KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Lana & Helena Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Lana & Helena Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Lana & Helena Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Lana & Helena Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Lana & Helena Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Lana & Helena Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Lana & Helena Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Lana & Helena Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Lana & Helena Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Lana & Helena

Go down 
SzerzőÜzenet
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyHétf. 12 Aug. 2013, 21:37

Lana & Helena Lana_c_helena_www.kepfeltoltes.hu_

Lanával megbeszéltünk egy találkozót az átváltoztatástan tanteremben délután négy óra felé. Én már jóval előtt ideértem, inkább ellógtam mágiatörténetről, de feltétlenül át akartam gondolni, hogy hogyan is kell elkezdenünk ezt az egész animágia dolgot. Fel kellett idéznem, hogy Tata hogyan kezdett velem, sok évvel ezelőtt. Jó pár percre elmerengtem magamban, aztán mikor elegendő ismeretet összegyűjtöttem, a kis bevezető szövegemen kezdtem el gondolkodni. A rövid összefoglalón, amiben leírom Lanának az animágia alapjait.
Éppen nagyon elgondolkoztam, amikor nyílt az ajtó. Először azt hittem Lana, de aztán hamar rájöttem, hogy nem ő az. Ő egymagában nem piheg, és nem ad ki elég durva hangokat... Egy szerelmes pár volt az, éppen üres termet kerestek maguknak. Szerencsére észrevették, hogy ez nem egy üres terem, és pont olyan zajosan távoztak, mint ahogy jöttek.
Mikor másodjára nyílt az ajtó csak fohászkodni tudtam, hogy ne mégegy pár jöjjön be.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyHétf. 12 Aug. 2013, 22:23

Lana & Helena 2nsnm6q
Sajnos - vagy nem - nem tudtam és nem is akartam ellógni az utolsó órámról. Nem bántam meg, Flitwick megdicsért és garantálta a RAVASZT. Ez büszkeséggel töltött el. Kicsengetéskor rögtön felpattantam és futva mentem a megbeszélt helyre. Futva?! Rohanva! Rekordidő alatt a teremhez értem, majd szabályosan berontottam a terembe. Mintha Hagrid lettem volna. Engem is meglepett, hogy gyöngének tűnő karjaim milyen erősek.
- Szia! - köszöntem, Helena felé menet - Flitwick szerint meglesz a RAVASZ bűbájtanból is! - újságoltam el gyorsan, fülig érő mosollyal, majd befogtam, komolyabb ábrázatot vettem fel és megköszörültem a torkomat: - Kezdhetjük - mondtam eltökélten és minden figyelmemet Helenának és az animágiának szenteltem.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyHétf. 12 Aug. 2013, 22:42

Lana & Helena Lana_c_helena_www.kepfeltoltes.hu_

- Szia!- köszöntem vissza- Már azt hittem, te is... na, mindegy, hagyjuk- nem akartam húzni az időt.
- Na, gratullálok neked!- örültem, hogy Lana kezdett tanulás terén egyenesbe jönni.
- Kezdjük is!- tapsoltam egyet, mire a teremben az összes fákly meggyulladt. Tetszett a lány csodálkozó ábrázata. Egy varázslat segítségével a fákylák ezentúl hangra lobbantak fel- Az első dolog, ami nagyon fontos. Ha ezt nem tudod, akkor nagyon nehéz lesz animágusnak lenned. Tudsz megidézni patrónust?- mikor a lány kérdőn nézett, elmagyaráztam, miért is kell a patrónus- Egy varázsló vagy boszorkány patrónusa mindig azt az állatot veszi fel, amelyiknek a karaktere legjobban hasonlít az illető emberére. Amikor egy bizonyos állattá változol, nem használsz varázslatot, így tudnod kell, hogy mi az az állat, amivé változni szeretnél. Emellett kötelező a nonverbális varázslás, de ezt tudom, hogy megy már neked. Vegyünk példának engem. Expecto patronum!- kiáltottam, mire a pálcámból előugrott egy óriási, szárnyas ló. Egyszerűbben pegazus. Megszüntettem a varázst, majd pár másodperc múlva már lóként álltam Lana előtt. Nem valami aprócska pónilóként, de nem ám! Marmagasságom a két méter fölé emelkedett. Fedőszőröm finom, halvány szürke árnyalatú volt, míg sörényem, farkam, és lábszáraim feketék lettek. Szárnyaim a hátamon pihentek összehajtva, de szándékosan kinyújtottam őket. Fesztávolságuk elérte a nyolc métert, kicsit problémás is volt a teremben ez, ezért gyorsan behúztam őket, majd visszalényegültem emberré- Na, hogy tetszett?- kérdeztem a lánytól. Az alapot elmondtam, a többit meg úgyis tanulta órán, szóval nem fogom McGalagonyt ismételni. Mindig, amikor visszaváltoztam, bennem volt egy darabig az az erő, amit csak e gyönyörű kanca testében érezhettem.


A hozzászólást Helena Goldlion összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 22 Aug. 2013, 15:57-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyKedd 13 Aug. 2013, 15:33

Lana & Helena 2nsnm6q
Amíg magyarűzont, néha bólintottam, hogy lássa, vettem a lapot és minden világos.
- Tudok, persze - bólintottam. Aztán, amikor ő idézte meg a sajátját, mosolyra görbült a szám. Gyönyörű volt! Aztán Helena is átalakult az imént látott lóvá. Nem egyszerű lóvá változott; egyrészt csodásan szép volt, másrészt pedig volt szárnya.
- Hűű... - ennyit tudtam csak mondani, amikor kinyújtotta a szárnyait. Majd visszaváltozott - Király! - mondtam, ragyogó szemekkel.
- Az én patrónusom a farkas - mondtam végül és meg is idéztem: - Expecto Patronum! - az ige elhangoztával ezüst, fény-farkas ugrott ki a pálcámból, tett egy nagyobb kört a teremben, aztán megállt, leült és megrázta magát, majd Helenára nézett. Aztán megszüntettem a varázslatot. - Szóval farkas lesz az animágus alakom - mondtam. Nem kérdés volt, hanem boldog kijelentés.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyKedd 13 Aug. 2013, 21:31

Lana & Helena Lana_c_helena_www.kepfeltoltes.hu_

Örültem, hogy tetszett Lanának a mutatványom. Kijelentését, miszerint király, csak egy mosollyal nyugtáztam. Nem kellett sokat várnom, megláthattam az imént említett patrónust. Nagyon szép, erős patrónus volt.
- Remek!- dicsértem Lanát. Látszott rajta, hogy örül annak, nemsokára ő is hasonló farkasként száguldozhat itt. Ki kellett kicsit ábrándítanom- Még hosszú idő, mire te is kapásból át tudsz alakulni. Először pár dolgot meg kell néznünk mélyebben- tudtam, a lány nem fog elcsüggedni, de inkább biztosra mentem, ezért mondtam csak ezt neki- Én úgy gondoltam, hogy ma elsősorban a nonverbális varázslással foglalkozunk- Lana kicsit vadul nézett erre- Tudom, hogy profi vagy benne! Azonban azt szeretném, hogy még a jobbnál is jobb legyél. Ha ez megy, akkor sokkal könnyebb dolgod lesz később- Lanának muszáj azt tennie, amit mondok. Csak akkor segítek neki, ezt ő is jól tudja- A következő egy órában szeretném, hogyha itt az átváltoztatástan tanteremben szinte mindenféle varázslatot bemutatnál. Legyen az bűbáj, átok, rontás, átváltoztató ige, bármi. Bármi, ami eszedbe jut. Vannak itt bogarak, és bábuk, azokon a legtöbb varázs elvégezhető; de rendelkezésünkre áll jópár törni, égetnivaló szék is. A lényeg egy: minden varázslat nonverbális legyen, és kb. másodpercenként varázsolj egyet. Igyekezz minél kisebb pálcamozdulat használni, minél észrevehetetlenebbül igézni. Gondolom menni fog... úgyhogy rajta!- az utolsó szót kiabálva mondtam, és vártam, hogy teljesít a lány.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptySzer. 21 Aug. 2013, 20:26

Lana & Helena 2nsnm6q
Figyeltem, majd bólintottam és nekiálltam a feladatnak. Természetesen minden nonverbális varázslat tökéletes volt. Olykor, a nehezebb varázslatoknál meg kellett mozdítanom a pálcám, de a következőkben egyre kisebb mozdulattal. Nem volt minden tökéletes és ez zavart, így minél idegesebb lettem, annál nagyobbakat "durrantak, csattantak, nőttek" a körülöttünk lévő különböző tárgyak. Egy asztal például táncra perdült.
Viszont ezek a műveletek nehezebbek voltak, ilyen gyorsan, rögtön egymás után. Kicsit megerőltető. Nem is fizikailag, sokkal inkább szellemileg. De tűrtem és folytattam. Néha, miközben magamban mondogattam a varázsigéket, a lehető legkevesebb pálcamozdítással, Helenára néztem és, amikor bólintott, hogy elég, abbahagytam a fölöslegesnek tűnő (pedig egyáltalán nem volt az, maximum egy külső szemlélőnek) robbantgatást. Tekintetemet Helenára emeltem és kíváncsian néztem rá, vártam a véleményt. Hogy min lenne érdemes javítani, avagy mi volt jó. Szóval úgy általánosságban, a véleményére voltam kíváncsi.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyCsüt. 22 Aug. 2013, 16:08

Lana megtette a tőle telhetőt, az elmúlt egy órát végigvarázsolta nonverbálisan. Amikor már láttam, hogy szellemileg kezd kicsit fáradni, szóltam, hogy elég lesz. Azt akartam, hogy akkor hagyjuk abba, amikor a legjobban megy. Ha tovább erőltetem, jobb nem, csak rosszabb lett volna.
A lány kérdőn nézett rám, én pedig igyekeztem összefoglalni a véleményemet röviden. Nem akartam kertelni, egyből meg kellett mondanom amit gondolok. Ez így fair.
- Ügyes vagy!- kezdtem- Jól megy a nonverbális varázslat, persze, van még mit gyakorolni, de hát kinek nem? Szerintem ez jó lesz. Arra kérlek, hogy az elkövetkezendő egy hónapban minden nap gyakorold a nonverbális varázslást kis pálcamozdulatokkal egy órán át. Illetve, esténként, amikor elalváshoz készülődsz, képzeld magad elé a farkasodat, és minden apró porcikáját vésd jól az emlékezetedbe. Ez azért kell, hogy tudd majd, mivé akarsz változni. Sajnos azonban egyenlőre nincs más instrukcióm számodra. Vagyis egy mégis van: sose próbálj meg átváltozni, mert nem fog menni, és akár bele is halhatsz! Ha csak félig változol át, és nincs a közelben segítség, nagy kárt tehetsz magadban!- sajnos csak ennyit tudtam egyenlőre mondani a lánynak, semmi többet. Az animágussá válás hosszú folyamat, nem szabad elsiettetni- Ha gondolod, akkor azonban azt a napi egy órát eltölthetjük együtt is, itt ebben a teremben. Akár párbajozgathatunk is nonverbálisan, ha gondolod. Rád bízom, hogy mit akarsz ezekben az egy órákban.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyCsüt. 22 Aug. 2013, 16:26

Lana & Helena 2nsnm6q
Tudtam, hogy ügyes vagyok, de azért Helena dicséretére biccentettem és figyeltem a szavaira. Nem bántam, hogy gyakorolni kell. Sosem árt.
- Rendben - bólintottam, kb. mindenre, amit mondott - és jó lenne, ha együtt is gyakorolnánk néha - vetettem fel. Együtt mégis könnyebb, nem csak én-, hanem Helena is edzi magát és amúgy is... barátok vagyunk, vagy mi. - De csak, amikor van időd és kedved! - tettem hozzá gyorsan, mivel gondoltam, neki is biztos van, vagy, ha nincs, lesz jobb dolga, mint velem szórakozni.
- Kösz, még egyszer, hogy segítesz - mosolyodtam el végül, eltéve a pálcámat. Úgy gondoltam, hogy királyul elleszünk. Ki akartam élvezni a kellemes, Roxforti napjaimat, mert az iskola után fogalmam sincs, mi lesz velem. Haza nem mehetek, apám 'kitagadott', így új ház, lakás vagy bármilyen jellegű szállás után kell néznem, ráadásul úgy, hogy a vagyonom, ami a Gringottsban van, csekélyke - mióta Anya meghalt, nem került be több pénz, hiszen apám nem tett be, nekem meg mégis csak kellett. Szörnyen éreztem magam emiatt a bizonytalanság miatt.
Hirtelen észbe kaptam, elmerenghettem, mert Helena kérdőn nézett rám.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyCsüt. 22 Aug. 2013, 17:20

- Nagyon szívesen- kb. csak ennyit tudtam válaszolni- Én bármikor ráérek, nincs semmi dolgom- tényleg bármikor ráértem.
Láttam, hogy Lana nagyon elgondolkozik valamin, és egyszerűen nem bírtam ki. Tanultam oklumenciát, és legilimenciát is, tehát nem volt nehéz dolgom. Lana teljesen elkalandozott, így "könnyű préda" volt. Biztos vagyok benne, hogy egyébként nagyon csúnyán visszavágott volna, most azonban észre sem vette, hogy betekintettem gondolataiba. Nem mertem mélyre menni, így csak annyit sikerült felfognom a lány gondolataiból, hogy valamilyen lakáson gondolkozik. Lehet, hogy nincs hová mennie?- fordult meg a fejemben. Nem tudok semmit a lány háttéréről, így akár elfordulhat ez is. Végül csak ennyit kérdeztem:
- Valami baj van? Esetleg tudok segíteni?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyCsüt. 22 Aug. 2013, 17:55

Lana & Helena 2nsnm6q
Elgondolkoztam a válaszon. Baj az van. Mostanában egyre több lett, most, hogy a suliban kezdenek mególdodni a tanulással kapcsolatos gondjaim, felütik a fejüket a magánélti problémáim.
- Hát... az van - elkaptam a tekintetem és kerestem a szavakat. Egyik lábamról a másikra helyeztem a súlyt. Könnyű lett volna csak kibökni, elmondani, hogy mi van, mi a baj.
- Nem hiszem, hogy tudsz segíteni - mondtam végül - és optimális esetben nem beszélek ilyesmiről senkivel, de azt hiszem... - itt rövid szünetet tartottam, hogy olvasni tudjak az arcáról - azt hiszem, barátok vagyunk. Vagyis, remélem. Igazából nem voltak igazi barátaim soha, szóval nem tudom. Mindegy - vontam vállat. - Szóval a Roxfort után nincs hova mennem. És ezt úgy értsd, ahogy mondom: sehova - sütöttem le a szememet. Igazából többet is mondhattam volna, a családomról, a múltamról - amiről egyébként senki nem tudott semmit -, de nem akartam. Ez volt a fő probléma. A többi...? Semmi.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptySzer. 28 Aug. 2013, 11:47

Lana & Helena Lana_c_helena_www.kepfeltoltes.hu_
Figyelmesen hallgattam Lanát, majd döbbenten fogadtam a hírt. Rájöttem, hogy akár milyen erősnek is mutatja magát a lány, belül nagy bajok vannak. Igaz barát? Hmm. Valójában még nekem sem volt ilyenem, de Lana az az ember, akire rá tudnám húzni ezt a jelzőt. Igaz barát, mint Lana. Ez tetszik. Kicsit el is mosolyodtam, amikor rám nézett. A lakás-problémát csak eztán nyögte ki.
Gondolkoztam mit mondjak, hogyan fogalmazzak. Végül rájöttem: sehogyan. Csak mondom és kész- Lana!- a felszóllításom kicsit erősre sikeredett, a lány felkapta a fejét- Szerintem mi barátok vagyunk, és te vagy az első, akire tényleg barátként tekintek. Nagyon örülök, hogy elmondtad mi a bajod, ugyanis történetesen tudok segíteni- itt már fülig ért a szám- Tata háza London közelében, a város szélétől pár mérföldre van. Erdők veszik körül, még pár kisebb domb is van. A ház óriási, egy házimanó tartja rendben. Én itt fogok élni tovvábbra is, de egyedül egy ekkora házban... nem jó. Költözz hozzám!- reméltem Lana nem érti félre amit mondtam. Hogy tudja, másnak ezt nem ajánlanám fel. Hogy ez a lehetőség csak neki szól, csak most( na jó, neki máskor is). Hogy én tényleg barátként tekintek rá, és ha ő nem is rám, akkor is jöhet hozzám. Hiszen én segíteni akartam, mint általában mindig mindenkinek. Sajnos sokszor ez is okozta a vesztemet: amíg nem estem pofára valakivel szemben, addig szinte feltétel nélkül megbíztam benne, és az életemet adtam volna érte.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptySzer. 28 Aug. 2013, 20:42

Elkerekedett a szemem, s lassan felváltotta a döbbenetet az öröm. Tényleg örültem neki. Szóval ilyen érzés... - töprengtem rajta, hogy milyen, ha az embernek van barátja. Furcsa volt, de kellemes érzés, hogy számíthatok valakire. Szavai egészen megkövült szívemig hatoltak és egyszerűen... jól esett. Tudni, hogy van, aki ott van, ha kell. És én is ott leszek Helenának, ebben szentül hittem és Piton bármely' mérgét megittam volna, olyan biztos voltam benne.
- Komolyan? - kérdeztem mégis. - Az király lenne! - legszívesebben a nyakába ugrottam volna... és, mi akadályoz ebben? Semmi. Az életben egyszer kimutatnék egy emberi érzést.
Megöleltem. Tényleg. Boldog voltam, örültem neki, Helenának, örültem a barátságunknak, előre örültem a RAVASZ vizsgáimnak, az animágiának. Eszembe jutott a Rend, annak is örültem. Boldogság. Hát létezik...
Amikor végre hagytam szabadulni, felvettem egy komolyabb ábrázatot. Igen, az ilyen hirtelen váltásokban jó voltam. A szemem azért mosolygott tovább...
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptySzer. 28 Aug. 2013, 21:07

Lana & Helena Lana_c_helena_www.kepfeltoltes.hu_
Lana Winters elfogadta az ajánlatomat, és teljesen kikelt magából örömében. Megölelt. Megölelt, mint egy barát egy másik barátot.
Ölelés... Emlékképek ugrottak be, amelyből Lana semmit sem érzékelt. Minden csak addig tartott, amíg az ölelése...

Két éves voltam, az anyukám egy utolsó búcsúcsókot adott nekem, mielőtt felszállt a vonatra. A vonatra, amiről csak a holttestét hozták le...Ugrott a kép, már lehettem négy éves is: Tata zárt ölelő karjaiba, amikor leestem egy fáról famászás közben... Hat évenes egy sziklapárkányról csúsztam meg. Megint Tata ölelt meg... Tizenhárom éves voltam, és Lorenzo ölelgetett... Tizennégyévesen már nem egyszerűen ölelt, magához húzott... megerőszakolt... Tizenöt évesen Tata ölelt meg, mielőtt elindultam volna a suliba vissza. Aztán megölték őt... Senki sem ölelt meg... A legtöbb szeretetet egy erdőben élő vadállattól kaptam nyaranta... Ölelés...

Felocsúdtam, és mosolyt varázsoltam az arcomra, hogy Lana véletlenül se vehessen észre semmit. Mikor a lány elengedett újra felvette pokerarcát, bár a szeme továbbra is mosolygott. Visszamosolyogtam rá, és próbáltam feledni az öleléssel kapcsolatos élményeimet. Egyszer, egy nagy, talán elmesélek majd mindent Lanának, persze csak akkor, ha ezt ő személyesen kéri. Egyébként nem fogok traktálni bugyuta 'kis' problémáimmal. Tényleg, erről jut eszembe, vajon miért nincs Lanának hova mennie? Meg kel kérdeznem.
- És...öhm... izé... miért nincs hová menned?- kérdeztem végül. Biztatóan néztem rá, olyan "Nekem elmondhatod arccal". Reméltem tényleg a barájának tart, és elmondja. Mivel már jóideje beszélgettünk, és közben végig ácsorogtunk, úgy gondoltam, leülhetnénk valahova. Pálcám egy intésére egy két személyes fekete bőrkanapé tűnt fel a hátunk mögött, majd fionam, ledöntve minket a lábunkról leültetett minket. Végül berepült velünk együtt egy félreeső sarokba, ahol nem volt útban- Bocsi- kértem elnézést a kissé heves kanapé miatt.
Csak néztem a lányra, és vártam, hogy nekikezdjen a történetének. Szívesen meghallgattam volna, és tapasztalatból tudom, hogy minél többször mesél el valaki egy fájó emléket, annál kevésbé fáj, és a lelkén ejtett seb egy picit jobban összeforr.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyCsüt. 29 Aug. 2013, 09:43

Lana & Helena 2nsnm6q
Arca némi meglepetsét tükrözött, amin egyáltalán nem lepődtem meg, hiszen nem szoktam csak úgy, embereket, vagy bármi mást ölelgetni. Emberi érzelmek kimutatása is távol álltak tőlem. Helena ritka kivételt képtett, magam sem tudom, hogyan és mivel érdemelte ki ezt. Nem ő volt az egyetlen, aki valamiben a segítségemre volt, vagy kedvesen viselkedett velem. Az ő esetében nem éreztem azt, hogy ki akarom használni a kedvességét, sőt... hálás voltam neki és azon törtem a fejem, hogy hogyan fogom viszonozni ezt neki. Valószínűleg nehéz lesz, hiszen az animágiát is segít megtanulni, ráadásul fedelet is biztosít a fejem fölé...
A kanapé kényelmes volt, ám kissé szilaj, de hamar megnyugodott. Ahogy ott ültünk, olyanok voltunk, mint a Szex és New York egy-egy főszereplője, ahogy éppen barátnői csevelyre készülnek, átbeszélni, hogy mi a helyzet velük - ez esetben velem -, hogy aztán tanácsot adhassanak egymásnak és szídhassák a másikat bántó személyt.
Úgy éreztem, benne tényleg megbízhatok.
- Nos... - néztem a szemébe - mint tudod, félvér vagyok. Anyám boszorkány volt és eléggé fontos pozíciót töltött be a Minisztériumban, ezért a mugli apám vigyázott rám, aki nem volt amolyan 'apa-jellem'. Volt egy bárja és az afölötti lakásban laktunk, így nem aludtam valami jól a dübörgő zene mellett. Lógtam is emiatt a mugliiskolából. Aztán egy nap, amikor anyám visszajött értem, minden megváltozott - meséltem elmosolyodva, visszaemlékezve arra a napra, amikor anya betoppant a levéllel a kezében és magával vitt, a varázsvilágba, egy jobb helyre. - Magával vitt és elkezdtem iskolába járni, de pár év elteltével anya meghalt - lesütöttem a szemem, úgy mondtam ki a kulcsfontosságú szót, ami mindent megmagyarázott: - Halálfalók. Ezért visszakerültem apámhoz, aki tovább folytatta a bizniszét és szórakozóhelyeket üzemeltetett. Én pedig olyan társaságba keveredtem, ami akkor jó volt. Az alkohol csak erre jó... elfeledteti a bajokat - mondtam, karcos hangon. - Az elmúlt nyáron egy úgynevezett road tripre mentem, csak stoppolással bejártam az egész Egyesült Királyságot. És ez apámnak nem tetszett. Megfenyegetett, ha lelépek, nem kell visszamennem többé, mert nem vagyok a lánya - ahogy elnéztem Helenát, úgy gondolta (persze tévedhetek), hogy 'csak nem gondolta komolyan' - Komolyan gondolta. Ő olyan... - szóltam keserűen. - De ilyen az élet. Néha szar. Hozzá kell szokni és olykor érzésteleníteni - gondoltam most a piára, első sorban.
Rövid szünet után, amikor a csönd máér fülsiketítő volt, így szóltam:
- És... veled mi a helyzet? Igazából nem tudom, hogy veled mik történtek - leszámítva persze a megerőszakolást... - gondoltam keserűen.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyCsüt. 29 Aug. 2013, 21:19

Lana & Helena Lana_c_helena_www.kepfeltoltes.hu_
Figyelmesen, és csendben hallgattam Lana történetét. Sosem gondoltam volna semmi ilyenre, és sajnáltam a lányt. Természetesen ezt nem mutattam ki, hiszen szinte tudtam: ennek nem örülne. Mikor az apja kitagadásáról beszélt, egy kérdés fogalmazódott meg bennem, de mielőtt kimondhattam volna, már választ is kaptam rá. Biztosra vettem, hogy Lana nem használt legilimenciát, azt éreztem volna. Ezeke szerint kezdtünk annyira közel állni egymáshoz, hogy a gondolataink felét már helyesen értelmeztük. Ennek kimondottan örültem.
Gondolkoztam, mit is mondhatnék Lanának erre. Azt, hogy sajnálom? Vagy inkább szidjam a halálfalókat, és az apját? Ezek nem vezettek volna előre. Ritkán éreztem ilyet, de most fogalmam sem volt, mit tegyek. Ezért csendben maradtam, tudván: Lana érti, hogy mire gondolok. Reméltem.
A csend már kezdett kicsit unalmassá válni, amikor Lana feltette A kérdést. Mivel ő is elmondta saját történetét, úgy éreztem, nekem is el kell mondanom, velem mi volt. Rövisre kell fognom, gondoltam; de egyszerűen ezt nem bírtam röviden elmondani. Nagy levegőt vettem, és elkezdtem.
- Két éves voltam, amikor a mugli szüleim felszálltak egy Dél-Angliába tartó vonatra, és meghaltak. Én addig egyetlen élő rokonomnál, Tatánál voltam "megőrzésre". Végül nem csak arra maradtam ott. Tata varázsló volt, és mikor hat éves koromban megmutattam: bennem is van mágia, az öreg mindenbe beavatott. Innentől kezdve egészen tizenegy éves koromig, amíg nem kaptam meg a saját pálcámat, az ő pálcával tanított meg kisebb bűbájokra, majd később rontásokra, átkokra. Mikor a Roxfortba jöttem, már azonnal le tudtam volna tenni a másodikos év végi vizsgát; de nem csak gyakorlatból, hanem elméletből is. Imádtam Tatával élni, ő egy személyben volt apám és anyám is. Tizenhárom éves koromban, mint ahogy azt már a Szárnyas Vadkanban is elmeséltem, Lorenzo megjelent életünkben. Egy évre rá megátkozta Tatát. Ő tudta, hogy már nem lesz sok ideje hátra, de normális esetben még most is élne. Tizenöt évesen ősszel, egy hétvégén hazalátogattam, külön engedélyt kaptam rá az igazgatótól. Már éppen indultam volna vissza, és hívtam volna a Kóbor Grimbuszt, amikor halálfalók jöttek, majd ketten egyszerre támadtak rá Tatára. Ő normális esetben meg tudott volna velük küzdeni, de az átok legyengítette, így a szemem láttára halt meg... Az elmúlt nyarakat azóta átváltozva töltöttem az erdőben, és valahogyan nem oltam egy túlzottam nagy társaság. Mindenki úgy tartja, és mindent, és mindenkit megátkozok, azokban ez nem így van. Remélem te is tapasztaltad- itt elmosolyodtam- Sokan azt hiszik, hogy legjobban a párbajátkokat kedvelem, és hogy ez megy a legjobban, pedig nem. Messze a leggyöngébb pontom a párbajozás. A kedvencem, és amiben a legjobb vagyok, az az alkotás, és az átváltoztatás. Majd egyszer megmutatom milyen kis kuckót alakítottam ki a Főnix Rendjének tagjai számára a Rengetegben- itt már mosolyogtam. Igyekeztem terelni a szót, és a tragikusabb eseményeket is elmondani vidáman. Így biztos volt, hogy nem bukok ki. Nem szerettem senki előtt kibukni, és újdonsült barátnőm előtt még kevésbé szívesen tettem volna meg ezt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptySzer. 04 Szept. 2013, 16:32

Lana & Helena 2nsnm6q
Helena életéből eddig csak apró részleteket tudtam, hogy a nagypapájával élt, hogy Lorenzo az élete része volt, de egyebet...? Semmit. Most mindent elmondott, ugyan nem egy szuszra, de láttam rajta, hogy nehéz ezekről a dolgokról beszélni. Nem hibáztattam. Ő is erős volt, én is, de a mindkettőnk életében lévő törések, amik nyomot hagytak rajtunk. A lelkünkön. És ezzel már van egy közös tulajdonságunk. És, ahogy egyre jobban megismertük egymást, rá kellett jönnünk: több is van. És ez jó. És a későbbiekben is jól jöhet a támasz, mindkettőnknek.
Én sem tudtam nagyon az életéhez hozzászólni, egy sajnálom eléggé kevés és semmitmondó lett volna. Tudtam, hogy ő is azt gondolja kb., mint én, de ezt nem lehet szavakba önteni. Helyette rátértem egy másik, vidámabb témára, amit említett:
- Mi lenne, ha valamelyik iskolaszünetet a házban töltenénk? - kérdeztem, vidáman mosolyogva. - Kíváncsi vagyok a 'kuckóra' - vallottam be, bár azt megtartottam magamnak, hogy nem kevesebb érdeklődés irányul magára, a házra.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptySzomb. 07 Szept. 2013, 21:14

Szerencsére Lana sem feszegette a témát, így legnagyobb örömömre egy jó témáról kellett beszélnem.
- Az nagyon jó lenne!- kiáltottam fel- Mondjuk, mit szólnál a karácsonyi szünethez? Ugyan az év még csak nem rég kezdődött, itt lesz az hamar?- mosolyogtam- És... nyárra már szerintem izgalmasabbá is tudnánk tenni a dolgokat- ördögi vigyorra húztam a számat- Ha eleget gyakorolsz, akkor nyárra már farkas alakban járhatod az erdőt- az szám széle érdekes szögben görbült- Van a közelben egy... falucska... he-he- heherészni kezdtem- És ott lehet egy picit rosszalkodni- itt elkezdtem röhögni, és belegondoltam, gyerekként, amikor még nem voltam animágus mennyit rendbontottam ott. Tata halála óta ilyet nem tettem, de úgy éreztem, ideje lesz már, és a nyár erre jónak is ígérkezett.
Lanával még hosszú órákat beszélgettünk anélkül, hogy az órára néztünk volna. Egyszer azonban meghallottuk egy papucs csoszogó hangját, és az asztmás zihálást. Kissé riadtan összenéztünk.
- Friccs!- suttogtam. Elmenni már nem volt időnk. A csoszogás közeledett. Egyetlenegy lehetőség maradt: a kiábrándító bűbáj. A probléma azonban az volt, hogy Friccs már nagyon közel járt. Két bűbájt nem fogok tudni kiszórni. Úgy gondoltam, sőt, biztos voltam azonban benne, hogy Lana is tud ilyet, így magamat mentettem. Talán egy másodperccel előbb esett le, hogy mit kell tennem, így mire az ajtó kinyílt, én láthatatlan voltam, ellentétben Lanával. A csoszogás azonban, nem Friccshez tartozott.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyPént. 13 Szept. 2013, 15:28

Lana & Helena 2nsnm6q
Amikor a karácsonyi szünetet említette, mosolyogva bólogattam. Régóta az iskolában töltöm a szüneteket, jó lesz végre egy kis 'levegőváltozás'. Bármennyire is szeretem a Roxfortot és bármennyire is szeretem Londont, a kettő közötti ingázás már nem annyira kellemes. Az iskolában töltött évek királyak voltak, és eddig ez is annak ígérkezik. Londonban pedig alig voltam a házunkban. Apa házában. Anyával, amikor még élt és nála laktam, minden évben elmentünk nyaralni. Így eljutottam Olaszországba, Görögországba és Finnországba is.
- Tökély - mosolyogtam még mindig, mindenre értve - Nagyon király lesz! - mondtam és ezt így is gondoltam.
Órák múlva is beszélgettünk még, és folytattuk is volna tovább, de egy csoszogó hang megzavart minket. Mire csendre intettem volna Helenát, ő suttogta el halkan a nevet.
Helena eltűnt, míg én a pálcámat kerestem, ami kicsúszhatott a farmerom zsebéből, be a kanapé támlája mögé.
Kész, végem.
A csoszogás egyszer csak abbamaradt, én pedig feszülten figyeltem a lágyan nyikorduló ajtót, ahogy az szép lassan kitárult. Egy házimanó volt az, alighanem, ő csoszogott. A másik alak, aki fölé magasodott, hórihorgas alakjával, szakálla mögött megbúvó mosollyal és élettől csillogó tekintettel, biztosan nem csoszogott.
- Dumbledore professzor - suttogtam magam elé, egy röpke pillantást sem vetve Helenára, kezemben az időközben megtalált pálcámmal. Természetesen el tudtam dönteni, hogy melyik a jobb: Friccs avagy Dumbledore...
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyPént. 04 Okt. 2013, 20:24

Az ütő megállt bennem, amikor rájöttem, Lana nem tudta magát kiábrándítani. Átkoztam magam a butaságomért, elsősorban őt kellett volna. Talán lett volna időm magamra is... De ha nem, az sem érdekelt. Az én pálcám legalább a kezem ügyében volt, nem úgy, mint az övé, ami a kanapé háttámlája mögött hevert.
Azonban hiába rágódtam ilyeneken, a csoszogás megszűnt, Lana pedig kővé dermedve várta, hogy kinyíljon az ajtó. Nem kellett sokáig várnia. Az arcán látszott, hogy nem tudja megkönnyebbüljön, vagy inkább örüljön-e annak, hogy Friccs helyett az igazgató és egy házimanó áll vele szemben. Én sem tudtam mit érezzek, egyszerre könnyebbültem meg, és lettem százszor idegesebb, mint eddig. Ha kiderül, hogy mit művelek... kicsaphatnak, futott át a fejemen. Körbenéztem. A teremben volt egypár pegazus toll. Ez nem jó...
Lázasan törtem a fejem, miközben Dumbeldore belépett, és becsukta az ajtót maga mögött. A házimanónak mondott valamit halkan, mire az egy pukkanás kíséretében eltűnt. Lehet hogy hozat valamit... Nem akartam tudni, hogy mit. Az idős professzor jókedvűen dudorászva helyet foglalt egy egyik kanapén, szemben Lanával, és elkezdte nézegetni a terem díszeit, azokat, amiket Lana varázsolt a beszélgetésünk előtti egy órában. Mindenhova nézett, csak felénk nem. Ezt nem értettem. Lana látható volt, és nagy sietségemben az én kiábrándító bűbájom sem sikeredett túl jóra. Odébb akartam lépni egyet, hogy jobban lássam az igazgató arcát, de véletlenül arrébb löktem ezzel egy széket. Halkan felniykkantam, és úgy hallottam Lana is így tett. Ekkor nézett ránk Dumbledore.
- Jó estét, Winters kisasszony, jó estét, Goldlion kisasszony!- köszönt ránk udvariasan. Mindeközben mosolygott, és hangja sem tükrözött megróvást. A szívverésem is megállt. A kiábrándító bűbájom eltűnt, pedig az igazgató nem végzett egyetlenegy pálcamozdulatot sem. Csak ült, és kezében fogta hosszú, míves pálcáját- Foglaljanak helyet, csak bátran!- bíztatott minket, mire kénytelen-kelletlen leültünk vele szemben. Ha az egész jelenet nem éjfél után történik, és nem egy olyan helységben, ahol jelenleg nem szabadna tartózkodnunk, úgy éreztük volna, hogy kivételesen jók vagyunk valamibn, amiért az igazgató személyesen beszél velünk, fordít ránk időt. Sajnos ez nem így volt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena EmptyCsüt. 17 Okt. 2013, 14:27

Dumbledore nem vágott dühös arcot. Mi több: felettébb jókedvűnek tűnt. Értetlenül vontam fel egyik szemöldökömet, ahogy a kanapén üldögéltem, felhúzott lábakkal. Nem néztem Helena felé, helyette az igazgató arcát kémleltem, hogy felfedezzek rajta valami baljós jelet. Nem találtam. Nem tudtam eldönteni, hogy ez nekünk jó, vagy rossz: Dumbledore-ról tudni kell, hogy úgy is tud dorgálni, hogy nem kiabál, hogy nem dühös. Akkor is elér az ember agyáig - és talán a szívéig, a lelkéig is. Még, ha tagadja is az illető.
Helena lökhette fel a széket, amire felszisszentem. Lebukott, ő is. Mindketten. Rajtakapott minket az igazgató, hogy az éjszaka kellős közepén, amikor tilos lenne a folyosókon tartózkodni, mi egy teremben üldögélünk, megbűvölt holmikkal körülvéve. Ennél rosszabb aligha lehetett volna.
- Jó estét, Professzor úr - köszöntem, a hajamba túrva és a hamarosan megjelenő Helenára néztem. Mikor hellyel kínált minket - vagyis Helenát, aki eddig valahol a dohányzóasztal és a szék között állt -, majd engedelmesen ültünk a kanapén és kérdő tekintettel vizsgáltuk az igazgató arcát, arra várva, hogy leszídjon minket és büntetőmunkára küldjön. Komolyan! Egyenesen vártam, hogy így történjen!
Aztán megszólalt végre... kíváncsian hallgattam.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lana & Helena Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana & Helena   Lana & Helena Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lana & Helena
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Helena & Lana
» Helena & Lana
» Helena, Katie, Viktor & Lana
» Lana Winters & Helena Goldlion
» Ms. Warren & Lana

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: