KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
 Ginny Weasley & Killian Henderson Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

  Ginny Weasley & Killian Henderson

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



 Ginny Weasley & Killian Henderson Empty
TémanyitásTárgy: Ginny Weasley & Killian Henderson    Ginny Weasley & Killian Henderson EmptyPént. 21 Nov. 2014, 18:36

***
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



 Ginny Weasley & Killian Henderson Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ginny Weasley & Killian Henderson    Ginny Weasley & Killian Henderson EmptyPént. 21 Nov. 2014, 20:08





Ginny & Killian


"A tanórák megkövetelik a komolyságot.."


Lyukasórám lévén a tanteremben járkáltam már egy ideje fel, s alá, mintha éppen unatkoznék, avagy nem lenne jobb dolgom. Voltaképpen csak a történteken gondolkozom, s bár a rendszert el kell fogadnom, de nekem ez mégsem megy igazán. Egy diákot rendeltek mellém feleségnek, s ez most komoly? Családom révén aranyvérű vagyok, azaz színtisztán varázslószármazású, bár meghaltak már rég, de most is tisztán él bennem, hogy mindig is arra neveltek, hogy sose szennyezem be a családi vért, ezáltal pedig 'aranyvérűvel' házasodjak.. Őszinte leszek hiába vagyok huszonöt éves, immár felnőttnek besorolható, és egyben komoly szakmával rendelkező tanár, ha egyszerűen képtelen vagyok a házasság gondolatát felfogni. Nem akartam eme komoly lépést meghozni, de amint a harc lezárult, és sokak elvesztettük emiatt a szeretteinket, én végleg kiakartam lépni azon körből, hogy bárki mellettem legyen. Szinte nem rég vesztettem el azt a nőt, akit eljegyezni készültem.. s íme fellépnek egy ilyen rendelettel. Hiába is bármi szóemelés, ha egyszerűen tudjuk nem emelhetünk a jogainkért egyetlen hangot sem, mert akkor olyan módon tönkretesznek, hogy azt bárki simán kinézi a Minisztériumból.. Félnek attól, hogy a varázslóvilág tagjai kihalnak, s talán igazuk is lehet, de ezen pár összeállítással mit érnek el? Szerintem nem sokat, de ha nekik ez a jó, akkor legyen, én nem fogok vitatkozni senkivel sem az ügy miatt. Egy hirtelen szerű mozdulattal megyek a hátsóajtóhoz, amely a szobámba vezet, lassan belépve bezárom magam mögött az ajtót, majd az asztalhoz sétálva előszedem a könyvemet. Helyet foglalok a széken, majd lapozgatni kezdem egészen addig eme jegyzetféleséget - , ha lehet annak nevezni - , míg meg nem találom a soron következő osztályt, akivel épp nem sokára órám lesz. Már magam sem tudom, hogy miért léptem erre a szakirányra. Talán megakartam komolyodni, és átakartam adni a diákseregnek a tudásom, hogy ezáltal taníthassam őket még jobbá eme ágazatban. Viszont nem annyira könnyed megtanítani számukra azt a fajta harcot, amelyet szeretnék. Rossz kéztartások, némelyik okos, de nem eléggé, így a trükkökre nem is gondolnak. Egy-egy elhibázott varázslat kimondás, és még sorolhatnám, ha mindezzel nem tudnak együtt működni, akkor képtelen leszek egyeseket megbuktatni. Jó tanárnak vallom magam, mert a végsőkig elmegyek, hogy az adott illető minél jobb legyen, külön foglalkozom mindenkivel, és ha kell különórákat is tartok óra kereten kívül, de mindez kevés, ha azaz egyetlen személy képtelen belátni, hogy amit csinál az egyszerűen borzasztó. Persze vannak kivételes diákjaim is, akiket nem győzök valamilyen úton-módon megdicsérni. Talán túl kritizálom a dolgokat, de ahhoz, hogy megtudják magukat védeni, s harcot tudjanak lefolytatni több kell, mint holmi pálca megemelés, és varázsige kimondás. Finoman állok fel az asztaltól, majd határozottan fogok a kezembe egy pennát, így lépve közelebb az átjáróhoz, vagyis az ajtóhoz, amely átvezet a tanterembe, így lépek be az órámra, ahol már a diákok izegnek-mozognak, amint belépek néhányan még csak azért is folytatják a magukét. Az oldalt elhelyezkedő asztalhoz lépek nem zavartatva magamat, és leteszem a kinyitott könyvet, ugyanakkor a pennát mellé, hisz tintára nincs szükségem az már eleve az asztalon helyezkedik el. Végül az osztály felé fordulok egy mozdulattal.
-Szép napot önöknek is!-Szólalok meg felemelt hangszínen kissé, hogy aki beszélni merészel az immár tovább ne tegye meg.-Tudom, hogy szeretnek cseverészni, és úgy gondolják, mivel eléggé fiatal vagyok így mindent szabad a társaságomban, de nem hinném, hogy ez megengedett. Ugyanolyan óra, mint a többi, ha pedig nem tudnak viselkedni, akkor kérem fáradjanak fel az igazgató úrhoz elmondani azt, miszerint nem tudnak egy órán rendesen figyelni, és ha már ott vannak részletezzék is mellé mennyire szemtelen a viselkedésük, nos önök közül valaki távozni kíván esetleg?-Pillantok rajtuk végig, ahogy megindulok egyenesen feléjük elővéve a pálcámat.-Most válasszanak maguknak csendben egy párt, aztán álljanak kérem egymással szembe!-Mondom komoly hangszínnel megspékelve, ahogy végül vissza felsétálok, ezáltal pedig névsor olvasást tartok. Miután megbizonyosodtam arról, hogy mindenki megjelent annyiban elkezdek járkálni a személyek háta mögött figyelve arra, hogy egyikük se tudjon egy szót se megemlíteni.. utálom, ha beszélgetnek az órámon. Nem bájcsevejre tanítanám őket..
-A feladat a következő hölgyeim, és uraim előveszik a pálcájukat, aztán megemelik a kezüket a magasba, mindezt pontosan úgy, mintha épp védekezés, vagy támadás érné önöket! Azaz szituációs helyzetbe kell beleképzelniük azt, amit csinálnak.-Figyelemmel kísérem a mozdulatukat, miközben továbbra is a hátuk mögött járkálok.


Vissza az elejére Go down
Ginny Weasley
Griffendél/5. évfolyam/Hajtó
Ginny Weasley


* :  Ginny Weasley & Killian Henderson 200
Hozzászólások : 14
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Harry Potter
Avataralany : Bonnie Wright
Karakterlap :  Ginny Weasley & Killian Henderson 200
Ez lennék én

 Ginny Weasley & Killian Henderson Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ginny Weasley & Killian Henderson    Ginny Weasley & Killian Henderson EmptyPént. 21 Nov. 2014, 21:52

Rég láttam már utoljára ennyire élénknek a Roxfortot, ez a Minisztériumi rendelet igencsak belegázolt mindenkinek a lelkébe és azt kell mondjam, én sem vagyok kibékülve vele. Persze, talán pont én vagyok az, akinek be kellene fognia a száját, mondván az én levelemben Harry Potter neve áll, de azért könyörgöm… Milyen dolog már, ha felsőbb hatalmak akarják meghatározni a jövődet? Azzal, ha teljesen random embereket hoznak össze, még nem hárítják el azt a veszélyt, hogy kihaljon a mágusvilág. Csak jól felbosszantják vele az embereket és az megint csak lázadást szül. És én már azt is látom, hogy mint minden más hasonló dologban, ebben is nyakig benne leszek, úgysem hagyom majd ki, akármi lesz is. Hangosan sóhajtok egyet, rajtam kívül szerencsémre, vagy szerencsétlenségemre senki sincs a folyosón, szóval nyugodtan elmerülhetek a gondolataimban, viszont nem ártana sietni, mert most már biztosan el fogok késni. Szép is lenne, belépek a terembe és rögtön azt hallom, hogy „Weasley, az óra már öt perce elkezdődött! 10 pont a Griffendéltől!” Nem, ezt most nem kellene megkockáztatni, mert a következő, aki leszedi majd a fejemet, az McGalagony lesz, ha túl sokszor hangzik el egy mondatban a Weasley és a Griffendéltől szavak. Szóval, egy kicsit megszaporázom a lépteimet és a végére már szó szerint rohanok. Nem rám vall, hogy ennyire elbambuljak és ilyen későn, utoljára érjek oda bárhová is, szóval beugrok egy falikárpit mögé, ami egyenesen a negyedikre visz, illetve remélem, mert viccelt már meg egy-két titkos járat. Közben az agyam már alibigyártó üzemmódba kapcsol, keresi a megfelelő kifogást, amivel magyarázatot adhatok az esetleges késésre. Egyik kifogásom rosszabb, mint a másik, nem mindig megy ez nekem olyan profin, mint ahogyan én azt szeretném, de mikor kilépek a negyedik emelet folyosójára, észreveszem, hogy nem is lesz rá szükség. Még egy kicsit megnyújtom a lépteimet, hogy biztosan beérjem a csoportot és végül utolsóként érek be a terembe, de legalább sikerként könyvelhetem el, hogy nem késtem. Éljen! Gyorsan becsukom az ajtót és leülök egy hugrabugos évfolyamtársam mellé. Suttogva odaköszön és ugyanezzel a hangerővel belekezdene egy beszélgetésbe is, gondolom a minisztériumi rendeletről, ha nem jönne a tanár. Henderson professzor fiatal, az óráin általában mégis olyan fegyelem van, mint a jó öreg Pitonéi, vagy McGalagonyéi alatt. Nem tudom, hogyan csinálják, bár azt azért hozzá kell tenni, hogy míg Piton népszerűsége a mardekárosokig terjed, Henderson professzort viszont a legtöbben jó tanárnak tartjuk. Na, ezt viszont utálom. A páros munkából általában csak katasztrófa szokott kisülni, oké, végülis tavaly a DS kivételt képez, de nekem különösen nagy pechem van, ha partnerről van szó… A mellettem ülő lányra pillantok, aki egy hatalmas mosollyal viszonozza a pillantásomat. Remélem nem szenved sem beszédzavarban, sem pedig kóros feledékenységben, mert ha igen, akkor ez is vicces óra lesz. Ráadásul szituációs feladat? Voltam én már tavaly nyáron rengeteg éles szituációban, köszönöm szépen. Felemelem a pálcámat úgy, ahogyan a tanár mondta és már várom, mi lesz a következő utasítás. Gondolom sípszóra az ellenfélre küldünk valami bűbájt, mondjuk a lefegyverzést, a másik meg megpróbálja azt kivédeni. Ha ez tényleg így lesz, akkor nekem sima ügy, tavaly a DS-ben gyakoroltuk eleget, viszont nem szeretnék semmi kellemetlen dolgot a nyakamba, szóval résen kell lennem. Partnerem is felemelte a pálcáját, de mintha egy kicsit meg lenne szeppenve…
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



 Ginny Weasley & Killian Henderson Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ginny Weasley & Killian Henderson    Ginny Weasley & Killian Henderson EmptySzomb. 22 Nov. 2014, 18:58





Ginny & Killian


"A tanórák megkövetelik a komolyságot.."


Nem tudom ki, hogy van vele, de én ugyanolyan szinten megkövetelem a tanóra menetrendjét, mint bármelyik másik órán a tanárok többsége. Vannak szigorúbbak, és vannak engedékenyebbek köztünk, ezáltal válik el sokszor, hogy a diákok többsége melyik tanárt kedvelik jobban, és melyiket pedig nem. Én azt mondom nem a tanárt kell szeretni, sem pedig a tantárgyat, vagyis az adott órát, hanem tanulni kell, és legfőbb szempont szerint koncentrálni, hogy egyes mozdulatsorok, esetleg némi mellékesen elhangzott mondat jelentős értelmet nyerjen az agyon belül. Néha nem kellene az apró részletek mellett sem elsuhanni, hisz ki tudja mikor hasznosítható az életben, és melyik ágazatban, avagy adott tananyagban kell felhasználni. Persze a gondolatmenetemben bármilyen jól össze fogalmazhatom azt a féle elképzelést, amit adott esetben én megtennék, de ennek így értelme nincs, hisz a tanulóknak kell belátniuk, hogy mindez az ő javukat szolgálja. Nem nekem tanulnak, hanem maguknak, és nem nekem kell átmennem egy-egy adott vizsga szakaszon, hanem nekik, így pedig kellőképp eldönthetik, hogy mit is szeretnének elérni ebben az életben. Veszek egy mély levegőt, hisz néha az sem árt, főleg hogy sokkal nehezebb nehézségnek érzem a lelkemben ezen szakmakört, mint bármelyik tanár.. fiatal vagyok, és némiképpen komolytalan néha, így pedig a diákok többsége úgy gondolhatja, hogy nekik is szabad mindent, pedig ez nincs így. Általában csendben vannak, ugyan helyenként vannak kivételek is, amikor én magam kések, vagy ha nem veszik észre, ha bejövők a terembe, de általában szigorú csendben, azaz fegyelemben ülnek a székeiken. Kitaláltam számukra a mai nap egy egyszerű kis tesztet, és a képzeleterejük is el kell ahhoz bőven, hogy bele éljék magukat. Tudom, hogy sokan elvesztettek az életükben valakit, akijük fontos volt, én magam is osztozom ebben, de az élet nem áll meg, míg ugyanakkor hiába vagyunk túl egy harcon, ha épp egy másik látszik kirajzolódni. A hozzám hasonlóak nem tűrik el, hogy bemocskolják a tisztavérűségüket, és ez ellen felfognak majd lépni.. Nem biztos, hogy sokaknak ez feltűnő tényező, de nekem ki egy vagyok egy ilyenféle családi környezetből megáldva, így teljességgel, sőt méltán mondhatom, hogy jogos a megállapításom értéke. Pontosan ezért kell őket egyre jobbá tenni.. az újabb harc lehetőség, csak újabb áldozatokkal járna, s bár el lehetne eme egyszerű kis tényezőt nyomni, de sajnos az ügy háttere komolyabb, ha nem maradunk csendben a mostani Minisztériumi úr kiváltképp fellép ellenünk, csak mert minket hibáztat mindenért..
Lassan sétálok végig figyelve őket, de legfőbb képen a feladat teljesítésüket. Lehet őrült kérésként hangozhatott ez első számban nekik, de szeretem megnézni, hogy teljesen egyenesen megtudja e tartani a kezét a pálcával egyértelműen, úgy hogy közbe nem remeg. Általános hiba a kéz remegése, ilyenkor az illető izgul, esetleg fél.. így sem koncentrálni nem lehet, sem pedig varázslatot elvégezni.
-Nagyon jól teljesítették az első feladatot!-Adom meg az osztálynak a kellően járó elismerést.-Ugyan helyenként van néhány eltérés, de ezen lehet még csiszolniuk.-Mondom elmosolyodva, hogy ne legyen annyira ellenséges a megjelenésem fogalma, eközben pedig egészen hátrébb lépek egy nagyobb területre.-Most pedig, ha szabad kérnem, Miss Weasley, és a párja fáradjon szépen ide hozzám.-Mondom komoly hanggal kijelentve. Esetleg megijesztő tényező lehet a kihívás, de nem szándékozom leszedni a fejüket. Amúgy sem az a fajta tanár vagyok, aki egyből büntetést ró ki, sőt jelen pillanatban egyértelmű lehet, hogy a feladat teljesítés érdekében követeltem meg ezen részt.


Vissza az elejére Go down
Ginny Weasley
Griffendél/5. évfolyam/Hajtó
Ginny Weasley


* :  Ginny Weasley & Killian Henderson 200
Hozzászólások : 14
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Harry Potter
Avataralany : Bonnie Wright
Karakterlap :  Ginny Weasley & Killian Henderson 200
Ez lennék én

 Ginny Weasley & Killian Henderson Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ginny Weasley & Killian Henderson    Ginny Weasley & Killian Henderson EmptySzer. 26 Nov. 2014, 20:09

Vannak helyzetek, amikor tévedek és bevallom, ez egy olyan helyzet volt, eddig. Abba még ember nem halt bele, hogy meg kellett fognia egy pálcát, abba sem sűrűn, ha valaki másra kellett rászegezni, egyszóval jól állunk. A hugrabugos partnerem sem tart már annyira a dologtól, legalábbis kevésbé remeg a keze. Mitől félhetett? Kedvenc rémdenevérjeimet csak erősen indokolt helyzetekben használom és igencsak felfokozott idegállapotban. Az a helyzet, hogy jelen pillanatban egyik körülmény sem áll rendelkezésemre, szóval ettől nem kell tartania. Sóhajtok egyet és közben lazítok egy kicsit a tartásomon, még mielőtt begörcsölök, amit nem kellene. Elég érdekesen néznék ki, ha belém állna a görcs és mondjuk, netalán elejteném a pálcámat. Az biztos, hogy meg lenne a hónap vicce ezzel. Tavaly már láttam már példát rá a DS-ben, nevettünk is egy jót, mikor az egyik hollóhátas annyira koncentrál, hogy a karját teljesen befeszítette. Ha az még nem lett volna elég neki, hogy teljesen begörcsölt tőle, még be is kapott egy szép hátráltató ártást, amitől ráadásul hanyatt is esett. Az most irtó cikis lenne, ha nevetnék egy sort, egyrészt, mert mindenki hülyének nézne, másrészt, meg senkit nem nevetünk ki a bénázása miatt. Itt meg csak én tudom, mi is olyan vicces. Az meg úgy nem vicces, ha a vicc csak nekem vicces. Egyébként most jut eszembe, hogy vész esetén ezen az emeleten van a gyengélkedő. Mondjuk az az utolsó hely, ahová mostanság kerülni szeretnék, mert a kviddics szezonban nem szerencsés a gyengélkedőben nyaralni a pálya helyett. Koncentrálj, Ginny! Mostanság vannak pillanataim, amikor elkalandozom olyan dolgok felé, amik egyáltalán nem kapcsolódnak a tárgyhoz és ez elég kellemetlen tud lenni. Néha még edzéseken is rámjön a dolog és akkor aztán van baj rendesen, főleg, ha eltalál egy gurkó. Azok a kis lasztik nagyon alattomosak tudnak lenni, főleg, ha az ember fejben nincs teljesen ott, akkor ez az egész sport veszélyes tud lenni. Ismételten azon kapom magam, hogy elkalandozom, a tanár pedig megdicséri az osztályt. Leeresztem a pálcámat és a karomat magam mellé engedem. Szememmel a tanárt kezdem el keresni, aki most egy nagyobb szabad területen áll.
„-Most pedig, ha szabad kérnem, Miss Weasley, és a párja fáradjon szépen ide hozzám.” – hát, ez már nem hangzik annyira jól. Nem igazán szeretem a nyilvános szerepléseket az órákon, nem is nagyon szoktam összetörni magam az ilyen helyzetekért, azonban hugrabugos társam egészen másképp vélekedik, mert már ott is áll a professzor mellett. Na szépen vagyunk… nagyot sóhajtva odaállok én is, közben a pálcámmal kezdek szórakozni. Nem tudom igazán, mit akar ebből Henderson professzor kihozni, bár azért az sokat elárul, hogy a tantárgy neve Párbajszakkör, tehát valószínűleg nem bájitalt állunk neki főzni itt a terem kellős közepén. Letolásra sem nagyon számítok, nem hinném, hogy ezt így mindenki előtt csinálná.
- Mi lesz a feladatunk, professzor úr? – túlságosan kíváncsi vagyok ahhoz, hogy ne szólaljak meg, hiába villog rám a partnerem szeme. Különben is, mi bajom lehet abból, ha megszólalok?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





 Ginny Weasley & Killian Henderson Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ginny Weasley & Killian Henderson    Ginny Weasley & Killian Henderson Empty

Vissza az elejére Go down
 
Ginny Weasley & Killian Henderson
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Killian Henderson
» Kimberly Williams & Killian Henderson
» Ginny & Hermione
» Ginny Weasley
» Lili & Killian - Különóra

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: