KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Lana Winters & Helena Goldlion Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Lana Winters & Helena Goldlion

Go down 
SzerzőÜzenet
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 17:34

A bagolyházban ültem a hideg, nyirkos földön. A baglyom, egy nagy barna kuvik, a térdemre szállt, és rám nézett.
- Jajj, Drágám...- mondtam neki egy sóhajtás közepette.
A bagoly arra várt, hogy elmondjam neki, mi bajom van. De hogy is tehetném meg ezt? Meséljem el neki az egyik legrosszabb hetemet? Hát, mondjuk választásom nincs. Vagy neki mesélem el, vagy senkinek. Hirtelen megint arra vágytam, hogy beszélhessek- akár 5 percet is- Tatával. De Tata nincs- emlékeztettem magam.
- Sajnos nincs- mondtam ki hangosan.
Ez a hét egy kész rémálom volt. A szokásosnál is több piszkálódásnak voltam kitéve. Bájitaltan óránk volt hétfőn reggel, és minden itt kezdődött. A Mardekárosokkal voltunk együtt. Mivel én Griffendéles vagyok, az lenne a normális, ha Piton utálna. Azonban- valamilyen csoda miatt- nem utált annyira, mint mást. Ez már nagy szó volt. Talán azért nem, mert egyszer rajtakapott, miközben egy Griffendélesre rontást küldtem... Az én főzetem, mint általában mindig, jól sikerült. De ez engem nem izgatott, nem jelentkeztem külön a plussz kérdésekért sem. Viszont az egyik Mardekáros fiú nagyon elrontotta a főzetét, és könyörgött nekem, hagy töltse meg a palackját az enyémmel. Ugyanis, még egy Borzalmas jegy, és soha sem lehet belőle auror. Megsajnáltam szegényt, ezért igent mondtam neki. Ekkor azonban ezt meglátta egy Griffendéles. Elkezdett velem kiabálni. Nagyon-nagyon feldühített. Szerinte tettemmel elárultam a házat. Ez már sok volt. Úgy megátkoztam, hogy a Szent Mungóba kellett vinni. Én persze McGalagonytól eszméletlen fejmosást kaptam, és 60 pont levonást. Érdekesmód, Pitontól az incidens után kaptam 5 pontot...
Hétfő délutántól egészen máig a lehető legcsúnyább beszólásokat, sértéseket kaptam minden Griffendéles, Hugrabugos, és Hollóhátas diáktól. Egyedül a Mardekárosok nem piszkáltak, néhányan közülük még gratuláltak is. És, ha a sértések kevesek lettek volna, sokan ahol csak tudtak keresztbetettek nekem.
Mégis, hogy mondjam el mindezt a baglyomnak? Éppen ezen gondolkoztam, amikor lépteket hallottam a bagolyház elől. Jajj, mindegy kijön, csak Mardekáros legyen!- fohászkodtam.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 18:26

Annak ellenére, hogy megígértem Dumbledore-nak, hogy jól fogok viselkedni, a bagolyházba menet elszívtam egy cigit. Mi több: elküldeni készültem az újabb adagra vonatkozó rendelésemet. Végülis... azt ígértem, hogy igyekszem és nem megyek a tanárok idegeire az engedetlenségemmel. A cigiről egy szó sem esett. Bár ezt igazán jól titkolom, hiszen néha úgy érzem, megőrülnék, ha nem szívhatnék el egy-egy szállal. Na jó: többel.
Magányosan lépkedtem fölfelé a lépcsőkön,mikor meghallottam egy lány hangját. Valakit 'drágámnak' hívott. Nem akartam, hogy esetleg egy párocska itt randizzon. Az eléggé kínos lett volna - mindannyiunkra nézve. Viszont nem akartam egy másodpercet sem várni a rendelésemmel.
Még mielőtt beléptem volna, egy nagyobb levegőt vettem és felkészültem a legrosszabbra.
Belépve egy ismerős arc fogadott. Nem emlékeztem a keresztnevére, de a vezetékneve határozottan Goldlion volt. Együtt volt bájitaltanunk.
- Szia! - köszöntem neki, kissé reszelős hangon, még egy utolsót beleszívva a cigibe, majd elnyomtam az egyik kőpárkányon és zsebre vágtam. Nem akartam, hogy a madarak kajának nézzék, nem tett volna jót nekik. Az egyik bagolyhoz léptem és miközben a lábára erősítettem a cetlit, szemem sarkából a lányt fürkésztem. Eléggé levert volt. Vagy szomorú... nem tudok vigasztalni, így reméltem, hogy nem is kell.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 19:42

- Szia!- köszöntem vissza a lánynak,a ki belépett. Még belépése előtt nagy kő esett le a szívemről, ugyanis megéreztem a cigarettaszagot. A suliban nem sokan bagóznak, a csajok közül csak Mardekárosok. A léptek hangja alapján- ami egyátalán nem trollra hasonlított,  csakis csaj lehet. Akkor pedig Mardekáros.Ennek nagyon örültem. Épp elnyomta a cigijét, majd zsebre tette. Ez meglepett. Tudtam ki ez a csaj, Bájitaltanra is együtt jártunk. A neve Lana Winters. Rossz lány. Ami engem nem zavart, sőt, még örültem is neki. Végignéztem rajta. Valami történt, az tuti. Furcsa jelenség volt, de most picit mintha zaklatottnak tűnt volna. Ez meglepett, ilyennek még nem láttam. Láttam, hogy a szeme sarkából már engem vizslat. A talárom alatt a biztonság kedvéért megmarkoltam a pálcámat. Gondoltam rá, hogy megkérdezem mi a baja, de aztán elvetettem az ötletet. Majd pont nekem mondaná el, mi? Aztán eszembe jutott, hogy neki is sok problémája lehet mostanság. A közös óráinkon elég gyakran- szinte mindig- visszaszól a tanároknak, és ezért büntetést kap. Gondolkoztam, majd végül döntöttem. Rászántam magam arra, hogy kérdezzek tőle valamit, valami kedveset. Ő még sosem volt velem goromba, tehát nekem sem volt okom arra, hogy ezt tegyem vele. Sőt, fordított helyzetben- mondjuk a jelenlegiben is- én örültem volna pár jó szónak.
- Öööh...- nem is tudtam hirtelen mit és hogyan kérdezzek- Hogy állsz a plusz feladataiddal?- ez egy eléggé bugyuta kérdés volt, azt kívántam bárcsak maradtam volna csöndben. De mostmár késő volt. Túl késő. Lana hátrafordult, és rám nézett. Először nem tudtam eldönteni, hogy mit jelent az a pillantás, amivel rám nézett. Ekkor gyorsan hozzátettem- Ha gondolod, segíthetek. Más dolgom úgysincs, a saját házijaim készen vannak...- itt elsüllyesztettem volna magam. Vártam a választ, kevés reménnyel, hogy kedvező lesz.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 20:56

Láttam a mozdulatot, amivel megragadta a pálcáját, el is vigyorodtam.
- Ne parázz... nem harapok - mondtam ravaszul elmosolyodva, miközben útjára engedtem a baglyot, lábán az apró pergamennel. Valóban nem állt szándékomban párbajozni. Nem mondom, megvédeném magam, ha arról lenne szó, de miért harcoltam volna? Pláne, hogy semmi bajom Goldlion-nel...
Aztán újra rágyújtottam és menni készültem, mikor megszólalt. Először a kérdést számonkérésnek éreztem és egy pillanatra felment bennem a pumpa. Beleszívtam a cigibe és megvártam, mit hoz ki belőle. A segítségét ajánlotta fel... felvontam az egyik szemöldökömet és gúnyos 'pff' hangot hallattam. Utálom, ha lebecsülnek, vagy nem hiszik, hogy képes vagyok valamit megcsinálni. Majd' fel robbantam, újabb slukkot szívtam a cigiből.
- Szarul - válaszoltam nemes egyszerűséggel. És így is volt: annyit tanultam, hogy a plusz házik az utolsó pillanatokra maradtak mindig. - Nem kell a segítséged - szóltam, éllel a hangomban, miközben végig nyugodt arcot vágtam - , de kösz... - nem akartam leállni vitatkozni vele, hogy én nem vagyok olyan, mint a többiek. Engem nem fog azzal a barátjának tudni, hogy segít a házimban. Én nem ilyen vagyok és ő is jobb ennél.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 21:15

Mikor kimondta, hogy nem harap, már kezdett felmenni bennem a pumpa. Azt hiszi, hogy legyőzhetne párbajozásban? Megvédeni valószínűleg megtudná magát, de sokkal több nem menne. A Tata gondolkodott róla életében, hogy rendesen megtanuljak párbajozni.
Aztán mikor a kérdésemre gúnnyal válaszolt, elszakadt a cérna egyik szála. A másik nehezebb volt szétszakítani, de ha az is szakad, oltári nagy balhét csapok.
- Bocsánat hogy segíteni próbálok!- felpattantam. Miért viselkedett velem így? Talán azt hitte, csak jópofizni akartam? Mert egyátalán nem. Normális esetben én így viselkednék, ugyanezt a kérdést feltettem volna bármelyik másik diáknak- Talán ha lerombolnád azt a nagy egód, akkor meglátnád, hogy az emberek nem csak jópofizni szoktak! Én bárkinek szívesen segítettem volna!-ezzel elindultam az ajtó felé. Egyszerűen elmentem mellette, és vártam mit lép. Már csak pár méterre voltam az ajtótól, és ha nem szólal meg addig, vagy nem küld rám átkot, akkor nagyon valószínű, hogy soha többé egymáshoz sem szólunk.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 21:35

- Én nem vagyok bárki... - szóltam utána, nemes egyszerűséggel és hűvösen. Nem szándékoztam először pálcát rántani, mert nem szúrok hátba senkit. Ennél jobb vagyok. Ezzel megkockáztattam azt, hogy váratlan támadást indít felém, amit nem biztos, hogy ki fogok tudni védeni. És, amit láttam, hogy miket tud... nos, ez egy merész kijelentés volt részemről, hiszen már így is eléggé idegesnek tűnt. Felettébb meglepett néha, hogy milyen hamar, szinte egy-egy szarkasztikus megjegyzéssel mennyire az őrületbe tudok kergetni bárkit. Szerettem ezt a tulajdonságomat.
Nyugodtan beleszívtam a cigarettába, majd kifújtam a kavargó füstöt. Nem vártam más reakciót, de ez a pedálmedál, minden lében két kanál viselkedés igen zavaró tud lenni. Nem akartam bántani, bántják helyettem eleget a Griffendélesek és a másik két ház. Nem kell neki még egy ellenség. Nem, mintha nekem olyan sok barátom lenne... de ebben tökéletesen igaza volt: hatalmas az egóm.
Csöndt telepedett a bagyolházra. Szinte vártam a felém röppenő átkot, minden idegszálamat megfeszítettem és készültem a csapásra. Ha egyáltalán fel lehet készülni az ilyesmire.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 21:48

Megszólalt. Ennek örültem, mert nem szerettem csöndben távozni. Hirtelen megfordultam, és a pálcámat picit megemeltem. De nem szórtam rá rontást, hiszen mégis túl kedves volt hozzám ahhoz, hogy bántsam. Meg aztán nem hiányzott a Mardekárosok ellenségeskedése.
Inkább beszéltem, de azért a pálcám még a kezemben volt. Nem bíztam meg benne túlságosan.
- Tudom, hogy nem vagy bárki. Bárkivel nem állok szóba- a hangomnak éle volt- De te tudod, nekem mindegy- vontam meg a vállam, hátha ezzel feldühítem kicsit- Bár, jelenleg szívesebben segítek neked, mint bárki másnak- tettem hozzá. És ez igaz is volt.
Vártam a reakcióját. Vagy átkot küld, vagy elküld a pi***ba. Másra esélyt nem láttam.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 22:00

Ahogy a lány megfordult, pálcája rám szegeződött. Egy pillanatra bent szorult a levegő a tüdőmben. Egy pillanatra megrettentem, de ez nem ült ki az arcomra. Tökéletesen tudom palástolni az érzelmeimet. Ezt a tulajdonságomat is imádom. Minden esetre nem szórt rám átkot. Újra beleszívtam a cigibe.
- Nem fogok veled párbajozni - akkor, abban a pillanatban ugrott be a neve -, Helena. Most biztos nem. De talán a jövőben sort keríthetünk rá - vigyorodtam el megint, elnyomva a csikket, majd a zsebembe süllyesztve azt. Tudtam, hogy nem nyitottam túl barátságosan, de... a francba is! Ez vagyok én. Bármennyire akarok tenni ellene, ez nem fog sokat változni, sem most, sem a jövőben.
Az ígéretemet - avagy ajánlatomat - szándékoztam megtartani: ez a párbaj nem fog elmaradni. Csak elnapoljuk.
Hűvösen méregettük egymást, én védtelenül - igazából annak tűnően - álltam a pálcáját rém szegező Helenával szemben. De az volt a megérzésem, hogy nem akar balhét. De, ha mégis... hát rajtam nem fog múlni! Csak győzze kivárni!


A hozzászólást Lana Winters összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 05 Aug. 2013, 07:56-kor.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyVas. 04 Aug. 2013, 22:21

- Nem áll szándékomban veled párbajozni se most, se később. Bár, ha gondolod, gyakorlás céljából párbajozhatunk egyszer- itt szélesen elmosolyodtam. Ilyen helyzetekben felment bennem az adrenalin, és ezt imádtam. Ilyenkor el tudtam felejteni mindent. De feltett szándékomban állt akkor is meglepni Lanát. Akaratos voltam, nem adtam fel egykönnyen- Nem lenne kedved repülni egyet? Csak úgy- annyira vártam a lány válaszát, hogy még a fogam is látszódott mosolygáskor- Úgy tudom benne vagy a csapatban is, vagy nem? Hidd el, én se esek le a seprűnyélről- tettem hozzá. Nem mintha érdekelné őt, hogy leesek-e, vagy sem. Szerintem hidegen hagyta teljesen. Bár, abban biztos vagyok, hogy megfordult a fejében, tudok-e egyátalán repülni? Netán előtte akarnék öngyilkos lenni? Kíváncsi voltam mi folyik most a fejében, és eltaláltam-e a tippeimmel. Remélem beleegyezik a repülésbe. Meg akarom mutatni neki, hogy tudok repülni, és nem is akárhogy.
- Nos?- kérdeztem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyHétf. 05 Aug. 2013, 08:43

Lana Winters & Helena Goldlion 2nsnm6q
Elmosolyodtam kijelentésén. Helena nem volt olyan kis szelídke-szolídka, mint amilyennek első látásra tűnhet, vagy amilyennek mutatja magát. Sosem volt tisztem eldönteni látásból egy emberről, hogy milyen. Nem cimkézek. Soha. Amikor a lány repülni invitált, kissé felvontam az egyik szemöldökömet, miközben halovány mosolyra görbítettem a számat. Meglepett. Őszintén, nem néztem ki belőle ilyesmit. Úgy döntöttem, nem utasítom vissza. A repülés az életem egyik alap pillére, imádom. A repülés egyenlő a szabadsággal. És én... én szabadság-mániás vagyok.
- Igen, jól tudod, hajtó vagyok. Az egyik legjobb - villant meg a tekintetem. Nem gondolkoztam, vagy kérettem magam sokáig; miért is tettem volna?
- Mehetünk - vontam vállat. - De a szobámban van a seprűm, szóval el kell mennem érte - gondoltam közben büszkeséggel vegyített szeretettel és rajongással az imádott, fekete-ezüst Nimbus-omra.


A hozzászólást Lana Winters összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 05 Aug. 2013, 21:47-kor.
Vissza az elejére Go down
Helena Goldlion
Griffendél/7. évfolyam/Bejegyzetlen animágus
Helena Goldlion


Hozzászólások : 128
Vér : Mugliszármazású
Iskolai ház : Tanuló/Griffendél
Kirendelt pár : Roger Davies
Avataralany : Willa Holland

Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion EmptyHétf. 05 Aug. 2013, 21:32

Sikerült egy picit meglepnem, ebben biztos voltam. És örültem neki. Hát még annak, hogy elfogadta az ajánlatomat.
- Oké, menj fel a seprűdért, én is felmegyek a sajátomért- kérdő tekintetére folytattam- Attól még, hogy a csapatban nem játszok, van saját seprűm- feleltem mosolyogva, és arra gondoltam, mit szól majd a lány a Tűzvillámomhoz. Tata úgy élt, mint egy szegény, öreg varázsló. Valójában azonban rengeteg pénze, és öröksége volt a Gringottsban. A 15. születésnapomra kaptam tőle ezt az álomseprűt. Akkor azt mondta, hogy ha nagyon akarok, kviddicsezhetek, bár ő jobban örülne, ha inkább varázsolnék helyette. Mivel pár hónap múlva meghalt, én nem sokszor ültem még a seprűmön. Sőt, már több, mint másfél éve egyszer sem.
Lana válaszát nem kellett várnom, tudtam előre: kb. 5 perc múlva a pályán találkozunk. Valami ilyesmire számítottam tőle.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lana Winters & Helena Goldlion Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lana Winters & Helena Goldlion   Lana Winters & Helena Goldlion Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lana Winters & Helena Goldlion
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: