KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Daniel & Szvetlana - Page 2 Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Daniel & Szvetlana

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Daniel Rock
Tanár
Daniel Rock


Hozzászólások : 20
Vér : Félvér
Iskolai ház : Tanár
Kirendelt pár : Szvetlana Katajev
Avataralany : Janson Momoa

Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyCsüt. 17 Júl. 2014, 15:20

Mintha egy kisebb meglepodes ult volna ki az arcára azután, hogy ennyire megdicsértem a rajzát. Lehet, hogy azert lepte meg ennyire a dicséretem, mert tényleg nem mutogatja senkinek a rajzait és így ez is új volt neki...
Az erdorol alkotott véleményem után a szó most egy kozeli tolgy fára és annak ágaira terelodott. Amit újfent csodálattal hallgattam, hiszen az én pálcám is tolgybol van és eléggé valószinu, hogy valahonnan ebbol az erdobol kerulhetett ki.
- Ez így igaz Szveta, nem a mennyiség, hanem a minoseg a lényeg. - Ismételtem meg a szavait bologatva.
Folyamatosan látom rajta meglepodes jeleit. Gondolom már eléggé régen volt, hogy valakivel ilyenekrol beszélt. De nekem ez a viselkedés kimondottan tetszett benne.
- Tudja mivel lesz a terhemre? - Tettem fel viccesen a kérdést, mikozben vártam pár másodpercet. -...Azzal, ha mégegyszer ilyet kérdez. - Adtam neki válaszul, majd megint rákacsintottam.
Élvezettel hallgattam tovább élete torténetét, amely számomra igen kulonlegesnek bizonyult. Lehet, hogy nem világjáró, mint én, de azért o is meg fordult egy-két szép helyen már az eddigi éetében.
- Áh, igen. A szibériai sztyeppék...- Mondtam ízlelgetve magamban a szót. - Na látja ott még nem voltam. - Tettem hozzá, majd újfent rákacsintottam.
A sztyeppékrol való értekezésunk után kiderult, hogy o is járt már azoknál a kentauroknál, amelyekrol én meséltem nem rég.
- Na ez aztán a véletlen egybeesés. - Mondtam mosolyogva.
-Bizony van egy pár érdekes torténetem, amelyeket szívesen elmesélek egyszer, ha majd még mindig igényt tart rá. - Mondtam mosolyogva, majd felpillantottam az égre, ahol kissé dobbenten tapasztaltam, hogy a beszélgetések kozepette jócskán elszált felettunk az ido, de azért még egy bo óra hátra van napnyugtáig.
A kovetkezo sztoriát már egy kicsit kételkedo szemmel néztem. Kicsit fura volt számomra, hogy egy pácából ennyi mindent meglehet tudni az illetorol. Így hát tettem egy próbát.
- Ez nagyon érdekesen hangzik. Tennél egy próbát az én pálcámmal is? - Kérdeztem mosolyogva és a zsembembol elohúztam a pálcámat és átnyújtottam neki.
Mosolyogva hallgattam tovább a mondandóját az újdonsult pálca tulajdonosokról.
- Ez bizony így igaz. Lehet akármennyi pénzed, de élményt és észt nem tudsz venni rajta. - Mondtam hevesen bólogatva.
-Igazán nincs mit, ha máskor is bátorításra van szukséged csak szólj. - Mondtam és újfent rákacsintottam.
Ebben a pillanatban valami megváltozott a levegoben. Úgy éreztem, mintha a koztunk lévo egyre fogyatkozo feszultség most teljesen feloldódott volna, az élettorténetunk tengerében.
Miután leultem mellé, látam, hogy egy kicsit meglepodik a hirtelen tett helyzet változtatásomtól, de utánna újra megnyugodott.
Mikozben beleeggyezoen az ostyáért nyúlt éreztem, hogy megfogja kezem és úgy veszi el a kettétort darabot.
Az érintése hatására kissé megremegtem. Olyan lágy volt és sima, de mégis volt benne egy kis keménység is, amelynek a kompozíciója újfent csodálattal toltott el.
A kovetkezo kérdésétol és mondandójától egy pillanatra úgy éreztem, hogy nem kapok levegot.
- Azthiszem végre találkoztam azzal az emberrel aki szinte ugyanúgy vélekedik, mint én és még a gondolataimban is olvas. - Mondtam, mikozben azt vettem észre, hogy kissé elvorosodik a fejem. - Igen, Szveta eltaláltad, szeretnék a jovoben ezentúl tobbet találkozni veled és nem csak szunetekben... - Feleltem és rákacsintottam a lányra várva a reakcióját.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyCsüt. 17 Júl. 2014, 00:43

Daniel & Szvetlana


Sétaút a kedvenc begyűjtő helyemen


Hogy őszinte legyek tippem sincs miért mutattam meg neki a rajzomat. De éreztem, hogy megbízhatok benne, s hogy nem kell előtte titkolnom. Én mindig feltétel nélkül megbízok a megérzéseimben. Főleg amióta Olivander tanonca lettem. Sosem csapnak be a megérzéseim, s ha úgy érzem megbízhatom benne, akkor meg is fogok benne bízni.
Jól esett, hogy tetszettek neki a rajzaim. Bár fogalmam sem volt miért van úgy elképedve tőle, mikor nem is sikerült olyan jól, mint mondjuk az a főnix a borítón. Viszont nagyon örültem neki, hogy ezt gondolja a rajzomról. Utoljára kislányként voltam teljesen magabiztos. De akkor még szüleim és a sötét oldal befojása alatt álltam. Csak áldani tudom a sorsom, hogy elvezetett arról az útról.
- Nagyon szívesen tettem. Jó néha megosztani valakivel a gondolataink, vagy a rajzaink. Jelen esetben. - Mondtam kedves hangon, majd a mosolyára én is egy mosollyal válaszoltam. Nagyon kedves embernek tűnik, s én érzem, hogy nem fogom megbánni, hogy megmutattam neki. Vagy hogy beszédbe elegyedtem vele.
Láttam a szemében valami furcsa csillogást, ahogy hallgatta, amit mondok neki. Nem zavart, sőt éppen ellenkezőleg felvidított ez a látvány. Bár nem gondoltam, hogy el bírja viselni kicsit fanatikus monológomat. Hát igen ez vagyok én. Nem tudom meghazudtolni magam, ha egyszer szeretek valamit, akkor azt tökélyre fejlesztem.
Szerintem van egy olyan egészséges fanatizmus, egy olyan amiben nem lépi át az ember az ész és a valóság határait. Én ilyennek gondolom magam. Pontosan tudom mi az a határ, amit már nem szabad átlépni, mert akkor már meg fogok őrülni. Ezt pedig nem hagyom megtörténni, én nem vagyok olyan.
Bár igaz, hogy volt egy két eset, mikor olyan dolgokba keveredtem a szeretett pálcáim miatt, amik kicsit sem voltak kellemesek. Mint például az a mocskos várbörtön az Urál-ban. Na jó az igazából a szüleim miatt volt, de ott is kitértek a tudásom rejtelmeire. De én nem mondtam semmit sem. Nem vagyok egy idióta, ami az én titkom azt megtartom magamnak.
- Pontosan. Én éppen ezért szeretek ennyire ide járni. Látja ott azt a fát? Azt a magas tölgyet! Kora tavasszal tőle kértem ágat egy pálcához, ami mostanra már ott pihen a polcon egy kényelmes dobozban várva a gazdáját. A fa pedig újat növesztett ahelyett az ág helyett. S ezt fogja tenni jövőre is. Ezt a kisebb fát itt! Amelyik alig nagyobb a tesztráloknál. Na azt láttam mikor még csemete volt. Itt sokkal gyorsabban nőnek a fák, mint a mugli erdőkben, de az élet körforgása ugyanúgy megvan bennük is.
Hát igen úgy tűnik megint megeredt a nyelvem. De ha egyszer van miről beszélgetnünk, akkor miért ne tegyük. Én amúgy is élvezettel hallgatom a férfi beszámolóit. Teljesen egyetértek a nézeteivel és nagyon jól esik a tudat, hogy nem vagyok ezekkel egyedül. Mert itt van előttem az élő példa arra, hogy nem csak én gondolkodom így.
- Ahogy Olivander szokta mondogatni. Nem a mennyiség, hanem a minőség számít igazán. Szerintem így van ez az erdőknél is. Nem az számít mennyi van, vagy milyen nagy, hanem az hogy milyen az állatvilága. Mennyi fajta fa nő benne, mennyire van összhangban az egész ezek mind többet jelentenek annál minthogy mennyi van.
Fogalmam sincs miért mondom el ezt neki. Nem szoktam másokkal megosztani a nézeteimet. De maguktől jönnek a szavak és olyan lelkesen mondom, hogy magamon is meglepődöm. Viszont tudom, hogy Dany megérdemli, hogy ezeket elmondjam neki. Azonban ha rákérdezne nem tudnám megmondani miért gondolom ezt így.
Halványan elmosolyodtam, mikor észrevette, hogy végig követtem a tekintetét, ahogy megnézett magának. Nem gondolok rosszra, de nem is zavar, ha megnéz. Hozzászoktam már, hogy megbámulnak. Arról viszont nem tehetek, hogy ilyen kinézettel áldottak meg. Én ellenben nem vagyok olyan, aki kihasznál másokat, legfőképpen a férfiakat, azzal ahogy kinéz.
Láttam pillantásán, hogy elszégyellte magát. Pedig nincsen rá oka. Attól, hogy végig nézett még nem fogom azt gondolni, hogy csak az számít neki, hogyan nézek ki és nem is érdekli más csak a maga vágyai. Én is megnéztem őt magamnak, mégis jobban érdekelnek a történetei, mint a kinézete. Mint mondtam ez az a tipikus hernyó-pillangó szindróma.
- Most megnyugtatott. Eszemben sincs tehernek lenni. Csak élvezem a beszélgetést. - Mondtam halványan elmosolyodva. Mikor megjegyezte, hogy nem vagyok a terhére. Én már csak ilyen vagyok. Mindig azon idegeskedek, hogy mások terhére leszek, mikor lehet, hogy nincs is erre alapos okom.
- Hát igen a sztyeppék is nagyon szépek. Én viszont jobban szeretek eltűnni a világ elől. Bár Szibériában volt mikor hosszú heteket töltöttem el a sztyeppén, puszta kedvtelésből. Nem kell aggódnia, ritka ha valaki nagyon jó abból a tárgyból. Én is csak azért értek hozzá jobban, mert mikor animágiát tanultam az átváltoztatás minden részletét kitanultam.
Mi a jó Merlin ütött belém, hogy hirtelen elkezdem elmesélni az életemet neki. Hiszen még alig ismerem. De az ösztöneim, a megérzésem... A fenébe is, én azokra fogok hallgatni. S azok azt mondják, hogy nyugodtam és őszintén beszéljek ezekről a dolgokról is neki. Érzem, hogy nem lesz semmi baj sem.
Ekkor megint belekezdtem a mondokámba. Hosszan ecseteltem az éltetem egy kis darabkáját. Egy külső személő azt hiheti, hogy nem is veszek közben levegőt, s hogy meg fogok fulladni. Pedig ez nem így van egyszerűen csak izgatott vagyok egy kicsit. Amint befejeztem elvörösödtem a szégyentől. De hamar magamhoz tértem.
Így amikor megemlítette, hogy járt Oroszországban is, megint kitörtek belőlem a kérdések. Fogalmam sincs honnan jöttek, csak úgy bennem voltak. Én pedig mindet kimondtam. Láttam Dany-n, hogy nem tudja melyikre feleljen, s ezert kicsit hezitál. Viszont mikor vett egy mély levegőt és belekezdett elmosolyodtam.
Csillogó tekintettel hallgattam, ahogy mesél. Ezt sokáig el tudnám hallgatni. Hiszen érdekes dolgokról beszél és teljes átéléssel, ami csak még jobban emel az előadása színvonalán. Most ő beszélt annyit, mintha meg akart volna fulladni. Engem viszont nem zavart. Élveztem hallgatni a hangját.
- Én is jártam arra. Igaz még nagyon kicsinek. De voltam ott, akkor még csak egy nyelven tudtam beszélni. Ez azért furcsa, mert ahogy iskolába kerültem már beszéltem angolul és egy kicsit németül is. De ez nem lényeg. Hiszi vagy sem egyszer én is láttam azokat a kentaurokat. Szerettem fogócskázni a madarakkal és az egyik ilyen alkalommal majdnem beleszaladtam egybe. A szó szószoros értelmében. Képzelheti hogy meg voltam ijedve. De nem bántottak, azóta tudom, hogy sosem a külső számít igazán.
Meséltem el neki a régi történetemet. Annyira furcsa volt belegondolni, hogy lehet, hogy ő pont azokkal a kentaurokkal kötött szövetséget Voldemort ellen, akikbe én belefutottam anno. Már akkor sem szerettek emberekkel kapcsolatba lépni, de nem bántottak egy olyan kisgyereket, mint amilyen én voltam.
- Nagyon szerencsés, hogy maga ennyi mindent láthatott. Én is szívesen utazgattam volna, de a helyzetem nem engedte meg. Ez azt jelenti, hogy magának rengeteg története van. Majd esetleg elmesélhetne párat, ha tényleg nem zavarom ezzel. - Mondtam kedvesen mosolyogva, mikor leírta milyen is utazni a világ körül.
- Hát igen! Ebbe még nem gondoltam bele, de igaza van. Én egy ilyen természtjáró vagyok. Bár közel sem olyan jó, mint te lehetsz. Neked valószínűleg sokkal több tapasztalatod van nálam. Én csak a pálcákhoz értek igazán. De azokhoz nagyon. Kezembe ad egy pálcát és megmondom milyen a tulajdonosa. Miket szeret, miket nem. Hogy hívják, hány éves. Régen mindig ezzel ijesztettem meg a diákjaim elsőben. Amikor a pálcájukból kitaláltam a nevüket.
Mondtam kuncogva, ahogy visszagondoltam a sok kis elsős arcára. Akik mind meg voltak szeppenve, hogy honnan tudom a nevük mikor meg se mondták. Pedig ők is ugyanúgy tudnák, ha figyelnének a környezetükre és nem csak magukkal lennének elfoglalva. Viszont ezt nem kérhetem senkitől sem.
- Köszönöm ez nagyon kedves tőled. Nem tudom igazából hanyadik helyen állok, de én igyekszem, ahogy tudok és amennyire a lehetőségeim engedik. Azt pedig remélem is, hogy nem a zsebem tartalmát nézik, mert akkor be sem mehetek. De nekem drágább kincs az a pár őszinte mosoly a gyerekek arcán, mikor a kezük rákulcsolódik a pálcájukra. Olyankor érzem azt, hogy része vagyok egy folyamatnak. Hogy valami nagyon jót indítottam útjára. Nekem ez minden pénznél többet ér.
Feleltem mosolyogva. Annyira jól esett a bíztatása. Nagyon felvidított vele és nagyon élvezem ezt a beszélgetést. Kifejezetten örülök, hogy összefutottunk mi ketten. Mennyi mindenből kimaradtam volna, ha nem találkozok most vele. Hát azt hiszem sajnálnám magam, ha nem találkoztam volna Dany-vel.
- Ez nagyon kedves tőled. Köszönöm a bizalmat. Pedig ki sem érdemeltem igazán. - Mondtam mosolyogva, s még szélesebben mosolyogtam, mikor rám kacsintott. Tényleg nagyon kedves, annak ellenére, hogy első pillantásra milyen ijesztőnek tűnt. Mostmár sokkal inkább tűnik egy őszinte, kedves, barátságos embernek, mint ijesztőnek.
Leült mellém, éreztem, ahogy megremegek. Furcsa volt ez nekem, de nem zavartattam magamat. Inkább eltereltem róla a figyelmemet. Láttam, ahogy valamit keres a zsebében, majd elővesz egy ostyaszerű valamit. Elfelezte, kíváncsian néztek a folyamatot. Ekkor felém nyújtotta az egyiket. Kicsit meglepődtem, azonban ahogy magamhoz tértem mosolyogva szólaltam meg.
- Igen! Nagyon köszönöm Dany! - Mondtam azzal az ostyáért nyúltam. Direkt úgy vettem el, hogy hozzá érjek a kezéhez. Pusztán azért, mert kíváncsi voltam rá, milyen az érintése. Mosolyogva kezdtem el eszegetni az ostyát közben pedig megint a férfire figyeltem. Gyorsan lenyeltem az utolsó falatot is, majd válaszoltam.
- Igazán kedves vagy! Nagyon jól esik, hogy ezt mondod a legtöbbek mind elmebetegnek gondolnak. Hogy lenne-e kedvem tanítani. Igen lenne. Persze nem főállásban, de néha beugrani egy-egy órára azt bevállalnám. Jól érzem, hogy emögött a kérdés mögött volt valami más is. Csak nem szeretnél gyakrabban látni? Mert szerintem az biztos, hogy évente minimum háromszor látni fogsz ezután. Majd mindig felkereslek, ha itt járok. Persze csak, ha nem baj. - Mondtam neki mosolyogva nézve a szemeibe.
Vissza az elejére Go down
Daniel Rock
Tanár
Daniel Rock


Hozzászólások : 20
Vér : Félvér
Iskolai ház : Tanár
Kirendelt pár : Szvetlana Katajev
Avataralany : Janson Momoa

Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptySzer. 16 Júl. 2014, 18:39

Hirtelen nagyon meglepodtem, hogy megmutatta nekem az o féltett rajzait. Amikor belepillantottam, majdnem el állt a lélegzetem. Már-már olyan muveszi szinten rajzolta le oket, mint Leonardo Da Vinci...
- Na...Nagyon szépek ezek a tesztrálok. - Mondtam kissé dadogva, ami azért volt furcsa, mert ilyen még sosem tortent velem, hogy dadogtam volna valaha is. Legalábbis nem emlékszem rá.
- Koszonom, hogy megnézhettem oket. - Mondtam mosolyogva és vissza adtam a fuzetet neki.
A további mondandóját már-már csodálattal hallgattam. Az a tény, hogy rajtam kivul van még egy ember, aki olyannyira szeret valamit, hogy már kissé megszálott lett nagy orommel toltott el engem.
Személy szerint nekem soha nem volt próblémám a megszálottakkal, amíg az viszonylag értelmes keretek kozott van. Jah, ezt mondom én, aki tobbszor az életét tette kockára, hogy megpillanthasson egy-egy mágikus lényt...
- Az erdorol alkotott véleményed nagyon tetszik. Én is hasonló képpen látom ezt. Az erdoben megvan az élet 3-as korforgása. Az élet-halál-újjászuletés. - Magyaráztam boldogan.
- Igen, a Skót-felfoldon is akad egy-két erdo, de azért nem annyira sok. De az a kevés, ami van azok szépek. - Tettem hozzá kissé nosztalgikus hangon.
Majd észrevettem, hogy o a tekintetével végig kovette az enyémet és ekkor kissé elszégyeltem magam. Most biztos azt gondolja, hogy engem csak a testi adottságai érdekelnek, amit azért meg kell hagyni, hogy eléggé szemre valók. Pedig most már egyre jobban érdekel az életének a tortenete és a filozófiai elmélkedése. Csak remélhetem, hogy nem szúrtam el a dolgot...
- Egyáltalán nincs terhemre. - Mondtam mosolyogva és kissé megnyugodtam, hogy nagyából minden rendben van az elozo "incidensbol".
- Az erdok mellett én még a fuves sztyeppéket kedvelem igazán... Az is nagyon érdekes tárgy, bár abból sosem voltam túl jó. - Vallottam be kissé elszégyelve magamat.
Annyit mesélt egyhuzamban az életérol, hogy azthittem már megfullad a folyamatos mondandójában, amikor kissé elvorosodott a feje. De aztán szerencsére nem így lett. Nem telt bele sok idobe és jottek a számomra újabb érdekes kérdések, amelyek hallattán kicsit némán néztem, hogy vajon most melyikre feleljek. Vettem egy mély levegot és neki kezdtem.
- Az utam az Urál-hegység erdeibe vezetett, ahol az ott élo Szaka kentaur ménest kerestem fel, hogy szovetségeseket gyujtsek a Voldemort elleni harcokhoz. Szerencsére sikerrel jártam és rovidebb keresgélés után meg is találtam oket. Bár elso nekifutásnak kissé idegenkedtek, ami persze értheto hiszen, már csak nagyon kevesen maradtak és évszázadok óta nem létesített veluk senki kapcsolatot... - Magyaráztam most én olyan hevesen, hogy azthittem, hogy most én fulladok meg. - A Fold korbeutazását egy szóval lehet jellemezni. Csodátos. Csodátos, látni, megannyi népet, kultúrát, lényt és tájat. Egyszeruen felemelo érzés. - Tettem hozzá.- Ezekszerint Te is egy igazi természetjáró vagy, aki igazán szereti az erdoket és az állatokat. Bár ezt már eddig is sejtettem. - Mondtam mosolyogva.
- Wow. Akkor Te lehetsz az egyik legjobb most az Abszol úton. A pénz miatt meg ne aggódj, odaát nem azt nézik majd mennyi volt a zsebedben, hanem azt, hogy mennyi volt a lelkedben... - Mondtam biztatóan. - Mostmár tudom kit fogok ajánlani a diákjaimnak, ha új pálcára van szukséguk. - Mondtam, és rákacsintottam, majd leultem mellé és a zsebembol elovettem egy ostya szelet amit megfeleztem és felé nyújtottam.
- Kérsz? - Tettem fel a kérdést neki. - Újfent csak azt tudom mondani, hogy nagyon tetszik az élethez való hozzállásod, de annyira, hogy ezt már tanítani kellene. Nincs kedved megint tanárnak lenni? - Tettem fel megint kissé viccesen a kérdést.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyKedd 15 Júl. 2014, 23:02

Daniel & Szvetlana


Sétaút a kedvenc begyűjtő helyemen


Van egy olyan érzésem, hogy a férfi észrevette, hogy megijedtem tőle egy pillanatra. Azonban koránt sem tartottam félelmetesnek, az ijedtségem inkabb a pillanat heve miatt volt, s nem a kinézete miatt. Nem szokásom a külső alapján ítélni. Hiszem a legrondább hernyóból is pillangó lesz, miért nem lehet az, hogy az emberekben bent lakozik ez a pillangó.
Le merem fogadni, hogy a férfi kissé vademberes kinézete mögött egy érző szív dobog. Ha jobban megnézzünk nem is olyan ijesztő, a hosszú rasztahaj és a kissé rendezetlen arcszőrzet ellenére. Ahogy mindig mondom nem nézni kell, hanem látni! S ez nem abból áll, hogy a borítót nézed mindenen. Ha valamit látsz, akkor annak a belső elrejtett részeit is tisztán látod. Akkor már igazán látsz.
Abból a mosolyból, amit felém mutat látom, hogy rá is úgy kell tekinteni, mint egy hernyóra, akiben ott van a gyönyörű pillangó is. Ebben az emberben is biztosan ott van a kedvesség, a szeretet és le merem fogadni, hogy a lelke ezerszer gyönyörűbb annál a buroknál, amit testnek nevezünk.
- Igazán kedves! Pontosan igaza van, jó ha az embernek van egy kis magányos zuga. Nem szeretem mutogatni a műveim. Általában szörnyűnek találom őket. De tudja mit győződjön meg róla maga. Ez az utolsó szerzeményem. Az a két tesztrál ott. - Mutattam ujjammal az állatokra, miközben a kinyitott jegyzettömböt megmutattam a férfinak. Meg se fordult a fejemben, hogy lehet hogy nem is látja a tesztrálokat. De akkor majd mondja, hogy nem tudja miről beszélek.
A kérdésére megeredt a nyelvem, s hosszan kezdtem el prédikálni a számomra fontos dolgokról. A harmóniáról, az egyensúlyról és a természet közelségének fontosságáról. Mikor eszembe jutott, hogy nagyon sokat jár a szám és hagynom kellene, hogy ő beszéljen, hiszen azt se tudom érdekli-e ez a téma. Mi van, ha csak koloncnak tart az miatt amit mondok.
Nehezen de befogtam a számat és inkább hagytam, hogy a férfi folytassa. Pontosan tudom mi az átlag varázslók véleménye a munkámról. Vagy megszállottnak, vagy őrültnek tartanak esetleg a kettőnek együtt. De semmiképpen sem néznek normális embernek. Pedig semmi rossz sincs abban, ha az ember egy kicsit jobban figyel a világra maga körül. Vagy rossz?
Kezdetben kíváncsian, majd izgatottan figyeltem ahogy a férfi beszélt. Kellemes meglepetés volt, hogy ő sem bírja a meleget. Legalább tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Sőt abban is egyet értünk, hogy a nagy hajtás előtt jó a kikapcsolódás. S szerintem erre a Tiltott Rengetegnél pompásabb helyet nem is lehet találni.
Viszont mikor a legjobban kezdtem élvezni a meséjét abba hagyta. Lehet, hogy ő is azt gondolja, hogy túl sokat beszélt és engem nem érdekel, amit mond. Pedig nagyon szívesen elhallgatnám még egy ideig. Jó nézni ahogy beleéli magát a mondandójába, így tudod, hogy minden egyes szava komoly, s mindben teljesen biztos.
- Hát igen jobb, ha addig kipiheni magát az ember, amíg megteheti. Aztán jön a nagy hajtás és forog az élet kereke, amiből nem tud kiszállni. Viszont mindenkinek szüksége van néha egy kis pihenésre, arra hogy csak magával foglalkozzon. Vagy azzal, ami neki fontos. Azt mondta Skót-felföldről jött. Biztosan gyönyörű hely lehet. Bár nekem minden hely gyönyörű ahol van erdő. Szeretem a természetet, a megújulás mintaképe, s mindig másmilyen arcot mutat. Egyszerűen lélegzetelállító.
Ekkor kaptam megint észbe, hogy túl sokat beszélek. Be kellene ragasztanom a számat. Azzal csak rossz benyomást keltek Dany-ben, ha folyton jártatom a számat és kis prédikációkat tartok neki a természet fontosságáról és gyönyörűségeiről. Azokról a dolgokról, amik általában csak engem érdekelnek.
Láttam, ahogy a tekintete feljebb kúszik a lábaimról. Lehet, hogy csak azért nem jegyezte meg eddig a haspólóm, mert nem is figyelte, hogy mi van rajta. Megeshet, ettől függetlenül azért jól esett, hogy nem jegyezte meg, hogy mi ez a ruha rajtam. Mikor ennyire nincs is meleg. Azért azt várná az ember, hogy gyorsan hozzászokik az idegen éghajlathoz. Hát sajnos ez egyáltalán nem így van.
A halvány mosolyából és a szeme csilkogásából szinte ki tudtam következtetni gondolatait. Fogadjunk, hogy tipikus férfi szemmel nézett meg magának. Engem viszont az ilyen mindig hidegen hagyott. A legtöbbek ha meg is néztek az első hosszabb pálcákról való bemutatóm után szinte ordítva hagytak magamra. Így most is hidegen hagy, ha megnéz magának.
Áhitattól csillogó tekintettel hallgattam, ahogy mesélni kezdett. Lelkemen megnyugvás lett úrrá, mikor mondta, hogy ő az erdőt tartotta egyetlen igaz barátjának. Ez viszont azt jelenti, hogy mind a kettőnk számára ugyanannyira fontos hely ez. S mind a ketten ugyanannyira tiszteljük és szeretjük.
Amikor elmondta, hogy mit tanít nem lepődtem meg rajta. Illik hozzá ez a tantárgy. A mágikus állatok varázslatos világa tényleg egy olyan tárgy, amit sosem lehet megunni. Bár én átváltoztatástant tanítottam, ettől függetlenül mégis más tárgyak jobban vonzottak engem. S végül a varázspálcák mellett kötöttem ki.
- Ennek igazán örülök. Nem akarok a terhére lenni a kérdéseimmel. Azt mondta az erdő volt az egyetlen igaz barátja. Nekem az otthont jelentette az erdő. Minden bajom elől oda menekültem. Nekem az erdő a biztonságot jelenti. Egy olyan helyet, ahol semmi rossz sem történhet velem. S amikor kicsit voltam az álmaim megvalósulását láttam benne. Mind a három tárgy különleges, bár én egyiket sem tanítottam. Az én szakterületem az átváltoztatás tan. Persze a pálcamágiához ezerszer jobban értek, de régebben még tanítottam. Nem pálcákat készítettem.
Ebben a pillanatban komolyan láthatóan a fülem hegyéig elpirultam. Nem szoktam a múltamról beszélni senkinek, még Olivander-nek se mondtam szinte semmit magamról. Most pedig itt van ez a tanár, aki ugyanannyira kedveli a természetet, mint én. S hirtelen kitálalok neki mindent. Még a tanári pályámat is, ami azért már nagy szó.
Szerencsére az utolsó kérdésemre is adott választ, ami elmulasztotta a fülemig való elpirulást. Ámulattal néztem, nem hittem volna róla, hogy bejárta a világot. Az utolsó mondatán eltátottam a számat. Viszont hirtelen észbe kaptam, s örömtől és kíváncsiságtól csillogó tekintettel szólaltam meg újra. Megint megfeledkezve arról, hogy visszafogjam magam.
- Oroszországban? Melyik részén? Mikor járt arra? Milyen lény után kutatott? Megtalálta végül? Meséljen kérem. Lehet, hogy még ismerem is a helyet, vagy a lényt, amit keresett. Nagyon kíváncsi vagyok rá. Nem fogja elhinni, de éveket töltöttem Szibériában a vadonban. Egyedül a természettel és az állatokkal. Akkor tanultam meg animágiát használni. Tényleg, milyen érzés körbeutazni a földet?
Fel se fogtam, hogy most annyi kérdést szegeztem neki, hogy szinte meg se tud szólalni. Hiszen egy élet mire kiválasztja melyikre felel először. Ez miatt egy picit el is szégyelltem magamat. Megint sikerült ilyen helyzetbe hoznom. Azt hiszem teljesen elástam magamat előtte. Főleg, ha annak ellenére, amit mondott van benne kicsit az átlag varázslókból is. Aggodalmamból egy kérdés zökkentett ki.
- Nem! Nem ide jártam. Oroszországban nőttem fel. Ott jártam iskolába, ott tanítottam. S onnnan költöztem iden, hogy az egyik legnagyobb pálcakészítőtől tanuljak. Olivander tanonca voltam. Tőle tudok erről a helyről, ő mutatta meg melyik fa merre van, mikor kell érte jönni. Egyszóval mindent tőle tudok. Most már viszont van elég tudásom a saját üzletemhez is. Igaz nincs akkora forgalmam, mint Olivander-nek, de én sosem a pénz miatt készítettem pálcát. Már kicsinek is folyton a természetet jártam. Számomra világos volt, hogy nem az anyagi dolgok miatt kell az erdőt járni. Sokkal inkább a lelki boldogság miatt. Ez az erdő emlékeztet az otthonomra. Van, hogy még énekelek is, olyankor tényleg otthon érzem magam. De miket is beszélek itt. Magát biztosan nem érdekli egy ilyen pálca őrült beszámolója, mint amilyen én vagyok.
Sütöttem le a tekintetemet. Nagyon elszégyeltem magamat. Viszont a beszélgetés során most először kimondtam, amit gondoltam, mikor mindig megakadtam. S csak remélni merem, hogy nem nevet ki miatta. Bár már megszoktam, hogy kinevetnek. A magamfajtát nem tartják sokra. Sehol sem, de az angolok egyenesen rühellik, persze csak azokat, akik nincsenek olyan szinten, mint Olivander. Viszont sajnos én még nem vagyok azon a szinten.
Vissza az elejére Go down
Daniel Rock
Tanár
Daniel Rock


Hozzászólások : 20
Vér : Félvér
Iskolai ház : Tanár
Kirendelt pár : Szvetlana Katajev
Avataralany : Janson Momoa

Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyKedd 15 Júl. 2014, 21:04

A reflexeibol megéreztem, hogy kissé megijedt, az "állatias" kulsomtol. Hát igen a hosszú rasztahajam és az arcszorzetem kissé ijeszto lehet. De próbáltam végig mosolyogni és pozitív benyomást kelteni, hogy véletlenul se higgyjen olyannak, ami nem vagyok. Mert ugyanis a kulsom ellenére egyáltalán nem vagyok vadember...
- Oh, biztosan nagyon szépen rajzolsz. Szerintem nem kellene rejtegetned. De megértem, hogy félted megmutatni a rajzaidat egy idegennek. Mindenkinek jól jon, ha van egy titkos kis zuga... - Magyaráztam mosolyogva.
Nagy figyelemmel hallgattam a további mondandóját, amelybol kiderult, hogy nem máshol dolgozik, mint az Abszol úton, mint pálca készíto. Ezzel a pár sorral máris "belopta" magát a szívembe, hiszen ezek szerint o is szereti a természet kozelségét és annak misztériumát.
Láttam, hogy még mondta volna tovább a tortenetét, de hirtelen abbahagyta. Lehet, hogy azt gondolta, hogy untat ezzel, pedig ez egyáltalán nem így volt.
- Ebben teljes mértékben egyet értek veled, Szveta. - Helyeseltem neki. - Nekem is jól esik kicsit kikapcsolódni a szeptemberi iskola kezdés elott...Sejtem mit érezel ebben a melegben. Ugyan itt szulettem a szigeteken, de kicsit északabbra a Skót-felfoldrol származom. Az ottani idohoz képest ez is melegnek számít, hát még a Te szulofoldedéhez képest. - Magyaráztam nagy hévvel, amikor most nekem tunt fel, hogy túl sokat beszélek és hagynom kellene szóhoz jutni ot is.
A mesztelen lábáról felpillantva megszemléltem a tobbi ruhadarabját is, amikor szemetszúrt a még csak trikónak is igen csak enyhé nevezheto ruhadarabja. Meg kell mondanom igazán tetszett, amit látok. Amit egy halvány mosollyal adtam tudtára.
- Ugyan semmi baj, lehetsz nyugodtan kíváncsi. Szeretek mesélni. Amikor még ide jártam, mint diák, úgy éreztem, hogy az egyetlen igazi barátom az erdo és a benne élo állatok. Azóta mindig nagyorommel térek vissza ide...A fo tantárgyam a Legendás Lények Gondozása, de emelett, ha kell beugrok, Mágiatortenetet és Svk-t is tanítani is. - Feleltem a kerdéseire nagy lelkesedéssel. - Azért nem láthatott, mert nem régen jottem csak tanítani. Eddig a világot jártam kulonbozo legendás lények nyomait kutatva. Ha hiszi, ha nem, de még Oroszországban is megfordultam egyszer...- Tettem hozzá megint csak mosolyogva.
- Ezekszerint Te is idejártál a Roxfortba, még anno? - Tettem fel a kérdést.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyKedd 15 Júl. 2014, 11:23

Daniel & Szvetlana


Sétaút a kedvenc begyűjtő helyemen


Teljesen belemerültem a rajzolásba. Annyira, hogy minden mást kizártam a fejemből. Szoktak ilyen pillanataim lenni. Leggyakrabban pálca készítéskor veszik el így körülöttem a világ. Most viszont csak magam szórakoztatására munkálkodtam. Nálam furcsa dolog az ilyen. Nem szoktam csak magammal törődni.
Fel-fel emeltem fejemet a jegyzettömbből. Nem néztem semmit az előttem hancúrozó tesztrálokon kívül. Olyanok voltak, mint a testvérek, s ugyanúgy marakodtak is. Mégis varázslatos képet mutattak, ahogy a lapra kerültek. S már éppen csak sötítítenem kellett a háttéren, mikor egy hang szólított meg.
Hirtelen azt se tudtam élő vagyok-e vagy holt! Reflexből becsaptam a jegyzettömböt. Majd tekintetemmel, amilyen gyorsan csak tudtam megketestem a hang forrását. Ami hatalmas meglepetésemre egy férfi volt. Persze kicsit meglepett a kinézete, amióta itt vagyok nem láttam ilyen embereket. Mondjuk otthon mindennaposak voltak.
Talán ezért sem rohantam el ijedten sikoltozva. Ehelyett inkább eltettem a dolgaim és illedelmesen bemutatkoztam. Megszoktam már, hogy az angolok nehezen ejtik ki az orosz szavakat, így a nevemet is. Erre való tekintettel felajánlottam a férfinak, hogy hívjon Szveta-nak. Azt már csak ki tudja ejteni, ha a teljes nevemet nem is.
- Áh nem zavat meg! Már éppen végeztem. Csak nem szeretem mutogatni a rajzaim és hirtelen jött. Nem vettem magát észre. A meglepettségem oka ilyen formán én vagyok, nem kell ez miatt aggódnia Dany! - Eresztettem el egy kedves mosolyt az irányába, mikor bemutatkozott. S én komolyan gondoltam, hogy az én hibám, hogy majdnem szívrohamot kaptam.
- Az Abszol úton vagyok árus. Becsületes munkám a varázspálca készítés. Viszint most szabadságra küldtem magam. Kell egy kis pihenő a csúcsforgalom előtt. Azért jöttem ide a Tiltott Rengetegbe, hogy kipihenjem magam. Persze más okai is vannak. Például az, hogy ez a kedvenc beszerző helyem. Tudta, hogy innen kerülnek ki a legjobb tölgy pálcák? Egy másik ok pedig az, hogy az erdő emlékeztet az otthonomra. De gondolom ez nem érdekli!
Ahogy befejeztem elpirultam. Már megint sokat beszéltem. Túl sokat, ez van, ha valamibe beleélem magam. S most még viszonylag hamar magamhoz tértem. Ha nem jut eszembe, hogy lehet, hogy untatom a férfit, akkor képes lettem volna holnap reggelig beszélni. Bele se merek gondolni, mi lett volna szegény Dany-vel akkor.
- Jól látja! A kedvenc helyeim közé tartozik. - Feleltem szélesen mosolyogva. Észrevettem, hogy végig nézett egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy biztosan bolondnak nézek ki. Nem minden napi látvány vagyok az biztos, de  mit tegyek. Nekem Anglia olyan meleg, mint nekik a Karib szigetek. Nehezen szokom meg a melegebb éghajlatott.
A kérdésére elnevettem magamat. Szóval neki ez tűnt fel a legjobban. Mondjuk ő sem mindennapi figura. Azokkal a könnyű szövet anyagú ruhákkal. Tényleg úgy néz ki, mint egy erdőjáró, aki jobban kedveli a fák és állatok társaságát, mint az emberekét. Viszont vicces, hogy pont a cipő hiánya tűnt fel neki. Másoknak az újatlan haspóló feltűnőbb lett volna. Azért az angoloknak még nincs ilyen meleg.
- Dehogy is! Én mindig így járkálok, ha ide jövök. Tudja ennek két oka van! Az egyik az, hogy nekem szörnyen meleg az angliai éghajlat, nehezen viselem el a cipőt! A másik pedig inkább spirituális. Szeretem érezni magam körül a természetet. Ezt pedig a legkönnyebben úgy érhetem el, ha lábbeli nélkül járok. Nekem sokat jelent, hogy harmóniában legyek a környezetemmel. Hiszen minden él és mozog, én pedig érezni akarom. Ha máshol nem, legalább itt érezzem!
Na tessék megint megeredt a nyelvem. Komolyan kicsit idegesítő, hogy nem tudom befogni azt a locsogós számat. Pedig lehet, hogy halálra untatom Dany-t! Az milyen kínos is lenne. Amikor nincs is benne a tervben. Ekkor eszembe jutott, hogy illene nekem is kérdeznem valamit, szóval mosolyogva újra megszólaltam.
- Mondja csak, ön miért kedveli ezt a helyet? Ugye azt mondta, hogy tanár. Mit tanít? És milyen régóta van az iskolában? Hogy lehet, hogy még nem láttam? Bocsánat a kíváncsiskodásért, meg a sok kérdésért, csak kicsit szétszórt vagyok! - Mondtam arcomon halvány pírrel nagyon kínosnak éreztem a helyzetemet. S csak remélni mertem, hogy nem ijesztettem el Dany-t.
Vissza az elejére Go down
Daniel Rock
Tanár
Daniel Rock


Hozzászólások : 20
Vér : Félvér
Iskolai ház : Tanár
Kirendelt pár : Szvetlana Katajev
Avataralany : Janson Momoa

Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyHétf. 14 Júl. 2014, 20:27

Kozelebb érve a lányhoz észrevettem, hogy o még eddig fel sem figyelt rám, csak lázasan rajzolgatott magában. Valoszinuleg, a tolle nem messze lévo tesztrálokat rajzolgatta.
A koszonésem, annyira meglepte és kizokkentette a munkájából, hogy ijedtébe becsapta a jegyzettombéjét, majd felnézett és udvarisan vissza koszont.
-Szvet...la...na. - Próbáltam magamaban kimondani a nevét, de az az igazság, hogy kissé nehezemre esett, pedig elég sok helyen megfordultam már a világban és csak kevés olyan ország volt, ahol meggyult a bajom a nevekkel. Szerencsémre a mondandója végén kozolte velem, hogy szólítsam, nyugodtan csak Szveta-nak. Amit már mondanom sem kell, hogy nagy megkonyebbulés volt számomra.
- Ne haragudjon, hogy megzavartam a munkájában. Ugyanolyan meglepett vagyok, mint on. Nem gondoltam volna, hogy Hagridon kivul találkozok itt mással is ilyenkor. A nevem Daniel Rock. De szólítson csak Danynek. - Mondtam mosolyogva, bemutatkoztam én is és kezet ráztam vele.
- Itt tanítok a Roxfortban. És úgy dontottem, hogy otthagyom kicsit a kastélyt és meglátogatom, az egyik legkedvesebb helyemet. És on mijáratban errefelé? - Mondtam mosolyogva, mikozben kissé meglepodve néztem, hogy o mezitláb van itt az erdoben. - Amint látom, on is kedveli ezt a helyet Szveta. - Tettem hozzá.
A mezittelen lábán kivul a lenge oltozete is elárulta, hogy neki is legalább, annyira melege van, mint nekem. Szerencsém, hogy a bor ruhám helyett, a valamivel vékonyabb barna szovet nadrágomat és a szovet ingemet vettem fel én is.
- Nem kényelmetlen ez a lábbeli? - Kérdeztem mosolyogva a lábára pillantva.

(Megjegyzés az erretévedoknek: Kulfoldrol írok, augusztusban javítom az ékezeteket.)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyVas. 13 Júl. 2014, 22:58

Daniel & Szvetlana


Sétaút a kedvenc begyűjtő helyemen


Hát igen a fagyasztóból a mikróba kerülök esetből hamar megszabadultam, ahogy beléptem a Tiltott Rengeteg biztonságot adó hatalmas lombjai alá. Kellemes érzés volt belépni, bár nekem még az árnyékok másoknak kellemes hűvöse nekem még mindig olyan,  mintha púlóverben lennék. Viszont kezdem megszokni ezt a melegebb, csapadékosabb klímát.
Az erdő kellemes illata boldog emlékeket ébresztett bennem. Ez a frissesség ez a kellemes, nyugtató illat egyszerűen elvarázsolja az embert. Legalábbis engem teljesen elvarázsol. Mindig is imádtam az erdő biztonságát, s minden egyes alkalommal feltölt mikor itt járok. Szeretem érezni, ahogy körbevesz az erdő, ahogy az egész magába ölel és nem enged el.
Talán ezért is járok itt mindig mezitláb és könnyű ruhákban, hogy minél könnyebben érezhessem az erdő lágy ölelését. S persze a pálcafa gyűjtésnél nem hátrány, ha az erdő magába fogadja az embert. Hiszen akkor sokkal egyszerűbben megtalálja azt, amit keres és könnyebben meg is kapja azt.
A napom lassú sétálással és egy kis tisztáson való hosszas pihenéssel telt el. Sőt énekeltem is egy kicsit nosztalgiáztam. Az erdőben ugyanis szabadon szárnyalhat a hangom, senkit sem zavar. Ennek hatására pedig lelkemben felelevendtek a régi emlékek. S a tanulási folyamatom minden egyes apró pillanata. Szinte látom magamat, ahogy Olivander-el sétáltunk a fák közt én pedig csodálattal és áhitattal ittam a szavait.
Észre se vettem ma az idő múlását. Csak hagytam, hogy menjenek a dolgok a medrükben. Mikor meguntam a kis tisztás védelmét elindultam az egyik irányba. Alig egy fél órás séta múlva eljutottam egy hatalmas tisztásra. Akkora volt, hogy nem is láttam a másik felét. S tele volt varázslatos lényekkel.
Tesztrálok voltak egy egész kis kolónia. Emlékszem még mikor tavasszal itt jártam ők éppen akkor kezdtek el járni. Milyen kis esetlenek voltak még akkor. Most viszont már majdnem kész felnőttek. Hamarosan már maguk is el tudják látni magukat. Csodálatos dolog az élet, s ezzel én is tisztában vagyok.
Mindennek megvan a maga körforgása. Születik, él és meghal. De nem szabad a végen gondolkodni, mert azzal nem jutunk semerre sem. Nekem szerencsém van, hiszen én mindig jelen vagyok egy körforgás kezdeténél. Sőt én segítek ezt előidézni, mivel ott vagyok a pálcák születésénél. Ők az én gyermekeim, s mindel úgy is foglalkozok.
A tesztrálok igen különleges állatok, s nehezen engednek be bárkit a bizalmukban. Szerencsére nekem ez nem ment nehezen. Gyorsan meg tudtam nyugtatni őket, így el bírtak viselni maguk mellett. Leültem egy kiálló kőre. Egy ideig csak néztem őket, majd óvatosan elővettem a jegyzettömbömet, meg a pennámat. Aztán elkeztem lerajzolni, ami a szemem előtt volt.
Igyekeztem kizárni a fejemből azt a gondolatot, hog ezeket a gyönyörű lényeket szörnyű áron lehet csak látni. Számomra nem is kicsit volt jelen a halál az életemben. Folyamatosan ott volt a sarkamban, s eleinte csak nevettem a szemébe. Viszont mikor megtaláltam azt az utat, amire végül ráléptem azóta szinte nem is foglalkozok ezzel a gondolattal.
Már éppen befejeztem a rajzomat. Csak az utosló simítások voltak hátra. S akkor már azt mondhattam volna, hogy tökéletes. Azonban még mielött mindennel végeztem volna egy mély, mégis kedves férfi hang zökkentett ki a munkámból. Ijedten csaptam be a jegyzettömböt, majd kezemet rátéve felpillantottam.
- Jó estét! Estét? Ennyire eltelt az idő? Pedig csak most jöttem! Oh, elnézést de udvariatlan vagyok! Szvetlana Ivanovna Katajev! De szólítson csak Szveta-nak! Mi járatban az erdőben ilyen későn? - Na jó ez most viccesen hangzott, de jobb nem jutott az eszembe. Így ezt kellett mondanom. Felálltam, s a dolgaim eltéve, kezet nyújtottam a férfinak.
Vissza az elejére Go down
Daniel Rock
Tanár
Daniel Rock


Hozzászólások : 20
Vér : Félvér
Iskolai ház : Tanár
Kirendelt pár : Szvetlana Katajev
Avataralany : Janson Momoa

Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyVas. 13 Júl. 2014, 21:05

Nyár van. És megint nagyon meleg. Nem szívlelem a hőséget. Megizzad az ember és a hirtelen jött forróságtól fájni kezd a feje is. Ilyenkor az a legjobb, ha egy árnyékos helyre megyünk és ott pihengetünk. Ezért is döntöttem úgy, hogy meglátogatom az általam annyira szeretett Tiltott Rengeteget.
Diák koromban, amikor csak tehettem minden időmet itt töltöttem. Azóta is örömmel térek ide vissza, hogy kikapcsolódjak és a számomra oly kedves élőlények társaságát élvezzem, mint például a tesztrálok, hippogriffek és a kentaurok. Az utóbbiakkal kezdetben voltak problémák, mert nagyon nehezen tűrik meg az idegeneket, de kisebb nehézségek árán sikerült velük is megbarátkoznom. Na de azért a hippogriffeket sem kell ám félteni...
Nyári szünet révén egy-két tanáron és az iskola egyéb személyzetén kivül senki sem tartozkodott a Birtokokon. Ígyhát a szobámból a Rengetegig vezető út eléggé csendes volt, de még így is sikerült belebotlanom, egy házimanóba, aki éppen hatalmas lábasokat lebegtetett maga előtt és magában summázta a hátralévő teendőit. Annyira belemerült a monológjába, hogy nekem jött volna, ha nem kerülöm ki.
Pár perc múlva, már Hagrid háza mellett sétáltam el, ami szintén üres volt. Ígyhát folytattam az utam.
Beérve a Tiltott Rengetegbe úgyéreztem, mintha egy másik éghajlatra kerültem volna. A celsius-fokokkal hidegebb levegő kész megváltás volt számomra. Becsuktam a szemem és vettem egy mély levegőt. Magamba szívtam a számomra egyik legkedvesebb illatot. Az erőd illatát. Akárhányszor járok erre úgyérzem, mintha féllábbal az édenkertbe lennék.
Kinyitottam a szem és folytattam utam. úgy döntöttem, hogy megnézem hogy van az a tesztrál kolónia, amely itt él a közelben.
Félórányi lassú sétálás után meg is érkeztem, az általam keresett helyhez. Nagy örömmel fogadtam, hogy a tesztrálok viszonylag szép számmal jelen vannak a tisztáson. Igaz, a legtöbbjük még csak csikó, de már ők is kezdenek önállósodni.
Még néhány másodpercig gyönyörködtem ezekben a csodálatos lényekben, majd eszembe jutott, hogy a látványnak ára is van. Ugyanis csak az láthatja ezeket a csodálatos lényeket, akiket megérintett a halál valamilyen formában.
Mire észbekaptam az elmélkedésemből, arra eszméltem fel, hogy az égbolton a napkorong már lemenőben van.
Az égboltról a tekintetem most visszatévedt az állatokra és ekkor megpillantottam valamit, azaz valakit, akit eddig még nem láttám. Valószínű, hogy eddig a tesztrálok takarásában rejtőzött az illető.
Elindultam felé és a körvonalaiból lassan kirajzolódott, hogy az az illető egy nő és valószínüleg, már ő is észre vett engem. Közelebb mentem hozzá és köszöntem neki: - Jó napot... Akkarom mondani most már lassan jó estét.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 EmptyPént. 11 Júl. 2014, 21:27

Daniel & Szvetlana


Mit rejt a rengeteg?


Nyár eleje van, most vettem ki a szabadságomat. Nem hittem, hogy ennyire hiányozni fog a bolt. Folyamatosan csak a pálcákon kattog az agyam. Viszont ki kell ürítenem a fejemet, kell egy kis pihenés! Mondhatnám, hogy kényszerszabadság, de az erős kifejezés lenne. Csak jól tudom, hogy a nyárra szükségem lesz egy kis erőre. Így jobb, ha most megyek el szabadságra, mikor nincs vásárlóm.
Nem lepődtem meg magamon. Teljesen az agyamra mentek a pálcák. Ugyanis ma reggel mikor felkeltem, úgy döntöttem, hogy a napot azon a helyen töltöm el, ami a szívemnek az egyik legkedvesebb. Ahova annyi emlék köt az én szeretett pálcáimmal. Ahol az ő életük kezdődik. Ahol úgy érzem részese vagyok valami megfoghatatlan hatalmas dolog alakulásának.
Tekintettel a számomra nagy melegre, öltözékem egy vékony, hosszú szoknyából és egy haspólóból állt. Még cipőt se vettem, ez olyan megszokás nálam, ha a rengetegbe megyek, mindig mezitláb járkálok. A hajamat is feltűztem, mert majdnem megsült a nyakam alatta. Még mindig kicsit meleg nekem ez a hely, legalábbis Szibéria után, olyan mint a fagyasztóból a mikróba kerülni! De kezdem megszokni, igazából nem bánom. Sokkal jobb sorom van itt, mint amilyen otthon volt.
Nem siettem egy cseppet sem. Az egész napom a szabadban akartam tölteni. Felkaptam a batyumat, beletettem az eleségem, a pálcám és egy pennát meg egy jegyzettömböt, ki tudja lehet rajzolok is, majd mosolyogva elindultam a rengetegbe. Persze tudom, hogy azok a fák, amiktől még tavasszal kértem ágat, már újakat hoztak azok helyett. Hogy a kis fák egyre erősebbek és hogy az erdő állatai most sokkal aktívabbak, mint akkor voltak.
A hegyek felől közelítettem meg az erdőt. Minden fát alaposan megfigyeltem. Igyekeztem a jólbevált beszerző ösvényeimet végigjárni. Ez olyan nekem, mintha újraélném a napokat, amikor a pálcák fáit keresgéltem, meg mikor még Olivander vezetett itt körbe először. A nosztalgia kellemes boldogsággal tölt el. S sokkal tisztább képet kapok önmagamról is.
Egy kisebb tisztáson megpihentem egy ideig. Rajzolgattam. Fák, virágok, álltatok képeivel teltek meg a jegyzettömböm lapjai. Nem vagyok valami jó rajzoló, de kikapcsolódásnak pont megfelel. Mikor meguntam, elterültem a puha fűben, s tudva, hogy senki sincs a közelben, fennhangon anyanyelvemen kezdtem el először csak beszélni, majd lassan énekelni.
Van hogy teljesen megfeledkezek róla mennyire szépnek tartom az anyanyelvem az angolhoz képest. Viszont itt nem tudom rendesen használni, s csak ritka alkalmakkor beszélek rajta, nem tehetek mást, ha meg akarom magam értetni magam, akkor muszáj angolnál maradnom. Igaz mikor itt vagyok és az erdővel beszélek, mindig oroszul szólok hozzá. Az erdő minden nyelvet ért, így én kiélvezhetem az alkalmat, hogy újra otthon érezzem magam, ha csak egy kicsit is, de hiányzik az otthonom és jó néha visszaemlékezni rá.
Megebédeltem még a tisztáson. Sőt a madaraknak is szórtam egy kis kenyeret. Csillogó tekintettel figyeltem őket. Majd lassan felálltam és tovább indultam a rengetegbe. Hamarosan elérkeztem a legnagyobb tisztásra. Halkan közelítettem meg, tudtam hogy a tesztrálok erre szoktak járni. S nem akartam őket elijeszteni.
Ennyire jól ismerném az erdőt? Lehet, ugyanis hamar megpillantottam az első tesztrált. Arcom felragyogott, azt mondják csak azok látják őket, aki kapcsolatba kerültek a halállal. Ha lehet így fogalmazni,  én a halál ölében nőttem fel. S csak sokára ismertem meg a világ boldog oldalát. Ezért lehet, hogy látom őket.
Lassan kiléptem a fa oltalmazó takarásából. Óvatosan tettem egy lépést az állat felé. Viszont mikor az visszahöklött megálltam. Egyenesen a szemébe néztem. Azt hiszem hagynom kell, hogy ő kezdeményezzen, ha azt akarom, hogy megmaradjon a közelemben. Amilyen lassan csak tudtam felemeltem a jobb kezem és tenyeremmel felfelé az állat felé tartottam. Gyanakvóan szagolta körbe, mire én megsimogattam a fejét. Majdnem elfutott, de gyorsabb voltam.
- Ты как прикрасний! Шшш... Нечего плохого! Полегче! - (Milyen gyönyörű vagy! Sss... Semmi baj! Nyugodj meg!) Mondtam lágy hangon a tesztrálnak. S szerencsémre sikerült annyira lenyugtatnom, vagy annyira megszokta a szagom, hogy már képes volt elviselni. Leültem az egyik kiálló kőre és csillogó szemekkel figyeltem őket. Mindig elvarázsolnak, már akkor is így éreztem, mikor először láttam őket. Viszont ritka, hogy ennyit látok egyhelyen, akik meg is tűrnek.
Némán néztem őket, s közben a Nap egyre lejjebb kúszott a horizonton. Tudom, hogy már csak alig három óra van naplementéig, de ez nem érdekel. Addig nézem őket, amíg megtehetem. Igyekszem a lehető legjobban feltűnés mentes maradni. Eszem ágában sincs elriasztani ezeket a felséges állatokat magam körül. Ráadásul amíg őket nézem addig tudatom szabadon szállhat és kavaroghatnak az emlékeim a fejemben. Nem zavarnak, egyszer majd kitisztul minden ebben biztos vagyok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Daniel & Szvetlana   Daniel & Szvetlana - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Daniel & Szvetlana
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Szvetlana & Jade - Szvetlana's wand shop
» Szvetlana Katajev
» Szvetlana & Leonard
» Daniel Folds
» Daniel & Helena

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Roxfort :: Birtok :: Tiltott Rengeteg :: Tisztás-
Ugrás: