KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyVas. 18 Május 2014, 17:35



Melissa & Kalestina


Halálfaló tanonc


Nem furcsállottam, hogy körülbelül egyezik a véleményünk az illemel kapcsolatban. Sokkal jobban hasonlítunk egymásra, mint azt ő gondolja. Igaz a Blackburn lányt még köti az illem és a hűség a családja iránt, de amint elég idős lesz. Olyan sikeres lehet, mint én. Hiszen nekem is sok időmbe telt mire feltornáztam magam oda, ahol most vagyok. S megtartani sem egyszerű, bár még lehetne nehezebb is.
Utasításaimra bólintott, én pedig elégedett voltam! Nem szeretem, ha valaki sokat kérdez mindennek megvan a helye és az ideje. Mindent megtud, mikor eljön az ideje! Egyelőre nem fontos, hogy tudja a pontos helyet ahova megyünk! Megbeszéltük a találkozó időpontját, ami hat óra lett. Majd befejezettnek nyilvánítottam a tanulást a mai napra.
Igaz semmi érdemlegeset nem tanítottam, de az én módszerem a tapasztalat szerzésen alapul nem pedig a varázslatok magolásában. Magolni mindenki tud, de használni azt nem mindenki tudja. Sokkal hasznosabb a tapasztalat, mint a puszta tanulás, ha el jön az ideje megtanítom neki a legfurcsább praktikákat is, de most még nem!
Haza mentem sok dolgom van még szombat estig. Lesz egy fellépésem pénteken és még össze is kell készülnöm. Mikor haza értem Héra kíváncsian pislogott felém. Elmosolyodtam, majd betettem neki egy kis ételt és megsimogattam a hátát.
- Nem jött velem! Haza kellett menni kicsikém. De ne aggódj fogod még látni gyakran. Ő lesz az én tanoncom. Na mit szólsz hozzá? Én se hittem volna el. Gyere, segíts nekem keresgélni. - Mondtam, azzal kivettem a terráriumából és letettem a földre. Őt szoktam felküldeni a padlásra, hiszen sokkal könnyebben mozog ott, mint én. Miközben ő azt a bizonyos könyvet kereste, én elővettem egy régi dobozt.
A tetején a kézírásommal ez állt: Emlék a Queen Maeve-ből! Régen nyitottam már ki. A régi talárom, meg a tankönyveim a padláson vannak, csak ez az egy doboz maradt lenn. Ez is csak azért mert valami fontos dolog volt benne! Kiborítottam a tartalmát az asztalomra. Ekkor érkezett meg Héra egy kis notesszel. Magam mellé tettem és elvettem a noteszt. Mosolyogtam, de egyelőre nem nyitottam ki.
Az asztalon volt két oklevél egy medál, egy gyűrű és egy balerina báb. Az okleveleket visszatettem a doboz aljára. Nem volt kedvem nézegetni az animágiáért kapott oklevelem. Különben sincs jelentősége. A családom számára, már halott vagyok, s minden ami velem kapcsolatos eltűnt. Tettem róla, hogy így legyen. Kezembe vettem a medált és kinyitottam. Még ott volt benne az ametiszt. Elmosolyodtam, tökéletes állapotban van. Beletettem egy kis táskába, aztán a gyűrűt vettem szemügyre. Elégedetten fedeztem fel, hogy tökéletes állapotban van. A baba pedig hibátlan volt, így az is bekerült a táskába.
Végül kinyitottam a noteszt, majd kihajtogattam a térképet. Sokkal egyszerűbb így tárolni a dolgokat. Áttanulmányoztam jó alaposan. Folyamatosan mosolyogva, még mindig tudom mi hogy néz ki és melyik kanyar mit rejt. Úgy tűnik az élmény felejthetetlen! Eltettem a noteszt is, majd lefeküdtem aludni.
Másnap igyekeztem sokat pihenni. Este nyolcra pedig elmentem a színházba, ahogy munkanapon szoktam. Körülbelül éjfél felé lehetett, mikor haza indultam. Teljes csend volt az utszán, sehol egy lélek sem. Szerettem ilyenkor haza menni. Én voltam az éjszaka királynője ilyenkor. Az erdő felé mentem. Telihold volt, de nem idegeskedtem, ha vérfarkasok jönnének erre, legfeljebb átváltozom nem lesz semmi bajom. Szerencsémre senkivel sem találkoztam.
A szombati napomat pihenéssel töltöttem, sok erőre lesz szükségem. Nem könnyű ekkora távolságba hopponálni, főleg utassal! Este hat előtt tíz perccel már a tisztáson voltam. Vártam a Blackburn lányt, mikor megérkezett. Most is pontosan megszólaltam.
- Készen állsz? -Válaszát követően megfogtam a vállát és hopponáltam. Nem volt olyan fárasztó, mint hittem. Vettem egy mély levegőt. A hegyek illata megnyugtatott. - Üdvözöllek Carrantouhil-en, az animàgia otthonában! Vigyázz Írország haza jöttem és nem vagyok egyedül! Ha meg akarod tanulni az animágiát a legjobb helyen kell tanulnod! Az pedig itt van! - Mondtam mosolyogva, hiszen ez a hely az én terepem. Otthon vagyok, még akkor is, ha feladatom van. Hiszen nem miattam, hanem Melissa miatt jöttünk ide!

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptySzomb. 24 Május 2014, 21:20

Magic is might

Alighogy kinyitottam a szemeimet, fejembe éles, lüktető fájdalom nyilallt. Hunyorogva próbáltam megszokni a nappali világosságot és az ablakon beáramló napsugarak számomra vakító fényét.  Nehézkesen ülő helyzetbe tornásztam magam, de előtte durván lelöktem magamról a derekamat átölelő férfi kezét, közben pedig halántékomat masszírozva próbáltam kissé összekaparni magam. Pocsékul voltam, hasogatott a fejem, jobban, mint általában, amikor leittam magam. Egy oldalpillantást vetettem a mellettem egyenletesen lélegző férfira, akivel valószínűleg közelebbi kapcsolatba kerültem az éjjel, még ha nem is emlékszem semmire. Az éjjeliszekrényen heverő pálcából arra következtettem, hogy varázsló és valószínűleg a kocsmában szedtem fel. Lassan, az ágyon megtámaszkodva felálltam és tőlem telhetően gyors mozdulatokkal magamra kaptam ruháimat. A tükörhöz lépve úgy, ahogy rendbe hoztam hajamat, majd egyáltalán nem zavartatva magam az ajtó felé indultam. Kezem már a kilincsen volt, amikor megfordultam és hirtelen ötlettől vezérelve a pálcámat a férfira szegeztem. Gonosz vigyor jelent meg ajkaim szegletében, amint elégedetten szemléltem, hogy a férfi karjára és lábaira bilincsek zárulnak, hozzáláncolva őt az ágyhoz. Így már tetszett az összhatás és illő módon hagyhattam el alkalmi partnerem lakását.
Hazatérve csak anyám nagy, ijedt szemű házimanója fogadott, aki látható igyekezettel próbált mihamarabb szabadulni és megvinni szüleimnek a hírt, hogy megérkeztem. De mivel engem is gazdájának ismert el, nem szegülhetett ellen parancsomnak, aminek hála egész napom meglehetősen nyugodtan telt el. Természetesen nyugalmam addig tartott, míg anyámék meg nem érkeztek Ellen néni teadélutánjáról, ami sajnálatos módon hamarabb ért véget, mint vártam. Így ahelyett, hogy átnéztem volna pár átkot és rontást, amit hasznosnak véltem a következő napi kiruccanáshoz, végighallgathattam anyám hegyibeszédét, melyet oly’ lelkesen adott elő, hogy csak nagy nehézségek árán bírtam ki nevetés nélkül és apám örökérvényű bölcsességeit, amik, ha lehet ilyet mondani, még röhejesebbek voltak, mint anyám monológja. Viszont minden erőlködésük ellenére csak annyi jutott el a tudatomig, hogy drága időmet rájuk pocsékolom, ahelyett, hogy valami értelmeset csinálnék.

A szükségesnél jóval korábban ébredtem és hiába próbálkoztam, alighogy lehunytam, újra felpattantak szemeim és idegesen gondoltam át megint, vagy századszorra is Kalestina szavait. Sejtettem, hogy most többről lesz szó egy holmi, egyszerű kis feladatnál és Kalestinát ismerve, nem is lesz veszélytelen mulatság. A napot a szobámba zárkózva, könyvek böngészésével töltöttem; még reggelizni és ebédelni sem mentem le, amit szüleim valószínűleg megsértettségem jelének véltek, de ez sem érdekelt. Gondoljanak, amit akarnak.
Estefelé észrevétlenül kisurrantam; szobámat elővigyázatosságból kulcsra zártam és primitívebb zárfeltörő bűbájok elleni védelemmel láttam el, ami úgy sejtettem, távol tartja anyámékat. Úgyis abban a hitben voltak, hogy durcás kisgyerek módjára bezárkóztam és némaságot fogadtam, így nagy eséllyel még az ajtó bezárása is felesleges cselekedet volt. Pár perccel a megbeszélt időpont előtt érkeztem, de Kalestinat nem tudtam megelőzni.
- Amennyire lehet, igen – válaszoltam elmosolyodva, majd felkészültem a hoppanálásra. Nem figyelmeztetett, de sejtettem, hogy ez következik. Igazam volt; a világ szédülten forgott körülöttem, olyan érzés fogott el, mintha a semmi, amiben pár pillanatig lebegtem, össze akarna szorítani, majd hirtelen minden megszűnt és újra szilárd talajt éreztem a lábam alatt. Mélyen szippantottam be a friss, hegyi levegőt, ugyanis az utazás közben erre nem volt túl sok lehetőségem.
- Mit értesz az animágia otthona címszó alatt? – Érdeklődő pillantással fordultam Kalestina felé, majd tekintetem a körülöttünk elterülő magas hegcsúcsokon és a selymes, zöld fűvel borított völgyeken siklott végig. Mindig is úgy véltem, hogy Írország gyönyörű hely.



note: (:
Vissza az elejére Go down
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptySzomb. 24 Május 2014, 22:59



Melissa & Kalestina


Halálfaló tanonc


Néma volt a táj körülöttem. Szemem sötéten csillogott a lemenő nap fényében. Arcomon a megszokott érzéstelen kifejezés ült! Hiába érzem magam otthon az erdőben, ettől még ugyanannyira idegen vagyok itt. Ez az, ami tartja bennem a lelket. Idegen vagyok, kiismerhetetlen, s titokzatos. Senki se tud rólam semmit, olyan titkokat örzök, amikről még talán azok se tudnak, akikkel kapcsolatosak. Az évek megkeményítettek, az igaz érzelmek legapróbb szikráit is kiölte belőlem a kegyetlen élet. Nem maradt más csak az álarc, meg legbelül az a kislány, aki régen voltam.
Mozdulatlanul figyeltem a naplementét. A szellő mozgatta a ruhámat, összekócolta a hajamat. Nem törődtem vele, most az a dolgom,hogy felkészüljek. Olyan dolgokkal fogok szembe nézni, amikkel utoljára gyerekként néztem szembe. Akkor, amikor beleszerettem a halál gondolatába és a sötétség mindent elnyomó hatalmába! Arcomon halvány mosoly jelent meg, amikor meghallottam az avar zörgését magam mögött. Korábban jött, persze nem sokkal. Csupán udvariasságból megkérdeztem készen áll-e? Majd minden figyelmeztetés nélkül hopponáltam.
Szeretek hopponálni, számomra valahogy kellemes, ahogy minden elmosódik körülöttem. Az az érzés, hogy a semmiben vagyok és mégis mindenhol! Hogy mindenki lát és mégse lát senki! Elbűvöl, ahogy forog a világ, ahogy minden elveszik. Ilyenkor érzem csak igazán, hogy miért is érdemes élnem. Azt a semmit azt a nyugalmat akarom megmutatni másoknak. De sajnos mindenki gonosznak gondolja a semmi erejét. S ha így gondolják nekem el kell fogadnom és a szolgálatába állnom.
Alig telt el egy fél perc és máris szilárd talaj volt a lábam alatt. Nyújtózkodtam kicsit, majd mély levegőket vettem. Igen, végre itthon vagyok. Furcsa kellemes érzés, mintha én lennék itt az úr! Senki se állít meg itt, ez az én világom. Ismerem a sziklákat és a fákat, a vizeket és a bokrokat, s ha kell velük meg tudom védeni magamat. Az idilli pillanatomat a Blackburn lány hangja zavarta meg. Elmosolyodtam, majd leültem a párkány szélére!
- Azt, hogy az animágia otthona! Ez az a hely,ahonnan a legjobb animágusok tanulják a mágiát! Innen ered az az erő, ami a legjobbakat mozgatja! Én még úgy tanultam, hogy ezen a helyen használtak a világon először animágiát. S az a boszorkány, ebben a hegyben itt szemben elrejtett egy csillogó ékkövekkel díszített tálat. Egy olyat, mint a merengők. Viszont ez a tál bepillantást enged az életedbe. Megmutatja, milyen állattal állsz kapcsolatban és azt is, hogy melyik útra kell lépned! Ide csak olyan varázslók és boszorkányok jutnak be, akik kiállják a próbákat. Még tisztán emlékszem mikor itt jártam. Kettessével mentünk be, fájdalmas és rémisztő út volt. Viszont a végén... - Arcomon gonosz mosoly terült el. - Megláttam azt, ami most vagyok! Akkor öltem életemben először! Az egyik legjobb barátom volt, de a boszorkány tálja megmutatta,hogy elárult volna engem. Így elejét vettem a dolgoknak! Na, de ennyit a nosztalgiáról! Gyere Melissa bemegyünk a hegybe! - Kivettem a noteszt a táskámból és megnéztem a legközelebbi bejárat helyét. Majd elindultam felé.
Nem volt könnyű felmászni az ajtóhoz. Viszont mikor odaértünk tudtam, hogy jó helyen vagyunk! Itt az első legegyszerűbb próba. Megkoppintottam a hegy oldalát, mire megjelent az ajtó körvonala. A lányra néztem, majd megszólaltam.
- Remélem hoztad a pergament! Mert kelleni fog az útvesztőben. Én innentől csak kísérőd leszek! Meg esetleg a falakon lévő utasításokat fordítom le! Tessék a táskában minden benne van, ami kelleni fog! Most pedig a legegyszerűbb feladat! Juss be a hegybe! Jah, jut eszembe nem szabad elfelejtedned, hogy minden él és érez, mint te! Pont az volt a feladatok célja, hogy összekösse az ide látogatót a természettel! Csak egy jó tanács, én nem javasolnám, hogy robbantgass! - Jegyeztem meg egy kis félmosoly társaságában. Majd átadtam a táskám, persze a notesz nélkül. Neki nem szabad látnia a térképet. Magának kell felfedeznie a hegyet. Ebben nem segíthetek, ezt mindenkinek meg kell tennie, aki vállalkozik  erre a kalandra.

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptySzer. 28 Május 2014, 19:59

Magic is might

Érdeklődve hallgattam végig Kalestina felvilágosítását, emlékezetembe vésve minden információt, amit elmondott. Talán, sőt nagy eséllyel még szükségem lehet rájuk, bármilyen jelentéktelennek is tűntek ebben a pillanatban.
Halványan derengett valami, mintha már hallottam volna erről a boszorkányról és az ékköves tálról, vagyis pontosabban, ha emlékezetem nem csal, olvastam róla. Fatuma a történelem egyik legnagyobb fehér boszorkánya volt, de a sors nem kegyelmezett neki. Boszorkány vadászok üldözték, akik maguk is mágusok voltak, de hatalmukat sötét, gonosz célokra használták fel és akkoriban Fatuma erejére fájt a foguk. Amikor a boszorkány beleszaladt a csapdájukba, összes erejét egy akkor még átlagos merengőbe vezette, majd védelemmel látta el, hogy csak a tudásra méltóak férhessenek hozzá. A tál az össze életerejét elnyelte és ő meghalt. Ennyit tudtam eddig, de mindez csak most nyert értelmet. A kirakóból hiányzó darabkák a helyükre kerültek, de a háttérben újabb homályos dolgok kezdtek körvonalazódni. Fehér boszorkány volt, vagyis csak úgy juthatok be, ha nem használok sötét mágiát, és úgy cselekszem, ahogy ő tette volna. Nem lesz nehéz; jól ismerem a jókat, hiszen egykor magam is az voltam. A régi Melissa a légynek sem tudott volna ártani, és képes volt mások szívével érezni és másokra gondolni. A mostanitól mindez idegen, ő romlott, gonosz és…számító. Nagyon jól emlékszik arra, hogy milyen volt egykoron – túl jól. Sötét vigyor terült el az arcomon, és lelkiismeret furdalás nélkül kacagtam magamban, hogy milyen jól jött a húgom halála. Ha véletlenül kimutatnám fogam fehérjét, csak elő kell rukkolnom a húgommal és az emberek elfelejtik aljasságomat; mintha Cassy halála minden bűnöm alól feloldozna. Sajnálnak; az élet bűnét, hogy elvette a húgomat nagyobbnak tartják, mint a sajátjaimat. Nem tudják elképzelni, hogy valaki gonosz legyen, aki egykor nem volt az, aki valaha tudott szeretni. De én pontosan tudom, hogy megtörténhet. Soha nem múlik el teljesen, soha nem ölhetem ki magamból véglegesen annak a régi Melissának az emlékét; velem él – mert él még -, de nincs hatalma. Ha szükségem van rá, használom, majd újra a feledés homályába száműzöm.
A hegy egyik meredek oldalához érve Kalestina érintésére egy ajtó körvonala rajzolódott ki a falon. Bólintottam, a pergamen zsebemben lapult és örömmel hallottam, hogy nem jegyzetelnem kell rá, mintha iskolában lennék.
- Pedig az ugrott be elsőre – vigyorodtam el, majd a falhoz fordultam. Rövid gondolkozás után döntésre jutottam, bár közel sem voltam biztos benne, hogy tervem nem esik-e egy kategóriába a robbantgatással. Kalestina azt mondta, hogy ez a legegyszerűbb feladat, de ebben most erősen kételkedtem. Sosem kedveltem a túl finom és óvatos megoldásokat, együttműködni pedig – legyen szó egy emberről, vagy a természetről – mindig is utáltam.
Pálcámat a falra szegeztem, majd halkan elmormoltam a varázsigét. Nem kockáztattam meg a nonverbális varázslást, jobb biztosra menni. Pálcámból vízcsóva tört ki és szivárgott be a sziklákba, majd egy gyors mozdulattal újabb bűbájt irányítottam a sziklákba. Reményeim szerint hatott a fagyasztó bűbájom. A következő másodpercben meg is bizonyosodhattam varázslatom sikeréről, a jéggé fagyott víz nagy robajjal feszítette szét a sziklákat és az út szabaddá vált előttünk.
Kérdőn pillantottam Kalestinára, megerősítést várva, hogy okos dolog volt e, amit tettem. Ötletem azon a feltevésen alapult, hogy a természetben ugyanez a folyamat játszódik le csak sokkal hosszabb idő alatt. Vagyis nem szegtem meg a természet szabályait, csak alakítgattam rajtuk. Elméletnek jó, kérdés, hogy gyakorlatban megfelel e.  



note: (:
Vissza az elejére Go down
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyCsüt. 29 Május 2014, 22:51



Melissa & Kalestina


Halálfaló tanonc


Szemem sarkából láttam, ahogy issza minden szavamat. A szorgalmas kis diák mi? Persze lehet, hogy majd még hasznát veszi, annak amit elmondtam, de az is lehet, hogy nem. Ez már nem az én dolgom ezt már ő dönti el. Megkérdezte én elmondtam, amit szerintem tudnia kellett. Se többet, se kevesebbet. Szeretem megtartani a dolgok megfelelő mértékét. Hiába a suli csak belém nevelt egy két dolgot.
Persze hallhatott vagy olvashatott legendát arról a bizonyos boszorkányról, de ez nem számít. A könyvek gyakran meghamisítják a történelmet. Én tudom a legjobban. De ez egy teljesen más történet az én kis titkom, amit másoknak nem kell hallaniuk. Nem lennék Kalestina, ha mindent mindenkinek elkotyognék. Nem tehetek róla a titokzatosság híve vagyok. Ez éltet mindent a világon, ha ismernek sebezhető leszel, ezt pedig nem fogom hagyni.
Igaz,hogy a magam fajtákat sötétvarázslónak bélyegzik meg. Pedig nincs fekete mágia, csak az ő meglátásuk szerint rosszul használt fehér mágia. Ezt a nagy igazságot is csak azok értik meg, akik nem csak a könyvekből tanulják a mágiát, akik a természetben is meglátják a varázslatot. Ilyen téren hálás vagyok azért, hogy olyan sokáig rohadtam a suliban, ezt leszámítva felesleges volt az utolsó két év. Akkor már tudtam mi a helyes út. Belegondolni is rossz, hogy úgy kerültem iskolába, hogy mindennél jobban istenítettem a fehér mágiát. Brrr.... A hideg is kiráz magamtól. Örülök, hogy a boszorka merengője megmutatta nekem a helyes utat.
Hamarosan elértük a megfelelő helyet. Tudtam, hogy itt van egy ajtó, így megkoppintottam a pálcámmal, majd elmagyaráztam Melissának, hogy mi lesz a feladata. Láttam rajta, hogy megnyugodott mikor mondtam, hogy térképet kell rajzolnia és nem jegyzetelnie. Még csak az kellene, jegyzetelni. Már kicsinek is utáltam, ha jegyzetelni kellett volna biztos nem jövök el. Láttam a Blackburn lányon, hogy fel adtam neki a leckét. Pedig ez még könnyű, legalább is mikor kicsi voltam könnyű volt.
Figyeltem ahogy odament a falhoz és megérintette a pálcával. Mikor hallottam a fagyó víz hangját elmosolyodtam. Nagyon okos ötlet, kifejezetten okos ötlet. Bár én kicsinek sokkal egyszerűbben oldottam meg. A figyelmén még javítani kell. Ennek ellenére, mikor szétrobbant a fal mosolyogva tapsolni kezdtem.
- Frappáns megoldás! Azt hiszem, ha nem a Maeve-be jártam volna én is ezt választottam volna! Csak ön után! A pergament itt lesz az ideje elő venni. - Amint beléptünk az újonnan keletkezett bejárat felé fordultam és felemeltem a pálcámat, s egy mozdulat múlva teljes sötétségben voltunk! - Lumus! - Mondtam ki hangosan, ami meglephette a lányt, mivel ez egy igen alap varázslat, csak egy ici pici gond van itt. Nekem az egész helyet ki kell világítanom. A pálcám vége a falhoz ért mikor kigyulladtak a halvány fények.
- Nyisd ki a táskát. Találsz benne egy medált és egy gyűrűt azokat vedd fel. Segíteni fognak, de előre szólok, ha bármi baja lesz ükanyám ékszereinek szó nélkül megöllek. Viszont most vissza a feladathoz. Itt az ideje térképezni. El fog tartani egy ideig, mire megtalálod a helyes utat. Innentől kezdve nem szólalhatok meg csak a következő próbáig legfeljebb tanácsot adhatok, ha végképpen nem tudod mi tévő legyél. Jah, mielőtt elfelejtem észre fogod venni, ha a következő próba helyszínén leszünk. - Mondtam gonoszul mosolyogva, majd vártam, hogy elinduljon. Mögötte mentem végig.
Kezemben ott volt a notesz és egy kis varázslattal megbabonáztam, hogy mutassa hol vagyunk. A Blackburn lány nagyon jól haladt. Mintha ismerné a helyet, ahogy elnézem a tájékozódó készségével nincsen baj! Ahogy itt gyalogoltam mögötte, lépten nyomon eszembe jutottak a régi emlékek. Ez a hely változtatott meg, szinte látom magam előtt a gyerekkori énem, aki ugyanilyen magabiztosan haladt, mint most Melissa! Csak velem nem volt felnőtt, egyedül a barátom. Kezdem megutálni ezt a helyet emlékeztet a kedves segítőkész énemre. Gyenge voltam, de ez ma már nincs így. Erős lettem az egyik legerősebb, s könyörtelen. Teljesen megváltoztam és erre büszke vagyok.
Ahogy ezen gondolkodtam észrevettem, hogy a láncon a medál mocorogni kezd  gyorsan a noteszomra pillantottam. Hamarabb jutottunk volna kristálybarlangba, mint a tükörteremhez? Ahogy alaposabban megfigyeltem a noteszt rá kellett jönnöm, hogy ez a helyzet.
Beléptünk a terembe. Még mindig ugyanolyan elkápráztató, mint régen volt. A kisebb, nagyobb kristályokon csillogtak a fények. A színesek szivárványt képeztek a padlón. A terem közepén ott volt az a kis emlevény. Még emkszem, mennyire meglepett, hogy az ott van. Nem tudtam vele mit kezdeni. Melissa nyakában a medál szinte álla vonaláig felemelkedett. Elmosolyodtam ez volt a jel! Most szólalhatok meg! Odamentem az emelvényhez, s a túl oldalára álltam a lánnyal szemben.
- Üdvözöllek a kristálybarlangban! Ez a hely fogja megmutatni számodra, hogy merre kell tovább menned és hogy milyen utat szánt neked a sors! Lépj közelebb! - Mikor közelebb jött láthatta, hogy az emelvényen kis mélyedések vannak, mint egy labirintus. S a közepén négy kristály van egy mélyedésben. A szélén pedig négy mélyebb luk. - A feladatok a következő! Minden mélyedésbe kell jutnia egy kristálynak, hogy aktiválódjon a rendszer. Szabályok! Egy: Nem nyúlhatsz hozzájuk! Ez lesz a legkisebb gondod! Kettő: Nem szabad a barlangból kristályt törni! Három: Meg kell találnod a varázsigét, amivel megtudod merre kell menned. Tanácsolom, hogy ne feledd el, az ami a nyakadban van, segíteni fog! A másik tanács, az ige nincs elrejtve, csak az elől, aki nem néz az orra elé! Sok szerencsét! -Mondtam mosolyogva, majd távolabb léptem az emelvénytől és figyeltem Melissát.

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyCsüt. 05 Jún. 2014, 18:21

Magic is might

Kalestina nem mondta ki, de biztosra veszem, hogy úgy gondolja, túlkomplikáltam a dolgokat. Igaza van. Egy egyszerű feladatra felesleges ilyen varázslatokat pazarolni, de bevallom, semmi más nem jutott eszembe. Még a robbantás jöhetett volna szóba, de azt már az elején kizárta Kalestina. Általában véve sincs érzékem a könnyű feladatokhoz, mert minden mögött többet látok, mint, ami valójában. A gondolkodásom pedig ehhez igazodik. Az egyszerű számomra átláthatatlan, a bonyolult pedig letisztult.
Egy pálcaintéssel félresöpörtem a leomlott szikladarabokat, majd beléptem az alagútba, mely valószínűleg behálózza az egész hegyet, vagy az egész hegységet. Nyomomban Kalestinával tettem pár óvatos lépést a sötétben. Már éppen meg akartam kérdezni Kalestinát, hogy használhatok e varázslatot vagy végig vaksötétben kell botorkálnunk, amikor a falhoz lépett és pálcájával aprót koppintott rá. Meglepődtem, hogy olyan gyengének tűnő varázslattal, mint a lumos ilyen hatást tudott elérni. A falak mintha elnyelték volna a pálcából kitörő fénynyalábot és most azt sugároznák vissza.
- Amúgy, ha szabad ilyet kérdeznem, milyen varázslatot használtál volna? – Mióta megjegyezte, hogy ő másképpen cselekedett volna, fúrta az oldalamat a kíváncsiság, hogy mire gondolhatott. Tényleg egyáltalán nem volt más ötletem azon a varázslaton kívül, amit használtam és akkor, abban a pillanatban nem is igen hittem, hogy létezhet más megoldás is.
- Biztató kilátások – húztam el a számat gúnyosan, mikor megemlítette, milyen sors is vár rám, ha nem vigyázok a kezemben tartott ékszerekre. Az arcomra kiülő fintor sötét mosolyba váltott át, majd válaszul bólintottam, jelezve, hogy értettem és kezdődhet.
A térkép megrajzolásával kapcsolatban már tudtam, mihez kell kezdenem. Vagy legalábbis sejtettem és reméltem, hogy számításaim és ösztöneim nem hagynak cserben. Mivel mióta beléptünk egyenesen haladtunk előre így a térkép megbűvölésekor azt a helyet választottam kiindulópontnak, ahol akkor álltunk. Égtáj tájoló varázslatot használtam, ami majd rajzolja, hogy melyik irányba tartunk. Vagyis ehhez a ponthoz viszonyítva mennyit haladunk a különböző égtájak irányába és merre fordulunk el. Nem tökéletes megoldás, de megteszi.
Párszor, de háromnál biztosan nem többször ugyanarra a folyosóra kanyarodtunk be, de mindig más utakról érkeztünk. Ezt a varázslatnak köszönhetően tudtam meg; a lapon tisztán látszott a három vonal összefutása egy negyedik vonalon. Így, hogy többször jártuk meg ugyanazt a helyet, a térkép egyre pontosabbá vált, sőt úgy tűnt, mintha a folyosók hálózata valamilyen logika alapján épülne fel. Voltak ismétlődő elemek és szimmetrikus alakzatok – ezt láttam, de hogy ez pontosan milyen szabályon alapszik, azt nem értettem. Több idő kellett volna és nyugalom, hogy átgondolhassam, de ezek közül egyik sem volt meg.
Összerezzentem, amikor a szívem környékén hirtelen mozgást érzékeltem. Tekintetemet odakapva láttam, hogy a nyakék rezgett, majd kissé felemelkedett, de rögtön vissza is hanyatlott. Ahogy haladtunk előre egyre erősebbé vált a rezgés és a lánc újra a levegőbe emelkedett, lassan szinte már elérve állam vonalát. Erősebben markoltam a pálcámat, hiszen nem tudhattam, mit jelent a nyakék jelzése és, mi vár rám. Figyelmem felerősödött, érzékeim felélesedtek.  
Egy ajtó körvonala rajzolódott ki előttünk, ami rögtön feltárult, mikor a közelébe értünk. Ez könnyen ment – futott át az agyamon, amikor beléptünk. A látványtól elkerekedtek a szemeim és egy teljes másodpercet szenteltem a nézelődésnek. A kristályokon fények játszottak, de ahogy körbenéztem, nem láttam forrásukat. Szikla vette körbe a termet és egyetlen repedés sem látszott, amin áttörhettek a fénysugarak. Nem volt időm elgondolkozni ezen a képtelenségen, mert Kalestinara kellett figyelnem.  
A tompán csillogó, kristály emelvényhez léptem. Felülről nézve egy labirintust fedeztem fel, aminek közepén négy különböző színű, apró kristály csillogott, szélén pedig ugyanennyi lyuk tátongott.
Figyelmesen végighallgattam Kalestina szavait, majd mély lélegzetet vettem. Nem ez lesz a kedvenc feladatom, az egyszer szent.
Hiába gondolkoztam, semmi használható sem jutott az eszembe. Sejtettem, hogy egy egyszerű mozgató vagy lebegtető varázslattal nem érhetek célt, de azért megpróbáltam. Nem csalódtam, vagyis mégis, hiszen valóban nem működött, és fogalmam sem volt, mihez kezdjek.
Úgy okoskodtam, hogy meg kell lelnem a megfelelő varázslatot, ami aktiválja a rendszert és valahogyan ez fogja megmutatni az utat. Vagyis először az varázsigével kell foglalkoznom, amihez viszont semmi támpontom sincs. Hacsak nem…” Az ige nincs elrejtve, csak az elől, aki nem néz az orra elé. „ Az állam előtt, pont a látóteremben lebegett a medál és az emelvény felé húzott. Hihetetlen, hogy annyira el voltam foglalva, hogy nem vettem észre. Kibújtam a nyakláncból, ami majdnem kicsúszott kezemből, ahogy a labirintus felé lendült. De megtartottam és magam elé tartva megszemléltem, majd ahogy vártam, meg is pillantottam a kis kapcsot az oldalán. Tenyerembe fogva kinyitottam, ami amúgy nem ment könnyen, mert megállás nélkül rezgett, és ha nem tartom erősen, kirepül a kezemből. Egy sokszög alakú ametiszt került elő belőle, amihez ahogy hozzáértem, megszűnt a lánc rezgése. Tekintetem a labirintusban levő kövekre esett, melyek formában és anyagban is hasonlítottak a kezemben tartott darabhoz. Most már biztos voltam benne, hogy jó úton járok, csak sajnálatos módon nem láttam az út további szakaszát, ugyanis a kristály semmi rendellenességet nem mutatott és, ami az aggasztóbb, már nem is rezgett. Komolyan, mi a francot kezdjek egy darab színes kővel?



note: (:
Vissza az elejére Go down
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyCsüt. 05 Jún. 2014, 23:05



Melissa & Kalestina


Halálfaló tanonc


Csendes típus vagyok, csak akkor beszélek, ha muszáj. Így nem is csoda, hogy meg sem említettem Melissa-nak, hogy minél egyszerűbb dolgokra gondoljon. Mondjuk nem akarok beleszolni nagyon a próbájába, hiszen azzal befolyásolnám a végeredményt, annak pedig csak rossz vége lenne. Jobb, ha minden megy a maga útján, ahogy annak lennie kell.
Könnyen eltakarította a "szemetet" maga után. Persze ettől még nekem vissza kellett állítanom az eredeti helyzetébe, hiszen csak tönkretett egy ajtót. Pár lépést tettünk a sötét alagútban. Persze nekem nem volt olyan sötét, hiszen hála a bennem élő farkasnak sokkal jobban látok, mint azt legtöbben gondolnák. Na de ilyen fény mellett nem lehet dolgozni. Szinte éreztem, hogy a Blackburn lány nyelvén van már a kérdés, hogy varázsolhat-e. Megint túl komplikálja a dolgokat.
Több, mint tíz diák szokott itt tartózkodni egyszerre, azt hiszi mind sajátmaga csinál fény? Az még egy szép menet lenne. Pálcámmal a falra koppintottam és lőn világosság. Kicsinek is elkápráztatott. Sajnos sosem magyarázták el, hogyan működik, de varázslatos látvány, ahogy a falból sugároz a fény, amit a varázsló pálcája idéz meg. Ekkor a lány megkérdezte én, mit használtam volna. Elmosolyodtam, tudtam hogy meg fogja kérdezni.
- Megint udvariaskodsz! Persze, hogy szabad kérdezni! Én mit használtam volna? - Arcomon vidám mosoly jelent meg és kuncogni kezdtem. - Tudod a druida növendékeket a legalapabb varázslatokra tanítják. Mikor először jártam itt annyi idős voltam, mint te és annyi varázslatot tudtam, mint nálatok az első évesek! Én teljesen más felfogást tanultam. Így az ajtó kinyitására a legegyszerűbb módszer egy szimpla Alohomora volt! A hegy kifejezetten a driuda tanoncoknak van kitalálva, olyan alap igéket kell csak használni, amiket nagyon muszáj. Az alagutak készítői szerintem kórosan oda voltak a természet szépségéért! - Jegyeztem meg egy fintorral az arcomon. Ebből látszik, hogy mennyire vagyok büszke arra, hogy annyi évvel le voltam maradva a többi iskolától.
Ezután elmondtam neki, hogy jobb, ha vigyáz az ékszerekre. Csak azért adtam neki oda, mert az ő családja nem ír, így ilyenekkel nem rendelkeznek, márpedig ezek kellenek a tökéletes animágia elsajátításához. Apró megjegyzését elengedtem a fülem mellett. Addig, amíg az ékszerek biztonságban vannak, nem nagyon érdekel, hogy mit mond. Mikor elmagyaráztam a feladatát bólintott egyet, majd elimdult előre a hosszú, tekervényes  folyosórendszerben.
Nekem meglehetősen könnyebb dolgom van, hiszen az én térképem már teljes. Minden zsákutca és elágazás megvan rajta. Az egész hegy belseje pedig olyan, mint egy hatalmas fa, amelyiken a járatok az ágak, meg a törzs a barlangok és termek pedig fészkek és kaptárak helyei. Nem is csoda, hiszen a Queen Maeve-ben a kelta hagyományokat részesítik előnyben, aminek pedig egy alap jelképe a fa. Mondtam, hogy túlságosan rá vannak kattanva a természetre.
Körülbelül háromszor forduktunk el és jutottunk vissza a fa törzséhet. Szegény Melissa, biztosan nem örül ennek a tudatnak. Amilyen heves lány, már valószínűleg az idegeire ment a sok alagút. Láttam, hogy észrevettem a medál mozgását, mikor harmadjára is kijutottunk a főágba. Persze most még nagyon gyenge volt ez az egész, de majd felerősödik. Nem is kellett csalódnom, ahogy egyre közelebb jutottunk a teremhez úgy lett egyre erősebb a nyaklánc rezgése és mozgolódása. Szinte tudtam, hogy a lány nem nagyon tud vele, mit kezdeni, de ez nem is csoda, hiszen még nincs itt az ideje, hogy megtudja mire való.
Hirtelen egy ajtó körvonala rajzolódott ki előttünk és az ajtó kitárult. Még emlékszem mennyire büszke voltam magamra, mikor megtaláltam ezt az ajtót és bejutottam rajta. Nekem ezen a helyen volt a második próbám. Balszerencséjére Melissa pont ezzel a feladattal kezd. Megmondom őszintén ez tényleg egy bonyolult feladat tud lenni, ha az ember nem használja a logikáját.
A kristályterem most is lélegzetelállító. Ahogyan a kristályokban cikázik a fény, ami sehonnan sem tudott érkezni egyszerűen megnémítja az embert. De most össze kellett szednem magamat és elvonni a figyelmemet a helyről. Az emelvény mögé léptem és fennhangon elmondtam a mondokámat a lánynak. Kezemben ott forgattam pálcámat, mosolyogva figyeltem a Blackburn lány arcát. Amikor vett egy nagy levegőt már tudtam, hogy megint túl fogja bonyolítani, de végülis az ő dolga ez!
Természetesen most nem elég egy egyszerű mozgató bűbáj, de nem is kell nagyon nagy dologta gondolni. Lárttam az arcán az idegességet. Nem tudta mihez kezdjen, hiszen megpróbálta a mozgató bűbájt, de semmi haszna sem volt. Gondolom most azt hiszi, hogy majd a varázsige aktiválja a berendezést. Pedig nem, pont a kövek fogják megmutatni azt az igét, amivel kijutunk innen. El sem hiszem, hogy nem gondol a legegyszerűbb módra. Hiszen világos, mint a nap. A kristályokat nem mozgathatja, de azt a tartót, amiben vannak azt igen! Nem tudom rá fog-e jönni.
Már éppen segítettem volna, mikor észrevette a medált a nyakában. Óvatosan kibújt belőle. Már jobb, mint én voltam én el is engedtem! Majd a tenyerében nagy nehezen kinyitotta. Ekkor abbamaradt a rezgés és a kristály mozdulatlanul feküdt a kezében. Hát ahogy elnézem most jutott el arra a szintre, hogy ötlete sincsen mihez kezdjen. Azt hiszem éppen itt az ideje egy kis plusz segítségnek.
- Látom elakadtál! Segítek egy kicsit! Mobiliarbus! - Intettem az emelvény felé, mire az megmozdult és egy kristály elgurult rajta. - Ne feledd mindig a legalapvettőbb dolgokat tartják jónak. Az nem volt kikötve, hogy az emelvényt nem mozgathatod! Innen már gyerekjáték lesz! Csak tartsd észben MINDEN lyukba kell egy kristály, hogy a rendszer elinduljon és megmutassa a varázslatot. - Mondtam,azzal csizmaszáramba dugtam a pálcám és mellkasomon összefont karral vártam, hogyan halad tovább a kisasszony.

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptySzomb. 14 Jún. 2014, 21:29

Magic is might

Semmiképpen sem erre számítottam. Leginkább valami egyszerű, de frappáns megoldást vártam, eszembe sem jutott volna, hogy egy olyan közönséges varázslat, mint az alohamora célra vezető lett volna. Összeszorítottam a számat és nem mondtam semmit. Jól tudom, hogy buta, vagy éppen botor dolog megkérdőjelezni Kalestina módszereit és az okokat, amiért ide hozott, de jelen pillanatban képtelen voltam máshogy vélekedni. Hülyeség az egész. Kalestina jól mondta, ez a feladat egy elsősnek éppen testhezálló, de nekem lealacsonyító. Nem várhatja, hogy egy elsős fejével gondolkozzak…ez nonszensz.
- Jó tudni, hogy nem kell megerőltetnem magam. – Gúnyosan elmosolyodtam, de ez a mosoly leginkább egy fintorra hasonlított. Kezembe vettem a papírt, amin lassan kezdett kirajzolódni a térkép és pár másodpercet szántam tanulmányozására. De gondolataim elkalandoztak, agyam továbbra is a csúfos kudarcomon kattogott. Majd megunva a tétlenkedést, és a zavaró gondolatokat, továbbindultam.
Többször tértünk vissza ugyanarra a helyre, de így a térkép is egyre teljesebbé vált. Újabb fekete vonalak jelentek meg a papíron, amit egy pillanatra sem tévesztettem szem elől. Majd, amikor egy zsákutcában megtorpanásra kényszerültünk, szemügyre vettem az eddig kirajzolódott mintát, elgondolkozva, hogy hasonlít-e valamihez. A bejárat után, ahonnan indultunk egy hosszú, egyenes vonal húzódik, ami később elkanyarodik, és több ágra szakad. Egy hosszabb vonalból mindig több rövidebb indul és néha ezekből is újabbak ágaznak el, amik még rövidebbek. De a zsákutcák a legrövidebbek. Semmilyen geometriai formára nem hasonlított az alakzat és labirintusnak sem lehet mondani. Egyértelmű, hogy nem gondolkozás nélkül összedobált elemekből épül fel, hanem valamiféle szabályt követ, mégsem tudom kiegészíteni az ábra többi részét. Az első út, a leghosszabb több alagútba torkollott, de mivel mi a bal oldalin indultunk el, ezért csak az látható a papíron. Viszont, ha a többi elágazás is hasonlóan épülne fel, akkor mire hasonlítana? Ránéztem a papírra, elképzelve a leghosszabb vonal többi folytatását. Így leginkább egy fára hasonlított. Eszembe jutottak Kalestina szavai, hogy mit mondott a járat készítőinek mániákus természetimádatáról, ez pedig igazolhatta volna elképzelésemet. Örültem felfedezésemnek, de nem volt időm kiélvezni zsenialitásom felett érzett büszkeségemet. Figyelmem másra irányult, nevezetesen az állam előtt rezgő medálra. Hamarosan elértünk egy ajtóhoz, ami egy terembe vezetett. A feladat egyszerűnek tűnt, akárcsak a legelső, de ahogy akkor, úgy most sem jutottam vele sokra. Most nem próbálkoztam komplikált varázsigékkel vagy módszerekkel, de hiába használtam a legegyszerűbb bűbájt, ami eszembe jutott, nem működött. Dühösen fújtattam, majd a nyakláncra tévedt a tekintetem. Eleinte biztos voltam benne, hogy jó úton járok, de amikor a medálba rejtett kristály sem okozott semmi változást, elgondolkoztam, hogy talán a legjobb lenne darabokra robbantani az egész állványt. Magamban már ezerszer elátkoztam a druidákat, a hülye természetimádatukkal egyetemben, de arcomra nyugalmat erőltettem. Kalestina váratlanul megszólalt és rögtön cselekedett is, mielőtt visszautasíthattam volna segítségét. Tette pontosan annyira meglepett, mint az, hogy egy alohamorával is ajtót nyithattam volna. Dühös voltam, mérhetetlenül dühös. Ha mondjuk nem tudtam volna kivédeni Héra támadását, nem éreztem volna magam ilyen megalázottan, mint most, amikor egy ilyen feladat fogott ki rajtam. Másodszor vallottam kudarcot, pedig eddig elképzelhetetlennek tartottam, hogy valamiben is veszítsek.
Dühösen fogtam hozzá, hogy a mozgatóbűbáj segítségével az emelvényen álló tartó ide-oda billegetésével a lyukakba juttassam a kristályokat. Belül forrtam az idegességtől, hogy ilyennel kell játszadoznom. Röhejes, de a legnevetségesebb az, hogy én erre nem jöttem rá. A kövek hamarosan eltűntek a lyukakban, mire a tartó apró kristályai betűkké formálódtak és egy ismeretlen szót írtak ki. Kérdőn Kalestinára pillantottam, most nem akartam elhamarkodottan cselekedni és végképp nem vágytam rá, hogy még egyszer lejárassam magam.



note: (:
Vissza az elejére Go down
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptySzomb. 14 Jún. 2014, 23:57



Melissa & Kalestina


Halálfaló tanonc


Eltartott egy darabig mire eljutottunk az első teremhez. Kicsit meglepett, hogy ide lyukadtunk ki, de ez van. Akkor most ezt a feladatok kell teljesítenie. Nem lesz egyszerű, ebben biztos vagyok. Nekem sem volt az. Bár én rájöttem, de a legtöbben nem találták ki maguktól a megoldást. Nem is csoda ezek a druidák kész szemétládák voltak. Csak azok tudták teljesíteni a próbákat segítség nélkül, akiket nem az eszük vezetett.
Sajnálkozva néztem szegény lány próbálkozását. A varázslata tökéletes volt, csak nem azon, amin kellett volna. Pedig egyetlen egy hajszálon múlott az egész. Viszont, ha a másik oldalát nézzük máris ezerszer jobb, mint az én évfolyam társaim voltak. Ők legalább egy negyedóra alatt jutottak el addig, hogy a varázslat az eszükbe jutott. A sok hülye, mint itta azokat az ostoba prédikációkat. Pedig mind csak üres locsogás volt. Semmi értelme és haszna nem volt, azokat tévesztették meg, akik alapból is eltévelyedtek volna.
Mikor Melissa a medállal kezdett foglalatoskodni elmosolyodtam. Nagyon okos, kifejezetten az. Jó irányba halad. Menni fog neki ez a hegypróba. Nagyon ügyes, már biztos, hogy nem bánom meg, hogy magam mellé vettem tanoncnak. Kitűnő tanítvány lesz, ha mindig így vág az esze. Olyan profi gyilkost tudok majd belőle faragni, büszke leszek rá, már érzem.
Ekkor azonban elakadt. Mondjuk mit vártam, hiszen gondolkodik. Gyorsan a segítségére siettem. Láttam, hogy nem tetszik neki, de ez van. Azt kell elfogadnia, amit mondok és amit teszek. Szorít az idő is, ha reggelig itt maradunk rajtakaphatnak minket. Ha nem tudja a megoldást nem adhatok neki gondolkodásnak órákat. Sietnűnk kell, mondjuk nyomás alatt jobban teljesít az ember.
Nem kellett sokat szenvedni a kristályok helyre igazításával. Kifejezezten jól megy neki a dolog. Most gondolom szídja magában a druidákat. Teljesen meg tudnám érteni, én is folyton szídtam őket. Persze megvannak azok a dolgok is, amik jóvá teszik, de több a rossz. Nekem meg sose volt elég a harmónia, amire törekedtek. Nekem hatalom kellett, amit csak a sötét oldaltól és a latin varázslóktól kaptam meg.
Ahogy Melissa befejezte a kristály táncoltatást, elkezdtek megjelenni a betűk. Már el is felejtettem milyen szépek. Minden betű hatalmat sugároz. S a szó, az maga a minden. A druidákat meg lehetne vele ölni, ha egy gyilkos szájából hangozna el. Áhitattal néztem a szavat, mikor megpillantottam a lány kérdő arcát. Erre bólintottam egyet, majd megszólaltam.
- Igen! Az aminek látszik, fel kell olvasni! Mellesleg Melissa nézz rám! - Megvártam, míg tekintetét rám emelte. - Ne legyél dühös magadra, amiért nem jöttél rá. Tudod a hegy sokakat az őrületbe kergetett. Ezt akarták a druidák, hogy csak az tudja meg a titkot, aki fel tudja fogni, hogy nem számít az út nehézsége és hogy mennyi segítséget kapsz. Csak a cél a fontos. Azt pedig jobb ha tudod, hogy még egy profi druida se menne át a feladatokon. Én láttam, ahogy egy megpróbálta.
Nem azért mondtam, hogy megnyugtassam vele, csupán azért mert úgy látom megérdemli, hogy értse a dolgokat. Nagy jövő elé néz, én pedig el fogom indítani az oda vezető úton. Ha kell erőszakkal is, de rajta fogom tartani az ösvényen, amíg tőlem tanul. Magam is tudom, hogy a druida tanok nem a legjobbak, de az animágiához elengedhetetlen, hogy kicsit megértse az ember a természetet.
Nekem persze könnyebb volt, hiszen olyan helyen nőttem fel, ahol minden nap a temészettel kellett összhangban lennem. Én viszont bízom a Blackburn lány ösztöneiben. Ki fogja állni az összes próbát és meg fogja tudni, mi az az állat, ami a legjobban illik hozzá. Ezt garantálom. Ilyen nagy tehetséggel ritkán találkozni, s ezt a boszorkány merengője is tudni fogja.

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptySzomb. 28 Jún. 2014, 19:06





Magic is might

Elképzelni sem tudok ennél idétlenebb feladatot, és ha belegondolok, hogy még mi várhat rám, hiszen ez csak a kezdet, az út eleje, és van egy olyan rossz előérzetem, hogy a java még csak most fog következni; legszívesebben itt hagynám ezt az egész komédiát, legyen bármilyen hasznos is, ha elérem a célt, de tudom, hogy ezt nem tehetem meg. Egyrészt a büszkeségem nem engedi, másrészt tartok annyira Kalestinától, hogy ne merjem faképnél hagyni. Bizonyára nem repesne örömében, ha kiderülne feleslegesen jöttünk Írországba, mert én ’meguntam’ a dolgot. Vajon rögtön végezne velem, vagy gondolna Hérára is? – mérlegeltem tökéletesen szenvtelenül, pedig még nem esélytelen, hogy ami most elméleti szinten játszódik le a fejemben, az pár sikertelenül vett feladat után gyakorlatban is megtörténne.  
A kristályok szavakat formáztak, amiket más esetben gondolkodás nélkül, pálcámat előreszegezve mondtam volna ki, de ebben a helyzetben már semmiben sem voltam biztos, így jobb megoldást nem találva kérdőn - de nem segítségkérőn – Kalestinara pillantottam. Amint megerősítette feltételezésemet, elfordultam, hogy végrehajtsam azt. Kérésére kelletlenül leeresztettem magam mellé a pálcát, majd a nőre néztem. Ahogy máskor sem néztem el mellette, most is egyenesen íriszeire irányítottam türelmetlen és kissé bosszús tekintetemet.
- Azt meghiszem, én sem állok távol attól, hogy felrobbanjak – húztam mosolyra ajkaimat, mely talán mondanom kell, gúnyos volt, de kivételesen a gúny magam ellen is irányult. – Megpróbálom észben tartani – biccentettem kimérten, majd újra felemeltem a pálcámat. Különösebb megfontolás nélkül az egyik falra irányítottam, ugyanis semmi sem jelezte, hogy lenne valamilyen pontosabb cél. Na igen, tudom, hogy nem célszerű vaktában varázsigéket szórni minden felé, de ez van.
- Hisco rectus portus – mondtam ki határozottan a kristályok által mutatott szavakat, és pillanatokon belül megmozdult az előttem álló méretes, embernagyságú kristály, mely a falat alkotó kristályok előtt állt. Ha pontosan akarunk fogalmazni nem is jó szó rá a megmozdult, inkább megolvadt. Az anyag a szivárvány minden egyes színében, kisebb köröket leírva áramlott, csak a kristály széle maradt szilárd, ami közrefogta a folyékony anyagot. Bár még nem láttam ilyet, egyértelmű, hogy mit kell tennem. Egy pillantást vetettem Kalestinara, csak a szokás kedvéért, majd gondolkozás nélkül beléptem az áramló, folyékony kristályba. Olyan érzés volt, mint vízben sétálni, azzal a különbséggel, hogy az anyag egész testemet körbeölelte, így elvileg nem kaphattam volna levegőt, mégis gond nélkül lélegeztem.



Lesz még jobb is.:S

Vissza az elejére Go down
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyVas. 29 Jún. 2014, 10:40



Melissa & Kalestina


Halálfaló tanonc


Nem kell gondolatolvasónak lennem, ahhoz hogy tudjam mi forog Melissa fejében. Látszik rajta, hogy nagyon elege van ebből az egészből. Teljesen megértem én is pontosan ugyanígy voltam vele mikor ekkora voltam, mint ő. Csak vele ellentétben én tudtam, hogy ha egyszer bejöttem, akkor addig nem tudok kimenni, amíg nem végeztem.
Persze megfogrdult a fejemben anno, hogy kirobbantom a hegy oldalát és tessék kinn is vagyok. Na igen, meg ahogy elképzeltem. Kipróbáltam minden általam ismert mágiát. Még a feketéket is, de mintha meg sem érezte volna a hegy. Be voltam zárva, innen nem jutsz ki addig, amíg be nem fejezed, amit elkezdtél.
Mivel ő ezt nem tudja, kicsit furcsállom, hogy nem akarja feladni. Az első sikertelen próbálkozások után én fel akartam adni. Viszont, ha tényleg ennyire hasonlít rám, akkor van ötletem miért nem akar meghátrálni. Valószínű, hogy sokkal büszkébb, mint én voltam kicsinek, s lehet ezért nem akarja feladni. Vagy lehet,hogy tőlem tart?
Azon nevetnék! Eszem ágában sem lenne bántani, ha itt akarnà hagyni ezt az egészet. Én is voltam itt, ugyanilyen korban. Pontosan tudom milyen idegesítőek a druidák próbái. Szerintem az nem is ember akinek nem fordul meg a fejében, hogy eredmény ide, eredmény oda, ő akkor is itthagyja ezt az egész ostobaságot.
Amint elvégezte a feladatot a kristályok szavakat formáztak. Van egy olyan gyanúm, hogy tudta volna mit kell csinálnia, csak már annyi becsapós feladata volt, hogy nem kockáztat. Ezért mikor rám pillantott gyorsan lehadartam neki még egy kis segítséget. Na, meg egy kis tanácsot is.
- Azért addig nem kell eljutni! Gondolj arra, hogy dinkák voltak! Vagy fogd fel az egészet viccként! - Feleltem a teljesen őszinte megjegyzésére. Arcán láttam a felvillanó gúnyos mosolyt. Viszont ez engem hidegen hagyott. Akárki felé is irányult, ezen a helyen felesleges vitatkozni a druidák kicsit elborult elméjével. Ugyesem tudunk vele mit kezdeni.
Következő megszólalásomra, gyorsan felelt. Én pedig biccentettem egyet. Tudom milyen rossz helyzetben van és megértem, hogy mennyire nem akarja ezt csinálni. Figyeltem, ahogy felemeli a pálcáját, majd körbenéz, hogy hova kellene szórnia a varázsigét. Igaz alapból nem valami okos dolog bárhova ellőni. Azonban jelen esetben a plafonra is szórhatná, csak oda kicsit nehéz feljutni.
Kimondta a varázsigét, én pedig figyeltem, ahogy az egyik embernagyságú kristály, olvadozni kezd. Fejemben felelevenültek a borzalmas emlékek. Nekem vagy egy órát kellett ebben a cuccban gyalogolnom. Az elején még olyan volt, mint a víz. Viszont a végére úgy megutáltam, hogy a próba után két hétig még fürödni sem akartam.
Mikor a kristály a megfelelő halmazállapotba ért, már csak szélei voltak szilárdak. Melissa felém pillantott. Én biccentettem egyek a kristály felé, jelezve, hogy arra kell menni. Nekem egy csepp kedvem sem volt bemenni. Tudom milyen abban a szivárvány színben csillogó kristálymasszábban sétálni.
Megvártam míg belépett, aztán a kis pulthoz léptem. Levettem róla a kristályt, ami a medálomban volt és zsebre tettem. Aztán pedig mindent visszaállítottam az eredeti állapotba, majd nagy levegőt véve. Hiába tudom, hogy nem fulladok meg odabent, akkor is kellett a nagy levegővétel. Beléptem a kristályba, felállta a hátamon a szőr. Még mindig ugyanolyan borzalmas, mint régen.
Kellemes meglepetésként ért, hogy nem kellett olyan sokat gyalogolnunk a masszában, mint nekem kicsinek. Legalább most nem kell lemondanom a fürdésről. Hiszen alig egy negyed óra séta után a kristály másik felén kötöttünk ki. Mikor mind a ketten kint voltunk a kristály eltűnt. Az elénk táruló látványtól mosoly futott az arcomra. A legeslegkönnyebb feladat a hegyben. Ez vár most Melissa-ra.
Egy olyan teremben voltunk, ahol mindent tükrök borítottak, s a tükrök utakat formáztak. Itt is lennénk a tükörlabirintusban. Amikor gyerek voltam nekem ez volt a legegyszerűbb feladat. Bár szörnyen idegesített, hogy folyton a padlót kellett bámulnom, különben eltévedek. Gonoszul mosolyogva léptem a kisasszony elé és felemeltem a hangomat.
- Üdvözöllek a tükörteremben. A legegyszerűbb próbán a hegyben! Ez egy labirintus, a feladat kijutni belőle. Négy út van előtted, s a padlón négy ősi családi címer. A címerek mutatják az utat. De a négy közül csak egy helyes. Az ajtó csak a pecsétgyűrűvel fog kinyílni! Ha eljutsz az egyik végére és rossz az út, koppints a falra és mondd, hogy Vissza! akkor megint itt leszel és előlről kezdheted. A kijáratnál várlak.
Mondtam mosolyogva, majd odaléptem mellé. Kezem a vállára helyeztem és úgy álltam meg a háta mögött. Gondolom most kergettem az idegbajba. Ahogy eddig megismertem nem szereti az ilyen közvetlen mozdulatokat. Engem viszont nem zavar, ha nem tetszik neki. Legalább én nevetek rajta egy kicsit.
- Ne feledd, nem véletlenül adtam neked oda a családi ereklyéimet! - Súgtam a fülébe, azzal eltűntem. A kijáratnál nekidőltem a falnak. Melissa okos lány hamar rá fog jönni mi a megoldás. Én kicsinek már akkor rájöttem melyik utat kell választanom, mikor a pecsétgyűrű szó elhangzott. Ez volt az a feladat, amit a barátommal külön csináltunk. Hiszen mindenkettőnk pecsétgyűrűje másmilyen volt. S másik címerrel egyezett a padlón.
Amint ezt végig gondoltam tekintetem az ajtóra faragott kis gyűrűméretű domborművre esett. Egy kis bagoly forma körülötte ősi kelta írással. Arcomra halvány félmosoly kúszott. Apám mindig azt mondta, hogy nem is igazi ír varázsló az, akinek nincsen legalább egy ilyen ősi pecsétgyűrűje. Neki például kettő volt. Én pedig ezt örököltem nagyanyámtól. Tekintetem az útra esett, s most elindult a várakozás időszaka. Várhatom, hogy a Blackburn lámy ideérjen.

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyHétf. 30 Jún. 2014, 16:00





Magic is might

Úgy léptem be a lustán gomolygó, sűrűn folyó masszába, mintha pontosan tudnám, mi vár a túloldalon. Mindenfajta bizonytalanságot elfojtottam magamban és józan eszem szavára sem hallgattam, hiába tartottam mindennél többre azt, ma mindössze rosszat súgott. Itt semmi sem követte azokat a szabályokat, amiket az évek és azok összes tapasztalata véstek belém, vagyis a tanultaknak nem fogok hasznát venni. Új taktikára volt szükségem, amit a spontaneitásban leltem meg, legalábbis reméltem, hogy megtaláltam, hiszen a folyadékba lépve semmi sem történt, márpedig az eszem azt súgta, és a logika törvényei is azt parancsolják, hogy itt meg kellene fulladnom, tüdőmbe mégis éltető oxigén áramlott. Ha alaposabban átgondolom Kalestina szavait, amit a druidákról, vagyis az alagút-labirintus készítőiről mondott, talán tévedtem, amikor úgy fogtam fel a feladatot, mint valamiféle élet-halál próbát. Hiszen imádott természetük törvényei ellenkeznek az élet kioltásával, és csak szükség esetén folyamodnak hozzá, akkor is az élet fenntartásának céljából. Persze a természetnek is van egy borús, sötét oldala, de akik rajonganak érte hajlamosak ezt figyelmen kívül hagyni. Ahogy a fehérmágusok, a legelszántabb jók sem hajlandóak tudomásul venni az elemi gonosz létezését, mely minden emberben ott munkálkodik. Ennek értelmében a feladatot leginkább egy tanösvényhez lehetne hasonlítani, melynek végén ott rejlik a tudás, amit lényegében az ember az út során gyűjt össze, és az egésznek a célja inkább a tanulás, semmint a küzdelem, ami csak felborítja a természetimádók által oly sokra tartott harmóniát. Az eddigi feladatok is bizonyíthatják ezt; egyik sem igényelt különösebb előképzettséget, és mindegyik tanított valamire, talán az egyszerű, letisztult gondolkodásmódra. Alig tűnt fel, hogy nem azonnal jutottunk át a kristály túloldalára; annyira el voltam foglalva gondolataimmal, hogy a környezetemre vajmi kevés figyelmet fordítottam. Jobb is volt így; vízben sem kellemes sétálni, de ez az anyag még sűrűbb. Csak akkor tudatosult bennem, hogy lábizmaim kellemetlenül feszülnek, amikor kiléptünk a kristály túloldalán. Körbepillantottam és közömbösen vettem tudomásul, ismét valami magas szellemi próba következik. Amerre csak a szem ellátott tükrök vettek körbe minket, ami még kedvemre is volt; szeretem látni csodálatos személyemet.
Eligazítására bólintottam és igyekeztem kevésbé elszántnak tűnni, ne higgye, hogy mindent – büszkeségemet és önbecsülésemet - erre a feladatra tettem fel, bár kétlem, hogy ne lenne tisztában helyzetemmel. Ajkaimat összepréseltem, ezzel elkerülve, hogy arcomra is kiüljenek érzelmeim, amikor megéreztem vállamon kezének érintését. Tulajdonképpen nem volt kellemetlen, hiszen ezzel a mozdulattal számomra azt sugallta, hogy mellettem áll, de ezt magamnak sem ismertem volna be. Aki egész életében magányos farkasként haladt az élet ösvényein, az nem tud bízni ilyen apró gesztusokban és értékelni sem tudja őket.
- Rendben – bólintottam, csak hogy mondjak valamit. Abban a pillanatban kezének súlya eltűnt vállamról és hátrafordulva egyedül találtam magam a helyiségben; minden irányból tükörképeim hada nézett rám vissza. Kalestina figyelmeztetése megerősített abban, hogy mit tegyek. Lehúztam ujjamról a gyűrűt, szemügyre vettem a mintáját, majd elindultam azon az úton, melyen hasonló mintát véltem felfedezni. Eddig mindössze annyi nehézségem akadt, hogy több ponton keresztezték egymást a különböző címerű utak és a tükrök a tér minden irányába visszatükrözték a négy ház jelképeit, rávetítve őket egymás útjaira, szépen összezavarva a dolgokat. Reméltem, hogy ennek ellenére jó úton haladtam, és hamarosan el is értem egy ajtóhoz. Itt már nem voltak címerek, de ha elrontottam, mi történik? Semmi. Újra próbálkozom, bár az szégyen lenne. Az ajtó közepén egy kisebb mélyedés volt, akkora hogy a kezemben tartott gyűrű pont belefért. Egy gyors mozdulattal beleillesztettem, majd vártam, hogy kinyílik-e.  

xxx

Vissza az elejére Go down
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyHétf. 30 Jún. 2014, 23:07

Melissa & Kalestina



Halálfaló tanonc

Komolyan a hideg ráz attól a masszától. Már akkor is olyannak láttam, mint az olvasztott zselatin, mikor először bele kellett mennem. S sajnos kicsit sem változott az állaga. Elmémben pedig elevenen él az emlék az első gyaloglásról ebben az undorító valamiben. Egyetlen porcikám sem kívánja,hogy megint végigsétáljak rajta, azonban most nem tehetem meg, hogy meghátrálok.
Kalestina Tellanora vagyok, nem viszakozok mikor egy ilyen apró dologgal kerülök szembe. Még akkor sem, ha olyan, mintha folyékony gumiban sétálnék. A tanárom annak idején nem volt túl kedves. Ugyanis, ahogy kiléptem a túloldalon. Egy vödör ugyanolyan állagú valamit öntött a nyakamba, mint amiben sétáltam.
Azt hittem, hogy ott rögtön visszaküldöm rá az egészet. Viszont akkor még annyira bennem volt a jó kislány neveltetés, hogy nem mertem megtenni. Azóta ezerszer megbántam, hogy nem tettem meg. Pedig ki kellett volna adnom a dühömet, senki se szeretne egy vödör olvasztott gumit a nyakába. Én pedig kifejezetten nem vágytam rá.
Melissa azonban egészen jól tűrte. Olyan volt, mintha nem is itt lett volna. Biztosan a taktikáit próbálja összehangolni a driudák dilis természetszeretetével. Hamar rá fog jönni, hogy itt a józan észnek nincs heje. Itt úgy kell gondolkodni, mint egy óvodás, aki a játékát keresi. Ezek a próbák csak arra jók, hogy tanuljon belőle valamit az ember. Már amelyik tanul belőle.
Az is ostoba, aki azt hiszi, hogy a hegyben életre-halálra menő harc folyik. Legfeljebb szellemi szinten, de ott is inkább az őrülettel harcol az alany. Ezek a driudák olyan mesterien tudják felidegesíteni az embert, hogy szinte csak akkor jön rá, hogy baja van, mikor már elrontott valamit. S minél több mindent ront el, annál idegesebb lesz.
Ahogy kiléptünk akaratlanul is nagy levegőt vettem. Azért érezhető a különbség a két fajta levegő közt. Megmozgattam kicsit tagjaimat. Hiszen mindenem elfáradt. Hiába tűnik olyannak, mintha vízben sétálnánk. Ez ezerszer nagyobb erőfeszítést követel. Itt aztán edzésben kell lennie az embernek, ha nem akar ott ragadni a kristálymasszában. Ha jól emlékszem két óráig marad ilyen, aki tovább bent marad, hát az nem jön ki többet.
Egy pillanatra megpillantottam Melissa arcán azt a nyugodt közönyt, ami azt jelentette, hogy komolyabb feladatra várt. Nem mondom, hogy én nem így éreztem, de ha jobban belegondolunk kikövetkeztethető lett volna. A nyomkövetés az egyik legfonotsabb alappillére a kelta varázsjagyományoknak. Ezért van ez a tükörlabirintus is, felméri az ide látogató hogyan tudja követni a nyomokat.
A lehető legrövidebben magyaráztam el a lánynak a feladatát. Aztán adtam neki egy jótanácsot is. Szívesen megnéztem volna az arcát, mikor megfogtam a vállát, de most nem szórakozni jöttünk. Amint kimondta a rendben szót, én már el is tűntem mögüle. S a terem másik oldanán a kijáratnál álltam.
Igyekeztem összeszedni magam. Kicsit felfordult bennem a világ. Ez a tükörszoba kikészíti az embert. Nem tudja hol áll a feje. Vissza kellett térnem. A falnak dőltem, lehunytam a szemem, majd az ajtón díszelgő kis domborműre pillantottam. Amint az elkezd izzani, az ajtó kinyílik. Az jelenti a próba végét.
Mellkasom előtt összefont karral álltam. Visszaemlékeztem apám meséire. A tanáraimra, azokra akikkel itt jártam. Akkor még egy teljesen,na jó nem teljesen, de azért egy ártalmatlan kislány voltam. Még nem tudtam hogyan hozzam felszínre, azt ami mélyen bennem lakozott. Vagy ha tudtam nem mertem. Nekem ez a hely mutatta meg, hogy helyesen cselekszem, ha elfogadom azt, ami vagyok.
Arcomon rideg mosoly ült, ahogy az emlékek cikáztak a fejemben. Nem lepett meg, számítottam rá. Csak nem tudtam mikor fog megtörténni. Szinte biztos voltam benne, hogy eljön az a pont, mikor a kelta mágia hatásai előhozzák a mélyen elrejtett Kalestina emlékeit. Belegondolni is rossz, milyen voltam akkor. Puszta árnyéka önmagamnak. Annak, aki vagyok.
Gondolataimból a gyűrű nagyságú dombormű izzása rázott fel. Arcomon gonosz félmosoly terült el. Ekkor pedig lassan, de biztosan kinyílt az ajtó. Én pedig megpillantottam a Blackburn lányt. Elég gyorsan végzett, ez azt jelenti, hogy tökéletes megfigyelő. Elégedetten biccentettem, majd fenhangon megszólaltam.
- Gratulálok Melissa! Rekord idő alatt végeztél a feladattal. Már csak egyetlen próba választ el a céltól. Kövess! - Azzal sarkon fordultam és elindultam az egyik irányba. Mentem néhány száz métert, majd egy fak előtt megálltam. Megvártam, míg mellém ért a lány, majd intettem a pálcámmal. Erre a Blackburn lány oldalán díszelgő táska mozogni kezdett, majd az eddig benne pihenő feketeruhás baba feje kandikált ki belőle.
Amint megpillantott, elmosolyodott és kibújt a táskából. Kis ezüstös szárnyaival csapkodva reppent az arcom elé. Felemeltem a kezemet, a baba pedig leszállt rá. Mind a kettőnket jól megnézett, majd a helyet is szemügyre vette. Végül leült a tenyeremen és kérdőn nézett rám, mint aki magyarázatot vár.
- Szia Rosetta! - Mondtam egy halvány mosolyt megeresztve. Erre mintha kis csengő csilingelt volna megszólalt a baba. - Szia Kalestina! De sokat nőttél a legutóbbi találkozásunk óta! Miben segíthetek? - Kérdezte, erre biccentettem egyet a mellettem álló lány felé. - Neki kellene feladatot adnod! Be akar jutni a boszorka merengőjéhez! - Ahogy kimondtam a baba Melissa felé fordult, jól megnézte, majd felemelkedett a kezemről és a lány orra elé repült.
- Tehát tudásra szomjazol Melissa Blackburn, igaz? Akkor íme halld meg a feladatot, ami ezt az ajtót nyitja! Élet fája jelenik meg most előtted, s neked ezen a fán kell családod felépítened! Ha elrontod, vagy feladod lesz egy mentő kérdésed! - Mondta azzal a falon egy fa alakja rajzolódott ki. A törzsén egy névvel, s az egyik legfelső ágán a lány nevével. Aztán kis lapok jelentek meg rajtuk arany betűkkel nevek.
- Nehéz feladatot kaptál! A családfa nem egyszerű! Fontold meg, hogy kit hova teszel! - Tanácsoltam a lánynak, nem akartam, hogy pont most itt a végcélban vesszen el mindent. Rosetta a vállamra ült, s mind a ketten izgatottan figyeltük a lányt.
Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptySzomb. 05 Júl. 2014, 18:55





Magic is might

Ennek a feladatnak sikerülnie kell. – Ebben biztos voltam, mégis kiszáradt a torkom, feszült figyelemmel vártam, kinyílik-e az ajtó. A másodperc törtrészéig, amit én sokkal hosszabb időnek észleltem, nem történt semmi, de a következő pillanatban, mintha fogaskerekek zörgése hallatszott volna, majd az ajtó nehézkesen feltárult. Ezzel egy időben mintha az izmaim is elernyedtek volna, pedig fel sem tűnt, hogy megfeszítve tartottam őket. Megkönnyebbülés futott végig minden porcikámon, bár akaratlanul, de túl nagy súlyt fektettem erre a feladatra, tulajdonképpen ettől vártam a visszaigazolást, hogy okkal vagyok itt. Határozott embernek tartom magam, aki biztos kézzel végzi feladatait, és kevésbé függ környezete visszajelzéseitől, mégis nagy szükségem volt a mostani sikerre. Igaz, viszonylag nagy fordulatot vett hozzáállásom, mióta a barlang bejárata előtt elhatároztam, hogy végigcsinálom a dolgot, de ez valószínűleg pontosan addig fog tartani, míg a feladatok végére nem érek. Eddig még nem találkoztam olyan személlyel és nem találtam olyan dolgot, ami gyökeresen megváltoztatta volna szemléletmódomat, a benyomások mindig csupán időleges, közel sem maradandó hatással voltak rám; lényegében nem tudnak megváltoztatni. Nem is akarok változni.
Egy halvány mosolyt megeresztve bólintottam Kalestina dicséretére, de megfogadva szavait, nem követtem az illem diktálta gyakorlatot, nem köszöntem meg az amúgy büszkeségemnek hízelgő dicséretet. Úgy vettem észre, egyáltalán nem rajong a formaságokért, mi több maga is kerüli őket. Az előbbi megállapítás rám is igaz – felesleges szócséplésnek tartom őket -, de utóbbi már kevésbé, hiszen neveltetésemből adódóan, ha szeretném megtartani ’pozíciómat’ nem hagyhatom el őket. Az emberek többségére, különösen az aranyvérűekre nagy hatással van a modor, és annál jobb megítélést nyer az ember a szemükben, minél inkább igazodik a formaságokhoz, és követi az amúgy már rég elavult szokásokat. A külcsínt mindenek fölé helyezik – helyezzük – beleértve a kifogástalan megjelenést, a simulékony modort, a hűvös, de minden esetben megjátszottan tisztelettudó viselkedést; a belbecs pedig szinte nem is létezik. Melyik aranyvérűtől várta el bárki is, hogy rendelkezzen valódi értékekkel? Egyáltalán az őszinteség, a becsületesség, az egyenesség ebben a világban nem játszik, aki mégis gerinces szeretne maradni, és ragaszkodik eme szép tulajdonságokhoz, az elkönyvelheti, hogy rövid úton repül a házból, az örökségből, családja emlékezetéből, hiszen egy mocskos, hazugságokra, színjátszásra épülő világban senki sem maradhat meg tisztának, jónak. Éppen ezért már a kezdetektől fogva fúrja oldalamat a kíváncsiság, hogy Kalestina aranyvérű boszorkány lévén hogy vonta ki magát a hagyományok által elvárt kötelességekből, ugyanis viselkedése egy cseppet sem támasztja alá tisztavérű származását. A szüleimtől már hallottam pár elejtett szót Tellanoráról, de mivel nem érintett a dolog, így minimális figyelmet sem tanúsítottam a téma iránt, csak a név ragadt meg emlékezetemben. Gondolataimba merülve követtem Kalestinat, néha rá- rápillantva a pergamenre, amin már egy egész szép térkép körvonalazódott. Immár kétségek nélkül megállapíthattam, hogy a labirintus alaprajza egy fa alakját követi. Törzzsel, ágakkal; a termeket pedig talán madárfészeknek nézném. Egy fal előtt álltunk meg, mely elzárta előttünk a további utat, Kalestina pedig előhúzva pálcáját felém intett vele. Felvontam szemöldököm, majd mozgást érzékelve oldalamnál, pillantásom egy másodperc alatt kereste fel a vállamon átvetett táskát, melyből megdöbbenésemre egy baba feje lógott ki, és ami még ennél is furcsább volt, a játékszer pislogott és fejét forgatta, majd miután tekintete megállapodott Kalestinán, kimászott a táskából és szárnyait széttárva pár csapással a nő kitárt tenyerében termett. A baba tekintetével körbepásztázta a helyiséget; rám irányzott pillantását hűvösen, továbbra is felvont szemöldökkel viszonoztam.
- Fantasztikus – morogtam a lelkesedés szikrája nélkül. Szívesen elhessegettem volna az orrom előtt lebegő babát, akinek óriási, fekete szemei és pillantása kimondhatatlanul zavartak, de nem tettem. Az igazság az, hogy rühellem a játék babákat; egyszerűen frászt kapok tőlük, nem tehetek róla. Olyan dolgokra emlékeztetnek, amiket jobb szeretnék elfelejteni.
A feladat elhangzásakor a kőfal megrepedezett, a repedések úgy futottak végig, kanyarogtak a felületen, hogy végül egy fa alakját formázták ki. Majd a levegő izzani kezdett és a semmiből képek, alattuk szikrázó nevekkel jelentek meg. Első ránézésre közönséges papírlapoknak tűntek, de ahogy hozzájuk érintettem kezem, megállapíthattam, hogy valamiféle légnemű anyagból állnak, mégis képes voltam megfogni és mozgatni őket. Szemügyre vettem a képeket, az ismeretlen arcok mereven néztek vissza rám, de a nevek ismerősen hangzottak. Egyrészt sokan viselték a Blackburn nevet, másrészt a keresztnevek végtelennek tetsző, unalmas órák sokaságát idézték fel, amikor fáradtan görnyedtem vaskos kötetek felett, vagy álmos pillantással követtem tanítóm mutatópálcájának mozdulatait, ahogy a családfánkat ábrázoló hatalmas faliszőnyeg apró pontjaira mutogatott. Nem felejtettem el, alighogy képesnek találtak a folyékony beszédre, az első, amit fejecskémbe kellett volna vésnem nemes, tisztavérű felmenőim hosszú, véget nem érő sora volt. Eleinte, amíg csak magasztaló ódákat kellett hallgatnom rég élt, tiszteletreméltó őseimről, még érdekelt a dolog és teljes, gyermeki odaadással csüngtem tanítóm szavain, ám amikor kiderült, hogy a bonyolult, olykor öt vagy több tagból álló neveket, a rokoni kapcsolatok átláthatatlan szövedékét fejből kellene tudnom, abban a pillanatban elszállt minden tanulási kedvem és szívesen beértem volna az édes tudatlansággal is, csakhogy sajnálatos módon szüleim nem osztották véleményemet. Addigra viszont már volt annyi sütnivalóm, húgommal ellentétben, hogy ne tartsam szüleim minden szavát szentírásnak, így kevéske ügyeskedéssel amennyire lehetett, elkerültem a felesleges magolást. Az általam szükségesnek vélt információkat könnyen magamba szívtam, a többiről pedig nagylelkűen lemondtam. A családfa esetében ez azt jelenti, hogy ismereteim az elvárthoz képest viszonylag szűk keretek közt mozognak, és emellett elég felszínesek is. Órákig tudnék családom egykori tagjairól és azok érdemeiről fecsegni, de félő, hogy a kapott feladat, mely pontos ismereteket igényel, kifog rajtam.
Közelebb léptem a levegőben lebegő képekhez és alaposan szemügyre vettem őket. Először is feltűnt, hogy ez a fa nem nyúlhat vissza olyan régre, és csak a közelebbi családtagok szerepelnek, nem úgy, mint a családfán, amelyet otthon a megbűvölt faliszőnyegbe szőttek bele. Ha minden ág fel lenne itt tüntetve és minden drága ősömet a helyére kellene pakolnom, még holnap is itt lennénk.  
Úgy két tucat nevet gondolkodás nélkül húztam a fa megfelelő részére; azok pedig képeikkel együtt beleolvadtak a sziklába, olyan hatást keltve, mintha a szavakat és az arcokat művészi pontossággal a sziklába faragták volna. Ők voltak a közvetlen őseim vagy rokonaim. Ezek után a törzsön szereplő két névre esett a pillantásom, először nem értettem, miért éppen ők állnak a kezdőpontban, de aztán villámcsapásként ért a felismerés; hiszen őket, pontosabban a férfit tartják a család egyik legkiválóbb tagjának. Rufus Blackburn ereiben – édesanyja révén – fejedelmi vér folyt, mágiaügyi miniszter volt, az egyik legnagyobb történelmünkben – legalábbis a család szerint -, emellett pedig tudósként is működött; fontos bájitalok feltalálójaként tartják számon és több, ma is ismert varázsigét adott a társadalomnak. Arról viszont nem szól a dicshimnusz, hogy kegyetlen zsarnok volt, és valószínűleg több köze volt felesége korai halálához, mint amit akkor a közvélemény megtudott, pedig véleményem szerint ezek sem utolsó cselekedetek. Igaz, a felesége meggyilkolása nem valami dicső tett, de túl rossznak sem mondható. Rufus neve fölött három ág indult különböző irányba, ide két fia és lánya került, akiknek ismertem neveit. Még pár személyt rövidebb gondolkodás után a helyére igazítottam, a továbbiakban viszont leginkább csak az eszemre számíthattam. A különböző vezetéknevek segítettek, azt ugyanis tudom, hogy egyedül apám ágán maradt fenn a Blackburn név, ahol mindig volt fiú örökös. Az arcvonások és egyéb jellegzetességek is segítségemre voltak, de az időben mind visszább haladva már ezekre sem igazán támaszkodhattam. Homályos ismereteimet és emlékeimet, amiket próbáltam kihalászni a rájuk telepedő ködből használtam, az arcképek segítségével pedig próbáltam valamiféle időrendet felállítani. A hajviselet, a ruha apró szelete, a portrék jellegzetességei nagyjából elhelyezték időben a személyt, de még így is túl sok ága volt a családnak. Ahhoz képest, hogy a tudásom nem mondható éppen teljesnek, egész jól haladtam, mígnem már csak három kép lebegett előttem, amik előtt viszont tanácstalanul álltam. Ötletem sem volt, melyik hova passzol, ezért egy mély sóhajjal megfogtam az egyiket és találomra az egyik ágra illesztettem. Nem történt semmi, így a következő után nyúltam és fokozódó izgalommal, a szerencsére bízva magam a bal oldalon üresen maradt részre toltam. Rögtön meg is bántam döntésemet, ugyanis a fa vörösen felizzott, és a megmaradt egy kép egy pukkanással eltűnt előlem. Egy pillanatra, még mindig a fal felé fordulva lehunytam szemeimet és aprót sóhajtottam, majd megpördültem tengelyem körül.
- Hallhatom a kérdést?

xxx

Vissza az elejére Go down
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyVas. 06 Júl. 2014, 10:42

Melissa & Kalestina


Halálfaló tanonc


Szörnyen unatkozok. Már egy ideje bent van a kisasszony a labirintusban, bár még nem olyan nagyon régen. Ettől függetlenül mivel nekem itt kell állnom és nem tudok az ég egy adta világon semmit sem csinálni iszonyúan unom a helyzetet. Igaz emlékek ezrei cikáznak fejemben. De én igyekszen tudomást sem venni róluk. Mind elmúlt és soha nem jön vissza már.
Mit is érdekel engem az a régi élet. Bennem már akkor is ott munkálkodott a sötétség, de akkor még, mint jó kislány elnyomtam magamban. Azt akartam, hogy a családom büszke legyen rám. Persze, amit iskolába kerültem olyan volt, mintha meg is szüntem volna létezni. Nem vagyok méltó a családhoz? Akkor majd megmutatom mit tudok.
Igaz kezdetben ez abban merült ki, hogy igyekeztem minél jobban olyan lenni, amilyennek akartak, hogy legyek. Viszont hamar rájöttem, történetesen itt, ezen a helyen, hogy csinálhatok én bármit, belerokkanhatok az igyekezetbe. A családom akkor se fog visszafogadni. Ez egy gyereknek nagy törés lenne. Nálam annyiban nyilvánult meg, hogy nem rejtegettem többé érdeklődésemet a fekete mágia iránt.
Igaz az iskolám a fekete mágia létezését is megveti. Viszont én titkon folyamatosan igyekeztem bővíteni tudásom ezen a térem. Nem zavart, hogy kinek tűnik fel, csak addig kellett elviselnem őket, amíg be nem fejeztem az iskolát. Csak addig kellett elviselem az amúgy kedvemre való bosszús pillantások ezreit.
Mindig is szerettem felbosszantani az embereket. De mindig csak kicsiben gondolkodtam. Egészen addig, amíg ezen a helyen rá nem jöttem ki is vagyok én igazából. Mit akarok és mivé akarok válni. Nem érdekelt többé, hogy szeretnek-e, hogy mit várnak el tőlem. Egyetlen egy valami számított és számít is, ÉN.
Mikor már alig bírtam magam visszatartani. Megfordult a fejemben, hogy járok egyet. Hirtelen felizzott a dombormű és fogaskerekek zörgése hallatszott. Majd az ajtó lassan nyikorogva kitárult. Megpillantottam a Blackburn lányt. Gonoszul elmosolyodtam, ügyes volt. Ha az unatkozásomat nem veszem figyelembe igen gyorsan végzett a feladatával.
Egy dícséret el is hagyta ajkaimat. Igaz nem erről vagyok híres nem szoktam dícsérgetni másokat, de azok után ahogy elbánt a kisasszonnyal az előző próba megérdemelte a bíztatást. Tudom milyen borzalmas végig játszani ezt az egészet, végig szenvedni a feladatokat. Azokat, amikben semmi rációt sem látsz, amiket feleslegesnek tartasz. De meg kell csinálnod, mert a cél a fontosabb.
Nem köszönte meg a dícséretet, ezen pedig magamban elmosolyodtam. Tanul a gyerek, tanul. Tudom, hogy milyen családból származik. A szüleinek mindenük az udvariasság, majdnem annyira, mint Malfoy-éknak. Így ezt egy nagy előrelépésnek könyveltem el. Én nem ilyen stílusú boszorka vagyok. Belőlem az idő kinevelte az ilyen viselkedést.
Persze a tipikus angol aranyvérű családok máshogy viszonyulnak a dolgokhoz, mint itt az írek. Angliában az aranyvérű szó megtiszteltetés, mikor én voltam gyerek nem volt sértőbb megjegyzés ennél. Míg az angol aranyvérűek körmönfontak és mindenük a megjátszás. Addig itt, a legnagyobb erény az egyenes, őszinte beszéd, az igazság szent a számukra.
Persze a modor megkövetelése mindek aranyvérű megkülönböztetője. Az én családom még az írek közt is nagy hírnévvel rendelkezik. A jóság mintapéldái, minden család olyan akar lenni, mint ők. S aki egy kicsit is eltér az ő elképzeléseiktől az búcsút mondhat a családban betöltött helyétől.
Ezért van, hogy én olyan vagyok, amilyen. Mikor rájöttem mi az igazság velem kapcsolatban, akkor mindent elkövettem, hogy gyökeresen az ellentéte legyek annak, amit ők jónak tartanak. Mikor udvariasnak kellett lenni, én udvariatlan voltam. Mikor azt kellett mutatni milyen jó vagyok, direkt rosszalkodtam.
Így lettem az, aki vagyok. Igaz a hideg, megfontolt és titkolózó természetem, amivel itt az idegbajba kergettem a rokonaim, az Angliában a kezemre játszott. Bár az udvariasságom hiánya, nagyon nem tetszett senkinek. Persze tudok udvarias lenni, ha arra kerül a sor. De csak azzal, aki meg is érdemli. Márpedig ilyen személy kevés van.
Ha őszinte akarok lenni kicsit sem bánom, hogy kitagadtak. Így még könnyebb volt eljönnöm tőlük. Szinte örültek a halálhíremnek,én pedig annak, hogy ezáltal hamarabb elhagyhatom ezt az istenverte helyet. Megszabadulhatok mindentől, ami a családomhoz kötött. Én pedig meg is tettem és mennyivel jobb így az életem.
Némán haladtunk tovább a hegyben. Néha hátrapillantottam a lányra, aki láthatóan elgondolkodott. Megértem, most indult meg az a folyamat, ami során rátalál az igazi önmagára. Ez mindug rengeteg gondolkodással és kételyek ezreivel jár. Viszont én látom Melissa-n, hogy képes végig csinálni a dolgot.
Mikor elértünk az út végére. Elővettem a pálcám és a lány felé intettem. Megleptem ez látszott rajta, főleg a gyanakvóan felhúzott szemöldökein. De akkor hogy meglepődött, mikor megpillantotta a baba fejét a táskából kikandikálni. Bár láttam rajta, hogy nincs oda meg vissza ezért a fordulatért.
A baba a tenyeremre szállt én pedig üdvözöltem, majd megmondtam mi a feladata. Igyekeztem minél hamarabb végezni. Nem szeretem ennek a babának a stílusát. Túlságosan eltér az enyémtől, de a siker érdekében muszáj udvariasnak lennem vele, ez pedig kifejezetten nehéz. Főleg, hogy kicsit sem kellemes emlékeket ébreszt fel bennem.
Mikor mondtam neki, hogy Melissa-nak kell feladatot adni odateppent elé. Láttam a fintort a lány arcán. Ő is körülbelül annyira szeretheti a babákat, mint én. Rosetta kiadta neki a feladatot, majd a vállamra szállt. A falnak dőlve figyeltem, ahogy az ajtón megjelenik a domborű. Majd a levegőben az izzó, szinte légnemű papírlapok.
Nekem nem mondtak sokat a képek, meg a nevek. De tudom milyen bonyolult ez a feladat. Áldom a szerencsém, hogy nekem anno csak egy verset kellett kiraknom. A családfával biztos elbuktam volna. A nagyszülők után megállt volna a tudományom. Sose érdekeltek az őseim, nekem mind túl jó volt. Ugyanis a kicsit gonoszabbakat mind kitagadták, így nem is kellett volna megtanulnom őket. A vicc az hogy én mindig csak a gonoszabb őseim nevét tudtam.
Láttam a lányon, hogy megfogadta a tanácsomat és minden mozdulatát megfontolta. Magamban elégedetten bólogattam. Dicséretesen kűzd az egyszer biztos. Mind addig nyugodtam figyeltem, amíg meg nem szólalt fejemben egy hang. Egy pillanatra kétségbe estem, megint emlékek. Köszi elég volt eddig is. Nem akarok többet.
Viszont a családfa látványa akaratlanul is felelevenítette bennem a régi időket. Mennyire untam én a családfa nézegetését. A sok felesleges név. Mert a történetekkel nem is volt baj, bár azok is unalmasak voltak. Néha jobban, mint a nevek végeláthatatlan sokasága. Viszont azzal, hogy mindezt meg akarák velem taníttatni elérték, hogy annyira se érdekelt, mint addig.
Amíg ezen gondolkodtam a Blackburn lány eljutott az utolsó három névhez. Izgatottan figyeltem, szinte éreztem, hogy bajban van, hogy nem tudja melyik melyik. Sajnos ebben nem tudok segíteni neki. Nem ismerem a családfáját. Egy nevet már a helyére rakott. S most ugrott a majom a vízbe. Vajon a kettő közül melyik hova való?
Az egyiket megfogta és beillesztette az egyik szabadon maradt helyre. Erre a falon a fa elkezdett vörösen izzani, s a megmaradt egy kép színes szikrákat szórva pukkant egyet és eltűnt. Sajnáltam a lányt, pedig milyen közel volt hozzá, hogy meglegyen. Egy hajszálon múlott csak. Őszintén mondom együttérzek vele.
Egy percig még nézte a falat a lány, majd sarkon fordult szembe került velünk és megszólalt. Persze Rosetta rögtön felreppent és felemelte jobb keze mutatóujját. Már majdnem belekezdett a beszédbe, mire intettem egyet és teljesen elnémult. Előbb még beszélni akarok a lánnyal. Szembe fordult Melissa-val és kezetnyújtottam neki.
- Elismerésem! Ügyesebb vagy, mint gondoltam. Én már a nagyszüleimnél fekadtam volna! Még mielőtt bemegyünk akarom, hogy tudd büszke vagyok rád, jól kiálltad a próbákat. Csak azért mondom el ezt, mert nem tudhatom mennyire változtat meg az, amit odabent látni fogsz! Rosetta, visszaadom a szót!
- Hogy nem szégyenled magad Kalestina Tellanora! Így elnémítani engem! Mikor kisebb voltál sokkal udvariasabb voltál. - Mondta sértődötten, majd a lány elé reppent. ~Csak mond el azt a kérdést, aztán megint néma bábu leszel!~Morogtam magamban. Gyűlölöm ezt a babát.
- Hogy az ajtó kinyíljon tiszta szívvel válaszolj! Mi a fontosabb a családod vagy önmagad? - Ott repkedett a lány feje körül. Én farkasszemet néztem a lánnyal. Majd minden koncenrtációmat a gondolatom átküldtem a fejébe. ~Azt mond amelyik neked fontosabb!~Mosolyodtam el, ennyi segítséget megérdemel, ha már eddig eljutott!
- Kalestina! - Hallottam a baba kicsit sem kedves hangját. - Mi a baj? Nem szólaltam meg! - Mondtam kaján mosolyal az arcomon, majd kacsintott egyet a lányra!
Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyHétf. 14 Júl. 2014, 14:00





Magic is might

Vártam a feladványt, ám mihelyst a baba szólásra nyitotta száját, Kalestina egy mozdulattal elnémította. Kifejezetten groteszk hatást keltett a félig elnyílt szájú, furcsa, kicsavarodottnak tűnő testhelyzetben, a levegőben mozdulatlanná dermedő baba, de egy pillantásnál többet nem szenteltem neki. Kalestina kezet nyújtott, amit a meglepődés okozta rövid tétovázás után el is fogadtam.
- Ez kedves, de ne hamarkodd el, lesz még alkalmam csalódást okozni…- Huncut mosoly villant ajkaim szegletében, ami azt hiszem, hívebben tükrözte hálámat, vagy pontosabban gondolataimat, mint egy hűvös ’köszönöm’, ami ugyebár udvariaskodás, amit Kalestina utál. -  Legalábbis remélem – tettem még hozzá, hiszen nem tudhattam, hajlandó-e tovább tanítani, vagy inkább szélnek ereszt. Bár reményeim szerint, annyira béna azért nem vagyok.
Amikor mély lélegzetet véve felszegtem fejem és megfordultam, elszántan tekintve a szárnyas babára, bonyolult fejtörőt vártam, egy utolsó elágazást, mely az első úthoz hasonlóan a célhoz vezet, de hosszabb, kacskaringósabb, komplikáltabb módon. Erre készültem fel, amikor egy pillanatra lehunytam szemeimet, hogy magamban tudatosítsam, van még egy utolsó lehetőség, amit nem fogok elszalasztani. Ezt tudtam. Viszont semmiképpen sem vártam egy olyan kérdést, aminek egyetlen bonyolult szelete az igazság megtalálásában rejlett. Mert nagyon is tisztában voltam azzal, hogy az ember hazudhat úgy is magának, hogy végül a valótlan állítás válik a megcáfolhatatlan igazsággá. A kérdés, ha nincs tétje, nevetségesen egyszerűen hangzik és semmiképpen sem méltó ilyen helyzetekhez, meg amúgy is, nevetségesnek tűnik, hogy az ember ne legyen tisztában az önmaga által felállított fontossági sorrenddel. Mégis, képtelen voltam rávágni egyik vagy másik választ. Ekkor mintha csak Kalestina szólalt volna meg, de hangja fejemben szólt és az előttem álló nő szája nem formált szavakat, csak apró mosolyra húzódott. Közel ugyanabban a pillanatban a baba rikácsoló hangja is felhangzott, és rosszalló pillantásokat lövellt gazdája felé. Kalestina kaján mosollyal tálalt megjegyzésére dühösen fújtatott, én pedig halkan kuncogtam és Kalestina kacsintását egy mosollyal viszonoztam. A kisebb közjáték után visszatértem gondolataimhoz, melyek még nem öltöttek elég pontos alakot ahhoz, hogy előrukkoljak velük. A baba kényes pontra tapintott, olyan sebre, mely begyógyult ugyan, de túl jól emlékszem azokra az időkre, amikor szereztem azt. A család alatt két dolgot tudok érteni, érzelmi szempontból, akiket szeretek, társadalmi szempontból mondhatni rang, pozíció, a hatalom megszerzésének eszköze. Utóbbi tény és való, fontos, hiszen ki ne szeretne hatalmat, vagyont, ha egyszer lehetősége adódik ezek megszerzésére, majd megtartására? Viszont a kérdés szempontjából a család fogalmának effajta értelmezése inkább kötődik a másik, az ’önmagam’ válaszhoz. Hiszen csupán a magam javát nézem, a család az eszköz, amivel önmagamat felemelhetem, megszerezhetem, amit akarok. A család, a rokonaim, akiknek ugyanaz a vér csörgedezik ereiben, mint nekem, akiket szeretek, akikhez ragaszkodom – a kérdés valószínűleg így értelmezi a fogalmat. Tulajdonképpen nem fűlik hozzá a fogam, hogy így is átgondoljam a témát, hiszen már az első pillanatban is egy kép, Cassy emléke villant fel lelki szemeim előtt. A húgom, ő volt az egyetlen személy, akit valaha képes voltam a családomnak vallani, a többiek, az anyám, az apám, nagybácsik, nagynénik egyetlen húrt sem rezdítettek meg szívemben, pontosan olyanok a szememben, mint az idegenek, akik szembe jönnek velem az utcán. Mindegyik egy arc a sok közül, semmi több. Sokáig, a húgom halála előtt reménytelenül vágyakoztam szüleim szeretetére, gondoskodására, amit soha sem kaptam meg, Cassy halálával pedig elment az egyetlen ember, aki valaha is szeretett, és én egyedül maradtam a világban. Tényleg, rajta kívül soha senki sem szeretett, és én sem szerettem senkit. Ravelt iránt talán még érzek valamit, a gyűlöletbe talán más érzés is vegyül, de ez semmiképpen sem szerelem. Azt mondják, az ember mindig arra vágyik, hogy felértékeli azt, amit nem kaphat meg. Az én esetemben ez azt jelentené, hogy családra vágyom, hogy fontos ez az oly szentnek mondott intézmény, amit nem is ismerek? Nem érzem, hogy az lenne. Nem is tudom, milyen az, akkor hogy jelenthetne bármit is? Azt nem tagadhatom, hogy Cassyt szerettem, hogy ő fontos volt, de mivel ő nincs többé, így minden, ami hozzá kötött már a múlté. Felesleges abba a hitbe ringatnom magam, hogy maradt valami a régi Melissából, hiszen tudom, hogy lényem egy része végleg elveszett akkor, hogy visszavonhatatlanul megváltoztam és talán már nem csak, hogy nem akarok, de nem is tudok szeretni. Kellemetlen, hogy most is azzal áltatom magam, jelent valamit számomra a család, pedig tudom, hogy mindez hazugság. A húgommal próbálom takargatni az igazságot, hogy a világomban, a szívemben csak egyetlen embernek van hely, és az én magam vagyok. Egy kicsit talán szégyellem, hogy így elárultam Cassyt, hogy ilyenné váltam.
- Természetesen én vagyok a legfontosabb – jelentettem ki végül könnyedén, magabiztos mosollyal, ami illett válaszomhoz. Azt hiszem, valójában egy pillanatig nem volt kérdéses, mit fogok mondani, mégis önmagamat is meg kellett győznöm észérvekkel, hogy ösztöneim nem csaltak.  

xxx

Vissza az elejére Go down
Kalestina Tellanora
Halálfaló/Illuzionista/Animágus
Kalestina Tellanora


* : 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might 008YGKU_Bree_Turner_002
Hozzászólások : 142
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Halálfaló
Tartózkodási hely: : London
Kirendelt pár : Leonard Zorner
Avataralany : Bree Turner
Karakterlap : A bed fairy tale
Karakterzene : Where is the edge
Suddenly
¥ : "It's always the dark things with you never the light!"
"Színpad az egész világ, s színész benne minden nő és férfi!"


1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might EmptyKedd 15 Júl. 2014, 11:18

Melissa & Kalestina


Halálfaló tanonc


Lehet, hogy most még idegesebbé teszem Melissa-t, de ez engem nem zavar. Pontosan tudom mi az ára annak, ha valaki belép abba a teremben. Az élete gyökerestől megváltozik. Megtudja kik vannak mellette és kik vannak ellene. Nem kockáztathatom azt, hogy nem adom meg neki ezt az apró örömöt, hogy tudja, hogy büszke vagyok rá.
Mivel nem tudhatom, hogy mit fog bent látni, s az mit hoz ki belőle. Viszont, ha úgy esik a dolog képtelen leszek véget vetni az életének. De volt olyan jó és kitartó diákom, hogy az elismerést megérdemli. Én pedig ezt meg is adom neki. Most, amíg még biztonságban megadhatom neki.
Egy másodpercet szántam csak az általam megdermesztett tündér babára. Mindig is gyűlöltem ezt a kis lényt, a lelkem mélyén. Viccesen festett, a tátott szájával és a kicsavarodott tagjaival. Ahogy állt a levegőben, tehetetlenül az én varázslatom béklyója alatt. Szinte kedvem támadt ahoz, hogy úgy megcsúfítsam, hogy rá se lehessen ismerni, de inkább foglalkoztam Melissa-val.
Szavaim meglepték, láttam abból a pillanatnyi tétovázásból. Viszont végül csak elfogadta a felé nyújtott kezet. Erre elmosolyodtam. S biccentettem egyet. Tudom; pontosan, s sokkal jobban, mint bárki más, hogy min megy keresztül, hogy milyen háborút kell megvívnia magával. Sajnálom őt, de ez a folyamat szükséges ahhoz, hogy tisztában legyen önmaga értékeivel, gondolataival, csak így találhatja meg azt az állatot, ami hozzá tartozik.
Arcáról, mosolyából, s szavaiból pontosan tudtam mit gondol. Ennek pedig nagyon örültem. Ritka, hogy gyermekben ekkora elszántságot lát az ember. Viszont én mást is látok benne. Magamat, ilyen formán pedig tudom, hogy mi lehet az, amire nagy valószínűséggel vágyik. Jelen esetben pedig nem is tévedtem, hiszen minden jel arra utal, hogy kellett neki ez a bíztatás.
- Ezt már nevezem! Szeretem, ha valaki biztos a dolgában! Jobban hasonlítunk, mint amennyire gondolod! Viszont egy dolgot ne feledj, nem remélni kell, hanem tudni. Akkor nincsen lehetetlen! - Villant meg szemeben a legmélyebbről feltörő gonoszságom tüze. Az a huncut mosoly az arcán, pontosan olyan mint amilyet én eresztettem meg a mesteremnek régen. Viszont az ő értékrendjében én csalódást okoztam neki. Amit magam viszont egy cseppet sem sajnálok.
Ekkor a Blackburn lány elfordult a baba felé. Én pedig egy mozdulattal újra szabadon eresztettem azt, hogy hagy mondja el a mondókáját. Számomra még így is többet beszélt a kelleténél. Ezerszer többet, s teljesen unalmasat. Felfordul a gyomrom ha arra gondolok, hogy mikor először itt jártam én ittam ennek a valaminek a szavait.
Mikor a kérdés elhangzott szinte tudtam, hogy a lány bonyolultabb dologra számított. Nem is csoda a családfa után. Azonban ez a kérdes csak abban rejti a buktatót, hogy mélyen magába kell néznie. S a kérdést az érzelmei szintjére kell emelnie. Ez pedig nem lesz egyszerű, hiszen az érzéseit ő is jól elrejti.
Számomra egy pillanatig sem volt kérdéses a választása. Viszont nem vetettem meg a hezitálás miatt. Sőt inkább segítettem neki. Persze csak gondolatban, mert szóban nem szabadna. Természetesen Rosetta ezt nem nézte szép szemmel. S elkezdett velem ordibálni és igyekezett a pillantásával megölni. Én pedig kaján mosollyal közöltem, hogy nem szegtem meg a szabályokat. A lány felé intézett kacsintásra egy halvány mosoly volt a válasz, persze a kis kuncogás után.
Legalább egy pillanatra felvidult a hangulat. Úgyis amióta beléptünk folyton csak komolyan viselkedünk. Valamikor kell rosszalkodni is. Ez pedig egy tökéletes alkalom volt erre. Én pedig nem lennék én, ha ezt az alkalmat veszni hagyom. Hiszen nem csak a lányt nevettettem meg, hanem magamat is jókedvre derítettem.
Számomra világos és egyértelmű dolog, hogy ha bent a teremben nem változik meg Melissa viselkedése, s nem fordul ellenem, akkor tovább tanítom. Számomra már bebizonyította, hogy méltó a varázsló névre. Valamint azt is, hogy egy kis gyakorlás, meg praktikák kitanulása után a halálfaló címet is meg fogja érdemelni.
Sokkal elszátabb és ezerszer fegyelmezettebb, de ugyanakkor tüzesebb, mint az előző tanítványom. Persze gondolom maga sem biztos benne, hogy ezek után tovább akarom őt tanítani. Viszont az én részemről ez nem kérdés. Felkeresett, hogy tanulni akar, bemutatta mekkora hatalma van. Bizonyította, hogy nem fél senkitől, s hogy minden próbát kiáll. Az én értékrendemben feltornázta magát majdnem a legmagasabb fokra.
Pontosan tudom, hogy nem azért vár ennyit a válasszal, mert nem tudja mi a válasz, hanem azért mert nem akarja tudni, hogy mi a válasz. Magával is el kell hitetnie, hogy jó döntés kimondani az igazságot. Ez viszont hatalmas belső háborút jelent, ami nagyon veszélyes. Hiszen belülről emésztheti fel. Kár lenne érte, kitűnő tanítvány.
Ekkor hirtelen megszólalt. Arcomon széles mosoly terült el. Ellenben a baba ridegen bólintott egyet. Ő nem tudja elfogadni, hogy valakinek fontosabb ömaga, mint a családja, akik szeretik és akiknek mindent köszönhet. Nem rovom ezt fel neki. Ez lett neki megtanítva, viszont az olyan kitaszítottakkal, mint mi nem tud mit kezdeni. Viszont itt az a lényeg, hogy őszintén feleljünk.
- A válaszod helyes! Amint Kalestian kinyitja az ajtót beléphetsz a terembe. Örültem a szerencsérek Melissa Blackburn! Kalestina, a legközelebbi viszont látásra! - Fordult felém, s kihúzta magát, arcán halvány mosoly jelent meg. - Olyan nem lesz! Ezen nem kell aggódnod! Ég veled! - Mondtam azzal a baba megverevedett és egyenesen a táskába került.
- Mindig is gyűlöltem! Hálas Merlinnek, hogy végre megint csak egy baba! Akkor kis tanítványom utad a hegyben ezzel véget ért lépjünk hát be a terembe, s lásd meg mit rejt igazából a szíved! - Jelentettem ki mosolyogva, azzal pálvám a falhoz érnitettem. Mire lassan nyikorogva kitárult előttünk az ajtó. S a termet halvány kék fény árasztotta el.
Beengedtem a lány magam előtt, aztán én is beléptem. Nem is emlékeztem már rá milyen gyönyörű látvány, ahogy falakon játszik a fény, mintha egy tó tükrértől verődnének oda. Pedig ez tiszta mágia. A terem közepén ott állt a boszorkány merengője. Tekintetem most arra eset. A tárgyra, ami örökre megváltoztatta az életemet.
- Menj, nézz bele! Kiérdemelted! Tudd meg ki vagy! Ne ijedj meg, amint elfordulsz a merengőtől át fogsz változni. Kicsit próbálgathatod magadat. Aztán magadtól visszaváltozol nem kell aggódnod. Az első mindig ilyen. Utána már te fogod szabályozni, hogy mikor változz át. Csak bátran Melissa Blackburn, ez már a célegyenes!
Mondtam a lehető legkedvesebb hangomon. S figyeltem, hogy elindul-e. Én a falhoz mentem és átváltozva ültem le. Ugyanis a teremben nem lehet ember, mikor az animágia a felszínre kerül. De ha át vagyok változva az már állatnak számít,  így nem szegem meg a szabályokat azzal, hogy itt vagyok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might   1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might Empty

Vissza az elejére Go down
 
1997.november-Írország,Carrantouhil-Magic is might
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Adaira és Josh szokásos randija - 1997. 07. 06.
» Emeline és Luna - hollóhátasok a Trafalgar téren (1997. július)
» Theo & Laurie 1997. augusztusán, London majd Edinburgh
» 1997.11-valameddig, Tellanora lakás/Külterületi tisztás, [Kalestina&Melissa]

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: