KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Piton & Sinistra Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Piton & Sinistra Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Piton & Sinistra Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Piton & Sinistra Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Piton & Sinistra Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Piton & Sinistra Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Piton & Sinistra Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Piton & Sinistra Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Piton & Sinistra Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Piton & Sinistra

Go down 
SzerzőÜzenet
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Piton & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Piton & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Piton & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Piton & Sinistra   Piton & Sinistra EmptyKedd 27 Aug. 2013, 20:34

Nyilván Piton professzor nem egy 'nyílt-típus'. Engem ez nem kifejezetten aggasztott, úgy gondoltam, meglátogatom (mivel aznap már nem volt több órám). Egy üzenetet hagytam az asztalán, a tanáriban:

Piton!
Vacsorázzunk együtt.
A.S.


Nem vártam meg a választ, ehelyett a konyháról kértem ételt (gyöngytyúk, párolt zöldség) és elugrottam Roxmorts-ba egy üveg Lángnyelv Whsikey-ért is. Imádom a jó italokat, természetesen csak mértékkel. Nem célom részegedésig vedelni. Nem vagyok én alkoholista.
A Professzort a Bájitaltan tanteremben 'kaptam el'. Bekopogtam, de válaszát meg sem várva nyitottam be. A férfi az íróasztalánál ült és valamit írogatott. A teremben majdnem sötét volt, a tanár asztala körül volt csak félhomály, ami körül fekete viaszból készült gyertyák lebegtek, és -álltak az asztalon, mind smaragdszínű lánggal.
- Jó estét! - köszöntem neki, majd az asztala túloldalán lévő, üres székhez mentem és, még mielőtt leültem volna, elé tettem az ételt. A két kirstálypoharat, amit magammal hoztam, az asztalra állítottam és félig töltöttem a whiskey-vel, csak eztán ültem le.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Piton & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piton & Sinistra   Piton & Sinistra EmptySzer. 28 Aug. 2013, 01:42


Szemeimet jobb kezemmel dörzsölgetve nézek a pislákoló gyertya mögötti szöveghallomra… a hátra lévő dolgozatok. Helyesbítve egy nagy pergamenkupac telepacsmagolva ostoba feleletekkel, melyek minden téren meggyalázzák a bájkeverés tudományát, bár tekintve, hogy kik írták: ez számomra nem túlságosan meglepő tény. Éppen egy botrányosan hanyag munkát javítottam, mikor belefáradt a szemem a rengeteg alpári, találomra odafirkantott sötétségbe, és inkább letettem a fekete hollótollat az asztal mellé.
„Ron Weasley” – olvasom el a nevet a lap tetején. Ó, gondolhattam volna, hogy az a vörös hajú szerencsétlenség fogja a bezoár követ egy értékes ércnek nevezni, amit alkimisták állítanak elő… legalább egy állatot írt volna, hogy kicsit közelebb kerüljön a kecske gyomrához. Bár ha meggondolom, nem bemutatkozást kértem tőlük, hanem szintfelmérést, így nem várhatok tőle ilyen önérzetes válaszokat. Nem foglalkozva a többi badarsággal ráírom határozott betűkkel: Troll.
Ahogyan leemelem a következő dolgozatot a kupacról, elgondolkozom a dolgon: egyáltalán hogy került be hatodik évfolyamon az osztályba Weasley? Ilyenkor már nem kötelező a bájitaltan tanulása… sőt ha Weasley-ről beszélünk, erősen nem is ajánlott, mind a saját önérzete, mind a tanár idegeinek érdekében. Amúgy is: emlékezetem szerint, sikerült letennie valami égből jött csoda folytán az RBF-jét, de nem Kitűnőre. Akkor meg minek rontja itt a levegőt? Majd holnap eltársalgok vele a témáról. Ezzel is csak szívességet teszek a jelenleg betegeskedő Lumpslucknak.– jegyzem meg magamnak, és rápillantok az előttem fekvő, eddig nem látott számonkérésre.
„Harry Potter” – veszem ki a felettébb olvashatatlan kézírásból a nevet… Hát minden tehetségtelen, a bájitaltan tanításában való kudarcom meg fog ma jelenni nekem? De hiszen ő sem tette le a vizsgáját Kitűnőre…
Biztosan Lumpsluck keze van a dologba. Miután átvette tőlem a „szívéhez oly közel álló tantárgyat”, levitte a követelményeket. Elég valószínűnek tartom, hogy csak Potter kedvéért. Annak a vén kecskének biztos hiányzik a drágalátos polcáról a kis Túlélő. Tudom, hiszen egykor jómagam is ott voltam azon a polcon. Horatius hogy is törődne bele, hogy nem sikerül a Kiválasztottat, a Sötét Nagyúr Legyőzőjét beszerveznie a klubjába… innen fúj hát a szél. Azonban tartok tőle, hogy a drága professzornak csalódnia kellett a mi kis Üdvöskénkben. Ezt bizonyítandóan hozzáláttam a dolgozata javításához.
Ahogy olvasom a válaszokat, egyre inkább meghökkenek. Az első helyes… bár ezt csak afféle "bemelegítőnek" adtam fel, így érthető… majd a második helyre teszi a képet. Az ugyanúgy helyes. „De nagy szerencsénk van ma Potter úr.” – gondolom magamba gúnyosan, és tovább megyek. Helyes, helyes, helyes… Az utolsó válasz második felét "nem tudom elolvasni", így sikerül belekötni, de ez feltűnően nagy haladás Potter szintjéhez képest… hiszen soha nem volt bájitaltanból az a nagy tehetség, akiről a válaszok árulkodnak… mintha én magam írtam volna őket a papírra.
Gondolat menetemet kopogás zavarja meg. Nem szólók, hogy bejöhet… ha annyira fontos, úgyis benyit. Lehetséges, hogy Lumpsluckot keresik… a tanárokon és a hatodik, ötödik évfolyamon kívül nem igazán tudja más, hogy jelenleg én tartózkodom itt, mivel egész nap ki sem mozdultam a teremből. Ahogy megpillantom Sinistra tanárnőt egy tálcával, először nem is tudom mire vélni a dolgot… ételt hozott… és két személyre. Nem szokásom csak úgy elfelejteni vacsorainvitálásokat… az pedig másoknak nem szokása, hogy csak úgy megvendégeljenek hirtelen felindulásból. Biztosan üzent nekem… lehet, hogy a tanáriban, vagy a tantermemben… csak hát én nem voltam ott a reggeli óta. A tanáriba meg be se mentem. Lényegtelen… ezzel már nem tudok mit kezdeni úgysem.
- Önnek is szép estét Sinistra. – köszönök vissza a szokásos, minden derűt nélkülöző, de udvarias hangomon, melyet egyesek már-már gúnyosnak hallanak. Láthatóan a tanárnő nem zavartatja magát, hisz azonnal lepakolja terhét. Biztosra veszem, hogy hagyott nekem valami üzenetet… amennyiben nem tette volna, erősen kétlem, hogy csak így benyit egy fürjjel meg némi itallal. Ugyanazon hangvétellel folytatom. – Minek köszönhetem ezt a kellemes meglepetést?
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Piton & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Piton & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Piton & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piton & Sinistra   Piton & Sinistra EmptySzer. 28 Aug. 2013, 10:26

Arcáról elégedetlenséget véltem leolvasni, majd lepillantva a pergamenekre, megértettem és halvány mosolyra húztam vörösre rúzsozott ajkamat. Weasley nem jeleskedik asztronómián sem. Emlékszem, amikor ideérkezésemkor megnéztem az osztályzatait, majdnem úgy mentem be órára, hogy már most megbuktatom... nem jósolok neki túl sok jót, ha ilyen lusta és nemtörődöm marad. Esze van a fiúnak - még, ha nem is sok -, csak nem használja azt valami fényesen. De ez nem az én bajom, nem sírom tele a párnámat éjjel a tudatra, hogy újabb trollt voltam kénytelen beírni neki. Vagy bárki másnak. Nem hatott meg, egy cseppet sem.
Nyilván a professzornak kisebb gondja is nagyobb volt annál, mint hogy a tanáriba menjen - gondoltam, miközben elnéztem a pergamenhalmot az asztalán. Nem sértődtem meg emiatt, inkább kárörvendően elmosolyodtam a dolgon, miszerint olyan lusta diákok dolgozatait kell javítania, mint Weasley. Azonban amarosan rám is ez a sors vár: a következő órára beígértem egy durva dolgozatot. Már alig vártam, hogy lássam a kétségbeesett arcokat, amint a diákok egymásról próbálnak lesni, vagy segítséget kérni, esetleg puskázni... a csalóktól és önmagukon segíteni képtelenektől előszeretettel vettem el a teszteket és véstem rá egy cikornyás 'T' betűt, a monogrammom kíséretében. Ezt a módszert alkalmaztam pár napja, a Hugrabugosoknál. Azt hiszem, nem kedveltek meg túlzottan és visszasírják az előző tanárt, aki sokkal elnézőbb volt. Ez vagyok én. Ilyen az élet.
Belekortyoltam a whiskey-be, majd a férfi kérdésére bájosan elmosolyodtam.
- Ugyan, Piton... csak vacsora. Semmi más - vontam vállat, felvonva egyik szemöldökömet. - Nem mérgeztem meg! - nevettem halkan. - Kettőnk közül nem én vagyok a 'bájitalok mestere'...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Piton & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piton & Sinistra   Piton & Sinistra EmptyCsüt. 29 Aug. 2013, 03:53


Az ostobaságokkal telefirkált dolgozatok javításánál véleményem szerint jelentőségteljes mértékben jobb foglalatosság egy vacsora, ha másért nem is, akkor önmagában az ételért. Voltszerencsém kihagyni az esti étkezést, s helyette inkább átrágtam magamat húszoldalnyi tömény okoskodáson, amit Granger kisasszony volt olyan kedves és apró betűkbe szedve beadott nekem plusz feladatként, így nem ettem egy félnapja semmit sem. Meg nem tudtam volna mondani, hogy miért fordítottam ilyen szokatlan figyelmet a lány munkájára… talán bíztam benne, hogy valamit rosszul ír… de hát az emberek nem változnak, és úgy látszik, hogy ő sem. Néha oly szívesen belekötnék abba a magánéleti komplexusokkal küzdő maximalista fruskába, de nagy bánatomra nem tudok mibe… hacsak nem akarom kérdőre vonni azért, hogy történetesen mindig tanul, és ennek megfelelően mindent tud.
Fogalmam sincsen, el sem tudom képzelni, hogy Aurora Sinistra, az új asztronómia tanár mégis mi a ménkűért akarna velem vacsorázni, de az idők során találkoztam jóval nagyobb logikátlanságokkal és furcsállandó döntésekkel, így a tanárnőhöz hasonlóan én sem zavartatom magamat. Lehetséges, hogy valamit szeretne megtudni vagy kérni tőlem, és ez csak egy jó ürügy, hogy a fürj után tálalhassa kérését is? Bizonyára ez is eldől idővel.
Egyszerű udvariaskodásnak szánt kérdésemre, melybe bevallom: vegyült egy morzsányi kíváncsiság is, egyszerűen válaszol, azonban a „Semmi más.”-ra kicsit felfigyelek. „Persze, hogy semmi más… mégis mire gondolt?” – mondom elmém egy rejtett zugában. Arcomon ennek persze semmi jelét nem mutatom, s tudom, hogy valószínűleg senki nem is tud olvasni benne beleértve a tanárnőt is… talán csak maga Dumbledore kivételével. Hónapokon, s éveken át vertem át mindenidők egyik legerősebb, legravaszabb és leggonoszabb varázslóját, a Sötét Nagyurat, akinek máig félik kimondani a nevét, és semmiféle módon nem csúfított sikerrel koronáztam ezt a vállalkozást. Ezek után már nem jelent nagy problémát palástolni az érzelmeimet bárki elől is, amit az illető már kevésbé tud kivitelezni velem szemben.
- Ön hízeleg nekem. – felelem egy felszínes mosollyal (legutóbb mintha tizennégy évesen lett volna őszinte mosoly az arcomon mások előtt), a megszokott hangszínen és hangnemben. – Reménykedtem benne, hogy nem tesz ilyet. Tartok tőle, hogy igen kínos lett volna a szakmámat tekintve, méreg általi halállal elhunynom.
Ezzel követve Sinistra példáját, én is beleittam a magam kristály poharába. Nem igazán szoktam alkoholt fogyasztani… túlságosan elbódítja az elméjét annak, aki nem bír vele, és ez mindenképpen elkerülendő helyzet… ráadásul olyan dolgokra képes rávenni, amit egyébként nem tenne meg az illető. Ilyen hibába esett gyakran az alkohol mámorától elvakult apám is, mikor csak úgy találomra belekötött anyámba, és hogy csillapítsa alkalmi rosszkedvét, megütötte. – az emlék gyorsan tör a felszínre, de ugyanolyan gyorsan sikerül el is hajtanom.
- S mi a véleménye a tanulókról? – kérdezem, mihelyst az asztalra helyeztem az immáron italban igen hiányt szenvedő poharat. – Reményeim szerint meg van elégedve a Mardekár pallérozott elméivel.
Az utóbbi mondatomban viszont van egy őszinte kis érdeklődésnek parányi szemcséje is… érdekel, hogy más tanárok mit gondolnak a mardekárosokról. Többségük nem túlzottan részrehajló, de egy másik részük, abból kiindulva, hogy a sötét varázslók mindannyian ebből a házból kerültek ki, bizalmatlanul fordulnak a házbeli diákokhoz. Micsoda badarság! Vajon Aurora melyik csoportba tartozik? A választ talán kiolvashatnám a gondolatai közül is, de most éppenséggel úgysincsen sem témám, sem pedig ötletem a beszélgetés folytatásához, így inkább a megszokott módon, szóban kérdezem meg. Itt lenn, a pincében a csönd sokkalta mélyebb és zavaróbb tud lenni egy társalgásban, mint másutt a kastélyban.
Vissza az elejére Go down
Aurora Sinistra
Asztronómia tanár/Animágus
Aurora Sinistra


* : Piton & Sinistra Tumblr_mza6w41x0I1svm0m9o5_250
Hozzászólások : 120
Vér : Halfblood
Iskolai ház : Ex-Ravenclaw
Tartózkodási hely: : Roxfort or London
Kirendelt pár : It's really... complicated
Avataralany : Lara Pulver
¥ : Piton & Sinistra Tumblr_n1bb2fKjkn1r1o0x3o1_400

Piton & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piton & Sinistra   Piton & Sinistra EmptyCsüt. 29 Aug. 2013, 10:23

Ha őszinte akarok lenni, hátsószándékkal jöttem. Egyelőre azonban nem fedtem fel a kívánalmaimat, helyette élveztem a vacsorát - melyből egyébként nem ettem. Újra vörösre rúzsozott ajkaimhoz emeltem a poharat és meghúztam. Ahogy az ital legördült a torkomon, végigperzselte azt és beszivárgott a gerincembe is. Érzéstelenítő. A támadást követően a sebek még nagyon tudtak sajogni olykor, de ennek legkisebb jelét sem mutattam ki. Nem, az nem én vagyok.
Pitont érdekes férfinek tartottam. Nem gondoltam, hogy teljesen érzéketlen lenne, ami a külvilágot illeti. Nem akartam letépni róla a maszkot és a 'szívébe látni', nem vagyok én ilyen minden lében két kanál-jellegű ember, ami azt illeti. Nem akarok róla megtudni többet, mint amit így is tudok róla, nem akarok a fejébe látni és nem hiszek abban sem, hogy barátok vagyunk, leszünk. Nem... egyrészt, nekem nincs szükségem barátokra és ő sem olyan embernek tűnik, mint akinek bárkire szüksége van. A kölcsönös szívesség-tételről azonban nem mondtam le.
Amikor Perselus a diákokról kérdezett, elmosolyodtam azon, hogy leginkább a saját háza tanulóiról érdekelte a véleményem. Őszinte érdeklődést mutatott.
Sosem kivételeztem senkivel, annak ellenére, hogy a Hollóhátasokat a magam módján jobban kedveltem, mint más házak tanulóit. Tőlük is ugyanúgy elvettem a dolgozatot, ha csalni próbáltak és őket is éppen ugyanolyan szigorúan leteremtettem, ha valami olyasmit tettek, ami nekem nem tetszett. Nem, nem kivételeztem senkivel sem.
- A tanulókról, úgy általánosságban jó véleménnyel vagyok. Optimális esetben tisztelettudóak, tanulnak is többé-kevésbé, elkészítik a beadandót és a házifeladatokat, aktívak - magyaráztam. - Nincs velük különösebb problémám, de annyira nem érdekelnek ügyes-bajos dolgaik és igyekszem kimaradni a mindennapi életükből - mondtam, majd áttértem a Mardekárosokra. Na igen. Velük is volt problémám bőven, akárcsak a Griffendélesekkel. A Kígyók az Oroszlánokkal ellentétben hűvösebbek, kimértebbek, 'szögletesebbek', többet és jobban tanulnak, bár kevésbé aktívabbak. Vannak köztük sznobok is és érdektelenek. A viselkedésükkel általában meg vagyok elégedve, az eszük is a helyén van - már akinél, akad kivétel. Ezzel ellentétben a Griffendélesek aktívak ugyan, de többségük lobbanékony és szeretnek beszélgetni az óráimon. A házidolgozatokat kedvelik az utolsó utáni pillanatban beadni - nem mindig a megfelelő formátumban, ezzel sok fejfájást és hajtépést okozva nekem - és nem riadnak vissza attól, hogy élesen hozzák felszínre a véleményüket. Ettől eltekintve sokkal barátságosabbak, mint a Mardekárosok. A két ház ég és föld, össze sem lehet hasonlítani őket.
- Meg vagyok elégedve a háza tanulóival, Professzor. A többségnek, egy-egy kivételtől eltekintve, van esze, amit használnak is. Fegyelmezettek, általánosságban időben beadják a házifeladatot és a büntetőmunkán is megjelennek. Boldogulok velük - mondtam, újra az italba kortyolva, majd újratöltöttem a kirstálypoharamat.
Úgy döntöttem, hamarosan a tárgyra térek. De még nem. Még hagyom egy kicsit folyni a beszélgetést.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Piton & Sinistra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Piton & Sinistra   Piton & Sinistra Empty

Vissza az elejére Go down
 
Piton & Sinistra
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: