KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Thjalf & Lana Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Thjalf & Lana Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Thjalf & Lana Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Thjalf & Lana Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Thjalf & Lana Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Thjalf & Lana Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Thjalf & Lana Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Thjalf & Lana Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Thjalf & Lana Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Thjalf & Lana

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Thjalf & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Thjalf & Lana   Thjalf & Lana EmptyPént. 13 Szept. 2013, 16:39

Mugliismeret óráról jöttem épp ki, az órarendemet böngészve. Lyukas óra. Ennél szebb szó nem létezik. Főleg most, hogy Helenával az animágiát tanulom. Úgy döntöttem, hogy ez a fölösleges egy órában sem lesz másképpen. Megvártam, míg eloszlik a tömeg, közben hátamat a hideg kőfalnak vetettem és egy könyvet olvasgattam - mugli könyvet, E. A. Poe-t. Amikor a diáksereg elvonult, körülnéztem, hogy tényleg egyedül vagyok-e, majd ledobtam a táskámat a földre és pálcával a kezemben, meg nem mozdítva azt, különféle bűbájokat, varázslatokat szórtam szét a folyosón, hihetetlen kis szünettel az igék között.
Mindaddig így tettem, amíg meg nem hallottam a lépteket. Ekkor a pálcát gyorsan taláromba rejtettem és kezembe vettem a fekete, bőrkötéses muglikönyvet. Olvastam. A közeledő léptek zajára felpillantottam. Nem tanár volt, hanem egy Hollóhátas. Ismertem, a múltkori, ütős buliból; még, ha csak az arcát és a nevét. Thjalf Osberg volt az.
Megvártam, amíg köszön, de érdeklődve figyeltem, ahogy felém halad. Elvégre... óra volt. Hacsak nem, neki is lyukasa volt. El tudtam képzelni róla, hogy lóg. Hát... én is megtettem párszor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Thjalf & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thjalf & Lana   Thjalf & Lana EmptyPént. 13 Szept. 2013, 17:36

Hétfőnként mindig van egy lyukasórám bájitaltan után - most sem volt ez másképp. Nem volt túl sok kedvem hozzá, hogy megírjam az egy tekercses dolgozatot McGalagonynak átváltoztatástanra, így elhatároztam, hogy kóborlom egy kicsit az iskola folyosóin. Csak egy kicsit.
Az első emelet folyosóján egy ismerős lányt pillantottam meg
- Szia! - köszöntem rá a lányra. Ő is ott volt a múltkori buliban a Szükség Szobájában. A nevét nem tudtam, de mindenesetre elég csinos volt. Így hát letelepedtem mellé a hideg kőfolyosóra.
- Mit olvasol? - kérdeztem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Thjalf & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thjalf & Lana   Thjalf & Lana EmptyPént. 13 Szept. 2013, 17:57

Láttam rajta, ahogy közelebb lép, hogy bár ismerősek számára a vonásaim, nem teljesen tiszta, hogy ki vagyok. Köszönésére elmosolyodtam, és viszonoztam azt:
- Heló - majd, mikor a könyv felől érdeklődött, felé mutattam a borítót, melyre egyszerű, de ezüstösen csillanó betűkkel volt felírva az író neve és egyik fő művének címe (A holló).
- Mugli író - mondtam -, lehet, hogy nem ismered. De kölcsön adhatom, ha szeretnéd - böktem állammal a könyvre. Gondoltam, ha már Hollóhátas, akkor szeret is olvasni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem fog visszautasítani, avagy nem fog neki tetszeni a mű. Poe kissé... sötét figura volt. Én, speciel pont ezért szeretem.
- Egyébként Lana vagyok, Lana Winters - mutatkoztam be rendesen, hiszen erre múltkor nem volt megfelelő az alkalom.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Thjalf & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thjalf & Lana   Thjalf & Lana EmptyVas. 06 Okt. 2013, 14:55

- Hallottam már róla...Edgar Alan Poe, igaz? - kérdeztem a borítóra pillantva, amin Edgar neve alatt a mű címe díszelgett.
- Én pedig...öhmm...Thjalf, Thjalf Osberg - dadogtam. Én sem értettem miért jöttek ilyen nehezen a szavak a számból. Mostanában mindig zavarban vagyok, ha lányokkal beszélek, pedig ez eddig nem volt így.
- Egyébként mit csinálsz itt? Csak nem lyukasóra? - kérdeztem bizonytalanul.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Thjalf & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thjalf & Lana   Thjalf & Lana EmptyCsüt. 10 Okt. 2013, 17:34

- Igen - bólintok és visszarakom a táskámba. Nem úgy tűnik, mint aki felettébb érdeklődne a könyv után. Ez van, nem mindenki kedveli az ilyesmit.
Suta bemutatkozására gonoszkás mosoly játszik szám szegletében. Ha megszeppent a látványomtól, a lényemtől remélem ettől csak jobban zavarban lesz - fut át a gondolat az agyamban.
- Érdekes neved van - mondom, miközben arcát fürkészem. -, Norvégiából származol? - vonom fel érdeklődve a szemöldökömet. Pont akkor kérdez, amikor én, így a szavak egymásba gabalyodnak. Elmosolyodok.
- Lyukasórám van és olvasgatok, meg varázsolgatok... ilyesmi - játszottam az egyik sötét tincsemmel, miközben a fálnak támaszkodtam.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Thjalf & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thjalf & Lana   Thjalf & Lana EmptyPént. 11 Okt. 2013, 18:07

- Öhm...értem - feleltem Lanának - Nem, bár majdnem eltaláltad - mondtam, mire egymásra mosolyogtunk - Finn vagyok, bár már nagyon régóta itt élünk Angliában. A nyelvet azért még beszélem.
Lana nem lepődött meg a származásomon, egyrészt az akcentusom miatt, másrészt pedig majdnem kitalálta milyen nemzetiségű vagyok, szóval erősen gyanította, hogy skandináv vagyok.
- Te pedig gondolom brit - mondtam neki széles mosollyal. Persze a válasz magától értetődött, nem is tudom miért mondtam ezt neki. Mostanság olyan dolgok is kibuknak belőlem, aminek nem kellene. Persze ezt poénként is fel lehetett fogni, de akkor is.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Thjalf & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thjalf & Lana   Thjalf & Lana EmptySzomb. 12 Okt. 2013, 16:24

Hallgatom, mit mond a származásáról. Nem épp bőbeszédű, aminek én azért örülök egy kicsit. Nem szeretem a szószátyár embereket. Ez alól Helena képzett kivételt, akit úgy ismertem meg, mint aki imád beszélni. Érdekes, vele én is szeretek beszélgetni. Pedig általában ember-undorban szenvedek... minden esetre ezt titkolom Thjalf elől. Nem akarom rögtön, az első találkozás alkalmával elijeszteni. Még nem ismerem, lehet, hogy jófej és jól kijövünk majd. Ha nem, és idegesít - mint például Domus -, akkor majd a tudtára adom, hogy nem kívánok több időt eltölteni a társaságában.
Most azonban még eléggé szimpatikus.
- Szeretem Finnországot - mondom mosolyogva. Egyszer voltam már ott, egy hétig, anyával 'nyaraltunk'. Vagyis: ő dolgozott, engem pedig szabadjára engedett. - És a Finn vodkát is - vigyorodok el szélesen. Kijelentését, miszerint én brit vagyok, megmosolygom.
- Igen, ízig-vérig az vagyok - bólintok. - Szeretsz Angliában lakni, vagy inkább visszamennél Finnországba? - a legtöbb ember lehet, arra kérte volna, hogy beszéljen finnül, én nem. - Egyszer voltam Finnországban, pár szóra még emlékszem, illetve a legalapvetőbb mondatokra, például: Hanki lisää vodka ('kérek még vodkát') - mosolyodok el. Biztos értette. Na igen, jó a nyelvérzékem, és más jellegű területeken a nyelvtudásom is. De ezt nem kötöm az orrára - egyelőrre.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Thjalf & Lana Empty
TémanyitásTárgy: Re: Thjalf & Lana   Thjalf & Lana Empty

Vissza az elejére Go down
 
Thjalf & Lana
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Gabe & Thjalf
» Laurel & Thjalf
» Thjalf & Daphne
» Sherry & Thjalf
» Thjalf & Sherrilyn

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: