KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Lépj be
Várünk rád
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chat
beszélj hozzánk

Fürge ujjak
vajon most ki üzent?
» Elkészültem a karakterlapommal!
Lily & Félix Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:59

» Babette Wheaton
Lily & Félix Emptyby Babette Wheaton Csüt. 09 Jún. 2016, 12:58

» Charlie & Kimi ღ True love is inmortal
Lily & Félix Emptyby Kimberly Williams Vas. 24 Ápr. 2016, 20:10

» Skulduggery
Lily & Félix Emptyby Vendég Hétf. 04 Jan. 2016, 17:04

» Avatarfoglaló
Lily & Félix Emptyby Abigail Evenheart Vas. 13 Szept. 2015, 15:54

» Lilleby - a kisváros
Lily & Félix Emptyby Kimberly Williams Hétf. 17 Aug. 2015, 13:30

» Daiyu és Tanner
Lily & Félix Emptyby Daiyu Qian Kedd 11 Aug. 2015, 15:18

» Caelestis infernum
Lily & Félix Emptyby Kimberly Williams Hétf. 10 Aug. 2015, 12:14

» Madison Beer
Lily & Félix Emptyby Madison Beer Csüt. 06 Aug. 2015, 19:33

Statisztika
világunk lakossága
lányok: 56 fő
fiúk: 35 fő

Hugrabug: 9 fő
Griffendél: 17 fő
Mardekár: 20 fő
Hollóhát: 16 fő
Boszorkány: 12 fő
Varázsló: 12 fő
Mugli/Kvibli: 1 fő
Mesélő: 0 fő
Mentorált: 0 fő

Szájhősök
csacsogjatok csak

 

 Lily & Félix

Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég
Anonymous



Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Lily & Félix   Lily & Félix EmptySzer. 31 Júl. 2013, 17:30

Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs
• • •

A kellemes, meleg szellő lágyan simogatja arcomat, miközben a bagolyházhoz vezető úton kocogok. Diákok tömkelege mellett haladok el, kik élvezvén ezt a gyönyörű időt, kijöttek a szabadba. Van, aki tanul, esetleg piknikezik, viszont olyan is akad, ki ócska varázscsínyekkel próbálja magára felhívni a figyelmet a lányok körében.

"Szánalmas..." - suhan át az agyamon - "..., de ahogy elnézem, ezt a körülöttem lévők is észrevették."  Majd, mielőtt még beleszaladnák valamely előttem álló fába, gyorsan elkapom szerencsétlen srácról a tekintetem. Gondolataimba merülve még egy kis ideig a fiú tettén elmélkedem, később azonban figyelmem ráterelődik a minisztériumtól kapott levelemre, melyben örömmel közlik, hogy álmaim netovábbja Katie Bell alakjában testesül meg.

- Ökörség! - dünnyögöm az orrom alatt. Nem tudom elhinni, hogyan is ötlött a fejükbe ekkor ostobaság. Legjobb forrásaim szerint már nem a 18. században élünk, ahol valóban nem volt választásuk a tehetősebbeknek, mint kivárni, míg a szülők választanak a számukra egy ideális felet. Különben sem az volt a tervem a suli elvégzése után, hogy megházasodok és gyerekeket nevelek. NEM! Gyerekekről szó sem lehet! Nem szeretném olyasfajta irány felé terelni csemetéimet, akik később kénytelenek lesznek az én választásomig eljutni, vagy, ami még rosszabb... olyanok lesznek, akár a nagyapjuk. Nos, hát köszönöm szépen, de én ebből nem kérek!

Gondolataimba merülve észre sem vettem, hogy már meg is érkeztem a bagolyház tövébe. Ruganyos léptekkel felszaladtam a lépcsőn, majd hosszas bámészkodás és keresgélés után megtaláltam a baglyomat. Egy útszéli kereskedőtől voltam kénytelen megvásárolni e szerencsétlen jószágot. A régi égi postásomat ugyanis muszáj volt lecserélnem. Már csak az kellett volna, hogy valaki "szagot fogjon", s rájöjjön félte őrzött titkomra.
Bár ez tűnt akkor a legcélszerűbb megoldásnak, mára már teljesen megbántam ezt a dolgot. A mostani kissé idős, és hát, nem egyszer előfordult már az, hogy késtek a leveleim. Vicces, mert ha jól emlékszem a legutóbbi ilyen incidens éppen akkor volt, amikor a minisztériumtól kaptam meg az oly sok örömmel szolgáló értesítést...

Közelebb evickélek ahhoz a helyhez, ahová a madaram letelepedett, és egy gyors mozdulattal kikapom mellőle a leveleimet. Sajnos nem voltam elég sebes, így belecsípett a bal mutatóujjamba.
A kis bestia, szinte mindig éhes, s már alig várja, mikor kap legközelebb valamilyen finom falatot. Éppen ezekre az alkalmakra tartok magamnál egy kis szelet húst, amit rögvest elé is dobok.
Ahogy elkezd rajta nyammogni, nekiállok átnézni, jött-e valami normális postám.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Lily & Félix Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptySzer. 31 Júl. 2013, 18:07







Miután reggel felkeltem, első dolgom volt, hogy becsomagoljam az egy hónappal ezelőtt vásárolt kis csomagot. Délután ezzel a zsebemben baktattam a bagolyház felé, hogy feladjam. A kis csomagot az apámnak szántam, mivel aznap ünnepli születésnapját. Nem volt túl nagy, de azért reméltem, hogy örülni fog neki. A nap melegen sütött, így nem csodáltam, hogy ennyien a szabadban töltötték az idejüket. Ráérősen felbaktattam a lépcsőn, ahol máris megcsapott a több száz bagoly szaga.
Mikor beértem, nem kerülte el a figyelmemet, hogy már van ott valaki. Nem zavart, így nem törődtem vele, és azonnal felfelé vettem az irányt, mivel Lucy, a baglyom ott szokott tanyázni. Azonban nem láttam sehol... Lefelé jövet alaposabban szemügyre vettem minden példányt, de semmi. Lehet, hogy elkerülte a figyelmem - gondoltam. Közben ismét leértem. Láttam, hogy a fiú, még mindig itt van. Hugrabugos, ezt rögtön megállapítottam a jelzésen a talárján, amikor jobban szemügyre vettem. Amikor itt se találtam a baglyom, gondoltam, megkérdezem őt.
- Szia - mosolyogtam. - Esetleg nem láttál egy fekete baglyot fehér pöttyökkel, illetve jellegzetes, fehér-barna foltokkal a szeménél? - kérdeztem kedvesen.
Lehet, hogy elment vadászni... Na de nappal? - gondoltam, közben feltelepedtem az ablakpárkányra. - Ha elment, megvárom, nem igazán bízok az iskolai baglyokban.
Miközben a választ vártam, észrevettem a fiú kezében egy hivatalos levelet, és amikor kissé megmozdította, a jellegzetes mintájából azonnal felismertem...
- Az a rendeletes leveled? - húztam el a szám. Nem akartam túl indiszkrétnek lenni, meg semmi, csak kibukott belőlem a kérdés. De ha már ilyeneket kérdezek, akkor illik bemutatkozni.
- Lily vagyok. Lilyanah Strongheart - kaptam észbe.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptySzer. 31 Júl. 2013, 19:50

Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs
• • •


"Szemét... szemét... sze..." - a levelet, melyet kezemben tartok közelebb húzom szememhez, hogy megbizonyosodjam róla, csakugyan a minisztériumtól kaptam-e. Szívem majd kiugrott a helyéről. Valamiért az járt a fejemben, talán elírták a nevemet, illetve annak a lánynak a nevét, akit az új törvény értelmében kirendeltek mellém. Talán - és ezt nagyon-nagyon remélem -, egy hugrabugos vagy esetleg egy hollóhátas lányt kapok. Nem is tudom, valamilyen okból kifolyólag nem nőttek a szívemhez a griffendéles vakarcsok. Merlinre mondom, inkább tíz mardekáros, mint egy griffis... Meglehet, azért vélekedem róluk ily módon, ami az elmúlt években, hónapokban történt a Harry-s ügyek kapcsán.

Remegő s kissé verejtékes kézzel próbálom felnyitni a levelem, majd egy mély lélegzetet véve elkezdem olvasni:
"Minisztériumi határozat... bla-bla-bla... Kevés információ az eddigi életemről... bla-bla-bla... Ezért kérjük, a legközelebbi adandó alkalommal fáradjék be a Mágiaügyi minisztériumba!"

Kerek szemekkel bámulok magam elé, majd ismét átolvasom, hátha... hátha rossz személynek küldték ki. Igen, valószínűleg van még egy Félix Dragomir ebben az iskolában. Végtére is, elég hétköznapi név... vagy talán mégsem.
- Ah! - Sóhajtok. Még mindig képtelen vagyok felfogni, hogy velem történik ez meg. Bár, ha jobban belegondolok, akkor akár ki is játszhatom ezt az egészet. Nem tudnak rólam semmit, ráadásul nem kötöttem senkivel sem olyan bizalmas kapcsolatot, hogy kikotyogna rólam ezt-azt. Ez lesz a legjobb megoldás!

Gondolataimba mélyedve észre sem vettem, hogy nem vagyok magam  a házban. Csupán arra eszméltem, hogy a lány, felém fordult és kérdezett tőlem valamit, de még nem jutott el egészen a tudatomig.
- Bocs, mit is... jaaa, a bagoly! - Hirtelen észbe kaptam, majd hozzáfűztem: - Komolyan úgy nézek ki, mint aki más baglyaival van elfoglalva, griffis?! - Csúszott ki a számon. Nem akartam őt megbántani, csak ez az átkozott levél annyira felidegesített, hogy már nem tudom, mit beszélek.
- Sajnálom, csak egy kicsit felhúztam magam - meglobogtattam kezemben a minisztériumi levelet. - Egyébként nem találkoztam vele, de
ha véletlenül erre repül, majd szólok.

Mondandóm befejeztével visszafordulok a baglyomhoz, és próbálom figyelmen kívül hagyni a csajt. Viszont, amikor egy újabb kérdést intézett felém halkan felsóhajtottam, majd megvontam a vállam - jelezvén magamnak, hogy most már úgyis mindegy; ha egyszer leálltam egy griffendélessel cseverészni, akkor kétlem, hogy egykönnyen megszabadulhatok tőle.
- Nem, azt már rég megkaptam - dünnyögtem, inkább magamnak, mint neki.
- Theo... khm... Félix! - Kezem Lily felé nyújtom és mosolygok, miközben belül szitkozódom. Hihetetlen, hogy majdnem lebuktam. Ráadásul egy griffendéles előtt. Hihetetlen! Ez egyszerűen hihetetlen!
Próbálom elterelni a témát, majd kinyögök valamit:
- Sürgős levelet vársz?
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Lily & Félix Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptySzer. 31 Júl. 2013, 20:26







Türelmesen vártam a válaszát, mert láttam, hogy el van foglalva. Viszont a következő mondatát hallva majdnem visszaszóltam, de végül lenyeltem válaszom. Griffis?! Ez eléggé rasszistán hangzott... Nyugi Lily, nem ér ennyit, nem akarsz még több ellenséget, ugye? Végül normálisan válaszoltam, bár már nem annyira kedvesen...
- Nem baj, és köszönöm - erőltettem mosolyt az arcomra.
Ezek szerint csak a levél tartalmában tévedtem, kilétében nem.
Elfogadtam a felém nyújtott kezet. Hogyhogy Theo? Akkor Félix? És mi van a Theóval? Hogyhogy Theo? Kissé megráztam a fejem... Biztos a levél zavarta össze így...
- Ó nem, nem várok, küldeni szeretnék egy csomagot - mondtam. - Nem igazán bízok az iskolai baglyokban, már volt, hogy félrekézbesítette a levelem.
Meg akartam fordulni, hogy kinézhessek az ablakon, de szerencsétlenül sikerült, hogy kis híján leestem, de hála yors reflexeimnek, ez nem történt meg.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyCsüt. 01 Aug. 2013, 12:43

Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs
• • •


A leveleket beszúrtam a nadrágom zsebébe, kezeimet pedig összekulcsoltam a mellkasomon, s vártam a lány reakcióját. Az is lehet, hogy már egyáltalán nem fog velem szóba állni az előbbi otrombaságom miatt, majd sarkon fordul és magamra hagy. Érdekes, mennyire nem értek az „emberek nyelvén”. Illetve, ez nem egészen így van a régi énem barátságosabbik fele miatt. S bár ez az elfeledett tulajdonságom még mindig megbújik bennem valahol, talán nem fogom sose – legalábbis nem egyhamar – előidézni. Valamiért nem akarok ismét emberekkel lógni. S ez elképesztően jó! Nem függök senkitől sem. Nem kell órák hosszát hallgatnom, hogy a haverjaim már megint felsültek a lányoknál… Független vagyok, s így kiélvezhetem a szabadság adta élvezeteket. Másrészt azonban hiányzik, hogy nem beszélhetek senkivel sem a lelkemre nehezedő terhekről, problémákról. Az a helyzet, hogy a patkányommal történő „pszichológusosdi” nem egészen ér fel azzal, ha egy varázslótársaddal beszélhetsz. Mindegy; végtére is én voltam az, aki ezt az életmódot választotta, és talán már nem is tudok rajta változtatni… vagy legalábbis nem akarok.

Ajkam egy vonallá húzódott össze, s kissé a lány felé közeledtem, de még így is volt köztünk vagy másfél méter távolság.
- Na, akkor ezzel nem vagy egyedül! Ez a vén flótás is – fejemmel a baglyom felé böktem – folyton késik a csomagjaimmal… - mosolyra húzódott a szám, ahogy felelevenedtek a régmúlt történt események - …,illetve már az is előfordult, hogy olyan leveleket, kaptam, ami egy egészen más embernek szólt. Tudod te, mennyire fárasztó tud lenni húszoldalnyi kőkemény romantika?! Én ostoba pedig az egészet végigolvastam, mire ráeszméltem, hogy egy másik Félixnek szólnak a levelek. – Vigyorogtam a rózsavirágtól illatozó papírok, a rózsaszín felhőbuborékok és a romantikától csöpögő sorok gondolatán. Szegény csaj, biztos nagyon odalehetett álmai férfijáért, bár kétlem, hogy egy ilyen levél megenyhítené bármely pasi szívét, s könnyes szemekkel egymás karjaiba hullnak, aztán boldogan élnek, míg meg nem… bla, bla, bla.

A lány ekkor kissé balra fordult, az ablakok irányába, ekkor azonban megbotolhatott saját lábában, mert majdnem lezuhant.
- Jól vagy?! – kérdeztem kissé meglepődve, majd magamban hozzátettem: „Ah, egyel kevesebb griffendéles… na és akkor?!”
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Lily & Félix Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyCsüt. 01 Aug. 2013, 17:13







Felnevettem. Érdekes lehet másnak a szerelmes leveleit olvasni. Gondolom az egész tömör cukor, rózsaszín és nyál volt. Brrr... Nem igazán szeretem az ilyet. Közben "meg akartam fordulni, hogy kinézhessek az ablakon, de szerencsétlenül sikerült, hogy kis híján leestem, de hála yors reflexeimnek, ez nem történt meg."
- Ja, igen, persze, jól vagyok - mosolyodtam el.
- Szóval... húsz oldalnyi? Az nem semmi... Nekem is volt kétszer is ilyen, csak nem szerelmes levéllel. Az egyik ilyen sötét varázslathoz szükséges tárgyas megrendelő lap volt, a másik pedig két halálfaló eszmecseréjéről szólt. Az volt benne, hogy akkor egy hét múlva mennek kinyiffantani egy családot. Ez legalább egy kissé szerencsés volt, ugyanis odaadtam az édesapámnak, ő meg bevitte a Minisztériumba, és az aurorok pedig rajtuk ütöttek... - sóhajtottam. Nem volt egy kellemes eset, az biztos.

Negyedikben, amikor 14 éves voltam, Voldemort visszatérése után nem sokkal. A Nagyteremben kézbesítette a bagoly. Szörnyű volt, ahogy tiszta kegyetlenséggel leírta a terveiket. Nagyon felkavart az eset. Egész nap az eseten gondolkodtam, meg hogy kik lehetnek a szerencsétlenek. Délután döntöttem úgy, hogy elküldöm apukámnak, ő tudni fogja, hogy mit kell tenni. A terv estélyén nagyon nyugtalan voltam, egész éjjel nem aludtam, csak hánykolódtam az ágyban. Másnap reggel minden neszre összerezzentem, reggelinél pedig folyton a baglyokat lestem, ugyanis az apám megígérte, hogy azonnal ír, amint végeztek. De a levél nem jött... Se másnap, se harmadnap. Tisztára kiborultam. Mi van, ha...? Nem, erre gondolni sem szabad. Aztán a a negyedik napon ebédnél jött Colin, az évfolyam- és háztársam, azzal a hírrel, hogy Dumbledore az irodájában vár. Nagyon megrémültem, kivert a víz, és egész testemben reszketni kezdtem, de azért elindultam. A kőszörny, mikor meglátott, azonnal beengedett, én pedig zaklatottan helyet foglaltam az igazgatói asztallal szembeni széken, és vártam. Negyed óra elteltével nem bírtam tovább ülni, így felkeltem, és inkább Fawkest kezdtem el simogatni, amikor betoppant az igazgató. Közölte, hogy édesapám a Mungóban van, még mindig eszméletlen, de fel fog épülni. Engedélyezte, hogy délután meglátogassam, én pedig éltem a lehetőséggel. A nap további részét az ágyánál töltöttem, nem szóltam hozzám, csak figyeltem. Aztán elérkezett az indulás. Én fölé hajoltam, homlokon csókoltam, majd halkan megszólaltam: Szeretlek..., majd elindultam az ajtó felé. Ott azonban megtorpanásra késztetett egy halk, megtört hang: Én is, Kathie... Az egyetlen ember, aki le szokott Kathie-zni. Azonnal visszafordultam, mikor láttam, hogy szeme nyitva, és fáradtan, de engem néz. A megkönnyebbülés hulláma futott végig rajtam, és az elmúlt négy nap egyszerre tört ki belőlem - könnyek forrmájában. Soha nem sírok nyílvánosan, de itt még csak meg se próbáltam visszafolytani. Mégse leszek teljesen árva...

Az emlékek áradata miatt kirázott a hideg, és szédülni kezdtem, így a falnak támaszkodtam. Végül nagy nehezen visszarángattam magam a jelenbe.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyCsüt. 01 Aug. 2013, 19:34

Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs
• • •


A bagolyház teljes fényárban úszott, ahogy a napsugarak bevilágítottak az ablakokon keresztül. A talaj be volt lepve sűrű porréteggel és bagolypihékkel. Áporodott szag csapta meg az orromat, mihelyst közelebb mentem az ablakpárkányhoz, hogy leüljek. Nem is tudom, talán azzal, ha kissé eltorlaszolom az ablakot, veszít a lehetőségek közül, és nem talál másik módot, hogy kárt tegyen magában. Nem volt most hangulatom végignézni egy embertársam szétloccsanását.
„Brr… most tökre nem vagyok ilyen állapotban, bármennyire is kecsegtetően hangzik” – kirázott a hideg, ahogy erre gondoltam. Valamiért rosszul viselem, ha a közvetlen közelemben eltávozik egy ember, esetleg egy állat. Például, hét éves koromban képtelen voltam felfogni, hogy szeretett aranyhalam már nem lehetett velem többé. Hogy apám szavaival éljek: „Kiélte magát.” Vicces, mert most, hogy így visszagondolok, szerintem túl sokszor kínoztam szegényt. Volt, amikor órák hosszát ott ültem az akváriuma mellett a különböző légi mutatványok megtanítása érdekében. Szegény flótás nem bírta mellettem tovább, és feldobta a talpát, vagy az uszonyát. Kár, pedig olyan sokat szórakoztunk együtt.

- Aha – válaszoltam. – Akkor nyilván erről tanúskodik a falfehér bőröd is – mosolyodtam el, ahogy végignéztem a lányon.
Épp ebben a pillanatban repült be a fejem felett egy fekete bagoly, hátán fehér pöttyökkel. Tollai teljesen fel voltak borzolódva; mintha beleesett volna egy hektárnyi kaktuszba. Bevackolta magát a legközelebbi üres fészekbe, majd élesen huhogni kezdett. Aztán hirtelen eszembe jutott Lily leírása az ő madaráról.
- No, nézd csak! – fejemmel az állat felé böktem. – Ez nem a te baglyod? – Ajkaim mosolyra húzódtak, majd gyorsan hozzátettem:
- Úgy tűnik, útközben egy kis dolga akadt… - Ahogy jobban szemügyre vettem a jószágot, kis hasonlóságot vettem észre kettejük között. Mind a ketten kissé bohóctermészetűnek tűnnek, s talán szétszórtak is.
"Na igen, madarat tolláról..."
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Lily & Félix Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyCsüt. 01 Aug. 2013, 20:14







A falnak támaszkodva mélyeket lélegeztem, hogy teljesen kitisztuljon a fejem.
- Tényleg, jól vagyok - próbáltam mosolyt erőltetni az arcomra, majd motyogtam valamit, ami "az nem amiatt van" szerűség akart lenni.
Egy ideig a gondolataimba merültem, csak arra kaptam észbe, hogy Félix szólt hozzám.
- Mi? Ja, hogy...Lucy! - gyorsan a bagolyhoz léptem. - Hogy nézel te ki? Hol jártál, te szerencsétlen állat, a nap közepén? - kérdeztem, miközben a zsebemből elővettem a bagolycsemegét, és párat a madárnak adtam. - Mitől van így összeborzolódva a tollad? Jó, tudom, mindig borzas, de ez kicsit túlzás... Jesszus, hogy törted el a lábad?! - kiáltottam fel, mikor alaposabban megnéztem.
Erre tekintettel kiöntöttem elé egy marék bagolycsemegét, hogy megnyugodjon, majd körülnéztem. Megpillantottam a fiút, és eszembe jutott, hogy épp a baglyomhoz beszéltem. Nem zavart különösebben, csak azt reméltem, hogy nem néz hülyének.
- Akkor muszáj lesz... Kell egy másik bagoly, így nem fogom elküldeni Godric's Hollowig. - elkezdtem forogni, alkalmas postás után kutatva. - Őt pedig valami állatkórházba kéne vinni - motyogtam.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyCsüt. 01 Aug. 2013, 21:03

Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs
• • •


Kezeimet a lábaimon pihentettem, ujjperceimmel pedig dobolni kezdtem az elmémben felhangzó AC/DC szám ütemére. Szemeimmel követtem Lily lépteit, ahogy egyre közelebb és közelebb megy szeretett szárnyasához. Halkan duruzsolt valamit tollas barátjához, akit – ha az előbb jól hallottam – Lucy-nak hívnak. Milyen különös, hogy a legtöbb ember becézgeti a postását. Az én nézeteim szerint teljesen felesleges az ilyesmi. Ő csupán egy állat. Folyamatos veszélynek van kitéve a mindennapok során, s ha nem vigyáz – mint, ahogy most is -, könnyen főfogás válhat belőle.

Nem ült ki különösebb érzelem az arcomra, mikor meglátta, hogy eltörött a lába. A rákövetkező másodpercben pedig már orvoshoz akart szaladni vele. Ah, Merlin szerelmére! Hiszen mi varázslók vagyunk, nem pedig muglik…
- Nyugodj meg, Lily! – próbáltam csillapítani. – Engedj egy kicsit közelebb, majd én segítek rajta! – Felállván a lány mellé igyekeztem, akit egy könnyed mozdulattal arrébb „hessegettem”.
- Ne aggódj, már rengeteg ilyen esetnél voltam. Semmi az egész!
Gondolataimban felelevenítettem a legutóbbi töréses esetet, ahol, mint szemtanú, én is jelen voltam.
„Oké, szóval, hogy is van ez a varázsige? Renervate? Nem, nem, ez biztosan nem lehet az. Esetleg aaaa… öhm…” – összehúztam a szemöldökömet – „…öhm … ja, igen…”
- Hi-DURO! – Hangos kiáltással kezemben a pálcámmal a bagoly felé suhintottam. Lily még mindig a hátam mögött volt. Szerencsére, hisz így nem vehette észre, mi is történt valójában. A jó hír az, hogy a madár lábát sikeresen „meggyógyítottam.” Nem fog vele többé bajlódni. Viszont a rossz hír az, hogy Lucy, a lábától a feje búbjáig kővé dermedt.
„Merlin szakállára! Ez meg hogy lehet?! Hiszen jó varázsigét mondtam el. Bár… Várjunk csak! HIPPOKRAX! Hoppá! Lehet, hogy ez lett volna a megfelelő szó?”
Gyorsan megfordultam; úgy, hogy hátammal teljesen eltakarjam Lucy megdermedt testét.
- Minden a legnagyobb rendben! – mondom mosolyt erőltetve az arcomra. – Talán csak egy kis időre van szüksége, míg egy kicsit helyrerázódik. De hé! Te addig nyugodtan küldhetsz a baglyommal levelet. Nem hiszem, hogy egykönnyen találsz egy másikat. – A hátam mögé szúrt kezeimmel próbálom felemelni a jószágot, ám az megcsúszik a kissé verejtékes tenyerem alatt, s lezuhan a földre.
Arrébb lépek tőle, majd próbálom kifürkészni Lily arcáról, hogy mennyire húzhatta fel magát az előbb történteken. Majd, hogy kicsit enyhítsek a beálló csenden, megszólaltam:
- Jó, lehet, nem épp a legjobb állapotban van, de… - hezitálok - …de nézd a jó oldalát! Így legalább egy csomó pénzt megspóroltál azzal, hogy kitömesd – önkéntelenül mosolyra húzódtak az ajkaim. – Vagy, ha engem kérdezel, szerintem kiváló bagoly pörkölt válna belőle.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Lily & Félix Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyPént. 02 Aug. 2013, 14:32







Egy lépéssel hátrébb mentem, hogy odaférjen. Ha tudja, mit kell tenni, akkor csak rajta, elvégre ő már hetedéves. Mivel mögötte álltam, nem láttam, mit csinál, csak reménykedtem, hogy menni fog. A "DURO" felkiáltás után valami furcsa érzésem támadt, de hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy miért.
- Köszönöm...de azért láthatnám? - próbáltam úgy állni, hogy megnézhessem Lucyt, de ő eltakarta előlem... - Most mi az? Miért nem láthatom? - Ám alighogy feltettem a kérdést, már választ is kaptam rá...
Ugyanis a madár a földön landolt, nem repült, nem is mozdult, nemes egyszerűséggel leesett.
- Mi a...? - suttogtam, ahogy a test mellé guggoltam.
És ekkor beugrott... Hisz a Duro az a kővédermesztő ige! Ezzel nem is lett volna baj, mindenki követhet el hibát. Kővédermesztés, kővédermesztés... Persze! Csak egy kis mandragóra-főzet kell, és máris jobban lesz! Azonban a fiú következő mondataitól meghűlt az ereimben a vér. Hogy miiii?!
Lassan felálltam, bal kezembe vettem Lucyt, egy lépéssel közelebb léptem Félixhez, majd nemes egyszerűséggel pofon vágtam.
- Kitömetni? Bagoly pörkölt?! - mondtam halk, de annál vészjóslóbb hangon. Uh, az állatvédő énem... - Ő egy élőlény. Ugyanolyan élőlény, mint te, vagy én. Ugyanannyi tiszteletet érdemel. Ugyanúgy él. Gondolkodik. Érez. Semmivel sem kevesebb nálad! - böktem a mellkasába. - Nem egy bútordarab, vagy holmi játékszer! Ugyanannyi joga van az élethez, mint nekünk, embereknek! Joga van itt élni, lélegezni! Örülj neki, hogy hozza-viszi a leveleidet! De ne bánj úgy vele, mint egy...egy játékkal amit ha megunsz, el is dobsz! Neki is vannak érzelmei! Sőt, egyeseknél még több joggal is rendelkezik az élethez... - fejeztem be.
Jó, jó, tudom, elég hülyén hangzott, de ha dühös vagyok - és ez most süt rólam -, akkor nem törődöm azzal, hogy hogy fogalmazok, csak azzal, hogy igazoljam az igazamat, illetve, hogy megvédjem azt, akit kell. Ráadásul ez most az állatvédő énem, és ezt a dolgot soha se sikerült még rendesen megfogalmaznom. Egyszerűen nem bírom kimondani normálisan azokat a dolgokat, amik a szívemben vannak. De remélem, felfogta az üzenetem. Felnéztem az arcába, és a reakcióját vártam. Nem hinném, hogy ezzel sikerült igazán meggyőznöm...

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyPént. 02 Aug. 2013, 19:56

Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs
• • •


Fejemben temérdeknyi megválaszolatlan kérdés cikázott.
"Hogy lehet az, hogy elfelejtettem a megfelelő varázsigét? Ennyire még csak nem mehetett tönkre a memóriám... habár, még az is lehet, ez a százfűléfőzet mellékhatása, illetve a sok idegeskedés is cinkos lehet ebben az egészben." - Az elmúlt hónapok igazán rázósnak ígérkeztek. Egyrészt, mert mindent el kellett dobnom magam mögött; másrészt pedig, mert az iskolai ügyeimmel voltam elfoglalva. Ezek a dolgok azonban olyannyira leszívták az agyamat, hogy másra nem is tudtam koncentrálni.

Lily arcárára düh ült ki, azonban nem tudtam őt komolyan venni. Hát hogy is tudtam volna, ha ilyen nevetségesen anyáskodik a baglya felett?
Kissé próbáltam hátramenni, megkímélve magam a most következő hisztérikus reakciótól, ám mögöttem csupán a lépcsőfeljáró volt, így nem tudtam tovább menni. A lány pedig egyre közelebb és közelebb jött hozzám, mígnem jobb karját felemelte és arcon csapott. Annyira meglépődtem ezen, hogy kis ideig meg sem tudtam szólalni. Végül is jogos a reakciója. Én sem tűrném, ha például Isaac-kal történne meg ugyanez, ráadásul egy vadidegen kétbalkezes mutatványa miatt...
Jó, bevallom, a kitömetés valóban egy kicsit abszurd ötlet, viszont a pörköltön igazán nincs semmi kifogásolnivaló. Igaz, valamivel időigényesebb, és némi alaptudást is igényel, de hát akkor is. Ínycsiklandozó, és mindnyájunknak jutna belőle!

Mosoly kúszott az arcomra, miközben a lány az állatok jogairól hadovált. Aranyos, ahogy a madarát védi.
- Aha! - Kurtán válaszoltam. Lelkemben vívódtam önmagammal, hogy le álljak-e szerencsétlennel vitatkozni, vagy inkább hagyjak itt csapot-papot, és menjek ki az ajtón. Végtére is, azt hiszem minden feladatomat elvégeztem, amiért idefáradtam.
Kisvártatva azonban szólásra nyitottam a szám, hogy egy kicsit felvilágosítsam Lily-t, mennyire gyerekesen viselkedik.
- ...ugyanolyan élőlény... - hangoztattam újra az előbb elmondottakat. - Nos, kedves Lily, esetleg a te baglyod tud beszélni is? - Féloldalas mosoly kúszott az arcomra.
- Nem tudom, észrevetted-e, de ő csak egy álllat. Egy állat, érted?! - Kissé közelebb mentem hozzá, hogy szemtől szemben beszélhessek vele, majd némi komolysággal tovább okítottam őt:
- Jó, abban igazad van, hogy neki is van joga előlünk elszívni a drága oxigént. Viszont arra az egyre megkérhetlek, hogy nehasonlíts össze egy madárral? Különben meg... - tettem hozzá halkabban - ...bárki pótolható. Akár te, akár én, akár... akár az, ott... ott a kezedben. - Mondandóm végét már inkább a fogaim között szűrtem ki.
"ÜGYES! Nagyon ügyes, Félix, hogy a lehető legtöbb embertársadat elüldözöd magad mellől!" - Ironikusan megjegyeztem, majd a végén gondolatban hátbaveregettem magam.

Kissé ráuntam erre az egészre, így inkább odamentem a lépcsőfeljáróhoz, majd kezemmel arrébb söpörtem a bagolytollakat, s leültem.
- ...neki is vannak érzelmei… - jegyzetem meg inkább magamnak, mint "kis közönségemnek."
"Eh, badarság!"
Nadrágzsebemből előhúztam a cigarettámat, majd gondolkodás nélkül rágyújtottam.
- Amúgy... - tettem hozzá egy kis slukk után -, igényled a baglyom szolgálatait, vagy sem?
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Lily & Félix Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyHétf. 05 Aug. 2013, 11:07







- Áh, értem már! Mivel az állatok nem tudnak beszélni, alábbvalőak, mint az emberek, ugye? Szóval... a néma emberek már nem is érnek annyit, igaz? Ha te megnémulnál, már nem érnél annyit? Ettől már csak egy lépés az, hogy a muglik és a mugliszületésűek nem érnek annyit, mint a többi varázsló, boszorkány, és máris a halálfalók illetve egyes aranyvérűek szintjére süllyedtünk! - vágtam vissza.
Hihetetlen, hogy nem érti, nem azzal van a balyom, hogy Lucynak baja esett - mondjuk az sem elhanyagolható -, hanem azzal, hogy nem hiszi el, az állatok is ugyanúgy élnek, nincs jogunk csak úgy bagolypörköltet csinálni belőlük. Persze, én is eszem húst, de csak annyit, amennyire szükségem van, és sajnálom is őket.
- Tudok róla. Igazad van, mindenki pótolható. Te is, én is, Lucy is. Ha meghalna, akkor vennék egy másik baglyot. De azért sajnálnám őt. Nem is ezzel van a bajom, hanem azzal, hogy ennyire lenézed az állatokat - mondtam.
Mély levegőt vettem, majd folytattam: - Jó, jó, nem lehet mindenki egyforma, te nem bírod az állatokat és kész. Bocsánat...
Nincs kedvem még egy haragost szerezni. Ez van és kész. Ezt kell szeretni. Lesütöttem a szeme, és a távozásra készültem.
Eszembe jutott, hogy a csomagot azért még fel kell adni, így újra szemügyre vettem az iskolai baglyokat.

Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyHétf. 05 Aug. 2013, 21:26

Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs Lily & Félix Tumblr_mcoynm0BYH1rq7igs
• • •

A süveg valószínűleg tévedett akkor, amikor a Hugrabugosok közé osztott be. Régen, még Theophilként az voltam, tény; viszont mára már úgy viselkedem, mint egy beképzelt, mindent s mindenkit lenéző mardekáros. Utálom magam emiatt, de ez az igazság.
"A te életed, de tudd meg, ha nem vigyázol, a végén még te is elcsábulsz, s a sötétség kegyeit fogod szolgálni!" - súgta egy parányi hang a felszín alatt.
Nem akarom ezt az életet. Nem akarom, mert... nem akarom, és kész! Tudod, hiányzik nekem egy jókora pofon, mely végre felébresztene, s talán felhagynék ezzel a sorozatos hazugságokkal. Igen, hazudok a világnak, és hazudok magamnak is, mert mikor megteszem, úgy érzem, jót cselekszem. Hogy egyszer másnak adhatom ki magam, eltorzítva valódi énem. A végén pedig majd arra eszmélek, hogy minden, mit eddig hazugságnak hittem, valósággá válik, s már nem lesz mit tenni.

- Nem, csak tudod... - Hirtelen hatalmas gombóc keletkezett a torkomban. Nem tudtam mit mondani. Bármennyire is szerettem volna megvédeni a magam állítását, egyszerűen képtelen voltam rá.
"Igaza van!" - szökellt át az agyamon.
- Ah! - Felkiáltottam. A kezemben parázsló cigarettába sem tudtam többé beleszívni, annyira szerencsétlenül éreztem magam. Így inkább eloltottam, és felállván a lépcsőről, Lily felé indultam. Mihez is akarok most kezdeni? Hirtelen a nyakába borulok, majd zokogni fogok, mint valami tizenéves, és elmondom neki, mennyire gyűlöl a világ, s mennyire gyűlöl ő is engem. Nem!
- Ne kérj tőlem bocsánatot! - Mélyen a szemeibe néztem, s tovább motyogtam.
- Inkább nekem kellene, úgyhogy jól nyisd ki a füled, mert nem mondok többször ilyet. - Elhallgattam. Hirtelen nem tudtam, mit művelek. Be akartam tapasztani a szám, s elmenekülni, amíg még megtehetem, ám ehhez már túl késő volt, mert ekkor...
- Sajnálom! - böktem ki végül. Szemeimet lesütve a talajt kezdtem el pásztázni, majd azon kaptam magam, hogy számolom a lélegzetvételeimet.
"Oké, ez már egy kicsit tényleg beteges!"

Amikor felkaptam a fejem, Lily pár méterrel arrébb állt tőlem. Mintha keresett volna valamit, s ekkor vettem észre, hogy a baglyokat pásztázza.
Odamentem hozzá, s a háta mögött megálltam. Közelebb hajoltam a füléhez, ám félúton megálltam, s így suttogtam.
- Tudod, komolyan gondoltam azt, amikor azt mondtam, hogy kölcsönadhatom a baglyomat. Nem hiszem, hogy valaki örülne annak, ha csak úgy elorrolnád előlük kis kedvencüket.
Vissza az elejére Go down
Lilyanah Strongheart
Griffendél/5. évfolyam
Lilyanah Strongheart


* : I refuse to grow up
Hozzászólások : 113
Vér : Félvér
Iskolai ház : Griffendél
Kirendelt pár : Mardekár 5/6 fiú
Avataralany : Molly C. Quinn
¥ : Lily & Félix Ezgif.com-gif-maker_www.kepfeltoltes.hu_

Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix EmptyKedd 06 Aug. 2013, 20:06







Figyeltem a fiú arcán lejátszódó érzelmeket. Először meglepődött, majd bosszús fejet vágott, utána pedig tele volt érzelmekkel az arca, így nem tudtam kibogozni, hogy mit gondolhat.
Csodálkozva néztem rá a felkiáltását hallva, majd figyeltem, ahogy elnyomja a cigarettát, és közelebb jön.
Kíváncsian néztem rá, a folytatást várva. Ne kérjek bocsánatot? Miért?
Megrökönyödve néztem rá. Nem hittem volna, hogy még ő fogja sajnálni... Ezek szerint a halálfalós érvem hatott rá...
- Ugyan, semmi gond. Nem vagyunk egyformák - mosolyogtam rá.
Majd nem vártam meg a reakcióját, tovább néztem a baglyokat. Meglepett a hangja, mivel közvetlenül a hátam mögül jött.
- Szerintem sem. Viszont ott, legfelül azok az iskolai baglyok. Bárki használhatja őket. Mindazonáltal megköszönném, hogyha a te példányodat használhatnám - fordultam meg mosolyogva.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lily & Félix Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lily & Félix   Lily & Félix Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lily & Félix
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hogwarts :: Archívum-
Ugrás: