KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Daiyu (Xue) & Jake Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Daiyu (Xue) & Jake

Go down 
SzerzőÜzenet
Daiyu Qian

Daiyu Qian


* : Daiyu (Xue) & Jake Tumblr_mu13ihYP2o1rfco8go2_r1_250
Hozzászólások : 43
Vér : Aranyvérű (ő nem tud róla)
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Tanner N. Hue
Avataralany : Liu Yifei
Karakterlap : Egy testben két lélek
Karakterzene : "I became insane with long intervals of horrible sanity."
¥ : 錢黛玉

Daiyu (Xue) & Jake Empty
TémanyitásTárgy: Daiyu (Xue) & Jake   Daiyu (Xue) & Jake EmptySzomb. 23 Aug. 2014, 18:06






Xue
Hirtelen a csillagvizsgáló toronyban találtam magam. Vagyis úgy volt, hogy mintha aludtam volna, de mikor felébredtem, itt ültem a fal mellett. Nem értem, miért van ez, olyan jó lenne, ha valaki elmagyarázná. Este van, és nagyon sötét, úgyhogy varázsolok egy kis fényt a pálcámmal. Máris jobban látok. De most látom, vannak itt fáklyák is. Hogy is van a tűzgyújtásos varázsige? Valami p betűs. Ajj, kár, hogy nem tanultam latinul, mintha azt olvastam volna, hogy az az alapja. A talárom zsebében van valami papír. Az előbb esett ki, úgyhogy felveszem a földről. Jé, a varázsige-gyűjteményem, akkor azért kerestem hiába a múltkor. Meg is találom benne azt, amire szükségem van, szóval elmotyogok néhány Piroinitiót, és máris világos van a toronyban. Végignézek magamon, és elborzadva látom, hogy a talárom alatt a kedvenc zöld cheongsamom van rajtam. El sem hiszem, hiszen ez az ünneplő ruhám, én meg ebben ültem a földön? Gyorsan lerángatom magamról a köpenyt, leterítem a földre, és leülök. Térdeimet felhúzom, és átkarolom az egyik kezemmel. Ez az egyik hátránya ennek a ruhának, földön ülni csak így lehet benne, vagy a sarkamon, de úgy meg nem szeretek. Keresem a táskámat, de az sajnos nincs nálam. Kár, pedig egy kicsit nézegetni akartam magam a tükörben. Mármint, hogy ki vagyok-e sminkelve rendesen. Szeretek sminkelni, az olyan felnőttes. Így is elcsodálkozom magamon mindig, amikor azt látom, hogy már majdnem felnőtt vagyok. Túl gyorsan fejlődök. Nem lehet valahogy megállítani? Nem akarok vén nyanya lenni pár év múlva. Mikor itt tartok gondolatban, megborzongok. Milyen borzasztó lenne…
Hogy másra koncentráljak, felveszem a földről a pálcámat, és nekiállok buborékokat eregetni vele. Olyan jó, felszállnak, aztán kipukkadnak. Szeretem nézni, ahogy eltűnnek, de azt nem annyira, amikor az arcomba fröcsög a szappan, vagy mi. Nem is tudom, hogy tudom ezt a varázslatot megcsinálni, de örülök neki, hogy sikerül, mert olyan szórakoztató. Mikor már megfájdul a nyakam a felfelé nézéstől, újra leteszem a pálcámat. Hirtelen eszembe jut egy dal, ami nem akar kimenni a fejemből. Régen hallottam valahol a rádióban. De a szöveg nem nagyon maradt meg, csak a dallam. Hogy is volt? Halkan elkezdem dúdolni, majd csak eszembe jut. Közben észreveszem, hogy a buborékok még mindig szállnának, de a pálcám a földön van, ezért azonnal kipukkadnak. Felemelem megint, és függőlegesen tartom, hogy tudjanak rendesen szállni. - Hao yi duo mei li de mo li hua – kezdem el ösztönösen énekelni. Felragyog az arcom, mikor tudatosul bennem, hogy tényleg eszembe jutott a szöveg egy része. Azt tudom, hogy ezt a sort meg kell ismételni, de hogy utána mi jön, az megint nem jut eszembe, úgyhogy a folytatást megint csak dúdolom. – Song gei bie ren jia mo li hua ya mo li hua – a vége megint csak eszembe jutott, de a közepe nem. Nem baj, ennyi is elég, legalább félig el tudtam énekelni. Felnézek az égre, és látom, hogy egy csomó csillag van fent. Olyan jó, hogy lehet őket látni. Az egyik mintha zöld lenne, pont, mint a ruhám. Kellene egy távcső, akkor jobban megnézhetném. Körülnézek, de nem látok egyet sem. Pedig ez egy csillagvizsgáló torony. Nem igaz.






Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Daiyu (Xue) & Jake Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daiyu (Xue) & Jake   Daiyu (Xue) & Jake EmptySzomb. 23 Aug. 2014, 19:28




Mivel asztronómia óra után Laurie ügyesen elterelte a figyelmemet, ezért üres kézzel tértem vissza a klubhelyiségbe. Sokáig gondolkoztam azon, hogy mi hiányzik annyira, mire rájöttem, hogy a csillagvizsgálóban hagytam a táskámat.
Megkértem az egyik szobatársamat, hogy jöjjön vissza velem, de közölte, hogy ő még egyszer nem hajlandó felmászni oda, így egyedül tettem meg az utat odáig, bár nem baktattam fel a lépcsőn, hanem lent kerecsensólyommá változtam, és egyszerűen felrepültem oda. Elég gyakran használtam animágiát, hogy megkönnyítsem az életemet. De hát mi másra használhattam volna ezt a képességet? Ráadásul az, hogy egy sólyom alakját vagyok képes felvenni, számomra tiszta haszon, hiszen képes vagyok a képében repülni, viszonylag gyors leszek és az érzékeim is egészen felerősödnek.
Ma a szokásosnál kevesebbet lógtam Cornelia nyakán, de csak azért volt ez így, mert túl sok házi dolgozatot adtak, és minél hamarabb le akartam tudni őket.
Könnyed szárnycsapásokkal a torony tetejére repültem, majd amikor halk éneklést hallottam, megdermedtem. Mégis ki lenne itt ilyenkor? Hátrébb reppentem, és a lépcsőházban visszaváltoztam. A bejárathoz osontam, és felvont szemöldökkel lestem be. Az első dolog, amit észrevettem, az a levegőben repkedő megannyi buborék volt, aztán kiszúrtam egy földön ücsörgő alakot. A szemöldököm még inkább a magasba szaladt, amikor ráismertem: Wendy volt az. De mégsem teljesen ő… Az a Wendy, akit én ismertem nem vett volna fel ilyen ruhákat arról pedig nem tudok, hogy lenne egy ikertestvére.
A tekintetemmel megkerestem a táskámat. Még mindig ott hevert, ahol hagytam. Ez megnyugtatott, mert attól tartottam, hogy valaki mégis magával vitte a klubhelyiségbe, és meg akartak azzal viccelni, hogy visszaküldtek érte.
Beljebb léptem, és finoman megköszörültem a torkomat. – Szia Wendy. Te mit keresel itt? – kérdeztem tőle. Azt már nem tettem hozzá, hogy pláne ilyen ruhában. Mindenesetre tanultam a múltkoriból, így nem másztam bele annyira a személyes terébe. Sőt inkább csak a táskámhoz sétáltam, felkaptam a földről, és a vállamra vetettem. Ezzel pedig megelőztem az esetleges kérdését.
Neki dőltem a falnak, és úgy méregettem, de cseppet sem ellenségesen, inkább csak kíváncsian, mert nem értettem mire fel ez a nagy stílus váltás. De még mindig nem tettem szóvá a dolgot. Sőt, mivel sejtettem, hogy nem túlzottan szereti, ha megbámulják, ezért inkább egy idő után elfordítottam a fejemet, és a csillagokat bámultam.
– Bezzeg olyan egy órával ezelőtt nem volt ennyire tiszta az ég – jegyeztem meg halvány mosollyal az arcomon, hiszen eszembe jutott, hogy mennyit bosszankodott egy átkozott sötét felhő miatt a tanárunk. Engem nem zavart különösebben, hiszen általában, amikor nem tudtunk mit csinálni, akkor Cornelián járt az eszem, amíg Laurie párszor oldalba nem vágott.
De lényegében a mai órán nem tanultunk túl sokat, talán ezért is tették el hamar a távcsöveket. Erre a gondolatra a táskámhoz kaptam, és mivel úgy sejtettem, hogy Wendy figyelmen kívül fog hagyni, ezért zavartan kotorásztam benne, mire végre az ujjaim kitapintották a teleszkópomat. Örültem, hogy nem hagytam el, mert eléggé drága darab volt. Elő is vettem, és széthúztam, hogy közelebbről megszemléljem vele a csillagokat, bár innen az asztronómia órák alatt már kismilliószor láttam őket. A roxmorts-i hegyek tetejéről szívesebben szemléltem volna az égboltot. Talán egyszer mindenképpen megnézem őket onnan is, bár biztos, hogy nem teliholdkor fogok kimerészkedni odáig.

Vissza az elejére Go down
Daiyu Qian

Daiyu Qian


* : Daiyu (Xue) & Jake Tumblr_mu13ihYP2o1rfco8go2_r1_250
Hozzászólások : 43
Vér : Aranyvérű (ő nem tud róla)
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Tanner N. Hue
Avataralany : Liu Yifei
Karakterlap : Egy testben két lélek
Karakterzene : "I became insane with long intervals of horrible sanity."
¥ : 錢黛玉

Daiyu (Xue) & Jake Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daiyu (Xue) & Jake   Daiyu (Xue) & Jake EmptyVas. 24 Aug. 2014, 14:01






Xue
Épp a bejárat felé nézek, mikor bejön egy fiú. Megörültem, mert akkor most megkérdezhetem, hogy nincs-e véletlenül egy távcsöve. Már épp meg akartam szólalni, mikor rám köszönt, és a nevemen, vagyis hát Wendynek szólított. Nagyon meglepődtem, honnan ismerhet, amikor én biztos, hogy most látom először? Persze nem akarom sokáig bámulni, mert olyat nem illik, úgyhogy igyekszem normális arckifejezést ölteni. Nem fogom megkérdezni, honnan ismer, pedig érdekelne, de hátha kiderül majd abból, amit mond. – Szia, öh – rájövök, hogy fogalmam sincs, hogy hívják, pedig tudnom kellene valószínűleg. Nagyon kínos helyzet, úgyhogy el is pirulok, de megpróbálom kivágni magam belőle. – Én csak feljöttem ide, mert meg akartam nézni a csillagokat – adok valami magyarázat félét, amiből ugyebár semmi sem igaz, mert csak az előbb láttam meg, hogy csillagok is vannak az égen. A megjegyzésének megint csak örülök, mert ha ő már járt itt, hátha van a táskájában távcső. – Izé, nincs nálad véletlenül egy távcső? – kérdezem meg végre. – Van ott egy zöld csillag, azt akarom megnézni jobban, de itt nincs semmi – mutatok először az égitest felé, majd pedig körbe. Ezután gyorsan leengedem a kezem, minek mutogatok itt? Ajj, miért kell nekem mindig kínos helyzetekbe hoznom magam? A végén még ő is ki fog nevetni. Hogy zavaromat leplezzem, inkább előszedem a varázsigés gyűjteményemet, amiből kiesik egy levél. Igen, mintha már olvastam volna, valami kirendelt párokról szóló irat. Még egyszer belenézek, és teljesen ismeretlen nevet látok. – Te tudod, ki ez? – nyújtom oda a fiúnak a papírt. Nem mintha meg akarnám ismerni, mert előtte is csak hülyét csinálnék magamból, de azért érdekelne, hogy hogy néz ki. Jól van na, nekem az a legfontosabb, mert egy ronda pasival nem akarnék összejönni. Régen volt egy csomó lányújságom, abban tök helyes pasik voltak. Most is kellene vennem, de fogalmam sincs, hogy hol lehet, de ezt inkább majd egy lánytól kellene megkérdeznem. Egy olyantól, aki nem az én házamba jár, mert itt mindenki olyan gonosz és lekezelő, tuti csak kiröhögnének. Pedig biztos nekik is van olyan, csak titokban. Lehet, hogy át kellene kutatnom a szobánkat? Hú, az nagyon izgalmas lenne. Lelkesedésem valószínűleg kiül az arcomra is. Hirtelen töprengő arckifejezésbe megy át. – Hogy jöttél fel? Nem hallottalak jönni, pedig nagyon jó a hallásom - érdeklődök, mert tényleg, azt hittem, itt nem lehet hoppanálni vagy hogy mondják. De hogy nem a lábán jött, az is tuti, mert azt hallottam volna. Ráadásul ki sincs fulladva, pedig ha gyalog jön, minimum ki kellett volna dőlnie, olyan sok lépcső vezet ide felfelé. Én is tuti kidőltem, lehet, azért nem emlékszem rá, hogy hogy kerültem ide. Vagy túl sokáig voltam kidőlve. Nem igaz, ki kellene derítenem. Hátha ez a fiú ért hozzá, de egyelőre megtartom magamnak, nem akarom, hogy gyenge kislánynak nézzen.





Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Daiyu (Xue) & Jake Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daiyu (Xue) & Jake   Daiyu (Xue) & Jake EmptyVas. 24 Aug. 2014, 16:37




Amikor visszaköszönt, de nem jutott eszébe a nevem,  felvont szemöldökkel pillantottam rá. Azt hittem, legalább megjegyzett azok után, hogy kiselőadást tartottam neki a pálcákról. Vagy csak meg akart viccelni? Nem tudom. – Jake – segítettem ki, mindenesetre eléggé meglepő volt, hogy máshogy reagált rám, mint ahogy vártam tőle. Mintha nem lenne önmaga.  – Meglep, hogy nem emlékszem rám, hiszen múltkor a könyvtárban elég sokat bosszankodtál miattam – pillantottam rá miután a vállamra vetettem a táskámat. Azzal, hogy elpirult engem is kissé zavarba hozott, mert nem képtelen voltam felfogni ezt a helyzetet.
Majd a válaszára még inkább magasba szaladt a szemöldököm. Nem hittem volna, hogy Wendy olyan szentimentális alkat, hogy éjjel felszökjön ide a csillagokat bámulni. Az lehetséges lenne, hogy napközben adja a mogorvát, de éjjel meg ilyen szelíd lenne? De ennek mégis mi lenne értelme?
A kérdésére, mivel épp akkor vettem elő a teleszkópot, bólintottam. Kihúztam, majd odasétáltam hozzá, és felé nyújtottam. – Tessék. Csak kérlek, ne ejtsd le, mert nem szeretném, ha baja esne – feleltem. Majd, amikor a zöld csillag felé mutat, akkor hunyorogva abba az irányba pillantok, de mivel a teleszkópomat neki adtam, ezért nem tudtam közelebbről megvizsgálni. – Érdekes. Egyébként azért nincs itt semmi, mert nemrég még nem volt ennyire tiszta az égbolt, és a tanár elpakoltatta velünk a távcsöveket.
Kíváncsian figyeltem, hogy milyen papírokat vesz elő, és mielőtt rákérdezhettem volna mik azok, a levelet felém nyújtja. Gyorsan átfutottam, majd Stan nevét meglátva elhúztam a számat. – Nos, azt hiszem a Kóbor Grimbusz kalauza. Egyszer utaztam azzal a busszal, olyan mély benyomást tett rám, hogy azóta inkább vonattal járok Londonba. Szerintem nem kedvelnéd túlzottan, eléggé izgága – jegyeztem meg, és igyekeztem elfojtani egy mosolyt, mert közben elképzeltem Stan és Wendy nagy találkozását. Véleményem szerint, az a Wendy-t, akit én ismerek, megfojtaná Stant, ha ismerné. De ezt inkább nem tettem szóvá, elvégre próbáltam rájönni, hogy mi üthetett a lányba.
A zavarba ejtő kérdésére percekig némán vakargattam a tarkómat, majd egy halvány mosollyal mégis elárultam neki: – Repültem. – Azt már nem magyaráztam el, hogy miként és hogyan vagyok képes erre. Ráadásul, könnyen vehette viccesnek is. Nem szokásom hazudni, ezért most se füllentettem, csupán nem avattam be teljesen a részletekbe. – De egyébként jó kondiban vagyok, szóval nem hiszem, hogy gondot okozna nekem bármilyen kis lépcső – vigyorodtam el. Igazából, ha néha éppen van kedvem megmászni a lépcsőket, akkor se nagyon szoktam elfáradni. Talán az egyik nyári munka az oka, ahol sokat kellett ingáznom több emelet között.
– Miért, te ennyire elfáradtál egy kis lépcsőzéstől? –kérdeztem vissza, majd ha végzett a csillagnézéssel, akkor visszakértem tőle a teleszkópomat, hogy én is közelebbről megvizsgálhassam azt a bizonyos zöld csillagot.

Vissza az elejére Go down
Daiyu Qian

Daiyu Qian


* : Daiyu (Xue) & Jake Tumblr_mu13ihYP2o1rfco8go2_r1_250
Hozzászólások : 43
Vér : Aranyvérű (ő nem tud róla)
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Tanner N. Hue
Avataralany : Liu Yifei
Karakterlap : Egy testben két lélek
Karakterzene : "I became insane with long intervals of horrible sanity."
¥ : 錢黛玉

Daiyu (Xue) & Jake Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daiyu (Xue) & Jake   Daiyu (Xue) & Jake EmptyHétf. 25 Aug. 2014, 18:29






Xue
Ó, jaj, úgy tudtam, hogy tudnom kellene a nevét. Nem hiszem el, miért nem tudok a szobámban maradni? Akkor nem keverednék mindig ilyen helyzetekbe, ahol csak a baj van. De erre most mit mondjak? Mondjam, hogy „Ó, igen, már emlékszem”; vagy „Ne haragudj, elfelejtettem”? Ezek közül egyik sem igaz, és én olyan rosszul tudok hazudni… Mi van, ha kérdezősködni fog, és nem tudom, mit mondjak? Vagy azon már túl lennénk, hogy honnan jöttem? Mert azt én is szeretném tudni… Inkább nem mondok semmit, csak aggódva figyelem, mi jön most. A könyvtárról kezd beszélni, hogy állítólag felbosszantott. Engem? De hát engem nem is lehet felbosszantani. És pont egy ilyen kedvesnek tűnő fiú? Csodálkozástól elkerekedett szemekkel nézek rá, mégsem merem megkérdezni, hogy nem kever-e össze valakivel. – Én, oh, azt hiszem, már emlékszem – állítom nem túl meggyőzően, de valamiért úgy érzem, nem lenne okos dolog tagadni. Fogalmam sincs, min veszhettünk össze, már ha összevesztünk, vagy már ha ott voltam. Vagyis biztos, hogy ott voltam, mert szeretem a könyvtárat, meg ott szoktam a házikat is írni, de akkor sem jut eszembe, hogy mi történt.
Ahogy az arcát elnézem (persze nem feltűnően), észreveszem, hogy akármit mondok, mintha csodálkozna. Már megint rosszat mondtam? Akkor innentől kezdve inkább meg sem szólalok. Ezt sajnos nem tudom betartani, mert átnyújtja nekem a teleszkópot, és a lelkemre köti, hogy vigyázzak rá. – Köszönöm – mosolyodok el halványan, és átveszem tőle. – Nem fogom leejteni – biztosítom róla, hogy ügyelni fogok rá, hogy rendesen tartsam. A szememhez emelem, és ráélesítek a zöld csillagra. Nagyon szép, és nem bántam meg, hogy elkértem, így tényleg jobban látszik minden. – Megnézed te is? – kérdezem, miután eleget gyönyörködtem benne. Az asztronómiás megjegyzésére együttérzően bólogatok. – Igen, sajnos ez előfordul néha nálunk is. Csak nem értem, olyankor miért nem törlik az órát, szerintem előtte már bőven időben lehet tudni, hogy milyen lesz az ég – gondolkozom hangosan, és meglepődök, hogy ilyen hosszú mondatot kimondtam.
A kirendelt páromra vonatkozó megjegyzést érdeklődve hallgatom. – Érdekes. Bár nem tudom, ha békén hagy, akkor lehet, hogy nem lesz vele gond. De ha neked ilyen tapasztalataid vannak, akkor azt hiszem az lesz a legjobb, ha minél később találkozok vele. – Nem hiszek a fülemnek, mikor meghallom a következő válaszát. - Repültél? – döbbenek meg, mert nem látok nála seprűt. De talán lerakta az ajtó mellett, aminek mondjuk nem sok értelme van. Nem is hagyom annyiban a dolgot, szeretek mindennek utánajárni. – Hogyan? Vagy mivel? – kíváncsiskodom. Azt látom, hogy ő is zavarban van, szóval biztos valami furcsa módszert használt, nem sima seprűs repülést.
A kérdésétől megint zavarba jövök, olyan hangsúllyal mondta. – Gúnyolódsz? – kérdezem enyhe sértődöttséggel a hangomban. – Egyébként igen, és ez nem is kis lépcsőzés – jegyzem meg duzzogva. Ilyenkor mindig azt mondják, hogy aranyos vagyok. Miért, máskor nem?




Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Daiyu (Xue) & Jake Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daiyu (Xue) & Jake   Daiyu (Xue) & Jake Empty

Vissza az elejére Go down
 
Daiyu (Xue) & Jake
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Daiyu & Jake
» Daiyu és Xue
» Daiyu és Cat
» Daiyu x Pansy
» Vendi & Daiyu

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: