KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Arthur & Dara  Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Arthur & Dara  Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Arthur & Dara  Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Arthur & Dara  Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Arthur & Dara  Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Arthur & Dara  Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Arthur & Dara  Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Arthur & Dara  Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Arthur & Dara  Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Arthur & Dara

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Dara  Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Dara  Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Dara    Arthur & Dara  EmptyHétf. 16 Márc. 2015, 15:00




Arthur & Alfonsine



Őrültek? Elvigyorodom.
- Nyílt titok. De itt ez már senkinek sem új, illetve… Te vagy az üdítő kivétel, akinek még okozhatunk meglepetéseket. - mosolygok a lányra, ha már így felfedtem neki a kis hobbinkat az ikertestvéremmel. Roppant jól tudunk mulatni az emberek ábrázatán, mikor sikerül őket megdöbbentenünk valamilyen őrültséggel, de sajnos minél régebb óta tartózkodunk egy adott közegben, ez annál nehezebb lesz. Arról nem is beszélve, hogy mi is jól ismerjük már minden egyes arckifejezésüket, így hát maga a lényeg vész el - ez alól is vannak persze kivételek, hogy csak egyet említsek, Friccs fejére lehetetlen ráunni.
Miközben elrendezem a tagjait, hogy nagyjából megfeleljenek az előírásnak, érzek rajta némi feszültséget, amiben kétségtelenül osztozunk. Kicsit úgy érzem magam, mintha én is életem első repülésére készülnék, pedig csak egy vak lány reptetek, ugyan, mégis mi baj lehet. Különben úgyis hamar rájön majd, hogy mi a megfelelő testhelyzet a számára, mivel ez mindenkinek más, az előírás csak arra kell, hogy kezdőként az ember ne végezze egyből a porban. De Darának ilyesmire természetesen nincs lehetősége.
- Azért vagyok itt. - bólintok a kérdésére, bár szó szerint értem a klisés választ, minden szempontból: ez az edzés remek lehetőségnek bizonyul, hogy elkaphassam, ha leesne, megmentem az életét (kis túlzással), és máris üldöz a hálája, arról a szívességről nem is beszélve, amit még korábban ajánlott fel. Meg amúgy is bennem van már egy ideje, hogy csak úgy karomba kapjam, és vigyem - inkább ne kérdezzétek hová.
Kritikus szemekkel figyelem a röptét, bármelyik pillanatban ugrásra kész vagyok, hátha valóban szüksége lesz rám.
- Hm, hm. Egész jó. - valóban ügyesen repül, ahogyan azt sejtettem is, hiba nélkül emelkedik föl és le, még az utasításaimat sem szegi meg. Ami egy kissé lelombozó is, mindig úgy képzeltem a tanárságot, hogy szakadatlanul győzködnöm kell a kis lurkókat, csinálják, amit mondok, jobb lesz az úgy, higgyék el. De ami késik, nem múlik: még csak fel sem tűnik, mire is készül, csak megyek utána megbabonázottan, mint valami tébolyodott, tagadhatatlan, a lány félelmetes hatással van rám. Szélsebesen emelkedik fölfelé, miközben én még mindig bambán álldogálok a földön, és mintegy ráérősen szólítom a pálcámmal a seprűmet, ami aztán engedelmesen röppen a kezembe. Mintha lelassult volna az idő, körülöttem egy helyben áll a világ, én pedig minden erőmet bevetem, hogy kiszakadjak ebből a lassúságból, és követhessem Darát. Mégis mi ez?
Na végre. Ezért imádok annyira repülni. Felszabadító, hűsítő, elszakít a földtől, a valóságtól, és működésbe hozza az agyamat, ötletek százai cikáznak a fejemben, miközben a koncentrációm töretlen. Számos dologra tudok figyelni egyszerre, ezért olyan ritka, hogy eltaláljon egy gurkó, vagy elveszítsem a kvaffot, elrontsak egy támadó-alakzatot. Nagy kár, hogy Kort nem játszik, ketten együtt verhetetlenek lennénk, azonban az ő egója számára nem elég a rivaldafény egy csapat tagjaként.
Kábé három méterrel repülök Dara alatt, nem megyek közelebb, ugyanis nem tudhatom mikor fog irányt váltani, és mivel nem lát engem, megeshetne, hogy összeütközünk. Elismerő vigyor ül az arcomon, mégiscsak elég őrült ő is, hogy szembemenjen a józanész diktálta utasításaimmal, és nekivágjon az égnek teljesen egyedül - vagyis majdnem, de nem tudhatja, ott vagyok-e. Nem lát, és a szél, ami elsüvít a füle mellett nagy valószínűséggel a hallását is korlátozza. Nem megy fel túlzottan magasra, ami viszont őszintén meglep, lévén ő nem lát le maga alá, vagyis elméletben nem érzi magát olyan magasan, de ki vagyok én, hogy tudjam, milyen vakon. Tényleg, vajon milyen? Lehunyom a szemem, de mindössze pár másodpercig bírom a teljes sötétségben, majd éktelenül szédülni kezdek. Visszaszerzem az egyensúlyom, és ismét Darát kezdem figyelni, egyenesen megy, érthetetlen. Már épp megpróbálkoznék a dologgal újból, mikor a nevemet hallom magam fölül, és felkapom a fejem, hogy ellenőrizzem minden rendben van-e a lánnyal. Ő is küszködött némi egyensúlyi problémával, de úgy látszik, megoldotta, egészen ügyes. Szóval szimplán csak hiányzom neki.
Elégedett vigyorral az arcomon repülök fel mellé, vigyázok, hogy ne lökjem meg, miközben a füléhez hajolok. És belefújok. Mármint ha csak megszólalnék, az nem lepné meg, most nincs szél, tök jól hallhatja, hogy közeledem, csinálnom kellett valami meglepőt, nem igaz? Különben is épp elég közel vagyok, hogy elkaphassam, ha le találna esni.
Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Dara  1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Dara    Arthur & Dara  EmptyVas. 15 Feb. 2015, 16:11



Arthur & Dara

Alig palástolt örömmel fogadtam a kezembe pattanó seprűt, mosolyom híven árulkodott róla, hogy az első siker mennyire fellelkesített. Talán kicsit korai is volt ez a nagy öröm, lévén a gólyák első repülésórájukon küszködnek ezzel a feladattal, de ezt a gondolatot inkább elhessegettem. Általában úgy vélekedtem a dolgokról, hogy ha a kezdés jó, akkor utána sem jöhet túl sok rossz, legalábbis mindenképpen előnyösebb ilyen helyzetből indulni, mintha mondjuk első próbálkozásom alkalmából orrba vágott volna a seprű.
Meg aztán az a tény sem volt mellékes, hogy ha túl béna találnék lenni, az mindkettőnk számára elég kínos helyzetet szülne. Ezt még csak tetőzi, hogy Arthur a háza csapatában is játszik, következtetésképp az átlagnál mértékekkel jobb, és fontos is neki a játék – szóval mindez elég erős megfelelési kényszert váltott ki belőlem. Amúgy is nehezen viseltem, ha valami nem ment, vagy alulmaradtam valamiben – a Hollóhát átka –, ezért mindennek teljes erőbedobással indultam neki, de a késztetés, hogy sikeresen vegyem az akadályokat most még felfokozottabban jelentkezett.
Ha megkérdeznék, mindeközben hogyan jutott eszembe a bekötött szemmel való repülés kérdése, valószínűleg nem tudnék rá értelmes választ adni. Mindenesetre a kérdés birizgálta a fantáziámat, bár nem állt szándékomban rávenni Arthurt, hogy megpróbálja megvalósítani az idióta ötletemet. Így kicsit meg is lepett a válasza – bár mi másra számíthattam volna? – és bár nem voltam biztos döntése helyességében, és egy részről szívesen lebeszéltem volna róla, nem tettem.
- Őrültek vagytok, ha megcsináljátok – csóváltam a fejem, de ajkam önkéntelenül is széles vigyorra húzódott. Persze pont én beszélek, amikor jelen pillanatban épp hasonló őrültségre készülök vetemedni, mint ami Arthur fejében szöget ütött. Nem először fordult elő, hogy valamihez eléggé ambivalens módon viszonyultam: a házamra jellemző józan ész, az alapos megfontolás nem egyszer ütközött  össze a heves, akaratos ír vérrel, melyből túl sok csordogált az ereimben ahhoz, hogy végül józanul cselekedjem.
Ügyes mozdulattal vetettem át egyik lábam a seprűn, és bár egy pillanatig tartottam attól, hogy amint lábaim elemelkednek a talajról, semmi sem fog megtartani, ez nem következett be. Próbáltam nem görcsösen szorítani a seprűnyelet, és nem nehezíteni Arthur dolgát, de érintése, ahogy helyreigazította a kéztartásomat, nem segítette elő igyekezetemet. Közelsége még most is hatott rám, bár igyekeztem ezt a hatást az izgalom számlájára írni, amit pedig a repülésnek tulajdonítottam.
- Ha leesek, elkapsz? – Pajkos mosollyal fordultam vissza, miután Arthur a test- és kéztartásomat is helyesnek ítélte, és végre megpróbálhattam tényleg repülni. Ugyan csak lassan emelkedtem felfelé, és nem is túl hosszan, ez nem csökkentette az örömet, ami eltöltött. Mikor egy kis kör – amit nem is igazán lehetett körnek nevezni, hisz csak felemelkedtem, majd le – megtétele után leereszkedtem a talajra, a siker semmivel össze nem téveszthető ízét éreztem. A szám a fülemig ért, és alig vártam, hogy újra a föld fölé emelkedjek, de ezúttal már valóban repülni akartam, és nem csupán próbálgatni azt. Nem megy minden egy csapásra, nagyon jól tudtam ezt, csakhogy jelen pillanatban ez a tény nem érdekelt különösebben.
- Gyere! -  Mosolyogva pillantottam Arthurra, kezem futólag az övét érintette, majd miközben újból seprűre szálltam, hívogatóan nyújtottam felé a kezem. Eleinte lassan emelkedtem, de fokozatosan gyorsítani kezdtem. Ekkor már mindkét kezemmel a seprűnyelet szorítottam. Nem néztem hátra, de reméltem, hogy Arthur követ. Mikor úgy éreztem, elég magasra értem, fordítottam a seprű irányán, majd fékezve megálltam. A művelet kivitelezése során ugyan majdnem elveszettem az egyensúlyomat, és meginogtam a seprűn, de azon kívül, hogy arcom egy árnyalatnyival sápadtabbá vált, nem volt hatása az apró malőrnek.
- Arthur? – Mivel minden figyelmem a seprű irányítására koncentrálódott, nem tudtam, Arthur merre van, és seprűre szállt-e. Hangomban így egy cseppnyi bizonytalanság csendült, bár tudtam, hogy Arthur nem hagy magamra. Abban viszont már nem voltam biztos, hogy magánakciómat hogyan fogadja majd.


Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Dara  Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Dara  Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Dara    Arthur & Dara  EmptyVas. 01 Feb. 2015, 17:16




Arthur & Alfonsine



Hál’ Istennek… Sikerült. Őszintén szólva igen méretes kő esik le a szívemről, amikor a Nimbusz könnyedén felröppen Dara kezébe a hívására, és egy legalább olyan széles vigyorral viszonzom a mosolyát. Azon kapom magam, hogy már egy jó ideje csak bámulom, ahogyan mosolyog, mert még ez a fránya szürke idő is csak kiemeli a szépségét, nem is beszélve a hajszínéről. Hiába, mégiscsak a vörös hajú lányok a legnagyobb gyengém.
De most más dolgunk van, és ez is éppen elég izgalmasnak ígérkezik, mert akármilyen vakmerő is vagyok, azért egy vak lányt seprűre ültetni, és felküldeni az égbe csöppet sem veszélytelen vállalkozás. Nem véletlenül nem engedték a szülei, és nem véletlenül nem hallani vak kviddicsjátékosokról sem, bár ez a kérdése elhangzásáig még nem ütött szöget a fejemben. Ráncolom a homlokom, mintha nagyon gondolkodnék, de azt hiszem, ekkora hülyeség még nekünk sem jutott az eszünkbe Korttal, pedig nagyon kreatívak tudunk ám lenni.
- Még nem, de ami azt illeti, éppen itt az ideje. - vigyorgok a lányra, azonban ekkor föltámad poraiból a lelkiismeretem. - De ebből már igazán nem hagyhatom ki a testvéremet, és amúgy is a te oktatásod most az elsődleges. - ez persze nem azt jelenti, hogy megfeledkezem majd erről a pompás ötletről, vagy hogy gyáva lennék megcsinálni, igazából semmivel sem kell többet belelátni a dologba, mint amit mondtam: ezt a kalandot az ikertestvéremmel együtt akarom véghez vinni. Dara meg majd szurkolhat Caterine-nel a lelátóról. Bár ahogy elnézem, inkább repülne velünk ő is, Cat meg úgyis inkább csak nyafogna, mint a múltkor. Pedig csak szétszedtük a fúriafűzt egy kis csíny kedvéért, cserébe az meg kitörte a bal karomat, de nem panaszkodhatok, kölcsön kenyér visszajár. Kis híja volt, hogy kicsapjanak a suliból, de mint mindenből, ebből is sikerült valahogy kidumálnunk magunkat, és Madam Pomfrey a karomat is rendbe tette, bár nem mondanám, hogy kellemes volt. Viszont határozottan megérte. Sokkal nagyobb bajom nem lehet a bekötött szemmel való repülésből sem.
- Na akkor. Nem tartok elméleti oktatást, az tök unalmas, ülj fel, gyakorlat teszi a mestert. - vigyorgok rá, és csak mikor felült állok neki kijavítgatni a hibákat. - Így. Ez a helyes kéztartás, sokkal biztonságosabb. Ne dőlj annyira előre… Jó. - Hozzáértő arccal vizsgálom a testtartását, majd megállapítom, hogy ez már nagyjából megfelelőnek tűnik, és sajnos elfogyott minden indokom, hogy hozzáérhessek.
- Egyelőre csak rugaszkodj el, emelkedj fel egy kicsit, aztán szállj le. Ha előre dőlsz, akkor leereszkedik. - mosolygok rá, és elengedem, most elláttam minden információval, amire csak szüksége lehet, innentől már csak tennie kell, amit mondtam. Ha esetleg le találna esni - ami nem valószínű - akkor itt vagyok, hogy elkapjam. Mondjuk a jövőre nézve talán érdemesebb lett volna beugrani a könyvtárba, és keresni egy bűbájt, amivel lelassíthatnám a zuhanását, mikor majd magasabbra akar repülni, de ez már késő bánat. Nagyon ünneprontó lenne elhalasztani az első igazi repülését.

Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Dara  1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Dara    Arthur & Dara  EmptyHétf. 19 Jan. 2015, 14:08



Arthur & Dara

Örülök, hogy engedtem a kísértésnek és most itt vagyok. Bár még nem érezhettem magam igazán biztonságban, az csak akkor következhet be, ha már meggyőződtem, hogy képes vagyok hosszútávon is a seprűn maradni, anélkül, hogy kísérletet tennék engedni a gravitációnak. Ritkán kételkedtem magamban és képességeimben, még ha nem is vetett fel a magabiztosság, amíg nem volt nyomós okom, nem bizonytalanodtam el. Így volt ez most is, izgatott lelkesedéssel és örömmel vártam, hogy végre seprűre szállhassak, bár mindvégig ott motoszkált bennem a kényszeres vágy, hogy megfeleljek Arthurnak, ehhez pedig az kellett, hogy a lelkesedésen kívül tehetségem is legyen a seprűlovagláshoz.
Vajon rajtam kívül mások is kipróbálták a repülést, még ha nem is láttak? Biztos, hogy volt olyan elvetemült kviddics rajongó, aki bekötött szemmel próbálkozott, talán valamikor majd megkérdezem erről Arthurt, hátha tud ilyen esetről. Amire viszont én készülök, ahhoz még magasabb fokú elszántság és persze hülyeség kell, de pont ezért tökéletes számomra. Nem is én lennék, ha nem vágnék bele valamibe, amiről józan eszem azt súgja, hogy őrültség, de amiért még így ismeretlenül is rajongok.
Hagytam, hogy Arthur mutassa az utat. Bár ilyen helyzetekben mindig tiltakoztam, mondván egyedül is boldogulok, de megérezve kezének óvatos érintését derekamon és vállamon, elvetettem előbbi gondolatomat. Tulajdonképpen egy pillanatra el is felejtettem, mit akartam tenni, és mivel egyáltalán nem volt kellemetlen a helyzet, könnyedén idomultam mozdulataihoz és bár nem tudtam, pontosan mit tervez, engedtem, hogy vezessen. Csak miután eltávolodott tőlem, futott át az agyamon, hogy közelsége egy cseppet sem ejtett zavarba, nem úgy, mint a könyvtárban.
Szavaira bólintottam, és behunytam a szemem. Jól akartam csinálni, így pontosan úgy kezdtem neki, mintha egy nehéz varázslat megidézésére készülnék. Előrenyújtott jobbomra fókuszáltam, tenyeremet kitártam és erősen koncentráltam. Mivel vak vagyok, logikusan nem a seprű látványát képzeltem el, amint a kezemben tartom, hanem az érintést, ahogy ujjaim rásimulnak a hideg fára.
- Fel – adtam ki az utasítást határozottan. A következő másodpercben már kezem a seprű nyelét markolta. Talán vicces látványt nyújthattam az előbb, amint olyan komolyan nekikészültem a dolognak, de ez nem zavart, hiszen ahogy vártam, meglett az eredménye. Sikerem hatására szélesen mosolyogva fordultam Arthur felé, legalábbis reméltem, hogy nem a nagy semmire vigyorgok ilyen örömmel.
- Szerinted próbált már valaki bekötött szemmel repülni? – Néha a legváratlanabb pillanatban, amikor magam sem számítok rá, jut eszembe egy kérdés, amit muszáj feltennem. Bár az előbb még úgy terveztem, majd akkor tudakozódom efelől, amikor már repültem és nem találkoztam a földdel, mert előtte nem biztos, hogy szerencsés lenne, mondjuk egy olyan történetet hallani, amikor valaki egy ilyen kísérlet hatására, mármint, hogy bekötött szemmel repült, szenvedett balesetet. Persze közel sem biztos, hogy Arthur tud ilyenről, vagy történt ilyen, de megeshet.


Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Dara  Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Dara  Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Dara    Arthur & Dara  EmptyHétf. 05 Jan. 2015, 22:57




Arthur & Alfonsine



Eléggé megnyugtató a tény, hogy egy csepp félelem sincs a hangjában, ahogy azt mondja készen áll. Egyszerűen lehet érezni, hogy komolyan gondolja, és nem fog megfutamodni - pedig azért vakon repülni elég ijesztő lehet, de az alapján, amennyire megismertem a könyvtárban, ennél kevesebbet nem is vártam volna. Meglehetősen könnyen kivívta az elismerésemet pusztán azzal, hogy a vaksága ellenére sokkalta belevalóbb, mint az összes lány együttvéve, és most sem kell csalódnom benne. Vagy talán éppen azért mert vak?
Egyelőre érdekesen viszonyulok ehhez a vakság-témához. Furcsa belegondolni, hogy nem lát, de sok mindent valahogyan mégis érzékel, amire nem is számítanék. Soha nem nézhetek igazán a szemébe, néha elég különös a gesztikulációja, rossz helyre néz, amikor megpróbál szemkontaktust létesíteni, de az ilyen apróságok nekem csak utólag tűnnek fel. És ez éppen nekem a legfurcsább, ugyanis nem számítottam volna rá, hogy ennyire toleráns tudok lenni a hátrányos helyzetűekkel szemben. De neki ez mintha nem is hátrány, sokkalta inkább előny lenne, és pontosan ezt tisztelem benne a legjobban: egy ilyen hátrányból ekkora előnyt kovácsolni nem kis teljesítmény. Előbb vagy utóbb mindenki rá fog jönni.
Persze a hatásos bemutatóm nagy részéről lemaradt, de az arca már önmagában megérte, az az elképesztő meglepettség, amit láttam rajta, teljességgel megfizethetetlen. Amikor a másik seprűről kérdez csak nevetek, de azért kicsit sajnálom, hogy nem lehetett tanúja a frappáns megoldásomnak.
- Ezt mindjárt magad is kiderítheted. Gyere csak… - óvatosan a derekára és a vállára teszem a kezem, hogy a megfelelő helyre tolhassam a seprű mellé, majd megfogom a jobb kezét, és vízszintes helyzetbe emelem a seprű felett. Azért próbálok nem nagyon belemászni a személyes terébe, mégiscsak szinte most ismert meg, csak hát az a részegítő illat, ami belőle árad… De becsületemre legyen mondva, azért próbálok viselkedni. Komolyan. Azért most már ideje elengednem, egy lépést hátrálok, hogy jól elférjen - nem jönne ki jól, ha orrba vágna a seprű, ami reményeim szerint nemsokára a kezében landol. - Oké, csak annyi a dolgod, hogy azt mondd „fel”, és a seprű a kezedbe ugrik. - vagyis nagyon remélem…  A tapasztaltak alapján, csak annak nem szokott, aki retteg felszállni, márpedig ez a lány nem fél itt semmitől. - Rajta, próbáld meg.
Ez az első dolog, amit repülés órán megtanultunk annak idején, kissé talán segít is megbarátkozni a seprűvel. Meg az is hasznára lesz, hogy nem valami pocsék iskolai seprűvel kísérletezik, hanem az én hőn szeretett, bár kissé ütött-kopott Nimbuszommal. Már nem ez a legújabb modell, de annak idején hű társam volt, és sosem kellett benne csalódnom. Remélem, neki sem kell majd, én szurkolni fogok, hogy ez a kapcsolat kettejük között jól alakuljon. Egy szívesség függ tőle, amit már pontosan tudok is, hogy mi lesz, és bizony nagyon szomorú leszek, ha le kell mondanom róla.

Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Dara  1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Dara    Arthur & Dara  EmptyCsüt. 01 Jan. 2015, 18:23



Arthur & Dara

Igazából mindig is szerettem volna repülni. Talán pont azért, mert sosem szabadott. Míg testvéreimet bíztatták és bár még csupán öt évesek, már seprűvel a kezükben rohangálnak, addig engem úgy óvtak a mágusok legkedveltebb sportjától, mint a tűztől. „Kedves” emlékeim közé tartozik, amikor a szomszéd gyerekével kicsempésztük az ő seprűjét, hogy megtanítson az általa csak művészetként emlegetett seprűlovaglásra, amikor rajtakaptak, tettünk következménye pedig az lett, hogy néha kicsit túlzottan is gondoskodó és aggódásra hajlamos édesanyám eltiltott pajtásomtól.
Így hát bármennyire is szerettem volna, nem sok tapasztalatra tettem szert a repülés dolgában. Nem kárhoztathattam senkit azért, hogy megakadályozott abban, hogy veszélybe sodorjam magam, hiszen tisztában voltam vele, aki nem lát, annak nem feltétlenül seprűn a helye. Egyetértettem ugyan azzal, amit józan eszem súgott, és amit szüleim tolmácsoltak eltiltások, szobafogások és hangos viták alkalmával, de ahogy gyakran megesett, fittyet hánytam a józan gondolkodásra.  Mindig is szerettem a felállított korlátokat feszegetni, és ez a repülés kapcsán sem volt másként. Ennek ellenére, amíg igazán izgatott a dolog, nem volt szerencsém, mindig lefüleltek, aztán lassan kinőttem ebből is, és találtam mást, amivel környezetem idegeire tudtam menni. Ugyan nem mondtam le a repüléssel kapcsolatos álmaimról, beláttam, hogy egyedül életveszélyes lenne seprűre ülnöm.
De most Arthur mellettem lesz, akiről feltételezem, hogy tudja, mit csinál. Legalább kettőnk közül valaki tudni fogja. Ha csak jártasságában bíztam volna, nem biztos, hogy beleegyezem a dologba, de a könyvtárban történtek után valahogy ösztönösen bizalmat szavaztam neki. Talán a személyisége, a nyitottsága, hogy úgy kezelte kényes helyzetünket, ahogy vagy a pozitív csalódás, amiért nem a képzeletemben élő tipikus, gőgös mardekárost személyesítette meg, ébresztett bennem erős, de egyértelműen nem teljesen megalapozott bizalmat. Átfutott az agyamon, hogy vajon mindenkire ilyen hatással van-e. Könnyedén szót ért az emberekkel, meg tudja kedveltetni magát velük, talán ez a titok nyitja, amiért sikerült elérnie, hogy most itt álljak, a kvddicspálya szélén és izgatottan várjak érkezésére.
Egészen elmerültem gondolataimban, amikor pedig hirtelen felriadtam „álmodozásomból”, nem is tudtam, mi zökkentett ki merengésemből. Egy pillanatig feszülten figyeltem, éreztem, hogy valaki van a közelemben, amikor Arthur hangja törte meg a csendet. Zavarodottan kaptam fel a fejem, kellett pár másodperc, míg teljesen magamhoz tértem és még akkor sem értettem, hogyan történt, hogy egyik pillanatban még egyedül voltam, a másikban pedig már itt volt Arthur.
Az biztos, hogy nem gyalog érkezett. Már messziről kiszúrtam volna, hogy közeledik, annyira azért nem lehettem elvarázsolva, hogy a fokozatosan erősödő léptek zajára ne figyeltem volna fel. Erre számítottam, mármint, hogy gyalog jön, így erre is voltak kihegyezve füleim, még ha nem is figyeltem oda. A másik lehetséges mód, ami figyelembe véve, hogy seprűkért ment el, a repülés. Végül is éreztem egy hűvös fuvallatot, ami a leszállását jelezhette, közvetlenül mielőtt megszólalt, csak túlságosan is meg voltam lepve, hogy ez feltűnjön.
Ezt átgondolva már biztos voltam benne, hogy seprűn érkezett. Jellemző. Alig ismertem még Arthurt, mégis úgy éreztem, hogy egy ilyen hatásos és persze esztelen belépő tipikusan rá vall. Azért kíváncsi lettem volna, hogyan sikerült a másik seprűt baleset nélkül szállítania.
- Készen állok – jelentettem ki határozottan és kihúztam magam. Már alig vártam, hogy seprűre ülhessek.
- Remélem, nem hagytad el út közben a másik seprűt – vigyorodtam el. Nem tudtam megállni, hogy egyrészt ne tegyek valamilyen, kicsit talán szurkálódó megjegyzést, másrészt hogy ne említsem meg látványos belépőjét, ami azért annak ellenére, hogy miatta egy pillanatig azt sem tudtam, hol vagyok, annyira meglepett, kifejezetten tetszett. Ezt természetesen nem közöltem vele, még túlságosan elbízná magát. Bár azt hiszem, levakarhatatlan mosolyom így is árulkodó volt.



Vissza az elejére Go down
Arthur Rembrandt

Arthur Rembrandt


* : Arthur & Dara  Tumblr_md0d9fkB171rimpp2o3_250
Hozzászólások : 25
Vér : Félvér
Iskolai ház : Mardekár
Kirendelt pár : Alfonsine Crusader
Avataralany : Park Hyun Seok
Karakterlap : twintale
¥ : twins.
Arthur & Dara  Tumblr_n6cu0sxxkN1s3msk0o1_500

Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Dara    Arthur & Dara  EmptyVas. 28 Dec. 2014, 13:09




Arthur & Alfonsine



A klubhelyiségben éppenséggel a csapat tart megbeszélést, azonban az én jelenlétemre - minthogy Kortnak hála nem éppen jókedvűen hagytam el a pályát a mai edzés végeztével - abszolút nem számítottak, érdeklődve tekintgetnek az irányomba. Én azonban, gyakorlott színészhez méltóan feléjük se nézek, csak sértetten felrobogok a szobánkba, hálát adok az égnek, hogy nem találom ott Kortot, felmarkolom a seprűket, és már ott se vagyok. Voltak olyan kedvesek, hogy felhozzák a szobámba a Tűzvillámot is edzés után, mikor én csapot papot otthagytam dühömben, és még szegény seprűmmel sem törődtem. Általában mindenki szívesebben tartja őket magánál, főleg egy olyan értékes darabot, mint az enyém. Tisztogatni, szeretgetni kell őket, nem kevés törődést igényelnek.
Persze nem úszom meg szó nélkül a kijutást, de amikor utánam kiáltanak, hogy mégis hova a fenébe viszem a seprűket, gyakorlottan improvizálok egy egészen hihető választ:
- Magánedzést tartok, hátha végre lesz valami hasznom a csapatban. - még egy fanyar mosollyal is megtoldom, és lerí rólam az egyébként már rég elfelejtett düh és sértettség, ami nem sokkal ezelőtt még teljesen indokolt, és valós volt. Más kérdés, hogy a folyosóra érve már letörölhetetlen vigyor ül az arcomon, ahogy újra és újra végiggondolom a könyvtárban történteket, és már alig várom, hogy végre odaérjek.
Ez előtt azonban még valami felhívja magára a figyelmem a faliújság mellett elhaladva. Öt-hat lány csoportosul egy újonnan kitűzött hirdetmény előtt, egyszerre izgatottan, és felháborodottan trécselve egymás között: Bál lesz. Csak egy pillanatra nézhetek oda, hogy a színi játékom el ne rontsam, aztán már ki is lépek a folyosóra, de a rám váró repüléstan óra mellett a hirdetmény jár a fejemben. Egy bál... Nem láttam a részleteket, de nagyjából el tudom képzelni mire megy ki a játék, a Roxfortban nem gyakran rendeznek bálokat, csak olyan nagyszabású eseményekkor van ilyesmi, mint a Trimágus Tusa. Azonban egy ilyen rendezvény meglehetősen jó alkalom arra, hogy az együtt érkezők közelebb kerüljenek egymáshoz, és a Rendelet esetében már nem is kérdéses, hogy mik lesznek itt a játékszabályok. Ami azt jelenti, hogy a Rendelet nekem ismét kettős szerepet játszik: egyrészt kapóra jön, ki mást akarnék meghívni, ha nem Alfonsine-t, másrészt viszont már csak azért is nemet fog mondani, mert ezzel elősegítené a Rendelet működését. Ettől függetlenül természetesen meg kell próbálnom, sose lehet tudni, és ha visszagondolok az előbbi békás-hercegnős incselkedésünkre, már akkor megfogadtam, hogy bálba viszem. Ahogy eszembe jutnak a korábbi beszélgetésünk további részletei, hirtelen rájövök, hogy az a bizonyos lehetőség - amit ő maga dobott fel - valószínűleg gyorsabban ki lesz aknázva, mint hittük volna. Széles vigyorral az arcomon futok végig a folyosókon és lépcsőkön, egészen a kastély bejáratáig.
Lehet hogy szabályellenes, igazából a fene se tudja, nem túl gyakran ellenőrizzük a házirendet, anélkül is könnyedén meg tudjuk sérteni. De hogy hagyhatnám ki egyszer is, hogy hatásvadász legyek? Már az iskola kapuján kilépve felültem a Tűzvillámra, mégiscsak gyorsabban érek oda, és egy hölgyet nem illik megvárakoztatni, meg hát a hatásos belépő elengedhetetlen egy jó tanárnak. És mi volna erre a célra annál megfelelőbb, mint hogy leszállok egyenesen az orra elé? Már persze ha látja. De ha nem, akkor is kitalálhatja, érzi a fuvallatot, meg hogy az egyik pillanatban még nem vagyok ott, aztán hirtelen ott termek... Tulajdonképpen még ha így látatlanban nem is érti, hogy csináltam, akkor is menő. Az apró probléma már csak abból adódott, hogy a másik seprűt is hozni kellett valahogy, és erre ugyan számos ötletem támadt, de tartottam tőle, hogy a nem megfelelő kivitelezés elronthatná a remek belépőmet. Például elég nehézkes úgy repülni, hogy az ember egyik kezében egy elég súlyos, és hosszú tárgy van, így csak a másikkal kapaszkodhat, és mindemellett még egyensúlyoznia is kellene valahogy. Nem szívesen kockáztattam volna, hogy leessek, vagy elhagyjam az egyik seprűmet, így hát egy másik módszerhez folyamodtam, aminek ugyanakkor szintén megvoltak a maga hátulütői. Persze lebegtettem én már sok mindent életemben, meglehetősen húzós helyzetek közepette is, de azért repülés közben egy másik seprűt lebegtetni még nem próbáltam soha. De kihívások nélkül nem is élet az élet, nincs igazam?
Igazából magamat is mindig meglepem vele, hogy milyen ötleteim vannak, és végképp azzal, hogy ezeket meg is tudom valósítani, így hát problémamentesen ereszkedem le a seprűmmel Alfonsine elé, és engedem le a Nimbuszt is. Diadalittasan vigyorgok rá, amit nyilván nemigen láthat, de ez engem nem akadályoz meg abban, hogy így tegyek.
- Na hát akkor... Készen állsz? - lépek hozzá közelebb, még mindig lelkesen vigyorogva, bár egy kicsit aggódom, ugyanis tartok tőle, hogy talán mégsem fog neki annyira tetszeni ez az egész, mint képzeli, és az meglehetősen lelombozó volna.

Vissza az elejére Go down
Alfonsine Crusader
Hollóhát/5. évfolyam
Alfonsine Crusader


* : Arthur & Dara  1376131273-untitled-8
Hozzászólások : 18
Vér : Félvér
Iskolai ház : Hollóhát
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Arthur Rembrandt
Avataralany : Daria Sidorchuk
Karakterlap : Blood is thicker than water

Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Arthur & Dara    Arthur & Dara  EmptySzomb. 27 Dec. 2014, 15:41



Arthur & Dara

Éreztem a ránk tapadó megannyi kíváncsi szempárt, míg kéz a kézben átsiettünk a könyvtáron. Persze annyira sokan azért nem tartózkodtak a helyiségben, de még ha csak páran is láttak minket együtt, a pletykákat úgysem ússzuk meg. Bár kezdtem hozzászokni, hogy a szünetek csevegésének gyakran én vagyok a témája, és nem tudok úgy végigsétálni egy folyosón, hogy ne kapnék el olyan elsuttogott szavakat, amikről jobb lenne tudomást sem vennem, továbbra is idegesített, hogy sokan úgy kezelnek, mintha egy másik bolygóról jöttem volna, és ezért szükségét érzik megtárgyalni minden lépésemet. Ha alkalmam volt, nem hagytam szó nélkül a pletykálkodást; egyik héten kis híján majdnem megátkoztam egyik háztársamat, csak az érkező tanár mentette meg rontásomtól.
Nem tudtam, Arthurt hogyan érintené, ha miattam válna ő is pletykatémává - ami most bizonyára be is fog következni –, ezért fel is akartam vetni az ötletet, hogy talán célszerűbb lenne, ha nem mutatkoznánk együtt. Mármint persze nem vagyunk olyan kapcsolatban, amit titkolnunk kellene, de ha mondjuk nem együtt mennénk le a pályára, megspórolhatnánk némi bosszúságot. Amellett, hogy nem akartam feltűnést kelteni, és ezzel gondot okozni neki, attól is tartottam – bár ezt nem vallottam be magamnak -, hogy miről fognak szólni azok a pletykák, és ezzel hogyan számolok majd magamban el.
De Arthur megelőzött; azzal, hogy felajánlotta, elmegy seprűkért, meg is oldotta a problémát. Mikor elengedte kezem, egy mosolyt küldtem felé, remélve, hogy még egyszer visszanéz, majd én is elindultam az ellenkező irányba. Csak a folyosó végére érve tudatosult bennem, hogy még egyszer sem jártam a kviddics pályán. Év elején ugyan körbevezettek az iskolában, de arról a napról csupán halvány emlékeim voltak. Végül úgy döntöttem, majd csak lesz valami, és ezzel az elhatározással a bejárati csarnok felé indultam. Út közben összefutottam Flitwick professzorral, akitől sikerült útbaigazítást kapnom, így pár percnyi késedelemmel – amit az egyik szeszélyes lépcsőnek köszönhettem- megérkeztem a kviddics pályára.
Az udvaron távolról ugyan hallottam elmosódott hangokat, de a pálya üres volt, aminek különösen örültem. Most Arthuron kívül senki társaságára nem vágytam, főleg, hogy a seprűről leesni nagyközönség előtt sokkal égőbb, mint ha csak egy ember látja, még akkor is, ha történetesen ennek az egy személynek mindenképpen imponálni szeretnék.
Míg vártam, akaratlanul is Arthur szavain gondolkoztam. De a dolognak nem azon a vetületén, ami igazán fontos lett volna, sőt a rendeletet inkább elmém legrejtettebb zugába zártam. Arthur testvére jutott eszembe, Kort, ha jól emlékszem. Nem pár perccel ezelőtt hallottam róla először, ugyanis mióta megkaptuk azt a bizonyos levelet, figyelmem mindig ki volt élezve az Arthur vagy a Rembrandt névre. Előbbit is épp elég gyakran hallottam a folyosón csacsogó lányok szájából, utóbbi pedig olyan összefüggésekben is elhangzott, amik akkor megleptek, de amiket most, találkozásunk után, lehetetlennek vélek, és nem feltételezném Arthurról, hogy olyat mondott vagy tett, amikről én hallottam. Viszont rajta kívül az iskolában csak egyetlen személy viseli a Rembrandt nevet, ezt meggondolva pedig, lehet, hogy valóban hallgatnom kellene Arthurra és vigyáznom, hogy többször ne tévesszem össze a testvéreket.


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Arthur & Dara  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Arthur & Dara    Arthur & Dara  Empty

Vissza az elejére Go down
 
Arthur & Dara
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» A bál - Arthur & Dara
» Alfonsine 'Dara' Crusader
» Cat, Kort és Arthur
» Arthur Rembrandt
» Arthur & Alfonsine

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Roxfort :: Birtok :: Kviddics pálya-
Ugrás: