KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Minna Levy
Mardekár/7. évfolyam
Minna Levy


* : Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Tumblr_mbqq3i05PU1rynxj1
Hozzászólások : 6
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Griffendél 7/6 fiú
Avataralany : Ginny Gardner
Karakterlap : Wrong house or wrong life?
¥ : Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Tumblr_inline_mrfro3eyz61qz4rgp

Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Empty
TémanyitásTárgy: Re: Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna   Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna EmptyVas. 28 Dec. 2014, 18:13

 tag. Rhett Donovan. -- Temporary savior - or not? --  
 i take one look at you and i grow  
 cold  

Mikor meghallottam a nevemet, bár megdermedtem és megrémültem, nem lepődtem meg. Pontosan tudtam, hogy utol fog érni, ha akarom, ha nem; egyszerűen éreztem, hogy ez nem az én napom, már akkor, mikor elaludtam, aztán a reggelinél az ölembe borítottam a teámat. Igazából az én hibám, azt sem tudom, hogyan mehetett ki a fejemből, hogy kéznél tartsam a pálcámat, mint mindig ilyenkor, de én hülye, már késő. Megrémíteni inkább az rémített meg, hogy nem tudtam, mi vár rám. Hetedévesek vagyunk, a legtöbbünknek már a könyökén jön ki a nonverbális varázslás, így Mortimernek is, így nem hallhattam a varázsigét, viszont a fénycsóva, mely célba vett, cseppet sem volt ismerős. Remek, újabb, ismeretlen tünetegyüttessel örvendeztethetem meg a Madamot.
Reflexből az arcom elé kaptam a kezemet, ám a várt érzés elmaradt. Meglepve pillantottam fel, épp, mikor háztársam a földre vetette magát, és értetlenül néztem körbe. Azonnal megláttam, mi is történt: ez a szerencsétlen majdnem a mágiatörténet tanári előtt esett nekem, persze akkor, mikor a professzor távozni készült; a kabátjából ítélve valószínűleg Roxmortsba, de akár a roxforti birtok is lehetett a célja. Mikor meghallottam, mit mond, akaratlanul is kárörvendően elvigyorodtam; bár épp most vontak le ötven pontot a házamtól, hogy őszinte legyek, egy kicsit sem tudtam sajnálni. Örömöm azonban akkor hágott a tetőfokára, mikor a "bocsánatkérés" rész jött. Persze nem vártam el, hogy rendesen megcsinálja, és igazából hidegen is hagyott, de az arcán tükröződő szégyent vétek lett volna kihagyni.
A kérdésre észbe kaptam, eltüntettem a kárörvendést és a vigyort az arcomról, majd kissé lesütött szemmel válaszoltam.
- Igen, uram, és köszönöm - feleltem, nem éppen a leghangosabban, de nem volt kedvem kiabálni.
Most válaszoltam volna azt, hogy már megszoktam? Mert ez volt az igazság. A szervezetem megedződött, sokkal jobban viselte a folyamatos tortúrát, aminek itt ki volt téve, mint mikor kezdtem az iskolát, és lelkileg is hozzá szoktam a, ha nem is mindennapos, de minden hetes eseményhez. Nem azt mondom, bármikor véget vetettem volna neki és a tanárnak is hálás vagyok, de... tudom, hogy ez az esemény, így, hogy közvetve, de én okoztam a megszégyenülését, nem fog megtorlás nélkül maradni.
Felnevettem a feltételezésére, kissé ironikusan. Még ha csak erről lett volna szó...!
- Nem éppen, tanár úr, igazából vajmi kevés köze van a bálhoz - válaszoltam a feltett kérdésére most már normális hangerővel és elmosolyodtam.

Vissza az elejére Go down
Rhett Donovan
Mágiatörténet tanár
Rhett Donovan


* : Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Tumblr_inline_mg9ihlXCic1r6b8jw
Hozzászólások : 14
Vér : Aranyvérű
Tartózkodási hely: : Előtted egy lépéssel, Drágám.
Kirendelt pár : Szabad vagyok, mint a madár.
Avataralany : Colin O'Donoghue
Karakterlap : Mr. Survivor
Karakterzene : Addicted to You
¥ : Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Tumblr_n63r0tvl6z1qjueflo9_250

Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Empty
TémanyitásTárgy: Re: Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna   Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna EmptyVas. 21 Dec. 2014, 16:59

I'll save you, my dear

A lyukasórát kihasználva, nekiláttam az ötödéves griffendélesek dolgozatainak kijavításához, melyek már egy ideje nagy kupacban tornyosultak az asztalomon, ezzel zavarva kilátásomat. Másképp nagy eséllyel fel sem tűntek volna, már az is rég kiment a fejemből, hogy egyáltalán valamikor dolgozatot írattattam szerencsétlenekkel.
Kényelmesen elterpeszkedtem az asztalom mögött álló, párnázott karosszékben, és elszántan húztam magam elé a papírköteget. De alig fogtam hozzá a munkához, már halálosan untam a dolgot, és unottan ásítva dőltem hátra, elhatározva, hogy jobban teszem, ha későbbre halasztom a javítást. A griffendéleseknek is - csakúgy, mint nekem - megvan a maguk oka, amiért nem sürgetik a dolgozatok kézhez kapását. Összegezve, senkit sem zavar különösebben, ha ezt a szép napot kellemesebb tevékenységekkel töltöm el.
E meggyőződéssel álltam fel a székből és kabátomat magamra véve az ajtó felé indultam, de alighogy kiléptem a szobámból, kiáltás harsant. Sajnálatos módon olyan jelenetnek lehettem szemtanúja, amit nem hagyhattam figyelmen kívül, következésképp kellemes délutáni programomról is le kellett mondanom, melynek főszereplői egy korsó vajsör és Madam Rosmerta lettek volna.
Pálcámmal aprót pöccintettem, mire a lány felé tartó átok irányt váltott, és felgyorsulva a támadót vette célba, aki a megdöbbenés hatására egy pillanatra megdermedt. Mivel már esélye sem lett volna kivédeni saját átkát, nem tehetett mást, a földre vetette magát; cselekedetét egy elégedett mosollyal honoráltam. Természetesen az átkot, mielőtt az elérhette volna a fiút, hatástalanítottam, így a fiúnak, ha nem öleli meg a földet, sem esik baja.
- Mortimer, gyerünk, álljon fel! Ötven pontot levonok a mardekártól, és készüljön fel egy kellemes bájcsevejre a házvezetőjével. – Mentegetődzését elengedtem a fülem mellett, pontosan láttam, mi történt – többre nem voltam kíváncsi. Lendületes léptekkel kikerültem a fiút, egy pillantással felmértem a lányt, majd kettőjük közt megálltam.
- Kérjen bocsánatot a kisasszonytól! Utána elmehet – folytattam unottan. Miután nem túl nagy lelkesedéssel teljesítette parancsomat, úgy iszkolt el, sietve, leszegett fejjel, mint egy kivert kutya. Le mertem volna fogadni, hogy Piton említése, és a bocsánatkérés megaláztatása volt rá ilyen hatással.
-  Jól van? – fordultam a lányhoz egy kedves mosollyal. Ugyan nem sok együttérzést tudtam tanúsítani, és nem is sajnáltam a lányt, de az eset felháborított. Nem a fiú tettének gonoszságát helytelenítettem, egyszerűen csak undorítónak és alávalónak tartottam, hogy egy lányra emelt pálcát. Életem során sokszor követtem el ennél lényegesen csúnyább dolgokat, de bizonyos szabályokat mindig betartottam. Szavakkal megbántani, kihasználni, megcsalni egy nőt elfogadhatónak éreztem, de kezet vagy pálcát soha sem emeltem a gyengébbik nem egyetlen tagjára sem. Úgy éreztem, magamat alacsonyítom le és alázom meg, ha megteszem.
- Miért próbálta megátkozni magát? Elutasította a meghívását a karácsonyi bálra, ugye eltaláltam? – Félig komolyan, félig tréfásan kérdeztem. Mindenesetre a lány valóban szemrevaló teremtés volt, így könnyedén el tudtam képzelni, hogy valami szerelmi ügy állt az imént lejátszódott jelenet hátterében.
Vissza az elejére Go down
Minna Levy
Mardekár/7. évfolyam
Minna Levy


* : Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Tumblr_mbqq3i05PU1rynxj1
Hozzászólások : 6
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Griffendél 7/6 fiú
Avataralany : Ginny Gardner
Karakterlap : Wrong house or wrong life?
¥ : Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Tumblr_inline_mrfro3eyz61qz4rgp

Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Empty
TémanyitásTárgy: Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna   Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna EmptyPént. 19 Dec. 2014, 20:04

 tag. Rhett Donovan. -- Temporary savior - or not? --  
 i take one look at you and i grow  
 cold  

Tudtam, mi következik, már akkor, mikor a tanárnő levont tíz pontot a Mardekártól, mert ki akartak szúrni velem az óra közepén. Természetes, hogy én vagyok a hibás, hisz mindig én vagyok - most is, ki más lenne? Talán az, aki elkövette? Áh, nem, annak lenne értelme. A második csepp az volt, mikor felszólította valamelyik háztársamat, ő nem tudta a választ, aztán engem kérdezett meg.
- Igen, tanárnő, az állítása helyes, viszont hosszabban kell kimondani a "p" hangot - adtam meg a helyes választ lesütött szemmel, amit McGalagony tíz ponttal jutalmazott.
Már hallottam is a nyakropogtatást a mögöttem lévő padtól, mire reflexből behúztam a nyakamat. Hé, emberek, érdekel valakit, hogy épp most szereztem vissza azt a tíz pontot? Nem? Senkit? Hát jó...
De a végső csapás akkor következett be, mikor elsőnek sikerült kiviteleznem a varázslatot, de hirtelen megszédültem és nekimentem a mellettem lévő padnál állónak, aki ennek következtében felgyújtotta a saját talárját.
Találkozott a pillantásom Gregével, tekintetének üzenete egyértelmű volt: halál fia vagy.
A csengő elhangozta után még arra sem vettem a fáradtságot, hogy összepakoljak, felkapva a padról a cuccaimat azonnal kisiettem a teremből és belevetettem magamat a folyosóra tódul forgatagba. Merlinem, mit meg nem adnék érte, ha metamorfmágus lehetnék...!
Észrevétlennek kellett maradnom. Igyekeztem minél kevesebb feltűnéssel növelni a sebességemet, ahogy a tömegben lavíroztam, és a lehető legvalószínűtlenebb sarkokon kanyarodtam be, amikor tudtam feltűnés nélkül, a kárpitok mögötti titkosabb átjárókat használtam, ilyenkor azonban amilyen gyorsan csak tudtam, futottam.
Így kerültem a hatodik emeletre. Nem emlékeztem, milyen úton jutottam oda és hogy pontosan melyik folyosón is vagyok, de a hatodik emelet biztos volt, és különben is, most nem ezen volt a hangsúly. Ezen az emeleten, noha a legtöbb ember számára ezzel az órával véget ért a mai tanítási nap, mégsem voltak sokan, sőt, egy-két helyen, ha lézengtek.
Ajajj, éreztem, hogy nem lesz ez így jó. Sietősre vettem a lépteimet, hogy keressek egy helyet, ahol meghúzhatom magam, közben pedig egy teljesen néptelen folyosóra értem.
- Levy! - harsant mögöttem egy hang.
Ahogy megpördültem, már emelte is a pálcáját, nekem azonban már nem volt időm a sajátom után nyúlni...

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Empty
TémanyitásTárgy: Re: Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna   Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna Empty

Vissza az elejére Go down
 
Temporary savior - or not? -- Rhett & Minna
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Minna Levy
» Minna és Ally
» Rhett Donovan
» Kalestina & Rhett - Now we meet again
» Anna & Rhett - Could you forgive the past?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Roxfort :: Kastély :: Hatodik emelet :: Folyosó-
Ugrás: