KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Mandy Brocklehurst Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Mandy Brocklehurst Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Mandy Brocklehurst Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Mandy Brocklehurst Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Mandy Brocklehurst Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Mandy Brocklehurst Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Mandy Brocklehurst Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Mandy Brocklehurst Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Mandy Brocklehurst Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Mandy Brocklehurst

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Mandy Brocklehurst Empty
TémanyitásTárgy: Mandy Brocklehurst   Mandy Brocklehurst EmptySzomb. 21 Szept. 2013, 19:56



Mandy Brocklehurst || Mandy || 16 || Lindsay Ellingson



Teljes név: Mandy Brocklehurst
Születési idő: 1980. szeptember 16.
Születési hely: Anglia, Bristol
Élőhely: Anglia, Bristol
Pálca: 10 és fél hüvelyk, kőris pálca, egyszarvúszőr maggal
Foglalkozás: tanuló


Ilyen vagyok....


Jellem:
Számomra teljesen újdonságnak számít az, hogy valaki is irántam érdeklődjön. Fogalmam sincs, hogy most téged miért éppen én érdekellek, de ettől még nem foglak elküldeni, ígérem. Habár nem tudok sok izgalmat ígérni, most mégis belekezdek.
Szeretek olyanok társaságában lenni, akikkel jót lehet beszélgetni, akár teljesen hétköznapi dolgokról is, mint például az aznapi ebéd, vagy hogy mit álmodott. Nem igazán értek az álomfejtéshez, de az édesanyám szerint jó úton járok ahhoz, hogy elsajátítsam azt. Sokan strébernek tartanak, csak mert mindig arra törekszem, hogy hibátlanok legyenek a feladataim, a házijaim és mindig helye választ adjak a nekem feltett kérdésekre. Ettől még nem vagyok tudálékos és nem is ütöm az orrom olyan dolgokba, amik nem rám tartoznak. Pedig elhihetitek, hogy nem nagyon tanulok órák után, inkább csak az adott órán odafigyelek és nem mással foglalkozok. Fogékony vagyok az új dolgokra és ha hiszitek, ha nem, néha még én is szeretek tilosban járni. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég csak az éjszakai kószálásra a csillagos ég alatt. Ilyenkor kimegyek az udvarra és leülök egy fa alá, onnan nézem az eget és a csillagjegyeket.
Fogalmam sincs, hogy van-e igaz barátom. Ki lehet nevetni, de tényleg nem tudom. Sosem voltam még olyan helyzetben, ahol ez megmutatkozhatott volna. Ami jó is meg nem is.
Nem vagyok hirtelen haragú, haragtartó vagy bosszúszomjas. Engem az ilyen negatív dolgok messziről kerülnek. Eddigi éveim alatt még nem igen volt senkivel sem vitám, jobb szeretek csendben meglenni mások mellett. Talán ezért nem érintkezek túl sok emberrel. Félek attól, hogy valaki elárulna, vagy másoknak elárulná a titkaimat, amiket megosztok vele. Lehet ez hülyeség, és bízom kellene legalább egy valakiben, de ... nem megy. Barátkozni szívesen barátkozok, ha odajön valaki hozzám és elsőre vagy másodjára nem szólja le a szemüvegemet, de én nem sűrűn megyek oda senkihez sem.
A testvéremmel mindig jól kijöttem. Azt hiszem azért, mert nem sok közös van bennünk. Még csak nem is ugyanabba a házba járunk. Otthon mondjuk szeretjük egymást ugratni és úgy kelteni a másikat, hogy megtámadjuk, majd bebújunk mellé bocsánatkérően. Szerintem ilyennek kell lennie a testvéri kapcsolatoknak. Nem könnyű hozzám közel kerülni, ha én nem akarom. Nem is volt kapcsolatom annyi sráccal, mint itt a legtöbb lánynak. Még csak az átlagot sem érem el. Ha már valakinek odaadom magam, akkor az illetőt szeretni akarom, nem pedig unalomból, mert épp nincs jobb dolgom. Nem is szoktam unatkozni, mert mindig kitalálok valamit, amivel feldobhatom a napomat. Mint például Lunával barangolni és mindenféle varázslény után kutatni.
Előfordul, hogy néha túl sokat beszélek és észre sem veszem rögtön, csak sokára esik le, hogy talán a másikat is szóhoz kellene hagynom jutni. De ha nem panaszkodnak, vagy krahácsolnak, akkor nem ígérem, hogy ez rögtön bekövetezik.
Hűséges vagyok minden téren. A családomhoz, a kevéske barátomhoz és ahhoz a sráchoz akit szeretek. Nem, most nem fogom elmondani konkrétan a nevét annak, hogy ki tetszik, de majd ígérem, te leszel az első akinek elárulom, ha eljön az ideje.
Szeretek zongorázni, olvasni, énekelni - de eddig még nem igen volt senki sem, akinek énekeltem volna, hacsak ki nem hallgatott valaki.
Fogalmam sincs, hogy miért vagyok ennyire visszahúzódó és bátortalan. A rengeteg szurkálódás és ellenem elkövetett gonosz csínyek nagyon rányomták a jellememre a pecsétjüket, ami feltörhetetlennek bizonyult eddig. De hé! Ez az utolsó évem, talán majd most minden megváltozik.

Kinézet:
Ha már itt vagy velem, akkor beszélhetünk a külsőmről is, persze. Ami elsőre feltűnik az az, hogy hogy egy fekete keretes szemüveget hordok állandóan. Szükségem van rá valamilyen szinten, mert nem akarom, hogy tovább romoljon a látásom. Enélkül is simán látok, de olvasni már nem tudnék távoli szövegeket. Szőke hajammal és kék színű szemeimmel ez egy különleges párosítás. Úgy vélem a szemüveg csak karakteresebbé teszi az arcomat és még ártatlanabbnak tűnök tőle, mint amilyen vagyok. Sokan mondták már, hogy aranyos vagyok mikor hordom, de kaptam rengeteg negatív kritikát, ezekre viszont igyekszek nem figyelni.
A hajamat legtöbbször kiengedve hordom. Nem szeretem felgumizni, de néha elengedhetetlen, hogy felcsatoljam, hogy ne lógjon bele mondjuk egy bájitalba, vagy ne legyen vizes fürdés közben.
Előfordul, hogy néha kicsit konzervatívabban öltözök mint mások. Ritkán hordok szűk, rövid szoknyákat, jobban szeretem takarni magam. Ha mindent kipakolunk, akkor semmi nem lesz, ami kíváncsivá tenné az ellenkező nemet. Vagy nem? A kirakatokban sincs minden áru kint, csak pár apróság, ami becsalogatja a potenciális vásárlókat.
Butaság lehet, de a kedvenc ruhadarabom az a talárom. Tetszik rajta a Hollóhát címere és mindig büszkén viselem. Van pár ezüst és kék színű ruhám, de azok teljesen véletlenül keveredtek a ruhatáramba. Nem szándékosan vettem olyat, ami megy a házamhoz.
Tetszenek az egyrészes ruhák, a farmerok minden hosszban, a cipők minden fajtában. Tűsarkút kivéve mondjuk, mert nem is értem még azt sem, hogy egyes nők, miért szenvedtetik magukat benne. Egy laposabb cipő, vagy egy telitalpú is tud olyan elegáns és csinos lenni, mint egy fájdalomcipő.


Az én történetem....


Mint már említettem 1980-ban születtem, lényegtelen körülmények mellett. A rokonok nem igazán szerettek apai ágon, mert én voltam a családjában az első gyermek aki félvér. Ahogy cseperedtem egyre inkább vált nyilvánvalóvá, hogy tudok varázsolni.
Nagyon ritkán találkoztam apával, mert a munkája miatt nem tudott egy helyben maradni, folyton úton volt. Szükségem lett volna rá az újdonságok miatt, hisz még igen fiatal voltam.
Egyetlen barátom volt, a szomszéd srác Tomy. Szinte össze voltunk nőve, minden nap együtt játszottunk a ház előtt, ez idő alatt a szülők odabent beszélgettek. Szomorú voltam, mert még Tomynak sem mutathattam meg valódi énemet, mert féltem, hogy megutál vagy hasonlók. Vidám voltam és boldog ezek ellenére, hisz Tomy mindent elfeledtetett velem és mellette átlagos gyerek lehettem. Egyik nap azonban, mikor anyával jöttem haza a hétvégi vásárlásból, láttam egy nagy furgont a szomszéd ház előtt. Rögtön tudtam, hogy ez mit is jelent. A legjobb barátom elköltözik. Teljesen magányosnak éreztem ettől magam és senkivel nem voltam hajlandó beszélni, de még enni sem akartam. Persze már a jövőhéten új lakók költöztek a házba, de engem nem igazán érdekeltek. A családnak volt egy lánya is, aki próbált barátkozni velem, de sikertelenül. Azt hiszem Tomy elköltözése volt befolyással életem nagy részére, hisz ettől kezdve csak a tanulásnak éltem és nem igazán barátkoztam másokkal. Féltem, hogy ismét úgy járok, ahogy a legjobb barátommal, ha megkedvelek valakit. Azon a nyáron pusztult el a macskám is, ami miatt összetörtem ismét, hisz nem tudtam rajta segíteni. Persze a szüleim próbáltak felvidítani, így karácsonyra kaptam egy kiscicát, Boot. Nagyon ragaszkodott hozzám a kis jószág, de én nem akart még másik állatot. Ennek ellenére az idő múlásával nagyon megszerettem.
Én is, mint minden 11. életévét betöltő varázsképes gyerek, megkaptam a levelet a Roxfortba. Eleinte el sem hittem, hisz attól, mert sokat hallottam róla apától, még nem tudtam milyen is lesz ott. Féltem az ismeretlentől, ezt be vallom, de úgy gondolom ez természetes. Csak álltam a bejáratnál és kezemben tartottam a levelet kibontatlanul, mire apáék biztatni kezdtek.
- Gyerünk Mandy, nyisd ki! Nem fog megharapni! - apa próbált viccelődni, de valahogy nem jött át a dolog.
- Miért olyan fontos ezt kinyitni? És ha nem érdekel? - néztem fel rá és láttam az arcán az izgatottságot átváltani szomorúságba, már-már csalódottságba. Mindig az volt az álma, hogy majd osztályelső leszek a roxforti házamban, vagy épp évfolyamelső. Nagy levegőt vettem, hisz sajnáltam és bármennyire is tartottam tőle kinyitottam a levelet. Nem a levéltől féltem, hanem hogy nem felelek meg a szüleim álmainak.
- Na jó, de akkor ne nézz így. - arcomra erőltettem egy mosolyt és felolvastam hangosan a levelet. Még aznap este elmentünk megvenni az iskolai kellékeimet az Abszol Útra. Talárt, könyveket, seprűt, mert oda voltam a kviddicsért, de sosem volt elég bátorságom ahhoz, hogy elmenjek egy válogatóra. Kellett még üst és penna, valamint még egy csomó dolog, ami fel volt sorolva, de az eszem mindig csak azon járt, vajon melyik házba osztanak be. Nincs ez ügyben különleges kívánságom. Mindent beszereztünk igen jó áron. Vettünk egy gyöngybaglyot is nekem, szép szürke a fején van egy sötétebb folt és Nemo-nak neveztem el. Oh, és persze a pálca. Nem voltam nehéz eset, hisz a pálca első érintéstől összehangolódott velem. Azóta is az első pálcámat használom, senki nem vette el tőlem.
Elérkezett az első nap a suliban. Az oda vezető úton a vonaton sok diákkal megismerkedtem, de ennek ellenére, nem kötöttem szorosabb barátságot akkor még senkivel sem. A beavatási ceremónián próbáltam a hátulra állni, hogy ne legyek annyira feltűnő. Mikor szólítottak, a szívem hevesen vert, de ahogy kimondta a süveg, hogy melyik házba fogok tartozni ez alább hagyott és széles mosollyal az arcomon ültem le a társaim közé.
Már az első naptól kezdve azon voltam, hogy ha nem is barátokat szerezzek, de legalább beilleszkedjek a többiek közé. Ez sikerült is úgy nagyjából a második napon. Az első napon még egyedül éreztem magam, de a másodikon, többen odajöttek hozzám beszélgetni, segítséget kértek tőlem, vagy épp tanácsot.
Az évek során sokszor voltam osztályelső, de nem azzal értem el, hogy magoltam, hanem inkább azzal, hogy figyeltem az órákon. Később csak át kellett néznem a készített jegyzeteket. Túl vagyok az első szerelmen, első csalódáson úgy ahogy kell és mind a kettő az iskola falain belül volt egy Griffendéles fiúval.
Szinte észre sem vettem és elteltek az évek, jelenleg pedig 6. éves diák vagyok a Roxfortban.
Vissza az elejére Go down
 
Mandy Brocklehurst
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum :: Törölt karakterek előtörténetei-
Ugrás: