KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Benedict & Callie Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Benedict & Callie Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Benedict & Callie Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Benedict & Callie Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Benedict & Callie Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Benedict & Callie Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Benedict & Callie Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Benedict & Callie Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Benedict & Callie Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Benedict & Callie

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Benedict & Callie Empty
TémanyitásTárgy: Benedict & Callie   Benedict & Callie EmptyVas. 02 Feb. 2014, 11:55

Szarvast láttam


Bizton állítom, hogy eltévedtem. Eljutok a szobámtól, az étkezőig. A szobámtól a főkapuig. Még eljutok Roxmorts-ba. Csak azt tudnám, hogy jutok ki az erdőből. Céltudatosan elindultam, hogy elkezdjem hozzászoktatni Eclaire-t a környezethez. Elengedtem Joel-t is, aki az imént még nem messze tőlem repkedett, de ahogy beljebb mentem az erdőben, már nem látom. Túl sűrű a fák lombkoronája. Szerintem hideg is kezd lenni. Mondjuk, nem kellett volna, lengén öltöznöm. Lengén? Miket beszélek, hisz ez a szokásos öltözetem. Térdfölötti fekete csizma, kék szoknya, ami eltakarja a csipkés combfixemet, fekete póló és kék kardigán. Ez egyáltalán nem lenge, csak kicsit kihívó. Khm … Na mindegy. Szorosabbra fogtam a kardigánom, és még beljebb mentem. Hogy miért is mentem beljebb? Mert láttam valamit. Nem, nem ember volt. És nem is vérfarkas. Bár nem hiszem, hogy a jó öreg prof vérfarkasokat engedne az iskola erdőjébe. Már ha ez még az iskola része. De ahogy visszagondolok a térképre, még rajta volt. Olyan … Érdekes neve volt. Nem különleges, de volt benne valami, amit most elfelejtettem! Fontos volt, azt tudom. De nem ragadt meg, így nem nagyon tud érdekelni. Majd ha visszaérek a kastélyba, megnézem.
Visszatérve az előbbi gondolatomhoz, szerintem egy szarvast láttam. Végtelen elveszett hangulatomban és kissé honvággyal küszködve, egy agancsos pajtás láttán egyből felderült a kedvem. Így történhetett, hogy nem visszafordultam, hogy újra megpróbáljak eljutni Eclaire-hez, hanem egyenesen a sűrűjébe mentem. Biztosra veszem, hogy mérges lesz rám, joggal. Itt van, már egy teljes napja, és még nem volt kint, hogy repülhessen egy kicsit. Bár a vadőr, biztosított, hogy jó kezekben lesz és ért hozzá, Én azért aggódom. Eclaire nem olyan, mint a többiek. Csökönyös, makacs és nagyon könnyen megsértődik, még ha nincs is rá oka. Bolond nőszemély, akár csak Én. Majd viszek neki valami finom tortát. Az mindig segít.
Ahogy haladtam beljebb megláttam az agancsokat. Sajnos ráléptem egy faágra, ami hangos reccsenéssel ketté törött. És ez két okból is nagyon rosszul esett! Az első, hogy a szarvas nekiiramodott, a második meg, hogy nem is vagyok annyira nehéz, hogy egy ilyen ág kettétörjön alattam! Hiába eszek meg annyi édességet, nem hízok. Jó az anyagcserém, tudom. De akkor is! Ez most szíven ütött. Vajon az iskola énekkara, tudja, milyen jó az akusztikája az erdőnek? Ha énekkaros lennék, ami kizárt, biztos itt gyakorolnék. Visszatérve a szarvasra. Mivel a szarvasom elindult Én pedig mindenképpen megakarom fogni így utána szaladtam. Szaladtam volna normálisan is, ha a föld nem lenne annyira puha, hogy a csizmám sarka belesüllyedjen minden lépésemnél. Kivételes alkalommal, most az egyszer ez nem érdekelt. Kiszedtem a csizmámból a pálcám és az utamba akadó nagyobb gyökereket arrébb tessékelem. Átugranám én őket, de ha valaki meglát, még hülyének néz, hogy itt balettozok az erdőben.
Végül kénytelen voltam megállni, mert elveszettem a szarvas nyomát. És nem csak azt. Én is elvesztem.
Vissza az elejére Go down
Benedict Cheekbones
Mugliismeret tanár
Benedict Cheekbones


Hozzászólások : 33
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mugliismeret tanár
Kirendelt pár : -
Avataralany : Benedict Cumberbatch

Benedict & Callie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict & Callie   Benedict & Callie EmptyVas. 02 Feb. 2014, 14:51

Mindig szerettem az erdőben sétálni, már diákként is. Nem gondolná senki sem, hogy nekem is elegem lehet az emberekből és az utánam sápítozó diáklányokból. Róluk egy időre, amíg meg nem szabadulok Dumbledore varázslatától, úgyis le kell mondanom. Szükségem van a magányra, hogy rendszerezhessem a gondolataimat és az érzéseimet. Az erdő a legjobb hely erre. Mivel tiltott, a fél iskola nem jön ide, aki meg igen, az ilyen mélyre nem merészkedik be.
Az ösvényen indultam el, mélyebbre és mélyebbre hatolva a Rengetegbe. Nem találkoztam semmilyen élőlénnyel, ami szokatlan volt. Legalább a kentaurokkal összefutok minden alkalommal. Mint egy sötét kripta. De jól esett.
A hétvégén kezdtem gondolkozni. Aurora Sinistra. Úgy néz ki, hogy több nekem, mint egy nő, akivel lefekszek. Elkezdett érdekelni. Mindig azon kapom magam, hogy rá gondolok. Vajon ő is gondol rám? Hülyeség. Olyan, mint én: nem érdekli az ember, csak hogy legyen valaki. Nem szereti a kötelezettségeket. Én sem. Hogy is alkothatnánk egy párt? Egyikünk sem akar komoly kapcsolatot, de valahogy mindig megtaláljuk egymást.
Letértem az útról, és eljutottam egy farönkökkel teli "tisztásra". Itt élt z előző tanévben Hagrid féltestvére, Gróp. Most már visszatérhetett az óriásokhoz, így a terület üres volt. Az állatok elkerülték, pedig már csak a kidőlt fatörzsek és a letaposott fű emlékeztetett az óriásra. Pont megfelel nekem. Még a madarak sem zargatnak.
Merengésemből ágak recsegése, és egy fák közül előugró szarvas ébresztett fel. Meglepő, hogy pont ide menekült. Mert a tempójából látszott, hogy menekül valami elől. A kérdés csak az, hogy mi üldözi. Az állat tovább futott, helyette egy nő került a tisztásra. Fiatal, első ránézésre ismeretlen volt, de kicsivel később felismertem benne az új Rúnaismeret tanárnőt. Remek. Úgysem találkoztam még vele. Úgy tűnik, nem vett még észre. Nem is baj.
Felállok a rönkről és közelebb sétálok.
- Üdvözlet, Benedict Cheekbones professzor vagyok. - Mulattató, ahogy összerezzent és megfordult a hangom hallatán. De nem vigyorodok el. Az illetlenség lenne, nem?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Benedict & Callie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict & Callie   Benedict & Callie EmptyVas. 02 Feb. 2014, 15:24

Úgy érzem ez vesztett ügy. Ha csak üldözöm sose fogja hagyni,hogy megérintsem. Kiskori berögződésem, hogy imádom üldözni a vadakat. Igen, volt, amikor vadásztunk rá. A nagy családi vadászatok alkalmával. Anyám családja igen érdekesen gondolkozott erről. Szerintük nagy is jó foglalkozás, ha leölik az állatot. Nem tagadom, finom az őzpörkölt, de nem szeretem, ha csak azért vadásznak le egy állatot, hogy trófea legyen. Nagyapa mániákusan rajongott értük. Mindegy is. Kifújom magamat és máshogy közelítem majd meg a szarvast. Oldalamhoz szorítva kezem várom, hogy kicsit csillapodjon a fájdalom. Nem a napokban futottam, így nem csodálom, ha az erőnlétem cserben hagy. Azt hiszem ideje lesz újra edzeni, vagy keresni egy kiskaput és egy bájitalt, ami kiküszöböli a farbát. Halk légvételemet egy köszönés és léptek zaja zavarta meg, minek következtében összerezzenve fordulok a hang irányába. Pálcám továbbra is a kezembe szorongatom, de magam mellett leengedve. Pusztán csak azért, mivel az illető professzor és gondolom akkor az iskola tanítója. Veszek egy mély lélegzetet, kihúzom magamat és felsőtestemmel az illető felé fordulok, készen bárminemű védekezésre, ha esetleg rosszul vélekednék az ismeretlenről.
-Calliope … Calliope Caillebotte. Nagyon örülök!- Mosolygok rá szelíden, mint a szelídgesztenye és immáron teljes testtel felé fordulok. Egy gyors pillantással végigmérem és mosolyogva feljegyzem magamban, hogy ilyen tetszetős a kinézete. No persze rögtön látszik, hogy sose kezdene ki velem, ahhoz szerintem túl büszke.
-Nem látott erre egy szarvast esetleg?- Teszem fel a legégetőbb kérdést, ami most foglalkoztat, mert ha itt volt lehet látta a szarvast, ha nem, akkor veszett ügy. Viszont még mindig kérhetek útbaigazítást. Kivéve, ha Ő is eltévedt, mert akkor nagy pácban vagyunk! De ilyenre gondolni sem szabad! Ki fogok jutni az erdőből, csak idők kérdése.
-Ugye Ön nem tévedt el?- A magázódás csak formalitás. Van aki nem szereti, ha letegezem. Így biztos, ami biztos alapon biztosra megyek.
Vissza az elejére Go down
Benedict Cheekbones
Mugliismeret tanár
Benedict Cheekbones


Hozzászólások : 33
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mugliismeret tanár
Kirendelt pár : -
Avataralany : Benedict Cumberbatch

Benedict & Callie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict & Callie   Benedict & Callie EmptyVas. 02 Feb. 2014, 16:24

Calliope... különleges. Pár másodpercig ízlelgetem a nevet, majd megszólalok.
- Kedves Calliope, nem angol, ugye? Szokatlan ez a név errefelé. - A büszke, úrias énemet vettem elő. Ez az első találkozás, jobb szeretem, ha ilyennek ismernek meg az emberek.
Ennyi haszna volt apám modorának. Büszke, kissé lenéző embert nevelt belőlem. Hasznos, bár gyerekként utáltam, ahogy nevelt. Túl szigorú és erős volt. Akkor még szigorúbb, ha gyengeséget mutattam. Így hát megtanultam elrejteni az érzéseimet: szeretet, undor, düh, és még sok más érzelem, amit nem láthatnak rajtam az emberek. Egyedül anyám volt képes átlátni rajtam. Egy pillantásomból rájött, hogy éppen mi játszódik le bennem. Őt érdekelte, hogy mihez kezdek majd magammal. Apámat csak a pénz érdekelte. Pedig volt neki elég. Őt nem sajnáltam, mikor eljöttek érte, anyámat évekig gyászoltam. Nem volt többé senki, aki megért.
Újra megszólal, ekkor térek vissza a múltamból. Nem kéne visszaemlékeznem. Csak rosszul leszek tőle.
- Láttam. Elfutott - közlöm egyszerűen.
És itt egyébként kimerül a humorosságom is. Kicsit pitonos. El kéne kerülnöm, ragadós a kisugárzása.
Picivel ezután olyan rémülten nézett rám, mintha egy csapat vérfarkast látna.
- Nem, nem mondanám. Évek óta járom az erdőt. - Szóval ő eltévedt. Akár el is csábíthatnám, ha lenne hozzá kedvem. Bár, ki tudja? Lehet hogy feltámad bennem a vadászösztön. Úgyis egy erdőben vagyunk. Az erdőkben pedig vadászni szoktak.
Nem kérdezek róla semmit. Nem az én asztalom az ismerkedés. Majd elmond magáról valamit ha akar. Ilyet nem szeretek erőltetni. Ami engem érdekel, az általában annyi, hogy milyen nemű. Esetleg megkérdezem a nevét. Nem kell nekem többet tudnom.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Benedict & Callie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict & Callie   Benedict & Callie EmptyVas. 02 Feb. 2014, 16:49

Kérdésére csak felnevetek, majd hajamba túrva lazán átdobom a vállamon, olyan Beauxbatons-os stílusban és rámosolygok. –Calliope görög eredetű női név. És valóban, nem angol vagyok. Francia!- Adom meg a kérdésére a helyes választ továbbra is mosolyogva. Megigazgatom a kardigánom, miközben válaszol és végignézek a csizmámon. Kissé elszörnyedve vizsgálom meg csizmám orrát, majd egy selyem zsebkendőt veszek el szoknyám zsebéből. Derékból lehajolok, majd végighúzom a puha anyagot a csizmámon és már is tisztán ragyog. Elégedett mosollyal egyenesedem ki és tüntetem el a koszos zsebkendőmet.
-Sajnálattal hallom. Pedig szándékomban áll elkapni. Megtudná mondani merre ment?- Kérdezem mosolyogva. Nagyon remélem elmosolyodik, ha csak egy pillanatra is. Olyan kíváncsi vagyok, hogy mindig ilyen karót nyelt-e és vajon mosollyal is besavanyodottnak látszana-e. Jó, ez kissé gonosz dolog volt tőlem, de szeretem, ha az emberek mosolyognak. És neki is jól állna. Nincs is szebb egy érett férfi mosolyánál.
-Akkor tudja merre kell kijutni? Ha megkérem, elárulná nekem?- Pillogok felé, hátha ez meghatja. Mondjuk nem sok értelme van, mivel ha a szarvas után megyek, ismételten máshol fogok kikötni és esélyt se látok rá, hogy visszataláljak ide és akkor innen még ki is találjak. Szükségem lenn egy térképre. Bár van egy olyan érzésem, hogy ehhez az erdőhöz nincs térkép. De térkép ide vagy oda, anélkül is kijutnék. Joel nem hagyna magamra. Összehúzott szemekkel felpillantok, de még mindig csak levelekkel találom szembe magamat. Ilyen az Én formám. Azonban van egy kellemes társaságom, aki több mint valószínű a háta közepére sem kívánja a becses jelenlétem. Emiatt csöppet felhúzom az orrom, de továbbra is csak mosolygok rá.
-És kedves … -Na hogy is szólítsam meg. Ha letegezem azzal rossz fényt vetek magamra, ha rosszul szólítom meg, még a végén angolosan távozik, amit nem szeretnék, így tehát…- Cheekbones professzor, mit tanít?- Jobb nem jutott az eszembe, és mivel úgy látszik, Őt nagyon hidegen hagyom, akkor majd kérdezek én. Végtére is, kollégák vagyunk, vagy mi a szösz.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Benedict & Callie Empty
TémanyitásTárgy: Re: Benedict & Callie   Benedict & Callie Empty

Vissza az elejére Go down
 
Benedict & Callie
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Jade & Callie
» Gav & Callie
» Gav & Callie
» James & Callie

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: