KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Dumbledore & Sinistra Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Dumbledore & Sinistra Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Dumbledore & Sinistra Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Dumbledore & Sinistra Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Dumbledore & Sinistra Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Dumbledore & Sinistra Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Dumbledore & Sinistra Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Dumbledore & Sinistra Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Dumbledore & Sinistra Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Dumbledore & Sinistra

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Albus Dumbledore
Roxfort igazgatója
Albus Dumbledore


Hozzászólások : 41
Vér : Félvér
Iskolai ház : Roxfort igazgatója
Kirendelt pár : -
Avataralany : Sir Michael Gambon

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Sinistra & Dumbledore   Dumbledore & Sinistra EmptyVas. 08 Szept. 2013, 18:40

A nő tiszteletteljes tekintettel elhagyta az irodát, én pedig a Halálfalók dolgain kezdtem el gondolkozni. Gyorsan még utána köszöntem udvariasságból, de látszott, hogy az ő agya is már máshol jár. Pont úgy, mint az enyém.
Az összes gondolatom a horcruxok körül járt, és azok régi rejtekhelyei körül. Mi van, ha egy újabb Voldemort akarja majd a hatalmat? Ha ő is készít 7-et? És ha nem ismertem az illetőt, így nem fogom tudni kitalálni, azok hol vannak? Ha már megahlok, és nem lesz olyan, aki rájönne a dolgok mögött futó láthatatlan szálakra? Ha... Állítsd le magad!- parancsolt egy belső hang rám. Ennek így semmi értelme. De mi van, ha mégis? Ekkor az asztalra néztem, és megláttam egy minisztériumi levelet. Na, ez az én dolgom, gondoltam keserűen. Feketemágus-vadászat helyett idióta levelekre válaszolni!
Az estém rendkívül zavarosan telt el.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Dumbledore & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Dumbledore & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumbledore & Sinistra   Dumbledore & Sinistra EmptySzer. 04 Szept. 2013, 17:45

Szavaira az összes kétségem elszállt. Elhittem neki, bíztam benne, tudtam, ha azt mondja, 'minden rendben', akkor az úgy is lesz. Dumbledore ilyen volt. Megbízható, a nyugodt középpont, az erős támasz. Én legalábbis mindig így tekintettem rá.
Bólintottam.
- Rendben - bólintottam -, effelől kétségem sem volt - mosolyodtam elismerően és egyben hálásan Dumbledore-ra. Örültem neki, hogy ennyire bízik bennem. Pedig lett volna oka a kételkedésre, hiszen évekig nem találkoztunk és most is úgy kerestem fel, hogy a halálfalók már a nyomomban vannak. Őszintén, megfordult a fejemben - bármennyire is szégyellem -, hogy majd elküld. Ad pár jó tanácsot és viszlát! Nincs neki arra szüksége, hogy még miattam is és emiatt, az egész ügy miatt aggódjon. Van elég baja rajtam, ezen kívül is.
Hálás vagyok, tényleg.
Több mondandóm nem volt a számára. Így felálltam, a receptel a kezemben, miközben még egyszer rámosolyogtam, megköszöntem a kedvességét és elhagytam az irodát.
Kifelé menet még egy hosszú pillantást vetettem a főnixre és már biztos volt: veszek egyet magamnak is.
Vissza az elejére Go down
Albus Dumbledore
Roxfort igazgatója
Albus Dumbledore


Hozzászólások : 41
Vér : Félvér
Iskolai ház : Roxfort igazgatója
Kirendelt pár : -
Avataralany : Sir Michael Gambon

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Sinistra & Dumbledore   Dumbledore & Sinistra EmptyCsüt. 29 Aug. 2013, 20:11

Nem tévedtem, Aurora már tudta kivel készítteti el a főzetét; és abban is biztos voltam, hogy egy szakértőre bízza... El mosolyodtam.
Meglepetésként ért, hogy a nő végre nem Igazgató úrként szólított, és egy mosollyal jutalmaztam is ezért. Talán pár év múlva már az Albus is összejön...
Figyelmesen végighallgattam amit mondott. Biztos voltam benne, hogyha ő azt mondja lerázta a halálfalókat, tényleg lerázta őket. Azonban azt is tudtam, hogy a Sötét Nagyúr volt embereinek nem esik nehezére kideríteni, hogy Aurora hová menekült el. Halványan elmosolyodtam. Még jó, hogy az oklumenciában is jeleskedtem, különben biztosra vettem, hogy a nő nekem esett volna. Vagy ha nem is, iszonyatosan mérgessé tettem volna. Ő nem menekült, ezt a szót nem hasznélhattam arra, amit tett. Nem csak azért mert nem akartam megsérteni, hanem azért sem, mert nem volt helyt álló, és igaz.
Őszintén szólva a Halálfalók miatt egy cseppet sem aggódtam. Nem szeretném még gondolatban sem dicsérni magamat, de tudtam: Voldemort hívei nem lépik át a roxforti birtok határát amíg én vagyok az igazgató itt.
- Sinistra professzor! Ha a Halálfalók keresnék is kegyedet, és eljönnének ide az iskolába, átlépve a határfalakat; biztosíthatom hogy az iskola java egy emberként állna maga mellé, és segítene legyőzni Önnek Voldemort híveit. Azonban erre semmi szükség nem lenne, ugyanis ahogy ide egy Halálfaló betenné a kisujját is, sajnos velem, és a varázslataimmal találnák szemben magukat- itt huncutul elmosolyodtam. Képtelen ötletnek tűnt, hogy pár Halálfaló meg merje támadni a Roxfortot, mikor még Voldemort fénykorában sem mert ilyesmit tenni. Reméltem hogy a téma nem szorul bővebb magyarázatra, és Aurora megérti mire akarok célozni.
Nem volt több mondanivalóm a nő számára, de még vártam: viselkedésem ezt cseppet sem árulta el. Nem tudhattam, hogy van-e még bármi más dolog, amit el szeretne mondani. Legyen az bármi. Rossz diákok, panasz a fizetés miatt, esetleg a konyha dicsérete, vagy szapulása, valamelyik kolléga panasza, vagy teszem azt a hír: Voldemort utóda a Roxfort körül ólálkodik. Persze utóbbi még viccnek is rossz volt, de hát ki tudja mi igaz, s mi nem.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Dumbledore & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Dumbledore & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumbledore & Sinistra   Dumbledore & Sinistra EmptyCsüt. 29 Aug. 2013, 10:50

Szavaira felkaptam a fejem és elmosolyodtam.
- Igen, valóban - bólintottam, a madárra értve. Imádtam a főnixeket. Fawkes-t diákként is volt szerencsém párszor látni. Emlékszem, amikor először pillantottam meg. Gyönyörű volt, akkor is virágkorát élte, tollai csak úgy ragyogtak a koradélutáni napfényben. Fekete szemében élettől dagadó tűz lobogott. Dumbledore nem volt sehol, percekig néztem farkasszemet a madárral. Kíváncsian döntötte el a fejét először jobbra, majd balra, csőrével barátságosan csattogott, szárnyát mozgatta, egyik lábáról a másikra helyezte a súlyát, de végig engem nézett. Azóta akarok egy főnixet, csak ez a muglivilágban nem volt olyan egyszerű.
- Igen - bólinottam a kérdésére. El tudtam volna készíteni egyedül is, de úgy gondoltam, hozzáértőbb kezek közt lenne Perselus Pitonnál. Dumbledore ismert. Igazán. Nem kellett hozzá minden nap beszélnünk, nem kellett neki kiteregetnem a mindennapjaimról, a múltamról, a bajaimról. Még, ha nem is pontosan, de tudta, hogy milyen vagyok. El tudtam képzelni, hogy talán ő az egyetlen ember, aki képes körvonalazni. Kiismerhetetlen személyiségem, titokzatos jellemem és a maszk, ami örökké az arcomon volt, tökéletesen elrejtve minden érzelmet, kizárttá tette, hogy valóban belém lásson bárki is, hogy kiismerjen. Ez alól képzett kivételt Dumbledore.
- Mondja... Dumbledore - akkor szólítottem először csak a vezetéknevén -, nem fél attól, hogy a halálfalók ide is utánam jönnek. Ahogy mondtam, leráztam őket, ez holtbiztos. Eltűntem, mintha a föld nyelt volna el. Ettől eltekintve nem tartom kizártnak, hogy nem adják fel a keresésem - nem kételkedve mondtam. Nem kételkedtem magamban és a sikeremben, de mélyen, legbelül tartottam tőle, hogy a sötét varázslók nem adják fel olyan hamar és előkerítenek majd. Akár a föld alól is. Azt nem engedhettem, hogy a Roxfort, a tanárai vagy a diákok veszélybe kerüljenek... nem. Ha bekövetkezne a lehetetlen, elcsalnám őket. Nekik innen csak én kellek és, ha ezzel megvédhetem az iskolát és lakóit, megteszem. Elmennék és nem térnék vissza - bármilyen nehéz is lenne tőle a lelkem.
Vissza az elejére Go down
Albus Dumbledore
Roxfort igazgatója
Albus Dumbledore


Hozzászólások : 41
Vér : Félvér
Iskolai ház : Roxfort igazgatója
Kirendelt pár : -
Avataralany : Sir Michael Gambon

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Sinistra & Dumbledore   Dumbledore & Sinistra EmptySzer. 28 Aug. 2013, 21:29

Nem számítottam rá, de Aurora beismerte, hogy tényleg vannak gondjai. Ezt eddig is tisztában voltam vele, hogy vannak, de most először mondta ki ezt. Kicsit megnyílt, ha lehet ezt a jelzőt használni arra a pár mondatra, ami elhagyta ajkait.
Amíg a könyvvel babráltam, már megint Fawkesben gyönörködött.
- Be kellene szereznie egyet...- dörmögtem mosolyogva még azelőtt, hogy a receptet átnyújthattam volna neki.
Mikor aztán odaadtam, Aurora elfogadta azt, és elkedzte olvasni. Úgy láttam rajta, hogy örül neki, majd mikor meg is köszönte, biztos voltam, hogy tényleg örül a receptnek. Ugyan csak egy egyszerű köszönöm volt a válasza, én tudtam, hogy ebben a köszönömben több rejtőzik. Ugyan én magam nem tanítottam- amikor ő a Roxfortba járt, már igazgató voltam-, azok közé a diákok közé tartozott, aki felkeltette a figyelmemet, és akinek figyelemmel kísértem mindennapjait. Aurora a tanulás terén mintadiák volt, bár kapható volt egy kis huncutságra- na de ki nem? Én valahogyan így emlékszem rá azokból az időkből, amikor még diákként járt ide.
Miközben elmerengtem, ő végigolvasta a cseppet sem rövid, és egyszerű receptet, majd elmondta azt, amit bárki észrevehet: nem könnyű elkészíteni.
- De nem ám- feleltem neki- Felajánlanám, hogy elkészítem én, de ha jól gondolom már kitalálta kegyed, hogy kire bízza az elkészítést, ugye?- egy mosoly bújkált a bajuszom alatt. Szinte biztosra vettem- minden legilimencia nélkül-, hogy Perselusra bízza majd a receptet.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Dumbledore & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Dumbledore & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumbledore & Sinistra   Dumbledore & Sinistra EmptySzer. 28 Aug. 2013, 21:08

Dumbledore ismert engem. Jól. Túl jól. Ezt láttam a tekintetében, hallottam a szavai mögött megbúvó aggodalmat, arca vonásai is erről árulkodtak. Kedveltem Dumbledore-t. Mióta az iskolába jártam, akkor is, amikor elmentem innen. Gondoltam az iskolára és a mágusvilágra távollétemben, ezáltal a Professzorra is. A kék szempárra. Ami mindent lát, ami a csontig hatol, ami előtt nincsenek titkok. Bármennyire is lepleztem magamat, a tagadás köntösébe bújtattam a dolgokat, az emlékeimet, ő tudott ezt-azt. Éreztem. Szavai hallatán lágyan elmosolyodtam:
- Igen... igen, gyógyulnak, bár... - ingattam meg a fejem és a szoknyám szélét babráltam, mintha valami hiba lenne vele - nem tudom, hogy egyáltalán eltűnnek-e valaha is. Vagy, hogy begyógyulnak-e - néztem fel rá. Elképzelhetnek tartottam, hogy életem hátralevő részében némelyikből szivárogni fog a vér. Nem tudtam így előre megmondani, ez mindig attól függ, hogy ki, milyen érzelmekkel súlyt le a varázslattal. Miközben ezen töprengtem, a férfi egy szó nélkül felállt az asztaltól és egy vaskos könyvvel tért vissza, majd kijegyzetelt belőle valamit. Csendesen figyeltem egy ideig, ám tekintetem olykor a főnixre tévedt és abban gyönyörködtem.
Mikor elém tette a kis cetlit, elmosolyodtam, de nem értettem és kérdőn néztem fel a férfire. Amikor elmagyarázta - eléggé burkoltan -, halványan elmosolyodtam. Hangomból, ami szokásosan határozottan csengett, nem hallotta ki azt a nagy szeretetet, tiszteletet és hálát, amit valójában éreztem:
- Köszönöm - ennyit mondtam csak, ezt is eléggé halkan, de tudtam, a Professzor érteni fogja: sokat jelent számomra a gesztus. A pergamenért nyúltam és beleolvastam.
- Hmm... - búgtam - Nem egy könnyű dolog elkészíteni. - Ahogy felpillantottam, Dumbledore biccentett, félhold alakú szemüvege mögül. Ezzel ő is tisztában volt. Tudtam, kit keressek meg ez ügyben...
Vissza az elejére Go down
Albus Dumbledore
Roxfort igazgatója
Albus Dumbledore


Hozzászólások : 41
Vér : Félvér
Iskolai ház : Roxfort igazgatója
Kirendelt pár : -
Avataralany : Sir Michael Gambon

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Sinistra & Dumbledore   Dumbledore & Sinistra EmptySzer. 28 Aug. 2013, 17:06

Figyelemmel hallgattam Aurorát. A nő minden dolgot tényként kezelt. Úgy mesélte el, mintha ő lenne Binns, és az anyagot mondaná. Egyértelmű volt, hogy sok rossz, fájó emlék történt, amit Aurora nem fog nekem elmondani akkor se, ha rákérdezek. Sóhajtottam. Pedig neki is könnyebb lenne, ha elmondaná. Ha végre valakinek elmondhatná. Abban azonban biztos voltam, hogy a valaki az nem én leszek. Hanem valaki más... Kicsit elmerengtem, de valószínűleg a nő azt gondolta, az általa hallott dolgokon gondolkozok. Ránéztem, és láttam ő is elmélyül egy emlékben. Bepróbálkoztam, de lezárta elméjét. Nagyon keveset fogtam fel abból, amin gondolkozott. Talán egy szó az, amiben biztos vagyok. Ez pedig a fájdalom. Jól gondolkodtam: Aurora nem fog megnyílni előttem bármennyire is szeretném azt.
Utolsó mondatára elmosolyodtam egy kicsit- Az ennyi, Sinistra professzor, nem itt kezdődik. Mindazonáltal remélem hogy a sérülései már gyógyulófélben vannak- tisztában voltam vele, hogy még soká lesz a nő fizikailag gyógyultnak tekinthető- hát még lelkileg-, de Madam Pomfreytől megtudtam, hogy az érzelemmentes arc alatt nagy fájdalom rejtőzik. Éppen ezért, előkerestem egy könyvet. Az nagyon régi volt, még abból az időből való, amikor még az anyám is élt. Ebben különböző különleges bájitalok recepjei voltak. Bátorkodtam az egyik receptet kimásolni Aurorának. Nem főztem meg, a nő biztosan kiöntötte volna, ehhez kétség nem fér. Reméltem, hogy a receptet azért elfogadja. Átnyújtottam neki, majd kérdő: "Mi ez?" tekintetére választ adtam- Ez egy bájital receptje, és igen hasznos lehet az Ön számára- kíváncsi voltam, vissza adja-e. Ha nem is kell neki, valószínűleg akkor sem, hiszen nem akar megsérteni. Biztatóan mosolyogtam, hogy "csak bátran, nem harap", majd Aurora olvasni kezdte.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Dumbledore & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Dumbledore & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumbledore & Sinistra   Dumbledore & Sinistra EmptySzer. 28 Aug. 2013, 16:35

A kérdésére felvontam a szemöldököm. Nem islyesmire számítottam. Aztán jött a következő is. Na! Valami ilyesmire gondoltam. Szám sarkában mosoly játszott. Nem kellett ahhoz legilimenciát használjak, hogy tudjam: sejti a válaszomat.
- Azt leszámítva, hogy így beszéltük meg, mert így mindenkinek jó lesz - gondoltam arra, hogy én is nagyobb biztonságban vagyok és a Rend is gyarapodott egy igen értékes taggal az én személyemben - azért is, mert elérkezettnek láttam rá az időt. Ha a halálfalók a mugli irodámban csak megtámadnak és nem keresnek fel utána, akkor is így döntök - válaszoltam komoly, rezzenéstelen tekintettel. Alig pislogtam közben és végig az Igazgató szemébe néztem.
A második kérdésre is könnyű volt választ adnom. Könnyű, de kissé felborzolta amúgy is cafatokban álló idegeimet. Ez természetesen nem ült ki az arcomra, érzelmeimet tökéletesen palástoltam.
- A halálfalók eléggé erőszakosak tudnak lenni, ha valakit a saját oldalukon akarnak tudni - nevettem halkan. Nem igazi nevetés volt. - Állításuk szerint, felfigyeltek rám, a tehetségemre, hogy a muglivilágban is otthonosan mozgok. Tudja, hogy pár évig elhagytam a mágusvilágot... azt mondták, pont ilyen ember kell nekik és az ilyenből kevés van - magyaráztam érzelemmentes hangon. - Természetesen nemet mondtam és ez nekik nagyon nem tetszett. Az ostobák - itt elmosolyodtam - azt gondolták, hogy majd kínzással elérnek bármit is... - szünetet tartottam és a ruha alatt bekötözött derekamra gondoltam és azon testrészeimre, melyeket csúnya sebek borítanak. - Nem hagyták annyiban, mindig megkerestek, míg végül elegem lett belőle és elmenekültem Londonból. Végül a Roxfortba mentem, miután leráztam őket. Hogy kik voltak ott...? - töprengtem. - Bellatrix biztosan, talán Rodolphus is. Amycus Carrow... és Dolohov. Maszk volt rajtuk, a hang alapján próbáltam felismerni őket... - visszaemlékeztem az estére. A gondolataimat előtte alaposan lezártam, még egy olyan elmének is nehéz bejutnia oda, mint Dumbledore - de persze tudtam, hogy megpróbálja majd. Közben tekintetemet végig rajta tartottam.

Ordítok. Kín, gyötrelem és fájdalom. Mindezt azért, mert nem hajtok fejet néhány halálfalónak, akik azt hiszik magukról, hogy istenek, közben pedig a nagy varázslók kislábujjáig sem érnek fel. Homlokom a hideg konyhakövön. Vér állt meg a márványlapok közötti kis résben és tócsákban a köveken. Kacajok. Élénk fények játéka ahogy a falon villognak. Azt próbálom képzelni, hogy tűzijárék, de nem megy... minden egyes villanás után a húsomba hatoló fájdalom, az agyamba kúszó zsibbadás. Amikor egy átok, vagy gonosz erejű varázslat telibe talál, azt megérzed. Elfeledtetheti, hogy ki is vagy. Megégethet, megvakíthat, megállíthatja a szívedet, és súlyos belső sérülést okozhat. Valami, ami egy milliszekundum alatt történik, örökre megváltoztathatja az életed. Az érzést még mindig magamon érzem, ahogy a véres ruha a testemhez tapad. Rezzenéstelen tekintettel meredek magam elé, míg végül egy erős kéz markolását érzem először a hajamon, majd a nyakamon. Utóbbinál fogva a falhoz vág, tüdőmbe szorult a levegő. Nem adom meg nekik az örömet, hogy újra hallják, ahogy kiáltásom az éjszaka sötétjébe hasít...
Olyanok voltak azokkal a maszkokkal, mint valami elcseszett bóhócok egy horrorisztikus cirkuszban. Én voltam a megszelídítésre szánt oroszlán...


Visszatértem emlékeimből a valóságba. Mintha meg sem történtek volna. A hosszú gyötrlemes órák egy pillanat alatt leperegtek előttem. Persze, ez éjszakánként nem volt ilyen... egyszerű. Befészkelték magukat a legvadabb rémálmaimba is és csak ezek jártak a fejemben az álmatlan éjszakákon.
- Ennyit tudok mondani - szóltam, nem említve a gondolataimat.
Vissza az elejére Go down
Albus Dumbledore
Roxfort igazgatója
Albus Dumbledore


Hozzászólások : 41
Vér : Félvér
Iskolai ház : Roxfort igazgatója
Kirendelt pár : -
Avataralany : Sir Michael Gambon

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Sinistra & Dumbledore   Dumbledore & Sinistra EmptySzer. 28 Aug. 2013, 14:21

Aurora már diákként is felkeltette a figyelmemet, és most, hogy felnőtté vált sem volt ez másképp. Végignéztem a nő karcsú alakján, és elmosolyodtam határozott kijelentésén. Igen, ő nem szenvedett önbizalomhiányban. Mindig tudta, hogy mik a képességei, és csak azzal dicsekedett, ami volt neki. Ezért nagyon tiszteltem őt.
Kérdése nem ért váratlanul, nem is ő lenne, ha nem kérdez rá itt létére. Kissé zavart, hogy még mindig 'Igazgató úr' voltam neki, de hát ez van. Ő valószínűleg még a régi Dumbledoreként tekint rám.
Mivel kiváló legilimentor voltam, nem esett nehezemre rájönni, milyen kérdést vár tőlem a nő. Mivel az általa gondolt kérdésemre szinte tudtam mit válaszolna, meg se kérdeztem.
- Miért döntött úgy, hogy belép a Főnix Rendjébe?- ez egy olyan kérdés volt, amire csakugyan tudtam a nő válaszát, de azért feltettem. Majd a következő, fontosabbat is- Nincs valami, bármi, amit mondani szeretne nekem az utazásával, és az akkor szerzett 'élményeivel' kapcsolatban?- amikor visszatért egy héttel ezelőtt, kissé kapkodva mesélte el a dolgokat, és az engem érdeklő részletek kimaradtak. Például, hogy miket tud a megmaradt halálfalókról, és mik voltak a legújabb gaztetteik. Persze a Rend tagjai figyelemmel kísérték őket, de léteznek olyan információk, amiket még ők sem tudhattak meg.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Dumbledore & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Dumbledore & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumbledore & Sinistra   Dumbledore & Sinistra EmptySzer. 21 Aug. 2013, 20:44

Miközben elléptem az ablaktól és tekintetemet újra Fawkes-on járattam, közelebb léptem. Elnéztem a csodás, vöröses-arany tollait és szép tartását, okosan csillogó szemét és barátságosan csattogó csőrét. Közel állt a szívemhez ez a faj, már csak saját jellemem miatt is. Halványan elmosolyodtam, majd újra az ablakhoz léptem - nem tudtam betelni a kilátással. Hirtelen halk pukkanás, tompa puffanás - egy előre dőlő széké. Odakaptam tekintetemet. Ki más lehetett volna? - mosolyodtam el lágyan az Igazgatóra. Azért résen voltam, még a Roxfort biztonságot nyújtó, ódon falai között is.
- Jó estét, Dumbledore Igazgató úr! - viszonoztam köszönését, majd helyet foglaltam. Kényelmesen hátradőltem, kezeimat a karfára tettem, bal lábamat átvetettem a jobbon és fürkészőn néztem a férfire. Piton bármelyik mérgét megittam volna, olyan biztos voltam benne, hogy nem csak egy kellemes, esti csevejre invitált meg magához.
- Jól - bólinottam és a dicséretek hallatán csak amolyan 'tudom...' , kissé egoista, kissé beképzelt mosolyra húztam a számat. Nem voltam rest kérdezni:
- Gondolom, nem csak emiatt hívott, Igazgató úr - a legtöbb tanár 'Albusnak' vagy 'Dumbledorenak' hívja, de nekem még mindig csak 'Igazgató úrként' élt a férfi, annak ellenére, hogy felajánlotta, szólíthatom a nevén is. - Akkor hát miért? - gondoltam olyasmire, hogy sebhelyeim gyógyulása érdekli, vagy, hogy biztos leráztam-e a Halálfalókat, mik a terveim a jövőre nézve (nem fogok örökké bújkálni, csak amíg muszáj - ezzel a válasszal készültem).
Vissza az elejére Go down
Albus Dumbledore
Roxfort igazgatója
Albus Dumbledore


Hozzászólások : 41
Vér : Félvér
Iskolai ház : Roxfort igazgatója
Kirendelt pár : -
Avataralany : Sir Michael Gambon

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Sinistra & Dumbledore   Dumbledore & Sinistra EmptyKedd 13 Aug. 2013, 21:55

Kicsit aggódtam az asztronómia tanárom miatt. Aurora egy nagyon kedves embervolt, már diákként is felfigyeltem rá, persze nem kedvessége, hanem képességei miatt. Azonban pár évre eltűnt, és egy hete állított be hozzám, mondván: elfogadja a tanári állást, és belép a Főnix Rendjébe. Tudtam, hogy odavan e csodás madarakért, ezért szándékosan hagytam neki pár percet, hagy legyen egyedül az irodámban Fawkes-szel.
Mikor elegendőnek ítéltem az eltelt időt, bele dehopponáltam a székembe. A nő éppen az ablakon bámult ki, és a tájat nézte.
- Jó estét Sinistra professzor!- köszöntem- Foglaljon helyet!- mondtam neki kedvesen, mint utasítólag- Remélem jól érzi magát a Roxfortban, eddig a tanároktól és diákoktól csakis jót hallottam magáról- miközben a kérdésére vártam, figyelmem elkalandozott, és szokásomhoz híven, halkan dudorászni kezdtem.


A hozzászólást Albus Dumbledore összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 28 Aug. 2013, 13:57-kor.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Dumbledore & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Dumbledore & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Dumbledore & Sinistra   Dumbledore & Sinistra EmptyKedd 13 Aug. 2013, 21:16

Dumbledore az irodájába kéretett. Gondoltam, nem véletlenül. Nem egész egy hete tértem csak vissza a Roxfortba és valószínűleg aggódik értem. De nem kell - ezt neki is megmondtam -, leráztam a Halálfalókat, nem tudják, hogy ide jöttem. Én meg... jól vagyok. Végzem a munkám, tanítom a diákokat. Egyelőre tartanak tőlem, de ezt meg is akarom őrizni. Addig jó, amíg viselkednek és nem kell feleslegesen fegyelmeznem és tudják, hogy ki a főnök. Én. Én vagyok az. És az én órámon rend lesz és fegyelem.
A kőszörny elé érve nem is kellett gondolkodnom a jelszón. Megjegyeztem, a múlkori látogatásom alkalmával:
- Sava-juj-cukor! - mondtam, határozott hangon, mire a kőszörny félreugrott, én pedig a lépcsőre léptem, ami felvitt az ajtó elé. Kopogtam, de aválaszt már nem vártam meg.
Várhattam is volna, az Igazgató nem volt odabent. Csak a főnixe, Fawkes. Éppen virágkorát élte, csodásan szép volt. Én is gondolkodtam egy beszerzésén. De egyelőre még baglyom sem volt! Az lesz a következő, amit vennem kell - gondoltam, majd tekintetemet leemeltem a madárról a polcokon sorakozó holmikra. Imádtam nézegetni őket és megfigyelni a művi pontosságot, amivel működtek. Akárhányszor idevetődtem diákkoromban, mindig ezekben gyönyörködtem. Vannak dolgok, amik nem változnak.
Végül megfordultam tengelyem körül és a Süvegre is vetettem egy gyors pillantást, majd az ablakhoz léptem és kinéztem rajta. Gyönyörű volt a kilátás.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dumbledore & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumbledore & Sinistra   Dumbledore & Sinistra Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dumbledore & Sinistra
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Roxfort :: Kastély :: Második emelet :: Igazgatói iroda-
Ugrás: