KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
James Potter

James Potter


Hozzászólások : 5

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptyHétf. 04 Aug. 2014, 00:00

Dumbledore levele: különszakkör




- Résztvevők:
 
Alyssha Hackett
Calliope C. Caillebotte
Camille Roberts
Daniel Rock
Jade Glouster
Josh King
Znakharka


- Színkódok:
color=...

... :
*tanár: white
*griffendéles: red
*hugrabugos: yellow
*markedáros: green
*hollóhátas: blue

Kérem, hogyha valaki nevét ejted ki, vagy akár csak gondolsz rá, használd ezeket a kódokat!
(Használat ugyanúgy, keretes zárójelben color='a megfelelő szín', zárójel bezár, majd a név végén a /color zárójelben, a megszokott módon.)

Beszéd:
- rendes mondatok: color=orange
- átkok: color= black
- bűbájok, védővarázslatok: color=purple


- Minimum:
- 300 szó!
Tipp: a kész reagnál nyomj Previewet, majd másold ki, és illeszd be ide: http://www.szoftvermegoldas.hu/sw/karakterszamlalo/

- Mesélői reagok ideje:
 - Minimum hetente


- Sorrend:
- az első körben: sorrend  n i n c s !
- a továbbiakban az aktuális kalandmesteri reag végéből derül ki!


A hozzászólást James Potter összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 04 Aug. 2014, 00:29-kor.
Vissza az elejére Go down
James Potter

James Potter


Hozzászólások : 5

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: #01   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptyHétf. 04 Aug. 2014, 00:21

A roxforti kastélyt körülölelő birtok messziről csillogott: délelőtt esett, de a Nap azóta előbújt a felhők mögül. A fény visszatükröződött a tavon és a vizes füvön is.

A látszatra szép idő ellenére azonban borzasztó hideg szél fújt odakint, így minden diák és tanár bent, a kastély melegében keresett menedéket a farkasordító idő elől.
Egy újabb elhalasztott lehetőség, egy szombat délután, amikor az ember nem tehet mást, csak bent ülhet a falak között. Senkinek sem volt sok kedve tanulni, de ilyen időben mást nem igazán lehet tenni.

Dumbledore professzor, mint mindig, figyelemmel kísérte tanulóit és tanárait egyaránt. Sokkal érdekesebb volt az iskola életét figyelni, mintsem Cornelius Caramel futóféreg-szintű leveleire válaszolni.

Az öreg professzor abbahagyta a járkálást, és leült íróasztalához. Pennája sebesen szelte a pergament. Pár perc múlva intett pálcájával, és a levélből hét példány lett. Még egy suhintás, és mindnek csak hűlt helye maradt az irodában...

Este, fél kilenckor, a takarodó kezdetekor hét ember lopózik be a nagyterembe, hiszen utasítást kapott arra, hogy szegjen szabályt. És ugyan, ki mondana ellent a feladó nélküli, igazi roxfort pecsétes levélnek?

Egy darabig csend, és sötét van a teremben. Sokan sejtik, hogy nincsenek egyedül, de senki sem tudja biztosan, hogy hányan vannak itt. Minden, már a teremben tartózkodó ember az ajtó felé fordul, ami nyikorogva becsukódik. Ijedt sikkantás hallatszik, majd a az elvarázsolt mennyezeten lévő gyertyák egyszerre meggyulladnak.  Hatan fordulnak az utolsó érkező, Camille Roberts felé.
A teremben öt diák tartózkodik négy házból, és két tanár. Mindenki kíváncsian, néhányan tettre készen, kissé idegesen szemlélnek körbe. Csak egy közös van a jelen lévőkben: egy levél, mely a talárzsebükben lapul.

Kedves Kastélylakó!
Kérlek, ma este fél kilenckor, a takarodó kezdetekor menj a nagyterembe! Ott pár társad, és egy feladat ár Rád, melynek megoldásában a segítségedet kérem!


Se név, se aláírás, se semmilyen ismertető jel. Az írás nyomtatott betű, mint a könyvekben. Egyedül a vörös roxfortos pecsét teszi igazzá.

A nagyteremben mindenhol világos van, és néma csend. Mindenki arra vár, hogy mi fog történni, vagy hogy mit tesznek a többiek.


-- -- -- -- --


Sorrend:  n i n c s !

Egyéb: kérek mindenkit, hogy ügyeljen a szabályokra, mert az elmaradásokért (pl. nem küldte vissza a levelet) büntetések járnak!

Jó játékot!
Vissza az elejére Go down
Jade Glouster
Griffendél/7. évfolyam
Jade Glouster


* :
Hozzászólások : 162
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Griffendél
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Jayden Hollins
Avataralany : Megan Fox
Karakterlap : Cold Fire
Karakterzene : Warrior

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: Re: No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptyHétf. 04 Aug. 2014, 15:21

A hálóterem ablakfülkéjében, hátamat a rideg falnak vetve, térdeimet felhúzva üldögéltem már egy jó ideje. Mellettem egy körülbelül a közepén felcsapott mugli könyv feküdt, amit olykor a kezembe vettem, elolvastam pár oldalt, majd borítóját felfelé fordítva visszahelyeztem magam mellé. Bár éppen az események legsűrűbb forgatagába csöppentem a könyv sárgás lapjain, gondolataim minduntalan elkalandoztak.
Fejemet a falnak támasztva, tekintetemet az ablak üvegére szegeztem, melyre sűrűn záporoztak az cseppek. Az eső szürke függönyén át csak homályosan láttam a birtokot. Tőlem szokatlan módon a vizsgákra gondoltam, és nem túl fényes tanulmányi eredményeimre, melyek nem sok jóval kecsegtettek. Tulajdonképpen csak most tudatosult bennem, hogy nem tudom, mihez akarok majd kezdeni a jövőben. Egyre-másra ütötték meg fülem elejtett szavak a továbbtanulásról, hogy ki milyen szakmát áhít magának. Idegesen beletúrtam a hajamba, és újra a könyv után nyúltam. De miközben pillantásom a sorokon futott végig, agyam a lehetséges választásokon kattogott. Évekig auror szerettem volna lenni, és ha nem is teljesen tudatosan, de gondolataim most is e szakma körül keringtek, de komolyabban nem fontoltam meg a dolgot, hisz legalább háromszázhatvan fokos fordulatot kellene vennem a tanulásban, hogy elérhessem az ehhez szükséges eredményeket. Igaz, SVK-ból és átváltoztatástanból elég jó vagyok, de ez kevés.
Elhessegettem a zavaró gondolatokat, de azok időnként makacsul visszatértek, és keveredtek a könyv szövegével. Így többször is vissza kellett lapoznom, és órák múlva, a történet végére érve csalódottan csaptam be a könyvet. Úgy szerettem krimit olvasni, hogy együtt gondolkodtam a nyomozóval, és vele együtt oldottam meg az ügyet, de most nemhogy nem jöttem rá, ki a gyilkos, még a főhős gondolatmenetét sem tudtam követni.
Zúgott a fejem, üres gyomrom pedig figyelmeztetően megkordult, amikor az ágyamhoz léptem, és az éjjeliszekrényre tettem a könyvet, hogy este, vagy valamikor újra átrágjam magam rajta. Már éppen megfordultam volna, amikor valami szemet szúrt. A könyv alól egy levél lógott ki, amin azonnal felismertem a Roxfort vörös viaszpecsétjét. Sietve felbontottam a levelet, és kíváncsian, mert elképzelésem sem volt miért kaphattam, átfutottam a rövid, nyomtatott és aláírás nélküli üzenetet. Gyanakvóan összevontam szemöldököm, és jobban szemügyre vettem a pecsétet, abban a hitben, hogy kiderül, hamisítvány a levél és valaki a bolondját járatja velem.
Amikor viszont harmadszori átolvasásra sem találtam benne semmit, amitől okosabb lettem volna, zsebembe süllyesztettem a papírt, és vártam, hogy nyolcat üssön az óra. Úgy gondoltam, hogy még takarodó előtt elrejtőzöm a nagyteremben, és ott várok a többiekre, hisz így sokkal kisebb a lebukás veszélye. A folyosókon az ügyeletes tanár, Frics és Mrs. Norris járőröznek ilyenkor, akikkel nem lenne szerencsés összefutni, bár a pecsétes levéllel megmagyarázhatnám a szabályszegést, órákig bizonygathatnám, hogy nem hamisítvány a levél.
Miután teljes sötétségbe borult a terem, nyugodtan helyet foglaltam egy széken, ami éppen a kezem ügyébe került. Pálcám a csizmám szárában lapult, és készen álltam, hogy bármelyik pillanatban előkapjam, de csak ha tényleg szükség van rá.
Percek múlva mozgolódást hallottam, vagy csak képzeltem, hisz a levélben az állt, hogy társaságom is lesz, de továbbra is csendben vártam…valamire. Ekkor halkan megnyikordult az ajtó, és szinte ugyanebben a pillanatban sikkantás hallatszott, majd hirtelen fény öntötte el a helyiséget. Tekintetem ösztönösen és gyorsan felkereste a hang forrását, és pillantásom egy lányra esett, akit csupán látásból ismertem. Ekkor, rövid késlekedéssel kapcsoltam, hogy már nem vagyok vakságra kárhoztatva, mire kíváncsian körbenéztem. A teremben két tanár, és rajtam kívül négy diák volt jelen, akik közül Znakharkát és Josht ismertem személyesen, a többieknek igaz, ismerős volt az arcuk, de nem tudtam a nevüket.
Elképzelésem sem volt, miért vagyunk itt, de mivel két tanár is jelen volt, nem éreztem szükségét, hogy bármit is tegyek. Ők bizonyára tájékozottabbak a levelet illetően.
Ha összeakadt a tekintetem valakiével, aprót biccentettem, és ha Znakharka észrevette, hogy figyelem, egy félmosollyal üdvözöltem, miközben a székben hátradőlve vártam, hogy történjen valami.
Vissza az elejére Go down
Daniel Rock
Tanár
Daniel Rock


Hozzászólások : 20
Vér : Félvér
Iskolai ház : Tanár
Kirendelt pár : Szvetlana Katajev
Avataralany : Janson Momoa

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: Re: No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptyHétf. 04 Aug. 2014, 22:32

Nyolcat utott az óra, amikor roxforti hálótermemben éppen egy konyv felett gornyedtem, amely az unikormisokról szólt. Amit a kor legnagyobb szaktekintélye írt: Gothe Salamander. Ez az ember egyszeruen hihetetlen. Sokat koszonhet neki a varázsló világ. Csak hálásak lehtunk neki, hogy megosztja tudását velunk...
Pár percig még olvasgattam és kijegyzeteltem egy-két dolgot a konyvbol, hogy felkészuljek a kovetkezo Legendás lények gondozása órámra.
Becsuktam a konyvet és a tekintetem most az iróasztalomon lévo fényképre tévedt. Ott volt o, akit mindennél jobban szeretek: Szveta, az én kedvesem...
A kép csodálásából hirtelen kizokkentett egy halk pukkanás. Korbenéztem a szobámban és csodálkozva néztem az ajtóm lábánál hevero levelet. Odasétáltam az ajtóhoz és felvettem a levelet. Alaposan megvizsgáltam, majd pár másodberc múlva felfedeztem rajta, a Roxfort pecsétét.
- Hm... Ez érdekes ki kuld levelet ilyenkor? Foleg, a Roxfortból? - Tettem fel magamnak a kérdést, majd elkezdtem kibontani a levelet.
A levélben csupán egy rovidke uzenet állt. Feladó vagy aláírás pedig sehol sem volt rajta. A tartalma csak annyi utasítást kozolt, hogy fél 9kor, a diákok takarodója után menjek a nagyterembe.
- Lehet, hogy valami elore nem egyeztett tanári megbeszélés lesz? - Kérdeztem magamtól, majd eltettem a levelet és elkezdtem készulodni.
Magamhoz vettem az asztalon piheno pálcámat és a taláromat. Elpakoltam a jegyzeteimet és vetettem még egy bulcsú pillantást Szveta képére, majd elindultam a nagyterem felé.
Ahogy kiléptem az ajtón kisebb sotétség fogadott. Igaz a folyosókon még égett egy-két fáklya, de olyan kis lánggal, hogy ha nem vigyáz az ember konnyedén hasra eshet egy lépcsoben. Így hát inkább elmormoltam egy Lumost és folytattam az utamat.
Kissé nosztalgikus érzés fogott el. Anno amikor még diák voltam, nem mertem volna fénylo pálcával bóklászni a folyosókon takarodó után, de a tanári poszt rejt magában néhány elonyt is...
Pár perc múlva meg is érkeztem a nagyterem elé, ahol eloltottam a pálcámat és amilyen halkan csak tudtam beléptem az ajtón.
Ahogy korbenéztem a teremben egy nem várt látvány fogadott. Rajtam kivul csak egy tanár volt jelen és még ot diák.
Na most már tényleg nem tudom mi folyik itt.
Fogtam magam és elindultam Calliope C. Caillebotte kollégám felé. Hátha o tebbet tud, mint én.
Vissza az elejére Go down
Josh King
Mardekár/7. évfolyam/Metamorfmágus
Josh King


Hozzászólások : 125
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár (Metamorfmágus)
Kirendelt pár : Sally-Anne Perks
Avataralany : Michael David Cummings

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: Re: No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptyKedd 05 Aug. 2014, 12:02

Rettentő hosszú napom volt: Dupla Mágiatörténet... Ez most komoly? 7. eseknek ez lenne az oktatás? Könyörgöm csak egy kicsit gondolkoznának már... Ha kínozni akarnak akkor küldjenek el üstöt mosatni kézzel, ja igen az megvolt. Ezekkel a gondolatokkal ültem a Mardekároks Klubbhelységben, és azon törtem az agyamat, hogy hogyan gondolta az az istenverte Gavin, hogy több lehetőség van a Suicidumra. Talán a kötések milyensége a kulcs? vagy pedig a célpontok? Mi van akkor ha nem csak egy személyre lehet varázsolni, hanem egy tárgyra is?. Lobognak a fáklyák, és én csak nézek beléjük nézem ahogy lobognak, majd megint elkezd a szokásos módon pörögni az agyam, és érzem, hogy egy újabb strófa fog születni.

Lángnyelv csap fel sötét éjjel
Sötétet űz el sárga fénnyel
Mennyi sötét mennyi kétely
Több a sötét, több a métely

Fél óráig gondolkoztam a folytatásán, de nem ment, így hagytam az egészet ott elmúlni ahol jött, és ez a láng volt. Mostanában nem nagyon ment a versírás, túlzottan összecsaptak a fejem felett a hullámok.Ez is nem más csak egy pillanatnyi helyzet, és mint minden elmúlik egyszer. Félig már-már elaludtam a kényelmes fotelben, amikor egy halk pukkanást hallottam. Abban az esetben ha megtámadtak volna tuti, hogy, szörnyet halok. Csaknem egy percig nem reagáltam, és győzködtem magamat, hogy nézd meg mi történt, de csak sikerült összeszednem magamat. Egy Roxfortos levél volt, ami igen érdekes, na végre valami történik ami kizökkent ebből a lápos mocsár unalomból. Felkaptam a taláromat, és elindultam. Hosszú folyosókon keresztül csak az kattogott a fejemben, hogy vajon hány fáklya ég a a Roxfortban, és különben is! Mi lesz ott? Izgatottsággal vegyes kíváncsisággal léptem be a nagyterembe egy titkos ajtón keresztül. Két tanár is volt ott és még diákok. Akit legelsőre kiszúrtam az Jade volt. A többiek csak futólag voltak meg. A belépésem után mindenki engem nézett, de nem kezdtek el a tanárok sikítani, így a kérdő tekintetekre válaszolva csak megrántom a vállamat, és leülök a padra és elterülök rajta. Majd ha itt az ideje úgyis elmondanak mindent.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: Kalandok   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptySzer. 13 Aug. 2014, 10:03

Ott álltam egyhelyben amikor, felsikoltottam. A sötétben valaki nekem nyomott, egy levelet és rögtön láttam rajta, a pecsétet. Azon nyomban, elindultam megkeresniAlyssha Hackettet-hogy tudjon nekem segíteni. Erre egy Lumost- motyogtam a sötétbe. Nagyon élvezem ezt a játékot már, vártam valamire. Aztán remélem valami jó dog kisülni a végén. Kíváncsian várom Alyssha megjelenését de, mindeközben ott maradok, a folyosón hátha valakivel szembe találkozok. De ha találkozok akkor, is el kell bújnom. Olyan nyomasztó érzés fogott el most bennem, ebben a hátborzongató sötétben. Csak, a képek horkolását lehetett hallani, ahogy ők aludtak, én meg itt állok mint egy idióta. De se baj addig, elütöm itt az időt, csak annyi a lényeg hogy ne csapjak nagy zajt mert akkor végem. Legalább is én így gondolom. Amíg Asshleyre vártam, leültem neki támaszkodva, a falhoz és végig merengtem a múlton aztán halk lépteket hallottam. Gyorsa elbújtam nehogy észre vegyen valaki. Az illető már el is ment, ezért előbújtam a rejtekhelyemről. Tovább, az éjszakának szenteltem magam és a képeknek ahogy aludtak. Addig valami kis versikén gondolkoztam, hátha valami jó eszembe jut,amit varázslattal is megtudunk csinálni. Hihetetlenül jól érzem magam most, a bőrömbe és persze éjszaka van. Még soha nem lógtam, ki a hálótermemből ez az első éjszaka. Majd elszeretnék menni, a könyvtárba valami nagyszerűt keresni ahol, a többieket megvezethetem. Mondjuk megtudom így is mert, a szerepemet jól játszom de, most a játékra koncentrálok. Idegesen vártam Alysshát- idegességemben pedig, fel alá járkálok szinte, már nagyon türelmetlen vagyok. Majd azon végig fut az, ahyam hogy mi van a többiekkel?
Vissza az elejére Go down
Znakharka
Hollóhát/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Znakharka


Hozzászólások : 31
Vér : fél
Iskolai ház : sámán
Kirendelt pár : Melissa Blackburn
Avataralany : Pierre Brice

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: Re: No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptySzer. 13 Aug. 2014, 22:00

Takarodó! Jelzés hogy mindenki menjen lefeküdni. Ostobák a nap jó része most kezdődik csak. Éjszaka jönnek elő olyan szellemek akik beszédesek de félnek nappal. A patkányok és az egerek éjszaka élednek fel. És akkor még nem is szóltunk a különböző növényekről és vadállatokról. A csillagokról és a hangokról. Bolond aki éjfél előtt lefekszik. Én sem teszem. Szerencsére a képességeim hozzásegítenek az illegális ébrenléthez. A pincei titkos szobácskámba voltam amikor valami földön túli késztetést éreztem hogy visszatérjek a hálótermembe. Mi ütött belém? Talán év is be fogok állni a nagyúr mágusok sorába? Fene a formámat. Már a folyosón bóklászok. Mennyi lehet az idő? Fél kilenc lesz lassan. Mért pazarlok el három órát a kutatásaimból? amikor felértem a klubhelyiségbe és visszaváltoztam a patkányformámból első utam az ágyamig vezetett. ott meglepetésemre egy levél várt. Roxforti pecsét és nincs aláírás. Érdekes. Lehet hogy a levél küldője az aki varázslattal sürgetett az elolvasásra? Ami igaz igaz. A levél egy fél kilences találkozót említ. Ha nem jövök föl biztos lemaradok róla. Köszönet a titkos megérzésnek ezúton is. Kinyújtóztattam mind a kétszáztíz centimet a nehéz medvebőr alatt ami a taláromat fedte. Övembe tűztem a rövid pálcámat amit normál iskolai feladatokra kell használnom és a kezemben tartottam az igazit. A négy és fél láb hosszú bot sokkal jobban illett a kezembe de nem hivatalosan elismert a mágiavilágban. Lehet szükségem lesz rá. Gyorsan haladtam a folyosón. Nem szabad ilyenkor késlekedni. Nem mintha félnék az öreg mérges pasastól, Friccs ha jól emlékszem a nevére, de nem lenne jó ha a vitáim miatt késnék. Már így is későn indultam. Beléptem a nagyterembe ahova végül is gond nélkül jutottam el. Mire is számítottam mindig gond nélkül jutok el mindenhova. Még pár ember volt a teremben. Jade volt ismerős a vonatról. Ő is észrevett. Görnyedt tartásomon egy kicsit igazítottam de nem sokat és a csuklyám alól rávillantottam a szememet. Mégis mi a fene vár itt minket?
Vissza az elejére Go down
James Potter

James Potter


Hozzászólások : 5

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: #2   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptyVas. 17 Aug. 2014, 23:28

A fény kigyúlt, és az ismerősök mind biccentettek, vagy halkan köszöntek egymásnak. Daniel Rock professzor elindult kollégája felé. Caillebotte tanárnő nem volt éppen a helyzet magaslatán, a sötétben belelépett egy nagy adag földön heverő Drubli legjobb fúvógumijába. Cipője teljesen hozzáragadt a padlóhoz, és hiába próbálta a nyisszantó átkot, az sem segített.

A diákok többnyire csendes várakoztak, és elindultak a tanárok felé. Pont abban a pillanatban, amikor mind a heten nagyjából egy helyen álltak, egy bagoly röppent oda hozzájuk, lábán egy üzenettel. Hogy a madár honnan jött rejtély volt: a terem összes ablaka be volt zárva.

A madár rászállt Alyssha fejére, aki azonnal sikítozni kezdett. Kisebb nehézségek árán fogták csak meg az állatot, aki a magas hangtól rémülten próbált menekülni. Nagy sokára végre lehámozták a levelet a lábáról, és letették a Hollóhát asztalára, amely mellett megálltak. Mindenki egy emberként kezdte olvasni.

Kastélylakók!
Az első próbátok azonnal elindul; pontosan akkor, mikor mindenki ennek a mondatnak a végére ér.


Josh felkiáltott, hogy ne olvassák el mindannyian, de már későn: az utolsó ember is végzett a levéllel. Ebben a pillanatban a terem túlsó végében megjelent hét kifejlett tüzes gyík. Az állatok tüzet okádtak, és elérték egy nagytestű kutya magasságát. Mindegyik egyszerre indult el egy-egy ember felé.

A gyíkok lassan haladtak, és minden útjukba kerülő bútort felgyújtottak. A nagyterem túlsó fele hamarosan lángban égett. Ezek a lények voltak Dumbledore első próbájának eszközei. A tüzes gyíkokat egyszerű legyőzni, feltéve, ha az emberek összefognak. Vízzel kell őket locsolni, majd átkokat lőni rájuk, melytől felrobbannak. Ha nincsenek lelocsolva, a robbanás tűzzel jár, és a varázsló biztosan megég. Vastag páncéljuk miatt sajnos elkábítani nem lehet őket, egyszerre minimum hat erős kábítóátok kell egy gyíkhoz.

Hogy ki miként reagál, és hogy összefognak-e azonnal az emberek? Az életük is múlhat rajta akár. Caillebotte tanárnőnek hamar kell eldöntenie, hogy megválik a cipőjétől, vagy inkább kockáztatja az életét.
Mind a heten az állatok felé fordulva vártak, majd egymásra néztek. A gyorsabb lélekjelenlétűek reagáltak először.


-- -- -- -- --


Sorrend: n i n c s
Határidő: a u g u s z t u s 2 4 . 1 8 : 0 0
Ne legyen senki VP! (VP= Vér Pisti/Panni. Ne akarj te lenni a leg!)
Vissza az elejére Go down
Znakharka
Hollóhát/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Znakharka


Hozzászólások : 31
Vér : fél
Iskolai ház : sámán
Kirendelt pár : Melissa Blackburn
Avataralany : Pierre Brice

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: Re: No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptyPént. 22 Aug. 2014, 16:32

Egy bagoly. Mért pont bagoly? A baglyok olyan ostobák és lassúak. Mért nem sólyom. A sólyom gyors és nem vadászik rá semmi. Nem mintha a bagolyra vadászna de akkor is. A sólyom sokkal gyorsabb. Ostoba angolok. Semmit nem tudnak a természetről. Csukott szemmel és befogott füllel járnak. rejtélyes levelekkel próbálják egymást értesíteni pedig csak beszélniük kellene. Nem értem mért háborodik fel mindenki ha hozzászólok. Talán nekem is leveleznem kellene? Apa és anya legalább otthon beszélgetnek velem. Kinn az utcán azonban ők sem.

Még egy levél. Kezdődik az első próba. Miféle próba? Megint vizsga van? Ez is olyan szabálykövetős vizsga mint a többi? Használhatom a botomat vagy pálca kell? Mit csináljak a sárkányokkal a sarokban? Felkoncolhatom őket vagy csak elkábítsam. A tűz lényeges vagy el szabad oltani? Nem értem mért kell rejtvényekben beszélni. Mindenesetre távol maradok a lángoktól ha lehet. Ha a hátamon lévő medvebőr tüzet fog azt nem fogom szeretni. Ezt is elmondhatta volna a levél hogy csak tűzálló talárban jöjjek. mért kell mindet rejtvényben megadni? Lehet hogy egy angol varázslónak alapvető a tűzálló talár? Ha igen akkor én sosem leszek igazi varázsló. Nem mintha lenne kedvem beállni ebbe a maskarabálba.

Tegyük fel hogy ez egy vizsga. A botomat nem használhatom. Rendben. Átvetettem a vállamon a bőrszíjat és a hátamra erősítettem a drágaságomat. A másik kezemmel közben kihalásztam az övemből a rövid pálcámat. Sokkal kényelmetlenebb és nem engedelmeskedik mindig megfelelően. De hát ha ez kell az ostoba angoloknak hát legyen. Játsszuk szabályosan.

Nézzük tovább a preferenciákat. A tűz az épületen belül nem kívánatos. Elsődleges prioritás a tűzoltás. Pedig a tűz ad meleget. De sebaj. Én nem vitatkozok a varázslómesterekkel. Akkor tehát tüzet oltunk. Szellemet hívjak? Nem. Az erre felé nem támogatott módszer. "A szellemek kiszámíthatatlanok. Nem szabad rájuk támaszkodni!" Az ostoba Flitwick professzornak biztos. Nem tudom beszélt e egyáltalán valaha egy szellemmel is. De sebaj. Ha ez egy vizsga akkor biztos ő is figyel. "Használjuk a fejlett nyugati pálcamágiát a kifinomult nyugati pálcákkal."
-Aquae fluctu!-a pálca előbb föl majd le mintha hullámozna. Szinte hallom a prof hangját. Milyen ostobaság. Mintha az egész mágiavilágot irányítaná a pálcájával. Közben a pálca szelleme üvölt fájdalmában. Sebaj. Most úgy kell csinálni mindent ahogy tanultam. A pálcával egyenesen előremutatok a célpont felé mellmagasságban. "No látja fiacskám megy ez ha akarja." Bahh! Ha éreznéd a roncsolást amit a szellemvilágban véghezviszel nem ezt mondanád vén bolond. De hát legyen neked. A vízhullámot egyenesen a rágóban ragadt tanárnő felé irányítom. Mégse égjen porrá a felügyelőnk az első pillanatban.

További preferenciák. "A hölgyeket kell védeni az igazi lovagias férfiaknak." Phe! McGalagony úgy tesz mintha a hölgyek nagy többsége nem tudná magát százszor jobban megvédeni mint a fiúk. Mindenki gyengeelméjű a tanári karban? Sebaj. A vizsga időszakára előzékeny és lovagias leszek hogy McGalagony is elégedett legyen. A Jade felé közeledő gyík már elég közel ért. Azt gondolom hogy Jade tökéletesen megfelel lánynak. Talán ott megpróbálhatom bemutatni színészi lovagiasságomat. Jade és a gyík közé állok kivont pálcával. Lovagiassági teszt letudva.

Mit kell kezdeni a gyíkokkal? A többiek mit csinálnak? Megint nekem lesz csak ötös a vizsgám? Mindenki csak áll és nézeget. Így nem csoda hogy annyi rossz jegy születik.
-Mit csináljunk velük?-kérdezem mély hangon kissé morcosan. Talán ettől a többiek is észhez térnek végre.
Vissza az elejére Go down
Jade Glouster
Griffendél/7. évfolyam
Jade Glouster


* :
Hozzászólások : 162
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Griffendél
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Jayden Hollins
Avataralany : Megan Fox
Karakterlap : Cold Fire
Karakterzene : Warrior

No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: Re: No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör EmptySzomb. 23 Aug. 2014, 12:05

Az este kezdett egyre érdekesebben alakulni. Amikor egy bagoly röppent a számomra ismeretlen hollóhátas lány fejére, és ő – nem túl meglepő módon - sikoltozni kezdett, csak nehezen álltam meg nevetés nélkül, de úgy éreztem, az események fényében nem lenne illő ilyet tenni, hisz még rám is várhat hasonló sors. Az már más kérdés, hogy ez esetben nem valószínű, hogy esztelenül kiáltozni kezdenék, ezzel halálra rémítve szegény állatot és egy kevésbé szelíd és türelmes madár esetén biztosítva magamnak egy látogatást a gyengélkedőre.
A bagolyvadászatban eszemben sem volt részt venni; felálltam ugyan, de tisztes távolságból figyeltem az eseményeket. Nem szándékoztam egy madár után rohangálni, de ha szükség lett volna rá, egy kábító átokkal nem tartott volna sokáig elfognom, de végül máshogy alakultak a dolgok.
A bagoly, miután kissé lecsillapodtak a kedélyek a teremben, jó levélkézbesítőhöz illőn hagyta magát megfogni.
Mikor a papír az asztalra került, közelebb léptem, de elég kellemetlen szögből voltam kénytelen átfutni a pár mondatot, amit viszont így sem volt túl nehéz felfogni. És ha nem is értettem volna teljesen, a következő másodpercek eseményei elég magyarázattal szolgáltak.
- A francba is – káromkodtam el magam halkan, miközben gyors mozdulattal előhúztam pálcámat csizmám szárából. Mikor ujjaim a fára kulcsolódtak, és megéreztem annak szilárdságát és hűvösségét, újult erővel, és a lehető legnagyobb biztonságérzettel fordultam a közeledő gyíkok felé. Hogy mire jó ez az egész, és miért vagyunk itt, ki hívott minket, pont minket ide – e kérdések megfontolását későbbre halasztottam, pontosan akkora, amikor már nem egy tüzet okádó gyík fog velem farkasszemet nézni.
A többiekkel jelen pillanatban nem foglalkoztam; reméltem, hogy annyi eszük azért van, hogy nem rontják tovább a már amúgy is rossz helyzetünket. Bár bíztam a képességeimben, azért abban sem voltam biztos, hogy éppen én tudnám, mit kell tennünk. Ennek ellenére nem vártam segítséget a tanároktól, Caillebotte professzor – khm- szerencsétlenkedése meggyőzött róla, hogy tévedtem, amikor azt gondoltam, ők a helyzet magaslatán vannak.
A gyíkok lassan közeledtek; a teremben szétszóródva álldogáló emberek mindegyike felé elindult egy példány, vagyis pár méter után kezdtek eltávolodni egymástól.  Úgy véltem, nem árt, ha nem próbálom ki rajtuk az összes varázslatot, amit ismerek, mert bár nem jeleskedtem túlságosan legendás lények gondozásából, annyit én is tudtam, hogy például egy robbantó átokkal sokkal többet rontanék a helyzeten, mint amennyit javítanék.
Kezdésként a kábító átokkal próbálkoztam, de hiába, három, gyors egymásutánban kilőtt stupor is eredmény nélkül maradt. Jöjjön hát a B megoldás.
- Aquo Eructo – kiáltottam, pálcámmal egy teljes kört leírva, majd a felém haladó gyíkra szegezve azt. Mozdulatlanul, erősen koncentrálva tartottam pálcámat, míg annak hegyéből széles vízsugár tört elő, ami egyenesen a hüllőnek csapódott. Ekkor újra kimondtam a bűbájt, ám most a kilőtt vízsugár lassan körkörös mozgásba kezdett a kis időre ártalmatlanná tett gyík körül, és egy fél perc alatt egy nagy vízgömb alakult ki az állat körül.  Kitörni remélhetőleg nem tud belőle, vagyis ezzel több gondom nem lesz.
Elégedetten sóhajtottam, és jobbra fordultam, hogy megnézzem, hogy állnak a többiek, ugyanis eddig még jelenlétükről is elfeledkeztem. Ám ekkor kis híján felsikoltottam, de csak egy halk nyögés hagyta el számat, amikor közvetlen közelről láttam előttem egy gyíkot, ami már tátotta a száját, hogy megbosszulja szerencsétlenül járt társát. Nem láttam, mikor ért ilyen közel hozzám, annyira el voltam foglalva a másik példánnyal, és most a meglepetés ereje egy pillanatra megbénított, ez pedig pont elég késlekedést jelentette volna, hogy ne tudjak időben reagálni, ha valaki nem siet segítségemre. A varázslat, ami mellettem süvített el pár métert taszított az állaton, és amikor a víztömeg szétoszlott körülötte, a gyík mozdulatlanul feküdt a padlón.
- Nem volt szükségem a segítségedre – fordultam rögtön Znakharka felé. Hangom dühös volt és felháborodott – meg kicsit hangos. – De azért kösz – tettem hozzá halkabban egy halvány mosollyal. A világért sem ismertem volna be, hogy amikor megláttam magam mellett, amint pálcáját a gyíkra szegezi, és kimondja az átkot, valamiféle melegség járt át. Talán nincs jelentősége az egésznek, mégis jólesett, hálás voltam, de belehaltam volna, ha ezt ő is megtudja.
Ahogy elfordultam a fiútól, körbenéztem a teremben. Több gyík is a padlón feküdt, vizesen és első pillantásra ártalmatlanná téve, de pár példány már kezdett magához térni. Bőrük lassan újra felizzott, és nehézkes mozdulatokkal feltápászkodtak a padlóról. Be kellett ismernem, erre nem számítottam. Azt hittem, a víz elég, de most kiderült, hogy az csak időleges megoldás. A vízgömböm felé pillantottam, ami még épp volt, de falai mintha egyre átlátszóbbá és vékonyabbá váltak volna.
- Rock professzor! – Hirtelen hasított belém a felismerés, hogy van köztünk valaki, aki ért a legendás lényekhez. Vagyis tudnia kell, mi árt nekik. – Hogy lehet ezekkel végezni? A víz kevés.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty
TémanyitásTárgy: Re: No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör   No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör Empty

Vissza az elejére Go down
 
No. 001 - Dumbledore levele: különszakkör
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dumbledore & Sinistra
» Dumbledore & Mrs. Lestrange
» Albus Dumbledore
» Lana Winters & Albus Dumbledore
» Dumbledore és Cheekbones professzorok beszélgetése

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum :: Kalandok-
Ugrás: