KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Dia&Lili-Tanulótárs Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Dia&Lili-Tanulótárs

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs EmptyHétf. 20 Okt. 2014, 21:22


Lili & Diana


Remek, egy újabb nap. Megnéztem, az órarendem és nem hiszem el, hogy mivel kezdünk, a bájital tannal. A legrosszabb tantárgy amit, valaha utáltam. Igaz, apukám otthon mindent megtanított, de általában vagy, a nappalit vagy a konyhát sikerült felrobbantanom, a főzetemmel és persze én is kormos lettem. Addig, gyakoroltam a bájitalt amíg nem sikerült. Persze, a suliba is ugyan ez volt, de aztán sikerült és mindig Kiválót kaptam belőle. De, ami nagyon nem megy az a gyógynövénytan. Bimba professzor óra után magához hívott, és azt mondta nekem hogy keressek magamnak egy tanulótársat. Aztán, kimentem az üvegházból majd, ki a napsütésre. Imádom, a napfényt és ott találtam, a barátnőm Lindsyt. De, sajnos nem tud korrepetálni, mert neki mást kell. Így, elhatároztam hogy egy Hugrabugos ismerőst fogok megkérni hogy segítsen. Elhaladtam, a folyosón a többi diák csak úgy nézett rám, mintha sose láttak volna. Bár, volt olyan hogy többször is megnéztek, a diákok de, ez engem nem zavar. Majd, útközben találkoztam, az egyik lánnyal, odamentem hozzá majd köszöntem.
-Szia Lili! Tudsz, néhány percet szánni rám?- Láttam, hogy elvolt foglalva, igen nekem is házi feladatot kellene csinálnom, de ha nem szerzek, tanulótársat a gyógynövénytanra akkor borzalmasat fogok kapni, amit nem akarok. Remélem, hogy Lili fog tudni nekem segíteni. Mostanában,  rengeteg házi feladatot adnak, a tanárok, azt se tudom hol áll a fejem. Láttam, a folyosón rengeteg diák mászkál de, Lili még is itt írja a leckét? Vagy, jobb neki ha zajban írja? Nem, tudni a lényeg, hogy neki megcsinálja és ne kelljen, másnap görcsölnie vele. Ebben, mondjuk neki van igaza. Szeretek, én is nagyon tanulni és kitünő vagyok, kivétel gyógynövénytanból, abba nem vagyok sikeres. Pedig, az a legkönnyebb tantárgy, és az nem megy.  Na, nem baj majd Lili segít nekem. Majd, cserébe megcsinálom a házit, hogy haladjon.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Dia&Lili-Tanulótárs Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs EmptyCsüt. 23 Okt. 2014, 09:59


Diana & Lili


Gyógynövénytan… Na remek máris jól kezdődik a napom. Csak tudnám Bimba miért nem tudja felfogni, hogy nekem volt igazam. Olyan, mint egy sértődős kisgyerek. Mindjuk nekem mindegy, amíg megadja a K-t. Nekem úgyis csak az kell.
Ez a vita köztem és Bimba közt azóta tart, mióta közöltem vele, hogy rosszul használja a kedvenc gyógynövényét! Nem tehetek róla, hogy tudom. A mamám gyógyító volt, csak tudom már mit mikor adott be nekem.
Azóta pikkel rám. Nem is csoda, hogy egyedül csak az ő óráján nem jelentkezek. Ez volt az egyetlen óra, ahol nem lehetett  észrevenni a kényszer némaságom a papa halála után. De ez más tészta, úgyhogy inkább abba is hagyom.
Végül csak túléltem azt a fránya gyógynövénytant! Nem jó kölcsönösen utálni egymást a tanároddal. Sőt én egyenesen a házvezetőmet utálom. Úgyhogy duplán jó helyzetben vagyok. Bár még nem volt komolyabb bajom.
A papa mindig azt mondta, hogy ne is foglalkozzak a professzorral, csak azzal amit el akarok érni és akkor képtelen lesz olyan jegyet adni nekem, amilyet megérdemlek. Én pedig így tettem és így is teszek. Hiszen az aurorsághoz is szükséges egy kevés gyógynövénytan.
Órák után úgy gondoltam itt az ideje levegőn tanulni. Ígyhát fogtam magamat és a folyosón ültem le az egyik beugróban. Ölembe vettem a leckét és halkan dúdolva, a mama altatóját elkezdtem leckét írni.
Megáll az eszem, hogy lehet ilyen könnyű leckéket feladni. Az egyetlen elgondolkodtató az a bájitaltan, na meg egy kicsit a SVK, de a többe nulla! Ááá, szét fogom unni az agyam délután! Ez nem ér.
Már éppen a SVK lecke végénél jártam, mikor egy hangra lettem figyelmes. Hirtelen felnéztem arcomon a szokásos mosollyal. Dia! Mit akarhat tőlem? Visszapillantottam a pergamenemre. Még volt egy sor. Felemeltem a jobb mutató ujjam, majd egy pillanat alatt lefirkantottam az utolsó sorot.
- Most már akár többet is! Na mond miben lehetek a segítségedre? Ha lecke azt elfelejtheted. Hacsak nem segíteni kell benne, akkor arról is lehet szó. - Kérdeztem letéve a pergameneket és a pennám magam mellé.
Tudom, hogy jó tanuló. Úgyhogy remélem nem lecke ügy! De ha nem az, akkor vajon mi a bánat? Tessék itt vagyok megint önmagam, folyton kombinál az agyam. Szeretek gondoljodni. Akkor el tudok vonatkoztatni az emlékeimtől.


Megjegyzések:
Kérdésem: Akkor most te melyik házban vagy? Mert ez kicsit segítene a továbbiakban!
Hibák: "A legrosszabb tantárgy amit, valaha utáltam." Szerintem ennek nincs sok értelme! "Majd, útközben találkoztam, az egyik lánnyal, odamentem hozzá majd köszöntem." Most akkor találkoztál, vagy odamentél? Milyen lánnyal, ha ez kint lenne a fórumon és valaki elolvasná nem tudná mit láttál!
Apró plussz: "Majd, cserébe megcsinálom a házit, hogy haladjon." Most megsértődtem. Hetedik évfolyamban évfolyamelső Lili, szerinted neki kell, hogy helyette írjanak leckét?


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs EmptyPént. 14 Nov. 2014, 18:12


Lili & Diana



Láttam, hogy még írta a leckét  ezért, úgy gondoltam hogy leülök mellé. Addig, a tekintetem máshol járt. Sokszor, inkább a folyosót fürkészem, és  nap mint, nap az egyik diák vagy büntető munkára vagy pedig valami elfoglaltságot keres magának. De...legalább neki, nem tanuló társ kell, mint nekem. Erre, halkan megszólaltam.
-Hülye, gyógynövény tan- Dörmögtem, magamban. Tudom, nem nehéz tantárgy de... én, nem értek hozzá. Másból persze, kitünő tanuló vagyok, de a Gyógynövény tanhoz egy, cseppet sem értek. Mikor, befejezte Lili azonnal megszólalt, én pedig válaszoltam, a kérdésére.
-Öhm...-Kicsit, megköszörültem, a tokorom mert valahogy, most nem bírtam beszélni, de most muszáj mert, az én jövőm áll, ezelőtt a gyógynövény tan előtt.
- Nos, arról lenne szó hogy tudnál nekem segíteni Gyógynövény tanba? Mindenből kitűnő vagyok, csak ebből nem. Nem, szeretnék Borzalmasat vagy Trollt kapni. Akkor, otthon a szüleim szobafogságra ítélnek és mindig tanulhatok.- Kezdtem, kicsit megijedni. Na, jó a szobafogság tényleg, igaz na, meg a tanulás....nem, szeretném a nyaramat ezzel, tölteni majd. De, az még hol van? Remélem, Lili tud nekem, segíteni és Bimba professzor örülni fog nekem. Pitonnal, is jól kijövök mert bájitalból perfect vagyok, ahogy az angolok mondják. Haj.... csak, meg kell valahogy, barátkoznom a tantárggyal. Mert, ha nem akkor otthon komoly baj is lehet. Anyukám is kitűnő volt, ebből a tantárgyból de akkor én miért nem? Talán, azért mert nem érdekel? De, igen érdekel csak, egyszerűen nincs meg hozzá, az eszem. Leginkább, ez idegesít kicsit.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Dia&Lili-Tanulótárs Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs EmptySzomb. 15 Nov. 2014, 00:41


Diana & Lili


SVK lecke! Na nem mintha nem szeretném, de hogy ilyen egyszerű legyen az szörnyű. Legalább egy kicsit lehetne nehezebb, hogy egy cseppet el lehessen rajta gondolkodni. De nem!
Mert minden leckét z analfabéták agyi szintjéhez kell méretezni! Mert azok nem tudnak semmi mást megcsinálni. Egyszerűen képtelenek rá. Olyanok, mint az elmebetegek, vagy az értelmi fogyatékosok. Szörnyű!
És nekem ilyenekkel kell együtt tanulnom. Hát nem szörnyű ez a világ. Amikor ilyen dilisekkel zárja össze az embert? Mert szerint nagyon is az. Egyenesen borzalmas! Borzalmas! Brrr… S ami a legrosszabb megint unatkozni fogok!
- Ajj, ajj! Gyógynövénytan! Mondd, hogy nem Bimba mellett kell valamit csinálnod? Mert akkor nem én vagyok a szerencsés választás, engem utál. De ha csak valamit nem értesz abban tudok segíteni!
Na igen attól, hogy Bimbával kölcsönösen gyűlöljük egymást, én még jó vagyok a tantárgyából. Nem is a tanárt kell szeretni. Nekem kell a gyógynövénytan, úgyhogy megtanulom, akkor is ha Bimbanak nem tetszik, hogy tudom.
Engem nem fog azért meghúzni, mert nem tanulok. Hiszen én tanulok. Csak sosem úgy állok a dolgokhoz ahogy ő akarja. Nagyon berágott rám anno és nem akar megbocsájtani nekem. Na nem mintha én ezt annyira bánnám. Mind a kettőnknek jó ez így.


Megjegyzés: Most egész jó lett. Bár az első megszólalás előtti részt ajánlom újra olvasni, mert itt volt egy kis hiba, de ha elolvasod rá fogsz jönni mi.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs EmptySzer. 19 Nov. 2014, 15:34


Lili & Diana



Mikor, láttam a szemét akkor azonnal tudtam, hogy nincs valami rendbe Bimba és közte. Mondjuk, engem se szeret túlzottan, de azért nem szeretnék megbukni. Szóval, ránézem és szóra bírtam, a számat.
-Öhm....Hála, istennek nem Bimba mellett kell, dolgoznom. -Jelentettem, mosolyogva, és kicsit büszkének is érzem, magam hogy nem, én vagyok az egyetlen olyan, lány aki túlzottan nem, szereti Bimbát.
-Nem, értek semmit gyógynövénytanból, ez a legnagyobb bajom. Tudom, lehet hogy cikinek, tartasz engem, de kitűnő vagyok, mindenből, és ebből az egy tantárgyból nem szeretnék megbukni. Remélem, azért tudsz nekem segíteni.-Mondtam, csillogó szemekkel. Olyan, típusú lány, vagyok aki szeret tanulni de, a gyógynövénytanhoz semmit nem, értek sőt, az nem is az én világom. Tisztán, reménykedem Liliben hogy, tud nekem segíteni. Biztos, kapok majd tőle rengeteg könyvet, hogy tanuljak, és én szeretek, érdekes dolgokat olvasni. Bájitaltanon, mikor nem bájitalt kotyvasztunk, hanem ott is tanulunk, akkor mindig elolvasom, az apró betűs részleteket. Ezért, imádok annyit olvasni és tanulni. A legutóbbi olvasmányom, egy vérfarkasról szóló, könyvet vettem ki, és azt olvastam nap mint nap. Na, jó de azért még, a barátaimmal is töltöttem, az időt amikor engedi.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Dia&Lili-Tanulótárs Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs EmptySzomb. 22 Nov. 2014, 23:38


Diana & Lili


Azt hittem most dobok egy hátast. Miért pont Bimba órájával kapcsolatban kellett engem felkeresnie? Ez nem igaz. Mostanában mindig megtalálnak a legrosszabb dolgok, vagy mi van? Én ezt már nagyon nem értem. Mondjuk addig nincs baj, amíg nem kiselőadást kell a professzornak tartani.
Még csak az kellene tartsak kiselőadást az általam legkevésbé szeretett tanárnak. Nem mellesleg ő se szeret engem. Tehát Dia jobban jár, ha nem tőlem vár segítséget, ha el akarja kápráztatni valamivel Bimbát. Ha tanulni akar az persze teljesen más tészta.
- Huh, akkor megnyugodtam. Bimba nem szeret engem annyira, úgyhogy ha be akarsz nála vágódni, ne tőlem kérj segítséget… - Hadarom le gyorsan. Ahogy az tőlem már megszokott. A negyedét nem lehet érteni a mondandómnak, de azért jár a szám.
Figyelmesen hallgatom végig, hogy mi a baja. Hát meg kell hagyni nem vagyok tőle sokkal okosabn, de hagyjuk. Miért tartanám cikinek? Ha egyszer kitűnő tanuló. Szerintem nincsen tisztában vele, hogy én vagyok az évfolyam első.
- Ciki vagy? Mondod ezt a hetedikes évfolyam elsőnek. Szóval nem megy a gyógynövénytan. Pontosan miben kellene segítenem? Csak nem mondhatom, hogy olvasd ki a könyvtárat! De ha megmondod, hogy mivel kapcsolatban nem érted a dolgokat szívesen elmagyarázom.
Mondom kedvesen mosolyogva. Szeretek segíteni az embereknek. Csak nem mindenki tűri jól, hogy jobb vagyok nála. Pedig én sokkal jobb vagyok. Ezt pedig tudom is magamról. Igaz nem szoktam vele dicsekedni, annak semmi értelme sincsen.

Megjegyzés: Jó volt a reag. Most már csak meg kellene tartanod ezt a szintet. De szerintem, ha a következő is ilyen lesz, akkor játékra bocsájtható leszel. A többi szükséges dologhoz már csak tapasztalatra van szükséged.


Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs EmptyVas. 23 Nov. 2014, 14:40


Lili & Diana



Nagyon, örültem neki mikor Lili mondta, hogy tud segíteni. Igaz, a mondat végét nem, nagyon értettem mert, gyorsan hadart. Nem, szeretnék Bimbánál bevágódni, az okoskodásommal, mert tudom hogy Lili az osztályelső és én, ezt tiszteletben tartom. Úgy, sem tudnék vele versenyezni. Na, mind1 nem, is ez a lényeg, én sem dicsekszek mindenkinek, hogy okos vagyok, mert vannak más, lányok, is akik nálam okosabbak, úgy mint Lili. Legalább, ő érti a gyógynövénytant. Mosolyogva, néztem rá majd, könyvet vettem, ki a táskámból, és megmutattam neki, melyiket nem értem.
-Sose tudom, mi ez a sisakvirág falkasölőfű pedig, olyan egyszerűnek, tűnik de nem tudom ez, nem köti le a figyelmemet. Mindezek, ellenére szeretném, megköszönni, hogy segítesz. Nagyon, hálás vagyok. Tudom, hogy te vagy az osztály első, de remélem jóba leszünk.- Mondtam, mosolyogva, és megmutattam neki mit nem tudok. Komolyan, rengeteg könyvet olvasok mostanában, de ez valahogy sehogy, sem köti le a figyelmemet. Szinte, csodálom Lilit. Mások, ahogy tanulnak, kicsit nagyképűek, és ezért csodálom Lilit meg Hermionet. Igaz, én is kitűnő vagyok de, nem olyan vagyok mint, a többi lány. Nem, utánozok másokat. Ha, tud nekem, Lili segíteni én is, sőt akár mindent megcsinálok érte, csak hogy jóba legyek vele.
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Dia&Lili-Tanulótárs Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs EmptyHétf. 24 Nov. 2014, 22:38


Diana & Lili


Láttam Dianán, hogy nagyon megörült neki, hogy tudok segíteni neki. Ami még korán sem olyan biztos, inkább csak megpróbálok a kettő nem ugyanaz. Én mindnekinek megpróbálok segíteni, de nem mindenki tudja felfogni a magyarázataimat.
Mondjuk az is plusz nehézséget jelent, hogy hadarok. De erről nem tehetek. Mindig olyan, mintha sietnem kellene. Ezért szoktam mindent elhadarni. Van akit ez zavar, viszont ahogy mondani szoktam, ha nem tetszik. Akkor nem kell velem beszélgetni.
A segítőkészségégemmel nincsen baj. Az biztos. Hiszen mindig a toppon vagyok ilyen téren. Akkor is ha olyan tágyról van szó, amit nem szeretek annyira. Így van ez most Dianával is. Hiszen pont olyan dologban kért segítséget, amit én se szeretek.
- Na lassíts Dia! Pontosan mit nem értesz velük kapcsolatban? Nem tudod mire jók, vagy nem tudod, hogy nék ki? Vagy mi? Addig nem tudok segíteni, amíg nem tudom pontosan, hogy mi is a baj. Segíteni pedig mindig szívesen segítek, ezt tudod.
Mondom kedvesen mosolyogva. Bár egy mukkot sem értettem abból, amit itt összemotyogott nekem. Túl sokat hálálkodik és nem foglalkozik eleget a problémával. Ha így áll hozzá soha az életbe nem fogja megtanulni a dolgokat.

Megjegyzés: Nem jött össze! Legközelebb nem dicsérlek meg! Akkor lehet, hogy menni fog. Na akkor 1: "Na, mind1 nem, is ez a lényeg, én sem dicsekszek mindenkinek, hogy okos vagyok, mert vannak más, lányok, is akik nálam okosabbak, úgy mint Lili." Három betű könyörgyöm. Azt ki lehet írni. Nem halsz bele! "Tudom, hogy te vagy az osztályelső, de remélem azért jóban leszünk." Miért ne lennénk? Csak számomra értelmetlen ez a mondat? Te mondasz ilyet bárkinek is? "Szinte, csodálom Lilit mások, attól hogy jól tanulnak, olyan nagyképűek." Akkor döntsük már el, hogy most mi van. Ilyet nem szokás írni.


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dia&Lili-Tanulótárs Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dia&Lili-Tanulótárs   Dia&Lili-Tanulótárs Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dia&Lili-Tanulótárs
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Lili & Zoé
» Kendall & Lili
» Will& Lili-szórakozás
» Cami & Lili
» Lili & Claire

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: