KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Lili & Melissa Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Lili & Melissa Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Lili & Melissa Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Lili & Melissa Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Lili & Melissa Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Lili & Melissa Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Lili & Melissa Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Lili & Melissa Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Lili & Melissa Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Lili & Melissa

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptySzomb. 15 Márc. 2014, 17:59

Lili & Melissa

Elégedett mosollyal figyeltem, ahogy Nenil törölte az ájult Frics és dögje emlékezetét. Be kell, hogy valljam, ügyesen hajtotta végre a bűbájt, de ez a tény kivételesen nem bosszantott, sőt különösen jól szórakoztam rajta. Ugyanis bár jónak jó, rendkívül amatőr.
- Még egy pillanatra – szóltam utána, szándékosan, mikor már majdnem elérte a folyosó végét. –Nem tudom, hogy mondhatok ilyet – Egy pillanatra szünetet tartottam és mély levegőt vettem. - , de köszönöm, hogy segítettél. – Szinte fizikai fájdalmat okozott kimondani ezeket a szavakat, Nenil képe pedig csak rákontrázott a dologra.
- Szia – mondtam ki a végszót, amikor már végleg elfogyott minden türelmem. Úgy tűnt hangom végre észhez térítette a sokkból, amit kijelentésem okozott, majd sarkon fordult és elindult a klubhelyisége irányába. Ajkaim szegletében sötét mosoly játszott, tekintetemmel követtem, míg elérte a folyosó végét, majd hamarosan léptei is elhaltak. Ekkor odaléptem az ájult gondnokhoz, majd pálcámat előhúzva, elmormoltam egy homenum revelio-t, így megbizonyosodva róla, hogy rajtam, az ájult Fricsen és a dögjén kívül senki sincs a közelben. Ezután a párosra szegeztem a pálcámat. Magamban megalkottam a saját verziómat arról, hogy mit vagy kit is látott ma este Frics, majd kimondtam a bűbájt. Nenil törölte az igazi emlékeit, de így, amikor felébred, az általam alkotott képeket fogja a valóságnak gondolni, melyek természetesen az én javamat szolgálják. Rám nem fog emlékezni, ahogy arra sem, hogy a könyvtárban járt, viszont Nenilt nem töröltem teljesen az új emlékekből. Ennyi hírnevet igazán megérdemel.
Zsebre dugott kézzel, kényelmes léptekkel indultam meg a bejárati csarnokba vezető lépcső felé. Fogjuk rá, hogy elégedett voltam. Nem a zárolt részlegbe tett látogatásunk eredményével, mert az egyértelműen felesleges volt, inkább az iménti kis akciómmal. Már alig vártam, hogy Frics magához térjen és ráébredjen, ki is volt az a titokzatos személy, aki megátkozta. Remélem lesz annyi esze, hogy felismerje benne Nenilt.
 




note: Köszönöm a játékot!(:
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyHétf. 10 Márc. 2014, 17:54

Lili & Melissa

Miután az írást biztonságba helyeztem, ezzel magaménak tudva a jó jegyet, boldogan indultam volna meg vissza, de ekkor kezdődtek. Megjelent Frics macskája, tudtam mit kell tennem, ha egyedül lettem volna semmi gond nem történt volna. De mivel a betörők hercegnője is jelen volt ezért, máshogy történtek a dolgok.
Ez a bamba addig állt mereven, hogy a macska teljesen biztos, hogy észrevette, ennek ellenére fontosabbnak tartottam a futást. Megrántottam Blackburn karját és elindultam a titkos kijárat felé. Természetesen a drágalátos Melissa nem bírta elviselni, hogy megfogtam a katját, így egy gyors mozdulattal meg is szabadult a szorításomból, viszont ez engem már teljesen hidegen hagyott. Menekülnöm kell, márpedig ilyen formá nagyon nem érdekel a mardekáros kisasszony.
Mikor kinyitottam az ajtót, szinte láttam magam előtt a meglepett képét, de nem fordultam meg, nem volt rá időm. Amikor becsuktam az ajtót gyorsan elmondtam a gondolataim Melissanak, akit láthatóan teljesen hidegen hagyott a téma. Mivel most ő rántotta meg a karomat, majd az egyik fordulóban kiosztott, hogy milyen ostoba vagyok.
~Nem kellett volna annyit állnod! Szaladni kell angyalom! Mondtam, hogy nem normálisak ezek a mardekárosok. Nincs annak annyi esze, hogy szóljon a tanároknak, magának akarja a dicsőséget, előbb úgy is el akar minket kapni.~ Morgok magamban, hangosan már meg se merem neki említeni a dolgot,mert a végén én jövök ki belőle rosszul.
A hercegnő előttem siet, nem értem miért fut ennyire, itt biztonságban vagyunk, nem egyszer lógtam meg ezen az úton Frics szeme elől. Mindig azt hiszi, hogy az ablakon szökök ki, csak meg kell várni, hogy elmenjen az ajtó előtt aztán nyugodt szívvel ki lehet menni. De követtem az előttem szaladó lányt, azonban mikor kinyitotta az ajtót és kilépett magamban akkorát káromkodtam, mint még soha. Legszívesebben megátkoztam volna a kisasszonyt, de nem tudtam már mit tenni. Magam is kiléptem, a látványt viszont megmosolyogtam, mind a macska, mind a gazdája ott feküdt a földön. Bezártam az ajtót, majd szó nélkül odaléptem a két zsákhoz. Tudtam mit kell tennem, emlékezettörlést varázsoltam, de túl sokat nem törölhettem ki, mert a végén még gyanús lenne. Ezután nyugodtan felálltam és megindultam a házam felé. Mikor elsiettem Melissa mellett gyorsan annyit mondtam.
-Holnap reggel az előcsarnokban megkapod az anyagot. A kijáratról meg senkinek egy szót se. - Tudtam, hogy nem úszhatom majd meg szárazon így, hogy Frics tudni fogja, hogy vilt valaki a könyvtárban. Ha elmondja McGalagonynak, ő biztosan rájön, hogy én ott voltam, viszont akkor a Blackburn is bajban lesz, mert a tanárnő tudja, hogy sose hazudok, márpedig, ha bemártom a mardekárost, akkor lesz nemulass. Neki is meg nekem is, de ennyit megérdemel, ha már úgyis hajszálon múlott, hogy felfedje a titkos kijáratomat.

note: A tiéd is nagyon jó lett!



Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyVas. 09 Márc. 2014, 15:00

Lili & Melissa

A macska egyenesen ránk meredt villogó élénksárga tekintetével. Egy pillanatig hezitáltam, de végül cselekvésre szántam el magam. Pálcámat a dögre szegezve elmormoltam magamban a varázsigét, mire furcsa melegség futott végig karomon az agyamból indulva. Éreztem, ahogy a jelenség elhagyta karom, végigfutott pálcámon, majd szinte már elérte a mozdulatlan dögöt, mikor egy erős rántást éreztem karomon és egyensúlyomat vesztve az imperius átok hatása megszakadt. Gyorsan kapcsoltam és kirántottam jobbomat szorításából, de már nem maradt elég időm. Ma este másodszor káromkodások özönét futtattam le magamban, de más választásom nem lévén követtem Nenilt. Elkerekedtek a szemeim, amikor Nenil egy titkos ajtót nyitott ki előttem, aminek létezéséről nem is tudtam. Én, aki úgy ismeri a Roxfortot, mint a tenyerét nem tudott egy olyan dologról, amiről egy hugrabugos igen.
Fellélegeztem, amikor bezárult mögöttünk az ajtó, de nem volt időnk kifújni magunkat, cselekednünk kellett. Nem figyeltem Nenil szavaira, megragadtam a karját és most én húztam magam után, kissé távolabb az ajtótól.
- Meghibbantál? – fordultam felé, amikor egy kanyarba értünk. Tekintetem villámokat szórt. – Kutyaszorítóba kerültünk. A dög látta, hogy merre jöttünk és jelenti Fricsnek, akinek bizonyára van annyi sütnivalója, hogy lezárja a könyvtárat, a másik oldalon pedig egyenesen a karjaiba futunk. Vagy rosszabb esetben, már értesített egy tanárt is. – Dühös voltam. Rá és magamra is, amiért nem az eszemre hallgattam és magammal hoztam. Egyedül már rég elintéztem volna a dolgot és most éppen a klubhelyiségben ücsörögnék. De nem így történt. Nem zajlott minden simán és most nyakig ültünk a pácban, amiből már kezdett elegem lenni. Nem várhattunk, azzal csak időt adnánk az üresfejű bolondnak, hogy kifundáljon valamit. Nenillel nem törődve indultam meg előre, majd egy pálcaintéssel kinyitottam az ajtót és kiléptem a folyosóra. Lépteket hallottam, megpördültem tengelyem körül és szemben találtam magam a közeledő Fricsel. Láttam, ahogy gúnyos vigyor terült szét csúf képén, és már szólásra nyitotta volna a száját, mikor egy, a pálcámból induló piros fénycsóva, elnémította. Arca a rémület kifejezését öltötte, majd, mint egy zsák elterült a földön. A következő másodpercben macskája is ugyanerre a sorsra jutott.  
 




note: Nekem bejött.:DD
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyHétf. 03 Márc. 2014, 21:43

Lili & Melissa

Szinte biztos vagyok benne, hogy a gúnyos megjegyzésem nem úszom meg szárazon. Mindegy csak nehogy beköpjön, mert akkor képtelen leszek kimutatni neki a fogam fehérjét. Pedig útálok gonoszkodni, de szükség törvényt bont, ahogy a mondásban meg van fogalmazva. Természetesen mardekár királynő nem hagyja szó nélkül a dolgot.
~Hiszem, ha látom! Hiszem, ha látom!~ Mormogom magamban, ahogy tovább haladunk. Nem is kell olyan sokat menni, hogy a tökéletes betörőnk majdnem egy kupac könyv miatt lepleződjön le. Az a szerencséje, hogy jók a reflexei. Meg kell hagyni, egy hajszál választott el attól, hogy hangosan elnevessem magam. Ennyit a profiról! Tudom, hogy nem jó a kárörvendés, viszont most nem lehet, nem megállni. Magamban nevetve haladok tovább Melissa mögött. Teljes csendben megyünk, majd szembekerülünk az újabb ajtóval, amit a kisasszony sajátos módon nyit ki. Színjátékkal mutattam, hogy mennyire meglepett lépése, de ezután rögtön a munkára koncentráltam. Udvariasságból megkérdeztem szerinte merre kellene keresnünk, mire egy kicsit sem kedves megjegyzést vágott hozzám. Persze nem szóltam semmit, hagytam, hogy azt gondoljon, amit akar.
~Na, ne mondd! Azt hittem a gyógynövényeknél kell keresnem! Komolyan ennyire elmebetegnek néz ez engem?~ Duzzogok magamban, viszont ez a művelet hozzásegít a keresésem gyorsaságáról. Magamban hálát mondok apának a rúnaimádata miatt, hiszen ezt használva könnyűszerrel tudtam olvasni a címeket. Nem kellett sok, hogy leemeljek egy vaskos könyvet a polcról. Felcsaptam a közepétől kicsit hátrébb és pont azt találtam, ami kellett. Kikaptam a zsebemből a pergament, s ráhelyeztem a lapra, majd a pálcámmal rákoppintottam, ezután elmormoltam a bűbájt. A pergamenen megjelent a szöveg, így visszatettem a zsebembe a könyvet meg a polcra.
Ebben a pillanatban léptek monoton hangjára lettem figyelmes, s egy lámpás fényére. Egy pillanat alatt vagy harminc káromkodás futott keresztül agyamon. Denem csak én, hanem mardekáros királylány is meglepődött. Az ajtókat résnyire nyitva hagytuk, mi ostobák. Most az az egyetlen reményünk maradt, hogy nem tanárnak jelzett a feltört rendszer. Ekkor az ajtóban megjelent egy macska, szerencsére nem erre figyel, de ennyi elég volt ahhoz, hogy tudjam nem vagyunk olyan nagy bajban. Gyorsan elmondtam magamban egy silentio bűbájt, majd gondolkodni keztem a kiúton.
~Zárolt részleg! Könyvtár! Ajtó, ajtó, ablak, polcsor! Merre? Merre? Nem! Ajtó kilőve, ablak? Nem az sem jó! Várjunk! Az lehet...~Elnézek a vállam felett hátra, pont ahogy sejtettem, még jó, hogy McGalagony órájára csinálunk leckét. Csak oda kell sétálni és ellóghatunk! Mégis van értelme a stréberségnek, meg a papa meséinek, pedig nagyon untam őket. A silentio pont elég ideig fog tartani, viszont a macskát is ott kellene tartani ahol van. Kell egy védőbűbáj.
~Cave Malicium? Hmm... Az pont addig maradna életben, amíg elérünk a titkos kijáratig! Üsse kacsi! Cave Malicium!~ Mondom ki magamban végül határozottan a varázsigét, majd megrántom a betörők királynőjének a karját, s ellentmondást nem tűrő tekintettel magam után húzom. Mikor elérem az utolsó polcot, leguggolok. Visszanézek, de a macska úgy tűnik tovább állt, a léptek, mintha messzebb lennének. Ez jó jel, pálcámmal suhintol egyet, s megjelenik a karika, majd egy gyors alohomora és intek Melissanak, hogy befelé. Ha bement, utána mászok és visszacsukom az ajtót. Hatástalanítom az eddigi varázslataim. Most ügyelek, hogy ne hagyjak nyomot.
- Nem jutunk messzire! Ez az alagút szerűség a folyosóra visz! Onnan már csak a vak szerencse vezethet minket! Lumos! - Mondom ki az igét, majd megindulok előre. Amilyen jó ez a menekülőút, annyira nem is szeretem használni. Viszont most nincs más megoldás. Furcsállom még mindig, hogy nem zárták le, viszont lehet, hogy pont azért nem mert csak tíz-tizenöt méteres és a zárolt részlegből lehet bemenni. Nem tudom, de remélem, hogy jó sokára kell megint használnom, ha egyáltalán kell még ebben az életben.

note: Hát jobb vicc nem jutott eszembe (: Boci kicsit előre szaladtam, de volt ihletem! Remélem nem baj Very Happy

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyVas. 02 Márc. 2014, 19:47

Lili & Melissa

Sértett megjegyzésére csak elmosolyodtam. Ha nem tetszik neki valami, nyugodtan elmehet, nem akadályozom, de mérget vehet rá, hogy megfizet érte. Minimum annyival, hogy bemártom a drága McGalagony-nál, aki van annyira elvakultan igazságos, hogy még hinne is nekem.
- Bizony. Legalább láthatod, hogyan is kell azt jól csinálni – fordultam vissza, egy bájos mosolyt villantva rá, de eközben szerencsésen nekisétáltam egy kupac könyvnek, melyek vészes sebességgel indultak meg a föld felé. Egy pálcaintéssel orvosoltam a kis malőrt, és lépteimet megnyújtva, ám körültekintőbben siettem át a polcok között. Nenil mögöttem haladt, hátra sem kellett fordulnom, biztosra vettem, hogy kárörvendő vigyor ül képén, előbbi óvatlan lépésem miatt.
Amikor elértük az ajtót ígéretemhez híven közelebb léptem, hogy bemutassam a tökéletes zárfeltörő technikát, ami ugyan kicsit furcsára sikeredett, de bűbájaim hatásosak voltak. Az ajtó feltárult és mi beléptünk.
- Talán az állati transzformációk címszó alatt – jegyeztem meg gúnyosan, miközben a megfelelő polchoz léptem, és leemeltem róla egy vaskos, ősrégi könyvet. Lefújtam fedőlapjáról a rárakódott szürke port és pálcám fényét ráirányítottam, de még így sem tudtam kisilabizálni a címét. Találomra felcsaptam körülbelül a közepén. Rúnákkal volt írva, az oldal negyedét élethű, borzasztóan és undorítóan élethű illusztrációk díszítették.  Szövege itt- ott annyira megkopott, hogy szinte olvashatatlan volt, de első pillantásra feltűnt, hogy tartalmaz hasznos információkat is, viszont inkább a fekete, mint a fehér mágia terén. Fáradtan sóhajtottam egyet, hiszen bármilyen jó is a könyv, az öreg McGali kinyuvasztana, ha ilyen dolgokról merészelnénk írni. Már éppen visszacsúsztattam volna a könyvet a helyére, amikor hirtelen megmerevedtem. Nehézkes léptek zaja ütötte meg fülem és egy pillanatra egy lámpás imbolygó fénye szűrődött be a résnyire nyitva hagyott ajtón. Magamban káromkodtam, és átkoztam a meggondolatlanságomat. Amikor betörtünk – vagy a könyvtárba vagy a zárolt részlegbe – aktiváltunk egy riasztó bűbájt, mely jelzett valakinek. A kérdés az, hogy kinek? Mert, ha egy tanárral akadunk itt össze, veszett ügyünk van, az egyszer biztos, hiszen innen csak egyetlen ajtón át lehet kijutni, amit bizonyára lezártak. Zakatoló gondolataimból egy sárga szempár térített magamhoz. Az ajtóban Mrs. Norris állt.




note: A Micimackós résznél behaltam.:'D
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyHétf. 24 Feb. 2014, 21:50

Lili & Melissa

Nem hinném, hogy megleptem Blackburnt azzal, hogy ilyen gyorsan belementem a dologba. Ha tudtam volna, hogy nem bírom feltörni a kódot, akkor nem megyek bele, de most nem erről volt a szó. Pontosan tudtam, hogy fel tudom törni. Miközben ügyködtem szinte éreztem, hogy mennyire lenéz. Azt gondolhatta, hogy nem fogom megcsinálni.
Viszont azt a meglepett arcot, amit akkor vágott, mikor elégedett arccal megfordultam. Ha másért nem ezért megérte kiszökni ma este. Ezt a képet örökké meg fogom tartani! Nem hiszem, hogy lesz még egy ilyen szép pillanatom, ami egy mardekárossal kapcsolatos. Ritka az olyan személy a hugrabugban, aki elmondhatja magáról, hogy ilyen ostoba arcot csalt egy mardekáros arcára. Ha ezt elmondanám a többieknek biztos köztiszteletben állnék! De jobb, ha nem teszem.
Természetesen a kicsit sem kedves megszólalást nem úsztam meg. Nem is vártam mást csak ezt a fintorgó arcot, meg ezt a sértő hangnemet. Csak mosolyogni tudtam rajta, tipikus mardekáros azt hiszi körülötte forog a világ, na persze Micimackó, meg a Mont Everesten lakik!
- Legközelebb nyugodtan csinálhatod TE! - Vágom oda a kicsit sem kedves megjegyzést, úgy hogy csak éppen hallja. Vérig azért nem szándékozom sérteni! Csak kicsit felheccelni, majdcsak nem lesz belőle bajom.
Mikor belépünk a könyvtárban teljes a sötétség. A betörők királynője pedig az első lépéssel majdnem lelkök egy kupac könyvet, én meg a röhögő görcs határára kerülök. Ezután Melissa lumust varázsol. Nem hallottam, hogy kimondta volna, ez viszont azt jelenti, hogy körülbelül egy szinten vagyuk. Ennek nem nagyon örülök, de nincs mit tenni el kell fogadnom. Ahogy beljebb haladunk én is elmormolok magamban egy lumust, de csak mert olyan érzésem van, mintha követnének, s így meg tudom nézni tényleg így van-e.
Elértük a következő ajtót. Ezt már nem hagyja rám, nem is lepődök meg. Csak bizonyítani akarja, hogy ő a jobb. Mikor nem sikerül neki elsőre, majdnem hangosan is felkacagok, de jobbnak látom csendben maradni. A következő lépése viszont meglepett. Kirobbantotta a záratt. A meglepettség arcomon is jól látszott, bár jócskán rájátszottam. Ugyanis már teljesen nyugodt voltam, mikor megfordult és megpróbált megnyugtatni, hogy nem hagyja úgy a zárat, ami megjegyzem ostobaság lett volna. Ennek ellenére még mindig furcsálló tekintetet vágtam.
~Az lett volna a baj, ha úgy hagyod! Akkor feleslegesen szenvedünk itt! Csak azt tudnám minek örülsz ennyire? Ez egy egyszerű varázslat volt. De nem firtatom! Foglalkozzunk a feladatokkal!~ Motyogom magamban, még mindig igyekezve féken tartani a beszélőkémet. Szó nélkül indultam el a polcok felé, kezemben a pálcámmal, amit mellmagasságban tartottam, hogy el tudjam olvasni az írásokat. Csak udvariasságból fordultam vissza Melissához, s szólaltam meg, mosolyogva.
- Szerinted merre keressünk? Esetleg ott? - Mutatok a tőlem balra eső polcra, aminek már az első könyve is az átváltoztatástannal foglalkozik.

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyVas. 23 Feb. 2014, 17:49

Lili & Melissa

Nem is csodálkoztam, hogy hezitálás nélkül belement a dologba. Ebből is látszott, a hugrabugosok szemernyit sem különböznek a griffendélesektől. Bárgyúak, forrófejűek, képtelenek a racionális gondolkozásra, felindultságból, mérlegelés nélkül cselekszenek, az orruknál fogva lehet vezetni őket és a legszebb az egészben, hogy ez fel sem tűnik nekik.
Csendben figyeltem ténykedését, ami eléggé elhúzódott. Nonverbálisan kiszórtam egy jelző bűbájt, a biztonság kedvéért, aztán csak annyi dolgom maradt, hogy élvezzem a műsort. Az ajtóval szemközti falnak támaszkodva álltam, karjaimat összefontam mellem előtt, arcomon gúnyos mosoly ült. Rendkívül jól szórakoztam Nenil bénázásán. Halkan ciccegtem és fejemet csóváltam, amikor varázslata látszólag kudarcba fulladt. Ám következő lépésére leolvadt arcomról a vigyor. Az ajtó nyikorogva tárult fel a legprimitívebb bűbáj kombináció hatására.
Nenil pedig olyan önelégült képet vágott, hogy az már fájt.
- Mehetett volna gyorsabban is, több percet elpocsékoltunk egy ilyen semmiségre – húztam el fitymálóan a számat, majd egy mosolyt intézve felé, beléptem az ajtón. Benn vaksötétség várt, az orromig sem láttam el. Kis híján ledöntöttem egy kupac könyvet, de még idejében visszalebegtettem őket helyükre. Kénytelen-kelletlen lumost mormoltam, mire pálcám végén bágyadt fény gyulladt, ami pár méteres körzetben megvilágította a helyiséget. Bár óvatos léptekkel haladtunk végig a polcok között, lábaink alatt ütemesen meg-megnyikordult a deszkapadló. A levegőt a régi könyvek illata töltötte meg. Szerettem ezt az illatot, az otthoni könyvtárunkra emlékeztetett, aminek egy-egy rejtett zuga mindig menedéket nyújtott, ha egyedül akartam lenni. Távol az elvárásoktól, a szüleimtől, az egész elb*szott életemtől. Gondolataimból szinte erővel kellett visszarángatnom magam a valóságba, ahol megint egy zárt ajtó került velünk szembe.
- Alohomora – Megint nem történt semmi. Kipróbáltam a Nenil által alkalmazott varázslatokat, de a várt eredmény ismét elmaradt. Dühösen fújtattam, majd pálcámat újra a zárra szegeztem. Ha logikával nem érek el semmit, próbálkozzunk másképp!
- Bombarda! – Kis erejű varázslatomnak köszönhetően nem az egész ajtó robbant fel, csak a zár ment tönkre. Beléptem, majd megvártam, míg Nenil is követi példámat. Elképedt arcát látva, nem erre számított tőlem.
- Nyugi, nem fogom így hagyni. Reparo! – suttogtam, majd az ajtóhoz léptem, hogy megszemléljem az eredményt. Azon semmi sem látszott, visszanyerte eredeti állapotát. Elmosolyodtam. Ennyit arról, hogy ne lennék profi.




 
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyPént. 21 Feb. 2014, 21:55

Lili & Melissa

Viszonylag gyorsan és hangtalanul eljutottunk a könyvtár ajtajáig. A nagy csend és az üres folyosók kicsit idegesítenek, de jobb így csendben megoldani a dolgot, mintha találkoznának valakivel, aztán magyarázkodhatnának, hogy miért vannak itt ilyenkor. Egy pillanatra megfordul a fejemben, hogy mi van, ha a mardekáros királykisasszony elrontotta a varázslatot. Azonban gyorsan kiiktatom ezt a lehetőséget, hiszen egy ilyen szinte primitív igét, mindenkinek tudni kell, aki nemsokára befejezi a sulit. Mikor Melissa felemelte a pálcát, elmosolyodtam. Látni akartam mit is tud igazából. Sajnos nem sokra jutottam, hiszen a legeslegalapvettőbb ajtónyitó varázslatot használta. Nem történt semmi.
~Csak nem újítottak? Úgy is ráfért már a frissétés a védőrendszerre. Kellett már, hogy valami bonyolultabb védelem legyen az ajtón.~ Kuncogok magamban, mikor eszembe jut, milyen érzés volt először beszökni a könyvtárba. Már akkor is nagyon könnyűnek találtam a bejutást, most legalább változott valami. Éppen elkezdek azon gondolkodni, hogy Melissa miért nem folytatja a zár feltörését, mikor mosolyogva felém fordul.
~Meg akarod tudni mennyit tudok, mi? Rendben van! Örülj csak! Feltöröm azt a zárat! Vagy esetleg azt akarod, hogy ha valami baj van engem kapjanak el? Mindegy! Ennyi kockázatot megér az, hogy a szemébe nevethetek.~ Veszek egy mélyebb levegőt, majd mosolyogva lépek egyet a lány felé, s halkan megszólalok.
- Természetesen bevállalom! Nem kell aggódnod, hogy csak te dolgozol! - Odalépek az ajtóhoz. Majd lehajolok, hogy arcom kilincsszintben legyen. Nézem egy fél percig, majd elmosolyodok. Nem tudom mi lehet a bűbáj, amit rászortak, így maradnom kell az általános megoldásnál. Felemelem a pálcám és a kilincs felé tartom.
- Finite Inkantatem! - Suttogom, a számomra igen jól bevált igét. Ahogy kimondtam várok egy fél percet, hogy történt-e valami. Nem vezem észre, hogy valami riasztást indítottam volna útjára, így jöhet a folytatás.
- Alohomora!- Hagyja el a szó, alig hallhatóan a számat. Nem is kell várnom még egy fél percet sem, máris kattan a zár. Ez a hang nekem egy áldással ért fel. Arcomon kárörvendő mosollyal, mivel még mindig nincs sehol senki, megfordulok és kicsit arrébb lépek az ajtótól.
- Csak utánad!- Mondom alig hallható hangon, s kezemmel az ajtó felé inték, hogy tudtára adjam, bemehet elsőnek!

note: Nem baj az! Így is nagyon jó! Különben az enyém sem hosszabb. (:


Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyPént. 21 Feb. 2014, 15:19

Lili & Melissa

Pillanatokon belül elértük a könyvtár bejáratát, anélkül, hogy bármilyen akadályba ütköztünk volna. Az üresen kongó folyosók, a csendben elhaló lépteink zaja hamar elaltatta gyanakvásomat. Szinte már kezdtem azt hinni, hogy a bűbáj az előbb nem működött. Bár erre elenyészően kicsi volt az esély, hiszen, ez csak úgy következhetett volna be, ha elrontom a varázslatot, ami valljuk be, lehetetlen. Még a feltételezés is nevetséges, hogy én hibázhatnék egy ilyen piti dologban.
- Alohomora – szegeztem pálcám az ajtóra, feleslegesen. Elmosolyodtam, amikor nem történt semmi. Valahogy ideje volt már, hogy az öreg Dumbi beújítson valami jobban szuperáló biztonsági rendszert, mert az előző olyan amatőr volt, hogy még az elsőévesek is kijátszották.  Na igen, egy varázslóiskolában egyszerűen kulcsra zárni egy ajtót, bármiféle védővarázs nélkül nem sok észt feltételez.
- Bevállalod, vagy mindent nekem kell csinálnom? – fúrtam hideg tekintetem Nenil szemeibe, kezemmel az ajtó felé intve. Ajkaimon gúnyos, önelégült mosoly játszott, ezzel is csak azt üzenve neki, hogy nem nézek ki belőle ekkora tehetséget.  De ha van benne egy kis büszkeség vagy bizonyítási vágy, megteszi, ha nincs…annak nem örülnék. Nem mintha nem tudnám feltörni a védőbűbájt magam is, de miért vállalnék kockázatot, ha itt a kísérleti nyúl? Nem árt az elővigyázatosság, hiszen valószínűleg tanárok műve az ajtóra kiszórt varázslat.    
 




note: kissé rövidke(:
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyKedd 18 Feb. 2014, 21:53

Lili & Melissa

Nagyon úgy tűnik, hogy akcióm sikeresnek bizonyult. Szinte le lehet olvasni a mardekáros királylány arcáról az elégedettséget. Én bár lehet, hogy kifelé ijedtnek látszom, belül szélesen mosolygok. Szeretek örömet okozni másoknak, legyen bármi ára. Úgy tűnik Melissa esetében ez az ár az, hogy teljesen hülyének kell játszanom magam. Majd csak túl élem, elvégre csak egy lecke erejéig vagyunk összezárva. Kicsit elrontottam, hogy túl hamar keztem el kérdezni, de hát nem szeretek rosszalkodni. Inkább gyorsan túl esem az ilyeneken, aztán elfelejtem. Mikor kimondom a még szót, a lány arcán még szélesebb lesz a mosoly. Persze csak viccenek szántam a mondatot, de ezt nem kell tudnia. Meghagyom, abban a hitben, hogy komolyan gondoltam. Nem is méltat válaszra, azzal kapcsolatban, hogy mit csináljak, egyszerűen maga után hív.
~Ez van, ha nem beszél velem, akkor csak követem!~ Jegyzem meg magamban, s utána indulok, a tőlem megszokott legnagyobb csendben. Direkt nem magassarkú csizmát húztam, sőt még puha is a talpa, ami jelentősen tompítja a hangokat. Azt pedig az első ilyen kiruccanásom alatt megtanultam, hogy nem szabad lihegni. Követtem Melissát a folyosókon át, a telihold halványan bevilágította az utunk. Magamban hálát rebegtem ezért, hiszen nincs is rosszabb annál, mintha vak sötétben kell kutakodni. Olyankor nagyobb a lebukás esélye. Mikor elindultunk fel a lépcsőn előhúztam a pálcám, de persze leengedtem magam mellé. Még jó, hogy bal kezes vagyok, így tudom fedezni Melissát a másik oldalról, ha arra kerülne a sor. A lépcső tetején a saroknál a mardekáros királynő megtorpant. Hirtelen én is megálltam és idegesen pillantottam körbe.
~Most mi van? Minden nyugodt sehol senki! Még a festmények is alszanak! De akkor minek állt meg?~ Értetlenkedek magamban, viszont mikor a lány felemeli a pálcát és elmormolja a varázslatot, (amiből egy mukkor sem értettem) rájövök, hogy úgy hiszi van valaki a közelben. A fényre viszont csak az egyik portré hörgése a válasz, így kicsit megnyugszom. Hirtelen nem hiszem el, hogy ennyire jó megérzései vannak. A végén még csodálni is fogom, nem annyira messzire azért nem megyek el.
~Nem is olyan ostoba, mint hittem!~ Vonom le a következtetést, majd figyelek arra, amit mondt, ugyanis halkan beszél. Nem akartam hangot kiadni, de nem is figyelt rám, így csak magamban jegyeztem meg az észrevételeim. ~Biztos, hogy nem vagyunk egyedül. De ha észre vett volna, akkor már itt lenne. Minél hamarabb elindulunk, annál jobb. A végén még erre téved aztán lebukunk!~ Hát igen a fejemben folyamatosan mondom a magamét. Nem vagyok én hozzászokva a némasághoz. Ekkor azonban Melissa visszatekint rám, s hív hogy siessek. Nem kell noszogatni, pálcát feltartva iramodok meg utána, a lehető legnagyobb csendben. Menet közben folyamatosan fülelek, hogy észrevegyem, ha valaki jön, de úgy tűnik egyelőre megúsztuk a lebukást. Csak jussunk el a könyvtárig, onnan meg vissza. Akkor leszek újra nyugodt, ha már az ágyamban fekszem! Holnap úgy fogok kinézni, mint egy hulla! De a jó jegyért áldozatokat kell hozni. Különben sem értettem soha, hogy mire volt jó lezárni azt a részt, szerintem semmi veszélyes nincs ott, de hát ilyenek a felnőttek a legkisebb dolgokba is óriási bajokat látnak. Ezen gondolkodom, miközben haladok a könyvtár felé.

note: Ahhoz képest nagyon király lett! (:

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyHétf. 17 Feb. 2014, 17:51

Lili & Melissa

Az elégedettség érzése töltött el, amikor arcán megpillantottam az ijedség jeleit. Szórakoztatott a dolog, annak ellenére is, hogy rühelltem a helyzetet. Nem tagadom, meg sem próbáltam egyenrangú társként gondolni rá vagy figyelembe venni a véleményét. Miért is tenném?
Szavai ismét gúnyos félmosolyt csaltak arcomra. Csodáltam, hogy ilyen hamar nyerte vissza lélekjelenlétét és, hogy ilyen hangon beszél velem, bár délutáni irritáló viselkedése után még ez is előrelépésnek tűnt.
Fülemet megütötte a még szócska, mire csak egy szélesebb mosollyal reagáltam. Úgy tűnik ő is körülbelül annyira kedvel engem, mint én őt, amit nem is csodálok, de azért túlzás lenne állítani, hogy ellenségek lennénk. Ezt a titulust is ki kell érdemelni, ő pedig még csak a közelében sem jár.
- Gyere – indultam el az egyik lépcső irányába. Kérdésére, hogy mit csináljon, mindössze egy lemondó fintor jelent meg az arcomon. Merlin, segíts, hogy bírjam idegekkel!
Pálcámat leengedve tartottam jobbomban, a telihold halvány fénye némileg megvilágította a folyosót. Ennyi fény elég volt a tájékozódáshoz, és ahhoz, hogy kiszúrjam, ha rajtunk kívül még valaki jár erre. Nenilre nem igazán számítottam, de legalább nem hátráltatott. A lépcsőn felérve a folyosó sarkánál megtorpantam és gyorsan körbe kémleletem. Látszólag minden kihaltnak tűnt, a festmény alakok nyugodtan pihegtek képkereteikben. Ám egy lépést sem tettem, tompa zörej hallatszott, melynek hatására megdermedtem. Nenilre pillantottam.
- Homenum Revelio – suttogtam el a varázsigét, mely természetesen nonverbálisan is ment, de biztosra akartam menni. Nagy szégyen lenne, ha pont Nenil előtt bénáznék. Pálcám végén egy pillanatra, halványpiros fény villant, mely megfestette a padlót és a falakat. Az egyik portré alak elnyújtott hörgést hallatott, majd másik oldalára fordulva húzta tovább a lóbőrt.
- Valaki jár erre, de viszonylag messze lehet tőlünk – vontam le a következtetést. Igaz, nyílt területen, mint egy folyosó nem teljesen megbízható a varázslat, de biztos, hogy nem vagyunk egyedül. A kérdés az, hogy az a bizonyos személy hol tartózkodhat. Úgy gondoltam, elég távol ahhoz, hogy a két folyosónyira levő könyvtárat elérjük, így elindultam, pálcámat magam előtt tartva.
- Siess – fordultam vissza Nenilhez, aki kivételesen nem lihegett a sarkamban. Mivel lépéseknek egyáltalán nem hallottam zaját, és a zörej sem ismétlődött meg, teljes nyugalommal, de gyorsabb tempóra váltva haladtam kitűzött célunk felé.  
 




note: Bocsánat, kicsit összecsapott lett.:/
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyVas. 16 Feb. 2014, 10:38

Lili & Melissa

Hamarabb indultam el a klubb helységből, mint kellett volna, de nem bántam meg. Inkább hamarabb, mint későn. Én ezen gondolat szerint élek és éltem mindig. Kicsit talán még meg is nyugtat, hogy horábban értem ide, mint a mardekáros királykisasszony. Sokkal nyugodtabb vagyok így. Azon kezdek el gondolkozni, persze miután megtaláltam a megfelelő várakozási helyet, hogy miért ilyen gorombák a mardekárosok. Mind valami problémás gyerek? Bántják őket? Bántották őket? Esetleg el vannak kényesztetve? Na jó ez utóbbi a mardekáros aranyvérűekre igaz, de akkor is, miért kell mindnek fenn hordania az orrát. Számomra ez egy felfoghatatlan dolog. Hosszas várakozás után kezdek kicsit ideges lenni. Mindjár egy óra a betörők királynője meg sehol.
~Méghogy pontos! Várjunk, miért van olyan érzésem, mintha figyelnének?~ Felpillantok, majd elmosolyodok, mikor az egyik kisebb fémfelületen megpillantom Melissa alakját. Úgy tetszik, mintha látnám a szemében a gondolatait.
~Meg akarsz ijeszteni mi? Nem fog menni, de legyen a te kedvedért, úgy teszek, mintha sikerülne. Nőljön csak a májad a büszkeségtől.~ Megvárom míg a hátam mögé ér, most hirtelen rámtört a nevethetnék, de vissza kell fognom magam, még a végén rájönne, hogy tudom, hogy ott van. Ennek ellenére kezem akaratlanul is a pálcámra csúszik, de csak úgy, mintha játszani akarnék vele unalmamban. Most már olyan közel volt, hogy ha nagyon koncentráltam hallottan a lépteit. Megállt, majd megszólalt, mint egy kísértet. Kezdődjön a show! Ijedt arccal megpördülök, s meglepetésemre kirántom a pálcám. Látom, hogy a lány arcán gonos mosoly lesz úrrá. Nyertem! Nem vette észre. Arcomra nyugodt vonásokat, húzok a pálcám pedig visszahelyezem a tokba. Majd felnézek Melissára.
- Még nem vagy az ellenségem! De ne vesztegessük az időt. Mond meg mit csináljak, aztán induljunk. Azzal, hogy borsot törj az orrom alá foglalkozhatsz később. - Mondom egykedvű hangnemben. Csak hogy a színi előadás tökéletes legyen. Szeretem az ilyen dolgokat, ha nem varázslónak születtem volna, biztos színésznek megyek, de így marad az auror, mint életcél. Csendben várom, hogy a lány válaszoljon, közben pedig ezen a gondolaton elmélkedem.

note: Ez is egy nagyon jó reag lett! (:



Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptySzomb. 15 Feb. 2014, 20:49

Lili & Melissa

A délután nagy részét a klubhelyiségben kuksolva töltöttem. Egyedül voltam, lévén roxmortsi nap volt. A csendben még a légy zümmögését is hallani lehetett, a tűz pattogása pedig különösen jó érzéssel töltött el. Dzsekim zsebéből egy doboz cigit kotortam elő, na nem olyan ócskát, mint amit a muglik szívnak. Kivettem egy szálat, majd egy pálcaintéssel meggyújtottam és ajkaimhoz emeltem. Mélyen szívtam be a kesernyés, bódító füstöt, mely lassan az egész szobára rátelepedett. Lehunytam szemeimet. Bárcsak örökre így maradhatnék.
Fejben pontról-pontra elterveztem a kis akciót, számba véve minden lehetséges eshetőséget. Tökéletes tervemben az egyetlen apró hibát Nenil jelentette, akit viszont nem iktathattam csak úgy ki. Nem mintha nem tervezném megleckéztetni, mert fizetni fog a pimaszságáért és…mert olyan, amilyen. Egy hirtelen mozdulattal elnyomtam a cigit. Dühös lettem, bár magam sem értettem miért. Megráztam fejem, cuccaimat összeszedve felálltam  és a hálóterembe sétáltam. Éppen becsuktam magam mögött az ajtót, amikor a klubhelyiség bejáratának ismerős nyikordulása ütötte meg fülem. Elmosolyodtam a gondolatra, hogy milyen jól időzítettem. Nem szándékoztam megvárni, amíg valaki feljön, így utam rögtön a fürdőbe vezetett.
Megborzongtam, ahogy megéreztem a testemre záporozó jeges vízcseppeket, de kimondottan jólesett. A hideg észhez térít, felfrissít, olyan mintha megtisztítana mindattól a mocsoktól, amivel a bennem rejtőző szörnyeteg szennyez be nap, mint nap. Nevetséges, de legalább az illúzió megmaradt.
Pontosan egy előtt három perccel indultam el a klubhelyiségből, ahonnan akadálytalanul jutottam el a megbeszélt találkozóhelyig. Kecses mozdulataim nem keltettek zajt, úgy mozogtam és érzékeltem, akár egy macska, ami éppen a zsákmányát cserkészi be. Egy pillanatra megtorpantam a folyosó végénél, majd pillantásom megtalálta Nenilt. Háttal állt nekem, én pedig lassú, hangtalan léptekkel indultam meg felé. A fejemben mohó kis hangocskák azt suttogták, átkozzam meg, támadjam hátba. Nem tettem, eszem győzelmet aratott ördögi énem fölött, bár az utolsó pillanatig hezitáltam.
Ahogy közelebb értem, megálltam mögötte.
- Nem okos dolog hátat fordítani az ellenségnek – suttogtam kísérteties hangsúllyal, remélve, hogy kirázza tőle a hideg. Mikor megpördült és szemben találtam magam ábrázatával, gonosz kis mosolyra görbültek ajkaim. Bevallom, nem vártam okosabb viselkedést tőle.
 




note: Nekem is a tied(:  
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyVas. 09 Feb. 2014, 15:33

Lili & Melissa


Ahogy megláttam az elégedett mosoly morzsáját a mardekáros királylány szája sarkában azt hittem megfojtom. Nem bírom elviselni, ha azt hiszik irányíthatnak. De jobb ha lenyugszom. Csak a lecke befejezéséig kell elviselnem az a gyönyörű arcocskáját. Csak tudnám mit van úgy oda magáért. Egy álnok gyík, mint minden mardekáros! Ez egy tény és nincs értelme vitatkozni vele.Sosem értettem miért jó nekik, hogy másokat bántanak. Az egyetlen épeszű magyarázat, hogy valami őket bántja és azt vetítik ki, bár egy két személynek ezt az ötletemet is sikerül megcáfolnia. Mindenesetre én örülök, hogy nem vagyok ilyen. Meg annak is, hogy a papa nem hagyta, hogy ilyen gonosz legyek másokkal. Nekem mindig azt mondták, hogy mind egyenlőek vagyunk. Na már most jelen pillanatban is megdőlt ez az állítás. Ugyanis szerintem jóval magasabb szinten állok ennél a lánynál, de hagyom, hogy azt higgye, hogy ő az okosabb. Ekkor azonban meghallom azokat a gúnyos hangon kimondott szavakat.
~Pálca legyen nálad.~ Ismételem magamban lassan, a sértő megjegyzést. ~Mit gondolsz hol van? A kispolcon?!~ Duzzogok magamban ez már komoly sértés, feszegeti a határokat ez a beképzelt... Nem is tudom mi. Szerencsére megtanultam, hogy ne mutassa arcom a különböző érzelmeket, csak a mosolyt. Most is felveszek egy mosolyt, majd megint megkomolyodik az arcom.
Sejtem, hogy azért a bejárati csarnok lesz a találkahely, mert az hozzánk közel van és azt hiszi nem tudok messzebb egyedül eljutni. Pedig ha tudná, hová szoktam én este kilógni.
Ellenben nem gondolkodom ezen, inkább teret engedek a beszélőkémnek és hagyom, hogy elmondja, amit a kisasszonyról gondol. Még mindig jól állok ugyanis a kínos megjegyzéseket még megtartottam magamnak. Ahogy befejeztem, mintha egy kis gondolkodást vélnék rajta felfedezni. Ekkor levonja a következtetést, magamban tapsolok neki, hiszen ki gondolta, hogy rájön. Azonban az, hogy kinevetett nem nagyon tetszik. Ezért sem kedvelem a mardekárosokat, mindenkit kifiguráznak. Ahogy ez végigfutott agyamon Melissa belefúrja szürke jeges tekintetét az enyébe. Azt akarja, hogy féljek? Nem fog menni. Nem ijedek meg csak egy gonosz pillantástól.
- Nem annyira, mint te! - Igen ezt sértésnek szántam és mondhat bármit nem fog érdekelni. Még mindig állom a pillantását. Lehet, hogy a szem a lélek tükre, de az övéből csak a gonoszságot, meg a fájdalmat tudom kivenni. Vajon az enyémben mit láthat? Fájdalmat esetleg, de gonoszságot, vagy nagyképűséget biztos nem. A szemeben is az az őszinte, vidám, mindenrekész lány van, aki mindig is volt. Ahogy a papám mondta, mikor sírtam, akkor is ott volt a mosoly a szememben. Biztos szerencsém van, hogy nem értek nagy veszteségek, de ami ért én azt is feldolgoztam, amennyire lehetett. Arcomon megint ott virít a mosoly, nem akarom, hogy azt higgye, hogy sikerült megsértenie. Mikor már éppen belemelegednék a gondolataimba, akkor szólal meg újra. Feláll és elindul, majd visszafordul.
- Nem fogok! - Vetem oda félvállról, mikor észreveszem, hogy mindent nekem kell elpakolnom. Utána nézek Melissa-nak, s mikor becsukja az ajtót, gúnyosan kinyújtom a nyelvem. Majd felállok és lassan összeszedem a könyveket. Folyton az jár a fejemben, hogy milyen önző ez a lány, meg hogy az hiszi ő legokosabb. Nem tetszik, nagyon nem. Elviszem a könyveket a helyükre, majd elköszönök a könyvtár felügyelőtől és visszamegyek a klubhelységbe. Morcosan pakolom le a dolgaim és belevetem magam az ágyba. Nem kell sokat várnom, hogy Mary megjelenjen. Természetesen ki akar kérdezni a beszélgetésről én pedig mindent elmondok, persze az esti tervet kivéve. Szerencsére nem feszegette a témát, főleg miután részletes leírást kapott Melissa-ról. Vacsora után még jó ideig fenn vagyok. Viszont egyszer csak elnyom az álom. Mikor kinyitom a szemem már fél egy van. Szerncsére nem kell futnom, annyira nem aludtam el. Beledugom csizmám szárába a pálcám és elindulok a bejárati teremhez. A klubhelységből nagyon könnyű volt kilógni, mint mindig tipikus, senki sem figyel. A folyosókon már lassabban és elővigyázatosabban járkáltam. De még így is rekord gyorsasággal érkeztem meg és a mardekáros királykisasszonynak se híre, se hamva. Jobbnak látom, ha nem a terem közepén állok, így odamegyek az egyik falhoz és nekidőlök. Én itt vagyok, most már csak a betörés mesterének kell megjönnie. Nem mondhatja, hogy késtem még tíz percel hamarabb is vagyok, mint kellene. Nem lehet egy szava se, senki sem látott és nem is fog, ha rajtam múlik nem.

note: Tetszett a reagod! (:

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyVas. 09 Feb. 2014, 10:14

Lili & Melissa

Bólintottam. Elégedett mosoly bujkált szám szegletében, mindig is szerettem, hogy az emberek azt teszik, amit mondok. Imádom manipulálni őket, a háttérből mozgatni a szálakat, mint marionett bábokat rángatni őket.  Más szülők azt tanítják a gyereküknek, hogy legyenek jók; az enyémek pedig már kiskorom óta azt szajkózzák, hogy a jóság egyenlő a gyengeséggel, a céljaim elérésének pedig nem lehet túl nagy az ára. A cél szentesíti az eszközt. Az eszközök pedig az emberek, akik valljuk be, könnyedén pótolhatóak.
Nagyon úgy tűnt, hogy Nenil komolyan gondolta a dolgot, legalábbis arckifejezése erről árulkodott. Nem győzött meg, de legalább nem akadékoskodott, ami már nagy előnynek számított.  
- Egykor, ahogy te is mondtad, nem késel, és lehetőleg nem buktatod le magad, amíg odaérsz. Pálca legyen nálad – szúrtam oda neki gúnyosan hangsúlyozva a szavakat.  Nem véletlenül a bejárati csarnokot jelöltem ki találkozási helynek, az nincs olyan messze a klubhelyiségüktől és addig talán még csekély képességeivel is el tud jutni, anélkül, hogy Frics vagy Hóborc karjaiba futna.
Végighallgattam mondandóját, de inkább nem fűztem hozzá megjegyzést. Még megsértődne.
- Nem bízol bennem – ismételtem elgondozva, majd felkacagtam. – Édes – húztam el a szó végét, miközben jeges, szürke tekintetemet íriszeibe fúrtam. Kíváncsi voltam, meddig bírja. Ha a szem valóban a lélek tükre, vajon mit mutathatnak az enyémek? Talán sötét, végtelen mélységet, gyűlöletet, közönyt, az emberségnek szikráját sem, hiszen ez a lelkem, ez vagyok én magam. Egy két lábon járó ronccsá váltam. Fáj, nagyon.
- Később találkozunk – vetettem gátat aggasztó gondolataimnak. Felálltam, majd vállamra vettem táskámat. A könyveket majd Nenil elpakolja. – Ne késs – fordultam vissza, majd választ nem várva gyors léptekkel hagytam el a könyvtárat.
 



note: (:
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptySzer. 05 Feb. 2014, 21:57

Lili & Melissa


Mondanom sem kell, hogy eszem ágában sincs rosst jegyet kapni erre a dolgozatra. Nem azért mert mások ezt várják tőlem el, hanem mert én ezt várom el magamtól. Ha elég nagy leszek auror akarok lenni, ahhoz pedig rengeteget kell tanulnom és jó jegyek kellenek. Ezekért pedig mindent el kell követni. Még sosem volt olyan, hogy K-nál rosszabb jegyet kapjak. Talán csak egyszer, az első évben az első dolgozatomra, de az már nagyon, nagyon régen volt. Azóta sok minden megváltozott. Sokkal módszeresebben tanulok, s még ez mellett is képes vagyok bohóckodni. Még így is tudok úgy viselkedni, mint bárki más. Ami igazán furcsa lehet, hiszen az aranyvérűekről az az elképzelés járja, hogy beképzeltek, nagyszájúak és elvannak telve maguktól, na meg hogy gyakran lódítanak. Ebből rám legfeljebb a nagyszájúság igaz. Nem vagyok eltelve magammal, nem lódítok soha, az pedig hogy beképzelt lennék egyenesen sértő állítás. Ezt Mary tudja legjobban igazolni, ő tudja, hogy aranyvérű vagyok, azt is hogy rengeteget tanulok, de ugyanakkor nem tartom magam nagyra csak azért mert mindig K-t vagy VF-et kapok. Sőt úgy néz ki, mintha ezek a dolgok hidegen hagynának.
Ez pedig csak annyi részben igaz, hogy már megszokás, hogy ilyenek, de rengetem munkám van a jegyek mögött. Mennyi könyvet végig olvastam azóta mióta ide járok, már a számát sem tudom, száznál meguntam a számolást.
A jegyekkel kapcsolatos megjegyzésemre egy egyszavas választ kapok, minek hatására inkább visszabújok a könyvbe, de nem jutok vele előrébb. Nem is az a baj, hogy van amit nem tudok rendesen kivenni, hanem az, hogy egyáltalán nem olyan, mint amilyen kellene. Gyorsan felfogom, hogy ide egy sokkal magasabb szintű, pontosabb megfogalmazás kell, s mikor Melissa megemlíti a zárolt részleget, tudatosul bennem, hogy ott van, ami kell nekünk. Sosem voltam az a gyerek, aki rosszaságokba keveredett, tekintve, hogy nem tudok hazudni, így elég bajos lenne kibeszélni magam a gondok alól, de volt már rá példa, hogy Mary-val megszegtük a szabályokat és nekem kellett kimagyaráznom magunk.
Ilyenkor van az, hogy nem mondunk el mindent, vagy egy régebbi kiruccanás eseményeit mondjuk el az akkori helyett. Végülis, igazat mondtam, csak azt nem mondtam meg mikor volt az az ügy. Így nem is hazudtam, de meg is úsztuk a szabályszegést. Most sem lesz olyan nehéz, tekintve, hogy egy mardekáros is velem lesz, akik pedig köztudottan jók az ilyenekben.
Beismerem Melissanak, hogy igaza van, mire arcán őszinte reagcióként jeleni meg a meglepetés, valószínűleg nem nézte volna ki belőlem, hogy ilyet mondok. Végig néz, persze én még mindig mosolygok, a mosoly csak nagyon ritkán tűnik el arcomról, így nem lepődnék meg, ha legalább agyalágyultnak gondolna. Amiben szinte biztos vagyok az az, hogy nem hisz nekem. Persze nem akarom ezt felróni neki, hiszen nem ismer, nem is tudhatja, hogy sosem hazudok, ha pedig a dolgozatokról, leckékről van szó egyenesen véresen komolyan szoktam mondani, ami elhagyja a szám.
Az biztos, hogy az a megjegyzésem, hogy esetleg nincsen terve a bejutást illetőleg, vérig sértette a mardekáros díszkirálynőt, abból ítélve, ahogy felhúzta az orrát. Valószínűleg van oka a megsértődésre, de én csak akkor hiszek neki, ha látom is, addig semmi értelme. Ezek után közli, hogy ma este hajnal egykor ki kell szöknöm és, hogy a bejárati csarnokban találkozunk.
- Hajnal egy! Ott leszek és most pontosan! - Mondom most megkomolyodott arccal. Elkezdek azon gondolkodni, vajon elmondjam-e Mary-nek a tervet, de jobbnak találom, ha nem tud róla semmit. Igaz, hogy mindig is ő volt, aki szerette a bajokat csinálni, de az hajnali manővereket nem szerette. Jobb, ha nem tud róla, különben is, így kisebb lesz az esély a lebukásra is. Bár kicsit zavar, hogy nem tudok többet a dolgokról, meg arról, hogy hogyan is akarunk bejutni, ennek ellenére nem kételkedem a Melissa-ban. A mardekárosok nagyon jól tudják leplezni a rosszaságaikat, így nincsen semmi félnivalóm. Ekkor a lány, egy rövid hallgatást követően megszólal, mire egy kételkedő pillantást vetek felé. Még mindig komoly az arcom, ez kicsit sem tréfa dolog, de igazából, csak meg akarom mutatni neki, hogy tudok komoly is lenni.
- Rendben van, nem kételkedem benned. Hiszem, hogy tudod mit csinálsz. Ha lebukunk mindenképen én húznám a rövidebbet, a miértje nem lényeges. Tudom mikor lehet megbízni kiben. Nem mondom, hogy megbízom benned, de hiszek neked és elfogadom, hogy te jobban értesz a besurranáshoz, mint én. Sosem fogok benned bízni és nem is kell, de most társak vagyunk így hinnünk kell egymásnak. - Jegyzem meg a végén megint felvéve a lány számára kedvenc (nekem inkább átlagos) mosolyom. Megint Lili lettem, az a Lili, aki örökvidám és őszinte, most szabályt szegek és teszem ezt egy mardekárossal. Az biztos, hogy miután a dolgozatot beadtul elmesélem az egész történetet Mary-nek. Nagyon csodálkozni fog, már előre kíváncsi vagyok az arcára.


note: Nagyon jó lett a reagod! Nekem nagyon tetszett! Very Happy

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptySzer. 05 Feb. 2014, 20:46

Lili & Melissa

Fontos ez a dolgozat. Maximalista vagyok, vagy perfektül végzem a dolgokat, vagy sehogy. Hozzászoktam, hogy ezt kell tennem bármilyen kellemetlen is a feladat, hiszen mindig is ilyen szemléletmód szerint éltem. Egy aranyvérű maga a tökély, még a hiba lehetőségét sem engedheti meg magának. Egy aranyvérű azt mondja, amit elvárnak tőle, nem amit gondol. Egy aranyvérű megtanul egy másik, egy elképzelt ember bőrében élni.  Mindezt nem volt könnyű elfogadnom ilyen természettel, sosem éreztem jól magam, de még ha a szüleim nem is az én érdekemben kényszerítették rám ezt az életstílust, mégis bevált. Bármilyen megalázó is számomra a helyzet, jó képet vágok hozzá, még ha kezdek is kifogyni a türelmemből. Nenil nem tesz semmit, mégis a falra tudnék mászni émelyítő mosolyától, ami csak nem akar leolvadni a képéről.
- Helyes – mosolyodtam el erőltetetten, majd újra a könyvekbe temetkeztem.  Ahogy a megfakult oldalakat lapozgattam, és próbáltam kisilabizálni a már kissé megkopott szöveget, hamar meggyőztem magam róla, hogy megéri egy pici kockázatot vállalni a siker érdekében. Nem ez lenne az első eset, hogy tiltott időben, tiltott helyeken kószálok, igen jártas vagyok ezen a téren. Csupán szórakozásból is megszegem a szabályokat, szeretem próbálgatni a határaimat, viszont másokkal ellentétben én sosem kötök ki büntetőmunkán egy-egy éjszakai séta után.  
Nem akartam hinni a fülemnek, amikor a lány közölte, igazam van. Elkerekedett szemekkel néztem rá, mérlegelve a lehetőségeket. Talán hinnem kellene neki. Vagy csak szórakozik? Azzal rosszul jár.  Fürkésző tekintettel néztem végig rajta, arckifejezése most sem tükrözött több értelmet, mint ami egy hugrabugostól elvárható, a bugyuta mosolya pedig éles kontrasztot alkotott iménti szavaival. Ha ezer évig élek sem néznék ki belőle hasonló hozzáállást. Butaságokat beszél, kijelentése légből kapott, ő maga sem gondolhatta komolyan, de az a minimum tőlem, hogy megtanítom neki, a szavaknak súlya van.
- Még szép, hogy van – húztam fel az orrom. Hihetetlen, hogy képes volt ilyen butaságot kérdezni tőlem, tőlem, aki mindig felkészült és naprakész. Nem véletlenül nem vagyok gyakori vendég Fircsnél és más tanároknál, jól tudom, hogyan lehet megúszni a lebukást, ha pedig mégis pechem van, tudom, mi a módja annak, hogy kihúzzam magam a pácból.
- Ma, mondjuk, hajnali egykor kiszöksz és a bejárati csarnokban találkozunk – jelentettem ki határozottan, ellentmondást nem tűrő hangon. Ha most megszólal, ha kritizálni merészel, esküszöm, patkánnyá változtatom –ha már úgyis az átváltoztatás tannál tartunk.  Jelenleg nem kívánom beavatni tervem további részleteibe, nem bízom benne, és amúgy sem nézek ki belőle sokat, még ha mutat biztató jeleket is. Idővel mindent megtud.  
- Bízhatsz bennem, tudom, mit csinálok – szólaltam meg rövid hallgatás után, majd, amikor szemben találtam magamat hitetlenkedő pillantásával még hozzátettem – Egy Mardekárosban csak akkor szabad bízni, ha a saját érdekében cselekszik. Ha lebuknál, engem is magaddal rántanál, így bármennyire is hívogató a lehetőség, nem b*szhatok ki veled – vontam meg a vállam. Igaznak gondoltam amit mondtam, csak éppen nem magamra vonatkoztatva.Bennem sosem lehet megbízni, a látszat pedig általában csal…vagy mindig.
 




note: Nekem tetszett.(:  
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyVas. 02 Feb. 2014, 21:59

Lili & Melissa


Mondanom sem kell könnyen észre vehető, hogy a mardekáros kisasszonyt jobban érdekli, mint a lecke vagy csak én nem vagyok neki szimpatikus. Érdekli is a csodát, nekem csak az számít, hogy meglegyen a kitünő, aztán nem is kell többet látnom a kisasszony arcát. Sose szerettem a mardekárosokat, nem azért mert azt mondják gonosz varázslók lesznek, hanem mert mind olyan ellenszenves,mint ez a díszpéldány itt. De mindegy is itt a munka a fontos,csak jó képet kell hozzá vágni. Arra gondolni, hogy ez őt sokkal jobban idegesíti, mint engem.
Lerakom a könyveket, az asztalra, s elrendezem, nehogy egy is leboruljon. Majd kezetnyújtok a lánynak, aki még mindig a hugrabugos edzést figyeli. Mikor észre vesz el is fogadja a kéznyújtást, bár elég ellenszenves arcot vág.
~Melissa? Szép neve van az biztos! Ha nem lenne ilyen pökhendi jól kijönnénk!~ Jegyzem meg magamban, majd felcsapom a könyvet. Szemem végig fut a tartalom jegyzéken, s amit látok nem tetszik. Sose szerettem, mikor McGalagony olyan leckét adott, amit sok kicsi részből kellett összerakni, de ez a mostani kész katasztrófa. Ekkor a következő kérdésemre, még mindig parancsoló hangon válaszol Melissa. Erre egy halvány félmosoly húzódik eddig komoly, a könyvet fürkésző arcomra, s felemelem a fejem.
- Én is mindig K-t kapok, ha nem VF-et. Azt pedig nem is vártam, hogy helyettem gürizz, együtt kell gürizni a kettő nem ugyanaz. - Jegyzem meg még mindig kedves hangon. Ekkor felcsapok egy másik kömyvet, ahogy a lány is felcsap egyet, de engem megint ugyanaz a látvány fogad, mint az előbb. Nem kis meglepetésemre Melissa is ugyanezzel áll szemben, de ő felvet egy megoldást. Megcsillan a fény a szememben, mikor elmondja az ötletet.
~A zárolt részleg! Hát persze ott biztos van anyag.~ Örvendezek magamban. Becsukom a könyvet és félretolom, mindig is odaáig voltam a kalandokért főleg, ha a tanulással voltak kapcsolatosak. Így szememben csillogó tűzzel szólaltam meg újra, persze halkan és közelebb hajolva Melissa-hoz.
- Nem hiszem, hogy McGalagony úgy adott volna olyan leckét, amihez a zárolt részleg kell. De! De igazad van, arra van szükségünk, már amikor összeszedtem a köyveket, akkor is láttam, hogy nem lesznek jók. De a zárolt részlegben biztos van olyan, ami megfelel. Akkor viszont be kell jutnunk. Nem gondolom, hogy bármelyik tanár engedélyt adna a belépésre, tehát marad a belógás. Csak az a kérdés hogyan? Nem szabad észrevenniük, mert ha lebukunk, nagyobb bajunk lesz, mintha rosszabb szintű leckét írunk. Van ötleted, hogyan jussunk be? Vagy esetleg tudsz, valakit aki ad engedélyt a belépésre? - Kérdezem izgatott tekintettel méregetve a lányt. Kíváncsi vagyok van-e valamilyen ötlete. Igaz, hogy a leckét csak jövőhéten kell leadni, de megírni meglehet hamarabb is. Viszont a zárolt részlegbe való bejutás nem könnyű, de én már most azon gondolkodom, hogyan lehetne bejutni, vagy hogyan lehetne engedélyt kérni a belépésre.


note: Semmi baj! Az enyém se lett profi munka. Very Happy

Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptyVas. 02 Feb. 2014, 19:36

Lili & Melissa

Egészen elmerültem a hollóhátasok edzésének megfigyelésében, ami olyan szinten szánalmas volt, hogy Weasley tavalyi teljesítménye hozzájuk képest világszínvonalúnak minősülhetett volna. Csak akkor tűnt fel, hogy már nem vagyok egyedül, amikor valaki hozzám szólt. Kelletlenül felé fordítottam arcom, majd elfogadtam felém nyújtott kezét.
- Melissa Blackburn – közöltem szárazon, miközben kicsit sem kedves tekintettel méregettem. A hányinger kerülgetett közvetlen, sőt egyenesen kedves viselkedésétől, ami a hugrabugosokat olyan unszimpatikussá tette számomra. Egyszerűen nem értem őket. Elfordítottam tekintetemet, több figyelmet nem szenteltem neki, újra a hollóhátasok edzését kezdtem tanulmányozni, míg a lány helyet foglalt velem szemben, és egy halom könyvet pakolt az asztalra.
- Csak, hogy tisztázzuk a játékszabályokat – néztem újra rá, keresve tekintetét. – Én mindig K-t kapok, és ez most sem lesz másképpen. Viszont ne hidd, hogy gürizni fogok helyetted - közöltem vele a tényeket, csak a miheztartás végett. Választ nem várva az egyik könyvért nyúltam, majd felcsaptam a tartalomjegyzéknél és gyorsan végigfutattam rajta pillantásom. Elhúztam a számat, majd, hogy meggyőződjem igazamról belelapoztam a könyvbe. Csupán pár bekezdést olvastam el, de egyáltalán nem voltam elégedett. Megcsóváltam a fejem.
- Ez kevés lesz – váltottam kevésbé ellenséges hangra. – Ennél komolyabb könyv kell, ami részletesebben tárgyalja a témát. Konkrét, pontos információk kellenek, nem körülírás…Te is tudod, honnan szerezhetünk ilyet; a zárolt részlegről – mosolyodtam el, először az érkezése óta. McGalagony nem fog engedélyt adni, hiszen nem kaptunk volna ilyen feladatot, ha nem gondolná, hogy a könyvtárnak ez a része is tartalmazza a megfelelő információkat, ebben biztos vagyok, ahogy abban is, hogy a többi tanártól sem lenne könnyű szerezni. Még jó, hogy ilyen apróságok nem jelenthetnek problémát.
 




note: Bocsi, kicsit gyengécske lett.:/
Vissza az elejére Go down
Lili Nenil
Hugrabug/7. évfolyam
Lili Nenil


* : Lili & Melissa Neverrothnroll
Hozzászólások : 191
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Hugrabug
Tartózkodási hely: : Anglia, Roxfort
Kirendelt pár : Terry Boot
Avataralany : Hayley Mcfarland
Karakterlap : Here I am
Karakterzene : The last dance
One day
¥ : "Aki nem tud csodálkozni, elámulni az -hogy úgy mondjam- halott, és szeme kialudt!"
"Not all who wonder are lost!"


Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptySzomb. 01 Feb. 2014, 21:48

Lili & Melissa


A napom olyan jól kezdődött, ahogyan ritkán szokott. Vidáman keltem fel és tele voltam élettel. Még meg is jegyeztem Mary-nek, hogy rég éreztem magam ilyen jól.
Teljesen rendben volt minden egészen az átváltoztatástan óráig. Mikor is kiderült, hogy pármunkát kell csinálnunk. Az első gondolatom az volt, hogy nem lehet ekkora balszerencsém ma nem. De sajnos ez még csak a kezdet volt. A legszörnyűbb még hátra volt. Amúgy se szeretem a pármunkákat, mindig attól félek, a másik elrontja a munkám. Nem azért tanulok ennyit, hogy bárki más rontsa el a jegyemet.
Az óra hátra maradó részét teljesen lelkesedés mentesen ültem végig. Már a gondolat is aggasztott, hogy egy Mardekáros piperkőc lánnyal kelljen leckét csinálnom. Az biztos, hogy hamar túl akarok rajta esni. Persze nincs ellenemre senki, csak azok a lányok, akik így festenek, mint az akivel összeraktak, általában nem valami okosak, vagy azt hiszik jobban tudják a dolgokat, mint én. Pedig ez nem biztos, hogy így van. Én keményen tanulok és ez a jegyeimen is meglátszik, sose kaptam még egy rossz jegyet sem. Azonban az óra hamar elmúlt. Éppen az utolsó jegyzeteim írtam fel, s utána kezdtem összeszedni a dolgaim, mikor a "tanulótársam" odalépett mellém. Szinte parancsoló hangon szólított meg. Én meg felpillantottam rá, majd hogy ne tartsam fel kurtán megjegyeztem.
- Ott találkozunk! - Azzal a lány ott is hagyot. Meg kell mondanom ez kicsit megnyugtatott. Bár még így is eléggé zaklatott voltam a nap hátralévő két óráján, amit Mary meg is jegyzett nekem. De én csak annyit mondtam, hogy elúszott a mai napi jó kedvem és ne is próbálja meg kiszedni belőlem, mi az oka.


Az utolsó órám gyógynövénytan volt. Ez az óra máskor se foglal le komolyabban, de most egyenesen kínszenvedés volt. Minden percben az órámat néztem és már nem tudtam mit kezdjek magammal. A sok növény nem érdekelt, csak a pármunkán járt az eszem. Az óra végére úgy néztem ki, mint aki most futotta le a maratont. Mary rámparancsolt egy ruhacserét. Ő mindig is híres volt az öltözködési mániájáról. Most viszont hallgattam rá. Csuklóm kötöttem egy sárga sálat. A sárga szín mindig megnyugtat. S lehet, hogy Mary-nek kivételesen igaza volt és a ruhacsere felvidított.
Mosolyogva indultam el a könyvtárba. Gyorsan végig futottam a folyosókon fel az emeleteken, végül amilyen csendben csak tudtam beléptem a könyvtárba. Ez az én terepem! A nyugalom és a tudás szentélye. Ha nem kellene leckét írnom biztos a szokásomhoz híven nekilátnék egy könyv olvasásának. Viszont most dolgom van. Köszöntem a könyvtár felügyelőnek, majd a Mardekáros lány keresésére indultam. Út közben összeszedtem néhány hasznos könyvet is, ami jól jöhet a leckéhez. Gyorsan megtaláltam a lányt, az egyik ablak alatt ült és bámult ki rajta. Én éppen csak kipillantottam, ide jövet láttam, hogy a Hollóhát tart edzést, márpedig azt minden ház tudja, hogy azok elég gyengék a kviddics terén. Egy kisebb adag könyvel a kezemben lépek oda a lány mellé, maj vele szemben leteszem a könyveket. Végül kedves mosollyal megszólalok.
- Itt is vagyok! Lili Nenil! - Nyújtok kezet, s ha elfogadja ha nem folytatom a beszédet. - Akkor hol kezdjük? Hoztam egy két könyvet, ami segíthez ezért késtem. - Mondom, majd felcsapom a legfölső könyv fedelét és elkezdem tanulmányozni.



Vissza az elejére Go down
Melissa Blackburn
Mardekár/7. évfolyam
Melissa Blackburn


* : Lili & Melissa Tumblr_n5qhwy1BtD1rrlcp5o1_250
Hozzászólások : 97
Vér : Aranyvérű
Iskolai ház : Mardekár
Tartózkodási hely: : Roxfort
Kirendelt pár : Znakharka
Avataralany : Leighton Meester
Karakterlap : Δ She is the Darkness
Karakterzene : Δ So Cold
¥ :
"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live."
Lili & Melissa Tumblr_n8z42k1Bvv1qd3s2ro2_r1_500



Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Lili & Melissa   Lili & Melissa EmptySzomb. 01 Feb. 2014, 18:45

Lili & Melissa

Pármunka . Hogy én mennyire utálom az ilyesmit. Egyedül minimum kitűnőre írom meg a dolgozataimat, de ha a nyakamba sóznak egy szerencsétlen idiótát, aki mindenbe belepofázik, az csak rosszul sülhet el.  Tény, képtelen vagyok csapatban dolgozni, utálom, ha valaki nem hajlandó azt tenni, amit mondok, pedig beláthatóan messze jobb képességekkel rendelkezem nála. Mindig is úgy gondoltam, hogy nekem nem itt lenne a helyem, a söpredék között, akiknek maximum annyi kiváltság járna, hogy nyalhatják a talpunkat. Több és jobb vagyok náluk.
Amikor megszólalt az óra végét jelző csengő, fáradt sóhajjal álltam fel, elhatározva, hogy kezembe veszem a dolgokat.
- Menj csak, nekem még van egy kis dolgom – intettem fejemmel előre, tekintetemet egy barna hajú, sárga gallérú talárt viselő lányra szegeztem. Vágtam egy grimaszt, drága barátnőm együttérző mosollyal arcán megveregette a vállam, majd továbbállt.  Kedves. Nem mintha nem tudnám, hogy tökéletesen hidegen hagyja, mi van velem.  
Vállamra vettem táskám, majd lassan, mintha így elkerülhetném a találkozást, a lány padjához sétáltam. Sötétbarna tincseimet hátradobva álltam meg mellette.
- Szia! Nekem sem okoz felhőtlen örömet, de úgy tűnik, együtt kell működnünk – villantottam bájos mosolyt. -  Ma, órák után a könyvtárban? – A kérdés az lett volna, hogy ráér e, de hangom inkább volt utasító, mintsem kérdő. Minél gyorsabban túlesünk rajta, annál jobb – neki és nekem is.

~

Az utolsó órám dupla bájitaltan volt, ami még a megszokottnál is mulatságosabb volt. Piton valószínűleg ballábbal kelt fel, olyan volt akár egy feldühített durrfarkú szurcsók, mindez persze a griffendéleseken csattant. Csak azt csodálom, hogy Longbottom nem sírta el magát, pedig az lehetett volna a nap fénypontja. Szám sarkában még akkor is elégedett mosoly bujkált, amikor belöktem a könyvtár ajtaját, ami hangos puffanással csapódott be mögöttem. A szenilis Mrs. Cvikker nem is próbálta titkolni felháborodását, de mielőtt hangos rikácsolásba kezdhetett volna, megoldottam az ügyet egy odavetett elnézést kéréssel, majd eltűntem a végtelennek tetsző, poros könyvektől roskadozó polcok között. A könyvtár hátsó részébe érve aztán letelepedtem egy üres, a kviddicspályára néző asztalhoz. Hátradőlve bámultam ki az ablakon. A hollóhát éppen edzést tartott, amire innen tökéletes rálátás nyílt. Gúnyosan elmosolyodtam, amikor az az egyik terelőjük a gurkót pontosan az őrzőjük szemei közé küldte, mire az ijedtében lefordult a seprűjéről és csak kevésen múlt, hogy nem esett le….Könnyű győzelmünk lesz ellenük, az egyszer biztos.  




note: remélem tetszik
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lili & Melissa Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lili & Melissa   Lili & Melissa Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lili & Melissa
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Melissa Blackburn
» Leonard & Melissa
» Tally&Melissa
» Dougie&Melissa
» Znakharka&Melissa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Roxfort :: Kastély :: Ötödik emelet :: Könyvtár-
Ugrás: