KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Helena & Lana Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Helena & Lana Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Helena & Lana Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Helena & Lana Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Helena & Lana Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Helena & Lana Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Helena & Lana Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Helena & Lana Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Helena & Lana Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Helena & Lana

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyPént. 09 Aug. 2013, 23:01

Helena & Lana 2nsnm6q
Katie a múltkor mondott valamilyen titkos alagutat Roxfortból Roxmortsba, melynek helye Badar Barnabás fura faliszőnyege mögött volt. Miután majd' sötétedésig kviddicseztünk Helenával, majd két elsőst megszívattunk, úgy döntöttünk, ennél már csak rosszabbak lehetünk, avagy csak jobb kedvünk.
Csendben haladtunk a folyosókon, valószínűleg a többi diák a nagyteremben vacsorázott a tanárokkal együtt. Szabad utunk volt. Azért Hóborc-tól kicsit tartottam, de ő is elkerült minket - hála Merlinnek.
Mikor a faliszőnyeghez értünk, benéztem mögé. Tömör fal. Ez nem jelentett túl jót, de Katie biztosra mondta: itt van egy átjáró. Szóval nem adtuk fel olyan hamar, bebújtunk a szönyeg mögé és ott találgattuk, hogy mit kellene vele csinálni. Próbáltuk szépen kérni, jelszavakat suttogtunk a tégláknak, bizonyos sorrendben megkoppintottuk őket, de semmi... végül eszembe jutott valami: a Szörnyek Szörnyű Könyvének a gerincét simogatni kellett, hogy kinyíljon. A Gringottsban is voltak olyan széfek, melyek hasonló képpen nyíltak. Elkezdtem hát simogatni a téglafalat. Helena elég furán nézhetett, de nem szólt semmit.
Rövid idő múltán az egyik téglag megrázta magát, ahogy végigsimítottam sima felületén. Ez lesz az - gondoltam diadalittassan és azt simogattam a továbbiakban, mire az elégedetten félreugrott, s mint a mágnes, vonzotta magával a többit.
Előre mentem és a sötétbe suttogtam egy Lumost. Az alagút sötét volt és nyirkos, a lábaimnál patkányok és bogarak mászkáltak. Végtelennek tűnt az átjáró.
Egy idő után lágy, hűvös szellő fújt az arcomba, majd a talajszint is emelkedni kezdett. Hamarosan ott vagyunk - gondoltam nyugodtan.
És valóban: tíz percen belül már másztam kifelé egy gödörből, majd kisegítettem Helenát is és bevetettük magunkat Roxmorts kis utcáiba.
Utunk a Szárnyas Vadkanba vezetett. Imádtam azt a helyet.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptyPént. 09 Aug. 2013, 23:18


Lana & Helena

A délutánom Lanával egyszerűen mesésen telt. Régen csináltam már egyszerre ennyi örömteli dolgot. Kviddics, elsős szívatás... Elmerengtem az eseményekben.
Mikor odaértünk a faliszőnyeghez, lanával megpróbáltunk szinte mindent, de az átjáró nem akart megnyílni. Szerintem én nem kicsit bonyolítottam túl a dolgot, ugyanis a fal simogatásra nyílt ki. Simogatásra! Nem valami nehéz mágiára, neeem. Miután sokat caplattunk a saras alagútban, melyben a döglött patkánytól az öklömnyi pókig minden volt, végre kiértünk a felszínre, Roxmortsba.
utunk a Szárnyas Vadkan felé vezetett. Szerettem itt lenni, nem volt nagy tömeg. Lanával besétáltunk, majd leültünk egy asztalhoz.
- Mit kérsz?- kérdeztem tőle- Majd én elmegyek érte- ajánlkoztam, mert tudtam, Lana nem fog.
Ekkor, miközben a lány válaszára vártam, meglátaam egy iszonyatosan helyes varázslót az egyik asztalnál. Azonnal fel is hívtam rá a lány figyelmét.
- Nézd!- böktem oldalba, és az asztal alatt a fickóra mutattam.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyPént. 09 Aug. 2013, 23:35

Helena & Lana 2nsnm6q
Betérve a Szárnyas Vadkanba, megcsapott az ismerős, szeszes illat, amit úgy szerettem. Nem akartam töményet inni. Aztán hirtelen meggondoltam magam:
- Lángnyelv Whiskey-t, kérlek - nem vártam volna el, hogy értemenjen, nem a házimanóm, de ha már felajánlotta, nem utasítottam vissza.
- Kösz - tekintettem fel rá mosolyogva és elvettem a poharat, benne egyik kedvencemmel. Majd abba az irányba néztem, amerre mutatott.
- Eléggé jó - mondtam, mosolyra húzva a számat, végignézve a varázslón. Bár, közel sem olyan jó - gondoltam magamban. Egy körre elvinném, vagyis a fiú engem - hinné ezt ő -, de most nem akartam. Épp vártam valakire.
Sosem ismertem a szerelem fortélyait. Soha! Nem volt egy tratós kapcsolatom sem, annak ellenére, hogy eddigi életemben vagy tizenöt-húsz fiúval, vagy férfivel volt dolgom. Olyan dolgom is. Leginkább olyan. Ezt persze nem hangoztattam, akkor sem, Helenának sem említettem.
- Felszeded? - kérdeztem a lánytól. Természetesen a varázslóra gondoltam.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptySzomb. 10 Aug. 2013, 21:01


Lana & Helena

Elmentem, és vettem két Lángnyelv Whiskey-t. Én először vajsört akartam inni, de aztán míg a csaposra vártam, jobban szemügyrevettem azt a varázslót. Azt, akit én ismertem, azt, aki eljátszotta a jófiút, majd otthagyott. Azt, aki miatt komolyan vettem Tata kérését, és megtanultam rendesen párbajozni, és átkot szórni.
Visszamentem Lanához, miközben arra gondoltam, hogy az időközben varázslóhoz lépő kámzsás alak milyen gyorsan viszonozná nekem a barátja megátkozását. Lana kérdése zökkentett ki merengésemből:
- Nem- feleltem kemény hangon. Túl kemény hangon. A lány szemöldöke a magasba kúszott- Az ott egy... p**aéhes f*sz!- suttogtam indulatosan. Kezdtem elveszíteni az uralmamat a testem felett.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptySzomb. 10 Aug. 2013, 21:33

Helena & Lana 2nsnm6q
Nem tudtam, hogy mi ütött Helenába ilyen hirtelen. Szemöldökömet összevontam és tekintetemet a varázsló, s közte járattam.
- Tudod, sok faszi ilyen - mondtam, lehúzva a Whiskey-t, majd rágyújtottam. A doboz cigit Helena felé nyújtottam, hátha kér. Eléggé idegesnek tűnt, ezért gondoltam, megkínálom. Végül is... a férfiaknak én is egy ilyen 'pasi faló' jellegű nő lehettem. És vagyok is, de most talán van, vagy lesz valaki, akiért érdemes lenne változtatni. Tudja Merlin, majd eldől!
- Egyébként ki az? - kérdeztem végül. Határozottan úgy tűnt, ismeri. Az ember nem mond ilyet egy olyan valakire, akit nem ismer.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptySzomb. 10 Aug. 2013, 22:04


Lana & Helena

Lana megkínált egy szál cigivel. Nem szoktam elszívni egy szálat sem, de most muszáj volt. Úgy éreztem, menten felrobbanok.
Mivel rákérdezett, válaszoltam. Legalább így kiadtam magamból egy kicsit. Reméltem nem fogja megunni a "mesénket".
- A kersztneve...- nem megy, nem fogom tudni kimondani ezt a nevet. Egyszerűen utáltam, pont úgy, mint a gazdáját- Lorenzo- nyögtem ki végül- Egy francia hülye a csávó. Vagyis annyira mégsem hülye, hiszen...- már megint nehezen tudtam csak folytatni, erről még soha senkinek, a baglyomnak sem meséltem. Mély levegőt vettem a folytatáshoz. Az emlékektől kirázott a hideg- Ő csak járja Európát, miközben elhiteti kiváló átkok segítségével szinte bárkivel, hogy ő egy távoli rokon, aki segítségre szorul. Majd, mikor már elhitték neki a dolgokat, lenyúl egy csomó pénzt, és eltűnik. általában ezt teszi, de velem és Tatával kivételt tett- itt majdnem elbőgtem magam, már nem tudtam hova folytani a dühömet- Tizenhárom voltam, amikor Tatát is elbűvölte. Hogy ez hogyan sikerült neki, azt nem tudom, mert a nagybátyám rendkívüli varázsló volt. Szinte semmink se maradt, ám mégis túltettük magunkat rajta. Pontosabban Tata, hiszen én még nem sokat fogtam fel abból, mi is történt. Ám, egy év múlva- mély levegő, ne sírj, ne kiabálj, gondoltam felváltva- ez a rohadék visszajött. Tata már fel volt rá készülve, így párbajozni kezdtek. Végül Tata kapott egy olyan átkot, ami egy év alatt meg is ölte...- csendben voltam, ez nagyon szörnyű volt számomra- Ám- folytattam, most már be kellett fejeznem- mikor Tata elájult az átok miatt... Ez a rohadt ge*i... megerőszakolt- böktem ki végre, és elnéztem a varázslófelé. Meg tudtam volna ölni. Ha Lana nincs mellettem, meg is teszem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 11:42

Helena & Lana 2nsnm6q
Figyelmesen hallgattam a történetét, miközben bele-beleszívtam a cigibe. Néha összevontam a szemöldököm, vagy gyilkos pillantást vetettem a férfi felé. Gyűlöltem az ilyet. Egyenesen felfordult tőle a gyomrom.
Mindenki azt hiszi, hogy csak azért, mert Mardekáros vagyok, rögtön egy született seggfej is, vagy beképzelt, de nem. Van egóm, ezt nem tagadom és eléggé érzelemmentes ember hírében állok. Sőt, 'rossz lánynak' is szoktak titulálni. Igen, ez mind igaz. De egykor a Süveg alig tudott dönteni a Griffendél és a Mardekár között. Bátor vagyok, de ravasz, lobbanékony és makacs, ugyanakkor 'veszélyes' is. Nem tudom, végül mi alapján döntött a Mardekár mellett. Talán örök rejtély marad.
Miközben felidéztem az emlékeket, figyeltem Helenára is; minden egyes szavára. A megerőszakolásra is. Megingattam a fejem. Én is kerültem hasonló szituációba, bár velem nem történt meg - szerencsére. Én akkor, ott nagyon megijedtem és hagyott bennem tüskét az ügy, így el tudtam képzelni, Helena min mehetett keresztül. Pláne, hogy a mindig erős lány szemébe könnyek gyűltek. Utáltam, hogy képtelen vagyok vigasztalni! Főleg ebben a szituációban. Helenát a barátomnak tartottam és nem volt jó látni, ahogy arca elkomorodik a keserű emlékektől...
Nem tudtam, mit mondhatnék. Érzelmi analfabéta vagyok. Ezért cselekedtem: pálcámat előhúzva az asztal alatt a férfi felé böktem és a varázslatra gondoltam - nem kellett kimondanom -, mire a férfi az asztalra csapott. Elvigyorodtam, majd Helenára pillantottam.
Odamentem a férfihez és leültem vele szemben. Csábosan néztem rá, de ő nem tudott szólni egy szót sem, csak hörgött valamit - Pofix rontást küldtem rá. Lágy mosolyra húztam a számat.
- Lorenzo, ugye? - kérdeztem, hajamat igazítva, mire bólintott - Van egy közös ismerősünk... - böktem fejemmel Helena felé. A lány mindent hallott, hiszen nem volt túl messze.
Úgy éreztem magam, mint egy gengszter Nancy Sinatra.
- Tudod eléggé bosszúálló természet vagyok - kezdtem, hajam egyik tincsét tekergetve, pálcámat rá szegeztem az asztal alatt - Az a lány a barátom. És, ha valaki - bárki - bántja az új barátnőmet, az illetőt kicsinálom. Olyan kíméletlenül elintézem, hogy megbánja, hogy megszületett. Ha menekülni próbál, akkor előkerítem - szóltam. Már nem mosolyogtam, nem mézes-mázosan beszéltem. Hangom hideg volt és nyugodt. Ettől jobban megijedt, mintha kiabáltam volna vele. Láttam a szemében a félelmet. A rontás miatt magatehetetlenné vált egy időre. Amíg elkerekedett szemekkel és reszkető ajkakkal nézett rám, nem figyelt a kezemre, így az előtte lévő pohárba csempésztem pár rókázó rágcsát, amit előzőleg kis darabokra törtem. Hamar feloldódott az alkoholos italban. Észre sem vette. Sőt... még pénzt is adott, hogy végre békénhagyjam. Úgy remegett, mint a nyárfalevél. Undorodva néztem rá és reméltem, hogy megjegyzi, amit mondtam neki és még csak meg sem fordul a fejében, hogy újra felkeresse Helenát a jövőben.
Mikor visszatértem az asztalunkhoz, letettem egy kisebb kupac galleont az asztalra.
- Tudom, hogy ettől nem lesz jobb, de várj egy kicsit... - mondtam, majd újra rágyújtottam. Nem is kellett sokáig várni: a szájpadlására ragadt nyelvű Lorenzóra vad öklendezés tört. Eléggé kellemetlen lehetett, mivel az ártás hatása nem múlt még el - és nem is fog még egy darabig -, majd kétrét görnyedt ültében és rókázott. Iszonyat mennyiség jött ki a gyomrából. Azt hittem, feláll majd és a mellékhelyiségbe rohan, ehelyett azonban a csapos lépett akcióba, aki nem nézte jó szemmel és behúzott neki egyet, majd a bejárati ajtón kidobta a vérző arcú férfit, aki a sárban fetrengett és hányt. Ennek mindketten szemtanúi lehettünk, az ablakból tökéletesen rá lehetett látni.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 12:15

Legnagyobb meglepetésemre, és megrökönyödésemre Lana felállt, és egy mosoly kíséretében odament ahhoz a szeméthez. Hogy mit csinált, azt nem láttam, de nem sokkal később visszatért az asztalunkhoz, és egy marék galeont szórt ki elém.
- Mire?- kérdeztem. Időközben sikerült összeszednem magam. A várt hatás nem maradt el: már ájöttem miről beszélt a lány. Lorenzo sugárban hányni kezdett, mire a csapos behúzott neki egyet, és kidobta a sárba. Mi ezt az első sorból nézhettük végig.
- Köszönöm- ennyit tudtam kinyögni Lanának, de szerintem megértette, hogy ez mennyit jelent nekem.
Az elkövetkező pár percben jól éreztük magunkat, ittunk, és nevetgéltünk. A mocsok még mindig a srában feküdt, de lassan már elkezdett múlni a Rókázó Rágcsa hatása. Nagyon reméltem, hogy nem jön ide vissza. Ekkor azonban még a vér is megfagyott az ereimben. Szinte szó szerint. Majdnem teljesen lefagytam.
A csuklyás alak, akivel Lorenzo üldögélt eltűnt éppen, amikor Lana odament a férfihoz. Most azonban visszatért, és mivel nem találta a társát, elkezdett kutakodni. A csapossal váltott pár szót, majd egyszerűen odalépett az asztalunkhoz, és a nyakánál fogva felemelte Lanát. Itt nem tudtam sikítsak-e. Lana megszólalni sem tudott, és a feje vörösödni kezdett. Igyekezett rúgni, karmolni, és harapni is, de mindhiába, az alak nagyon erősen fogta. Nekem kellett tennem valamit. Hogy mit, azt még nem tudtam. A legelső varázsige ami eszembe jutott, az Avada Kedavra volt. Ezt azonban nem használhattam, hacsak nem akartam Azkabanban meghalni. Döntenem kellett. Ekkor leesett, hogy az utóbbi pár hónapomat mégsem töltötte eredménytelenül. Annyi saját rontást, és átkot hoztam létre, amivel egy nagyobb könyvet is meglehetett volna tölteni. És már tudtam, hogy melyiket fogom használni. Egyetlen apró pálcamozdulat, és egy ördögi vigyor, valószínűleg ennyi fog majd megmaradni a csuklyés alak fejében a mai napból. Az átok erejétől hanyatt esett, és elájult. Ezek voltak a külső hatások. A belsőek azonban ennél sokkal durvábbak. Innentől, ha ez a fickó élete folyamán ugyanazt a mozdulatot elköveti mint amelyben az átok eltalálta, bűnhődni fog. Tehát bárkit a nyakánal fogva felemel, az átok újra sújt. Először is elájul pár percre, amitől könnyű prédává válik, másodszor pedig elfelejti az aznapi emlékeit. Úgy éreztem, ez elég büntetés lesz neki.
Gyorsan odaugrottam közben Lanához, és felhúztam a kocsma koszos padlójáról.
- Jól vagy?- kérdeztem, miközben a nyakát masszírozta. Már most ronda kék véraláfutások voltak rajta.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 13:57

Helena & Lana 2nsnm6q
Láttam a csuklyás alakot. Nem is foglalkoztam vele, beszélgettünk Helenával és kétség kívül, tetszett neki a kis műsorom. Neki is elismételtem, mit mondtam Lorenzonak, aki egy gyéva alak, és aki úgy reszketett, mint a nyárfalevél.
- A gengszter Nancy Sinatra... - nevettünk újra.
A csapás hirtelen ért. Azt hittem, a férfi - jobban mondva, a kétajtós szekrény, a kolosszus, aki mellett magas, vékony alakom eltörpült - csak elmegy mellettem. De nem így tett. Láttam a mozdulatot. Vad volt. Tenyere a levegőbe hasított. Felemeltem a pálcát, de ahogy a falnak csapott, kiesett a kezemből és koppant a talajon, rögtön utána a szék is nagy csattanással ért földet. Páran felszisszentek. Fuldokoltam. Vergődtem. Rúgtam, karmoltam, haraptam.
- Kis vadmacska... - sziszegte a férfi, akinek a szemét nem láttam, csak félmosolyra görbülő száját. Éreztem, ahogy a vér kiszökik az ujjaimból. Először vörösre színeződhetett az arcom, majd, ahogy néma fuldoklásba csapott át vergődésem, falfehérre váltott. Látásom homályosodni kezdett, szememből egy könnycsepp kicsordult.
Reméltem, hogy Helena nem fagy le. Nem tudtam, milyen nyomás alatt, stressz helyzetben, de nagyon reméltem, hogy nem fagy le, mert akkor nekem végem. Hála merlinnek, cselekedett.
Ahogy a férfi kidőlt, úgy rögtön el is engedett én pedig a Szárnyas Vadkan talajára rogytam. Lehunyt szemmel nagy levegőket vettem, hogy visszatérjen belém az élet.
Puha érintést éreztem a vállamon, arra néztem, amerre az alakot sejtettem.
- Jól vagyok - válaszoltam magabiztosan, letörölve a könnyet az arcomról, majd Helena segítségével felálltam. Nem volt komoly bajom, az ijedtségen kívül talán csak a nyakfájdalom - és valószínűleg a foltok, amiket nem láttam, csak sejtettem, hogy ott vannak.
- Kösz - biccentettem, felállítva a széket, majd remegő kézzel - sokadjára meggyulladó öngyújtóval - újabb szál cigit kezdtem meg. Az események fényében újra megkínáltam őt is.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 14:11

Hát, ez a csuklyás alak nem mindennapi találkozásban részesítette Lanát, az biztos. Mikor a lány kimondta, hogy jól van, reménykedtem abban, hogy nem hazudik. Mivel szemmel láthatóan sikerült rágyújtania, akkora baj nem lehetett.
- Kössz, nem kérek- utasítottam vissza a második cigit.
Az incidens után már kezdett rendeződni a kocsma hangulata. A csuklyás alakot, és gyáva, hányós barátját pedig egy életre kitiltotta a kocsmájából a csapos. Mi pedig tovább folytathattuk Lanával az elfuserált beszélgetésünket.
- És, mi történt veled a héten?- kérdeztem. Igyekeztem valami normálisabb dologra terelni a szót.
Jól volt a lánnyal beszélgetni, én már a barátomnak neveztem őt. Titkon reméltem, hogy ő is így tesz velem kapcsolatban. Úgy döntöttem, hogy megbízok benne teljes mértékben, ezért megkérdeztem:
- Te foglalkoztál már az animágiával?- a kérdés adta azt, hogy én már valószínűleg igen. Elkezdtem gondolkozni azon, vajon mit fog válaszolni Lana, miközben eszembe jutott egy téma, amit nem lehetett kikerülni: a Rendelet.
- Te is utálod a Rendeletet? Gondolom igen- tettem hozzá, majd újra mertem nyitni- Én meg akarom szüntetni. Nem érdekel mibe kerül- mondtam erőszakosan, miközben a szememben őrült tűz égett.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 14:49

Helena & Lana 2nsnm6q
Gondolkodtam, hogy mi olyan, ami említésre méltó. Pár emberrel való beszélgetésemet, vagy a Vadőrnél tett látogatásomat nem nevezném annak. Azt viszont igen, hogy Viktor elhívott randizni. Ez azonban nem hiszem, hogy túlságosan érdekelte volna Helenát, így vállat vontam.
- Tanultam. Tudod, kicsit lemaradtam - mondtam, belegondolva, hogy már egészen jól állok, az utóbbi napokban javítottam: csak Kiválót és Várakozáson felülit kaptam. Örültem neki. Főleg azért, mert pár tanár megállított óra után, hátbaveregetni és közölni velem, hogy mégsem lesznek olyan rosszak a RAVASZ vizsgáim, ha így folytatom. És természetesen így folytatom!
- Animágia? - kaptam fel a fejem - Szeretnék komolyabban foglalkozni vele, de most sajnos nem lenne rá időm. Egyedül biztosan nem... - néztem Helenára, félrebillentett fejjel - Te talán tunál segíteni? - kérdeztem. Nem véletlenül vetette fel a témát, ebben biztos voltam.
Újra a rendelet...
- Utálom. Undorító. Hányok tőle - és ezzel mindent elmondtam. Örültem, hogy Helena is harcolni akar ellene, akárcsak én. Végre valaki, aki nem csak ül a fenekén, karba tett kézzel várva, hogy valaki majd cselekszik helyette és minden megoldódik.
- Én arra gondoltam - hajoltam előre és suttogóra fogtam a hangomat -, hogy egyébként is aurornak készülök. Majd a Minisztérium falain belül elültetem az emberek fülében a bogarat és belülről kezdem rohasztani a rendszert - pont úgy hangzott, mintha egy alattomos kígyó sziszegte volna. Igen, veszélyt jelentettem a Minisztérium számára. Nagy és fenyegető veszélyt. Nem gondolná senki, hogy majd egy 'alkalmazott' kezdi el szítani és terjeszteni a mérget, amivel megfertőzi a rendszert. Szepszis és káosz lesz.
Azért mertem elmondani Helenának a tervemet, mert bíztam benne, hogy komolyan gondolja, amit mondott és valóban barátok vagyunk és, hogy nem fog majd elárulni.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 15:05

Szóval tanult, mi? Ez igaz lehetett, de biztosan történt valami más is vele, csak nem meri, vagy nem akarja elmondani, biztosan nem tartja eléggé fontosnak a dolgot, hogy megemlítse egyátalán.
- Hát, igen, tudnék segíteni neked. Csak sajnos ahhoz nagyon sok időre van szükséged- belegondoltam abba, hogy Lana tanul, kviddicsezik, illetve eljár bulizni is... Nem lesz rá ideje. Aludnia, és ennie is kell valamikor, egy nap meg csak 24 órából áll.
Figyelmesen hallgattam Lana tervét, és nagyon megetetszett. Ezt meg is mondtam neki egy mosoly kíséretében. Ő is aurornak készül? Tényleg sok közös van bennünk.
- Tudod, én is aurornak készülök- mondtam vigyorogva- Jó ötlet ez a belülről rothasztósdi dolog. Tetszik. Mondjuk, én inkább valami óriási nagy balhét csapnék- ebből is látszik, hogy én miért nem Mardekáros, ő pedig miért nem Griffendéles. Ugyan szerintem mindkettőnkben megtalálható sok, a másik házra jellemző tulajdonság, ő inkább ravaszkodik, én pedig gondolkodás nélkül belevágok. "Ha vakmerő vagy, s hősi lelkű..." gondoltam magamban. Valószínű, hogy az én tervem picit már több, mint vakmerő, inkább az őrült a jó szó rá- Akár segíthetnénk egymást az ügy érdekében a későbbiekben. Nem egy olyan ember van, akinek ez nem tetszik, csak össze kellene őket szedni, elültetni a bogarat a fülükbe, ahogy te is mondtad, majd óriási patáliát csapni- számomra ez jó tervnek tűnt- Szűnjön meg a Rendelet, ha kell még ki is végzem magam ezért. Egy mártír mindig jól jön- és én ezt teljesen komolyan is gondoltam. Sok embernek segíthetnék ezzel. Sajnos elég jószívű voltam ahhoz, hogy tényleg megtegyem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 15:15

Eléggé eltökélt voltam ahhoz, hogy az animágiát is megtanuljam.
- Tudok vele foglalkozni - mondtam magabiztosan. Így is volt - Amit eltervezek, a fejembe veszek, azt véghez is viszem. Így-vagy úgy, de megcsinálom. De ehhez a te segítséged is kellene... - mosolyodtam el magabiztosan, közben kissé kérlelő hangon mondva az utolsó mondatot, beleszívva a dekkbe.
Egyre több közös dolgot véltem felfedezni Helenában és jómagamban, aminek kifejezetten örültem. Nem voltak nagyon barátaim és örültem, hogy valakivel ennyire egy hullámhosszon vagyunk. Bár, ebben az 'óriási balhéban' nem voltam olyan biztos, hogy működne, de ki tudja? Lehet, ha előzőleg megpuhítanánk a varázslókat és a boszorkányokat, akkor a balhé kitörése után már nem lenne megállás a lejtőn. Igen, igen... valószínűleg így lenne.
- Segíteni fogok, bármiben - mondtam. És ez biztos volt, hihetett a szavamnak, mert, mint korábban is említettem, amit én elhatározok... ember legyen a talpán, aki megakadályozhat benne! És igazából a halál gondolata sem rémített meg. De, ha ügyesek leszünk, egyikünknek sem kell meghalnia.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 15:27

- Természetesen segítek neked amennyit csak tudok- örültem, hogy két napon belül két ember is a segítségemet kéri az animágiában- Gondolkoztál már azon, hogy milyen állattá szeretnél változni?- kicsit meglepett, hogy Lana nem kérdezte meg, nekem mi az állatom, de hát ő Lana Winters. Nem is lepődtem meg azon, hogyha a fejébe vesz valamit, azt megcsinálja. Ha nem tenné... az nem egyezne a róla alkotott képemmel.
- Köszönöm- csak ennyi monjdtam, de ez mindkettőnknek elég volt. Feleslegesen nem szaporítottuk a szót.
Elgondolkoztam, hogy miről nem esett még köztünk szó. Pontosabban mikről... Elmosolyodtam. A fiúkról. Na jó, nekik illene a kikről kifejezés, de valahogy nem minden férfit tudok élőlényként tiszteni. Azt, amelyik még mindig a saját hányásából igyekszik kikecmeregni az utcán... Na, az nem érdemelte meg az élőlény minősítést.
- És, neked ki a kerendelt párod? Találkoztál már vele? Vagy netán van valaki más, akivel gyengédebb szálak fűznek össze?- az utolsó mondatot direkt hülye hangon mondtam, így egy jót röhögtünk az egészen. Muszáj volt elviccelni a dolgot, különben a Minisztérium miatt már nem látezne az a szó, hogy szerelem. És, ha nem sikerült a tervünk, akkor nem is fog.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 15:36

Helena & Lana 2nsnm6q
- Köszönöm - sokat jelentett, hogy felajánlotta a segítségét - mind a jövőben, a Minisztériumban, mind az animágiát illetően. Amikor kérdezte, hogy mi akarok lenni, eszembe sem jutott, hogy megkérdezzem, ő mivé tud átváltozni. Mert valószínűleg képes rá.
- Olyanokban gondolkodtam, hogy farkas, macska vagy sólyom esetleg holló... - töprengtem. Mindnek megvolt a maga előnye és a hátránya is. - Te mit javasolsz? - kérdeztem, aztán még egyet: - És te mivé tudsz átváltozni?
Amikor a fiúk felé terelődött a szó, önkéntelenül is elmosolyodtam, Viktorra gondolva.
- Nos, még nem tudom, hogy ki a 'szerencsés'. Bár, mivel nagyon ellenzem a Minisztérium döntését, ezt a haragot az illetőn is le fogom vezetni és az őrületbe fogom kergetni - nevettünk - Szóval ember legyen a talpán a fiú! És, hogy van-e valaki...? Akad. Mindig van - titokzatoskodtam - Az illető elhívott, hogy találkozzunk valamikor. Mondhatjuk randinak is. És veled meg a 'férj-jelölteddel' mi a helyzet? - kíváncsikodtam egy kicsit én is.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 15:54

- Bármit- ez volt az én nagy javaslatom- Attól függ, mit akarsz csinálni. Ha csak azért akarsz animágus lenni, mert szeretnél egy kicsit elmenekülni az életed elől, és másként létezni, akkor bármi lehetsz. De ha mondjuk kém leszel, akkor valami bogarat, vagy rovart válassz, ilyenekben ezeke a legjobbak. Ha viszont el akarsz bújni pár évre, akkor macska legyél, vagy patkány, így bármelyik varázslócsalád elfogad. Ha repülni szeretnél, akkor értelemszerűen madárnak kell "menned", így bejárhatod a fél világot- sokféle választási lehetőség volt, mindenkinek magának kellett eldöntenie, hogy mi akar lenni.
Úgy örültem, hogy megkérdezte! Viszont magyarázatot is kellett adnom neki, ebben biztos voltam- Hát, én egy nagy szárnyas lóvá tudok változni- mondtam. Mikor Lana furcsán nézett, hozzátettem- Tudod, pegazussá, vagy minek hívják. Nekem akkor is csak szárnyas ló. Amerre Tata háza van, London közelében, rengeteg erdő, és mező van. Itt egyszerűen csodálatos dolog száguldozni, akár földön, akár levegőben. Ennyiből jó ez az állat, sok másra nem nagyon való. Erős, és mondjuk bárkit meg tudnék szöktetni, de kémkednem nem kell- itt elnevettem magamat. Elképzeltem, ahogyan beállok egy fa mögé átváltozva, és két oldalról teljesen kilógok.
Lana nem adta meg magát, nem mondta volna el a fiú nevét, aki randira hívta- Naaa, és mi a neve?- kíváncsiskodtam, majd ő is- Nekem Roger Daviest szánták. Szerintem emlékszel még rá, ide járt a Roxfortba. A Trimágus Tusa évében ő volt a bálon Fleur Delaclour táncpárja. Egy szót sem beszéltem még vele, és nem is írtam neki. Szerintem ő sem fog- tettem hozzá. Ennyit tudtam csak Rogerről, se többet, se kevesebbet.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 16:11

Helena & Lana 2nsnm6q
A macska és valamelyik madár között ingadoztam, azok után, amiket Helena mondott. A szárnyas lovon, avagy pegazuson kicsit megütköztem, de közben érdekesnek is tartottam a dolgot. Kíváncsi voltam, milyen érzés lesz egy állat - bármilyenébe - bőrébe bújni...
Először nem akartam elmondani, mert... mert csak. Én nem vagyok az a romantikus alkat, akinek az agyát rögtön elködösíti az a bizonyos rózsaszín felhő, ha egy fiú bejön neki, vagy fordítva, esetleg kölcsönösen. Ugyan, dehogy! Én mindig két lábbal állok a földön. Nem is szoktam nagyon a férfi-ügyeimről beszélni, mert igazából normális kapcsolatom még soha nem volt - kicsit tartottam tőle, hogy ezúttal Viktorral is elbaszom majd.
- Igen, ismerem, de csak látásból és hallomásból - mondtam, felidézve lelki szemeim előtt a fiú arcát. Végül meggondoltam magam, de csak azért, mert Helena tényleg a barátom volt és úgy éreztem, hogy benne megbízhatok.
- Na jó... Viktor Krum - először nem esett le neki, szemöldöke a magasba szökött, de amikor épp elkezdtem magyarázni, leesett neki is - Ő hívott el - folytottam el egy mosolyt, helyette beleszívtam egy utolsót a dekkbe, majd elnyomtam.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 16:42

Lana nagyon, már-már túl titokzatosan beszélt arról a bizonyos fiúról. Itt valami sántított, ebben teljesen biztos voltam. Ám ekkor Lana kibökte a nevet. Először nem sikerült felfognom, kiről beszél. Álmomban sem gondoltam volna, hogy az a Viktor Krum hívta randira, akit az egész varázsvilág ismer.
- Komolyan?- kérdeztem fojtott hangon, igyekeztem nem kiabálni. Ez nem semmi Lana, gondoltam. Tudsz valamit, amit én nem... Ha jobban belegondoltam Viktor személyiségébe, és azt összeegyeztettem Lanáéval, kezdtem megérteni, hogy mit bírhatnak egymásban.
Mikor azt is hozzátette, hogy ő hívta el, meg kellett ismételnem önmagamat:
- Komolyan?- ez tényleg nem semmi volt- Én miért nem lehetek ilyen szerencsés?- kérdeztem égre emelt tekintettel- Eddig ezen a mocskon kívül egyetlen egy normális fiú se akart tőlem valamit. Csak egy csomó idióta. Ugyan volt olyan, amelyik jól nézett ki, de valójában egy igazi seggfej volt- én mindig kifogtam a leghülyébb udvarlókat, ez biztos. Mondjuk az is igaz, hogy a Lorenzos eset óta enyhén szólva nem szerettem bármilyen helyes fiú közelségét... Féltem, hogy újra lejátszódnak a dolgok.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 20:18

Helena & Lana 2nsnm6q
Úgy láttam, hogy rosszul érinti a dolog.
- Komolyan - mondtam - Kérlek, ne átkozz meg emiatt! - haraptam alsó ajkamba. Nem gondoltam, hogy Helenának tetszik Viktor, de ha igen és lecsaptam a kezéről...? Perzse, még semmi sem biztos, ez tény. Viszont nem akartam vele összeveszni. Egy kicsit tartottam tőle, hogy választásra 'kényszerít': vagy Viktor, vagy ő. Reméltem, hogy nem. Mindenképpen egy értékes embert vesztenék el. Nem kértem bocsánatot, mert nincs miért; legalábbis én így éreztem. Nem kényszerítettem magam Viktorra.
- Igazából kviddicseztünk. Ezért késtem mágiatöriről - emlékeztettem a lányt. Együtt voltunk azon az órán. - Ha valaki nyer, a másik teljesíti a kérését - láttam, hogy kérdőn néz rám, így folytattam: - Nem. Kivételesen nem szexet kértem - nevettem -, hanem hogy vigyen el a meccseire. Ő kérte a randit - szünetet tartottam - De végülis én nyertem, így hivatalos vagyok pár meccsére. De ettől függetlenül azt mondtam, hogy találkozhatunk - meséltem el a teljes történetet.
- Nem várok nagy dolgokat - mondtam végül - Nem várok a nagy és mindent elsöprő szerelemre, még csak nem is álmodozok róla - vontam vállat - Igazából sosem voltam még szerelmes... - vallottam be. Ebből viszont felmerülhet benne, hogy honnan volt annyi 'pasim'. Volt, de őket másért 'szerettem'. Mondjuk úgy, hogy a szívük nem volt épp nagy, de a... na, az igen!
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Lana & Helena   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 20:36

- Már miért átkoználak meg!?- nem értettem Lanát elsőre, aztán leesett. Gyorsan megnyugtattam- Viktorral eddig a közös bulikon kívül csak egyszer találkoztam, a Három Seprűben. Jó fej, de egyátalán nem az én esetem- itt mintha Lana sóhajtott volna egyet megkönnyebbülten.
Elmesélte a fogadásosdit, én meg jót nevettem rajta- Huh, tényleg bejössz neki, hogyha össze tudta szedni magát annyira, hogy megkérdezze, elmész-e vele egy randira- mikor elképzeltem már megint röhögnöm kellett.
- Én se voltam még szerelmes- vallottam be én is. Nagyon szerettem volna az lenni, de ahhoz meg kellett először tanulnom bízni egy férfiben. Ez pedig nem lesz könnyű.
Ekkor ránéztem a nagy órára a kocsma falán- Már elmúlt hajnali kettő!- kiáltottam fel. Haladnunk kellett vissza a kastélyba, ugyanis még egy jó óra séta várt ránk, majd a tanárok, és Hóborc kerülgetése a suliban. Másnap reggel pedig hétfő, dupla bájitaltan, azzal a Griffendéles hülyével együtt...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana EmptyVas. 11 Aug. 2013, 21:16

Helena & Lana 2nsnm6q
Megnyugodtam, hogy nem akar semmit a fiútól.
- Majd meglátjuk - nevettem, de legbelül reméltem. Egy kicsit. A francba is! Lassan nekem is kijár a boldogság! - gondoltam.
Kissé összerezzentem, amikor felkiáltott, majd az állóóra felé kaptam a tekintetemet. Való igaz, eléggé necces lesz a visszajutás. A holnapi órákról meg hadd ne beszéljek...
Végül fizettünk és futva elindultunk arra, amerre az üreget sejtettük. Lefelé a nagy sietségben sikeresen elcsúsztam, de egy pillanatig sem érdekelt, helyette fölpattantam és futottam tovább - meg nem akartam, hogy Helena is hasonlóképpen járjon, ugyanis mögöttem jött lefelé.
Végigrohantunk a földalatti, piszkos, poros, nyirkos folyosón, majd megálltam a fal előtt és simogatni kezdtem. Először körülnéztem. Oké, jó: sokkal inkább hallgatóztam, hogy járkál-e valaki a folyosón. Néma csönd volt. Intettem Helenának, aki utánam lépett ki. Elsuttogtunk egy-egy Lumost.
- Kiárly nap volt - suttogtam izgatottan - Meg kell ismételni! - ezzel, és egy-egy 'jó éjttel' váltunk el egymástól.
Reggel megkérdezem, hogy nem kapták-e el - gondoltam, már a Mardekár klubhelyiségében átvágva.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Helena & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Helena & Lana   Helena & Lana Empty

Vissza az elejére Go down
 
Helena & Lana
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: