ezért nagyszerű ez a tudomány- mosolyodom el a végére.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyPént. 11 Okt. 2013, 16:41



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


E
léggé érdekel - mármint, magamhoz képest - Lorraine személye. Leginkább az általa képességnek hívott valami, amiről beszámol. Figyelmesen hallgatom, s közben elemzek. Elemzem az arckifejezést, a mozuatokat, a tekintetet, hangja lejtését és mindezt összevetem azzal, amit tudok, amit hallottam már.
- Hmm... - búgom halkan - Érdekesen hangzik. Mondd, azon boszorkányok és varázslók emlékeit is látod, vagy érzed, akik okklumenciát használnak? - érdeklődve fordítom arcom a nő felé. Tényleg érdekel. Viszont kissé meg is rémiszt a tudat, hogy nem képes irányítani ezt az általa 'képességnek' nevezett valamit. Így, ahogy én gondolom, akár az én elmémbe is könnyű szerrel bejuthatott - akarva, akaratlanul. Olyan képeket láthatott, olyan emlékfoszlányokat, olyan gondolatokat és érzéseket, fakult érzelmeket, melyeket egyébként nem fednék fel előtte. Sem más előtt. A gondolattól egyenesen rettegek.
Hirtelen, mintha rosszul érezné magát, lassítok, de nem állok meg, tekintetemet elgyötört arcára emelem. Léptei lassabbak, teste gyötrő fájdalomról árulkodik. Nem akarok túl sokat kérdezni, így is több információt tudtam meg róla, mint a legtöbb kollegámról.
Következő mondatára kezemet ökölbe szorítom. Nem vagyok rá dühös, hiszen nem tehet róla. De érdekel, hogy mit tudott meg rólam. Ugyanakkor rettegek: nem akarom, hogy ő is úgy nézzen rám, ahogy olykor azok, akik ismerik a múltam, akik tudják, hogy mi történt. Ők kevesen vannak, de azok a sajnálkozó tekintetek, melyeket kapok, a biztató szavak, az ostoba kérdések a hogylétemről, a támogatás javaslata... gyűlölöm. Nincs szükségem senkire.
Kérdésére elmosolyodok, annak ellenére, hogy nem érzem magam kényelmesen. Nem Lorraine személye miatt, hanem, hogy tudok a képességéről. Ebből nem láthat semmit - hacsak nem érzi, vagy látja a fejemben, hogy mi is zajlik bennem.
- Mindig is szerettem - vallom be. - Hollóhátas voltam az iskolában - mondom tovább, miközben lelki szemeim előtt feltűnik Hollóháti alakja és a gyönyörű, ezüst diadémje - és mindig is jó tanuló voltam, kiválót kaptam mindenből. Az asztronómiát sokra becsültem, már az első óra után. Nagyon hasznos tudomány. Ha valaki igazán jó belőle, bármikor, bárhol képes tájékozódni. Úgy ismerem a csillagtérképet, mint a tenyeremet, pontosan tudom, hogy mikor, melyik fázisában áll a Hold, hogy az év melyik napján látható az Uránusz, vagy a Jupiter, esetleg egy alig látható, ismeretlen csillag, mint az Ascella - nem valószínű, hogy valaha is halott erről a csillagról, de nem is csoda. Az emberek száma, akik tudnak a létezéséről, minimális. - Aki tudja használni, annak felbecsülhetetlen érték van a kezében - fejezem be a mondandómat. Igen, ha valamiről némi érzelemmel a hangomban tudok beszélni, az a szex és az asztronómia. Nyilván nem újdonsült kolleganőmmel fogom megbeszélni, hogy egy hűtlen ribanc vagyok.
- És te? Mit is tanítasz?


THANKS LIZZY :3
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptySzer. 09 Okt. 2013, 21:12

Miután beszéltem egy picit Ed haláláról, láttam, hogy Aurora kicsit lefagy. Észrevétlenül hátrébb léptem egy picit, illetve magamban egy versikét mondogattam egyre gyorsabban, és gyorsabban. Talán így biztosítani tudtam, hogy ne lássak bele a fejébe. Nem akartam. Úgy éreztem, hogy ő önmagától nem osztana meg velem egy emléket sem, így nem akartam erőltetni a dolgot.
Végül felém fordult, és meg kellett mosolyognom a megkérdezett szót. Biztosan csalódni fog- az emberek többsége így járt. Sokak szerint csak bolond voltam, és képzeltem a dolgokat és az egész valójában nem ért semmit sem. Talán majd ő megtöri a láncot, és nem így gondolja. Ezt csak egy módon tudhattam meg...
- Hát, igen. Talán ez nem a legjobb szó rá... mégis- továbbra is kérdő tekintetére folytattam- Egészen kiskorom óta úgymond látom más emlékeit, érzéseit. Akár akarom, akár nem. Ennek segítségével tudtam tizennyolc éves koromtól mostanáig felkeresni, űzni, és irtani a démonokat- ennyi elég lesz- szólal meg egy belső hang. Nem tudom Aurora mivel foglalkozott a Roxfort előtt, nem akarom elűzni az egyetlen barátsággal közeledő embert magam mellől. Ő nem démon, hanem egy ember; akinek a társaságára vágyom- ezt tisztáztam magamban gyorsan. Az utóbbi időben nem voltak 'túl' jóak az emberi kapcsolataim... Ideje lenne változtatni ezen.
Mikor kimondja, hogy 'nyugodt volt' elhiszem neki. Teljes mértékben. Ám ekkor bevillan még egy pár képkocka. Így már nem hiszek annyira. A nyugodtat kezdetben nem kérdőjeleztem meg, hiszen azok után a szörnyűságek után- melyeket mintha csak pár képen láttam volna-, azok után a Roxfort nyugodtnak, és biztonságosnak tűnhet. Most azonban, új 'ismereteimmel' kiegészítve úgy éreztem Aurora élete még most sem nevezhető túlzottan nyugodtnak.
Fizikai fájdalom árán legyőzöm képességemet, és nem merülök el a nő emlékeiben. Nagyon nehéz győzelmet aratnom magam felett, de ha egyszer sikerül, akkor az mindig óriási örömmel tölt el. Ilyenkor úgy érzem, a magam ura vagyok- Igen- emelem fel a fejem, és húzom ki magam- Csak olykor-olykor nagyon nehéz legyőzni egy emléket, ami a felszín alá akar rántani. Általában nem is sikerül...- kicsit elrévedek, majd újra a nő felé terelem figyelmemet. Ő közben újra felnézett az égre. Végre eszembe jut egy normális kérdés, aminek remélhetőleg nincsen köze semmilyen rossz dologhoz.
- És honnan jött? Mármint az asztronómia? Hogyan szeretted meg?- rámosolygok. Ha nem lennének a belső harcaim, egész normális ember lennék. A baj csak az a bizonyos ha. Csatáim után időbe telik rendbetenni a terepet, felvenni az álarcot.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptySzer. 09 Okt. 2013, 18:50



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


F
igyelmesen hallgatom. Tekintetem olykor a tintakék égboltra kalandozik, de fülemmel a nőre figyelek. Egy-két szónál fel-felfigyelek, de csak ahogy szoktam. Némán, láthatatlanul, hűvösen. Ez az egész nem Lorraine ellen irányul. Ez az egész mindenki ellen irányul. Lehetne itt, a mellettem sétáló nő helyett egy kiskutya is, hatalmas, csillogó tekintettel, puha bundával és aranyos pofival, akkor sem viselkednék másképp. Olyan harcokat vívok magammal, kemény, fárasztó belső harcokat, melyek félő, hogy felemésztenek. A szívem megkeményedett, lassan kővé válik és nem tehetek ellene semmit. Vagy talán nem is akarok? Ez lenne a sajátos páncélzatom? Igen. Felvérteztem a lelkemet a lehetséges csapások ellen. HIszen a test gyenge. A saját bőrömön tapőasztaltam, alig egy hónapja, harcok nyoma éktelenkedik bőrömön és lelkem keménnyé fagyott. És, ha őszinte akarok lenni, nem fáj. Semmi. Érzéketlené lettem.
A nagy, remegő levegőből, amivel megölti tüdejét, érezem, hogy talán túl messzire mentem. Épp szólni akarok, hogy nem kell beszélnie róla, én tényleg nem akarom erőltetni a dolgot. És beszélni kezd.
Tudom, milyen elveszteni valakit, aki fontos volt. Az emlékeidben él és minden nap, minden egyes órájában magad előtt látod arca minden egyes vonását, melyek annyira ismerősek, hogy szinte fáj... én tudom. Átéltem. William-mel. Kedveltem. Hozzám nőtt, megszerettette magát velem, elérte, hogy hiányozzon, akkor, amikor már nem volt ott. Ő szeretett. Megmondta. Én nem.

Pontosan emlékszem minden egyes részletre: a Green Street-en mentünk végig éppen és ő megragadta a kezemet, maga felé fordított, én pedig fürkészőn néztem a hajnali napsugarak által megvilágított, ezüstkék szempárba. William egy együtt töltött hétvége után, hétfőn a következőket mondta:
- El akarlak venni. Gyerekeket akarok. Egy szép házat akarok, és veled együtt akarok megöregedni. Száztíz évesen akarok meghalni, a te karodban. Nekem nem csupán negyvennyolc óra kell, hanem egy egész élet. Látod, mi történik? Ha ilyeneket mondok, te máris futnál a másik irányba! Semmi baj. Megértem. Kezdetben nem, de most már igen. Te csak most vágsz bele, és én várok, várok, míg kész nem leszel - és Végig a szemembe nézett. Soha, soha senki nem mondott nekem ilyen szépet.

Tehát átérzem Lorraine fájdalmát, még, ha Will nem is halott. De én túltettem magam rajta. Egy ideig kutyául éreztem magam. A munkahelyemen ribancként viselkedtem és amikor hazaértem lakásom magányába, összekuporodtam a kanapén, csöndben, fejemet a puha, sötétkék szövetre fektettem és csak néztem magam elé. Megfagytam.
De aztán elmúlt. Már nem hiányzik William, nem akarok visszamenni hozzá és azt sem akarom, hogy ő keressen. Már nem érdekel. Valószínűleg azonban, ha meghal a halálfalók támadása során, teljesen másképp alakult volna az életem. De nem halt meg. Én pedig nem sírok utána.
Próbálok együttérzően a nőre nézni, de nem megy. Inkább terelem a szót:
- Képesség? - vonom fel egyik szemöldökömet, kérdőn nézve Lorraine-re. Be kell valljam, ehhez sokkal többet tudnék hozzászólni, mint az általa Ednek nevezett férfi ügyéhez. Nem értek az érzelmekhez...
Miközben beszél az iskolában töltött hetéről, hallgatom és bólogatok. A kérdése meglep. Egy kicsit. A tanárnő eléggé kedvesnek tűnik.
- Jól hallottad - biccentek. - Az első hetem...? - túrok a hajamba és visszaemlékezek arra az időszakra. - Eléggé nyugodt volt - hazudok, nagyon jól. Alig aludtam valamit és napi rendszerességgel jártam Madam Pomfrey-hoz, hogy lecserélje a kötéseket. Apropó, a javas asszony... holnap fel kell keresnem. - jut eszembe.
Mikor újra Lorraine-re nézek, arcán valamiféle megmagyarázhatatatlan ábrázatot vélek felfedezni. Nem tudom hova tenni a dolgot. Kérdőn nézek a nőre.
- Minden rendben?


THANKS LIZZY :3
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyKedd 08 Okt. 2013, 21:50

Aurora elgondolkoztatott. El sem tudtam képzelni- ami azért nagy szó volt, hiszen akaratom ellenére is el tudtam legtöbbször-, hogy milyen sérelmek érték őt eddigi életében. Fiatalos arca alapján még a húszhoz közelebb volt, mint a harminchoz; bár egészen biztosan félút környékén járt már. Arcán csak szeme alatti halvány szín jelezte, hogy ő sem nyugalomban, biztosságban, és egyszerűen élt eddig. Vörös rúzsa kiemelte a fehér bőrét, és segített neki még jobban a maszk megtartásában. Egészen biztos voltam abban, hogy velem megosztott gondolatai- már ha arról a pár félmondatról beszélhetek így- többek, mint cenzúrázottak.
Hogy valaki ennyire fiatalon így szeresse a magány pusztán a semmiért? Én ebben nem hittem. Nem kérdeztem rá miért, de talán, egy másik napon majd megteszem.
Kérdése meglepett, nem gondoltam, hogy megkérdezi. Ugyan nem mutatott látványos érdeklődést, biztos voltam két dologban. Abban, hogy azért csak kíváncsi a dologra, és abban, hogy nem pusztán a pletyka kedvéért, és unaloműzés miatt kíváncsi rá. Az emberekkel kapcsolatban nem szoktam tévedni, így úgy éreztem most sincs ez nagyon másként. Egy pillanatig átgondoltam a dolgot, majd úgy döntöttem: miért ne mondhatnám el? Öt éve az újság tele volt Ed eltűnésével, még a muglik is írtak róla. Ugyan az ő világukban még holdkórosabb csodabogarak voltunk, mégis elég gyakran kihívtak minket, ha furcsa jelenségeket észleltek otthon. Tehát elmondhatom, persze röviden, és felszínesen. Nem azért így, mert nem bíztam volna meg a nőben- valamiért az iskolából ő lett volna az első, akihez fordulni mertem volna valami szörnyűség esetén-, hanem mert egyszerűen nem akartam rá sem gondolni, illetve újra kiborulni.
Vettem egy nagy levegőt, és belekezdtem- Én... én csak egy kis magányra vágytam- jelentettem ki határozottan- Lassan öt éve már, hogy a társam, és egyben férjem; Ed eltűnt. Azóta...- egyszerűen nem találtam a szavakat- Onnantól kezdve sokkal nehezebben megy a képességem irányítása. Így sokszor olyan emlékek kapnak el, melyeket régen ki tudtam volna kerülni. És átélni a legrosszabb emlékeimet...- megborzongtam, pedig a folyosón egyátalán nem volt hideg- szörnyű- fejeztem be végül. Magyarázatom kissé sutára sikeredett, mégis, több volt a semminél, és ennek nagyon örültem. Ed eltűnése óta kb. most beszéltem a legtöbbet egyszerre valakivel személyesen. Egy előadást vagy órát tartani egészen más volt, ott csak az anyag járt a fejemben.
Elindultunk a folyosón, majd mikor az óriási ablakok elé értünk kissé lelassítottunk. Mindketten az égboltot csodáltuk, és elrévedtünk egy picit. A Hold átsütött a díszes ablakon; az ablakkeret mintázata különleges, misztikus külsőbe vonta a folyosót. Gyorsan elvettem a szemem a mintákról, iszonyatosan ismerősek voltak egy másik helyszínről...
Inkább Aurorát nézem, de szerencsére ő is inkább velem foglalkozott, mint az égbolttal. Ezért belül iszonyat hálás voltam neki.
Kérdése kicsit meglepett, de aztán rájöttem, ezt puszta kedvességből kérdezte csak- Igazándiból jól. Javarészt lefoglal a tanítás, így végre hasznossá tehetem magam...- tisztában voltam azzal, hogy egy démon kiűzése valakiből, és a pokolra küldése igenis jó dolog... Mégis, valahogyan Ed nélkül nem éreztem magam eléggé hatékonynak; és nem is voltam az- ... és nem gondolkozok butaságokon- a végére azért elmosolyodtam egy picit. Túlzottan levetettem az álarcomat, ezért figyelmeztetőleg visszább vettem egy kicsit rohadó belsőmből. Ahogy lassan sétáltunk tovább, kisöpörtem egy tincset a szememből. Ekkor egészen véletlenül hozzáértem Aurora talárjának széléhez. Ennyi elég volt, hogyha a teljes emléket nem is, de sok mindent megérezzek. Ez után kicsit másképp, sokkal nagyobb tisztelettel néztem kollégámra- És neked hogy telt az első heted itt? Úgy hallottam téged is nemrég vett fel Dumbledore.
Válaszára várva eltöprengtem: hol, és miért kellett ennek a kedves és szép nőnek ennyi borzalmat átélnie?
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyKedd 08 Okt. 2013, 18:26



Lorraine & Aurora


'Monsters calling my name let me stay, where the wind will whisper to me, where the raindrops, as they’re falling, tell a story...'


N
em ütközök meg azon, hogy így viselkedik a nő. Bár agyam vadul kattog, gondolataim egyel több irányba szaladhatnak szét, mint eddig, érzelmeket nem igazán mutatok a külvilág, avagy Lorraine felé. Ilyen vagyok. Hideg közönnyel szemlélem a körülöttem történő dolgokat. Nem azt mondom, hogy nem vagyok szenvedélyes, vagy vad, esetleg bőbeszédű vagy - ne adja Merlin! - laza; az vagyok, vagyis inkább: tudok az lenni. Nem mindig és nem mindenhol, nem mindenkivel és nem minden szituációban. Igazából nálam sosem lehet tudni. Az is megtörténhet, hogy belül vad csatározásokat folytatok önmagammal, ordítok, zokogok, vergődök, mint a partra vetett hal, vagy nevetek, majd' kicsattanok a boldogságtól, de ebből mindenki csak egy fagyos tekintetet, komoly vonásokat és persze kétes mosolyra görbülő, vörös ajkakat láthat, melyekről lehetetlen eldönteni, mi zajlik le a fejemben. Ez egy, kedvenc tulajdonságaim közül. Hívhatom képmutatásnak is, mert végtére is lefestek magamról egy élethű képet, önmagamról és magam elé tartva a partnerem felé mutatom. Így az illető azt látja, amit lefestettem magamról, amit láttatni szeretnék.
Kérdésére halovány kis mosoly kúszik arcomra, miközben fejemmel intek a folyosó azon irányába, ahonnan jöttem.
- Amennyire csak lehet, kivonom magam a kastély- és lakóinak életéből - vonok vállat. És nem hazudok: általában nem kötök szoros kapcsolatot emberekkel. Persze, vannak barátaim, ismerőseim. Ott van például maga, Dumbledore. Vagy Benedict - akivel nem csak lelki kapcsolatban állok, hanem fizikaiban is. Régi, jó barátnőm, Hestia. Egy-két diákkal, a legokosabbakkal, akikkel érdemes foglalkozni. Siriusszal... de egyik sem mély, emberi kapocs. De, talán egy. A Hestiával kötött barátságomra mindig úgy gondolok, hogy ha valami, akkor ez mindhalálig.
- És te? Mi járatban? - dobom vissza a kérdést - jobb híján. Öszintén: baromira érdekel, hogy mi történt az imént. Érdekel, de nem kérdezek. Tényleg nem az én dolgom. Majd, talán egy nap kiderül.
Utunk a sötét folyosón vezet bennünket. A hatalmas ablakokon a Hold fénye ezernyi, vékony, ezüstös szálon fut be, majd a kastély ódon falain belül elkeveredik a fáklyák meleg, hívogató narancos fényével fenséges glóriát vonva alakunk köré, ahogy lassú tempóban haladunk. Én a folyosó ablakokhoz közelebbi felében, kezemet a kőpatkán húzom végig, tekintetemet a tiszta égboltra emelem újra és újra. Az összes csillagképet látom és ismerem, könnyen eligazodom az égi térképen. A tiszta idő ellenére hideg van és köd ereszkedett a Roxfort melletti Rengetegre. Ősz... imádom.
- Hogy érzed magad az iskolában? - kérdezem, arcomat a nő felé fordítva, ujjamat a kőfalon húzva. Jómagam is nem rég érkeztem, emlékszem az első egy hetemre. Optimális esetben összeszedettnek látszok és az is vagyok, de akkor ennek csak a látszatja volt meg. Valójában eléggé szét voltam csúszva. Kíváncsi vagyok, hogy Lorraine vajon miért esett szét. Mert igen: darabokban van. Érzem, látom.


THANKS LIZZY :3
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyHétf. 07 Okt. 2013, 21:56

Még sosem beszélgettem Aurorával, és meglepett kedvessége. Illetve főleg az, ahogyan tálalta azt. Mintha ő ilyen lenne, de közben ezt nem szeretné megmutatni... Az első kérdése rángatott vissza a jelenbe. Mindenki máshogy kérdezte volna ezt meg. Ő nem. Akarva vagy akaratlanul? Már nem tudom, mégis, visszamosolyogtam rá. Feltápászkodtam a földről, és a szemébe néztem.
Pillantása kutató, fürkésző volt, ahogyan az enyém is. Nem tudtam mit gondol- talán nem is akartam tudni- mindazonáltal én kíváncsi voltam rá. Mert abban biztos voltam, hogy a felszín alatt más rejtőzik, nem az az ember, akit a többségben álcaként használt. Sokszor egy jó álarc megvéi bensődet, de ennek ellenére el is fojtja azt. Tudnod kell néha levenni.
Végre sikerül megszólalnom- Köszönöm a kérdést...segített...- nem tudom hogyan folytassam, így nem folytatom. Majd mégis- Öööh, ha nem bánod...- hablatyolok össze-vissza! Mintha nem is én lennék! Lorraine Warren az, aki minden helyzetben figyel, akinek mindig van lélekjelenléte, akinek én már csak árnyéka vagyok. Ezt be kell ismernem. Pár évvel ezelőtt nem dadogtam volna egy betűt sem, gondolataim szigorú rendszerbe szedve kerültek volna tálalásra- Köszönöm- teszem végül hozzá határozottan. Ettől elmosolyodok, mert igen, ez már hasonlít magamra.
Remélem megértette, hogy van köze hozzá, hiszen egy iskolában tanítunk, illetve... nem is tudom, valahogyan szimpatikus nekem Aurora. És... mindenkinek szüksége van barátokra, vagy emberekre, akik közel állnak hozzá. Ugyan ezt ki nem mondtam, de szerintem értette ő, hogy a 'semmi közöm hozzá' mondatát megcáfoltam. Tetszett, hogy a kommunikációhoz nem kell kinyitnom a számat, úgy éreztem, ő érti így is. Hogy mennyire hajlandó válaszolni... azt nem tudhattam.
Energiám java részét arra fordítottam, hogy elzárjam az emlékek útját, és jelen pillanatban vezetésre álltam velük szemben.
Nem mozdulok, csak várok. Jó dolog a folyosókon céltalanul őgyelegni, mégis, ezt az ember magányosan végzi. Fogalmam sincs, hogy milyen ember Aurora, hogy mire akart célozni a sétával. Így csak várok, csöndesen, hátha elindul valamerre.
Ugyan nem vagyok türelmetlen ember, mégis, három másodperc csned után megkérdezem- Miért itt vagy?- kérdezhettem volna azt is, miért nem a nagyteremben, de hasonlóan az ő előbbi kérdéséhez, szerintem ezt is így volt helyes feltenni. Egy mosolyra futotta, igyekeztem rendbeszedni arcvonásaimat. Kimondatlan megállapodásom magammal- miszerint emberek társaságában vidám, jókedéjű, és kedves leszek- még mindig érvényben volt. Így felöltöttem maszkomat, és letöröltem a könnyeket az arcomról. Már alig látszott rajtam, hogy öt perccel ezelőtt hogy éreztem magam.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Aurora & Lorraine Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Aurora & Lorraine Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyHétf. 07 Okt. 2013, 21:05

Aurora & Lorraine Tumblr_m8bcg443sr1r8brnr
Imádok vacsoraidőben a folyosókon lézengeni. Cipőm koppanását a falak élesen visszhangozzák, ahogy a kihalt folyosókon haladok végig. Árnyékom sötét és megnyúlt, ahogy elhaladok a fáklyák mellett. Csend. Néha csak ez kell a megfáradt elmének. A gondolatok cikáznak a fejemben, ide-oda ugrálok térben és időben, töprengve a múlton, a jelenen. És persze a jövőn. Mind tervezzük a jövőnket, aggódunk a jövőnkért. A várt szilárdan tart. Egy helyben. A váratlan az, ami megváltoztatja az életedet. Néha kell egy kis káosz, zűrzavar. A zűrzavar jelen esetben megvan. Könnyen észrevehető, élesen körvonalazódik lelki szemeim előtt és nem tudok mit kezdeni sem a helyzettel, sem magammal.
A titkomra nem derült fény. Black nem tudja, hogy kavarok Bennel. És, ha rajtam múlik, nem is fog tudni róla. Egyszerűen meglátogatom a Mungóban és közlöm vele, hogy vége. Annyit őrlődtem a dolgon, annyit gondolkodtam rajta, hogy olyan rettenetesen sok ellenérvet találtam az ellen, hogy együtt legyünk, hogy értelme sem lett volna a dolog mellett érvelni. Én nem vágyom családos életre, nem vágyok szerelemre. Nekem ilyesmire nincs szükségem. Egyenesen rosszul vagyok a gondolattól... szenvedek. És ennek véget kell vetnem, amilyen gyorsan csak lehet.
Talán szeretünk szenvedni, talán belénk van programozva. Mert e nélkül talán nem éreznénk, hogy vagyunk. Hogy is mondják? Miért csapkodom magam ostorral? Mert annyira eszméletlenül jó, amikor abbahagyom.

Mélyenszántó gondolataimat az élet 'nagy' dolgairól egy páncél éles zörgése és egy tompa puffanás szakítja félbe. Sietős léptekkel indulok meg a hang irányába, pálcát rántok és készülök egy kellemes-kegyetlen átokra. Vagy egy szitokszóra, ha netán egy diák lézengene a folyosón. Azt csak nekem szabad. Dumbledore ugyanis szereti, ha a kastély lakói - ha tanár az illető, ha diák - együtt étkeznek. Na, én ebből ki akartam maradni, már a legelején, amikor visszatértem a Roxfortba.

Meglepetésemre sem betolakodó, sem diák az illető. Nagyon is felnőtt és cseppet sem rossz szándékú boszorkány. Legalábbis... nem úgy tűnik. Zokog. Megállíthatatlanul, visszafordíthatatlanul, szerencsétlenül és szomorúan. Lemerevedem a folyosó végén és csak bámulok magam elé, nem tudom, hogy mit tegyek, mint mondjak. Végül egy ösztön, egy belső késztetés, talán a jó modor arra sarkall, hogy menjek közelebb. Még közelebb. Lassú, határozott léptekkel haladok előre, egészen amíg Lorraine-hez nem értek. Összevont szemöldökkel fürkésztem zaklatott kollégám arcát. Meggyötört. Nem tudom, mit mondhatnék, de mondanom kell valamit - fut át az agyamon. Még csak pár másodperce kémlelem vonásait, megszólalok:
- Mi a baj? - másvalaki azt kérdezte volna 'minden rendben?', de nem én. A vak is láthatja, hogy nincs! Nem akartam lerohanni, de sikerült. - Sajnálom, semmi közöm hozzá - visszakozok. Nem akarok a magánéletében vájkálni. - Épp céltalanul bojongok a folyosókon - itt halványan elmosolyodtam -, ha akarsz, te is jöhetsz. Azt hiszem, elég nagyok a sötét, nyugodt, csöndes folyosók mindkettőnknek.
Vissza az elejére Go down
Lorraine Warren
Számmisztika tanár/Démonűző
Lorraine Warren


Hozzászólások : 41
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Számmisztika tanár, démonűző
Kirendelt pár : -
Avataralany : Vera Farmiga

Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine EmptyVas. 06 Okt. 2013, 21:21

Vége volt a hétfői tanítási napnak. Túléltem. Csak ez az egy szó visszhangzott a fejemben. Első alkalommal nem csináltam magamból hülyét a diákok előtt, és ennek eszméletlen módon örültem. Régen, nagyon régen éreztem már ilyen megkönnyebbülést. Lassan öt éve már... Élénken emlékszem arra az esetre, az utolsó esetre, amit Eddel közösen, és sikeresen hajtottunk végre. Ez már nagyon régen volt. A Nap fényesen sütött, az őszi erdő barátságosnak tűnt. Tűnt. A kis falusi házban egy nagyon szörnyű démon lakott, pályafutásunk majdnem legszörnyűbb démona. Ugyan az eset végül összességében jól végződött, de a vég előtt volt pár mondhatni 'földöntúli' kalandban részem...

A démon elfoglalta a férfi testét, aki megkötözve ült, vonaglott és ordított a széken. Ed és én igyekeztünk lefogni, miközben egy pap az űző igét kántálta egyfolytában. Kint az ég dötgött, villámok cikáztak át a kis ház felett. Aztán csend lett. A férfi meghalt, teste ernyedten hevert a széken, keze majdnem a földig lógott. Ed kitapintotta a pulzusát, és egy fejrázással közölte: vége. Leoldottuk a férfiról a lepedőt, amit a démon miatt kötöttünk a felsőtestére. A feje lógott, a szemei nyitva voltak. Odanyúltam, hogy lecsukjam a szemhéjait, amikor ő elkapta a csuklóm, és szorosan magához húzott. Itt emlékeim és képzeletem szüleménye keveredik, nem emlékszem, csak egy dologra. Az őrjítő fájdalom, a tűz, amely átfutott az összes tagomon- azt nem tudom elfelejteni. Újra átélem, és csakúgy, mint öt évvel ezelőtt, próbálok nem sikítani. Hangom visszahangzik az üres szobában... az üres folyosón. Ed mellettem áll, és meg akar nyugtatni... A kezéért nyúlok, de a semmit tapintom...

Felocsúdok, és őrjítő zokogásban török ki. Újra átéltem életem két legszörnyűbb emlékét egyszerre. Ez mindenkinek sok lenne. Időközben ugyan észre sem vettem, de egy lovagi páncélzat aljában kötök ki, a hideg földön ülök, térdeimet az államig felhúzva, összekuporodva. Biztos vagyok benne, hogy igazából is sikítottam, de úgy tűnik nem hallotta senki sem. Vacsoraidő van, ilyenkor mindenki lent eszik a nagyteremben. Ekkor még nem vettem észre a folyosó legvégén egy helyben álló nőt.
Visszatérek emlékeimhez. Ed elmondása szerint a démonos eset után nyolc napig ki sem jöttem a szomámból, csak sikítottam, és zokogtam egyfolytában. Ennyi időbe tellett az, míg legyőztem belülről a démon azon kis részét, mely az űzés után a lelkemhez kapszkodott, és élősködött rajtam. Az eset végül jól végződött, hiszen a démon a pokolra került, és Ed sem sérült meg. Ilyenkor a saját helyzetemet sosem nézem.
Ed... szemembe újra könnyek gyűlnek. Aki tudja milyen érzés elveszíteni egy igazi lelki társat, csak és csak az érezheti át bánatomat. A zokogás megrázza a testem, és könnyeim függönyén át megpillantom a nőt a folyosó végén. Nekem nincs szerencsém- erre a gondolatra futja. Minél jobban igyekszem nem sírni, annál kevésbé megy. A nő még mindig nem mozdult, majd végül, mikor látta, hogy észrevettem talán csak az udvariasság miatt elindul felém. Nagyjából sikerül megnyugodnom, és felállok a hideg padlóról. Ekkor tudatosul bennem, hogy Aurora Sinistra áll velem szemben. Köszönni próbálok, de nem megy, érzem, hogyha kinyitom a szám újra sírva fakadok.
Emlékek kavalkádja csap meg, ahogyan a nő közelebb ér, de nem tudom kivenni őket. Ő is vigyáz a múltjára... ezen eltöprengek. Nem tudom, hogy vele mik történtek, de érzem, hogy gonosz, sötét dolgok. Gyenge- mondja egy hang egy régi emlékből, és most igazat adok neki.


A hozzászólást Lorraine Warren összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 07 Okt. 2013, 21:38-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Aurora & Lorraine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Aurora & Lorraine   Aurora & Lorraine Empty

Vissza az elejére Go down
 
Aurora & Lorraine
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Ben & Lorraine
» Lorraine Warren & Leah Corner
» Roxi & Lorraine tanci néni *-*
» Lily & Lorraine
» Sirius & Lorraine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Roxfort :: Kastély :: Hetedik emelet :: Folyosó-
Ugrás: