KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Albus Dumbledore Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Albus Dumbledore Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Albus Dumbledore Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Albus Dumbledore Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Albus Dumbledore Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Albus Dumbledore Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Albus Dumbledore Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Albus Dumbledore Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Albus Dumbledore Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Albus Dumbledore

Go down 
SzerzőÜzenet
Albus Dumbledore
Roxfort igazgatója
Albus Dumbledore


Hozzászólások : 41
Vér : Félvér
Iskolai ház : Roxfort igazgatója
Kirendelt pár : -
Avataralany : Sir Michael Gambon

Albus Dumbledore Empty
TémanyitásTárgy: Albus Dumbledore   Albus Dumbledore EmptyPént. 02 Aug. 2013, 12:46



ALBUS DUMBLEDORE || ALBUS || 115 ÉV || SIR MICHAEL GAMBON



Teljes név: Albus Percival Wulfirc Brian Dumbledore
Születési idő: 1881. július/augusztus
Születési hely: Godrich Hollow
Élőhely: Anglia, Roxfort
Pálca: 12 hüvelyk, bodza, tesztrálszőr
Foglalkozás: Roxfort igazgató


Ilyen vagyok....


Ez a kérdés nem igényel mást, csak rendkívül jó önismeretet. Milyen is vagyok? Öreg, ez biztos. Legalábbis külsőleg. Hosszú, derékig érő ősz hajam és szakállam van. Meglehetősen hórihorgas alak vagyok. Az orrom két helyen eltört. A szemem égszínkék, akárcsak az öcsémé. Félhold alakú szemüveget viselek.
De a külsőmről ennyit. Ha valaki bővebben kíváncsi rá, akkor keressen egy képet rólam. A gyűjthető csokibékák között talál.
A belsőmről még nehezebb írnom. Sokak szerint jólelkű, kedves, mugliszerető, és bölcs vagyok. Hogy ebből mi igaz, s mi nem, azt magam sem tudom. Gyakran megbízom olyan emberekben, akikben más senki sem, és mindenkiről a legjobbat szoktam feltételezni. Ez sokszor a gyengém. Gyakran kritizálnak is emiatt, de valamiért mégis elfogadják a javaslataimat az emberek. Sokszor az állítólagos bölcsességem miatt. Úgy gondolom, hogy jó a humorérzékem, és nem kicsit hóbortos is vagyok, de ha a helyzet komolyra fordul, akkor ellenségeimmel szembe szállok. Ezért szálltam szembe Voldemorttal is. Ha megölt volna, akkor meghaltam volna. Ez is egy lehetőség. A pallérozott elme számára a halál nem más, mint egy új kaland kezdete.


Az én történetem....


1881 júliusában vagy augusztusában születtem. Hogy pontosan mikor, arra már nem emlékszem. Nem akarok emlékezni. Életem első 18 évét legszívesebben kitörölném.
Boldog gyermekkorom volt- egy darabig. Volt egy öcsém, és egy húgom, és felvettek a Roxfortba. Azonban szörnyű dolog történt. A húgomat, Arianát 3 mugli fiú "bántotta". Nem szeretnék más szót használni. Ennek a következménye a következő lett: apám a muglik után ment, mire Azkabanban kötött ki. A húgom soha többé nem mert varázsolni, elfolytotta magában a mágiát. Mi elköltöztünk, és ezentúl Godrick Hollowban laktunk. Ugyan nem itt születtem, de ezt tekintem születési helyemnek. Nem akarok emlékezni a régmúltra. Én egy mugligyilkos fiaként mentem a Roxfortba, de szerencsére mindössze fél év alatt már csak az eszem és képességeimről volt szó a tanárok közt.
17 évesen befejeztem a Roxfortot. Éppen kalandozásra indultunk volna egy barátommal, amikor jött a hír: anyám meghalt. Így családfővé váltam. Ariana nem tudta elfolytani a mágiát magában, és egy rohama alakalmával véletlen megölte anyánkat. A nyár számomra rossznak ígérkezett. De Grindelwald megmentette a nyaram- látszólag legalábbis. Ő Bathilda Bircsók rokona volt, aki a szomszédban lakott. Grindelwalddal nagy terveket dédelgettünk, a hatalomra vágytunk mindketten. Ám egy szörnyű nagyon, vita tört ki az öcsém, a barátom és én köztem. A végén Ariana holtan esett össze, valamelyikünk eltalálta...
Az életem gyors fordulatot vett. Rájöttem, hogy a hatalom nekem nem való, sokszor felajánlották a Mágiaügyi Minisztériumban a vezetői széket, de én sohasem fogadtam el. A Roxfortba mentem tanítani, majd később igazgató lettem. Grindelwald azonban végrehajtotta őrült terveinket. 1945-ben szembenéztem vele, és saját börtönébe zártam.
Életem hátralévő részét tanítással töltöttem, és a gonosz elleni küzdelemmel. Ezért hoztam létre a Főnix Rendjét is.
Vissza az elejére Go down
 
Albus Dumbledore
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Karakteralkotás :: Elfogadott karakterek :: Urak :: Félvérek-
Ugrás: